Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) DzsonKonor válasza Meglivorn (#48) üzenetére


DzsonKonor
tag

Nagyon szívesen, ha a jövőben lesz még kérdésed tedd fel bátran segítünk! :K

Samsung Galaxy S22 Ultra

(#52) obiwan69


obiwan69
csendes tag

Sziasztok,

korábban már többen írtatok arról, hogy a garancia kiterjesztéséhez regisztrálni kell az S2-t. Pontosan hol tehetem meg, hova kell belépnem.

Előre is köszi!

(#53) Meglivorn válasza obiwan69 (#52) üzenetére


Meglivorn
aktív tag

A samsung.hu oldalon a My Samsung menüpontot kiválasztva jutsz a személyes részre. Ott meg lehet csinálni.
Amúgy kösz, hogy eszembe juttattad :D

(#54) obiwan69


obiwan69
csendes tag

Köszi, már regisztráltam is!

(#55) koxminator


koxminator
senior tag

Sziasztok,

Tegnap csatlakoztam én is a "klubhoz" egy fehér LTE verzióval. Most éppen belakom, tokot + fóliát hétfőn szerzek be hozzá.

Nagyon meg vagyok elégedve vele, az akksiidőre leszek csak kiváncsi, mivel arról vegyes véleményeket olvastam. :K

Cégünk alapfilozófiája: nem bántjuk a sz**t, amíg nem büdös!

(#56) funkmester


funkmester
aktív tag

az s8.4 es s2 8-al osszevetve milyen kulonbsegek vannak a kovetkezokben?
kepernyo szinei ket keszulek kozt nagy a kulonbseg??
video lejatszas elmenye 4:3 as kepernyon hogy oldja meg?ipad mini4en ugy lattam ne mtolti ki az egezs kepet jutubos videozasnal-nincs fixen rogzitve a kep teljes kepernyonel sem
mennyire gyors a bongeszes, illetve ha tobb lap megnyitasa eseten gyorsan betolti mindet?
illetve szubjektiv velemeny erdekelne, hogy nemtul kicsi-e a kepernyo egy notebookhoz kepest, vagyis az elmeny rovasara nem e megy a kis kepernyo fb, illetve instagram hasznalatanal
utorrent lassitja a gepemet, igy gondolkozok egy tablet vetelen..aruhazban neztem oket, de a 10-es tul nagy szerintem otthonra is, a 8-as pedig nagyon kozelit egy 5 colos telefon meretehez
koszi a valaszokat

(#57) koxminator válasza funkmester (#56) üzenetére


koxminator
senior tag

Nekem nincs összehasonlítási alapom, mivel nem volt S 8.4-em, de a youtube-on van számos összehasonlító videó erről a két típusról, például ez.

Youtube alatti videólejátszásnál alul és felül is van egy vékony fekete csík (kb. 1,5cm mindkét részen), a kép fixen rögített teljes képernyőnél. MX player alatti videólejátszásnál is ugyanúgy megvan ez a két csík alul-felül. Persze az MX player ki tudja nyújtani a képet teljes képernyőre, de értelemszerűen az arány így megváltozik és nem lesz eredeti, ezt is be kell kalkulálni. Úgy veszem észre, hogy feliratos filmnél itt az alsó csíkba rakja a feliratot, így némileg jól kihasználja azt a részt. Egyébként videózásra a 16:10-es tableteket szokták javasolni emiatt, ezt a 4:3-as arányút pedig olvasásra, böngészésre inkább. Viszont én személyszerint nem érzem ezt annyira zavarónak. Ízlések és pofonok...

A méretről részemről annyit, hogy elég sok kütyüm volt-van (és lesz is :D). Volt 10.1-es Note Tab-om és van jelenleg is egy 5,5"-es telefonom és egy 13,3-as Macbook Prom. Hidd el, az 5,5"-es telefonnál is érezhetően nagyobb. Számomra igenis van jogosultsága, de persze én előtte megnéztem egy Samsung Store-ban élőben, hogy tényleg milyen, jó lesz-e számomra arra, amire kellene. Neked is azt javaslom, ha teheted, mindenképpen próbáld megnézni, megtapogatni valahol élőben, mert úgy fogod tudni-érezni, hogy ez lesz-e számodra is a megfelelő méret vagy sem. De ezt Neked kell eldönteni. :K

Cégünk alapfilozófiája: nem bántjuk a sz**t, amíg nem büdös!

