Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Segítsetek!-vivo-s kártyát keresek (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) xuldar


xuldar
őstag

Csak debreceniek írjanak!
Egy Chaintech Ti4200-8x Vivo-s kártyával rendeklezem, de a capture fícsöre nem váltotta be a reményeket (túl sok dropped frame-et gyárt).
Ha valaki rendelkezik olyan vivo-s kártyával, amin normálisan megy a capture, esetleg capture-kártyával rendelkeznek, azok írjanak. Vagy ide, vagy e-mailt.
Aug. 25-ig kellene a kártya, ha vidkártya van, addig kölcsönadnám az enyémet. Nagyon sürgős, már tegnap is késő lett volna. Remélem, találok itt megfelelő embert.
Előre is köszi.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#2) xuldar


xuldar
őstag

senki? :(

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#3) bendi válasza xuldar (#2) üzenetére


bendi
tag

Háát... én hozzászólnék, de sajna nyíregyi vagyok:U

A4-es papíromat hasonló Audira cserélném

(#4) xuldar válasza bendi (#3) üzenetére


xuldar
őstag

Na jó, Debrecen környékiek is írhatnak, Nyíregyháza itt van a szomszédban. videókártyád, vagy capture-kártyád van?

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#5) bendi válasza xuldar (#4) üzenetére


bendi
tag

Ati Radeon VIVO

A4-es papíromat hasonló Audira cserélném

(#6) xuldar


xuldar
őstag

Hát...időközben beszéltem egy ismerősömmel, ő azt mondta, hogy vivo-s kártyák szóba sem jöhetnek, mert rendkívül kis felbontással tudnak csak frame-veszteség nélkül digizni.
Így aztán csak capture-kártya lenne jó. Viszont egyetlen napra is elég lenne!
Ha egy házigazda erre jár, akkor átírhatja a topik címét ''capture kártyát keresek''-re

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#7) bendi válasza xuldar (#6) üzenetére


bendi
tag

Az ismerősöd biztos sok vivós kártyával találkozott...
Na mindegy! Igaz, én még csak 720*560-as felbontásban digiztem, vagy mi a PAL szabvány... és framedobás nélkül, és 6Mb/s adatfolyammal:D
Nem tom, mi számít nagy felbontásnak

A4-es papíromat hasonló Audira cserélném

(#8) Donki Hóte


Donki Hóte
veterán

Hmmm.....

Az ismerősöd valamit félreért :) A VIVO-s kártyák, hogy úgy mondjam, csak a pályát adják, de játszani rajta a processzornak meg a többi hardvernek kell.

Szóval szinte tök mindegy, hogy mi a video IN hardvere, a capture szoftveresen hajtódik végre (kiv. a herdveres MPEG2 kártyák, de azok 50 eFt-nál kezdődnek és senki sem fog neked olyat kölcsönadni).

Milyen oprendszer alatt milyen szoftvert használsz? Milyen a procid, milyen a HDD, milyen az alaplap.

Elmondom, hogy Celeron 900-as procival egy PCI csatolós TNT2-es VIVO kártyával tökéletesen lehet capture-ölni, de csak két menetben.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#9) bendi válasza Donki Hóte (#8) üzenetére


bendi
tag

Vmi hasonló a véleményem...
A külön capture kártyák is ua. csináljálják, mint a vivóson levők, csak a vivón egybe vannak építve, nem PCI-n keresztül kommunikálnak...
De vmi visszaesés csak van, mert állítólag Atinál is úgy érték el a hardveres mpeg2-t, hogy a színinformáció kb 30-40%-át kapásból eldobja a capture, így sokkal kevesebb adattal már bír mit kezdeni
Szerintem Nvidiánál is hasonló a helyzet, mert ebben az árban nem fér el egy teljes értékű HW kodek vagy mi a szösz:F

A4-es papíromat hasonló Audira cserélném

(#10) xuldar válasza bendi (#7) üzenetére


xuldar
őstag

No, akkor ha ez igaz, akkor megbeszélhetnénk egy találkát. Kimegyek érte Nyíregyre, vagy te is jöhetsz Debrecenbe. Feltéve, ha nélkülözni tudod a kártyát. 3 kazira kellene.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#11) xuldar válasza Donki Hóte (#8) üzenetére


xuldar
őstag

Oksa, tisztában vagyok, hogy a szoftver szar. A vas: Athlon 1700+, 512ram, suxtor 40GB winyó, 7200/2MB. Bőven elég kellene, hogy legyen.
Ezexerint az nVidia kártyákhoz nem bírnak rendes programot írni, vagy maga a hardver (a vidkártya) szar?

