Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Segítsetek!sürgős! (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Spirit


Spirit
őstag

Sziasztok!!!
Holnap DVD-írót készülök venni.Ki is néztem az üzletet, és ha már ott vagyok, szeretnék egy jobb léghűtést is venni.
A problémám az,hogy van egy 2400+-os procim,amit 2319Mhz-re hajtok,amit csak 2,05V-al sikerül elérnem,de így 100%-on hajtva 68 fokos nyitott házzal, és szobaventivel.:(
A hűtőm egy rézbetétes Spire Fridgerock.
Az üzletben a következő hűtőket láttam,amik árban megfelelnének.
Ezek közül melyik felelne leginkább meg, ha a hang nem olyan fontos(MAX. 40DB), inkább a tuning lenne a lényeges, hogy olyan 55-60 fokon tarthassam, vagy tovább húzhassam.Mondjuk az sem hátrány, ha nem túl hangos.
Ha egyik sem felel meg,akkor mondjatok Bp-en helyet, ahol kapható egy szerintetek jó választás hasonló árban:
Coolink Cool111+ (br.6990)
Thermaltake Silent Volcano 9 (br.5740)
Thermaltake Silent Vulcano 11 Xaser Edition (br.7365)
Esetleg valamilyen Spire hűtő, abból rengeteg van az üzletben
A válaszokat előre is NAGYON köszönöm!!!

(#2) Alvin_ti4200 válasza Spirit (#1) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Valószínűleg azért 68 fokos a procid, mert kibaszott, ismétlem KIBASZOTT sok a 2,05V. Stabilan és biztonságosan max. 1,75-1,8V. Többet ne erőszakolj rá, mert igen hamar elhalálozhat egy pillanat alatt. Szerintem a mostani hűtőd tökéletes, inkább vedd vissza olyan 2266-2300 MHz-re és 1,75V-ra, sokkal jobban jársz és megmarad a pénzed is. Ha jól tudom, a 2400+od szorzólockos, vagy nem?

(#3) VladimirR válasza Spirit (#1) üzenetére


VladimirR
nagyúr

lehet, hogy felreertettem, de szvsz nem jol erintkezik a huto.

ezt csak akkor vedd figyelembe, ha a szobaventi a gep mellett all, es annak belseje fele van iranyitva.
ekkor ugyanis az en 800@10xx duronom ami 60°C+ szokott lenni, lement 35°C ala

(#4) Keitaro válasza Alvin_ti4200 (#2) üzenetére


Keitaro
addikt

Ezt is megértük :)
Biza egyetértek veled. Szerintem is le kell venni az a 2.05-t kegyetlen sok az...

(#5) Alvin_ti4200 válasza VladimirR (#3) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Tök mindegy, hogy hogy áll a hűtő, akkor is eszméletlenül sok a 2,05V!

(#6) Alvin_ti4200 válasza Keitaro (#4) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Köszönöm szépen! Miért mondod ezt, eddig senki sem értett Veled 1et, vagy csak én nem:DD?

(#7) Keitaro válasza Alvin_ti4200 (#6) üzenetére


Keitaro
addikt

Hát csak olyan jól el szoktunk lenni a 9100, Ti4200 témákon :DDD

(#8) Alvin_ti4200 válasza Keitaro (#7) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Az egészen más, mert én nVidia-párti vagyok egyébként is. De ezt inkább abban a témában vitassuk meg. Én nem mondom, hogy az ATi nem jó, csak a köv. karim is nVidia lesz, mert megszoktam (FX5900-ez lesz).

(#9) Panther válasza Spirit (#1) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

Szerintem -- ha mindenképp szükségesnek tartod azt a tényleg igen magas 2.05V-ot -- ilyet vegyél:
[L]http://www.glacialtech.hu/termeki2450.htm[/L]
Halk is, jó is (XP 3200+ig ajánlják, bár tesztet még nem láttam róla). Amúgy nemrég volt egy hűtőteszt itt a PHn is, keress rá.

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#10) Alvin_ti4200 válasza Keitaro (#7) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Csak nehogy ezt is szétOFFoljuk!

(#11) Panther válasza Alvin_ti4200 (#8) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

Akkor viszont elavult lesz a nicked :)

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#12) Keitaro válasza Alvin_ti4200 (#8) üzenetére


Keitaro
addikt

Majd szurkolok, hogy meglegyen ^^ Egyszer csak lemegy az ára. Én majd R420-ra hajazok :) )
Nah de nem offolom tovább a témát. Viszont tartom, hogy Core feszt lejebb

(#13) Panther válasza Panther (#9) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

14 olcsó hűtő tesztje:
[L]http://prohardver.hu/rios2_cikk.php?id=170[/L]
11 felsőkategóriás hűtő tesztje:
[L]http://prohardver.hu/rios2_cikk.php?id=182[/L]

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#14) LukE válasza Panther (#11) üzenetére


LukE
veterán

miért lenne elavult?