(#58) funkmester válasza koxminator (#57) üzenetére


funkmester
aktív tag

koszonom a valaszt.neztem eloben a tabot.de par perc alatt nem tudtam eldonteni hogy kell-e nekem,nem unnék e rá.displayt nem tudtam megnezni mert le volt merulve, csak az appleket.

(#59) DzsonKonor válasza funkmester (#58) üzenetére


DzsonKonor
tag

Szerintem neked a Mate8 kell. ;)

[link]

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S22 Ultra

(#60) Meglivorn


Meglivorn
aktív tag

Ez valószinüleg egy hülye kérdés lesz de megpróbálom.

Akinek van eredeti Samung tokja, ami a hátsó pöckökkel csatlakozik (ilyesmi), az meg tudná nekem mondani, hogy a pöcök mágnesesen rögzül, vagy sem?

Vettem egy utángyártott verziót ebayen (azért számít hogy csak 2500 Ft volt egy fóliával és egy gagyi cerkával együtt, és egy hét alatt ideért). A tok maga teljesen jól néz ki, de a pöckok nem mennek bele a helyükre, mintha nagyok lennének. Ha belepaszírozom, akkor tart, de olyan szinten beleépül, hogy komolyan aggódom a tablet miatt ha le akarom szedni. Videókon azért ez nem volt ilyen nehézkes (eredeti tokkal persze).

Én úgy tudtam, az egy mágneses rögzítőpöcök, de homályosítson fel valaki, ha tévedek.

(#61) DzsonKonor válasza Meglivorn (#60) üzenetére


DzsonKonor
tag

Van az eredeti tokról egy pár video érdemes tanulmányozni:
[link]
[link]
:U

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S22 Ultra

(#62) Meglivorn válasza DzsonKonor (#61) üzenetére


Meglivorn
aktív tag

Az alsőt pl. láttam még vétel előtt, simén pattintja fel-le nem nagyon kell rángatia de tart. Sokat nem mond róla, így hogy sima patent vagy mágneses az nem derült ki.

A másodikat meglestem, az ugyan nem segített, de a fazonnak volt egy videója ahol konkrétan a tok "installálása" volt a téma. Szóval köszi, felhomályosultam.

[ Szerkesztve ]

(#63) koxminator


koxminator
senior tag

Én ilyen tokot vettem (megnéztem a gyárit is, de nem éreztem, hogy 8.000 Ft-tal többet kellene kifizetnem érte. Ez is aktívan lezárja a képernyőt.
Képernyővédő "fóliának" meg ilyen nano bevonatos cumót tettem rá. Életemben először próbáltam, de rettentő egyszerű volt a "felrakása" és tényleg nincs buborék, semmi. Kiváncsi leszek, meddig bírja.

Holnap majd rakok fel képet, hátha valaki kiváncsi rá, hogy néz ki a tok.

Cégünk alapfilozófiája: nem bántjuk a sz**t, amíg nem büdös!

(#64) koxminator válasza koxminator (#63) üzenetére


koxminator
senior tag

A képek a tokról, illetve hogy a tab mekkora egy 5,5"-es telefon mellett:

Kép1
Kép2
Kép3

[ Szerkesztve ]

Cégünk alapfilozófiája: nem bántjuk a sz**t, amíg nem büdös!

(#65) fdisk


fdisk
őstag

Tegnap én is beléptem a táborba,egy fekete wifis készülékkel .
5.0.2-es loli van rajta.
Ez idáig a legfrissebb verzió?
Kicsit gyér itt a forgalom. Ennyire jó a készülék? :D

A célba először a csíkóhal ért be, a remény hal meg utoljára.De a reményhal megdöglött, az új kedvencem egy szarok rája! ¤¤¤

(#66) koxminator válasza fdisk (#65) üzenetére


koxminator
senior tag

Grat! :)

Tulajdonképpen igen, kivétel Canadában, ahol már van 5.1.1 is. Az LTE-sre is csak 5.0.2 van eddig.

