Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Xiaomi 3g router 10k nagyjából, és aki ért a hálózatokhoz annak a beüzemelése szinte gyerekjáték

De minden más acces pointnak beállítható router is jobb ajánlat lehet ennél

Nagyon drága, és még buta is
Se mac szűrés, se manuális Ip hozzáadás, semmi

"Mennyi legyen az ára?
- Tizenkét...hopp egy nulla"

[ Szerkesztve ]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#2) hardzsi2 válasza enginev3.0 (#1) üzenetére


hardzsi2
aktív tag

Úgy kezded, hogy aki ért a hálózatokhoz, de a jelen eszköz egyetlen érdemi plussza, hogy elvileg olyan is telepítheti, aki nem ért hozzá.

Ettől még én is erősen túlárazottnak tartom és szerintem sokkal jobban jár jelenleg egy hozzá nem értő, ha egy hozzáértő ismerőst megkér (mondjuk 10.000 Ft-ért, hogy nem szívesség legyen), hogy vegyen neki 15-15k-ért egy pár korrekt routert, majd azokat állítsa/hangolja be a lakásában. Szükség esetén 2 évvel később pedig szintén 10k-ért végezze el ezek frissítését (firmware update stb.) és újra-beállítását. Így összesen a köv. 4-5 év során 50k-ból lesz egy hatékony, biztonságos és nagyobb tudású hálózatunk, amellyel az esetlegesen felmerülő további igényeinket is kiszolgálja (NAS, stb.).

Szóval az alapkoncepció dicséretes, de én csak akkor tudnám elképzelni reális alternatívaként, ha
a) már létezne egy hatékony és biztonságos mesh szabvány, amelyet minden ilyen eszköz támogat (és így akár két vagy több, más gyártótól származó eszköz is képes lenne mesh-be kapcsolódni), valamint
b) mindezt jóval versenyképesebb áron kínálnák, tehát mondjuk eszközönként max. 20k-ért.

flood-resistant mirror driller (cuccok: Skylake NUC és Xbox One X)

(#3) CheGhost válasza enginev3.0 (#1) üzenetére


CheGhost
aktív tag

Teljesen igazad van, de az értékelés részhez leírták a lényeget:

"Nem könnyű dolog a Multy X értékelése, ugyanis megszokott, „prohardveres” szemmel nézve egy elég drága, ehhez képest viszont nem túl sokat tudó eszközről van szó..."
"Ha valaki rendelkezik a megfelelő hálózati ismeretekkel, akkor ennél jóval olcsóbban is kiépíthet magának egy nagy lefedettségű Wi-Fi hálózatot, amely ráadásul funkciókban is jóval többet kínál majd"
"A ZyXEL a Multy X-et azonban nem ennek a felhasználói rétegnek szánja, hanem azoknak, akik nem tudnak vagy akarnak a beállításokkal, hozzáférési pontokkal stb. bajlódni. Számukra ez a rendszer nagyon kényelmes"

És nem is kell az a 10k-s router, egy majdnem alap 5k-s routerral is megcsinálható ez. A szüleimnél jelenleg ASUS RT-N18U (korábban TP-Link TL-WR1043ND v1) főrouter és mellette egy Tenda N301 router (kb. 4k Ft) jeltovábbítóként alkalmazva teljesen megfelelő... (Persze nagyobb terhelésre nem ezt az összeállítást ajánlanám, meg minden esetet külön meg kell vizsgálni, hogy adott környezetbe mi telepíthető.)

[ Szerkesztve ]

*** Ha egy probléma megoldódik, akkor kérjük a megoldást is leírni, nem csak annyit, hogy "megoldódott"! *** Hosszú log-ok esetén külső oldal ajánlott mindenki lelki békéjének megőrzése céljából! https://pastebin.com ***

(#4) Wombath válasza enginev3.0 (#1) üzenetére


Wombath
HÁZIGAZDA

Na igen... de a kulcsmondat: "aki ért a hálózatokhoz". Be kell látni, hogy ezek a mesh cuccok nem nekünk készültek :). Főleg ez a mostani generáció, ami a Google Wifi mintájára készült.

