Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Segítség! (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Gotty


Gotty
csendes tag

Szasztok!
Vettem 1 maxtor 40gb 72es fordulatu ata133as winyót és a sandra azt írja hogy rosszabb mint 1 udma66os mit tegyek? A másik hogy az 1.6A p4 procimat a tesztben veri 1 p3 1000es minden alapon van nem nagyon értek a bioshoz és egyéb finomhangoláshoz!
Köszike

oké oké oké

(#2) GeorgeTerror válasza Gotty (#1) üzenetére


GeorgeTerror
senior tag

Kapcsold be a dma-t

Kérek mindenkit, olyan e-mail címet írjon az adati közé, amit valóban használ

(#3) Gotty válasza GeorgeTerror (#2) üzenetére


Gotty
csendes tag

Köszi de mint említettem nem értek hozzá! HOL? Kell?:)

oké oké oké

(#4) GeorgeTerror válasza Gotty (#3) üzenetére


GeorgeTerror
senior tag

Sajátgépen jobbgomb
Tulajdonságok
Eszközkezelő (device manager)
Merevlemezek (disk drives)
kiválasztod a winyodat jobb gomb tulajdonságok Settings dma mellé megy egy pipa

Csak angol 98 van mellettem ezért nemtom hogy van magyarul. XP-ben ME-ben nemtok, de ott is vhogy igy kellhet

Kérek mindenkit, olyan e-mail címet írjon az adati közé, amit valóban használ

(#5) Gotty válasza GeorgeTerror (#4) üzenetére


Gotty
csendes tag

Köszike megvan most lemérem:))) A prociban nem tudol segíteni?

oké oké oké

(#6) Gotty


Gotty
csendes tag

NAGYON COOOOOOOOLLLLLLLL!!! KÖSZI!!!!
:)))))))))))))))))

oké oké oké

(#7) GeorgeTerror válasza Gotty (#6) üzenetére


GeorgeTerror
senior tag

Attól függ mijen alaplapod van, mijen memóriád meg ijenek.
Biosba bele kellene nyúlni, és ne ijedj meg ha néha halálra fagy.

Van itt a prohardveren egy cikk, tuning alapozó címmel, a főoldalon megtalálod a hírek alatt, ha azon túl vagy kérdezhecc

Kérek mindenkit, olyan e-mail címet írjon az adati közé, amit valóban használ

(#8) Gotty válasza GeorgeTerror (#7) üzenetére


Gotty
csendes tag

A konfig: abit th7II-Raid p41.6 2*128mb rambus leadtek g3 t200. A biost tegnap este óta manipulálom de eddig csak rosszabb lett:)! A cikket olvastam de nem nagyon értem ha tudsz segíts kérlek
Köszike

oké oké oké

(#9) GeorgeTerror válasza Gotty (#8) üzenetére


GeorgeTerror
senior tag

Hááát...
Igazából P4-et még csak képen láttam :)
Lényeg valahol találsz a biosban ijen soft menut. MEg asszem van CAS nevű memória beállítás minél kisebb annál jobb, de ezt így anélkül, hogy láttam volna valaha is nem megy.
A gépem: Abit SL6 lap, Intel Celeron (coppermine) 700@1082, 256 MB márkátlan ram, Gef3 MX 175/166@196/196-on CAS3 3:3:1-es szorzóval, de a prociban még van. Szóval nekem ijenem van.

Kérek mindenkit, olyan e-mail címet írjon az adati közé, amit valóban használ

(#10) comissar


comissar
csendes tag

Segítsen valaki! Fel akarom húzni a 433-as Celeronomat! Érdemes? Stb..

''Az élet olyan mint a seggszőr, rövid és szaros...''

(#11) Agyzuzo


Agyzuzo
addikt

Felmész intel.com-ra.
Megkeresed az ''Intel Application Accelerator''-t és felteszed.
Minden pont 3x gyorsabb lesz. Ez kell minden 8xx-es chipsetes és PIII v. PIV-s procira hogy rendesen ki is legyen használva. Ha jól t'om ugyanarra szolgál, mint AMD-k esetébe' az IDE Tools. Prószáld ki, nekem egy 700 megás file-t egyik vinyóról a másikra a progi telepítése után kb. 35mp alatt másol át, a progi nélkül ez több mint 2 perc volt.

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#12) Agyzuzo


Agyzuzo
addikt

Tuning: a Core-t tedd 1.625-re a Soft Menu-ben! A TH7-es alaplapokban van egy bug, nekem 1.5-ös feszen (gyári beállítás) csak 1,38-at kap a proci, az meg eléggé lassítja! Sz'al mennyé' bioszba és emeld a feszt amíg csak lehet.

