Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Remix OS for PC

Hozzászólások

(#1) DonDragonka


DonDragonka
őstag

Jide Technology bejelentette új operációs rendszerét, a Remix OS 2.0-t, ami Android alapokon nyugszik, de PC-ken és laptopokon is fut. Miért is ne futna hiszen pendrive-ról bebootolos, natív Android-x86... Tehát nem emulátor vagy valami amihez kell Windows-os környezet. A céget a Google volt fejlesztői jegyzik, szóval ez már kezdetnek biztató.

Innen tölthető le.

Van teljes értékű ablakkezelő, többablakos működés és alkalmazástálca, szóval sokkal inkább PC-s mint mondjuk egy AndroidEMU.

Telepítés:
1. Kell egy minimum 8GB-os USB pendrive FAT32-re formázva.
2. Le kell tölteni az OS-t.
3. Ki kell csomagolni.
4. Pendrive a gépbe.
5. El kell indítani a kicsomagolt könyvtárban lévő USB-tool-t.
6. Újra kell indítani a gépet és az elkészült pendrive-ról kell bebootolni.
7. Mivel pendriveos a cucc ezért érdemes jelszavazni a beállításoknál.

Induláskor lehet választani Guest és Resident módok között. Előbbi elfelejt mindent a következő újraindításkor, míg utóbbi megjegyez minden módosítást, telepítést, beállítást.
Első induláskor kicsit pepecsel. A többi indulás már gyorsabb lesz jóval.

Alapból nincs benne GooglePlayStore...De arra is van megoldás ITT, csak meg kell keresni.

Jómagam egy HP2540p notin próbáltam és azon minden megy legalábbis eddig. Még a Dungeon Hunter 5 is elindult amivel csak azért nem tudtam játszani, mert nincs controller-em.

[ Szerkesztve ]

A döntésképtelenség legnagyobb akadálya, ha túlságosan nagy a tudásbázis...

(#2) DonDragonka


DonDragonka
őstag

Ha esetleg nem akar bootolni a pendrive...
1. Lehet sérült a csomag. Érdemes újra letölteni és megpróbálni ismét az USB-tool-t.
2. Pendrive FAT32-re legyen formázva és minimum 8GB-os legyen, lehetőleg USB3-as.
4. Ellenőrizd, hogy a PC-d képes e bootolni USB-ről... BIOS beállítások stb...

A döntésképtelenség legnagyobb akadálya, ha túlságosan nagy a tudásbázis...

(#3) lajthabalazs válasza DonDragonka (#2) üzenetére


lajthabalazs
senior tag

Telepíteni akkor nem is lehet? Van egy piciPC-m, amire feltenném.

(#4) Just_Reboot


Just_Reboot
addikt

Ha telepíteni nem lehet akkor részemről felejtős.

(#5) King Unique válasza DonDragonka (#1) üzenetére


King Unique
titán

Érdekes egy jószág ez...rendesen telepíteni, pl. HDD-re ezek szerint nem is lehet?
Van nálam egy üres USB3-as 8 GB-os pendrive, talán teszek vele egy próbát. :D Bár egyelőre nem vélem felfedezni, milyen nagy előnye van egy ilyen vadhajtásnak? Egy normál desktop LInuxot is fel lehet rendesen telepíteni pendrive-ra, külső HDD/ SSD-re.

[ Szerkesztve ]

(#6) Zoja™ válasza lajthabalazs (#3) üzenetére


Zoja™
őstag

Lehet tenni kellene Lili-vel egy próbát, anno az X86-os droidot is sikerült felvarázsolnom vele egy PC-re.

(#7) DonDragonka válasza King Unique (#5) üzenetére


DonDragonka
őstag

Elvileg lehet... ;) Sőt van akinek működik is

[ Szerkesztve ]

A döntésképtelenség legnagyobb akadálya, ha túlságosan nagy a tudásbázis...

(#8) King Unique válasza DonDragonka (#7) üzenetére


King Unique
titán

Igen, nézegettem, de azért ez nem a szokványos megoldás. Marad a pendrive egyelőre, mármint ha kipróbálom. Napokban úgyis gondom akadt multi-boot UEFI install esetén, nincs kedves újra kísérletezgetni.

