Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) Crystalheart válasza Dany007 (#199) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Van egy ötletem, inkább egyéves kung-fu táborba küldjük a fiatalokat. :D Tanúsíthatom, az nevel csak igazán fegyelemre, akaraterőre. ;]

(#202) D1Rect válasza Dany007 (#196) üzenetére


D1Rect
félisten

Ne legyenek illúzióid.
Nekünk a 3. VH-ban kb. az "elporladni minden ismerősöddel együtt" szerepkör jutna.

Ha mákod van, meghallhatsz sugárfertőzésben a családoddal együtt.
Nyilván nem fun végignézni ahogy minden szeretted kimondhatatlan fájdalommal együtt haldoklik, de legalább elköszönhetsz.

A többi társadalmi kérdés, nem oldaná meg a szükséghelyzetben behívás lehetősége.

"Szóval fegyelem, önállóság, a szabályok - törvények - és a feljebbvaló tisztelete."gyűlölete.
Mert erre jó, másra nem.

ui.: kérdezd már meg a rokonaidat, hogyha olyan jó muri, akkor miért számolták a hátralevő napok számát?

[ Szerkesztve ]

(#203) Dany007 válasza D1Rect (#202) üzenetére


Dany007
veterán

""Szóval fegyelem, önállóság, a szabályok - törvények - és a feljebbvaló tisztelete."gyűlölete.
Mert erre jó, másra nem."

Na várjunk. Én egyetértek azzal, hogy a sorkatonaságnak abban a formájában, amikor megszűnt nemsok értelme volt.
Én egy "idealizált" helyzetről beszélek. Ahol feljebbvaló nem meggyűlöltetni akarja magát, hanem tiszteletet akar kicsikarni. Ahol nem a szivatás a lényeg, hanem ahol a 18 éves kis ficsúr megtanulja, hogy nem minden úgy van, ahogy azt ő szeretné. És, hogy vannak olyan emberek akiknek engedelmeskednie kell...

Egyébként amit Crystal mondott, az sem hülyeség. Felőlem lehetne kung-fu tábor is. De legyen kötelező. Hogy mindenkire érvényes legyen.
És ne mond már, hogy a mai 18-20 éves korosztálynak nem lenne szüksége egy alapos, szigorú nevelésre? :) Hát dehogynem. Csak sajnos erre a szülő sok esetben nem képes, mert az ő édes pici fiacskája... Hát persze hogy megkapja névnapjára a legújabb GTX590-est, hogy tudjon Crysis-ozni a haverokkal...

(#204) D1Rect válasza Dany007 (#203) üzenetére


D1Rect
félisten

Ideologizált helyzet?
WTF?

Mindegy, lehet elbeszélünk egymás mellett.

"És ne mond már, hogy a mai 18-20 éves korosztálynak nem lenne szüksége egy alapos, szigorú nevelésre? Hát dehogynem."

Én 18 évesen is zokon vettem, hogy el akarnak venni egy évet az életemből értelmetlenül.
Nemadom, enyém.

Most meg pláne zokon venném, ha el akarnának venni egy évet az életemből.
(nyugdíj, TB, adó, meg plusz egy év... hátelmennek a k*rva anyjukba)

nyugdíjból soha nem fogok kapni
TB-ért cserébe fizetheted a parát
adóért pedig kapsz utakat, remek közbiztonságot, meg kiválló oktatást.

(#205) Dany007 válasza D1Rect (#204) üzenetére


Dany007
veterán

Annak idején én is ezt gondoltam.
Én még kaptam is behívót sorozásra, de ténylegesen már nem kellett elmennem.
Viszont amikor az ember látja ezeket a tizenpáréves gyerekeket, akkor azért elgondolkodik rajta, hogy valamilyen nevelés, fegyelmezés kéne neki. Igaz nem éltem a "régi" időkbe, de régen azért ez más volt. Tudom közhely...
Ugye, mi volt? Ha a tanár adott egy körmöst apámnak olyat, hogy belilult az ujja tőle, akkor otthon kapott rá még egy pofont az apjától amiért olyat csinált.
Ma mivan? Ha a tanár csúnyán szól a diákra, akkor másnap már megy be a family és szétverik a tanárt! A rendőrt kiröhögik, elkergetik(!) mert volt ilyen is...
Szóval azt érezni, hogy bizonyos területeken túl nagy a "demokrácia". Az alapjogokat a végletekig kifordítva gyakorlatilag bármit megtehetnek... Láasd eddig 18 év alatti bűnözés, most meg 14 év alatti...

