Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) drzsoo1 válasza Plazmacucci (#42) üzenetére


drzsoo1
aktív tag

Első új okostelefonom 2002 ben vettem. Az mondjuk tudott merülni. A látványos melegedés amit most tapasztaltam, számomra ismeretlen.

Csak Motorola, 29 éve: Int. 2000(1995)-MicroTac 7200-Flare-d460-cd930-Timeport T250-T720i-MPX200-Q9h-Milestone-Milestone2-Atrix-Moto G 4G-MotoZ Play-MotoZ2Force&Motorola Thinkphone

(#52) opr válasza Hobbbyt (#47) üzenetére


opr
veterán

Tupontos. Majd akkor lehet arrol beszelni, hogy talan jo az exynos, ha egysegesen azt kapja mindenhol mindenki. Mert igy csak az van, hogy europat megint le akarak huzni, ide jo a fos is, jo dragan. Erdekes modon minden mas piacon SD van.
Es mindezt ugy, hogy amugy iden a snapi is eleg szarul sikerult, de az exynek meg a Samsung szerint is sikerult meg ezt a fos szeriat is alulmulnia.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#53) Gerybut


Gerybut
tag

Miután megjelent a 24-es széria megrendeltem a 23 Ultrát, egy fenomém a telefon, 1,5 év iphone 13 Pro után, ami miatt már a hajamat letettem kínomban.
400 körül hozzá lehet jutni és már egy kiforrott cucc, valamint jön majd rá a One UI 6.1 sok AI funkcióval. Lehet, hogy nem annyira erős a proci, de mindenhol elmondják, hogy az új GEN 3 jóval jobban melegszik, meg azért a GEN 2 sem egy gyenge cucc :DD
És a Plusnak szerintem sincs túl sok értelme, de mivel az Apple-nél is már van, biztos megtartják, viszont mélyen a legkevesebbet adják el belőle a 3 közül.
Szóval én mindenképp a 23-as szériát ajánlanám annak aki Samsungot szeretne, az Ultrák között 200 ezer Ft van, annyival meg bőven nem lett jobb! Inkább a tavalyi Snapdragon olcsóbban, mint a mostani Exynos drágábban :R

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S23 Ultra | Apple iPad Pro 11"

(#54) doooo válasza Hobbbyt (#47) üzenetére


doooo
veterán

Kína a legkevésbé fontos piaca. Az USA-ban meg valami licenc-egyezmény miatt van úgy, ahogy.

(#55) Hobbbyt válasza doooo (#54) üzenetére


Hobbbyt
őstag

Ez urban legend. A Galaxy S6 széria exynossal volt kiadva, az A szériás samgungok a mai napig is exynossal futnak globálisan és az USA-ban is.

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#56) TeeJay válasza kbyte1024 (#50) üzenetére


TeeJay
félisten


Bal oldalon Samsung A54 a lesajnált Exynos 1380-al, jobb oldalon Xiaomi Redmi Note 9S Snapdragon 720G-vel.
Yetteles mindkét telefonban a SIM, és a tőlem 120méterre lévő Yettel toronynál megnéztem melyik mit mutat 2G meg 4G-re (5G nincs mivel a 720G nem tudja)
Cellmapper jól mutatja hogy konkrétan a két telefon között kb. mérési hibahatáron belül van dBm eltérés, szóval ennyit erről hogy nincs térerő.
Egész országban használtam a telefont mindenfelé és sosem volt még térerő gondom igaz én Yetteles vagyok nem Voda meg Telekom és Yettelnél baromi jól fel lett fejlesztve a 4G hálózat meg ugye BP-en meg pár helyen van rendes 5G nem kamu 4G++++

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#57) fogselyem


fogselyem
tag

Ebben is banános a kamera?
Le lehetett volna ellenőrizni a tesztben.

Houhi-Gassen (放屁合戦) harcos.