Azért köszönöm a linkeket. :R

[ Szerkesztve ]

(#9) #20691712 válasza DonDragonka (#1) üzenetére


#20691712
törölt tag

Na akkor itt folytatom.
Szoval nekem a 6 pont vege nem teljesul.
Siman ugy cs. mindent ahogy kell.
Sot megprobaltam az unetbootines megoldast is, sot rufus-sal is.
Olyan mintha nem lenne bootolhato a pendrive.
Pedig ugyanigy felettem 4 gepre az androidot is. Abbol ketton szarul mukodott ugyan, az egyik a5350 a masik egy penya volt 7750-el (amd a hunyo), viszont celeron 1630-on meg atom 570-es netbookon fajan muxik.
Szoval tok nem tudom mi van.
Mondjuk azokat egy 4 gigas lexar-rol dobtam fel ezt meg egy 8 igas maxell-rol brobaltam.
Nekem gyanus, hogy nem bootolhato, de nem tudom mi a sz@rert.

[ Szerkesztve ]

(#10) DonDragonka válasza #20691712 (#9) üzenetére


DonDragonka
őstag

Szerintem is valami a pendrive-al nem okés, mert Ők is azt írják USB3-as kell... Bizonyítja ezt az is, hogy volt sikeres próbálkozásod.

A döntésképtelenség legnagyobb akadálya, ha túlságosan nagy a tudásbázis...

(#11) King Unique válasza #20691712 (#9) üzenetére


King Unique
titán

Pedig én kipróbáltam múltkor és működik. Ha nálad nem, akkor ott vsz a pendrive hibás / nem bootolható, vagy a BIOS boot beállitásoknál nem stimmel valami.

Telepítés menete:

1. Telepítőt letöltöm.
2. Rar fájlt kicsomagolom.
3. Pendrive-ot csatlakoztatom a géphez (USB 3,0 port).
4. USB tool programot elindítom és telepítem a rendszert a pendrive-ra.
5. Gépet újraindítom.
6. F2-vel belépek a BIOS-ba és lecsekkolom, illetve beállítom az alábbi dolgokat:
>> Legacy Boot | USB Boot: Enabled | USB HDD első helyen <<
7. Kilépek, majd utána indítom pendrive-ról a rendszert.
8. Guest / Resident mode választóképernyő, indítom a nekem megfelelőt.

Telepítéshez használt pendrive:

Transcend JetFlash 780
• 8 GB
• USB 3.0
• 20 MB/s írás
• 100 MB/s olvasás

Konklúzió

Csak rövid ideig próbálgattam, mondhatni gyorsan működött a pendrive-ról. Felismerte a Wi-Fi kapcsolatot is, így netem is lett. Laptopról lévén szó, az Fn gombos fényerő és hangerő beállítás is működött. Vannak a felületen érdekes és jó dolgok, de engem összességében nem fogott meg asztali rendszerként. Egyelőre nem tapasztaltam, hogy milyen nagy előnye lehet, egy pendrive-ra telepített desktop Linux ellenében. Számomra utóbbi használhatóbb kategória.

[ Szerkesztve ]

(#12) lajthabalazs válasza King Unique (#11) üzenetére


lajthabalazs
senior tag

Én is megpróbáltam, bootolt a pendrive, megmérte az írási sebességet, azt írta hogy a 7.8MB/s kevés lesz és nem fog sikerülni, de megpróbálja. Aztán tíz percen át nem indult el. Kell egy gyorsabb pendrive.

(#13) King Unique válasza lajthabalazs (#12) üzenetére


King Unique
titán

Nekem nem mért semmit, mivel gondolom alapból megfelelő volt a pendrive. De egyébként az OS gyártójának oldalán is fel van tüntetve. Illetve külön telepítő van Legacy | UEFI boothoz. Tehát az ennek megfelelőt kell mindenkinek letölteni.

System requirements

A USB 3.0 flash drive that supports FAT32 format, with a minimum capacity of 8GB and a recommended writing speed of 20MB/s.
A CPU with 64-bit compatibility.

Kérdés, hogy csak ezért érdemes-e új pendrive-ot venned? ;] Ha még kölcsönkérsz egyet, az más.