(#206) Rive válasza D1Rect (#189) üzenetére


Rive
veterán

Szerintem egy pár ezer fős jól képzett katonaság/katasztrófavédelem nagyságrendekkel hasznosabb és olcsóbb is.

Nem biztos, hogy olcsóbb, de legalább jól is meg lehet csinálni. Meg persze igaz magyaroschan is.

Ahogy olvasom a topikot, hát óhatatlan ez a vers jut eszembe:

A barbárokra várva

„Mire várunk, tolongva mind a fórumon?”

Hogy végre ma a barbárok betörjenek.

„A szenátus mért ily tétlen s tanácstalan?
Miért nem ülnek törvényt a szenátorok”

Mert várják, hogy a barbárok betörjenek.
Mily törvényt hoznának még a szenátorok?
Majd hoznak a barbárok, csak betörjenek.

„Mért kelt fel császárunk ma ily korán, s miért
ült ki a legfelső városkapu elé
trónjára, koronával, ünnepélyesen?”

Mert várja, hogy a barbárok betörjenek.
S a császár méltóképp készül fogadni fő
emberüket. Külön pergament íratott,
hogy átnyújtsa neki, dicső címekkel és
jelzőkkel is kicirkalmazta ékesen.

„Miért jő két konzulunk s a prétorok vörös
hímzett tógában, melyben ünnepen szokás?
Mért díszítik őket ametiszt-karkötők,
és szikrázó smaragd-gyűrűk az ujjukat?

Miért vették ma éppen arany és ezüst
művekkel gazdagon mintázott botjukat?”

Mert várják, hogy a barbárok betörjenek,
és a barbárt az ilyesmi elbűvöli.

„Mért nem gyűltek össze a tisztes rétorok,
hogy szóljanak s elmondják, ami lelkünkön?”

Mert várják, hogy a barbárok betörjenek,
s a barbárokat untatják a szép szavak.

„De mért egyszerre ez a zűrzavar, ez a
felbolydulás? (Milyen sötét lett minden arc!)
Mért néptelenednek el utcák és terek,
s mért siet ki-ki otthonába komoran?”

Mert éj lett, és a barbárok nem jöttek el.
S futárok érkeztek a limesek felől,
jelentve, hogy barbárok többé nincsenek.

„S most - vajon barbárok nélkül mi lesz velünk?
Ők mégiscsak megoldás voltak valahogy…”

Aki akarja, majd kiguglizza, ki írta, fordította.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#207) Kassadin válasza D1Rect (#183) üzenetére


Kassadin
addikt

Miért is árt? A mai fiatalok mit is tudnak csinálni? Facebook, pláza, disco... Igen, ez bizony nagy teljesítmény. :)) Ha már a szülei nem tudják megnevelni, lehet hogy a szolgálat alatt tanulna egy kis önfegyelmet. A háború meg persze hogy nem jó, mivel emberek halnak meg mindenképp... :U

[ Szerkesztve ]

(#208) Alexios válasza Kassadin (#207) üzenetére


Alexios
veterán

Tehát utána többet nem facebookoznának, hanem hadgyakorlatra járnának. Vagy mit akartál ebből kihozni?

(#209) Kassadin válasza Alexios (#208) üzenetére


Kassadin
addikt

Változó értékrend.