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#12) xuldar


xuldar
őstag

Más alapokra is fektethetjük a dolgot. Ha rendelkezik valaki capture-kártyával, és van egy délelőttje rám, hogy elvigyem a cuccot, kap egy üveg 6p Tokajit. Ez csak akkor, ha holnapig nem tudom más úton megoldani a dolgot. Marha sürgős.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#13) xuldar


xuldar
őstag

.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#14) TheVeryGuest válasza xuldar (#11) üzenetére


TheVeryGuest
senior tag

Mi az hogy szar?!?!?!?
Bazzeg, a VIVO-s kártyákat nem arra találták ki, hogy valaki izmos kodekekkel vegyen fel velük. Használj valami RAW formátumot, akkor biztos nem fogja dobálni a frame-eket. Persze RAW-ban RGB24-gyel full PAL-ban 720x576x3x24 byte 1s-nyi video.
Vagy használj HuffYUV-ot az negyedére tömöríti veszteség nélkül, esetleg MJPEG-et, ami veszteséges, de skálázható.
Egyáltalán mit akarsz digitalizálni? VHS-t? TV-műsort?

“Perfection is attained not when there is nothing more to add, but when there is nothing more to remove” Antoine de Saint-Exupéry

(#15) xuldar válasza TheVeryGuest (#14) üzenetére


xuldar
őstag

Hi8-at akarok digizni. De azért mégiscsak furcsa, hogy 320x240-ben 15fps-sel is (6MB/sec?) a frame-ek negyedét eldobálja. 640x480-ban kéne 24-25 fps-sel. Lehet, hogy jobban értesz a digizéshez, mint én (aki pár hete műkedvelő szinten próbálgatom), akkor ajánlj olyan beállítást, amivel max 1-2 frame-et vesztek ilyen beállítások mellett.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#16) Skica


Skica
őstag

P4 2GHz +ASUS Digital VCR 2.5 + WinXP Pro + ASUS GF3 Deluxe és tökéletesen vesz fel akár DVD minőségben is.Volt még próba Ulead Vieo Studio/Pinacle Video Studio + Adobe Premier is tökéletes frame dobás nélkül.WDM 1.23-as Detonator ASUS 43.xxa verzió.

.: No Comment Grp:.

(#17) xuldar válasza Skica (#16) üzenetére


xuldar
őstag

Ok, de ettől én még nem tudom felvenni a cuccost. Ez a te géped?
Lehetőleg olyanok írjanak, akik ráérnek egy napot, vagy ilyesmi.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#18) Skica


Skica
őstag

SVHS / VHS -röl digitalizálok a legtőbbet (családi események),és VCD/SVCD a végtermék mivel azt asztali lejátszóban lessz nézve.

.: No Comment Grp:.

(#19) xuldar válasza Skica (#18) üzenetére


xuldar
őstag

Aha, és most jön a költői kérdés: hol lax?

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#20) bendi válasza xuldar (#12) üzenetére


bendi
tag

1 üveg 6puttonyos aszú? Áll az alku!
Mikor tudsz lejönni? Még beszélnem kell haverommal, mert éppen nála van... szóval ha megmondod, mikor jösz, megkaphatod kis időre

A4-es papíromat hasonló Audira cserélném

(#21) Skica válasza xuldar (#17) üzenetére


Skica
őstag

http://www.tomshardware.hu/video/03q2/030530/index.html

esetleg segít??

.: No Comment Grp:.

(#22) Skica válasza xuldar (#19) üzenetére


Skica
őstag

Bács-Kiskun megye.