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#15) VladimirR válasza Alvin_ti4200 (#5) üzenetére


VladimirR
nagyúr

valoban sok, elkelne raja valami vizes huto, de ha a szobaventit a procira iranyitod, az kegyetlenul lehuti a procit. huvosben 25%-os oc mellet volt mar 29°C!!!!!!!! fokos is a procim

(#16) Alvin_ti4200 válasza Keitaro (#12) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Örülök, hogy kiérdemeltem a barátságodat(hűha), és igen, igen, a core feszt továbbra is lejjebb...

(#17) Spirit


Spirit
őstag

Ezt mind megértem, de elhárítva a támadásokat....
A hűtő TÖKÉLETES érintkezik, még ezüstös szilikon is van alatta.A borda is 65 fok körül jár:)
a feszültség meg 2 napja megy csak 2,05-ön, 1,92-vel 2200-at bír, de úgy is 66 fokos.
Alapapon járatva,mindenféle tuning nélkül is simán 52-55 fok van.
Sok ez még így is...
Sokat számoltatok a géppel, ezrt minden Mhz-re szükségem van.
Szóval...most selejtes a darab, vagy ilyen rossz a Spire fridgerock....ja, és baromi hangos:)

(#18) Panther válasza LukE (#14) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

Hát mert az a nickje, hogy Alvin_ti4200 :DDD

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#19) harisnyás pippi válasza Spirit (#1) üzenetére


harisnyás pippi
csendes tag

Én a Volcano 9+ osat választanám, de csak azért, mert nekem is az van és meg vagyok vele elégedtve!

Június 1-től Szeptember 1-ig nyári szüneten vagyok! bizonytalan időközönként vagyok net előtt, pls telón keressetek!!!

(#20) GeorgeTerror válasza Spirit (#1) üzenetére


GeorgeTerror
senior tag

[L]http://www.overclock.hu/cgi-bin/overclock/L-HU-ZM6000ALCU.html[/L]

ezen a linken találsz egy nem olcsó, de minden bizonnyal neked való coolert amit

[L]http://www.magicomp.hu[/L] tudsz megvenni
[L]http://www.zalman.co.kr/english/product/cnps6000alCu.htm[/L] itt olvashatsz róla

Nem olcsó
Mindenképpen nézd meg a felszerelésről szóló flash-t

Kérek mindenkit, olyan e-mail címet írjon az adati közé, amit valóban használ

(#21) .:ADAM:. válasza Spirit (#17) üzenetére


.:ADAM:.
aktív tag

AZ ezüstös szilikonnal vigyázz, mert az AMD procik felületszerel mütyürkéit rövidre zárhatja, ezt hivatásosak mondták nekem!!!

.:tweaKntuniNg.tk:.

(#22) Fawkes


Fawkes
őstag

Thermaltake Subzero?Nem rossz nem tudom mennyi de jól hangzik hogy egy chip irányítja a hűtést!3200+-ig!Ha nem akkor vagy zalman vagy Thermaltake silent Volanco 11!

(#23) Fawkes


Fawkes
őstag

Ja és a wentiltechnél láttam!

(#24) crab


crab
senior tag

Ha jót akarsz(szerintem igen), akkor vedd vissza feszt mert, nem fog sokáig tartani! Ekkora feszültségnél, az elektronok átszakítják a tranzisztorokat és bizony hirtelen halál lesz igen hamar a vége!
De lehet nem egyet érteni!

(#25) LukE válasza Panther (#18) üzenetére


LukE
veterán

hogy pont az unoffisöl PH! hekker nem tudja, hogy mire gondolok a nickkel kapcsolatban...:U

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#26) erdoke válasza Spirit (#1) üzenetére


erdoke
titán

Zalman CNPS7000AlCu bruttó 10, de brutál jó. 25 dB max fordulaton, kézzel szabályozható! Ha meglátod, megérted.

A legjobb aláírás a héten

(#27) Panther válasza LukE (#25) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

Mire? Hogy megváltoztatja? Az már nem ugyanaz... a nickben az a jó ha sosem változik.

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#28) _Volkovy_


_Volkovy_
nagyúr

Hallottál már a NWSDS-ről?(NorthWood Sudden Death Syndrome)a túl sokra emelt feszültségnek köszönhetően egyik napról a másikra behaltak a procik..ennek is az lesz a vége imho.ha tempót akarsz,vegyél 3000+Bartont és Prometeia-val lökd meg 400-as FSB-n,a hatás nem marad el :)