Nem igazán van gond a készülékkel, sőt! Jól teszi a dolgát, nem igazán lehet belekötni semmibe. :K

Cégünk alapfilozófiája: nem bántjuk a sz**t, amíg nem büdös!

(#67) fdisk válasza koxminator (#66) üzenetére


fdisk
őstag

Köszi.
Mivel nemsokára itt az mm, gondolom mi már nem kapunk 511-t.
Az jó, ha nincs sok gond vele.

A célba először a csíkóhal ért be, a remény hal meg utoljára.De a reményhal megdöglött, az új kedvencem egy szarok rája! ¤¤¤

(#68) rollins válasza fdisk (#65) üzenetére


rollins
őstag

Ha hiba lenne, már telesírtuk volna a topikot. Sokat használom, per.pill arra vagyok kíváncsi az akksi hány évig fogja bírni.

(#69) fdisk


fdisk
őstag

Így fest nálam az üzemidő.


A célba először a csíkóhal ért be, a remény hal meg utoljára.De a reményhal megdöglött, az új kedvencem egy szarok rája! ¤¤¤

(#70) stewe780 válasza fdisk (#67) üzenetére


stewe780
őstag

Én erősen várom azt az 5.1.1-et is. Úgy tűnik belefutottam valamibe....
Szóval van egy ms naptáram egy live.com-os fiókról szinkronizálnám át. Meg is teszi, de az ott lévő összes naptáramat egyként kezeli, egy színnel jelöli. Ez sajna így nagyon használhatatlan...
1ébként én nem értem 5.0.2-re miért nem talál frissítést. Egy csomó külföldi oldal azt írja, hogy már van 5.1.1. Ez valami hazai samsung tökölés, hogy a magyar piacra szánt s2-k nem frissülnek?

[ Szerkesztve ]

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#71) koxminator válasza stewe780 (#70) üzenetére


koxminator
senior tag

Nem tudom, hogy jól értem-e a problémád, mindenesetre én a Month: calendar widget-et használom. Ennek oka, hogy Nova Launcher alatt nem megy az S Tervező widgetje. Ennél a Month-nál egyrészről elég sok témát lehet választani, másrészről a tableteden található összes email fiók naptárát meg tudod jeleníteni, illetve ki tudod választani. Ami jobb, hogy mindegyiket más színnel jelöli a widgetben. Ugyan ezeket nem tudod választani, tehát a program adja automatikusan, viszont mindegyik eltérő. Ez alapján nagyon egyszerűen megtekintheted a szükséges naptárbejegyzéseider. Feltéve, ha ez a megoldás kell Neked. Mivel ingyenes (de azért van alkalmazáson belüli vásárlás is), ezért szerintem tégy egy próbát. Max nem jön be, leszeded és kész. :K

Btw az 5.1.1-et szerintem ne várd, mivel mi már állítólag egyből a 6.0.1-et kapjuk, valamikor második negyedévben. Legalábbis remélem, meg is kapjuk a második negyedévben.

[ Szerkesztve ]

Cégünk alapfilozófiája: nem bántjuk a sz**t, amíg nem büdös!

(#72) stewe780 válasza koxminator (#71) üzenetére


stewe780
őstag

Tehát a live-os naptáramban látom feleségem és a saját bejegyzéseim. Mindezeket külön színnel. Aztán a live-os naptárat felveszem a droidra, is itt már egy forrásként, egy színnel kezeli mindkettőnk bejegyzéseit. Tehát nem látom, hogy mit vettem fel én, és mit a feleségem. A probléma úgy tűnik, hogy független a naptár alkalmazástól, bármely alkalmazással nézem, mindenhol egy színnel jelöli, nem érzi a live-os naptárban az "alnaptárakat", vagy minek is nevezzem. :F

Na most ez egy acer-en, amin 5.1-es droid lakik, csont nélkül megy. Ha felveszem a live-os naptáram, mutatja, hogy milyen alnaptárakat lát odaát, és el tudom különíteni őket színnel.

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#73) koxminator válasza stewe780 (#72) üzenetére


koxminator
senior tag

Így már értem. Sajnos akkor nincs több ötletem.

