Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Remix OS for PC

Hozzászólások

(#351) Diokhan válasza Diokhan (#340) üzenetére


Diokhan
addikt

Nos akkor válaszolok magamnak. Asus K80io laposon win7-el dual boot mellett jol működik.
Kérdésem, hogy nem kérdezte meg a rendszer boot elott hogy megtartsa-e a beállításokat vagy nem, ez esetben mi az alapértelmezett? Köszi.

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#352) #79335424 válasza Diokhan (#351) üzenetére


#79335424
törölt tag

Mármint boot -nál? 30mp -ig mutatja a választóablakot, aztán indul a Win.

(#353) Diokhan válasza #79335424 (#352) üzenetére


Diokhan
addikt

Nem erre gondoltam de időközben megtaláltam amit kerestem. Mielőtt elindul a rendszer ad 10 másodpercet hogy belepjek abba a menübe ahol ki lehet választani. Tapasztalatom annyi, hogy jócskán van még grafikai hiba, sokszor omlik össze a kep felső része, vagy epp maga az alkalmazás amit használni akarok. Filmet nem sikerült el indítani, a feleségem hay-day játéka kitűnően megy, a mu origin-t most próbálom működésre bírni. Alapvetően tetszik, lehet hogy fel teszem a Mac-re is ha itt beválik.

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#354) #79335424


#79335424
törölt tag

Nem tudom eldönteni, hogy melyik az ostobább. A Windows, vagy a Remix. Hiába dugom rá USB -n a FAT32 -re formázott SSD -t, a rendszer akkor is merevlemezként látja, a Remix telepítő nem jeleníti meg USB meghajtóként. Ha viszont merevlemezként telepítem rá a Remixet, akkor kérdés nélkül csinál egy GRUB -ot a C meghajtón. Így persze az ott virít minden Win indításnál, és persze nem tudom BIOS -ból bootoltatni a Remixet. Ki lehetett az a barom, aki ezt így írta meg?

(#355) #79335424 válasza #79335424 (#354) üzenetére


#79335424
törölt tag

De, attól, hogy ezek ostobák, nekem nem kell annak lennem. Egy ilyen Remixecske nem fog velem kibabrálni. Fogtam egy pen -t, és a Wines tool -lal kiírtam rá a Remixet. Guest módban leellenőriztem. Aztán átbootoltam Linuxra, és Gparted -del a partícióit (flagestől) létrehoztam az SSD -n. Aztán a partíciók tartalmát átmásoltam. Reboot, F7, BIOS -ban kiválasztottam a partíciót és tádááám!

[ Szerkesztve ]

(#356) csixy válasza #79335424 (#355) üzenetére


csixy
addikt

Ez jó!

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#357) King Unique válasza #79335424 (#354) üzenetére


King Unique
titán

A Windows pl. a memóriakártyákat, pendrive-okat cserélhető lemezként kezeli, viszont a külső HDD/SSD meghajtókat helyi lemezként, akárcsak egy belső HDD-t. Ez nem újdonság, így volt már aszem az XP-nél is. Tehát ennek értelmében egy boot pendrive-ot készítő tool is ennek megfelelően fogja kezelni az eszközt.

Amúgy a merevlemezek között kiválasztható nálam pl. az I meghajtó (külső SSD), de a telepítést már nem próbáltam ki, mert addig nem enged továbblépni, amíg a Secure Boot nincsen kikapcsolva...Illetve, ha ezen külső meghajtót kiválasztva valóban a C-re pakolná a rendszerbetöltőt, akkor az inkább ezen toolnak a hiányossága...

[ Szerkesztve ]

(#358) #79335424 válasza King Unique (#357) üzenetére


#79335424
törölt tag

Akkor megvan a válasz: mindkettő ostoba. De, szerintem is leginkább a Remix tool -nak kellene rákérdeznie, hogy hova, és hogyan telepítse a rendszerbetöltőt.
Ami meg a Windows -t illeti, nekem úgy tűnik, hogy a csatoló felület a mérvadó. Van egy 8GB -os CF kártyám, ami kártyaolvasóval egyértelműen usb -flashdrive. CF-SATA adapterrel viszont merevlemez. :)
Egyébként meg a Linux is hasonlóképpen ismeri fel, de ettől még nem korlátozza, hogy én hogyan használjam.

