Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Érdekes. De relatíve elég sovány a kapacitásuk, pedig Li-ion elvileg nagyobb energiasűrűségű mint a NiMH. Nagyobb kapacitás meg olyan DC-DC kéne, ami emulálja a sima akku merülését, s akkor tökély lehetne.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#2) zsopu válasza lezso6 (#1) üzenetére


zsopu
tag

Találtam egy grafikont

Ezek alapján, ha van egy papíron 2700mA NiMH akkum, akkor annak 30% nem tudom kihasználni, mert már kevés neki az a feszültség.
Más kérdés, hogy a papíron 2700mA a valóságban mennyi?

[ Szerkesztve ]

(#3) gege997


gege997
csendes tag

Létezik AA akksi helyére menő li-ion akksi, amiben egyszerűbb a trükk: 2 db AA helyére megy be egy CR-V3.
https://en.wikipedia.org/wiki/CR-V3_battery
Én ilyet használtam még a Pentax K100D-mben. Ezzel kijelzi a töltöttséget rendesen, illetve 2 ilyen jóval könnyeb mint 4db AA akksi. Plusz a teljes térfogatot az akksi tölti ki, nem kell hely a konverternek, illetve a konverzióval teljesitmény sem veszik el. És a kisebb névleges kapacitás ellenére több képet lehet lőni vele, mert egész más a kisülési karakterisztikája a két akksinak.

[ Szerkesztve ]

(#4) zsopu válasza gege997 (#3) üzenetére


zsopu
tag

Néztem ezeket is, de nem mertem megvenni.
Féltem, hogy nem fér bele.
Kapacitásuk ezeknek is 1400-2000mA között van

(#5) kmisi99


kmisi99
addikt

Ikea ladda nevű akku 2000ft 4db, átmatricázott eneloop akksi, szóval ugyan az a sanyo eneloop amit 2x annyiért megvehetsz.

(#6) nemlehet válasza kmisi99 (#5) üzenetére


nemlehet
őstag

Ez biztos? Az is rendes alacsony önkisülésű? Mert akkor lehet egy 40-50 darabot veszek ilyen áron :D

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#7) lezso6 válasza zsopu (#2) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ja, valóban tényleg ez is van. DC-DC konverterrel viszont konstans a fesz. :) Mondjuk nekem az egy kicsit kérdéses, hogy mennyire támaszkodnak a kütyük az elemek tiszta feszültségére. A DC-DC ugye szűrös.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#8) kmisi99 válasza nemlehet (#6) üzenetére


kmisi99
addikt

Annyit elírtam, hogy nem sanyo, hanem az Ikea-s fehér ladda akkuk egy az egyben Panasonic eneloop pro akkuk.

Itt olvashatsz pár kommentet róla. [link]

(#9) Dluinet


Dluinet
nagyúr

ezekhez csak telefontöltő kell

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#10) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

+1 Eneloop / Recyko -ra. Amennyivel drágább, annyival tartósabb, és erős. Sok éve bevált nekem.

Mutogatni való hater díszpinty

(#11) Blindmouse válasza Dluinet (#9) üzenetére


Blindmouse
senior tag

És csak ötször annyiba kerülnek mint a normál akksik.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#12) Dluinet válasza Blindmouse (#11) üzenetére


Dluinet
nagyúr

4db $26,75 = 7600Ft szállítással együtt, ugyanis nem lakik mindenki BP-en
2db $16,75

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#13) Blindmouse válasza Dluinet (#12) üzenetére


Blindmouse
senior tag

https://www.amazon.com/GP-Pre-Charged-Rechargable-2100mAh-Batteries/dp/B01C7V1YVI/ref=pd_bxgy_23_img_2?ie=UTF8&psc=1&refRID=700VQFXGV3ZF5Q8NCTTS
Ennek kétszeres a kapacitása, és harmadannyiba kerül.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#14) ecchphoto válasza Dluinet (#9) üzenetére


ecchphoto
csendes tag

Na, de akkor 4db microUSB kell? Végül is vannak olcsó erősített 4USB-s hubok, amit aztán nem pc-re, hanem 1-2A-t tudó konnektoros fejre dugunk.. Végül is.. Van az a nagyon olcsó karkötő usb kábelek, laposak. Kapaszkodjatok meg, az simán elviszi az 1,98A-t. Tabletet, meg 4000mAh-s telefont hajtottam meg vele... pedig 250Ft volt...

-=ecchphoto=-

(#15) ecchphoto válasza ecchphoto (#14) üzenetére


ecchphoto
csendes tag

A CR-V3-ban gondolkodtam még K200D-re, de azokat érdekes tölteni...

-=ecchphoto=-

(#16) ecchphoto válasza ecchphoto (#15) üzenetére


ecchphoto
csendes tag

A CR-V3, amennyiben megeszi a gépváz, mintha K200D megenné, az a két aksi 2x1500, és olcsó kínai hozzá való töltö meg további 1600 huf. Végül s nem szar, és ezek 2000mAh-ás telepek

-=ecchphoto=-

(#17) ecchphoto válasza ecchphoto (#16) üzenetére


ecchphoto
csendes tag

Ja de nem, mert a két telephez két töltő kell ha egyszerre szeretném feltölteni. S jó lenne ha lenne váltókészlet is. Ez is drága megoldás, akkor nemszóltam.

Amúgy ami négybetűs, I betűvel kezdődő svéd lakberendezési áruházban van sima NiMH aksi, az jó!
Szintén R2U, korábban 2050mAh-s változat volt, azt kifuttatták, az 1600 volt a 4db, s tud annyit mint a ReCyko tényleg. A mostani 4-es pakk 2000Ft, ezek 2500mAh és szintén R2U típus. Az izzók környékén keressétek!

-=ecchphoto=-

(#18) ecchphoto


ecchphoto
csendes tag

Hmm

http://www.ebay.com/itm/4pcs-JUGEE-1-5v-3000mWh-li-ion-rechargeable-lithium-AA-batteries-W-charger-New-3-/311703663770?hash=item4892fc749a:g:WB0AAOSwPCVX4sKb

-=ecchphoto=-

(#19) zsopu válasza ecchphoto (#18) üzenetére


zsopu
tag

Azért arra figyelj, hogy mWh van megadva! (és nem mAh)
Ha jól tudom, azt még elosztod a feszültséggel, leveszed a veszteséget és megkapod a valós értéket
Kb 1800mAh

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.