Számomra az ideális az lenne, ha lenne az egyszerű, appal beállítható rész, de lenne egy advanced UI is, a megszokott módon, ahol aztán hozzáférnénk mindenhez, ami egy standard routernél is elérhető - plusz a backhaul menne vezetékkel is. Ezzel szerintem minden potenciális vásárlót meg lehetne szólítani. (Tudom, és legyen 30k a 3 egységes kit :D)

(#5) h-yle válasza hardzsi2 (#2) üzenetére


h-yle
addikt

Még csak DIY-ba se kell nagyon átmenni, mert fele ennyi pénzért kapni gyakorlatilag ugyan ilyen mesh setupot, mondjuk a TP-Linktől. Egy EAP225 kb. 25k

Az $200 egy mesh AP-ért vonatról lemaradt a Zyxel kb. két évvel...

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#6) Cifu válasza hardzsi2 (#2) üzenetére


Cifu
nagyúr

Úgy kezded, hogy aki ért a hálózatokhoz, de a jelen eszköz egyetlen érdemi plussza, hogy elvileg olyan is telepítheti, aki nem ért hozzá.

Ez örvendetes lenne, sőt, még támogatom is, de ilyen árért elvárnám, hogy akkor már tudjon minden létező dialektust a Szaharától az Északi-Sarkkörig. Mert ez átlag felhasználónál úgy néz ki, hogy megveszik, mert azt mondják a szakértők, hogy könnyű beüzemelni - aztán jön a probléma, mert csak angolul tud, plusz béta módban olaszul, spanyolul és portugálul. Vagyis a megcélzott közöngség egy jó része ugyanúgy fog pingvinezve állni a Zyxel Multy felett, mint egy olcsóbb, többre képes, de bonyolultabb rendszer felett.

A koncepció tetszik, a hiányzó képességek (MAC szűrés, IP beállítások, magyar nyelv ismerete) remélhetőleg szoftveresen pótolhatóak, és a Zyxel foglalkozni is fog a pótlásukkal. Innen nézve csak az árát sokallom...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#7) Wombath válasza Cifu (#6) üzenetére


Wombath
HÁZIGAZDA

Általában ezen a téren elég kétkedő szoktam lenni, de most megelőlegezném nekik a bizalmat, mert például az új firmware-rel már tudja a daisy chaint, amit korábban nem tudott, tehát nem csak a bal felső sarok ikonját reszelgetik

(#8) Cifu válasza h-yle (#5) üzenetére


Cifu
nagyúr

Azért tegyük hozzá, hogy a Multy tavaly szeptemberben jelent meg. ;)

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#9) arn


arn
félisten

nalam az egyik szobaban egy netgear x4s van egy 218+ synologyval, a masikban meg a pc asus ac88as adapterrel (koztuk 45cmes fofal, szekreny, kamra) - 100-110 Mbyte/s kozott masolok, de lehet a nas limital :) ennek a ket eszkoznek az arahoz kepest eleg draga egy mesh.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#10) ThunderBoy


ThunderBoy
tag

Jó reggel Zyxel, kicsit eláraztad a terméket...
Ubiquiti AmliFi

''és ide jönne valami szenvedős, szerelmes, költői, vagy suicide idézet'' (jelen esetben gépkonfig?) :)

(#11) weiss


weiss
addikt

És ebbe az árba nem fért bele a PoE?

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#12) ALBY


ALBY
senior tag

Lö koncepció: Buta vagy? Nem baj mi gondoltunk rád is, így még jobban kifosztunk.

(Múlt héten vettem egy TP-Link routert, 16eFtért, ott se volt a bonyolultabb a quickstart warázsló telefonról.
De a lényeg hogy megkértek hogy kéne ilyesmi, vegyem meg, lőjem be, ez a helyes hozzáállás.
Nem az volt, hogy ész nélkül kidobálunk 120 rugót, "nemvagyokinformatikus" alapon.)

A lónak is két oldala van mégsem hanglemez...

(#13) Z_A_P


Z_A_P
addikt

Kemenyek vagytok :D
Mac szures, routerek, fw update, allitgatas, stb.
Nalam a Digi gyari(!) routere be van rakva, rajta egy wifi password, `szt csokolom. :B

OK

(#14) sutszi válasza Z_A_P (#13) üzenetére


sutszi
veterán

Van akinek a zacskós leves is maga a csoda...

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#15) enginev3.0 válasza hardzsi2 (#2) üzenetére


enginev3.0
félisten

Igazából szerintem mindenki tud szólni olyannak aki egyszer beállítja a routert vagy más eszközt

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#16) devast


devast
addikt

Ez most az új trend, minél kevesebbet tud valami, annál drágább, merthogy Mariska is tudja használni. Még jó hogy nem 4 millió egy kapanyél...