[ Szerkesztve ]

(#359) King Unique válasza #79335424 (#358) üzenetére


King Unique
titán

Az, hogy a Windows már régóta így kezeli az USB-eszközöket, az egy dolog. Én erre nem feltétlen aggatnám rá az említett jelzőt. Illetve más programok mondjuk elkészítenek egy WTG telepítést úgy, hogy az a helyi boot menübe nem zavar bele. De pl. egy Linux is telepíthető natívan USB-s cuccra úgy, hogy kiválasztható a rendszerbetöltő helye. Tehát tudjuk a választ... :D

[ Szerkesztve ]

(#360) #79335424 válasza King Unique (#359) üzenetére


#79335424
törölt tag

Én Puppy -hoz vagyok szokva. Ahhoz képest a Windows egy börtön. XP után évekig nem használtam Win -t. Most lett ez a Vorke, Win10 -zel. Fogom a fejem, és röhögök, hogy tényleg csak ennyi sikerült az XP óta? Vicc. :(

(#361) #79335424


#79335424
törölt tag

Sikerült már valakinek működésre bírnia a BS Player -t? Nálam folyamatosan valami lejátszó motor miatt nyavajog.

(#362) Diokhan


Diokhan
addikt

Na sziasztok!

A hétvégi Asus-on történt telepítés sikerén felbuzdulva feltettem a 3.0 verziót a MacBook Pro-ra (2010 mid) és fel is ment szépen, dual boot-al megoldottam pendrive nélkül. Kicsit trükközni kellett, mert a vendég mód bootolt, de a resident mód nem, ott át keleltt írni a grub.cfg-t, mert azt hitte USB-n van. Miután ezt megoldottam, be is bootolt, el indult szépen, most ott tartok, hogy a Wifi nem működik. Egyszer jó lett, sokadik indítás után, de két perc után lefagyott, újraindítást követően pedig megint nem jó a wifi. Be lehet kapcsolni, csak nem lát egy hálózatot sem, pedig lakótelepen lakom, itt körülöttem van nagyjából 40 elérhető Wifi hálózat.

Szerintetek mi lehet a megoldás?

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#363) #79335424


#79335424
törölt tag

Nálam a Wifi nem írja felül a LAN -t. Másnál sem, vagy ez nálam valami spec. anomália? Telóról adok Hotspotot. Remixben bekapcsolom a Wifit. Látja a telót, és kiírja, hogy csatlakozott rá. De, látom, hogy netezés közben veszettül villog a LAN port. Nézem a beállítások -> az eszközről -> állapot menüpontot, és továbbra is a routeres IP -t írja. Csak akkor vált át a Hotspot IP -jére, ha kihúzom a LAN kábelt.

[ Szerkesztve ]

(#364) Diokhan válasza #79335424 (#363) üzenetére


Diokhan
addikt

Lehet, hogy alapból így van. Nekem egyelőre nem sikerült működésre bírni, már sokszor kerestem a google-ben, idáig értelmes megoldást nem találtam a problémára. Mondjuk nem is csodálom, elég úlkeletű dolog még ez a 3.0 kiadás. nem is biztos, hogy javították, vagy létezik rá jelenleg "szolúsön". Meglátjuk.

Mindenesetre tovább próbálkozom.

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#365) #79335424 válasza Diokhan (#364) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ez két, külön problémakör. Nézz logot wifi indítás közben! Biztos error hegyeket dobál, mielőtt feladná.

(#366) Diokhan válasza #79335424 (#365) üzenetére


Diokhan
addikt

Rendben, utána nézek, köszi. Most nem vagyok a MacBook közelében, így a nevét nem tudom, de ha jól sejtem ezt akkor tudom megtenni, ha a 3 lehetséges indítási mód közül a legalsót választom, ami nem a Resident és a quest mód. Jól tudom?

Időközben próbáltam a Phoenix OS-t is, azzal sem volt wifi, majd a
32 bites Remix-et sikerült feltenni újra, és azzal volt wifi, de ismét sok volt a grafikus probléma. Újratelepítés után ismét nem volt wifi. Valamint hiába csináltam 50Gb partíciót a Remixnek, csak 1,7Gb-ot ismert fel belső tárhelyként. Ez azért érdekes, mert hétvégén a feleségemnek az Asus K70IO-ra feltettem, ott mind a 20 gigát látta mint belső tárhely. Ha jól sejtem ez azért van, mert a windowsos telepítőben választható az USB illetve HDD telepítési mód, az osX-es verzióban csak USB mód választható, és utána a mielőtt elindítom még osX alatt a grub.cfg-ben módosítottam a resident mód beállításait "DATA= CREATE_DATA_IMG=1"-re, és így volt hajlandó betölteni rendesen.

