Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7101) Gergosz2 válasza Plazmacucci (#7096) üzenetére


Gergosz2
veterán

Az mikor jön?

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#7102) tsiga18 válasza freeknight (#7099) üzenetére


tsiga18
tag

Defy-nek kihasználtam az ütésállóságát :D (lefagyott 3. újraindítás után is => goto föld :), őszi motorozás közben nedves faleveles kanyarban eltaknyolás, ~20m csúszás a telefonon => 2db kisebb ütődésnyom; panelház 4. emeletének erkélyén dohányzás alatt kiesett a zsebemből, le a járdára, még a hátlap se esett le)

Persze kellett az újítás, mert agymenést kaptam már a lassúságától, meg akkor pont jó áron volt az s3 lte, váltottam. Közben az s3 mellett használok THL W100s telefont is, de az a céges számoknak van fent tartva :)

(#7103) Gergosz2 válasza #40993792 (#7100) üzenetére


Gergosz2
veterán

Én egyszer arra lennék kíváncsi mit tud a telefon egy jól optimalizált stock rommal. Semmi sallang , semmi knox meg kínai billentyűzet meg stb. Mert elég jó HW van a gép ben.

Amúgy a telefon penge nagyon. Múltkor kivettem a műanyag tokból és meg is lepődtem, hogy milyen vékony. Ami viszont elég kiábrándító az az akkufedél és a headset minősége. Egyszerűen sz*r nincs rá jobb szó.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#7105) freeknight válasza #40993792 (#7104) üzenetére


freeknight
őstag

Leírom akkor ezt a hibalistát. Egyébként össze kéne hozni egy első hozzászólást lassan, valakinek van tippje hogyan lehet? :)

Hardveres hibák:
-Keret repedése, kopása: ezt cserélik garanciában, kivéve az ütődést.

-Hátlap karcosodása: könnyen észrevehető, és sajnos nagyon gyakori a fekete modellnél, szerintem az új hátlap felrakása után 1-2 perccel már jelennek meg a karcok :((( . Tokkal se nagyon lehet kivédeni. Egyébként ezt is cserélik garanciában, 1 évig (tartozékokra ennyi jár) csak kérdés van-e értelme harcolni vele.

- Kijelző beégése: ismert AMOLED hiba, a szervíz a garancia tartama alatt ingyen cseréli.

- Töltőkábel hibája: nagyon lassan tölt a telefon. Galaxy Charging Current appal ellenőrizhető, mennyi áramot vesz fel a gép. 1000 mAh a max, 800-ig még okés a töltő, az alatt cseréltetni kell. 1 évig cseréli a szerviz.

Szoftveres hibák (4.3 alatt):
- Gyors merülés: attól van, ha beregad egy program, és nem hagyja deep sleepbe menni a telefont. Sajnos nagyon közismert hiba, szinte mindenkinél előfordul. A gyakorisága azonban nem mindegy. Nálam pl. havonta egyszer-kétszer jön elő, de más naponta többször szenved tőle. Újraindítással orvosolható. Wakelock detector appal kapható el a dolog: 0-30% awake time-ig okés, afölött beragadt valami, jobb újraindítani.

- Zenelejátszó scratchelés, akadozás: idegesítő hiba, de nem mindenkinél fordul elő. Akinél elő is fordul, leggyakrabban gyári zenelejátszó app alatt. Szóval jobb, ha nem azt használod. PoweAmp a legjobb alternatíva, én azt használom, talán egyszer-kétszer hallottam scratchelést december óta.

Ha bármi más anomáliába futnál, vagy a fenti két hiba elviselhetetlenné válna, akkor a legjobb Odinnal felrakni a legújabb 4.3-as Hong Kongi romot a gyári T-mobile helyett. Azzal minden használója meg van elégedve.

Remélem segítettem, és valaki még kiegészít, ha valamit kihagytam volna :)

[ Szerkesztve ]

(#7106) Plazmacucci válasza freeknight (#7105) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Írd bele hogy nem lesz több frissítés :D Bár a Note kettő LTE is kapott...

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#7107) szerzol válasza freeknight (#7105) üzenetére


szerzol
senior tag

Mobilinternet ki-be kapcsolás, illetve nem kapcsolás, Hong Kong-i megoldotta ezt is meg a zenelejátszó megakadást is!