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#13) Den válasza Agyzuzo (#11) üzenetére


Den
veterán

Micsoda, micsoda?? Ide tools? regélj már erről valamit, mert erről most hallok először, és fölkeltetted az érdeklődésem.

www.simson4t.hu

(#14) Dalai Láma válasza comissar (#10) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Érdemes. Bár szerintem nem nagyon fogod érezni a javulást, talán egy kicsit. Én a 333-as cerka után beraktam egy 500-ast, és alig éreztem. Valszeg a gyagyi alkatrészek miatt.

Nekem a 333as celeronom bírta a 100-as FSB-t.
Milyen alaplapod van?

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#15) Agyzuzo válasza Den (#13) üzenetére


Agyzuzo
addikt

AMD-s havertól érdeklődtem meg, hogy az AMD-knél milyen progit használnak a vinyó gyorsabb kezelésére és ő mesélt az IDE Tools nevű progiról. Ha valóban ugyanaz a hatása mint az Intel Application Accelerator-nak, akkor NAGYON ajánlom hogy tedd fel!

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#16) erge


erge
csendes tag

Nekem is küldjetek igét!!

v92-es modemem van (HSF), de nem tudom hogyan kell és milyen parancsfájlokat alkalmazni ahhoz, hogy nagyobb legyen a kapcsolódási sebességem.
Most 26800, tegnap 26600bps volt - állandóan változik, ellenben a ''szar'' HCF-es modemmel állandóan 31200bps volt.

Tanácstalan vagyok, ADSL meg nem lesz 300 évig...

Köszi

Üdv:

eRGe

(#17) HEBI válasza GeorgeTerror (#9) üzenetére


HEBI
senior tag

Mi az a ''Gef3 MX 175/166'' , nem véletlenül Gef2 MX400 ?

A csiga nem lassú állat, csak nagy a súrlódása...

(#18) Sidaries válasza HEBI (#17) üzenetére


Sidaries
őstag

Valószínű. Ge3mx nincs is. :)

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#19) GeorgeTerror válasza HEBI (#17) üzenetére


GeorgeTerror
senior tag

ok PErsze hogy gef2

Kérek mindenkit, olyan e-mail címet írjon az adati közé, amit valóban használ

(#20) GeorgeTerror válasza comissar (#10) üzenetére


GeorgeTerror
senior tag

Persze simán. Nekem stabil volt 540-en. Egy gagyi acorp lapban, 83-on. Ha szerencséd van neked is megy, a technológia határa kb ott van. Azoknak még régi nem coppermine magja van. Asszem mendochino de nem vagyok bizti. Ha nem stabil adj neki egy kis feszkót.

Kérek mindenkit, olyan e-mail címet írjon az adati közé, amit valóban használ

(#21) Spuds


Spuds
tag

Nekem is help :DD
gond: rohadt lassu a vinyo sisoft szerint:(,
xp-m van ugyhogy ha valaki tud valami, hol lehet allitani rajta szoljon

(#22) Sidaries válasza Spuds (#21) üzenetére


Sidaries
őstag

Ha a Dma és a haverjai be vannak állítva akkor nyugosj bele. Az Xp lassabban kezelei a vinyót mint a 98. Ezt én is észrevettem. Ez van. :(

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#23) Spuds válasza Sidaries (#22) üzenetére


Spuds
tag

Ok egy kicsit lassaban-ba benne lennek, de ezt kaptam:
buffered,sequential write 8M/s
random write 7M/s

az olvasas nagyjabol rendben volt

(#24) Agyzuzo


Agyzuzo
addikt

Szerintem meg sokkal gyorsabban. Két hétig volt fenn XP, mikor visszatettem 98SE-t mintha a vinyóm ''ólom csizmát'' húzott volna. Ha Intel 8xx chipseted van és PIII ill. PIV-d akkor tedd fel az Intel Application Accelerator-t. Ha bármilyen AMD-d, akkor az IDE Tools-t. Egyéb esetben a Cacheman-t, az is segíthet.

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#25) Spuds válasza Agyzuzo (#24) üzenetére


Spuds
tag

Ez a gaz feltettem a Cacheman-t es a disk cache:
N/A volt :(

(#26) Spuds válasza Spuds (#25) üzenetére


Spuds
tag

Egyebkent
abit kt7-e m van

(#27) Spuds válasza Spuds (#26) üzenetére


Spuds
tag

Help!
:(

(#28) Spuds válasza Sidaries (#22) üzenetére


Spuds
tag

Lattam olyan xp-t amivel volt 30M/s-es bufferelt write

(#29) Den válasza Spuds (#28) üzenetére


Den
veterán

Nálam például látnál ilyet. :) Buffer nélkül felmegy 40-re.

www.simson4t.hu

(#30) Spuds


Spuds
tag

Akkor ird mar le lecci, hogy szerinted hol milyen beallitasok miatt kepes erre , bios control panel stb.......