Egyelőre feladtam, várok, hátha jön valami frissebb, javított verzió!

Egyébként amire telepítettem, az egy MacBook Pro 2010 mid. 256-os videókártya, 4Gb ram.

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#367) terra052


terra052
őstag

Nna meg is érkezett az ebayes pendrive, hasít :D Tényleg ez volt csak a gond, köszi a tanácsokat.
Megtáltosodott a rendszer tőle, egy másik laposra tettem most fel, 6Gb ram mellett csak kapkodom a fejem, nagyon jó :)

werkmania.hu

(#368) terra052


terra052
őstag

Kijelző felbontást tudok állítani valahol? 396x764-ben nyomom...

werkmania.hu

(#369) terra052 válasza terra052 (#368) üzenetére


terra052
őstag

Közben megtaláltam, egy vga=ask paranccsal lehetne választani indításkor. Ki is tudom választani a felbontásomat, de boot után marad ez a rettenetesen alacsony felbontás... Segítség.
Másik, régi cicám a reklámblokkolás. ha más nem lesz, marad az Adguard, de itt van root, szóval jó lenne, ha működne a host fájl módosítás.
Adaway-t próbálom, de hiába adom meg a host fájl helyét, állítom 777-re TC-ben a jogosultságokat, nem írja át.
Ötlet? Ha kerítek egy host fájlt, cseréljem ki manuálisan?

werkmania.hu

(#370) terra052 válasza terra052 (#369) üzenetére


terra052
őstag

Megoldottam, maradt sz Adguard😆

werkmania.hu

(#371) RetepNyaraB


RetepNyaraB
veterán

Sziasztok, reboot után megbolondult valami a remixben; win10 kérte javítsam a meghibásodott meghajtót (C:/ a win mellé tettem a remixet anno).
Ezek után a remix OS mappa 0 bájt, törölni nem lehet (windows alól legalább is). Remix rendszer boot-nál asszem panaszkodik, nem találja a .lst fájlt. Tehát el sem indul. Hogy lehet visszaállítani a rohadékot, vagy legalább törölni az egészet, win újratelepítés nélkül?

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#372) csixy válasza RetepNyaraB (#371) üzenetére


csixy
addikt

Szerintem telepítsd újra ugyanúgy ahogy azelőtt tetted. Utána keresd meg az android mappában windowsból az uninstall exéjét és indítsd el. Így meg tudsz tőle szabadulni, de szemét még marad utána: minden meghajtón lesz még egy android mappa , amit különféle huncut módon valahogy törölni kell.

Én már megszabadultam tőle. Nem szeretem, ha egy rendszer mindenáron kiköveteli tőlem hogy terpesztartásban álljak fejen bugyi,vagy gatya nélkül. Ennyi.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#373) #79335424 válasza csixy (#372) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ez, így, ebben a formában nagyon fals. A RemixOS nem követel, csak a telepítője nem kellően kidolgozott. De, a hiányosságai megkerülhetőek. Az igazi probléma nem a Remix, vagy más Linux disztró, hanem a Windows. Na, az követel. Követeli, hogy hova legyen telepítve, milyen fájlrendszerre legyen telepítve, milyen módon legyen indítva, és a rendszerbetöltője nem hajlandó tudomást venni más rendszerek jelenlétéről. Ha nem lenne ilyen hisztis, akkor az egész problémakör nem is létezne.

(#374) csixy válasza #79335424 (#373) üzenetére


csixy
addikt

Nekem a többi linuxokkal nincs semmi bajom. Ott nem küldi a gugli két böngészés után a személyre szabott spamokat a gémél címemre.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#375) #79335424 válasza csixy (#374) üzenetére


#79335424
törölt tag

Minden Androidos eszközömön 5 Gmail fiók van megadva, mégsem kapok új, ismeretlen helyekről e-maileket. Pedig, hónapok óta szinte csak Remixet használok itthon. Mi lehet a különbség?