[ Szerkesztve ]

(#14) vazee00


vazee00
tag

Felvarázsoltam linux, és windows mellé, de ez még elég kezdetlegesnek tűnik, alapvető gondok vannak. HDD -re telepítettem, de érezhetően kevés neki, sokat gondolkodik, sokkal röcögősebb mint egy windows, vagy linux.
A youtube app alól csak 360p -ben lehet videót nézni, böngészőből pedig 720p -től fölfele csúszik a hang, és kép, 60fps -es videók esetén pedig a kép teljesen lassított felvételben megy, a hangtól totál elcsúszva, mindezek a korábban felsorolt OP rendszerekkel hibátlanul futnak.

Amúgy az irány jó, nekem kifejezetten tetszik, tök jó lenne egy olyan rendszernek, hogy az ember, csak videót akar, vagy netezni, megmutatni valakinek valami képet, illetve htpc, vagy egyéb rendszernek... így pár mp alatt betölt egy ilyen rendszert... Sajnos jelenleg a sebességen eléggé elbukik a dolog, a telefonom érezhetően gyorsabban csinálja a különböző műveleteket, egy SSD -vel biztos sokkal fürgébb lenne.

FayRPG: fayrpg.hu | Zöldhulladék, zöldség-gyümölcs hulladék újrahasznosítás: bioferet.hu | fayrpg.hu | kukamosok.hu | tejfelvasarlas.jomekft.hu | fantasyworld.hu | blackcatpub.hu | energym.hu | keramika.hu | TheVR Android App: thevrapp.hu | személyi edzés érd: stepandmove.hu

(#15) King Unique válasza vazee00 (#14) üzenetére


King Unique
titán

Hogyan raktad fel Windows és Linux mellé, ezen leírás alapján? Gondolom, ha a Grub az alapértelmezett rendszerbetöltő, abba bele lehet fabrikálni. Windows rendszerbetöltője nyilván nem támogatja, ahhoz max EasyBCD-vel lehet hozzáadni.

(#16) vazee00 válasza King Unique (#15) üzenetére


vazee00
tag

Mikor én csináltam, ezt a leírást nem találtam meg, pedig spóroltam volna vele pár órát a próbálkozások helyett :D

Telepítés:
Pendrive -ra az exe -s segédlettel felment az iso, bootoláskor pedig TAB gomb segítségével beleírtam az INSTALL=1 parancsot, majd feltelepítettem. Formázáskor ext4 -re formáztam, mert a fat egy régi fáljrendszer, és nagy fájlokat nem kezeli.
Ezt követően linuxra telepítettem a Grub Customizer programot, létrehoztam a boot menübe egy új opciót az alábbi kóddal:

insmod gzio
insmod part_gpt
insmod fat
set root='(hd0,5)'
linux /android-2016-01-14/kernel quiet root=/dev/ram0 androidboot.hardware=remix_x86_64 androidboot.selinux=permissive SRC=/android-2016-01-14 DATA=/android-2016-01-14/data CREATE_DATA_IMG=1
initrd /android-2016-01-14/initrd.img

Itt a root='(hd0,5)', ami igazán fontos, itt a 0 jelöli a merevlemez "számát", az 5 -ös szám pedig hogy melyik számú partícióra van telepítve a Remix. (Remix telepítésénél írja pl.)

Gyakorlatilag ennyi, újraindításnál bejött a linux rendszerbetöltő, ahonnan kiválasztottam a -Remix -et, és be is töltött szépen.

Ha valaki frissíteni szeretné a Remix -et:
Pendrive -ra fel kell másoltatni az exe -vel az iso tartalmát, majd feltelepíteni a HDD -re a korábbi partícióra, nem kell formázni. A telepítő az adott partícióra csinál egy mappát, ami az "android-dátum" (Pl.: android-2016-01-14) nevet kapja. A korábbi telepítésből származó mappába be kell lépni, és a data.img fájlt kell átmásolni az új telepítésre, majd a mappanevet át kell írni a Grub Customizer segítségével. Újraindítást követően ki is írja, hogy frissül a rendszer, meg kell várni, és működik is.

A youtube gond, miszerint 60fps -es videók szaggatnak, másnál is fenn áll?