(#17) [ Error ] válasza devast (#16) üzenetére


[ Error ]
csendes tag

Az Arab Emírségek valamelyikében biztos van 4 millás kapanyél. Igaz, ők még azt sem tudják, hogy mi az, de ha nincs rajta gyémánt berakás nem vesznek. :D

I'm in, everyone of machines...

(#18) Cyberboy42


Cyberboy42
senior tag

Azt kell mondjam, a cikkíró nagyon is pontosan eltalálta hogy kinek készült ez: senkinek azok közül akik proharverd olvasnak, vagy a rokona valamelyiknek :D de egész biztos vagyok benne hogy van/lesz keletje, és viszik majd mint a cukrot:) a mérések egyébként elég pozitívan megleptek.

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

(#19) tomcat78


tomcat78
őstag

Elolvasva a cikket,nekem a következő ugrott be: B.Pista 62éves bivalyb@sznádi lakos vesz egy ilyet,hogy az onokáknak legyen wifi a szünetben,ha már egyszer úgyis bekötötték a netet az izaura tévével árukapcsolásként...Nos,nevezett elrohan a legközelebbi boltba,hogy vegyen egy ilyet,két heveny szélütés között kikőhőgi az árát,majd büszkén telefonál a menyének,hogy jöhetnek a gyerekek szünetben,mert mán náluk is megy a faszbúk,vagy mi...Haza ér,majd néhány pálinkától angolul még mindig nem tudón,átmegy a szomszéd faluba,ahol szól a sógora fiának,hogy te,édes ecsém...segíccsé mán,me nem haladok semmire ezzel a vacakkal...Lőn csoda,működik a wifi,jönnek a gyerekek végre.Ödönke 4/c osztályos tanuló(summa cum laude facebook user,hobby programozó és hc gamer)megkérdezi,hogy tulajdonképpen miért nem szólt neki a nagyfater,mert gyakorlatilag kib@szott egy valag pénzt az ablakon,holt fölöslegesen,merthogy még ő is megoldotta volna mondjuk negyede pénzből...De megvígasztalja,hogy azért örül hogy végre ott is netezhetnek....

[ Szerkesztve ]

"Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

(#20) ZnVjaw0K


ZnVjaw0K
tag

Ezzel a valami ismerős majd beállítja témával csak annyi a gond, hogy így is eléggé el vannak pofátlanodva az emberek ezzel kapcsolatban.
Mindenki természetesnek veszi, hogy ha van a családban vagy az ismerősei között egy informatikus, akkor az ingyen fog neki dolgozni. Ó, hát ügyes gyerek az, seperc alatt megoldja, igaz?!? Neked ez semmiség, csináld má' meg, tudod, hogy én nem értek ezekhez...
Az nem baj, hogy esetleg órákat vagy akár napokat dolgozik rajta, mert ez is kell, az is kell. Semmi komoly, tudod, csak lassú a gép, meg kéne rá ez meg az. Meg akkor a routert is meg a nyomtatót hangszórót stb-t is légyszi ha már itt vagy :))
Kezdőként én is beleestem ebbe, gondoltam belefér, legalább ad egy kis tapasztalatot:DDD, hát azt pont nem nagyon, csak az időt zabálja.
Ma már csuklóból mondok nemet a saját anyámnak is, ha 2 percnél több időt igénylő beállítást kér.

Érdekes, a kőműves ismerőst miért nem szokás megkérni, hogy figyelj Józsi, húzzál már fel ide nekem egy falat szivességből?! "Neked ez semmiség, csináld má' meg, tudod, hogy én nem értek ezekhez..."
Erre egy értelmes kőműves mondana egy baráti óradíjat.
Mégis miért kerekedik az emberek szeme, amikor mondok az ilyesmire egy igencsak baráti mérnöki óradíjat, és hogy várhatóan hány óra lesz? :DDD

(#21) tomcat78 válasza ZnVjaw0K (#20) üzenetére


tomcat78
őstag

Tévedés...Építőiparban is kérnek szivességet.Ez egy bizonyos határig nem is gond...pl nekem öcsém az autószerelőm cserébe :D
De pl megtörtént,hogy ki akart xy vágatni velem egy fát szivességből(ipari alpinozom,veszélyes fa volt).Simán nemet mondtam rá...

"Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

(#22) ZnVjaw0K válasza tomcat78 (#21) üzenetére


ZnVjaw0K
tag

Az lehet, csakhogy az informatikában az embereknek halvány elképzelésük sincs arról, hogy hol is van az a bizonyos határ. Gondolom arra azért nem szoktak megkérni rendszeresen és rezzenéstelen arccal, hogy vágj ki egy kisebb erdőt. Mert itt ez megy. A filmek is azt sugallják, hogy egy igazi "hacker" BÁRMIT megcsinál 30 másodperc alatt, csak gyorsan kell zongorázni a gombokon:D Nincsenek tisztában a munka méretével, de nagyságrendilg se.
A probléma komolyságát és gyakoriságát alátámasztja ez a póló.:D
Olyan pólót még nem láttam, hogy "Nem, nem vágom ki a fádat!". :DD

(#23) nemlehet


nemlehet
őstag

Már nem azért a 2 fillérért, de akik szerint indokolja az árát, hogy egyszerű beállítani azok mikor vettek utoljára új routert? :D

Az újabb (értsd kb 5 évnél nem régebbi) routerekhez mind van quick setup, akár CD-n akár, böngészőből ami a képek alapján pontosan ugyan ez....Aki ezzel boldogul, az azt is meg tudja csinálni. Ami tényleg extra az az, hogy appon keresztül lehet beállítani, de ez tényleg indokolja a magas árat? Ha valakinek nincs már semmilyen gépe, a telefon böngészője is ugyan olyan jó.

Amúgy egy eszköz butaságával nem az a baj, hogy nem jó mindenféle extra igényekhez, hanem hogyha valami probléma van akkor nem tudsz vele mit kezdeni. Mondjuk szeretnél valaminek fix ip-t adni, mert mondjuk sokszor dobálja a hálózatot és megbolondítja a DHCP-t (valamiért). De ezer és egy más oka lehet amiért kellhet 1-2 beállítás. Ilyen áron tudhatná ezeket, még ha eldugva is super power advanced user mod-ban.

Amúgy meg aki egy router quick setupot nem tud beállítani a mellékelt leírás alapján az ennek se fog nekiállni. Ez olyan mint aki "nem tud főzni" az egy egyszerű ételnek sem áll neki, mert egyszerűen nem hiszi el, hogy meg tudja csinálni. Vagy a nők nagy része egy csavart nem hajlandó betekerni mert fél hogy felrobban a fúró a kezében vagy nem tom. Ez egy mentális állapot és lényegtelen, hogy elvileg mennyire egyszerű valami.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#24) ALBY


ALBY
senior tag

Az fel sem merül hogy a user tanuljon a témáról annyit, megértsen legalább annyi minimumot, hogy a quickstartot végig tudja nyomkodni. :P

Kb egy negyed órás rajzos videócskába kerülne (ahogy az ma trendi, óvodás stílusban) aztán már csak be bírnák írni a helyére azt a júpíszís név jelszó páros és bepipálni ami kell.
De nem! Nyomják fullba a kretént tovább, és fizessenek!

A lónak is két oldala van mégsem hanglemez...

(#25) tomcat78 válasza ZnVjaw0K (#22) üzenetére


tomcat78
őstag

Pedig nem ártana néha...Pláne mikor az az elképzelés,hogy a kivágott fáért cserébe :D Mert,hogy az sok tüzelő..
Viszonyításnak:Egy komolyabb munka árából(akár több száz ezer,nagyságrendileg)egy pár évig el tudok fűtögetni....A halálom az,mikor megkérdezik,hogy miért ott és akkor akarok meggazdagodni.De mikor felvetem,hogy meg lehet próbálni,engem nem zavar,megy a hápogás.Azért azt csendben hozzá teszem,anyagilag sem kis befektetés,hogy az ember dolgozni tudjon.De ez ide már nagyon off... :R
Mindenesetre a hackeres hasonlat átvitt értelemben erre is él pl...hiszen csak fűrészelgetni kell fent a fán....

"Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

(#26) nemlehet válasza tomcat78 (#25) üzenetére


nemlehet
őstag

Szerintem ez szoros kapcsolatban áll azzal, hogy egy IT munkába (ha csak nincs benne mondjuk kábelezés vasbetonban vagy szerverszekrény felcipelése a 3.-ra egyedül) nem izzad bele az ember. Így élből a legtöbb nem szellemi munkásnak ez valójában nem meló. Hát csak gombokat kell nyomogatni, mi abban a nehéz? Könnyű munka =olcsó munka.