[ Szerkesztve ]

(#376) RetepNyaraB válasza #79335424 (#375) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Mielőtt végképp összevesztek: a harmadik meghajtó javítás megoldotta. Visszajött a remix. Nem tudom mi ütött bele, de megy. Nekem tetszik, a windows-t sajna nem tudom kukázni, mert van, ami nem fut linuxon és engem meg érdekel, de a remix ügyes alternatíva és javul.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#377) #79335424 válasza RetepNyaraB (#376) üzenetére


#79335424
törölt tag

Miért vesznénk össze?
Én jobbnak láttam teljesen függetleníteni a Windows -tól. A miniPC -mben van kialakított hely egy plusz 2,5 -ös meghajtónak, SATA csatolással. Ide raktam be egy SSD -t, és erről indul/fut a Remix. PC -kben is van lehetőség több meghajtó beépítésére. Laptopoknál pedig hallottam egy olyan megoldásról, hogy az optikai meghajtó helyére lehet betenni egy plusz meghajtót.

(#378) RetepNyaraB válasza #79335424 (#377) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Semmi gond, majd lesz egy 64GB-s pendrive (van, de foglalt) és arról fut rendben.
Nyilván atom idegesítő mindig kivárni a win betöltőjét, kiválasztatni vele a remixet, újra bootoltatni stb. Mindezt egy első generációs i5-ön, ssd nélkül :O

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#379) WestBam válasza #79335424 (#377) üzenetére


WestBam
senior tag

optibay caddy a becsületes neve. Működik rendesen, használom én is, egy 2.5" merevlemez fér bele.

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#380) csixy válasza #79335424 (#377) üzenetére


csixy
addikt

:)
Azért szedtem le, mert nem teszett, hogy beleette magát a windows bootmenüjébe. Egyébként még van egy Ubuntu és egy Quirki linux a windows 10 melett a notimon és van még egy negyedik rendszernek hely. Mindez egy 250 gigás SSD-n.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#381) RetepNyaraB válasza csixy (#380) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Egy kattintás kiszedni (deinstall) ugye, ill. tedd usb-re, mint jelezte is a főnök. Ez szerintem nem linux-huszároknak való rendszer, hanem mindennapi használatra egy üdvözlendő alternatíva.
Ill. pl. a párom ásatag, Celeron egymagos 1,5Ghz-es 2GB rammal szerelt laptopja röhögve futtatja usb-ről, míg win10 alatt izzad, mint kurva a templomban.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#382) csixy válasza RetepNyaraB (#381) üzenetére


csixy
addikt

Azt már én is megtapasztaltam , hogy a win10 2Giga Rammal a Facebookon hasra esik firefoxszal. Nekem is van egy kis lapos desktopom (acer emachines) , amit még anno xp-vel vettem és nem lehet belegyűrni 2Giga Ramnál többet. Ráadásul ezen az őskövületen egy rávásárolt akciós Win8pro jogán most Win10pro 32bites fut. A rendszer fut, de a böngésző döcög. Egyetlen előnye ennek a vasnak, hogy ezen még békebeli soros port és printer port is van és néha ezekre szükség lehet más vasak gyógyítása céljából. Na erre fogok egy második rendszernek Remixet telepíteni böngészés céljára. Köszönöm szépen az ötletet és a megfigyelést! :R

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#383) RetepNyaraB válasza csixy (#382) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Annyi még ehhez a témához, hogy bár az Intel szerint az én Celeron 540-esem 64bit képes, de a 64 bites Remix nem hajlandó települni rá. Régi vasak háklisak. Viszont jól megy a 32 bites is, bár a rendszer maga kicsit máshogy működik (nehézkes a kattintgatás, swipe, drop és társai). Gondolom semmilyen szinten sem kompatibilis a mai követeményekkel és workaround hegyek vannak beépítve.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#384) Joacoking


Joacoking
tag

Sziasztok!
Abban szeretnék segítséget kérni, hogy hogyan lehet Remix OS-en Windows telepítős bootolható pendrive-ot készíteni? Tehát Windowst szeretnék telepíteni pendriveról, de a pendrive-ot Remix OS-en szeretném elkészíteni. Megoldható ez? Előre is köszi :)

Honor Magic5 Pro 5G 512GB+12GB - Xiaomi Mi 9T Pro 64GB+6GB

(#385) fery02 válasza Joacoking (#384) üzenetére


fery02
addikt

Szia!