[ Szerkesztve ]

FayRPG: fayrpg.hu | Zöldhulladék, zöldség-gyümölcs hulladék újrahasznosítás: bioferet.hu | fayrpg.hu | kukamosok.hu | tejfelvasarlas.jomekft.hu | fantasyworld.hu | blackcatpub.hu | energym.hu | keramika.hu | TheVR Android App: thevrapp.hu | személyi edzés érd: stepandmove.hu

(#17) King Unique válasza vazee00 (#16) üzenetére


King Unique
titán

"bootoláskor pedig TAB gomb segítségével beleírtam az INSTALL=1 parancsot"
Ezt nem értem...pendrive bootoláskor hova léptél, hova írtad?

A HDD-n létrehoztál neki egy Ext4-es partíciót, az ok. A bootmenü bejegyzésnél az insmod part_gpt sorba, sima Legacy boot és MBR esetén gondolom insmod part_msdos kell beírni.

Szóval kell vele trükközni. Amit szerintem egyelőre kihagyok, elég volt bőven a pendrive. :D

(#18) vazee00 válasza King Unique (#17) üzenetére


vazee00
tag

Mikor bootolod pendrive -ról a Remixet, akkor feldob 2 lehetőséget. Egyik, hogy pendrive -ra telepíti rá, a másik pedig hogy futtatja, és nem ment semmit. Amikor ezek megjelennek, ekkor nyomj TAB gombot(pirossal ki is írja bal oldalra), és alulra kidob pár sor szöveget, az mögé beírod, majd enter.

Ez után jön majd a formázás, telepítés, majd szépen fel is ajánlja... :)

MBR -nél szerintem először majd azzal próbáld meg, amit bemásoltam, azzal működnie kell, egyedül a mappa névre figyelj majd oda, illetve merevlemez, partíció számára, mint korábban írtam.

Igazából pofon egyszerű, csak leírva tűnik soknak, bonyodalmasnak.

FayRPG: fayrpg.hu | Zöldhulladék, zöldség-gyümölcs hulladék újrahasznosítás: bioferet.hu | fayrpg.hu | kukamosok.hu | tejfelvasarlas.jomekft.hu | fantasyworld.hu | blackcatpub.hu | energym.hu | keramika.hu | TheVR Android App: thevrapp.hu | személyi edzés érd: stepandmove.hu

(#19) King Unique válasza vazee00 (#18) üzenetére


King Unique
titán

Most már világosabb. Az "INSTALL=1" meg gondolom azért kell, mert alapértelmezésben "INSTALL=0" van, azért nincs normális telepítés. Nem ismerem a telepítőjét, de akkor nem gyalulja a meglévő OS-t, hanem vannak benne egyéb opciók, kézi partícionálás, rendszerbetöltő helyének megadása [ilyesmi]?

Amit bemásoltál az ok, abban csak azt az 1 sort kérdeztem, mert az nálad GPT.

(#20) vazee00 válasza King Unique (#19) üzenetére


vazee00
tag

Ami benne van lemezkezelő, az nagyon alap, kb annyit tud, hogy mindent töröl, illetve kiválasztod a partíciót, amire telepíteni akarsz, és leformázza az általad kiválasztott típsúra.
Fapados, de amire való, teljesen jó.

Nem bántja a többi OS -t, nekem a gép indulásakor bejön a linux betöltője, ahol a linuxot, windows -t, Remix -et ki tudom választani. A Remix telepítése után maga a Remix még nem lesz bootolható, ezért kell linux alatt a GRUB -ot módosítani.

FayRPG: fayrpg.hu | Zöldhulladék, zöldség-gyümölcs hulladék újrahasznosítás: bioferet.hu | fayrpg.hu | kukamosok.hu | tejfelvasarlas.jomekft.hu | fantasyworld.hu | blackcatpub.hu | energym.hu | keramika.hu | TheVR Android App: thevrapp.hu | személyi edzés érd: stepandmove.hu

(#21) King Unique válasza vazee00 (#20) üzenetére


King Unique
titán

Értem és köszönöm az infókat! :R

(#22) #20691712 válasza lajthabalazs (#12) üzenetére


#20691712
törölt tag

De nekem nem is probalkozott.
Hanem bebootolt a win miutan parszor felvillant a pndrive ledje.
Meg a masodik boot eszkozt is letiltottam biztos ami tuti ziher.
A gep amugy egy transformer book t100tam. A vinyo nelkuli 64-es emmc-vel.

(#23) King Unique válasza #20691712 (#22) üzenetére


King Unique
titán

Ha továbbugrik és bejön a Windows rendszerbetöltő, az azt jelenti, hogy nem tud bootolni a pendrive-ról. Vagyis, amit már korábban is mondtunk: pendrive hiba, BIOS boot beállítás, nem jól lett lett kiírva rá az ISO stb.