[ Szerkesztve ]

(#210) Algieba válasza bullseye (#156) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Amúgy klassz lenne: jön az ellenség, a gyorsan behívottak két fő tábora egymással üvöltözik, hogy kinek a hibája az egész, egy kisebb társaság meg akarja beszélni az ellenséggel, hogy inkább barátkozzunk, egy másik meg addig jó alaposan felszereli magát, és elkezdi lelőni a szerinte nem az országhoz illő embereket mindhárom csoportból. Ezt látva az ellenség feltűnésmentesen kihátrál, és becsukja a diliház ajtaját. :DDD

Hihetetlen látnoki erővel írtad le, hogy mit csináltak őseink, felmenőink a történelmünk során. Csak a vége az volt, hogy az ellenséges vagy baráti megszállók egy időre nálunk maradtak.

Egyébként tegnap, reggelizés közben próbáltam elolvasni a hozzászólásodat, de gyorsan abbahagytam, mert nevetésre ingerelt az abszurd jelenet elképzelése. Ami sajnos, a mindenkori valóságunk volt. :(

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#211) Crystalheart válasza D1Rect (#204) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Én már nem voltam katona. De ha minden egyes fiatalt elvisznek X időre, egymáshoz képest nem vesztettek semmit. :) Nem is feltétlen korhoz kellene kötni, hanem pl. az iskola befejezéséhez, (18 év után), és akkor egy átlag fiatalt nem is rúgnak ki miatta, ha még nincs honnan.

Az egyetemre menőknek nem feltétlen kellene, de más kérdés, hogy a felsőoktatási férőhelyek számát drasztikusan korlátozni kellene.

(#212) D1Rect válasza Dany007 (#205) üzenetére


D1Rect
félisten

Neked sem tetszett és te se mentél volna, de akik most fiatalok "azokra ráférne".
Ezt szerintem ne ragozzuk tovább.

"Ma mivan? Ha a tanár csúnyán szól a diákra, akkor másnap már megy be a family és szétverik a tanárt! A rendőrt kiröhögik, elkergetik(!) mert volt ilyen is...
Szóval azt érezni, hogy bizonyos területeken túl nagy a "demokrácia". Az alapjogokat a végletekig kifordítva gyakorlatilag bármit megtehetnek... Láasd eddig 18 év alatti bűnözés, most meg 14 év alatti..."

1. Az ötlet remek, hogy mindenkinek jár oktatás.
2. A megvalósítás borzasztó, mert ezzel visszaélnek és megnehezítik azoknak az életét akik tényleg tanulnának/tényleg tanítanának.

Megoldás:
Az a gyerek amelyik nem képes közösségben úgy viselkedni, hogy ne gátolja a többiek haladását ki kell hajítani az iskolából. Legyen magántanuló.

"Jajj, jajj szegény gyerek, hátrányos megkülönböztetés! Hol vannak a jogaik?"
Joga van, hogy oktatást kapjon.
De ugyanúgy joga van a többi gyereknek is, akik tanulnának, de ő nem hagyja.

"De mi lesz így vele?"
Kit érdekel? Az esélyt megkapta.
Tanulhatott volna, nem élt vele, helyette terrorizálta az osztályt.

Esélyegyenlőség. Azoknak is akik tanulnának.

ui.:nyilván magántanuló gyerek után nem jár teljes összegű támogatás.
Mondjuk a negyede. Az is csak havi vizsga után, ha átmegy rajta.

De ha a szülő ráveszi a gyereket, hogy viselkedjen iskolában és tanítható legyen akkor megkapják a teljes összeget és mindezért csak "nem kell megbukni és viselkedni".

Rendőrség:
"Fire at will"
Nem ismerem a kifejezést magyarul, de a lényeg, hogy jogot kapjanak hozzá, hogy használják a fegyverüket amikor úgy érzik szükség van rá.

(#207) Kassadin: Holnap be kell vonulnod 365 napra.
Mit veszítenél?

(#211) Crystalheart:
"Én már nem voltam katona. De ha minden egyes fiatalt elvisznek X időre, egymáshoz képest nem vesztettek semmit. Nem is feltétlen korhoz kellene kötni, hanem pl. az iskola befejezéséhez, (18 év után), és akkor egy átlag fiatalt nem is rúgnak ki miatta, ha még nincs honnan."

