Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Sata problem

Hozzászólások

(#1) Imy


Imy
veterán

Adott egy Seagate 120GB-os SATA-s vinyo.
Ha megnézem a Esyközkezelö/IDe ATAPI vezérlök/Elsödleges csatorna tulajdonságai, akkor azt irja ki hogy UDMA mod 5, nem 7-vagy 7 ben kelene lennie?

(#2) Imy


Imy
veterán

Up!:F

(#3) Imy


Imy
veterán

Hahó, Senkinek nics SATA-s vinyoja??? :F:F:F

(#4) Imy


Imy
veterán

HELP!

(#5) Imy


Imy
veterán

Up

(#6) kbalu válasza Imy (#1) üzenetére


kbalu
csendes tag

Nemtom, hogy minek kell pontosan mutatnia, de azt igen, hogy általános probléma, hogy a SATA vinyót úgy konfigurálják az emberkék, hogy IDE1-ként lássa a rendszer, így gond nélkül felmegy rá az XP, csak így sajnos nem használja ki a SATA vezérlő képességeit.

Tehát ha te is így telepítetted, próbálkozz egy újratelepítéssel, ahol rendesen a SATA vezérlőn látszódik a vinyó, a telepítőnek add meg a kapott floppyt, hogy lássa a vezérlőn a vinyót és így tedd fel a rendszert. Sztem ekkor már nem UDMA5-ként fogja látni, hanem nagyobbnak (vagy semmilyennek ;])

(#7) kgyorgy válasza kbalu (#6) üzenetére


kgyorgy
csendes tag

''Nemtom, hogy minek kell pontosan mutatnia''
Nálam ennyi van: ''Serial ATA DMA''.

''Csak annak a statisztikának hiszek, amit saját magam hamisitottam.'' (Sir Winston Churchill)

(#8) Imy válasza kbalu (#6) üzenetére


Imy
veterán

Igen, azzal telepítettem, és azért furcsa az egész.

(#9) Johnny19 válasza Imy (#8) üzenetére


Johnny19
tag

Hy!

Nekem UDMA 7 ben megy egy Samsung 120Gb vinyó, Sil RAID vezérlővel.

A legkisebb tanyára is eljuttatják a netet. Minden nap lovaskocsival fogják hozni vinni a TCP csomagokat.

(#10) kbalu válasza Imy (#8) üzenetére


kbalu
csendes tag

Igen, azzal telepítettem, és azért furcsa az egész.

és azóta is a sata vezérlőn látszik? nem állítottad át esetleg IDE1-re?

egyébként általában az megszokta oldalni az ilyen problémákat, ha egyszerűen fogod és letörlöd az elsődleges meg a másodlagos merevlemez vezérlőt az eszközkezelőben, majd restart

indulás után gondolkodik majd pár percig meg felismergeti a meghajtókat újból, aztán megint kér egy restartot és akkor már jó szokott lenni

nem tudom, hogy ez a te esetedben működni fog-e, én akkor szoktam ilyet csinálni, ha az XP úgy gondolja, hogy olvasási gondok vannak a valamelyik optikai meghajtóval (mondjuk szar a lemez), és ''biztonsági'' okokból visszaállítja PIO módra (volt, hogy már vinyóval is megcsinálta)

a gond ezzel csak az, hogy később semmi áron nem akarja DMA-val hajtani :) no ekkor jön ez a megoldás

(#11) Slax


Slax
senior tag

Nálam gond nem volt. 120 gigás Samsung natív sata csatira rakva, sp2 xp prof, semmi floppy nem kellett, eszközkezelőben serial ata dma van. Tudtommal, ha a sata vinyót natív csatlakozóra teszed, akkor nem kell floppy a felismeréshez (plussz nem gátolja a mobót a tuningban).

''mit csinálsz? megmondod a gépnek: MŰ-HOLD-VEVŐ!! NEM ÉRTED?! MŰ-HOLD-VEVŐ!!'' by escie '' Fáznak a bitek, a kihűlt adatok egymáshoz bújnak... by LAN Sianis megtömött egy pónit

(#12) _stick_ válasza Slax (#11) üzenetére


_stick_
őstag

Mi az a natív csatlakozó?

(#13) Slax válasza _stick_ (#12) üzenetére


Slax
senior tag

Külső sata vezérlő irányítja, nem pedig az északi hídba integrált vezérlő. Asszem. De egy hozzáértő csak elmondja, és akkor én is felvilágosulok.:DDD

''mit csinálsz? megmondod a gépnek: MŰ-HOLD-VEVŐ!! NEM ÉRTED?! MŰ-HOLD-VEVŐ!!'' by escie '' Fáznak a bitek, a kihűlt adatok egymáshoz bújnak... by LAN Sianis megtömött egy pónit

(#14) Slax válasza Slax (#13) üzenetére


Slax
senior tag

Bővebben: link Na most kiderült, pont fordítva tudtam.:(((

[Szerkesztve]

''mit csinálsz? megmondod a gépnek: MŰ-HOLD-VEVŐ!! NEM ÉRTED?! MŰ-HOLD-VEVŐ!!'' by escie '' Fáznak a bitek, a kihűlt adatok egymáshoz bújnak... by LAN Sianis megtömött egy pónit

(#15) Imy


Imy
veterán

DE az is a problémám, ha bekapcsolom a BIOS-ban az SATA-t akkor a videokártyával összeveszik, és kiirja nincs eröforrás a videokártyáhiz. :F

(#16) Imy


Imy
veterán

Upsz

(#17) Imy


Imy
veterán

Hogyan lehet álitani, hogy melyik eszköz milyen eröforrást használjon? IRQ

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Sata problem
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.