(#7108) freeknight válasza Plazmacucci (#7106) üzenetére


freeknight
őstag

Azért ne legyünk negatívak :D . Szerintem még ősszel is simán kaphatunk, bár az S3 Neo miatt valóban elég bizonytalan lett a dolog :D

szerzol: mi ez a mobilnetes dolog? Nekem mindig ki-be kapcsol az állapotsorról.

[ Szerkesztve ]

(#7109) Gergosz2 válasza freeknight (#7105) üzenetére


Gergosz2
veterán

a zenelejátszó bug VLC alatt is jelen van. Igaz nem scratchel hanem pillanatokra meg,megáll. Meg minden szám indítása elején egy pilanatra beakad. De azt hozzátenném még, hogy elvileg még béta fázisban van a lejátszó.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#7110) szerzol válasza freeknight (#7108) üzenetére


szerzol
senior tag

Hiába kapcsoltam be az állapotsorról a mobilinternetet nem kapcsolt be csak újraindítás után, rendszertelenül csinálta NEE-n, LUX-on is, Hong Kong-in már soha nem volt.

(#7112) Atek123


Atek123
csendes tag

Hello az lenne a problémám, hogy megkötöttem a Telekomnál a mobilnetet a telefonra, de nem jön be semmi oldal nem is mutatja az ikonját a mobil kapcsolatnak. 4.3as gyári android van rajta.

(#7113) Gergosz2 válasza Atek123 (#7112) üzenetére


Gergosz2
veterán

függetlenítetted?

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#7114) glaci válasza Atek123 (#7112) üzenetére


glaci
őstag

A mobil adatforgalom engedélyezve van?
A hozzáférési pontoknál be van állítva a Telekomra? (Az APN internet.telekom legyen!)

Majd írok ide valami okosat. (Majd ...) ;)

(#7115) LouiS22 válasza Atek123 (#7112) üzenetére


LouiS22
veterán

1. be van kapcsolva a mobiladat-hozzáférés? (Hülye kérdés, de hátha ez hibádzik)
2. APN-beállítások stimmelnek? Elvileg jónak kellene lennie, de itt is érdemes körülnézni. A beállítást előttem már írták ;)

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#7116) glaci válasza Atek123 (#7112) üzenetére


glaci
őstag

Ha nem válaszolsz, nem nagyon tudunk segíteni ...
A mobiladat bekapcsolása amit először nézz meg! Ha az megvan, akkor a hozzáférési pont beállításai. Itt a fórumban megtalálod szövegesen leírva és képekkel szemléltetve is, hogy pontosan mit kell rajta beállítani.
Azt, hogy függetlenítetted-e pedig azért kérdezték, mert ha az el van rontva, vagy nem, de utánna fel van frissítve 4.3 -ra, akkor az azt eredményezi, hogy csak a GSM mód üzemel rajta. (Bár szerintem EDGE hálózatod akkor is lenne, így inkább a beállításokat nézd át!)
Ha nem megy, próbáld ki másik telefonban is, ha azon sem jó, akkor hívd a 1430 -at és reklamálj, mert akkor a hiba a Telekomnál van!
Ha a másik telefonnal jó, akkor gyere vissza ide és próbálunk még ötletelni!

Majd írok ide valami okosat. (Majd ...) ;)

(#7117) glaci válasza glaci (#7116) üzenetére


glaci
őstag

Még annyi, hogy ha esetleg a másik telefonos próbára kerülne a sor, akkor a másik telefon is Telekom (T-Mobile) előfizetéses legyen és lehetőleg már legyen rajta működő mobilinternet!
Így elkerülheted, hogy ott is be kelljen állítgatni az elérési adatokat és minuszoltál vele egy hibalehetőséget!

Majd írok ide valami okosat. (Majd ...) ;)

(#7118) szerzol válasza glaci (#7116) üzenetére


szerzol
senior tag

Lehet költői kérdésnek szánta. ;]

(#7119) Jockos512


Jockos512
újonc

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék tőletek kérni, mivel itt több a hozzá értő ember.
Gondolkodom egy telefonvásáron. Pontosabban a Samsung Galaxy S4 mini és a Samsung Galaxy S3 LTE között. Árban nincs sok eltérés, mindössze 16e Ft . Ti melyiket ajánlanátok és miért?
Megéri ráfizetni az S3-re egy picivel többet, a plusz ramért, prociért, kijelzőért és a nagyobb aksiért?

Válaszaitokat előre is köszönöm!
Minden jót!