(#31) busausa válasza GeorgeTerror (#20) üzenetére


busausa
csendes tag

Volt nekem is Cerkám(466Mhz),és ezt sikerült felhúznom 600Mhz fölé,de ott sokáig nem volt stabil,de 581Mhz-en már igen.Ez egy Abit BF6-os lapban volt.Szerintem tunungra k**va jó!

''Tedd vagy ne tedd.......de ne próbáld'' idézet: Yoda SW EP5

(#32) Den válasza Spuds (#28) üzenetére


Den
veterán

xp-control panel-system properties-hardvare-hardvare setings-ide ata/atapi...-primary ide chanel-advanced setings-transfer mode : dma if available; current transfer mode: ultra dma mode 5.

A biost mindjárt megnézem.

www.simson4t.hu

(#33) guest válasza Den (#32) üzenetére


guest
veterán

Den ezt olyan szépen mondtad! :)

prohardver vendég

(#34) Den válasza guest (#33) üzenetére


Den
veterán

órákig fogalmaztam :)

www.simson4t.hu

(#35) Den válasza Den (#32) üzenetére


Den
veterán

Biosban minden auto-n van, ide hdd block mode : enabled , meg ha jólemléxem hdd perfetch : enabled.

www.simson4t.hu

(#36) Spuds válasza Den (#35) üzenetére


Spuds
tag

ugyanez nalam is
minden amit irtal,
:( :(

cacheman-t probaltad ??
ez lehet a gondom, hogy azt mondja nincs disk cache , pedig van (seagate ATA IV), write caching enabledem is van pedig

(#37) Den válasza Spuds (#36) üzenetére


Den
veterán

Nem próbáltam semilyen gyorsító programot. minnden alaspbeállításon van, ahogy az xp- beállította, együl a pio mode-ot kellett nekem átállítani dma-ra.
Egyébként ugyanilyen vinyóm van.
Mindig ilyen lassú volt?

www.simson4t.hu

(#38) Spuds válasza Den (#37) üzenetére


Spuds
tag

Ja miota megvettem, de elotte ket ibm is ugyanezt produkalta, akkor a lappal lehet a gond

(#39) Den válasza Spuds (#38) üzenetére


Den
veterán

Abit?

www.simson4t.hu

(#40) comissar


comissar
csendes tag

Szóval, van egy Procomp B684-es alaplapom, egy 433-as Celeronnal, meg két 64 megás 100 MHz-es rammal. A kérdés: hogyan lehetne felhúzni a procit, meddig érdemes, kell-e plusz hűtés. A proci mellett van egy overclock jumper, a feszültséget a mellékelt táblázat szerint 1.8V-3.5V -ig lehet állítani. Segítsetek ha tudtok, előre is köszi!

''Az élet olyan mint a seggszőr, rövid és szaros...''

(#41) Spuds válasza Den (#39) üzenetére


Spuds
tag

Abit kt7-e
:(:(:(:(:(

(#42) Den válasza Spuds (#41) üzenetére


Den
veterán

Akkor húzok egy strigulát.

www.simson4t.hu

(#43) Spuds válasza Den (#42) üzenetére


Spuds
tag

Neked mid van??

(#44) Spuds válasza comissar (#40) üzenetére


Spuds
tag

CSak sajat felelossegre emeld a feszt amig mered,
es huzd a frekit, de arra is figyelj, hogy a memoriak ha csak szazasok, akkor nemsokaig birjak, memoriafuggo hogy meddig,
Mar lattam 400as cerkat 600-on, ugyhogy van eselyed :)

(#45) comissar


comissar
csendes tag

Ha tegyük fel az első jumpert rakom akkor az első értékkel emeli a feszültséget, vagy azt már szorozni kell az fsb-vel?

''Az élet olyan mint a seggszőr, rövid és szaros...''

(#46) Spuds válasza comissar (#45) üzenetére


Spuds
tag

MI? ezt most nem ertem.

feszultsegemeles azert kell, hogy birja a proci gyorsabban, de a fesz emelesetol nem lesz gyorsabb.
De vigyazz ,meg ne susd a procit.

(#47) Agyzuzo


Agyzuzo
addikt

Anno a 300-as cerkám 2V helyett kapott 2.3-at és ment 504-en. Most a 900-as 1.75 helyett 1.95-öt kap és megy 1200-on. Annyira nem kell parázni a fesz emeléstől, két tizedet lazán lá lehet tenni. Nekem még így is csak 35 fok...