(#24) smc válasza #20691712 (#22) üzenetére


smc
addikt

Üdv,

Én tegnap felnyomtam egy pendrive-ra. (Kártyaolvasó + 16gb class 10 microsd)
Elsőre nem volt hajlandó bootolható eszköznek látni a gép.
Formázás, újbóli usbtooling és másodjára tökéletesen működött.
(7,8 Mb/s mellett negyed óra volt az első boot, utána már gyorsabb lett kicsit)
Jah és, hogy miért válaszolok? Mert ugyan ilyen gépen teszteltem.

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#25) DonDragonka


DonDragonka
őstag

Ezen leírás alapján felment második oprendszernek a Win8.1 mellé... SSD-re... Hasíííít :-D

A döntésképtelenség legnagyobb akadálya, ha túlságosan nagy a tudásbázis...

(#26) shalafi66


shalafi66
veterán

Skype-ot valaki próbált már? Az működik?

[ Szerkesztve ]

12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

(#27) #20691712 válasza smc (#24) üzenetére


#20691712
törölt tag

Ok.
Kosz.
En vagy 6* futottam neki.
Volt asus logos boot meg windows logos is (valami gyari bootmanager van rajta), de nem mukodott.
Viszont siman elindult az a5350-es gepen minden problema nelkul.
De csak guest modban.
A resident mod-ra 30 perc varakozas utan rauntam.
Egyelore az amit lattam belole nem eri meg a tokolest a grubbal vinyora kinzassal a windows melle.
Nagyon beta (alpha?).
Heggesszek meg egy kicsit.

(#28) #20691712 válasza King Unique (#13) üzenetére


#20691712
törölt tag

Nekem valoszinuleg ez volt a gond (gondolom uefis kell a transormernek azert nem indult).
Csak az volt gond, hogy amikor leszedtem en meg csak egyfelet lattam (gondolom a legacy lehetett ezert indult el az asztali gepen siman).

(#29) King Unique válasza #20691712 (#28) üzenetére


King Unique
titán

A letöltésnél most kétfajta van, külön EFI-s telepítő. Meg kell nézni a BIOS beállításokat, mert ha UEFI boot van, akkor értelemszerűen az ahhoz való telepítőt kell kiírni és bebootolni.

(#30) #20691712


#20691712
törölt tag

Amugy akinek nem jon be a linuxguruk altal lekalapalt, agyonvarialt megoldas (bocs ha belerugtam valakibe, de nem mindenki gyikember).
https://www.youtube.com/watch?v=z79gXYW8rXQ

A kis maki megoldasa siman jo es mukodik.
Kb 20 perc az egesz nem kell usb-vel tokoreszni sem.

[ Szerkesztve ]

(#31) spammer


spammer
veterán

Virtualbox alatt próbáltam volna:

1. nekifutás: boot eltartott vagy 5 percig (ha nem több), megjelent az asztal, de bal oldalon középen villogott a kurzor. Reboot.
2. nekifutás: más boot paraméterrel indítottam, most a kurzor már lent villogott, nem volt zavaró, de a sok perces boot után fekete képernyő + egérkurzor lett az eredmény. Reboot.
3. nekifutás: quiet paramétert törölve meg akartam nézni, mitől tart percekig a boot, de csak azért is splash screent mutat nekem, kb. 8 perc után adtam fel, mert be sem bootolt desktopra.

Ennyi elég is volt belőle, majd kipróbálom, ha lesz egy stabilabb változat, ami már virtualbox is alatt is megy normálisan.

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#32) batabe válasza spammer (#31) üzenetére


batabe
senior tag

vmware alatt guest módban fel tudtam éleszteni, de residentalban nem.

S22Ultra snapdragon / Garmin Venu 2 Plus

(#33) King Unique válasza spammer (#31) üzenetére


King Unique
titán

Nincs egy fölös, gyorsabb pendrive-od, vagy linkelték fentebb a HDD-re telepítés menetét is? Azoknál simán működik. Mondjuk az más dolog, hogy szerintem nem feltétlen akkora nagy szám ez az OS, hogy megérje vele annyit szórakozni. :D

(#32) batabe: én a VB-t eleve nem szeretem, Windows alatt akadnak rajta a Linuxok is... ugyanazon a gépen VMware Player alatt gyorsabban és stabilabban futnak.