(#7120) OberMotz


OberMotz
aktív tag

Sziasztok, az előző hozzászólásokban ajánlott Hong-Kongi romban is van Knox?

(#7121) fireman3 válasza Jockos512 (#7119) üzenetére


fireman3
tag

Meg is válaszoltad a kérdésed.

<Xiaomi MI 9>

(#7123) Plazmacucci válasza Jockos512 (#7119) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Minit vennék. Szoftver frissebb, támogatva is marad még. Nincs olyan antenna nyűgje mint ennek. Szerintem megbízhatóbb.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#7124) szerzol válasza Jockos512 (#7119) üzenetére


szerzol
senior tag

Megéri! :K

OberMotz: Természetesen a 4.3 Hong Kong TGY ZHUCNB1 ROM is tartalmazza a KNOX nevű csodát, mert ez is egy teljesen gyári szolgáltató független ROM.

Zsolt_72: Igen, mindegyik 4.3-as gyári ROM tartalmazza a KNOX-ot, én minden szolgáltató független 4.3-ast kipróbáltam a Német DBT-től kezdve, vannak apró eltérések, de a KNOX az mindegyikben ott van.

A KNOX bármelyik 4.3-as ROM telepítésekor egyből beépül a telefonba és utána már ott is marad, nyom nélkül nem lehet kiírtani, ugrik a számláló, meg vele együtt természetesen a gari is!

Két részből áll, van egy app ami látható az alkalmazások között és van a láthatatlan, ami a "mély bugyrokban" van.

Ha nem KNOX-os ROM-ot raknak fel ezután, egy úgy nevezett "e-fuse" nevű egyszer használható tárolót ugraszt, ami csak 0-ról 1-re állítódhat , így vissza már nem lehet állítani!

(#7125) tzsolesz válasza Jockos512 (#7119) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Én meg az S3 LTE-t javaslom.

Fogtam már többször a minit a kezemben. A kijelzője messze nem állhat az S3 kijelzőjéhez. Az anyagminősége ha lehet még gagyibb mint az S3-é. A telefon elegánsabb, és modernebb kinézetre. De a kamerája is jóval elmarad az S3 LTE-től. Nekem a hangja sem tetszett.
Semmivel nem gyorsabb a hardvere, sőt, a grafikus gyorsítón kívül abszolút nem jobb semmiben.
A MotionWiz-hez meg jó a minél több ram, mert hirtelen felzabálja a 60-70%-át a készüléknek. Tehát ebben is jobb az s3 LTE.

Ez csak én szerény véleményem.............. :B

(#7126) szela01 válasza tzsolesz (#7125) üzenetére


szela01
tag

+1 :K

Üdv: szela01 (Galaxy Note 3 N9005 LTE)

(#7127) rutyika68 válasza tzsolesz (#7125) üzenetére


rutyika68
őstag

+1 :K

" Az az igazság, hogy nincs igazság, és ez az igazság"

(#7128) dobzy válasza tzsolesz (#7125) üzenetére


dobzy
tag

+1 :)

[ Szerkesztve ]

(#7129) California1


California1
őstag

Üdv mindenkinek!

S.O.S. kellene egy kis segitség....
2napja kezdődőtt... előzmény semmi. Szóval a nejem telója nekiállt fagyogatni.Először a fb massanger-re gondoltam biztos a sok fölös update behülyitette... Fagyiból annyit sikerült csinálni alkalmazáskezelővel ha memóriát üritettem akkor helyre állt,és utána egyből újrainditottam...Ezt kb 4-5ször eljátszotta.
Ma délután totálfagyi ,akksi ki akksi be...Újraindult és utána pár percen belül ismét fagyás.. csináltam egy biztonsági törlést... kb a wifi beállitásig jutottam és fagyi.... se kép se hang.
Itthon Odinnal újrahúztam a félretett 4.3-at amire frissült mikor megvettem 6hónapja.
Odin megcsinálta azaz újra flasheltem,de azóta a gmail beállitásig sikerült eljutni és k.o.

Urak help plíz...mi a bánat lelte ezt az eddig hibátlanul és megbizhatóan dolgozó telót?

valaki tipp? mit csináljak??

[ Szerkesztve ]

(#7130) California1 válasza California1 (#7129) üzenetére


California1
őstag

Közben beléptem a recoverybe és csináltam onnét is egy wipe-ot....megcsinálta ,de érdekes mert mikor megcsinálta a fekvő robot alá az volt írva ,hogy hiba....

nem tudom ez most normális vagy sem...

