Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) DzsonKonor


DzsonKonor
tag


Tapasztalatok és más okosságok átbeszélése, megvitatása típuson belül. :))

Samsung Galaxy S22 Ultra

(#2) DzsonKonor


DzsonKonor
tag

Ma sikerült lecserélnem a Tab 3 8.0-t, hát elég nagy a különbség minden téren! :)
Telenornál vásároltam, eddig minden rendben, pörög rendesen a 'drágaszág'. :DDD

Samsung Galaxy S22 Ultra

(#3) DzsonKonor


DzsonKonor
tag

Aktuális Firmware:

Model: SM-T715
Model name: GALAXY Tab S2 8.0 LTE
Country: Hungary (Telenor)
Version: Android 5.0.2
Alapsáv: T715XXU2AOJ4

Ahogy elnézem nem igen van frissebb. :N

Samsung Galaxy S22 Ultra

(#4) rollins válasza DzsonKonor (#1) üzenetére


rollins
őstag

Nahát már ketten vagyunk :C
Trollkodás csak módjával :)
Edigital-nál vettem akciósan a wifi-st, nem bírtam kihagyni. Nexus 7 -et váltotta, ami szegény már alig bírja a lollipopot
Remélem min. 2 év múlva is így fogunk örülni a tab s2-nek. ;]

[ Szerkesztve ]

(#5) DzsonKonor


DzsonKonor
tag

Így is van, kitkat-on voltam egy kétmagos tab3-al, háát nem volt ez egyszerű néha a két maggal, meg az 1,5GB rammal az élet... :N
Most meg hasít a vas, mint állat! :DD

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S22 Ultra

(#6) DzsonKonor


DzsonKonor
tag

Samsung garancia, változott! :W
Tegnap reggeltem a készüléket a Samsung fiókomban és változtattak a gar. feltételeken...
Ma azért még letisztázom az infót, de nagyon úgy tűnik, hogy meg kell vásárolni az egy év feletti garanciát.
Ezzel párhuzamban, remélem a TMX-et kidobták, mert mindenki csak panaszkodik... Meglátjuk. :U

Samsung Galaxy S22 Ultra

(#7) rollins válasza DzsonKonor (#6) üzenetére


rollins
őstag

kb 1 hónapja regisztráltam, akkor megadták a +1 évet, remélem nem vették el
igazából nem értem, ha a kereskedő 2 évet ír, akkor a samsung oldalán megejtett regsiztrációval is +1 év, így az is összesen 2 év, gondolom a kettő nem ugyan az, vagyis a gyártói és a bolti garancia
ha jól értem a gyári gar.-val közvetlen a samsunghoz is lehet fordulni, de szerencsére még nem volt tapasztalatom ilyesmivel eddig

(#8) DzsonKonor


DzsonKonor
tag

Az első problémám a készülékkel az a hangszóró hangereje, ez fullon is nagyon gyenge... Tapasztalat? :(

Samsung Galaxy S22 Ultra

(#9) rollins válasza DzsonKonor (#8) üzenetére


rollins
őstag

Nem egy hi-fi az biztos és nem is olyan hangos talán. Mondjuk engem ez nem zavar.
Zenelejátszáshoz kell, vagy messzebbről akarod hallgatni, vagy netán kihangosításhoz?
Music Volume EQ nem tudom ez segít -e .. Régen használtam ezt az app-ot másik tab-on, de most nincs rá szükségem
Csak egy zenét játszottam le most, max hangerő is sok nekem közelről, szóval nem tudom kinek mi a halk.
Ha városban, zajban kéne nagyobb hangerő és nincs, akkor érthető a panasz.

[ Szerkesztve ]

(#10) DzsonKonor válasza rollins (#9) üzenetére


DzsonKonor
tag

Ez halkság skype-n volt. Most nyomattam egy kis mp3-at a gplayerrel ez rendben volt.
Ugy látszik a Skype sarakodik....

Samsung Galaxy S22 Ultra

(#11) rcsaszi


rcsaszi
csendes tag

Sziasztok,

nektek nagyobb tapasztalatotok van mint nekem, rég akarok már venni tabletet és sokat variáltam ami a típust illeti. Végül úgy döntöttem nekem a 4:3 -as arány jön be igazán. Nem vagyok márka függő inkább tényleges mérhető érvek alapján döntenék. Van Motorola stock Android telefonom volt Nexusom is és a céges telefonom iPhone de a 4:3 arány ellenére nem szeretném Apple terméket. Kialakult ennek kapcsán 2 Androidos tablet mely 4:3 -as képarány és a csúcskategóriát képviseli tabletekben de nem tudok egyenlőre dönteni a 2 típus között..