(#58) manokaki válasza Janaboy (#44) üzenetére


manokaki
őstag

Használtam 1 honapig az S23-at, este 10- reggel 5-ig repülőmod , 2-3% fogyasztás , most S24 ugya ez este 10-től reggel 5-ig 2-3% fogyasztás , mindekettőnél ez a első nap éjszakája , másnap este ugye már tőlteni kellett mindegyiket 30%-nál..
Semmi különbség a kettő között fogyasztásban ..

(#59) kbyte1024 válasza TeeJay (#56) üzenetére


kbyte1024
veterán

Oké tök jó és örülök hogy neked ilyen király. Nos én is levideoztam és a topikban ki is beszéltük. Digi és Tkom karikkal konkrétan szar volt mindkettőn a térerő. És hidd el nem érdekelnek a meresek, ha egyszer azt mondja be hogy ( a hívott fel pillanatnyilag........) úgy hogy ahogy előttem kB csilliardan Irtak már az exy-rol, köszönöm soha többet.

[ Szerkesztve ]

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#60) Shyciii válasza doooo (#9) üzenetére


Shyciii
veterán

Ez így nem igaz. Én azért (is) adtam el az S22-őt mert a legegyszerűbb helyeken is be tudott döcceni. Fél év múlva mikor már jól be volt lakva, akkor meg gyakorlatilag nem volt képes sehol igazén vajsimán futni. És nem voltam ezzel így egyedül. Teljesen milyen nyelvű Samsung fórumot néztem, sokan éltek ezzel a problémával.

(#61) Hallosz


Hallosz
senior tag

#TeeJay
Kolléga összehasonlító mérése korrekt. A "nálam jó (vagy nem) a térerő" beírásnál az a kérdés, hogy mihez képest jó? :R

Lassan egy éves az S23-mam, nagyon jól megvagyok vele, az S25 talán érdekes lehet.

[ Szerkesztve ]

Mert lakni, muszáj.

(#62) drzsoo1


drzsoo1
aktív tag

Van valakinek arra vonatkozó tippje hogy az Always-on-Display miért nem működik az uj S24-en? A vonatkozó helyen be van kapcsolva, notification bar szerint működik, energiatakarékos üzemmód nem kapcsolhatja ki, mégis tökfekete a képernyő.

Csak Motorola, 29 éve: Int. 2000(1995)-MicroTac 7200-Flare-d460-cd930-Timeport T250-T720i-MPX200-Q9h-Milestone-Milestone2-Atrix-Moto G 4G-MotoZ Play-MotoZ2Force&Motorola Thinkphone

(#63) zzola válasza drzsoo1 (#62) üzenetére


zzola
félisten

Így?

(#64) Luck Dragon válasza kbyte1024 (#50) üzenetére

Valld be, hogy csak Blackview Shark8 modellre akartál átváltani. :D

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#65) Kacsakompot válasza kbyte1024 (#59) üzenetére


Kacsakompot
lelkes újonc

Mondjuk a tesztben is ki van emelve, hogy nincsenek térerő problémák.
A térerő egy többtényezős dolog és sok mindentől függ. Még egy tok is befolyásolhatja. Ja és "lehet rosszul fogod" SJ. Hol laksz, az adott szolgáltatónak milyen a területi lefedettsége, melyik hálózaton vagy stb. Látod másnál tökéletes a térerő akkor lehet nálad van a hiba.

#14*RLaci*:

Egy teljesen szélsőséges teszt után, ami messze áll a normál használattól és thermal throtling alatt laggol a telefon, viszont normál használat mellett ez nem jelentkezik.

Senki nem azért veszi a telefont, hogy folyamatosan benchmark teszteket futtasson meg renderelgessen 7/24 szóval ez marhára nem releváns egy user számára.
A másik pedig a játék teszteknél több FPS-t tud az Exynos én azt látom a videóból.

(#66) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Ez idén sem lett meggyőző telefon. Egy S20FE után sem adna annyit, ami megérje az árát, és szerintem a többség ugyanígy van hasonló korú felsőkategóriás telefonokkal.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#67) kbyte1024 válasza Luck Dragon (#64) üzenetére


kbyte1024
veterán

Basszus lebuktam :K

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#68) Curtain válasza doooo (#9) üzenetére


Curtain
senior tag

Hát az S22plus-om bizony képes volt laggolni még a menüben is. Szóvá is tettem annak idején a fórumában. Hozzá képest az s23plus egy álom.