(#7131) freeknight válasza California1 (#7129) üzenetére


freeknight
őstag

Ezek a folyamatos fagyogatások elég furák... Nekem még belassulni se nagyon szokott.
Nem volt rajta még custom rom, csak gyári 4.3-al használtad? Illetve nem tiszta, most működőképes a telefon, vagy egy wipe all és rom újrahúzás után is csinálja még mindig?

(#7132) California1 válasza freeknight (#7131) üzenetére


California1
őstag

csak 4.3... se root se semmi....

(#7133) freeknight válasza freeknight (#7131) üzenetére


freeknight
őstag

Aha... akkor még egy teljes gyalulást ajánlok recoveryből, aztán ha még mindig csinálja, szűz rendszeren is, akkor hívd házhoz a szervízt, láttam már így kezdődő alaplaphibát!

(#7134) dobzy válasza California1 (#7132) üzenetére


dobzy
tag

Ha van még rá garancia mindenképpen hívd ki a szervizt.(látom megelőztek) :) xD

[ Szerkesztve ]

(#7135) California1 válasza freeknight (#7133) üzenetére


California1
őstag

Ilyet még nem láttam..... nem tudom miért, vagy milyen megfontolásból,de kivettem a micro sd kartyát (kingsztooooooon 32gb class10, 2 hónapos) és ugy néz ki ok a telo..........

Nem is értem......

[ Szerkesztve ]

(#7137) < DominuS > válasza LouiS22 (#7050) üzenetére


< DominuS >
csendes tag

A hon-kongi romot feltehetem a telekomos telomra is , vagy csak függetlenen működik? Előre is köszönöm a vàlaszokat.

Apple Iphone 11 PRO 64GB | Apple Macbook Air 2019

(#7139) Peti N95 válasza < DominuS > (#7137) üzenetére


Peti N95
aktív tag

Persze fel teheted, de a gyönyörű T-s animációnak annyi, helyette a Samsungos lesz! :)
Egyébként már pár napja használom a romot, szerintem is sokkal jobb, mint a T-s volt, és az üzemidőm is sokkal jobbnak látszik, pedig ugyan azok az appok vannak fent, mint előtte! Még nem jelentkezett az ébrenmaradós hiba sem eddig...

★Huawei Mate 10 Pro★Samsung Galaxy Watch 46mm★GSX-R 600★Peugeot Jet Force C-tech★

(#7140) < DominuS > válasza Peti N95 (#7139) üzenetére


< DominuS >
csendes tag

Köszönöm a gyors válaszokat. Akkor neki is látok. :)

Apple Iphone 11 PRO 64GB | Apple Macbook Air 2019

(#7141) California1 válasza #40993792 (#7136) üzenetére


California1
őstag

Most ,hogy nincs bent az sd kari,müxik hál isten...
Leformázva visszarakjam a micrsd-t?

(#7143) California1 válasza #40993792 (#7142) üzenetére


California1
őstag

értem, megnézem és írok majd.

(#7144) Gergosz2 válasza California1 (#7143) üzenetére


Gergosz2
veterán

sajnos az s3 és az lte is elég kényes a kártyákra. Sajnos kártyagyilkos is a gép, nem egyszer írták s3 topikban , hogy hazavágta az SD kártyát.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#7145) kungzi válasza Gergosz2 (#7144) üzenetére


kungzi
veterán

samsungot kell használni és nincs vele gond :)

(#7146) szerzol válasza kungzi (#7145) üzenetére


szerzol
senior tag

+1 és mindig mindenből szabályosan kell leválasztani!

(#7147) California1


California1
őstag

Lenne itt egy másik érdekesség. Kb 2 hónapja vettük észre ezt a furcsaságot a kameránál.
Nem tudjuk mi lehet ez,nem minden képben van bent fotózásnál.Video készítésnél meg nincs.
Mi lehet ez?
Valakinek lenne tippje? :-)

(#7148) Plazmacucci válasza California1 (#7147) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Gyári rom?

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#7149) California1 válasza Plazmacucci (#7148) üzenetére


California1
őstag

Igen. Root sincs...

(#7150) BigBlackDog válasza California1 (#7149) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Szembe fénytől mennyire függ a lilás foltok láthatósága? Jobban láthatóak, ha szembe/enyhén oldalról világít valami az optikára?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.