- HTC Nexus 9
- Samsung Tab S2 8"

Olvastam, hogy a Nexus mindent újra tölt, néha laggol...2 GB vs. 3 GB a súly is nehezebb egyik oldalon ami pár órás kézben tartás után nem mind1 hisz minden gramm számít.

A másik oldalon viszont ott van a Stock Android támogatottsága a nagyobb kijelő bár a kijelző másikban Amloed ami épp annyira előny mint hátrán.. szóval a kijelző inkább egál.

Mi a véleményetek a 2 modell ről ? 2-3 évre tervezem a használatát..tudom mindenkinek más a szempontja de árban hasonló a két termék.. ill. most a Samsung olcsóbb mivel 32 GB -os és bővíthető is.. +3 GB -ram és így 110e Ft a Nexus meg 16 GB -os 2 GB ram és 110e szállítással.

Akinek Nexus 9 16 -os verziója van az nem kevés ? Az üzemidő is fontos persze..

Köszönöm a véleményeket !

[link]

[link]

(#12) rollins válasza rcsaszi (#11) üzenetére


rollins
őstag

Csak az fog tudni erre pontosan válaszólni , akinek mind a kettő van/volt.
Szvsz és úgy tudom a Nexus 9 tegra k1 denver gpu kb 2x erősebb , a hangszóró jobb , meg talán az üzemidő is
A 8as tab s2 kellemesen könnyű és eddigi tapasztalat szerint szépen teszi a dolgát
Egyéntől függ , de én még nem láttam 2GB -nál nagyobb foglalt memóriát tab s2-ön, 1GB kb mindig szabad, nem tudom ez mennyire fontos. Van beépített takarító is ha kell.

(#13) rollins válasza rollins (#12) üzenetére


rollins
őstag

Na 1GB szabad ram már nem is igaz, elnézést. Betöltöttem egy játékot közben és ime

(#14) DzsonKonor válasza rcsaszi (#11) üzenetére


DzsonKonor
tag

rcsaszi,
Én nagyon megyőző videókat találtam a Tab S2-ről és bizony hardver, évjárat, ár/érték arányban nem nagyon találsz jobbat. Lehet egy kicsit elfogult vagyok... :DDD
Viszont hiszek benne, hogy ez a vas is megkapja a 6.0-ás androidot, mert a hardver igen erős lett.
És igen, fog számítani a 3GB ram is, a kijelző meg magáért beszél, szóval nem javaslom a 2014-es Nexust.
Üdv:
Dzson

Samsung Galaxy S22 Ultra

(#15) DzsonKonor válasza rollins (#13) üzenetére


DzsonKonor
tag

Mert mindig csak játék. :DDD
Amúgy, ha lesz fw frissítés meglátjuk majd a különbséget.

Samsung Galaxy S22 Ultra

(#16) DzsonKonor válasza DzsonKonor (#6) üzenetére


DzsonKonor
tag

Na most már nekem is jól adta a garancia időt, mert első körben imei számmal reggeltem nem a gyártási s/n-el.
Úgyhogy hivatalosan is 2év a Samsung garancia! :))

Samsung Galaxy S22 Ultra

(#17) DzsonKonor


DzsonKonor
tag

[link]
Link az aktuális firmware verziókhoz!
:U

Samsung Galaxy S22 Ultra

(#18) rollins válasza DzsonKonor (#17) üzenetére


rollins
őstag

Luser2000 írta a 9.7 témában, hogy a 6.0 az 1. negyedévben jön , az 5.1.1 tesztelése folyik Kanadában
A jelenlegi 5.0.2 is elég jó szerintem. Szóval én nem bánom, ha nem sietik el.
Na akkor neked is megvan a 2 év gyártói gar. Grat!
Amúgy én is gondolkodtam Nexus 9 -en, de egy ok miatt nem mertem venni: a mérete és a súlya miatt/OFF]

[ Szerkesztve ]

(#19) DzsonKonor


DzsonKonor
tag

Sötétebb téma választási lehetőség van-é a kicsikén?
Mert biza én nem találtam... :(