Akkor alapvetően fogalmad sincs miről is szól az az 1 év ugye? :U

És a "nem átlagot"?
Vannak nem átlag fiatalok akik dolgoznak 18 évesen.
Igen, nagyon-nagyon szeretnének haladni az élettel.
De várj! Döntsük romba az életüket mert CSAK!

Hátpersze... Remek ötlet.

(#213) dabadab válasza Dany007 (#205) üzenetére


dabadab
titán

Azert elgondolkodtato, hogy mindenki csak masokat kuldene el katonanak, mert azokra rafer a neveles, de ra mar pont nem.
Azt szeretnem latni, hogy itt tolonganak a jelentkezok, hogy "en arra vagyok, hogy felhulye tiszthelyettesek alazhassanak meg naponta, csak azert, mert fel evvel elobb vonultak be", vagy hogy "szeretnem alkoholista, elbutult tisztek hulye otleteit megvalositani", vagy "szeretnem egeszen heten at szetunni a fejem, felszedni par kilot, aztan a hetvegi kimenon hulyere inni magam", de minimum annyit, hogy "szeretnek katona lenni es fegyelmet tanulni, es akkor utana nem beszelnek vissza a moderatoroknak, sot, eleve nem is adnek okot arra, hogy ram szoljanak" :DDD. Na, hol vannak a jelentkezok?

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#214) Samus


Samus
addikt

Mentesülnek a szolgálat alól továbbá a politikai elit tagjai, vagyis európai parlamenti, országgyűlési képviselők, polgármesterek és az önkormányzati testületek tagjai.

Természetesen. Magyarországon csak politikai elit tagjának érdemes lenni. Tovább inkább nem is folytatom, a végén még politika lesz belőle. Azért érdemes az általam említett mondat előttit is visszaolvasni.

Süllyed az ország, elvileg semmire sincs pénz, megszorítások mindenhol, de hadsereget fenntartani persze van. Teljesen egyértelmű. Nem értem miért akarnak ugrálni ennyire ott fent. Párszor már megszívtuk, hogy beleavatkoztunk bizonyos háborúkba...

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#215) fordfairlane válasza Crystalheart (#192) üzenetére


fordfairlane
veterán

Remek. Mondjuk azt még mindig nem értem, hogy miféle hadkötelezettség jön vissza, ami most nincs. Veszélyhelyzet nincs, tehát nincs hadkötelezettség. Tudtommal nem a sorkatonaságot akarják újra bevezetni.

x gon' give it to ya

(#216) dabadab válasza fordfairlane (#215) üzenetére


dabadab
titán

A "megelozo vedelmi helyzet" azert eleg homalyos fogalom.

DRM is theft

(#217) Kassadin válasza D1Rect (#212) üzenetére


Kassadin
addikt

"Mit veszítenél?"

365 napot, meg a munkám.

[ Szerkesztve ]

(#218) fordfairlane válasza dabadab (#216) üzenetére


fordfairlane
veterán

Nem vagyok jogász, de gondolom arra értik, hogy esély van arra, hogy megtámadjanak. Ellenséges a hangulat, az ellenoldal már toboroz, és fegyverkezik, de még nem támad.

x gon' give it to ya

(#219) Dany007 válasza dabadab (#213) üzenetére


Dany007
veterán

Na még egyszer leírom, hogy nem a volt / jelenlegi helyzetre értettem, hanem egy ideális esetre, amikor minden úgy történik ahogy annak elvileg történne kellene.
Tehát a katonaság sem a szopatásról meg a piálásról szólna...
Amúgy én lehet, hogy örültem volna neki - akkor persze biztosan nem - pár év távlatából.
Az az egy év meg olyan, amit rengetegen elcsesznek mondjuk az egyetemen, amit nem képesek 5 év alatt befejezni hanem lesz belőle 6 vagy 7 ... Vagy szintén sokan vannak, akik elkezdenek egy 2 éves akrd. képzést és az első év után otthagyják mert nem megy nekik. Vagy kibuknak vagy ilyesmi. Szóval ha tudná a katonaság azt az elvárt szintet hozni, akkor lenne értelme a sorkatonaságnak.

(#220) D1Rect válasza Kassadin (#217) üzenetére


D1Rect
félisten

Megérné azért mert CSAK?