Ezen kívül itthon nem hiába van az a vicc, hogy beviszik a kocsit a szerelőhöz, rácsap egyet kalapáccsal a motorra, az elkezd duruzsolni mint a kisangyal. Majd kiállít a számlát 50.001 forintról: 50.000 a szaktudás 1 forint a kalapácsütés. Szóval itthon a szaktudás, tapasztalat nem érték amikor meg kell fizetni. De bezzeg legyen jó és soha ne menjen tönkre :D

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#27) tomcat78 válasza nemlehet (#26) üzenetére


tomcat78
őstag

Dolgozni sokféleképpen lehet.Akár fizikai,akár nem.Ez egy hülye sztereotípia,amit a társadalom nem tud levetkőzni.Valahol mindegyik fél lenézi a másikat,holott nagyon sok esetben rengeteg az átfedés.
Megtörtént eset:4-6-os villamoson 2 jólöltözött laptoptáskás fiatalember elkezdett arról beszélgetni,mikor megláttak,hogy szerintük az ilyen-szó szerint-retkes trógereket nem kéne emberek közé engedni a tömegközlekedésre....Finoman elküldtem őket a telibe.....anyukájukba,hogy arról ne feledkezzenek meg,hogy a magunkfajták építenek házakat,irodákat,stb....a karbantartásról,egyebekről meg pláne fogalmuk nincs.Pl,ha bedöglik a klíma,mi azért ízzadunk a napos falon,kötélen lógva,hogy ők ne rohadjanak meg az irodába.A sors iróniája,hogy pont egy ilyen meló után találtak meg ezzel....
Persze az érem másik oldala,hogy ezek a technikák,épületek,stb nagy valöszínüséggel emberek ész munkáját takarják,nem kevés befektetett energiával.
Bizonyos fokig bele látok mindkét oldalba,mivel a tanult szakmám elektroműszerész.Csak abból nem tudok megélni....

"Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

(#28) logitech1


logitech1
tag

Érdekes hogy milyen drága és alig tud valamit ,de a WPA3-at nehezebb lesz feltörni a hekkereknek [link]

Posta nem érdekel Átvétel: személyesen helyszíni próba garanciával (3 nap) - utána egyéb garancia, visszavétel nincs! Alku nincs! Nem fér bele az időmbe

(#29) FlashLed


FlashLed
senior tag

Ajajajjjj picit tul lett arazva ez a termek kerem. Ertem en h nem hozzaertokneknis egyszeru beallitani de ez az ar akkor is... raadasul nem tul okos szegeny joszag.

The Mechanic

(#30) MaCS_70


MaCS_70
félisten

Nem arról van szó, hogy ezek a mesh-rendszerek valódi roamingot szolgáltatnak?

Mert ha igen, akkor ugye ezért a borsos felár. Működő roamingot pedig nem fogunk olcsó SOHO eszközökből építeni.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#31) User64476 válasza ZnVjaw0K (#20) üzenetére


User64476
őstag

+1, a nyomtatóra nézz már még rá lécci...

(#32) fogtunder


fogtunder
nagyúr

szép meg jó ez az egész, csak két gond van vele. egyrészt az ár, amit bárhogy is nézünk, iszonyat magas, a másik pedig, hogy tudni kell hozzá azért angolul. és itt kezdődik az a rész, ahol értelmét veszti a termék (szerintem), mert ha van az embernek egy közepesen használható angoltudása, internet elérése és pár órája, simán össze lehet szedni google-ben a tudást, ami ahhoz kell, hogy egy routerből és egy AP-ből álló otthoni hálózatot összedobjunk, aminek a funkcionalitása sokkal bővebb lesz ennél. és a kettő különbséségbe azért belefér néhány óra, amit az ember az interneten tölt el keresgéléssel.
az egész csak tanulási hajlandóság kérdése, én is csak egy suttyó közgazdász vagyok, senki nem képezett ki otthoni hálózatépítésre, csak akartam egy jól működő hálózatot egyszer, meg hogy ne kelljen a különböző kliensek között pendrive-on, külső HDD-n cibálni az adatokat, aztán szépen lassan megtanultam. nagyon jó dolog, hogy van egy termék, ami végletekig lebutítva megoldja a telepítést helyettünk, de attól mi nem leszünk okosabbak, képzetebbek, márpedig az IT security egy olyan kérdéskör, amivel valamennyire mindenkinek foglalkoznia kellene, aki kimászik az internet nevű izére.