Cégünk alapfilozófiája: nem bántjuk a sz**t, amíg nem büdös!

(#74) stewe780


stewe780
őstag

Amoled beégés probléma foglalkoztat itt valaki? Másik bill, háttér, státusz sor eltüntető, vagy van valami theme, ami amoled barátabb? Vagy hagyjam a fenébe, két év múlva el kell dobni az egészet és kész :F

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#75) stewe780


stewe780
őstag

Felajánl nekem a gép ingyen 100GB ondrive helyet 2 évre. Ha rámegyek a részletekre, azt írja, hogy:
"Korlátozás: 1 ajánlatbeváltás/személy/fiók/eszköz."
Na ebből nekem az eszköz, ami érdekes, hogy mondjuk ugyanezt a onedriveot használom más eszközökről is. Létezik olyan, hogy máshonnan nem tudok feltölteni, mert az a szerinti korlátot már elértem,de a tabról meg majd engedi?

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#76) stewe780


stewe780
őstag

AC3-at hogyan kell rávarázsolni errre a tabra?

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#77) stewe780


stewe780
őstag

Egyébként hogy van az, hogy egy ipad killer 100 ezerért a videók 90%-ának a hangját nem játsza le? Gyakorlatilag már minden videó ac3-al kódolt. Kodekeket kell telepítenem, mert nem fért bele a költségvetésbe egy alap hangsáv formátum.
A fórum aktivitását elnézve kb. magamnak irogatok itt, de akkor is le kellett írnom... :W

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#78) Meglivorn válasza stewe780 (#77) üzenetére


Meglivorn
aktív tag

Ahogy utánanéztem licencelési okai vannak, nem csak a beépített videoplayer nem tudja az ac3-at de a külsők sem alapból (MX Player pl.).
A VLCt kipróbáltam (eddig az MX volt a "kiválasztott" :D ), az tudja alapból az ac3 hangot is.

(#79) eszperente


eszperente
csendes újonc

Sziasztok!

Beszálltam én is a klubba. Tetszik, de még csak most lakom be.

(#80) stewe780 válasza eszperente (#79) üzenetére


stewe780
őstag

Grat!!

Nincsen általános megoldás a böngésző fontméret növelésére? Egy csomó oldal hangya betükkel jelenik meg, pedig a chrome beállításainál maxon van már a méret csúszka.
Esetleg próbáljak másik böngészőt?

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#81) eszperente válasza stewe780 (#80) üzenetére


eszperente
csendes újonc

Szia!

Én nem használom a chrome-t, opera mini-vel böngészem, ott nincs ilyen gondom.

(#82) Lakre válasza eszperente (#81) üzenetére


Lakre
újonc

A megoldás Firefox. Van könyvolvasó mód. Kicsit lassú, de legalább olvashatóak a kisbetűvel írt honlapok.

[ Szerkesztve ]

(#83) stewe780


stewe780
őstag

Ha további felhasználót veszek fel a tabra, akkor annál nem jelenik meg a beállítások/kijelző/képernyőmód. A baj pedig, hogy átáll a gyári alapértelmezett adaptív megjelenésre, ami nekem használhatatlanul túl színes. Áttenném alapvetőre, de mivel nincs ott a menüpont, nem tudom...
Szóval csak érdeklődnék, hogy másnál is ilyen, talált-e valaki erre megoldást?

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#84) Meglivorn


Meglivorn
aktív tag

Egy apró kérdés: nincs valakinek ötlete hogy lehetne elnémítani az app optimalizáló értesítéseit? Mert csinálja a dolgát, ahogy akarja, elégedett vagyok vele, csak ne csipogjon nekem napjában többször is hogy "hahó vagyok!" mert az agyamra megy. :(((

(#85) vinpilu


vinpilu
senior tag

Sziasztok! Van valakinek tapasztalata, bluetooth billentyűzetekkel? Mondjuk ezzel az Alcorral? Érdemes ilyen kiegészítővel felvértezni, vagy ezek azért még nincsenek kiforrva?

