Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Sapphire radeon 9800 pro tapasztalatok? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) [lAyCsI]


[lAyCsI]
addikt

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni a fent nevezett kártyával kapcsolatban.
Hogy szuperál, milyen ramok vannak rajta stb.
Az egyik kollégám szeretne ilyet venni. Előtte 9700 PRO-ja volt, de most fogja visszavinni, mivel hibás a zsuga(szemetel). Egyik ismerősöm mondta, hogy hallott róla hogy valami EtronTech memóriákkal szerelték ezeket, és elég sokan szo*ptak vele

előre is thkxx

LaY

-= No way back from Here =-

(#2) Sefter válasza [lAyCsI] (#1) üzenetére


Sefter
veterán

9700 pro NEM szereltek etrontech rammal, ilyen ramokat gyengébb kártyákra raktak 7500, 8500LE....stb csakhát a gyenge minőség miatt átáltak jobb ramokra.... és a Club3D-nek volt ebből NAGYON sok gondja (a 7500-asok 90%-a rossz volt...)

Psn ID: sefter_hun

(#3) Sefter válasza Sefter (#2) üzenetére


Sefter
veterán

Tudtommal a 9800-as kártyák mind BGA tokozású rammal vannak szerelve amiből pedig nincs etrontech... nyugodt szívvel ajánlom tehát a 9800 pro-t BÁRMELYIK gyártótól (persze hibás darab azért biztos akad mindenkinél de közel sem annyi mint az ''etrontech-es időszakban''...

Psn ID: sefter_hun

(#4) [lAyCsI] válasza Sefter (#2) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

a szóban forgó kártya(2 kollégám is ugyanolyat vett)
SAPPHIRE Radeon 9700 PRO 2.8-as EtronTech ramokkal
együtt vettem a sráccal...

-= No way back from Here =-

(#5) [lAyCsI]


[lAyCsI]
addikt

khmm...a kolléga nemrég oldalgott vissza 1 FX 5900 Ultrával
jó kis csere volt....

-= No way back from Here =-

(#6) Sefter válasza [lAyCsI] (#4) üzenetére


Sefter
veterán

megleptél......
nem tudom, hogy engedheti meg magának egy gyártó (sapphire), hogy ilyen köztudottan sz@r minőségű ramokkal szereljen akkori csúcskártyát... :(
Ők akartak lenni a legolcsóbbak, de ilyen áron :( :( :(

Milyen az 5900 ?
kipróbáltátok?

Psn ID: sefter_hun

(#7) GigabyteFan


GigabyteFan
aktív tag

Rudi ! gyere és magyarázd meg ezt nekünk ..

Az AMD lehet, hogy olcsóbb és jobb... én azért mégis intelt használok...

(#8) [lAyCsI] válasza Sefter (#6) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

őszintén amikor kézbevettem a zsugát és megláttam rajta a ramokat, gőzöm sem volt hogy mi az az EtronTech, mert még életemben nem hallottam erről a cégről...
Csak azt láttam rajta hogy 2.8-as, gondoltam csak nem lesz szar ha a Sapphire rárakja a(z) (anno) csúcskártyájára, meghát elég sokan is dícsérték a Sapphire-t, és ha jól tudom régen ők csinálták az Atinak a BBA-s, zsugákat is....
na mindegy de mint kiderült elég sittesek ezek a memóriák...

Az FX 5900 Ultra?
hát én nem vettem volna meg ennyi zséért tutira,
elég brutál darab, ASUS gyártmány, kb. akkora mint egy közepesen megtermett vágódeszka, sztem simán lehetne vele súlyzózni is, mivel brutál vastagságú sárgaréz bordák vannak rajta mindkét oldalon.
Valami 5600 pont körül dobott a 2003-ban....
(NF7S,3000+,2X512Mbram)

-= No way back from Here =-

(#9) rudi válasza GigabyteFan (#7) üzenetére


rudi
nagyúr

hümmm... mást nem tudok mondani, eddig csak hynix és Samsung ramokról hallottam és láttam. Beírok egy rossz pontot a sapphire neve mellé. OK?

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#10) Lord Speedyu


Lord Speedyu
tag

Sziasztok!

A minap vettem egyet a címben szereplő kártyából. Gyors, meg minden, de előídéz egy fura dolgot. Ha a képernyő képfrissítési frekvenciáját 75 Hz-re állítom, (ez a max, TFT-m van) akkor a monitor képe homályossá válik kissé. Ha 72 Hz-re állítom, tiszta a képe. Ha 70 Hz-re, akkor megint csak homályos, de ha 60 Hz-re, akkor megint tiszta. (így használom most). Régebben Radeon 9600-am volt, azzal nem voltak ilyen gondok. Szerintetek mi lehet a gond?

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Sapphire radeon 9800 pro tapasztalatok? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.