eleve nem értem, pontosan ki is a célcsoport. városban, sűrűn lakott részen van egy kis alapterületű lakásunk, többnyire egy szolgáltató által adott L3 HGW-el, amit nem tudunk megkerülni, ott lesz. most komolyan e mögé akarunk még 50nm-en berakni két külön eszközt, mikor egy normálisabb külső antennás router megoldja az egészet? vagy akár egy Ubiquity AP? jó, ahhoz kábelezni kell, de egy szaros UTP kábelt nagyjából bárhol el lehet vinni, a következő festésnél meg bevésetni a falba. az alapszintű setup pedig nem komplikáltabb jelentősen, ha tud az ember angolul.
családi házakba lehetne jó, ahol több szint van, közötte vasbeton födémmel. de ez meg pont az a terület, ahol az ember vagy nulláról épít, vagy felújít, legalább fest egy kicsit, el lehet dugni a kábeleket szépen a falban. de ilyen területen nincs teleszemetelve minden hálózatokkal, sokkal olcsóbb eszközökből meg lehet oldani a lefedettséget. nálam a 200nm-es családi házban csak N-es eszközök vannak 2.4Ghz-en, a mozgó klienseknek bőven elég még 1080p streamekre is, ami pedig fix, annak van behúzva kábel, de eleve minden szobában van legalább egy kiállás. egy 16 portos switch nem a világ vége, elfér a padláson és a kábel mindig sokkal jobb megoldás lesz nagysebességű adatátvitelre, mint akármelyik WiFi szabvány.

nyilván, ha az ember nem akar előre tervezni, tanulni egy kicsit, akkor vagy fizet valakinek, aki ért hozzá, vagy vesz egy ilyen szettet. de ez 120-ért egy kompromisszumos és rohadt drága megoldás

I hate morning people. And mornings. And People.

(#33) MaCS_70 válasza MaCS_70 (#30) üzenetére


MaCS_70
félisten

Újfent érdeklődöm: ez az eszköz ténylegesen roamingot biztosít?

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#34) Wombath válasza MaCS_70 (#33) üzenetére


Wombath
HÁZIGAZDA

Annyiban igen, hogy a csatlakoztatott eszköz át fog váltani az éppen legerősebb jelforrásra, ahogy mozogsz a lakásban.

(#35) tomcat78 válasza MaCS_70 (#33) üzenetére


tomcat78
őstag

Ez az aláírás....lehidalok :C :DDD

"Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

(#36) MaCS_70 válasza Wombath (#34) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nagyon köszönöm -- pont ez a lényeg!

Nem állítom, hogy ez az eszköz olcsó lenne, sőt, irdatlanul drága -- de remélem, ahogy elterjednek, sőt, esetleg egységessé válnak ezek a megoldások, az áruk is racionalizálódik.

A lényeg viszont az, hogy bármennyire is sokan állítják, hogy ők meg tudják csinálni, az olcsó SOHO routerekből ez a funkció nem csalható elő! Ez az egészen közeli múltig a méregdrága üzleti rendszerek szolgáltatása volt, csak most kezd leszivárogni a magánszférába, mégpedig nagyjából ezen az áron -- bár az Asus mesh-képes eszközei ezen az áron azért már csúcskategóriásak.

Tehát ismétlem: ez a Zyxel szerintem is rohadt drága a mesh feletti egyéb tudásához képest, de olcsó eszközökből a megszakítás nélküli AP-váltás nem fog megvalósulni.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#37) MaCS_70 válasza tomcat78 (#35) üzenetére


MaCS_70
félisten

Régi motoros bölcsesség -- és színigaz! (Bár a második felét szerencsére még nem próbáltam... :) )

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#38) Cifu válasza MaCS_70 (#36) üzenetére


Cifu
nagyúr

...de olcsó eszközökből a megszakítás nélküli AP-váltás nem fog megvalósulni.

Mikrotik RouterBoard hAP ac lite. 50$ per darab, itt az irodában az van, pont egy ilyen mellett ülök.

Oké, ezeket összelőni nem Next -> Next -> Next gombnyomkodás volt...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#39) tomcat78 válasza MaCS_70 (#37) üzenetére


tomcat78
őstag

Jó dolog ez a kétkerekezés....Enyémet is talpra kéne már állítani...

"Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

(#40) MaCS_70 válasza Cifu (#38) üzenetére


MaCS_70
félisten

Teljesen igazad is van, gondoltam is, hogy beleveszem a Mikrotik / Ubiquiti megoldásokat, de lusta voltam hozzá.

Ezek relatíve olcsón valóban érdemi roamingot nyújtanak, két megemlítendő kitétellel:

1. A kiépítésük, konfigurálásuk, üzemeltetésük (főleg a Mikrotik esetén) komoly szakértelmet igényel, aminek könnyen lehet költségvonzata.

2. Ha rendszerben gondolkozunk, máris nem olyan olcsóak. Itt persze előjön számtalan externália kérdése, meg tény, hogy ár/értékben kiválóak, és persze ennek a Zyxelnek is a durva ára, de sok a paraméter. Én szerencsés vagyok, mert elég egy router a házba, és ha mégis roaminghálózatot kellene építenem, szinte biztos, hogy Ubiquiti lenne, mert meg tudom csinálni, és végszükség esetére több helyről is kanék azonnali segítséget (az itteni fórumról nem is beszélve). Az egységsugarú, jómódú (hiszen nagy lakása van!), elsővilágbeli, hálózatokhoz nem értő polgár számára viszont ez teljesen elfogadható megoldás lehet -- pláne, ha majd lemegy az ára. A bolondbiztos beállítási lehetőség nyugaton baromi nagy úr, hiszen ott külső segítség igénybe vétele akár elviheti a teljes árelőnyt is.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#41) Cifu válasza MaCS_70 (#40) üzenetére


Cifu
nagyúr

Teljesen igazad is van, gondoltam is, hogy beleveszem a Mikrotik / Ubiquiti megoldásokat, de lusta voltam hozzá.

Én erre a lustaságra csaptam le, shame on me. :DDD

Ha ezt a mondatot leírtad volna az idézet rész előtt vagy után, akkor csendben is maradtam volna (bölcsebb is lettem volna).

Csak az adott kontexusban ezt mindenképpen hozzá kellett tenni.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#42) MaCS_70 válasza fogtunder (#32) üzenetére


MaCS_70
félisten

"mert ha van az embernek egy közepesen használható angoltudása, internet elérése és pár órája, simán össze lehet szedni google-ben a tudást, ami ahhoz kell, hogy egy routerből és egy AP-ből álló otthoni hálózatot összedobjunk, aminek a funkcionalitása sokkal bővebb lesz ennél."

Ennek a terméknek (és a hasonlóknak, amik a jelek szerint hamarosan hétköznapivá válnak) a létjogosultságát pontosan az adja, hogy a fenti megállapításod nem teljesen helytálló. Automatikus AP-váltást, pláne megszakítás nélkülit semmilyen Google-tudásból nem lehet felépíteni, mégpedig pusztán azért nem, mert a forgalomban lévő olcsó SOHO eszközök nem alkalmasak rá.

Most jutottunk el odáig, hogy erre olyan szintű igény jelentkezzen, hogy már megérje reagálni rá.

Én szerencsés vagyok, mert (amint azt a routeres/wifis listákon mondogatni szoktam) a család minden házában elég egy router (AP) a teljes terület kiszolgálására, úgyhogy nem törvényszerű a több eszköz haszálatának kényszere. Tudok viszont ellenpéldát is bőven, és rendszeresen kérdezik tőlem mondjuk azt, hogy hogyan lehetne megoldani azt, hogy ha lemegyünk a pincébe, ahol van egy AP, n e kelljen kézzel átállítani rá a telefont.

Ez nyújtja a szolgáltatás létjogosultságát. Az árét meg az újdonság és a piaci helyzet.

Nem csodálkoznék azon, hogy pillanatokon belül bekerül minden eszközbe az alsó középkategóriától felfelé.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#43) MaCS_70 válasza Cifu (#41) üzenetére


MaCS_70
félisten

A bölcs és hasznos lépés a beírás volt! Így teljes a kép!

A Mikrotik/Ubiquiti páros (több ilyen gyártóról nem tudok) baromi érdekes szereplő a piacon.