Samsung Galaxy S22 Ultra

(#20) DzsonKonor


DzsonKonor
tag

Az előző Tab S 8.0-nál, nagyon nem-igen várják a frissítéseket... :N
A Tab 3-nál hamar rá kellett jönnöm, hogy abban a kategóriában nem sok babér jut frissítèsek terén....
De szerintem nem szabad ítélkezni egy 'véletlenül' feltöltött YTvideó miatt, ahol egy kísérleti stádiumban lévő 6.0-val szenved a user. Sokan még az 5.xxx verzióra is panaszkodnak, érdekes... Én nem. :DDD
Azért kíváncsi leszek az új verziókra is, valószínű a hardver az egy komoly tényező lesz a működést illetően.
Remélem a Telenor nem fog gátat szabni a fejlődésnek. :))

Samsung Galaxy S22 Ultra

(#21) rollins válasza DzsonKonor (#20) üzenetére


rollins
őstag

tab s 8.4 -re gondoltál? ja, látom panasz van ott is és a nexus 9-nél is az android miatt, de még az Ipad / ios-nél is van kis morgás
Azt mondom én is, hogy nem kell elsietni, sőt , nehogy rosszabb legyen
Az 5.0.2 -nél eddig még semmi gondot nem tapasztaltam, nem is szeretnék
Ahogy elnézem örüljünk, hogy jól megy a gép és eddig elkerült minket a bug, vagy csak nem tapasztaltuk

Ami a sötét témát illeti, én sem találtam. Galaxy Apps -on van valami , de lehet az más indítókhoz való, vagy csak telefonokhoz

[ Szerkesztve ]

(#22) DzsonKonor válasza rollins (#21) üzenetére


DzsonKonor
tag

Napi friss itt az infó, a Tab S2 a második negyed évben lesz 6.0-ra frissítve.
[link]
:))

Samsung Galaxy S22 Ultra

(#23) FіkuszKukіsz


FіkuszKukіsz
őstag

Ma megleptem magam Karácsonyra egy LTE-s változattal. Egyelőre ismerkedünk. A korábbi Tab S 8.4 már volt nekem.Az bejött.Remélem ez is ugyanolyan jó lesz.

Romanes eunt domus

(#24) DzsonKonor válasza FіkuszKukіsz (#23) üzenetére


DzsonKonor
tag

Üdv kis csapatunkban! :DDD
Nyugodtan írj ha van bármilyen tapasztalat, megbeszéljük.
Telenornál vetted?

Samsung Galaxy S22 Ultra

(#25) FіkuszKukіsz válasza DzsonKonor (#24) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

Igen. A Samsung Experience Store-ban vettem hozzá tokot. 15 ezer volt. Hát megkérik az árát. Ha jól emlékszem a Tab S-hez nem volt ilyen drága a simple cover.

Romanes eunt domus

(#26) rollins


rollins
őstag

Google Play Áruház nálatok is döcög görgetésnél? Kibírom, de fura, máshol nem csinál ilyet.

[ Szerkesztve ]

(#27) rollins válasza rollins (#26) üzenetére


rollins
őstag

Ennyit találtam hirtelen, szal valami ilyesmi miatt akadozik görgetésnél az ikonok miatt. Úgy látszik ez valami "feature"
Like everyone's said, there's "lag" because the screen is generating/downloading/updating the blank app icons to the app icon's picture.

(#28) DzsonKonor válasza FіkuszKukіsz (#25) üzenetére


DzsonKonor
tag

Hát igen a gyári tok nem olcsó... :(

Samsung Galaxy S22 Ultra

(#29) DzsonKonor válasza rollins (#26) üzenetére


DzsonKonor
tag

Igen akad, de ez legyen a legkisebb gondunk.
A Facebook meg magyar nyelvű lett egyik napról a másikra.
:U

Samsung Galaxy S22 Ultra

(#30) mAtThEw0319


mAtThEw0319
aktív tag

Sziasztok!

Tervezem, hogy vennék ilyen készüléket.. wifi-n, mobilneten a böngészést hány óráig bírja?
A Chrome-nál a többfüles böngészésnél ha elindítok a YouTube-n videót és átváltok egy másik fülre, akkor a hang megy tovább?