(#34) DonDragonka: nekem nincs ilyen igényem, de ha valakinek van, akkor ok elismerem, annak jó lehet. Bár majd arra leszek kíváncsi, más gyártó mikor áll elő hasonló csodával?

[ Szerkesztve ]

(#34) DonDragonka válasza King Unique (#33) üzenetére


DonDragonka
őstag

Nem nagy szám valóban, de tökéletesen fut rajta a DH5 és ezen ok miatt nekem megérte pepecselni vele... :K

A döntésképtelenség legnagyobb akadálya, ha túlságosan nagy a tudásbázis...

(#35) kekigyu


kekigyu
aktív tag

Egy ilyen pennel érdemes nekiállni a probálkozásnak? E miatt kérdezem: Protect private files with SanDisk SecureAccess software — password protection and encryption (128-bit AES encryption)

(#36) hardline válasza kekigyu (#35) üzenetére


hardline
senior tag

Ha nem használod a szoftvert, ez is csak egy átlagos pendrive.

(#37) #20691712


#20691712
törölt tag

Total nem jo igazan semmire ezek miatt:
-A jatekok iranyitasa nem megoldott (se normalis billentyuzet, eger, kontroller kezeles), ami miatt a tv okositok jatekra is alkalmas megjegyzesei is ertelmetlenne valnak.
-Hiaba rakjuk egy normalis meretu particiora a cuccot akkor is csak egy fostos 4 gigas ocskavasat kapunk. (igy asztali rendszernek hogy hasznaljuk ugyan).
-Nem lat ki a sajat fostos linuxos kornyezetbol (vinyok)
- androidon a mai napig nemlehet a kulso (utolag betett) sd kartyara telepiteni ami wp-n siman mukodik.
- sehol egy info vagy valami, hogy mekkora a valos tarterulet amit hasznalni tud pl.
Ez a budos eletbe nem nem lesz asztalon normalis gepen hasznalhato mert maga az android egy hulladek.
Ezeket a komoly hianyossagokat a remix fejlesztoi nem fogjak orvosolni az tuti, mivel ez az android ill az appok fejlesztoinek sara.
Szoval az egesz csak igy kiserletezesre jo masra nemigen.
Es ezek miatt az egesz android platform egy vicc es max. kaputelefonra valo.

[ Szerkesztve ]

(#38) #20691712


#20691712
törölt tag

Majd elfelejtettem az egyik legfontosabbatt.
NINCS HDMI-N HANG!
Ez igy, hogy?

(#39) whbear válasza #20691712 (#38) üzenetére


whbear
senior tag

Windows 10-ed van-e? Amiket ide böfögtél azt remélem komolyan gondolod, mert viccnek is nagyon rossz...kaputelefon.

[ Szerkesztve ]

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#40) AllTheBest válasza #20691712 (#37) üzenetére


AllTheBest
senior tag

Szerintem pár év és kinövöd...

Esetleges elírásokért elnézést kérek, kevesebb ujjal nehezebb pontosan írni :) ---> Xiaomi Mi 9T 128gb

(#41) DonDragonka válasza #20691712 (#37) üzenetére


DonDragonka
őstag

Nem minősíteném a hozzászólásod szakmaiságát és stílusát. Beszéljenek helyettem a tények:

Kezdjük a legelején. Elkerülte figyelmed egy nagyon fontos dolog. Ez egy fejlesztői ALPHA verzió amit pont azért publikáltak, hogy az általad is észrevett hiányosságok kiküszöbölésével minnél jobbá tehessék a véglegesnek szánt verziót. Ez az alaptétel irányítsa minden kritikádat.