[ Szerkesztve ]

"Ne legyetek bátortalanok, bátorak legyetek!”

(#69) Richie86


Richie86
senior tag

Ha vennem kellene, akkor inkább az S24 Ultra. Egyébként üzletben megfogdostam ezt is, szép telefon.

(#70) drzsoo1 válasza zzola (#63) üzenetére


drzsoo1
aktív tag

Köszi, már csak az a probléma hogy nálam ilyen menüpont nyomokban sincs. :F

Csak Motorola, 29 éve: Int. 2000(1995)-MicroTac 7200-Flare-d460-cd930-Timeport T250-T720i-MPX200-Q9h-Milestone-Milestone2-Atrix-Moto G 4G-MotoZ Play-MotoZ2Force&Motorola Thinkphone

(#71) doooo válasza Hobbbyt (#55) üzenetére


doooo
veterán

Mivel nem volt akkor másik opció... és mivel utána hozták meg a döntést.

(#72) doooo válasza Donki Hóte (#41) üzenetére


doooo
veterán

Azt jelenti. És ez gáz, igen. Értelmetlen spórolás.

(#73) Bleccs


Bleccs
csendes tag

"az Xclipse 940-es GPU az, ami bizonyos feladatokban, például a sugárkövetésben azért lemaradásban van"

Várjunk csak, nem éppen ez lenne az egyik erőssége az AMD GPU-nak? :F
Vagy egyszerűen a Qualcomm zárkózott fel annyira, hogy ezen a téren is odapirított a konkurenciának?

(#74) doooo válasza Bleccs (#73) üzenetére


doooo
veterán

Egyértelműen jobb ebben az Xclipse. Az idézett mondat szimplán hamis. És épp ezért illene törölni.

[ Szerkesztve ]

(#75) TeeJay válasza kbyte1024 (#59) üzenetére


TeeJay
félisten

Gondolom fel sem merült benned hogy a szolgáltató hálózata gatya?
Yetteles vagyok ha annyira tré lenne az Exynos már észrevettem volna mert rengeteg helyen jártam és mindig volt térerő meg tökéletesen működött a VoLTE amihez ugye kell egy korrekt 4G hálózat :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#76) Luck Dragon válasza TeeJay (#75) üzenetére

Dejavu, mintha már ezt lebeszéltétek volna a topicban. [link] :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#77) autotaxmo


autotaxmo
őstag

Vicces olvasni ezeket a kommenteket, ugy latszik egyre tobben mondjak azt amit en is mar a legelejetol kezdve hogy az exynos foss lett az volt es az is lesz. Lehet varni majd a bugok kijavitasara, de milyen meglepo hogy az Snapikat kiveszed a dobozbol es nem kell baszakodni vele es varni hogy majd egyszer a Samu reszelget rajta. Emberek, ennyi penzert ne kelljen mar hinapokat heteket varni hogy jajjj majd elobb utobb csak jobb lesz az exynos 2400.

(#78) drzsoo1


drzsoo1
aktív tag

S24 8/256 első teljes töltés után nulla használat mellett az óránkénti 2 % tétlen merülés megvan, nem túl jó kilátások. Az elindíthatatlan AOD sem meríti.

Csak Motorola, 29 éve: Int. 2000(1995)-MicroTac 7200-Flare-d460-cd930-Timeport T250-T720i-MPX200-Q9h-Milestone-Milestone2-Atrix-Moto G 4G-MotoZ Play-MotoZ2Force&Motorola Thinkphone

(#79) gangstagergo válasza drzsoo1 (#78) üzenetére


gangstagergo
senior tag

Jobban jársz ha visszaküldöd.

(#80) zzola válasza drzsoo1 (#78) üzenetére


zzola
félisten

Kell pár nap míg beáll az akku.
Az AOD-t meg be kell kapcsolni.