(#219) Dany007: Akkor jelenlegi formájában fasság+értelmetlen+kárt okoz?
Akkor miről beszélünk még mindig?
Nem elméletileg van most szó dolgokról, gyakorlatilag.

[ Szerkesztve ]

(#221) kali válasza fordfairlane (#218) üzenetére


kali
legenda

nem csak külső fegyveres támadás veszélye esetén, hanem szövetségi kötelezettség teljesítése érdekében is áll a dolog!

(#222) dabadab válasza Dany007 (#219) üzenetére


dabadab
titán

Idealis vilagban ugye napsutotte reteken csatangolnank csillamponik hatan, igy katonsagra eleve nem lenne szukseg.
Persze miattam megtargyalhatjuk itt azt is, hogy hogyan kellene kineznie a magyar hadseregben az X-Wing pilotak kepzesenek, de sok ertelmet nem latom.

DRM is theft

(#223) Dany007 válasza dabadab (#222) üzenetére


Dany007
veterán

Az ideális és a tökéletes nem ugyanaz! :)

@D1Rect:

Igen. És még mindig ideális esetről beszélek. Ami persze csak egy vágy... Ebből jött, hogy az alapötletet jónak tartottam, de a gyakorlati megvalósítást nem. A 203-as erről szólt, ott kezdtük asszem.

(#224) D1Rect válasza Dany007 (#223) üzenetére


D1Rect
félisten

Beszéljünk inkább az X-Wing pilóták képzéséről. :)

(#225) Crystalheart válasza D1Rect (#212) üzenetére


Crystalheart
senior tag

"Akkor alapvetően fogalmad sincs miről is szól az az 1 év ugye?" - Nem is kell, a sorkatonaságot hülyeségnek tartom már azért, mert a modern hadviselés mellett életképtelen rendszer.

Fel sem merült volna bennem semmiféle bevonulósdi, ha nem ezt a züllést látnám a fiatalságban. Talán elegendő volna az iskolákban visszaállítani egy nagyobb fokú szigort, ha már a szülők elhanyagolják a témát - oda úgyis kell járni.

[ Szerkesztve ]

(#226) Kassadin válasza D1Rect (#220) üzenetére


Kassadin
addikt

Nem tudom hogy megérné-e.

(#227) bullseye válasza D1Rect (#212) üzenetére


bullseye
addikt

asszem a fire at will már túlzás, mert kifejezetten a teszés szerint i célpontokra engedélyez tüzelést. Azaz a felettes már eldöntötte, hogy jogos minden fegyverhasználat.

talán maradjunk a nyugatibb példánál.

1, Legyen egyértelmű, hogy egy rendőr a törvény nevében szól, azaz a szavának engedelmeskedni kell. (Utána fordulhatsz jogvédőkhöz, feletteshez, stb. ha úgy érzed túlkapás volt, nem volt igaza, csak szívatott, önös érdekből cselekedett, stb., de alapból végrehajtod amire felszólít, legyen az csendben és helyszínen maradás, adott testhelyzet felvétele vagy akár tornamutatvány, de akár a szerinted mindennél jogosabb tüntetés azonnali felfüggesztése is)
2, Legyen egyértelmű a rendőrnek a szolg. szabályzat alapján - de nekem is - hogy 1. ponthoz mi mikor és ilyen mértékű erőt alkalmazhat (megbilincselés, földre vitel, spray, kutya, pofon stb.)
3, Legyen egyértelmű a rendőrnek a szolg. szabályzat alapján - de nekem is - hogy mi az a helyzet, ahol a fegyverhasználat, azaz a halálos erő bevetése is elfogadható vagy éppen kötelező. (lőfegyverrel pl. elég egyértelmű a "gun up", de késsel nem tudni a hadonászás is ilyen kategória már, vagy futni is kell a rendőr felé, annak aki tuti meg akar halni...

+1, A politikusok ezt egyszer döntsék el, és utána ne hátráljanak ki a rendőrök mögül, ha az áldozat kisebbségi, többségi, nekik tetsző politikai táborbéli, politikus, stb.

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.