Köszi előre is! :)

(#31) DzsonKonor válasza mAtThEw0319 (#30) üzenetére


DzsonKonor
tag

Jó kis készülék ez, nincsenek nagy gondok.
De az üzemidőt nem lehet kitolni sokáig a kijelző és az akksi nagysága miatt.
Csodákat nem kell várni egy készüléktől sem... :(
Szerintem egy 6-8 óra reális adat, de le fogom tesztelni ezt is.
A Youtube-os okosság nem müxik, zenét viszont lehet hallgatni szünetmentesen
ha widgetből kapcsolod be. :K

Üdv:
John

Samsung Galaxy S22 Ultra

(#32) mAtThEw0319 válasza DzsonKonor (#31) üzenetére


mAtThEw0319
aktív tag

Persze, jó hardwer van benne.. de nehéz dönteni, hogy ezt vagy a nagyobb testvérét válasszam.. pesten ki lehet valahol próbálni mindkettőt? Videók alapján nem tűnik batárnak a 9.7 -s, de azért jó volna valahol kézbe fogni.
Ez a 6-7 órát kijelzőidőre érted? Hogy annyit elmegy bekapcsolva a kijelzővel együtt? Mert az nem lenne rossz.. főként böngésznék, de úgy, hogy közben hallgatnék zenét.. játszani kb egyáltalán nem játszanék rajta. Max nagyon ritkán. Ha van időd tesztelhetnéd, hogy mit bír és megoszthatnád. Főleg a kijelző idő érdekel... de ne fogd vissza magad. Nem a maximum érdekel, hanem inkább a minimum. :D én pl 35-50% fényerőn (Ezeknek az újabb tabok már alacsony százalékon is elég fényes a kijelzőjük, jól tudom?! ) használnám kb, net (böngészés, messenger beszélgetés) + zene menne kb minden nap... néha egy kis youtube. Kíváncsi lennék, hogy így mit bír. :)

Üdv:
Máté

(#33) DzsonKonor válasza mAtThEw0319 (#32) üzenetére


DzsonKonor
tag

Lement a tesz végeredmény: 4,8óra! :DDD
20/25% fényerőn,
Böngészés crome
Játék HayDay
Wifi hotspot is volt benne.
Remélem tudtam segíteni. ;)
Üdv:
John

Samsung Galaxy S22 Ultra

(#34) mAtThEw0319 válasza DzsonKonor (#33) üzenetére


mAtThEw0319
aktív tag

Köszönöm! :R
Nem rossz eredmény, de lehet, hogy majd a 9.7 -t választom... csak tényleg valahol meg kellene fogdosni őket.. :)

(#35) Titana


Titana
tag

Sziasztok!

Szeretném a segítségeteket kérni. Vettem egy Samsung Galaxy Tab S2 LTE változatot ( Europark Samsung boltban). Bele pakoltam a sim kártyámat,majd telepítettem a vibert azt írta,hogy elküldte a kódot,de nem történt semmi,mert nem jött sms-ben meg a kód, majd rá klikkeltem,hogy nem érkezett meg a kód, kiírta hogy még egyszer elküldte,de megint semmi. Ezt jó párszor meg csinálta, azóta sincs semmi, kód nélkül meg ugyebár nem lehet tovább lépni.
Valaki tudna ebben segíteni, hogy mi lehet a gond?

Előre is köszönöm a segítséget. :R

(#36) DzsonKonor válasza Titana (#35) üzenetére


DzsonKonor
tag

Szia,
Az imént kipróbáltam a folyamatot nem müxik nálam sem, a kód nem érkezik meg... :(
Az alkalmazással vagy a szerverekkel lehet gond.
Kitalálok valamit, türelem megoldjuk. ;)
Amúgy üdv kis csapatunkban! :))

Ment az email a vibernek! :K

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S22 Ultra

(#37) DzsonKonor


DzsonKonor
tag

Titana,
A megoldás megszületett:
[link]
Amikor megadtad a számodat, utána az alsó lila szövegre kell kattintani!
Ott valami eszköz egyesítő baromságról beszél, az lesz az!
A fennti link segít.
Jönni fog az sms tuti! :K
Üdv:
Dzson

Samsung Galaxy S22 Ultra

(#38) DzsonKonor


DzsonKonor
tag

Békés Boldog Karácsonyt Kívánok! :K

Samsung Galaxy S22 Ultra

(#39) Titana válasza DzsonKonor (#37) üzenetére


Titana
tag

Szia!

Köszönöm ,ez a megoldás nálam nem működött.Viszont amikor kivettem a Tab-ból a sim kártyát és át tettem a telefonomba a sim kártyát,na arra küldte meg a kódot úgy hogy kaptam egy olyan üzenetett, hogy a Samsung Galaxy Tabomra ez a kódom.Azt begépeltem és onnantól minden működött már rendesen. :DD
Még egyszer köszönöm a segítséget. :R :R :R

Üdv: Titana

(#40) DzsonKonor válasza DzsonKonor (#38) üzenetére


DzsonKonor
tag

Kedves Titana!