-A jatekok iranyitasa nem megoldott (se normalis billentyuzet, eger, kontroller kezeles), ami miatt a tv okositok jatekra is alkalmas megjegyzesei is ertelmetlenne valnak. Ez például jogos. Nincs univerzális kontroller vezérlő még benne, de ennek a verziónak egyenlőre nem is az a célja. Amúgy meg ezt még éppen tesztelem és vannak olyan kontrollerek amikkel például DH5 majdnem tökéletesen irányítható... Kezdetnek nem is rossz.
-Hiaba rakjuk egy normalis meretu particiora a cuccot akkor is csak egy fostos 4 gigas ocskavasat kapunk. (igy asztali rendszernek hogy hasznaljuk ugyan). Ez nem igaz. Az én telepítésem Win8.1 mellől indul második oprendszerként ha induláskor a RemixOS-t választom, SSD-ről, NTFS partícióról, jelenleg 8GB-os data-val de lehetne 16-32-64GB-os is ha azt állítottam volna be a telepítéskor. Persze ehhez elolvastam a megoldásról szóló leírásokat.
-Nem lat ki a sajat fostos linuxos kornyezetbol (vinyok) Jogos. Root nélkül nem. De mivel root is van hozzá, meg store-ban olyan progi ami ezt lehetővé teszi alapból nem igaz amit írsz, egyébiránt ez nem az OS hibája. Ubuntu sem úgy indul, hogy rögtön hozzáfér a teljes HDD tartalomhoz, ott is legmagasabb jog kell hozzá.
- androidon a mai napig nemlehet a kulso (utolag betett) sd kartyara telepiteni ami wp-n siman mukodik. Ez teljes mértékben értelmezhetetlen mert nem igaz úgy általában az Androidra. Ezen OS esetében meg nem releváns.
- sehol egy info vagy valami, hogy mekkora a valos tarterulet amit hasznalni tud pl. Természetesen van, csak ehhez mondjuk max 3-at kattintani is kellett volna az OS belül...
Ez a budos eletbe nem nem lesz asztalon normalis gepen hasznalhato mert maga az android egy hulladek. Amióta feltettem 2x indítottam el a Win8.1-et, azóta mindenre a Remixet használom, most is amikor e sorokat írom. De részben jogos, mert már 2x futottam bele olyanba amit nem tudtam itt megoldani. Az egyik egy beltéri újraprogramozása COM porton a másik meg egy PS-os meló volt. Bár nem érzem, hogy ez hiányosság lenne Android részéről, nem arra találták ki alapból, hogy ilyeneket tudjon, ráadásul azok a mocskok akik a beltérihez írták a programot nem csináltak Android-os appot... Pfáj de egy svindler banda...
Ezeket a komoly hianyossagokat a remix fejlesztoi nem fogjak orvosolni az tuti, mivel ez az android ill az appok fejlesztoinek sara. Itt teljessé vált a kuszálódás. Amiket felsoroltál egy sima telóval vagy tabbal működnek. De ez egy korai teszt OS. Másrészt meg néha azért a felhasználó is bug-os kiváltképpen ha egy olyan egyszerű feladat is kihívást jelent számár amint az aktuálisan felhasználható tárterület lekérdezése.
Szoval az egesz csak igy kiserletezesre jo masra nemigen. A kísérletezéssel lehet fejleszteni ezt az OS-t pont ez a célja is. Azért az egy érdekes világ lenne ha ezt Windows platformon is meglehetne valósítani... Ingyen...
Es ezek miatt az egesz android platform egy vicc es max. kaputelefonra valo. Az ötlet nem is rossz. Sőt már meg is valósították, sőt komplett okosházat lehet Android alapon építeni, eszközökkel, alkalmazásokkal tokkal vonóval. WP mint oprendszer erre vajh képes é? Költőinek szántam e kérdést nem várom el, hogy válaszolj... ;)

Kihagytál pár sokkal érdekesebb hiányosságot. Instabil, néha másodpercekre kifagy a desktop, nem minden app-ból létezik x86-os verzió, videólejátszás alapból nem jól megy rajta, külön kell progit telepíteni hozzá, nem támogatja a külső másodlagos megjelenítőt stb stb stb... Csupa hiba és bug, amilyennek egy Alpha verziós OS-nek lennie kell... Fejlesztőknek szánt verzió, amit neked a letöltéskor meg is kell erősíteni, mármint, hogy Te fejlesztő vagy és tesztelésre töltöd le...

[ Szerkesztve ]

A döntésképtelenség legnagyobb akadálya, ha túlságosan nagy a tudásbázis...

(#42) whbear válasza DonDragonka (#41) üzenetére


whbear
senior tag

Respect a hozzászólásodért. Türelmes, tisztelettudó és maximálisan szakmai.