(#81) adamssss


adamssss
veterán

Páromnak vettünk sima 24-et. Eddig minden parádés ő nagyon boldog vele.
Átlag felhasználásra és aki nem arra hegyezi otthon, hogy van-e esetleg röcc remek telefon. A 7 támogatás meg nálunk eldöntötte, hogy ez lesz és nem a 23. Bátran ajánlom.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#82) zzola válasza adamssss (#81) üzenetére


zzola
félisten

Én fél napra átállítottam a kijelzőt 60Hz-re, majd vissza 120-ra, azóta kopp-kopp, nincsen egy röccenés sem, bár az is lehet, hogy megtörtént az optimalizásál a háttérben.

(#83) drzsoo1 válasza drzsoo1 (#78) üzenetére


drzsoo1
aktív tag

Meglett végül csak az volt a probléma hogy az AOD pont ugyanúgy nézett ki mint a lockscreen és ráadásul alap beállítás szerint pont ugyanúgy is viselkedett. Ekkora barmokat ott a Samsung szoftveres részlegnél! :W :W :W

Csak Motorola, 29 éve: Int. 2000(1995)-MicroTac 7200-Flare-d460-cd930-Timeport T250-T720i-MPX200-Q9h-Milestone-Milestone2-Atrix-Moto G 4G-MotoZ Play-MotoZ2Force&Motorola Thinkphone

(#84) Dilikutya válasza adamssss (#81) üzenetére


Dilikutya
félisten

400 ezres telefont úgy veszünk, hogy nincs röcc...

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#85) drzsoo1 válasza zzola (#80) üzenetére


drzsoo1
aktív tag

Köszi, AOD menü pedig ritka idióta módon van megoldva hogy a csúszka melletti szövegre kattintva jelenik meg az almenü , erre semmi nem utal, a többi menüpontnak nincs almenüje, ez egyszerű szofverfejlesztési hiba.

Csak Motorola, 29 éve: Int. 2000(1995)-MicroTac 7200-Flare-d460-cd930-Timeport T250-T720i-MPX200-Q9h-Milestone-Milestone2-Atrix-Moto G 4G-MotoZ Play-MotoZ2Force&Motorola Thinkphone

(#86) drzsoo1 válasza gangstagergo (#79) üzenetére


drzsoo1
aktív tag

Vagy rögtön neked adom.

Csak Motorola, 29 éve: Int. 2000(1995)-MicroTac 7200-Flare-d460-cd930-Timeport T250-T720i-MPX200-Q9h-Milestone-Milestone2-Atrix-Moto G 4G-MotoZ Play-MotoZ2Force&Motorola Thinkphone

(#87) hegedus001 válasza 392mhz (#24) üzenetére


hegedus001
aktív tag

És még az Apple a fillérbcó :U

Eladó iPad Mini 6th Cellular 10/10 állapotban érdeklődni privátban.

(#88) nozs23 válasza hegedus001 (#87) üzenetére


nozs23
addikt

A teljesen valtozatlan kamera hardver 3 even at, mar az almaek haza tajan is szokatlan lenne.

(#89) csubííí válasza drzsoo1 (#85) üzenetére


csubííí
senior tag

Beállításokban ahol kapcsoló és olyan szöveg is van ami alatt más színnel írt szó, ott mindenhol így van. Van olyan is ahol nincs más színnel szó, mégis a kapcsolóval ki/be kapcsolás, a szöveg érintésével pedig egy beállítás nyílik meg. Figyelni kell, mert lehet ilyen helyen bújik meg egy beállítás. 🙂

[ Szerkesztve ]

(#90) zzola válasza drzsoo1 (#85) üzenetére


zzola
félisten

Én iPhone-t használok, de azonnal tudtam, hogy hol kell bekapcsolni. Ennek erősen user error szaga van...