(#29) evola válasza Spirit (#1) üzenetére


evola
senior tag

Hali. Próbáld ki feltétlen a CPU Idle nevezetü kis progit.
Amd procikhoz javallott a használata. A CPU üresjáratában küldi neki, a Health
nevű parancsot.Akár 10 fokot is csökkenhet a hőfokod.
Én is egy 2400+ használok Én 1.95 volt feszkóval 2550MHZ-et értem el.
Igaz vízhűtést használok.Viszont ezelőtt nekem is
Spire Fidgerock ventim volt.
43 fok körül alakult a proci hőfoka alapból.
Különben miél több feszt adsz neki,annál jobban melegszik!!
És drasztikusan csökkenhet az élettartama.
Én vízhűtéssel is csak 2700+ szinten hajtom.Bőven elegendő a teljesítménye,
a proci meg csak 35fok.
Szóval barátom, ha elfogadsz egy jótanácsot, akkor vedd szépen vissza a feszt.
És elégedj meg azzal az értékkel,ahol még minimális feszemeléssel ki tudsz hozni a prociból.
Amit kifogtál, az nem egy tuningbarát. :t

Tartsd a kezed egy percig a forró kályhán, meglátod, egy órának fogod érezni. Beszélgess egy csinos nővel egy órát, mintha csak egy perc lenne. Na, ez a relativitás. -Alber Einstein-

(#30) Panther válasza evola (#29) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

Jáájj... nem ''Health'' az a parancs hanem ''HALT'' :(

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#31) evola válasza Panther (#30) üzenetére


evola
senior tag

Bocsi.Igazad Van.

Tartsd a kezed egy percig a forró kályhán, meglátod, egy órának fogod érezni. Beszélgess egy csinos nővel egy órát, mintha csak egy perc lenne. Na, ez a relativitás. -Alber Einstein-

(#32) SpoonTHX


SpoonTHX
tag

Zalmant ne nagyon vegyél....mert nekem az van és p4 hez meg ATHLON64 -hez jó...

(#33) Spirit


Spirit
őstag

Hát sziasztok!Megvettem...
Sikerült összeszednem annyi lét, hogy megvyegyek egy normális vízhűtést.Így ezzel a brutál feszültséggel megy zárt házban 11 órája 100%-os terheléssel 55 fokon.idle-ben 47-en.Hogy ennyire ne legyen tuningbarát........:(((

(#34) Fawkes válasza Spirit (#33) üzenetére


Fawkes
őstag

Milyen vízhűtés kicsit bővebben kiváncsi vagyok!

(#35) Spirit


Spirit
őstag

Szió!Ez egy ''házilag'' gyártott kütyü, nagyon halk, és fantasztikusan hűt.Igaz 2 óra volt a beszerelés, de megérte. 2V-on hajtva az Xp-t, ami amúgy is egy kazán most, hajnali fél 2-kor idle-ben 46 fok.
Ilyet a www.tuningnet.hu -n találsz, Gigahertz bátyónál.Az alaprendszer 20600 ft, ezért egy teljes szettet kapsz, de csak egy prociblokkot.további 4000 ft-ért rendelhető Chipset blokk, és újabb 4-ért GPU hűtő is.
Nekem az alaprendszer van+2 venti(ajánlatos tőle venni,mert igaz kapsz üzletben is, talán még olcsóbban is, de ez nagyon halk, és jól fúj)A ventik darabja egy ezres.
Így 22600-ért egy ''örök'', halk, tuningbarát szettet kapsz.

(#36) Alvin_ti4200 válasza Panther (#18) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Hú de vicces, nem is elavult a Ti4200. Öreg harcos.

(#37) Alvin_ti4200 válasza Spirit (#35) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Úristen! Ennyi pénzből vehettél volna új procit is.

(#38) Spirit


Spirit
őstag

Ez tény, ebből tényleg vehettem volna.De ha veszek is, ahhoz megint kell egy jobb hűtés....ez viszont így megvan, egyszer kellett kiadni, és legalább 150W-os disszipációig elegendő lesz, ami azt jelenti, hogy majd,ha veszek egy új procit, azt is tudom vele hajtani...

(#39) greenface


greenface
aktív tag

2,05V-on 2400mhz-en járatott procit léghűtéssel halkan nem lehet lehűteni.

Különben én is azt mondom, mi értelme ennek...? 1,7-1,8V-on valszeg elmenne 2200 körül, senki ne mondja nekem, hogy megérzi a különbséget....

Persze mindenki azt csinál a procijával, amit akar, de ennek már semmi értelme. És nemcsak a proci fingik nagyon ilyenkor, hanem az alaplap is aligha erre lett méretezve, meg valszeg a táp se (bár azt nem tudom, milyen, de minden bizonnyal fingik az is rendesen).

''Mit ér az erő, ha nem a tiéd?'' - "Pénz legyen, a többit megvesszük!"

(#40) Panther válasza Alvin_ti4200 (#36) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

Azt írtam hogy elavult lesz a nicked, ha megveszed az új kártyát. Nem a kártya lesz elavult... (Nekem pl. Voodoo3-am van.)

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Segítsetek!sürgős! (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.