Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Segítség! (téma lezárva)

Hozzászólások

(#51) Spuds válasza Den (#49) üzenetére


Spuds
tag

Tudsz rola mondani valami negativat, vagy tokeletes a lap :DD

(#52) Den válasza Spuds (#51) üzenetére


Den
veterán

Hát tudok. Egyrészt drága. Másrészt énnekem sikerült kifogni egy hibás darabot, egy fesszabályzó ment tönkre benne, viszont ennek kapcsán jót is kell mondanom, mert az epoxok azonnali cseregarisok, úgyhogy csak visszavittem és (kis vita, főnök hívása után), rögtön adtak egy újat. ''Atomstabil'', az újal semmi gond nem volt, a via/sblive konfliktus sem jelentkezett, pedig semmi extra driver nincs a gépen, összeraktam, felnyomtam rá a win xp-t és azóta csak használom, reggel bekapcsolom, este kikapcsolom. Szóval nekem bejött, ettől fügetlenül nem szoktam másnak ajánlani, mert a stabilitáson kívül (bár mi kell még? ), más extrát nem ad, igy viszont drága. Állítólag jól tuningolható, de ilyesmi engem nem érdekel.

www.simson4t.hu

(#53) Spuds válasza Den (#52) üzenetére


Spuds
tag

Nekem olyan kellene, ami megbizhato, olcso, ddr-es es belemegy az XP

(#54) emvy válasza Den (#52) üzenetére


emvy
nagyúr

Den, este kikapcsolod?
Csalódtam benned...:))

while (!sleep) sheep++;

(#55) Spuds válasza emvy (#54) üzenetére


Spuds
tag

En csak nappal kapcsolom ki :))

(#56) comissar


comissar
csendes tag

Nah srácok, szóval a 433-as proci órajel összejön a 66 MHz-es fsb, és a clock ratio szorzataként, ugye, ami 6.50 jelenleg. Namost, ha én tegyük fel nem bírok magammal és tuningolni akarom, akkor vagy az egyiken, vagy mindkettőn emelni lennék kénytelen. Namost a proci mellett mint már leírtam vannak a jumperek, amik 1.8-3.5 V között állíthatóak, most épp minden Auto állásban van. Az alaplapon vannak jumperek, amikkel a proci sebességét állítom be, ez 233-333 -ig állítható, most a 333-asban van. Most azt nem értem, hogy:
-ezt a clock ratiot honnan a búsból szopja
-azok a voltok ott a proci mellett mit jelentenek
-miért van ilyen rohadt meleg a szobában...

''Az élet olyan mint a seggszőr, rövid és szaros...''

(#57) karib válasza comissar (#56) üzenetére


karib
addikt

Először is, fusd át a tuning alapozó cikkünket :)

Aztán: a te Celeronodnak léghűtéssel 2,3 V-ot adhatsz nyugodtan, feljebb már rizikós lehet.

A Clock Ratiót (szorzó) a proci tartalmazza, nem lehet állítani. Fix.

A buszsebességet (FSB) esetleg tudod emelni. A procitól max 500-600 MHz-et várj. 75 MHz biztonságos ugrás, bár nem túl sok. 83-at még meg lehet próbálni, de nem minden PCI eszköz és HDD szereti. (A magas FSB a PCI buszt is húzza magával.)

Department of Redundancy Department

(#58) karib válasza Agyzuzo (#24) üzenetére


karib
addikt

Mindenki a maga chipsetjéhez pakolja fel a drivercsomagot! Intel chipes laphoz IAA, AMD-hez a megfelelőt, VIA-hoz a 4in1-t.

Itt nem a proci a meghatározó, HANEM A CHIPSET!!! A chipsethez passzoló driver kell.

Department of Redundancy Department

(#59) comissar


comissar
csendes tag

Köszi
Akkor most kikapcs és adom a 2.3-at.
Remélem még találkozunk itt...

''Az élet olyan mint a seggszőr, rövid és szaros...''

(#60) comissar


comissar
csendes tag

Helyzet a következő: az FSB-t nem lehet állítani, az alaplap fixen 66,6-ot tud, 2.3V-nál meg lefagyogat. Hát ez van...

''Az élet olyan mint a seggszőr, rövid és szaros...''

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Segítség! (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.