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#48) comissar


comissar
csendes tag

Elég amatőr vagyok a dolgokhoz...
Szóval ott vannak azok a fránya jumperek a proci mellett, 1.8-3.5V-ig. Azokkal emelem a feszkot. A többit hol kell állítani? BIOS-ban nincs ilyesmi.

''Az élet olyan mint a seggszőr, rövid és szaros...''

(#49) Den válasza Spuds (#43) üzenetére


Den
veterán

Epox 8kha+

www.simson4t.hu

(#50) Spuds válasza comissar (#48) üzenetére


Spuds
tag

Vagy bios vagy jumper vagy ''igy jartal'' es nem tudod allitani

(#51) Spuds válasza Den (#49) üzenetére


Spuds
tag

Tudsz rola mondani valami negativat, vagy tokeletes a lap :DD

(#52) Den válasza Spuds (#51) üzenetére


Den
veterán

Hát tudok. Egyrészt drága. Másrészt énnekem sikerült kifogni egy hibás darabot, egy fesszabályzó ment tönkre benne, viszont ennek kapcsán jót is kell mondanom, mert az epoxok azonnali cseregarisok, úgyhogy csak visszavittem és (kis vita, főnök hívása után), rögtön adtak egy újat. ''Atomstabil'', az újal semmi gond nem volt, a via/sblive konfliktus sem jelentkezett, pedig semmi extra driver nincs a gépen, összeraktam, felnyomtam rá a win xp-t és azóta csak használom, reggel bekapcsolom, este kikapcsolom. Szóval nekem bejött, ettől fügetlenül nem szoktam másnak ajánlani, mert a stabilitáson kívül (bár mi kell még? ), más extrát nem ad, igy viszont drága. Állítólag jól tuningolható, de ilyesmi engem nem érdekel.

www.simson4t.hu

(#53) Spuds válasza Den (#52) üzenetére


Spuds
tag

Nekem olyan kellene, ami megbizhato, olcso, ddr-es es belemegy az XP

(#54) emvy válasza Den (#52) üzenetére


emvy
nagyúr

Den, este kikapcsolod?
Csalódtam benned...:))

while (!sleep) sheep++;

(#55) Spuds válasza emvy (#54) üzenetére


Spuds
tag

En csak nappal kapcsolom ki :))

(#56) comissar


comissar
csendes tag

Nah srácok, szóval a 433-as proci órajel összejön a 66 MHz-es fsb, és a clock ratio szorzataként, ugye, ami 6.50 jelenleg. Namost, ha én tegyük fel nem bírok magammal és tuningolni akarom, akkor vagy az egyiken, vagy mindkettőn emelni lennék kénytelen. Namost a proci mellett mint már leírtam vannak a jumperek, amik 1.8-3.5 V között állíthatóak, most épp minden Auto állásban van. Az alaplapon vannak jumperek, amikkel a proci sebességét állítom be, ez 233-333 -ig állítható, most a 333-asban van. Most azt nem értem, hogy:
-ezt a clock ratiot honnan a búsból szopja
-azok a voltok ott a proci mellett mit jelentenek
-miért van ilyen rohadt meleg a szobában...

''Az élet olyan mint a seggszőr, rövid és szaros...''

(#57) karib válasza comissar (#56) üzenetére


karib
addikt

Először is, fusd át a tuning alapozó cikkünket :)

Aztán: a te Celeronodnak léghűtéssel 2,3 V-ot adhatsz nyugodtan, feljebb már rizikós lehet.

A Clock Ratiót (szorzó) a proci tartalmazza, nem lehet állítani. Fix.

A buszsebességet (FSB) esetleg tudod emelni. A procitól max 500-600 MHz-et várj. 75 MHz biztonságos ugrás, bár nem túl sok. 83-at még meg lehet próbálni, de nem minden PCI eszköz és HDD szereti. (A magas FSB a PCI buszt is húzza magával.)

Department of Redundancy Department

(#58) karib válasza Agyzuzo (#24) üzenetére


karib
addikt

Mindenki a maga chipsetjéhez pakolja fel a drivercsomagot! Intel chipes laphoz IAA, AMD-hez a megfelelőt, VIA-hoz a 4in1-t.

Itt nem a proci a meghatározó, HANEM A CHIPSET!!! A chipsethez passzoló driver kell.

Department of Redundancy Department

(#59) comissar


comissar
csendes tag

Köszi
Akkor most kikapcs és adom a 2.3-at.
Remélem még találkozunk itt...

''Az élet olyan mint a seggszőr, rövid és szaros...''

(#60) comissar


comissar
csendes tag

Helyzet a következő: az FSB-t nem lehet állítani, az alaplap fixen 66,6-ot tud, 2.3V-nál meg lefagyogat. Hát ez van...

''Az élet olyan mint a seggszőr, rövid és szaros...''

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Segítség! (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.