Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Remix OS for PC

Hozzászólások

(#601) Somatom válasza ontheground (#599) üzenetére


Somatom
veterán

Sajnos, a Remix nem reagál rá. :(

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#602) ontheground válasza Somatom (#600) üzenetére


ontheground
tag

Az utolsót rosszul írtam, ez a helyes:
echo mem > /sys/power/stat szerk: erre sem reagál?

Phoenix alól vagyok most, de a másolás-beillesztést még szokni kell. :)

Meg azt nem tudom, ennek kell-e root jog(én a CTRL-ALT-F1-es root parancssorban adtam ki őket), vagy mennek sima user-rel is.
Remélem sikerrel tudja majd használni nagynénéd a gépet :)

szerk. 2: Esetleg még ezt próbáld ki:

input keyevent 26
Ez elvileg a power gomb megnyomásával ér fel Androidon. Én hasonlóan akartam megoldani a Num Lock-ot, de nálam nem ment. (forrás)

[ Szerkesztve ]

(#603) Somatom válasza ontheground (#602) üzenetére


Somatom
veterán

Ez az!
Az első nem működik (can`t create /elérési út Permission denied)

A keyevent parancs viszont tökéletes. Már csináltam is rá utasítást automatizálóban, annak meg parancsikont a home -on, úgyhogy már bökésre egyből standby van.
Köszönöm a tippet! :R

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#604) ontheground válasza Somatom (#603) üzenetére


ontheground
tag

Örülök, hogy jó lett. Akkor ezek szerint egyik rendszeren ez a jó, másikon meg az. Viszont nálad akkor az is megoldható, amit én nem tudok magamnak megcsinálni, konkrétan a 143-as kóddal kényelmesen be lehet kapcsolni a numlock-ot boot után. Én ezt szerettem volna induláskor megtenni, semmi egyéb megoldást nem találtam rá Android alatt, a standard Linuxos megoldások nem működnek. Idegesít, hogy elfelejtem ,aztán mindig elgépelem az első jelszavamat valamelyik böngészőben :)

[a többi keyevent kód]

[ Szerkesztve ]

(#605) Somatom válasza ontheground (#604) üzenetére


Somatom
veterán

Ismerem a keyeventeket, sokszor használtam már. Csak nem gondoltam volna, hogy egy telós power nyomás emulációja itt működhet.

Nem tudom, hogy mit értesz bootidő alatt. Automatizálóval futtathatsz shellparancsot rendszerindulás eseményre. Az már késő? Vagy, próbáltad már init.d script -tel?

Szerk.: Ha csak a böngészős input miatt kell, akkor automatizálóval síma ügy.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#606) Mr. Y


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

Sziasztok!

Nagyon rég volt már, hogy foglalkoztam ezzel a rendszerrel. Minden letöltő oldal, amit ismerek, már nem üzemel...
Amikor legutóbb otthagytam, az azért volt, mert a tablet/laptop gépemen nem ment sem az érintő kijelző, sem a Wacom toll.
Van már olyan változat, amin mennek ezek is? Ha van, hol keressem?
Válaszokat előre is köszönöm

But who is watching the guardians?

(#607) Somatom válasza Mr. Y (#606) üzenetére


Somatom
veterán

Ezt a rendszert már két éve nem fejlesztik, tehát, ha akkor nem ment, akkor most sem fog. Nemrég priviben diskuráltam egy fórumtársunkal és ő azt írta, hogy az Asus T100 -asán megy az érintésérzékelés 32 bites Remix alatt.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#608) Mr. Y válasza Somatom (#607) üzenetére


Mr. Y
senior tag
LOGOUT blog

Na itt lehet a gond. 64 bitesem van

But who is watching the guardians?

(#609) Somatom


Somatom
veterán

Képtelen vagyok resident módban életre kelteni a Remixet friss, Windows toolos telepítés után. Guest módban elindul, de residentben csak villog a Remix felirat és órákig sem történik semmi. Az eredeti, működő Remixem egy 120 -as SSD -n van és az újat is egy ugyanilyenre szeretném rakni. Linux alatt (Xenialpup64) tudok meghajtót klónozni partícióstól, adatostól? Hátha úgy elindul.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#610) ontheground válasza Somatom (#609) üzenetére


ontheground
tag

Tudsz, szerintem még a Puppy-n levő Gparted-del is(copy-paste), vagy leszedsz egy Clonezilla live-ot, kiteszed cd-re vagy pendrive-ra Universal USB Installerrel és az egész SSD-t klónozod egyikről a másikra.

[ Szerkesztve ]

(#611) Somatom válasza ontheground (#610) üzenetére


Somatom
veterán

Köszi! Hmmm... copy-paste. Ezt kipróbálom. Gondolom, mount híjján ez csak a partíciót másolja, a rajta levő adatokat nem.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#612) ontheground


ontheground
tag

Mennek vele át az adatok is, viszont milyen partíció séma van a forrás SSD-n? Lehet az mbr-t/gpt-t érdemes lenne létrehozni hamarabb a klón SSD-n. Anno klónoztam winyót sgdisk meg gparted segítségével. Partíciós tábla másolására még a gparted előtt:
GPT partíciós tábla esetén ez így néz ki:

sudo sgdisk --backup=/home/usernév/sdX.gpt /dev/sdX ;X a régi SSD betűazonosítója
sudo sgdisk --load-backup=/home/usernév/sdX.gpt /dev/sdY ;Y az új SSD betűazonosítója

MBR partíciós tábla esetén:
sudo dd if=/dev/sdX of=/dev/sdY bs=512

Utána meg mehet gparted-ben a copy-paste elvileg, De lehet hülyeség, régen volt már, a Clonezilla biztosabb.

[ Szerkesztve ]

(#613) Somatom válasza ontheground (#612) üzenetére


Somatom
veterán

1.: 729MB FAT32 lba
2.: 8GB FAT32 boot
3.: a többi EXT4

Indítás előtt, vagy guest indítás után a 3. partíciót ismeretlennek, vagy lefoglalatlannak mutatja a Gparted, tehát azt nem a Wines tool formázza. Azt resident módú indításnál hozza létre (formázza) a Remix. Azaz, nem hozza létre és valahol ott a bibi. De, hiába hozom létre manuálisan, akkor sem hajlandó elindulni és birtokba venni.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#614) ontheground válasza ontheground (#612) üzenetére


ontheground
tag

sudo dd if=/dev/sdX of=/dev/sdY bs=512 count=1 mbr esetén így a helyes, a vége lemaradt.

Az előző hozzászólásban levő dd parancs az egész SSD-t klónozná. Végülis az is egy járható út, amennyiben az új SSD nagyobb vagy egyenlő méretű, mint a régi, csak ott nagyobb blokkméretet (4096) érdemes használni. Még talán egyszerűbb is, mint a gparted-del csinálni. Viszont dd közben nincs státuszkijelzés, csak akkor lök ki adatot a terminálba, ha már végzett.

(#615) Somatom válasza ontheground (#614) üzenetére


Somatom
veterán

Megnéztem. 120GB -ról kéne klónoznom 128GB -ra. Nekem jó úgy, hogy tok-vonó klónozza az egészet. Ugyanabban a gépben lesz használva, csak én elraknám magamnak a saját, belakott SSD -met, a másikon meg majd nyomok Android alatt egy FR -t. Eredetileg az volt a tervem, hogy egy szűz Remixet állítok be nagynénémnek, de, mivel az nem ment, így maradna ez a megoldás.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Remix OS for PC
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.