.: No Comment Grp:.

(#23) bendi


bendi
tag

még 800-as cerkával is ment veszteségmentesen... az első 5-10s-ben dobált 1-2 framet, de annyival hamarabb kell elkezdeni, és semmi gond

A4-es papíromat hasonló Audira cserélném

(#24) xuldar válasza bendi (#20) üzenetére


xuldar
őstag

Csak akkor jár, ha _rendesen_ sikerül a capture. De tartom a szavam. Holnapra kiderül, hogy közelebbi ismerősökkel jutok-e valamire.
Nekem az is jó, ha nálad digizünk, viszem a kamerát, kábeleket, vinyót, ha sikerül, akkor hazafelé jövet útbaejtünk egy bótot.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#25) TheVeryGuest válasza xuldar (#15) üzenetére


TheVeryGuest
senior tag

Próbáld ki a VirtualDub-ot. Ott több paramétert állíthatsz. Ha nem vesz fel 352x288, uncompressed, rgb24, 15fps, noaudio paraméterekkel frame-dobás nélkül, akkor már csak a driver update segíthet.
Baromi régen nem volt már Asus VIVO-s cuccom (Tnt2Pro). Régen volt egy izmos ASUS codec meg egy gyengus. Most mi a helyzet?

“Perfection is attained not when there is nothing more to add, but when there is nothing more to remove” Antoine de Saint-Exupéry

(#26) bendi válasza xuldar (#24) üzenetére


bendi
tag

Dobj mélt, ha van vmi fejlemény

A4-es papíromat hasonló Audira cserélném

(#27) bendi válasza bendi (#26) üzenetére


bendi
tag

Milyen az alaplapod? Még esetleg attól lehet kaka

A4-es papíromat hasonló Audira cserélném

(#28) Donki Hóte


Donki Hóte
veterán

Sajnos pesti vagyok, ha helyi lennék, biztosan rámozdulnék a dologre, mert imádom a jó Tokajit.

Szóval a Gef4-es kártyák VIVO része elég szarul működik Win NT-XP rendszerek alatt, vagy Gef3-as kártyát, vagy Win98-at kell használni.

A VirtualDub tényleg jó (vagy, ha külön meg tudod szerezni a benne lévő AviCap szoftvert), de nagyon sok függ a telepített Codec-ektől.

Ha van helyed bőven, akkor tényleg a két menetes capture-t javaslom. 1 lépés : tömorítés nlkül (vagy valami névleges előtömörítővel) digizni a filmet. 2. lépés : a megfelelő codec-et alkalmazó szoftverrel tömöríteni.

Házi videok ritkán szoktak több órásak lenni, azt kell csinálni, hogy snittenként digitalizálod, utána tömöríted.

Kérdés az is, hogy min lesz visszanézve. Ha számítógépen, akkor a DivX codec a te barátod, ha asztali DVD-n, akkor sajna SVCD-t vagy valami DVD-s formátumot kell alkalmazni.

Az Ati kártya azért is lenne jó, mert akkor fullra uninstallálod a korábbi drivert az Ati driver telepítése előtt, ez már magában sokat segít.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#29) bendi válasza Donki Hóte (#28) üzenetére


bendi
tag

Most nem akarom az atit dicsérni, mert hazudnék, ha azt mondanám, nem voltak vele gondjaim, de akkoris:DD

A4-es papíromat hasonló Audira cserélném

(#30) xuldar válasza TheVeryGuest (#25) üzenetére


xuldar
őstag

VirtualDub 1.5.3-mal próbáltam meg Adobe Premiere 6.5 -tel. A VD-bal kevesebb volt a dropped frame. Direkt megnéztem a vivo drivereket, a legújabbat vettem le a Chaintech honlapjáról, ehhez a kártyához valót. Próbáltam tömörítéssel is, nélküle is, ugyanaz volt az eredmény. A Premiere-ben ráadásul a capture-ablakban is szaggatott már a videóról való lejátszás is.
Esetleg próbáljam ki az S-Video kábellel is? (Eddig RCA-val csináltam) A hang nem lényeges, csak pár perc tengerzúgás lenne, a többi alá zene menne.
A feladat ugyanis egy 10perces reklámfilmecske elkészítése, és (VHS)videókazettán történő bemutatása.
Az alaplapom Abit NF7-S. Az IDE-kezelésével nincs gondom, elég gyorsak a vinyók, a CD meg nem számít.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#31) xuldar válasza Donki Hóte (#28) üzenetére