Nagyon szívesen máskor is. :)) Örülök, hogy megoldódott a probléma!
Ha gondod van írj bátran megoldjuk. :DDD
Üdv:
Dzson

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S22 Ultra

(#41) Titana válasza DzsonKonor (#40) üzenetére


Titana
tag

Köszönöm,fogok élni a lehetőséggel,ha bármi probléma felmerül. :R

Üdv: Titana

(#42) mAtThEw0319


mAtThEw0319
aktív tag

Sziasztok!

Ha szolgáltatótól veszem a tabletet (Telenor) akkor csak telenoros SIM kártyával fog működni? Vagy a tableteket nem szolgáltató függők?

(#43) DzsonKonor válasza mAtThEw0319 (#42) üzenetére


DzsonKonor
tag

Nem próbáltam, de 99%, hogy kártyafüggő a cucc... :K

Samsung Galaxy S22 Ultra

(#44) Meglivorn


Meglivorn
aktív tag

BUjÉK mindenkinek!

Egyelőre csak érdeklődésképpen írok, tablet vásárlás előtt állok éppen.
Bevallom, hogy a Sony Z3 Compact volt a kiszemelt, de úgy néz ki az végleg eltűnt az országban mindenhonnan, úgyhogy keresem a szimpatikus eszközöket.

Utoljára egy Galaxy S3 telefon idején voltam Samsung közelben (igaz most is egy első genrációs Tab 10.1-et akarok leváltani :D ), érdekelne javult-e valamit a samu szoftveres hozáállása?
Illetve próbált-e valaki a tableten fullhd, h265/HEVC videókat lejátszani? (a snap 801 tudja hardveresen dekódolni, az ebben lévő exynos nem tudom.)

Köszi az esetleges információt.

(#45) DzsonKonor válasza Meglivorn (#44) üzenetére


DzsonKonor
tag

Hali,
Ezt a szoftveres hozzáállást nem igazán értem, mert a tabletem kiválóan működik,
és úgy gondolom nem igazán szorul nagy frissítésekre.
Az említett file kiterjesztést lazán lejáttsza gond nélkül. :DDD
Üdv:
John

Samsung Galaxy S22 Ultra

(#46) rollins válasza Meglivorn (#44) üzenetére


rollins
őstag

Szia,
Na DzsonKonor megelőzött , pedig nem beszéltünk össze :D
Csak ezt próbaltam [link] ez megy

Szoftveres hozzáállás alatt mit értesz?
Ha touchwiz.re gondolsz.., azzal itt nincs gond, meg szinte semmivel, bár ez merész kijelentésnek tűnik.
Persze akku idő, hangszóró lehetne jobb, de elmegy.

[ Szerkesztve ]

(#47) DzsonKonor válasza DzsonKonor (#45) üzenetére


DzsonKonor
tag

Amúgy pont ezt töltöttem le én is, és a bs playerrel játszottam le.... :Y
De tényleg nem beszéltünk össze! :DDD

Samsung Galaxy S22 Ultra

(#48) Meglivorn


Meglivorn
aktív tag

Köszi a válaszokat. A h265 megnyugtató :)

Szoftveresen arra gondoltam, hogy max. ha egy frissítést kapnak meg az eszközök, és sokszor az is bugos vagy akad/zabálja a ramot. Legalábbis az S1, S3, Tab10.1 esetében még ilyen volt a helyzet. Ugyan egyik gyártó sem valami bőkezű a frissítésekkel (jó ha az elvileg elvárt 18 hónap alatt egy uj verziót kiadnak) de korábban a samu ebben az egyik legrosszabb volt. Bevallom, ez az ami a leginkább eltántorít a gyártótól, pedig általában hardveresen tetszik amit csinálnak.
De köszi a gyors reakciókat. Segít a tervezgetésben :)

(#49) rollins válasza DzsonKonor (#47) üzenetére


rollins
őstag

Ezek után már nem fogja elhinni :DD 2. Link volt google.ban amit talált
Nekem a "sima" "alap/beépített" videoplayer is vitte, volt hang , kép., bár nem értek a formátumokhoz

(#50) rollins válasza Meglivorn (#48) üzenetére


rollins
őstag

Múltkor épp ezt pedzegettük, hogy örüljünk, hogy jól megy így, nehogy az új frissítéssel valamit elk...janak., legalabbis remélem nem fognak.. Android 6.0 állítólag április környékén jön.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.