Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Hequila


Hequila
őstag

Adott 1 Abit NF7-S alaplap. Ezen van 2 db SATA vezérlő. Ha a 2 vezérlő között adatmozdatás történik, sérül az adat (SATÁról másolok SATÁra). Ez mitől lehet? Szar a lap? Egyébként 2 120-as Samsung vinyó van SATÁn, az egyik alapból SATÁs, a másik pedig átalakítós. Ötlet?

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#2) moonman válasza Hequila (#1) üzenetére


moonman
titán

így van, az alaplapi vezérlő lehet a ludas, de én inkább az átalakítóra tippelnék. próbáld ki két natív sata vinyóval is.

(#3) LordX válasza Hequila (#1) üzenetére


LordX
veterán

Próbáltál már frissíteni BIOS-t?

(#4) Loha válasza Hequila (#1) üzenetére


Loha
veterán

Ha van 3 vinyó, akkor próbáld ki az átalakítós SATA -> PATA másolást...

(#5) Hequila válasza LordX (#3) üzenetére


Hequila
őstag

Legújabb, 2.6-os BIOS van fent

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#6) Hequila válasza Loha (#4) üzenetére


Hequila
őstag

SATA -> PATA másolás gond nélkül végbe megy, nem hibázik.

Érdekes továbbá, hogy csak akkor hibázik, ha a SATA1-ről másolok a SATA2-re, visszafele nem hibázik.

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#7) Hequila válasza moonman (#2) üzenetére


Hequila
őstag

2 átalakítóm van, mindkettővel ezt produkálja!

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#8) Hequila


Hequila
őstag

FEL!

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#9) tahoman válasza Hequila (#1) üzenetére


tahoman
tag

nekem is hasonló a gondom, de nálam a másolás is leáll és nem tudok 200-300 megánál többet rátenni anélkül, hogy ki ne írná: Hiba a késleltetett írás során.

(#10) erdoke válasza tahoman (#9) üzenetére


erdoke
titán

Valamiért elveszti az oprencer a kapcsolatot az eszközzel. Nekem az egyik gépen USB-s vinyóval csinálja ezt néha. Sajnos még nem jöttem rá, mi a hiba, talán driver. Az eszköz nálam tutira jó, más gépről nem ugrik így le még ritkán sem.

A legjobb aláírás a héten

(#11) Hequila


Hequila
őstag

Nem túl bíztató dolgok... Még megpróbálok 1-2 dolgot, utána tanácstalan leszek. Egyéb ötlet?

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#12) Flashy válasza erdoke (#10) üzenetére


Flashy
veterán

másik topikban beszélgettünk erről az USB dologról, de most már akkor nálad is előfordul a dolog, tehát korántsem egyedi. ha az USB-s vinyóra másolok, random idő és átvitt byte után megszakad és eltűnik a meghajtó is.

(#13) Hequila


Hequila
őstag

Újabb fejlemény: tévedte: nem akkor hibázik, ha SATA1 -> SATA2 másolás történik, hanem akkor, amikor a SATA -> PATA átalakítós vinyára másolok. Érdekes. Annál is inkább, mert régen 2 vinyóm volt SATA -> PATA átalakítón, és ott is csak az egyik irányban hibázott a másolás... Végképp tanácstalan vagyok, inkább megyek traktort szerelni!

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#14) erdoke válasza Flashy (#12) üzenetére


erdoke
titán

Melyikben? Talán ki tudnánk sütni valamit, ha elég információt raknánk össze. :F
Az biztos, hogy nem az USB-s drive vagy átalakító hibája, mert másik gépen nem csinálja. Marad a hardver vagy a driver/oprendszer probléma, esetleg a tápellátás. Utóbbit le fogom ellenőrizni PS/2-ről meghajtva, bár ha másnak esetleg külső adapteres 3,5-es kerettel csinálja... Mindenesetre nálam idle nem fordul elő, csak intenzív seek közben, ott is csak nagyobb mennyiségű adat után. Ez alapján akár táp probléma is lehetne.
Persze az oprendszer beállítása sem kizárható... :(

A legjobb aláírás a héten

(#15) Flashy válasza erdoke (#14) üzenetére


Flashy
veterán

itt:
Bővebben: link
érdekes, mindenkinek máshogy fordul elő. nálam csak felfele másolásnál, de random mennyiségű adat átvitele után.

(#16) Hequila


Hequila
őstag

Senkinek semmi ötlete?

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#17) zso73 válasza Hequila (#5) üzenetére


zso73
veterán

Akkor kihagyom a frissítést! Kellett a procid miatt a bioszt frissíteni?

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#18) Hequila válasza zso73 (#17) üzenetére


Hequila
őstag

Nem a proci miatt kellett frissíteni, csak szeretem, ha a legújabb van fent. (rejtett up)

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#19) <Adamsky> válasza Hequila (#1) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Az nForce driver-ben lévő SW driver-t felszoktad tenni?