xuldar
őstag

Elfelejtettem mondani, hogy win98se alatt próbáltam a fenti dolgokat. Xp is van, az alatt nem próbáltam.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#32) TheVeryGuest válasza xuldar (#30) üzenetére


TheVeryGuest
senior tag

A noaudio-t azér' mondtam, hogy kiderüljön nem a hangkártya miatt szaggat-e be (asszem SBLive!-oknál szokott ilyesmi előjönni).

Az SVHS nem fog segíteni.

Asszem ezzel kimerítettük a szoftverhibák lehetőségét. Szóval vagy akad valamivel a cucc, bár ez nem valószínű vagy szimplán csak ennyit lehet kihozni belőle.

“Perfection is attained not when there is nothing more to add, but when there is nothing more to remove” Antoine de Saint-Exupéry

(#33) xuldar válasza TheVeryGuest (#32) üzenetére


xuldar
őstag

Az alaplapi Soundstormot használom, ami elvileg az egyik legkevesebb prociidőt használó hangkártya. Mit nem mondtam még...?

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#34) xuldar válasza bendi (#20) üzenetére


xuldar
őstag

Azért a telszámoddal megdobhatsz emilben vagy sms-ben. A számom és címem benne van az adataim között.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#35) xuldar


xuldar
őstag

.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#36) tomas


tomas
tag

1.:
Asus Digital VCR 2.5: kép: 720x576, mpeg2, constant quality (3-5 közt), hang: <= 224 kbit/s
Ezt esetleg TMPGENC-el szerkesztheted (macerás).
DVDX2.2-vel vagy MPEG2AVI-val DivX-elheted.
Ez '98 és XP alatt is megy.

VAGY:

2.:
Miután felraktad a Asus DVCR 2.5-öt, elindítod a Virtual Dubot, és a videokodekek közt lesz egy ''ASV2'' nevű, aminél a minőség 1..10 közt állítható, és ezzel veszel fel a Vdubbal.
A hangot PCM-be.
Ezt Vdubbal Divx-elheted és szerkesztheted.
Ez csak '98 alatt üzemel rendesen.

Ami mindenekelőtt még fontos, hogy a kártyán a fényerő, kontraszt, színtelítettséget állítsd be. Ez jó kis mulatság...
A hang kivezérléséről se feledkezz meg a ''Szórakozás/h.erőszabályzó/beáll./tulajd./felvétel -> vonalbemenet csúszkával (ezt SoundForge-al ellenőrizheted, ami jó még a hang manipulására is, normalizálás stb).

Röviden és elnagyoltan ennyi.
Bár ennyi alapján valszeg nekem se menne...
Ennyire emlékszem, mert nincs előttem.

(#37) xuldar válasza tomas (#36) üzenetére


xuldar
őstag

Ok, de ha Chaintech kártyám van, hogy tegyem fel rá az Asus programot? Ráadásul le sem lehet tölteni a progit az Asus honlapjáról (Nekem nem sikerült).

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#38) Goose-T válasza xuldar (#30) üzenetére


Goose-T
veterán

Nekem Sparkle GF4 VIVO kártya VDub-bal stabil 25fps-sel digitalizál DivX4-be (full PAL felbontásban!!!) hanggal együtt, 60-70% procihasználat mellett. A framerate 30-ra van állítva, így 5-öt dob. Ilyenek ezek a kártyák, felé kell állítani a framerate-et. Vagy próbáld meg az InterVideo WinDVR, az MPEG-be digizik, framedrop nélkül.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#39) xuldar válasza Goose-T (#38) üzenetére


xuldar
őstag

Biztos, hogy nem a procimmal van a gond, simán felhúzhatom 2200-ra is (2900+), annak azért már bírnia kéne. Kezdek megőszülni. Csak én fogok ki mindig minden xart? (Direkt ezért vettem vivos kártyát) :( :O

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#40) Goose-T válasza xuldar (#39) üzenetére


Goose-T
veterán

Esetleg IDE-vezérlô DMA-beállításai?