Arch Linux, Void Linux, Network Radios, VoIP, HAM

(#43) DonDragonka


DonDragonka
őstag

Version-2016012301-January 25th 2016

Update
• Fix: Battery indicator enabled on laptops :C
• Fix: Some minor bugs fixed :F

TOVÁBBRA IS ALPHA VERZIÓ, TESZTELŐKNEK, FEJLESZTŐKNEK!!!!!

Letöltés

Jah és ha már lúd legyen kövér:
- Pre-rooted with SuperSu
- Deodexed & Debloated
- ADBblocing, no BLOCK ADs, BLOCK Banners, BLOCK 3rd Party Cookies etc
- Only 1.2 GB (1,193,177,088 bytes)
- Tweaked for Best Performance (nincs akadozás, megakadás sehol, teszteltem)
Elérhető ITT

A döntésképtelenség legnagyobb akadálya, ha túlságosan nagy a tudásbázis...

(#44) pigmeus


pigmeus
tag

Sziasztok,

próbáltam hdd-re telepíteni ezt programot a yt-én található videók alapján. Mindenhogy próbáltam, de nem sikerült életre keltenem. Win 7 alatt tettem amit tettem. Próbáltam a pendrive-val is de sajnos az túl lassúnak bizonyult és elvérzett. A kérdésem az lenne, ha ezt a yt videót követve se sikerült hdd-re telepíteni dual bootba van e más lehetőségem?

Igen, aki laptopon próbálta neki mennyire verte fel a ventit ? Illetve az akkumulátort mennyire merítette?

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#45) Bozek válasza DonDragonka (#43) üzenetére


Bozek
nagyúr

Szerintem a második verziót ki is próbálom majd, ha hazaértem éjjel. Egyébként meg csak azért írok, hogy visszataláljak. :D

Egy kérdés közben felmerült bennem: lehet egy külső winchester külön partíciójára telepíteni és arról bebootolni? Bár lehet, hogy beszerzek egy USB3-as pendrive-ot, későbbre úgyis jó lesz, ha mégse fog meg a Remix OS.

[ Szerkesztve ]

(#46) DonDragonka válasza pigmeus (#44) üzenetére


DonDragonka
őstag

Azt mond meg hol akadsz el? Mert ez alapján mennie kéne...

Aksi időt nem néztem még de megnézem neked...

A döntésképtelenség legnagyobb akadálya, ha túlságosan nagy a tudásbázis...

(#47) DonDragonka válasza Bozek (#45) üzenetére


DonDragonka
őstag

Szerintem lehet, de megvallom én még csak pendrive-al próbáltam.

A döntésképtelenség legnagyobb akadálya, ha túlságosan nagy a tudásbázis...

(#48) pigmeus válasza DonDragonka (#46) üzenetére


pigmeus
tag

Sehol nem akadtam el, azt a részt nem értem, mikor kibontja és az iso tartalmát másolja. Vagyis én így értelmeztem, csak daemon toolsal nyitottam meg és másoltam át belőle mindent. Utána mikor elindítom viszont nem találja meg az OS és nem is bootol be róla. Vagy penre kellene megcsinálni az oprendszert és azt bemásolni a sima hddre? Passz. Próbáltam úgyis, hogy iso-ra linkelem rá a boot programot, de úgyse találja meg indításnál az OS bootot. 20 percig csak a pontokat rakosgatta aztán meguntam.

(#50) #20691712 válasza DonDragonka (#41) üzenetére


#20691712
törölt tag

A kifagyast azert hagytam ki mert nalam tobbszori tobb oras hasznalat alatt sem jelentkezett se fagyas se bedermedes.
Az sd-s cuccot pedig az android miatt emlitettem.
De azt mondod, hogy beteszel egy androidoa vacakba egy sd-t es mindenfele problema nelkul telepitessz ra?
Bocs, de ezt azert nem hiszem el.
En hiaba raktam fel 8gigas pendriverol baromira 4 gigas isot csinalt a vinyora.
Egy mokolt isot kellet leszedni hozza (volt8-16-32 gigas) es az egesz beallitgatast ertelem szeruen lehett ujrakezdeni.
Amugy a 8 gigas isot azert hiszem el nehezen mert ntfs-re kellet a segge alatt konvertalni a particiot.
A fat32 4 giganal nem kezel nagyobbat ugye.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Remix OS for PC
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.