(#86) rollins válasza Meglivorn (#84) üzenetére


rollins
őstag

Úgy tűnik, hogy idővel abbahagyja, ha már mindegyikkel végzett. Ért. kikapcsot ennél én sem találtam, csak olyat, ami az összeset kapcs. ki.

(#87) jose999


jose999
senior tag

Üdv! Jelentem, kb 1 hete csatlakoztam! Telenor, LTE. Imádom. :C

Gránit bankos ajánlókódért keress privátban (8000 Ft jóváírás) „Oh, igen. A múlt gyakran fájhat, és elfuthatsz előle, de akár tanulhatsz is belőle.”

(#88) rollins válasza jose999 (#87) üzenetére


rollins
őstag

Gratula. Jó is ez a kütyü.
Amúgy nem túl aktív itt az élet.
Látom másoknak nem úgy működik néhány app, de abban nem tudok segíteni, mert nem használom őket.

(#89) vinpilu


vinpilu
senior tag

Sziasztok! Remélem, mindenki elégedett és azért csendes a topik. Tegnap én is csatlakoztam egy WiFi verzióval.

(#90) rollins válasza vinpilu (#89) üzenetére


rollins
őstag

Igen, vszínüleg ezért csendes a topik :)

(#91) Cocane


Cocane
csendes tag

Kedves Fórumtársak! Két hete vásároltam egy ilyen készülék WIFI-s változatát. Alapvetően nagyon meg vagyok vele elégedve. Több 10” körüli tabom is volt, most úgy tűnik ez a méret - az én felhasználó szokásaimat figyelembe véve – a megfelelő. A kezem elég kicsi, ezért az egykezes használat nekem tok nélkül nem volt kényelmes, a nem kifejezetten lekerekített oldalak miatt. A keskeny - hosszabb oldali szegélyeket - még szokogatom. A szubjektív véleményem szerint a szerkentyű könnyű, gyors, a kijelzője nagyon rendben van (még kültéren is teljesen használható). Olvasásra, netezésre nekem több, mint jó. A mobilnetet a telefonomról Hotspot módban osztom és a sebesség a számomra bőven elegendő. A kamerát nem próbáltam, a számomra teljesen felesleges funkció. Az igazsághoz tartozik, hogy én kocajátékos vagyok. A Pyramid féle – ill. hasonló - pasziánsz vagy repülőszimulátoros unaloműzők azért időnként előkerülnek, amik nem jelentenek problémát a kütyünek. Viszont a képarány nem minden játék esetében tökéletes pl. az Emerland Endless Journey, bár jól funkcionál, „összenyomott” képet produkál, ami esetleg zavaró lehet. A videós élmény - a többek által is említett képarány és az „érdekes” hangszóró elhelyezés miatt – nagyon egyéni elbírálás alá tartozik, a számomra elfogadható. Az üzemidővel nincs gondom, bár - ahogy észrevettem - a játéktevékenység elég intenzíven meríti az energiát. A készülék a számomra alkalmas lenne túra navigációra is (viszonylag kis méret és tömeg, jó kijelző és hardver, megfelelő üzemidő). Itt természetesen nem profi felhasználásra gondolok!!! Persze némi víz és por elleni védelem jól jönne, de hát a papír térkép sem szereti a vizet :) A GPS rész talán beváltja a hozzá fűzött reményeket. Az OsmaAnd+ appal próbáltam. A pozícionálás pontossága valamint gyorsasága a számomra kielégítő, a térképet jól kezeli a szerkezet, de az iránytűt sajnos képtelen vagyok bekalibrálni (: Ha jól értelmezem a honlap információit, működnie kellene ennek is (Geomágneses és Gyro érzékelők vannak a tabban). Tokkal és tok nélkül egyaránt eredménytelenek voltak a kísérleteim. Ugyanez a telefonom esetében (Lenovo Vibe Z2 Pro) néhány másodpercet vett igénybe és azóta is rendben van. Telepítettem az AndroSensor ingyenes appot, amely szerint a mágneses mező értékei brutálisan magasak, 650-700 közötti értékeket mutatnak. Az említett telón ugyanez, ugyanott 45 körüli mértékű, ami a normális szint egyébként. Az iránytű használatához ez utóbbi mennyiség kell(ene). Szóval a dilemma : egyéni probléma – és szerviz – vagy a tervezők erről megfeledkeztek – és csendes belenyugvás -. Ha valakinek az ideje engedné és a készülékén megnézné a mágneses mező értékét (akár a fent idézett appal), az a számomra igen értékes információt jelentene és nagyon megköszönném. Egyébként pedig, kellemes húsvéti ünnepeket kívánok mindenkinek!