(#20) Hequila válasza <Adamsky> (#19) üzenetére


Hequila
őstag

Igen, minden komponense fent van az nForce drivernak. Próbáltam már frissíteni az nForce drivert, próbáltam már frissíteni a Silicon Image csatolóprogramját; eredménytelenül. :O

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#21) <Adamsky> válasza Hequila (#20) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

...akkor tedd fel úgy az nForce driver-t, hogy a telepítés végén az SW telepítésre NEM-el válaszolsz.

(#22) Hequila válasza <Adamsky> (#21) üzenetére


Hequila
őstag

Nem nyert :(. Eltávolítottam a régi Nforce drivert, feltelepítettem az 5.10-est, SW-t nem telepítettem, hiba megmaradt...

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#23) Hequila


Hequila
őstag

Látom fogós kérdés...

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#24) erdoke válasza Hequila (#23) üzenetére


erdoke
titán

Mi a kérdés? Már korábban megválaszoltad szerintem, amikor a PATA->SATA átalakítót kiszúrtad.
Masterre van jumperolva az átalakítós vinyó? Csak akkor megy az átalakítóval rendesen.

[Szerkesztve]

A legjobb aláírás a héten

(#25) LordX válasza Hequila (#22) üzenetére


LordX
veterán

A régi SW drivert nem szedi le, ha felteszed az új csomagot SW driver nélkül. Leszedted?

Egyébként ha a SATA-val van gond, akkor az nForce IDE vezérlőjének köze nincs hozzá, a 3112-es chip BIOS/drivere lehet ludas. Firssítettél BIOS-t, tettél fel legúőjabb drvert hozzá?

MOD: BIOS látom volt.. van a BIOS-ban egy beállítás, ami mellett azt írja a BIOS, hogy állítsd 30-ra, mert az úgy jó a SATA vezérlőnek.. Azon van?

[Szerkesztve]

(#26) Hequila válasza erdoke (#24) üzenetére


Hequila
őstag

kettőskereszt 13 második felét olvasd el mégegyszer, ott leírtam, hogy előtte 2 vinyó volt SATA -> PATA átalakítón, és akkor ics CSAK az 1-ik irányba való másolásnál hibázott, a másik irányban nem. Ezért kérdőjelezem meg az átalakító ludasságát.
Az a szr az egészben, hogy errefelé nem hogy nincs senkinek SATÁs vinyája, de még csak olyan lapja sem (az ismerősi körömben), amin van SATA. Szóval holnap a boltos gyerekhez mehetek kuncsorogni 1 SATÁs vinyát, hogy ki tudjam próbálni, hogy mi a rossz, de sztem utána csúnyán fog rám nézni. De hát mit lehet tenni...

mod: természetesen masteron van, anélkül nem is menne! Asszem legalább is.

[Szerkesztve]

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#27) Hequila válasza LordX (#25) üzenetére


Hequila
őstag

Igen, a régi drivert leszedtem, úgy raktam fel az újat SW nélkül. Ezt a BIOSos akármit még megnézem. Hol vis van pontosan? Bár úgyis megkeresem, de ha megmondod, talán gyorsabban végzek...

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#28) Hequila válasza Hequila (#27) üzenetére


Hequila
őstag

Megtaláltam közben azt a 30-as értéket, és 30-on van.

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#29) dugodj


dugodj
csendes tag

Hi all!

Én is a fent említett problémával küszködöm. DVD filmeket pakolászok ide-oda a vinyókon. SATA -> PATA másolásnál semmi probléma, viszont SATA -> SATA másolásnál bekockásodik pár helyen a film. Teljesen mindegy, hogy alapból SATA vinyók, vagy átalakítóval használt IDE-s.

Az általam kipróbált merevlemezek: Maxtor 80 GB SATA HDD, IBM-Hitachi 160 GB 8 MB SATA HDD, IBM-Hitachi 120 GB 8MB IDE HDD + Serillel, Maxtor 120 GB IDE HDD + Serillel.

BIOS és driverfrissítések hatástalanok.

Üdv.

Ui.: Az én lapom ABIT NF7-S v2.0

[Szerkesztve]

(#30) erdoke válasza dugodj (#29) üzenetére


erdoke
titán

Ha egy film az egyik vinyóról jól lejátszható, viszont egy másikra másolva kockásodik, akkor két dolog lehetséges:
a, Adathiba keletkezik másoláskor,
b, Olvasáskor történik valami hiba.

Le kellene ellenőrizni, hogy a két kópia megegyezik-e. Examdiff Pro pl. alkalmas erre.

A legjobb aláírás a héten

(#31) Hequila válasza dugodj (#29) üzenetére


Hequila
őstag

Na végre, hogy nem vagyok egyedül! Már bocsi. Nekem is ugyan ilyen lapm van, ha hivatalos SATA vinyákkal is hibázik, akkor egyértelműen vissza garba!

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#32) eziskamu


eziskamu
addikt

Ennyire gázos még a sata?

(#33) Hequila válasza erdoke (#30) üzenetére


Hequila
őstag

Megnéztem az általad ajánlt programmal; különbözik a 2 file másolás után.