Szerintem sokkal több szót érdemelnének. Az én szememben ők testesítik meg a tartalom és a józan gondolkodású fejlesztés, gyártás és piacra lépés elsőbbségét a csicsákkal és lehúzós, túltolt, felesleges szolgáltatásokat nyújtó, horror árazással elérhető termékekkel szemben.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#44) nemlehet válasza MaCS_70 (#36) üzenetére


nemlehet
őstag

Nekem ez nem úgy tűnik, hogy üzleti termék lenne. Otthoni felhasználásban meg milyen esetben van szükség megszakítás nélküli AP váltásra? Egy okosotthon eszköz nem igazán mozog (hűtő, sütő, fűtésvezérlés whatever).
Egy laptopot nem hiszem, hogy nagyon használsz sétálgatás közben, amíg meg átülsz mert éppen a 4. számú hálóban szebb a csicsergés addig pont átcsatlakozik már egy modern eszköz. Nálunk nincs semmiből csúcs de egy AP váltás megvan kb 3-5 mp alatt. Persze lehet olyan holt zóna ahol még épp érzékeli az egyiket, de még nem mászik le róla, de, hogy az ember pont ebben akarjon ücsörögni az se túl gyakori mert már rég leszokott róla mielőtt ez a termék megjelent :D

Marad a telefon/tablet amiből talán a telefonon futó zene lehet esetleg olyan aminél ez reális igény, de kérdés hányan vannak azok akik 3-5 mp szakadásért hajlandóak kifizetni ekkora felárat? Plusz átlag Józsi nyugaton még annyira se fog hozzányúlni az otthoni hálóhoz ha működik. Nem akkor sem, ha egyszerűen ki tudja cserélni. Ami nem romlott el ne javítsd meg.

Én elhiszem, hogy ez egy jó termék elméletileg, de vagy nem konzumer piacra kéne pozícionálni vagy nem így árazni.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#45) fogtunder válasza MaCS_70 (#42) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Igen, roamingot nem fog tudni, de egyrészt ezzel lehet együtt élni, az újabb telefonok már automatikusan váltanak a különböző SSID-k között, illetve ha nagyon kell a roaming, akkor is jelentősen olcsóbban ki lehet hozni.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#46) MaCS_70 válasza fogtunder (#45) üzenetére


MaCS_70
félisten

nemlehet, Fogtunder!

De hát ennek az eszköznek a dedikált funkciója éppen a hézagmentes váltás!

Lehet azon filozofálni, hogy mennyire létszükséglet, mennyire fontos, de hát éppen ez a lényege, ezért a borsos felár!

Az pedig, hogy mennyire fontos, nagyon relatív dolog. A fejlődés természetes velejárója, hogy olyan funkciók, amik tegnap még szóba sem jöttek, ma luxusnak számítanak, holnap meg alapvetőek lesznek.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#47) Soma01


Soma01
veterán

Tényleg nem olcsó a hasonló rendszerekhez képest! De azért az túlzás, hogy két 10-20.000 ft körüli routerrel és szaktudással is meg lehet oldani ugyan ezt. Már csak a sávszélesség sem lesz hasonló sem. Úgy tűnik sokan nem olvasták a cikket és még az ilyen hálózatokat sem ismerik, ami megértek, mert nem egy régi dologról van szó. (soho szegmensben) Egy szakmai fórumon pedig nem kellene tájékozódás nélkül össze-vissza írogatni, teljes magabiztossággal. Nem szégyen kérdezni! ;)

(#48) kopi72 válasza tomcat78 (#39) üzenetére


kopi72
aktív tag

amig el nem b*sz hatulrol egy kamion :-(

Magyarorszag a mosoly orszaga. Akar kiskoruton akar nagykoruton elmenygazdag utazasban lehet resze!

(#49) MaCS_70 válasza kopi72 (#48) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ezt nem kéne. Különösen nem itt... :( Ha kérhetem...

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#50) dabadab válasza MaCS_70 (#42) üzenetére


dabadab
titán

"Automatikus AP-váltást, pláne megszakítás nélkülit semmilyen Google-tudásból nem lehet felépíteni"

Nekem erősen úgy tűnt, hogy az a tök alap beállítás, hogy mindegyik AP ugyanazzal az SSID-vel meg jelszóval működik, az pont ezt eredményezi és ez pont elég jól guglizható dolog is. A megszakításnélküliségről nem tudnék nyilatkozni, mert szerintem futó SSH kapcsolattal nem teszteltem, másnál meg igazán fel se tűnik a dolog.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.