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#41) xuldar válasza Goose-T (#40) üzenetére


xuldar
őstag

A winyóval mondom, nincs semmi baj. Azért 30MB/s bőven elég kellene, hogy legyen. Vagy a kártya rossz, vagy a driver, vagy rossz kodeket próbálok használni (vagy 5félét próbáltam)

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#42) Goose-T válasza xuldar (#41) üzenetére


Goose-T
veterán

Amiket írtam, azokat nem próbáltad? (DivX4+VDub, WinDVR) Amúgy nekem is framedropozik, de szerintem pont jó. Mondom, Virtual Dub-ban fel kell venni a framerate-et 30-ra!

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#43) Goose-T válasza xuldar (#41) üzenetére


Goose-T
veterán

Esetleg Detonator driver? (Van egy régebbi téma itt, ahol azt gyanúsítják, olvastam.)

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#44) td


td
senior tag

Akkor lehet, hogy én sem veszem meg azt a vivo-s kártyát... Amit TheVeryGuest mondott, nos hát: 200 giga lenne egy két órás film, amit részletekben meg túl uncsi lenne felvenni a kb. 38 giga szabad helyet tartalmazó vinyómra...

''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

(#45) Goose-T válasza td (#44) üzenetére


Goose-T
veterán

Az hülyeség. Vedd meg nyugodtan. Nekem P4 1.6 512DDR GF4ti4200VIVO kártyával frankón digizik teljes PAL felbontásban DivX4-be + MP3 128kbps hanggal.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#46) td válasza Goose-T (#45) üzenetére


td
senior tag

Hát a fene tudja... Nem akartam én annyira vivo-s karit venni, csak most van 32ért egy Inno3d, aztán pár filmre jó lenne. (tbred 1800+, 256MB DDR333, 60G Seagate)

''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

(#47) xuldar


xuldar
őstag

Ezúton is szeretném megköszönni Joey-nak, hogy kölcsönadta a videókártyáját, és sikerült bedigizni a filmeket.

Azóta viszont fellépett pár probléma. Premiere-rel próbáltuk megvágni, sikerült is vágni belőle, viszont a kész anyag kb 3 fps-sel megy. Egy program szerint mpeg-1 formátumúak a videók, olvastam, hogy a vágás csak az I-képektől megy jól. Hogy lehet ilyet keresni a videofolyamban? Kezdek megint őszülni. Hiába van fent a film, nem tudjuk felhasználni.
Kipróbáltam egy ''mpeg2avi'' nevű programot, hibaüzenettel mindig leállt az átkódolás. A VirtualDub sem képes átkódolni.
Esetleg elképzelhető, hogy a hegynyi kodek kavar be? Most akarok feltenni új vindózt, ha valaki ért a dologhoz, írja le, hogy milyen kodekeket tegyek fel, hogy ne akadjanak össze. Legjobb a DivX5 lenne, ha abba sikerülne átkódolni.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#48) bendi válasza xuldar (#47) üzenetére


bendi
tag

Ehhehe... Nem tesz semmit, csak azt írnád már, hogy Hűűű, meg aaaa... sikerült bekódolni!
Szóval a virtualdub alabból nem tud mit kezdeni mpeg2-vel... ahhoz dvd2avival kell megnyitni, és elmenteni projektként... azzal már tud a virtualdub mit kezdeni.
Ezt amúgy megbeszéltük mélben, csak ide is leírom, hogy ha esetleg vkinek gondja van, az is tudjon mit csinálni (meg legyen kit szidnia)
Esetleg próbálkozhatsz még a Flaskmpeg-gel is, ha jól tudom, az meg IQból kezeli az mpeg2-t is...

A4-es papíromat hasonló Audira cserélném

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Segítsetek!-vivo-s kártyát keresek (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.