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#34) Hequila válasza eziskamu (#32) üzenetére


Hequila
őstag

Hát ha tudtam volna annak idején, amikro megvettem az NF7-S-t, hogy ennyit fogok szopni a SATÁval, akkor inkább vettem volna sima NF7-et, a SoundStormot úgysem használom, és a két lap árkülönbözetén meg vettem volna 1 IDE kártyát, PCI-osat, és akkor most boldog lennék! Azért vettem csak ezt, mert már akkor is kevés lett volna 4 eszköz.

Ez persze nem azt jelenti, hogy szar a SATA, lehet, hogy cask hibás a lap, de akkor is.

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#35) ArGab


ArGab
őstag

Szintén ez a hiba. NF7S, Sata1-en Samsung 120/8 SATA, Sata2-n Samsung 80/2 PATA Serillel2-vel. Akármit másoltam 120->80 irányban általában hibás lett. A filmek megsérültek, a CD Image-ek CRC hibásak lettek, a képek tiszta torzak, rossz színűek lettek. Azóta kiszedtük a gépből a 80-asat, és Rackben használva még nem jött elő. De visszafelé, 80->120 másolás alatt egyszer sem emlékszem ilyen hibára. Pedig ezelőtt egy Serillelel fél évig ment ugyanebben a gépben egy 120-as Samsung, és akkor nem volt semmi ilyen gond.

(#36) Loha válasza ArGab (#35) üzenetére


Loha
veterán

Olvassatok körbe neten, sokaknak van hasonló problémája 2 SATA vinyó esetén nem csak NF7-el...

Legfrissebb BIOS fentvan?
Legfrissebb SATA driver?

(#37) Hequila válasza Loha (#36) üzenetére


Hequila
őstag

Legújabb BIOS fent van. Legfrissebb SATA driver alatt a SATA BIOSát vagy azt a programot érted, amelyikkel a Windows telepítésénél telepíteni kell (rá kell feküdni az F6-ra)?

Illetve már kíváncsi lettem: jelentkezzen az, akinek RENDESEN müxik NF7-S-sel a SATA -> SATA másolás!

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#38) Hequila


Hequila
őstag

Na, senkinek nincs jól működö lapja?

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#39) Furky


Furky
őstag

Nekem is gondjaim vannak állandóan ezzel a SATA-val. Csak sata vinyóm van. Ha csak sata eszköz,vagy ha scak ide eszköz van fent, akkor tök jó, amint bekötöm a sata-t is, és az ide-t is egyszerre, már vezérlési hibát talál a d partíción, vagyis itt: \device\harddisk0\D
Sokszor kilép a játékokból ez miatt, nem tudom futtatni a játékot full grafikában,ha csak másolok ide eszközről sata-ra, vagy vissza, már akkor az eseménynapló tele lesz figyelmeztetéssel, és hibával. Kipróbáltam mindent, új nforce driver, kerestem új silicon image drivert., de nem találtam, mert nekem 3512-es van a lapomon. Ha ide vinyót használok, és nem használom a sata-t, akkor minden megy hibátlanul, na de nincs ide vinyóm most, csak sata. Mi lehet a rossz?

(#40) flacika


flacika
tag

Nekem is NF7-S V2.0 van, nálam is hibázik másoláskor, de csak ha mindkét vinyó SATA-n van.Én csak adapterrel(Serillel2) próbáltam, nincs SATA-s vinyóm.Ha csak egyik van SATA-n másik IDE semmi gond. Lassan egy éve szívok ezzel, jó volna kiagyalni hogy mi lehet a problem.

(#41) Hequila


Hequila
őstag

Szóval senkinek nincs működő SATA -> SATA másolású alaplapja? Elég érdekes... Még a mai nap folyamán kipróbálok néhány dolgot, ha az sem segít, perlem a szilikon imádzst :)

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#42) moonman válasza Hequila (#41) üzenetére


moonman
titán

mi? miért ne lenne? enyém pl tökéletes.

(#43) Hequila válasza moonman (#42) üzenetére


Hequila
őstag

Basszus! ;]

Mind2 irányban másol hiba nélkül? Milyen lap? Milyen vinyák? Milyen driverek? Milyen stb.?

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#44) Hequila


Hequila
őstag

Hjajj

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#45) steveetm válasza Hequila (#41) üzenetére


steveetm
őstag

én is összetettem már pár gépet 2+ sata vinyóval...
Üdv.: steveetm

(#46) moonman válasza Hequila (#43) üzenetére


moonman
titán

Bővebben: link

Maxtor DiamondMax Plus 9 120GB + Samsung 120GB

(#47) I_Am válasza Hequila (#41) üzenetére


I_Am
veterán

Nálam is tökéletes a silicon vezérlő. Sata - Sata, Sata - Pata, Sata - Sata+Pata (abit seriell).

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#48) Hequila válasza steveetm (#45) üzenetére


Hequila
őstag

Az összerakással nincs is probléma, csak jó volt-e a másolás?

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#49) Hequila válasza I_Am (#47) üzenetére


Hequila
őstag

És az a SATA - SATA muindkét irányban tökéletes?

Akkor most vigyem garra a lapot? Garanciális probléma?

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#50) I_Am válasza Hequila (#49) üzenetére


I_Am
veterán

Ha nem lenne tökéletes, akkor nem irtam volna le. ;)

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.