Ha ezen az oldalon nem találsz erre topikot, akkor nem hiszem, hogy lenne rá megoldás.
Esetleg ha nincs, csinálhatsz neki külön topikot, ha lehetséges.

(#386) csixy válasza Joacoking (#384) üzenetére


csixy
addikt

Ha tudsz mountolni ISO fájlt a remix oson, akkor tudsz csinálni UEFI windows10 telepítőt. A pendrájvot FAT32-re formázod és bele másolod a mountolt ISO tartalmát. Ennyi az egész.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#387) St3ven


St3ven
addikt

Sziasztok!

Nagyon megtetszett ennek a Remix OS-nek a filozófiája, úgyhogy most Zorin OS (Ubuntu) mellé szeretném dual boot-ban egy külön ext4 partícióra feltenni. A grub frissítésénél viszont elakadtam. :(

A partíció már megvan, és ennek a leírásnak az analógiájára az iso-t kicsomagoltam a /media/steven/Data/remix könyvtárba, és az /etc/grub.d/40_custom fálj végére bemásoltam az alábbiakat:

menuentry 'Remix OS' --class android-x86 {
insmod part_gpt
search --file --no-floppy --set=root /media/steven/Data1/remix/system.img
linux /media/steven/Data1/remix/kernel root=/dev/ram0 androidboot.hardware=remix_x86_64 androidboot.selinux=permissive CMDLINE
initrd /media/steven/Data1/remix/initrd.img
}

Eddig OK, viszont a sudo update-grub parancsra nem találja a fenti rendszert, így nem is módosítja a grub fájlt:

GRUB beállítófájl előállítása…
Megtalált téma: /boot/grub/themes/Zorin/theme.txt
Megtalált linux lemezkép: /boot/vmlinuz-3.13.0-107-generic
Megtalált initrd lemezkép: /boot/initrd.img-3.13.0-107-generic
Megtalált linux lemezkép: /boot/vmlinuz-3.13.0-106-generic
Megtalált initrd lemezkép: /boot/initrd.img-3.13.0-106-generic
Found memtest86+ image: /boot/memtest86+.elf
Found memtest86+ image: /boot/memtest86+.bin
No volume groups found
kész

Az itteni szakikat szeretném kérdezni: hol rontom el? :F

Előre is köszönöm a segítséget! :R

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#388) St3ven válasza St3ven (#387) üzenetére


St3ven
addikt

Pontosítás:

1. A system.img-t system.sfs-re írtam át a 40_custom fájlban, mert a kicsomagolt iso-ban sfs van.
2. A grub-ba beleteszi a Remix OS bejegyzést, de kiválasztva újrakezdődik a boot, azaz a bejegyzés "mögött" valahogy nincs ott maga az OS.

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#389) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

Üdv!

Tegnap feltettem a Remix OS-t egy ezeréves Toshibára és magam is meglepődtem, hogy működik rajta :)
Pár kérdésem lenne kezdetnek:
-megoldható, hogy külső monitorra kimenjen a kép? Amíg bootol, addig a külsőn is van kép, de a Remix felirat megjelenésekor már csak a notin jeleníti meg.
-screenshot készítésekor csak egy fekete képet kapok, mi lehet a gond?
-videók (yt pl) képe nem jelenik meg, se böngészőben, se alkalmazásban, csak hang van jelenleg (egyelőre csak yt és stream alkalmazás volt tesztelve)

[ Szerkesztve ]

#?*@&!

(#390) St3ven válasza St3ven (#388) üzenetére


St3ven
addikt

Tovább hegesztettem a rendszert:

1. Áttettem a kicsomagolt iso fájljait az eredeti instrukciók szerinti helyre (/remix), és visszaírtam a hivatkozásokat a 40_custom fájlban, hátha az nem jó, hogy a Data partíció még be sem töltődik boot alkalmával, és ezért nem látja.

2. Frissítettem a grub-ot. Most már boot során kiválasztva a Remix OS-t történik is valami, igaz, itt megáll a töltés:

Laptop képernyője

Laptopra kötött VGA monitor képe

Valakinek ötlet a hogyan továbbra? :B

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#391) fery02


fery02
addikt

Sajnos nem igazán előnyösen indul egy Acer Aspire 5730Z notebook-on ennek a Remix OS-nak a karrierje, betöltés alatt ír csúnyákat, pl hogy "intel_rapl: driver does not support CPU family 6 model 15".