(#92) rollins válasza Cocane (#91) üzenetére


rollins
őstag

MAGNETIC FIELD: ( 1.0mA )
X:-33,50 μT
Y:+6,80 μT
Z:+0,70 μT
Σ:+34,19 μT

Ennyinek kéne lennie nálad is kb?

Ja , a gép fogása és képarány nekem is furcsa volt, de már teljesen megszoktam.
A keret az elején kicsit irritálta az ujjamat, de valahogy magától ráállt a kezem. Habár szinte csak fekve használom.

[ Szerkesztve ]

(#93) Cocane válasza rollins (#92) üzenetére


Cocane
csendes tag

Kedves Rollins!

Nagyon köszönöm a gyors választ! Igen, nálam is kb. ezeket az értékeket kellene mérni!
Leszedtem a tokot (koxminator kolléga által javasolt darab és nekem is bejövős), nehogy az abban lévő esetleges mágneses részek zavarjanak és így az alábbi értékeket mutatja :

MAGNETIC FIELD: ( 1.0mA )
X:-312,80 μT
Y:-297,60 μT
Z:+36,70 μT
Σ:+433,93 μT

Kisétáltam vele a szabadba és a helyzet sajnos semmit sem javult(:
Úgy tűnik valami egyedi probléma lesz nálam, keresem a megoldást!

[ Szerkesztve ]

(#94) Cocane


Cocane
csendes tag

Kedves Fórumtársak! A korábbi hozzászólásomban (91.) említett mágneses mező érték probléma megoldódott. Szerencsére az én hibámból adódott és nem a készülék működik rosszul! A ludas mégis az általam használt (fent említett) tok, bár ezt nem lehet neki felróni :) Ma megpróbáltam újra e nélkül kalibrálni az eszközt és az értékek beálltak a megfelelő szintre, továbbá az iránytű is felvette az általam helyesnek vélt pozíciót! Az persze talány, hogy korábban ez miért nem ment … Amint visszatettem a tokba a tabot ismét fals számokat mutatott az AndroSensor app. Már rendeltem is egy szilikon tokot, aminél ez a gond nem jöhet elő, viszont a jelenleg használtnál jóval kevésbé védi az eszközt (: Szóval, aki az enyémhez hasonló (térképkezelés, tájolás stb.) felhasználásra is gondol, az nálam körültekintőbben válasszon tartót …

[ Szerkesztve ]

(#95) koxminator


koxminator
senior tag

Ma jött egy frissítés a független T715-re. Az új verzió: T715XXU2APB2 lett. Hibajavítások, stb. Úgy nézem, ez a februári security patch.

Cégünk alapfilozófiája: nem bántjuk a sz**t, amíg nem büdös!

(#96) jose999 válasza koxminator (#95) üzenetére


jose999
senior tag

Nekem ez kB egy hete jött

Gránit bankos ajánlókódért keress privátban (8000 Ft jóváírás) „Oh, igen. A múlt gyakran fájhat, és elfuthatsz előle, de akár tanulhatsz is belőle.”

(#97) fdisk válasza koxminator (#95) üzenetére


fdisk
őstag

T710-re semmi. :(

A célba először a csíkóhal ért be, a remény hal meg utoljára.De a reményhal megdöglött, az új kedvencem egy szarok rája! ¤¤¤

(#98) YJke


YJke
tag

6.0.1 valami elkezdődött :U

(#99) asdf_ válasza YJke (#98) üzenetére


asdf_
veterán

Mar csak az aranak kene realiskozelibe esni es mennek is a boltba... :(

[ Szerkesztve ]

(#100) vinpilu válasza YJke (#98) üzenetére


vinpilu
senior tag

Jól hangzik, kösz az infót. Ki hogy engedi majd rá, törlések és tiszta telepítés vagy OTA?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.