(#91) *RLaci* válasza Dilikutya (#84) üzenetére


*RLaci*
addikt

Ne hegyezd a röccre. ;] Látod, valaki 400-ért még kifejezetten szereti is. :D

(#92) autotaxmo válasza nozs23 (#88) üzenetére


autotaxmo
őstag

Mert igy is megveszi a jo nep, en csak azokon a usereken ámulok es bamulok akik S23 szeriarol valtottak S24 exynosra, az ultrat nem mondom mert az tenyleg jol osszerakott telefon a snapinak hála, de ezt a Samu mernokok is tudtak, ezert is raktak bele ezt a procit. Amit meg a legjobban szeretek, amikor az S24 exyfoss tulaj agyon dicseri hogy milyen jo neki, o nem erti a problemat 😂😂😂 mondjuk nagymamamnak is ha odaadnam a kezebe, az S22-re is azt mondana, ez a vilag legjobb es leghosszabb uzemidovel rendelkezo teloja

(#93) manokaki válasza autotaxmo (#92) üzenetére


manokaki
őstag

Nem tudom ,de biztos igazad van ! :D
Én S23 után Pixel 8 majd S24 és nem ugrottam még a Dunába :D
Ami talán zavar egy kicsit az a kijelző , picit hiányzik a tulszaturáltság ,de ezt talán megoldják pár napon belül.. Egyéblént semmi de semmi problémám se a térerővel ( Érd -BP között ) se a gyorsasággal és az üzemidővel....

[ Szerkesztve ]

(#94) zzola válasza autotaxmo (#92) üzenetére


zzola
félisten

Én csak azt nem értem, neked miért nem mindegy, hogy ki mire vált? :U
Nem mintha sok közöd lenne hozzá.

(#95) drzsoo1 válasza csubííí (#89) üzenetére


drzsoo1
aktív tag

Igen , ahogy mondod , semmi nem utal rá hogy almenü indítható csak ha próbálkozok véletlenszerűen, néhol van almenü néhol nincs, maga a szöveg ugyanolyan, a csuszkánál vagy van elválasztó vonal és akkor almenü indít vagy nincs és akkor csak a csuszkát kezeli, ezt sajnos igy nem vettem észre .

[ Szerkesztve ]

Csak Motorola, 29 éve: Int. 2000(1995)-MicroTac 7200-Flare-d460-cd930-Timeport T250-T720i-MPX200-Q9h-Milestone-Milestone2-Atrix-Moto G 4G-MotoZ Play-MotoZ2Force&Motorola Thinkphone

(#96) gangstagergo válasza drzsoo1 (#86) üzenetére


gangstagergo
senior tag

Nekem nem kell köszönöm. Én csak jót akarok neked. Ha már most ennyi bosszúságot okoz egyszerűbb ha elállsz a vásárlástól.

(#97) cs.zs.


cs.zs.
addikt

Idő híján csak gyorsan futottam át a teszten,
hol a plecsni?

...

(#98) Luck Dragon válasza cs.zs. (#97) üzenetére

Elvitte a cica :DDD

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#99) Osi222 válasza autotaxmo (#92) üzenetére


Osi222
tag

Szerintem ennyire nem kell exynos fóbiába esned. Tény, hogy vannak különbségek az sd-hez képest, de nyugodj meg a userek többségét ez nem hatja meg, és le fog csapni az új szériára is. A számok is úgy tűnik ezt fogják mutatni.

(#100) -Valinas- válasza drzsoo1 (#95) üzenetére


-Valinas-
senior tag

Pedig ez elég egyértelmű. Erre a user errorra azt mondani, hogy "szoftverfejlesztési hiba"... :C
Még egyszer leírom, persze teljesen feleslegesen, de aztán elengedem, főjjetek csak a saját levetekben. Semmi baj ezzel az Exynos-szal. Persze, biztos lehet találni alkalmazást, ami nincs még optimalizálva (hivatalosan tegnap jelent meg a telefon), és beröccen alatta. Nekem amúgy lassan egy hete nem sikerült ilyet találnom. Minden iszonyat fluid, hibátlan a térerő, 8+ óra a SOT, még egyszer sem éreztem, hogy langyos a hátlap.

Aki megveszi, használja egészséggel, aki meg csak fujjog, hogy nem SD, az lehetőleg tegye csendben, leírtátok már elégszer.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.