Utánanézve vannak olyanok, akiknek szintén ír ilyet, különféle értékekkel a szövegben és állítólag régebbi Remix 2.x verziókon nem írt ilyet ki nekik, csak ezzel a mostani 3.x-assal. Sajnos a régebbi verziókhoz nem találok linkeket.

Ha várunk picit, ilyenkor amúgy továbbmegy a folyamat és be is tölt a rendszer, de olyan teljesítménnyel, hogy kattintok valamire és 1 perc múlva reagál a gép.
Kár érte, mert nagyon elképzeltem már ezt a rendszert arra a laptopra. :/

[ Szerkesztve ]

(#392) RetepNyaraB válasza fery02 (#391) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Lényegtelen a nem támogatott szöveg. 1,8ghz-es egymagos Celeronon is szépen fut, ha nem kattintgatok össze-vissza. Valami félremehetett, húzd újra. Illetve nyilván ha épp frissít/telepít, akkor szaggathat.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#393) fery02 válasza RetepNyaraB (#392) üzenetére


fery02
addikt

Pendrive-ról futtatnám (18MB/sec) egyelőre, én se kattintgatok össze-vissza, kattintok valamire és lehet várni. Kis idő múlva ilyenkor jönnek az "alkalmazás nem válaszol" üzenetek, de nagyon döcögősen végrehajtódnak az utasítások.

Kipróbálom majd a gépet egy Ubuntuval is, ott kiderül, hogy hardveres baj-e vajon ez a késleltetett reagálás, aztán ha azzal jó lesz, viszlát Remix.

[ Szerkesztve ]

(#394) lev258 válasza fery02 (#393) üzenetére


lev258
veterán

Ha gyengébb a gép, akkor Xubuntu vagy Lubuntu kell a rendes teszthez.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#395) RetepNyaraB válasza fery02 (#393) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

64, vagy 32 bites Remix? Megnéztem a gépet; persze nem 1 tigris, de szépen húznia kellene. Mindenképpen jóval erősebb az általam példaként hozott Celeron+2 giga ram kombónál és az tényleg vidáman viszi (a 32 bites verziót. A 64-es nem is települ rá :D).

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#396) RetepNyaraB


RetepNyaraB
veterán

Hamár itt vagyok kérdeznék is:
ha az mx playert frissítem (a kodek frissül magától, utána a lejátszót is kell, de csak újratelepítve engedi a Playről valamiért), akkor onnantól nem játszik le semmit, egyszerűen kilép. VLC ugyanígy. A beépített nemtudomhogyhíják megy, de nincs hang (ac3 nem támogatott) és a feliratot se érzi. Erre mi a megoldás?

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#397) Xaels válasza fery02 (#393) üzenetére


Xaels
félisten

Pendrive-ról nekem is nagyon döcögős volt, de HDD-ről hasít.

(#389) zeon.hu nekem is hasonló a gondom. Rá szerettem volna kötni tv-re de eddig csak arra jutottam ilyen módon nincs multi monitor támogatás. Elsődlegessé lehet tenni a HDMI kimenetet de az csak félmegoldás.

[ Szerkesztve ]

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#398) zeon.hu válasza Xaels (#397) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Kösz!

Egyelőre nem tudom rávenni sajnos.

#?*@&!

(#399) fery02 válasza Xaels (#397) üzenetére


fery02
addikt

Gondoltam, hogy kipróbálom HDD-ről is, csak valamiért elvetettem végül magamban az ötletet. De akkor úgy előbb fel kell rá küzdenem egy Windows-t is és utána valahogy megoldani, hogy eltávolítsam a Windows-t úgy, hogy bootmenüből is kivakarjam úgy, hogy egyből a Remix induljon.

----------------------------------------

@RetepNyaraB: 32 bitest próbálnék.

----------------------------------------

@lev258: Köszi, ezekről a rendszerekről nem is hallottam még. Majd utánuk olvasok.

[ Szerkesztve ]

(#400) #79335424 válasza fery02 (#399) üzenetére


#79335424
törölt tag

Linux alatt formázd ugyanúgy a HDD -t, mint a pendrive -ot (Gparted, és a boot flaget is be kell jelölni), majd másold át a pen tartalmát. Én is így raktam külön SSD -re.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Remix OS for PC
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.