Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Zolaash


Zolaash
aktív tag

Igen sok itt a fiatal, kíváncsi vagyok a véleményekre... ;]

Rip and tear

(#2) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Oké, rendkívüli helyzet esetén, ilyen kb. soha nincs. :U

Nem akarok politikai vitát indítani, de mégis.. mindenki várta, hogy visszajöjjön a FIDESZ, aztán most bármit megtehetnek. A reggeli vita megvolt a rádióban arról, hogy VISSZAMENŐLEG (!) újra munkába állítanák a korán nyugdíjba vonultakat? Beszarok.

(#3) dabadab


dabadab
titán

Más site-okról cikkek átmásolása szerzői jogokat sért, hacsak nincs rá engedélyed a szerzőtől - ezért ha nem kaptál engedélyt, akkor a bejegyzésedben a cikk szövegét cseréld le egy linkre.

DRM is theft

(#4) Mr X válasza Zolaash (#1) üzenetére


Mr X
veterán

Szóval háborúban behívnak mindenkit, aki képes fegyvert fogni. Helyes, sőt szerintem magától értetődő. De nem ártana, ha legalább valami alapokra ki is képeznék őket.

(#5) maláj válasza Zolaash (#1) üzenetére


maláj
őstag

engem ugyan hívhatnak de addig ne vegyenek levegőt amíg bevonulok (megint) ;]
+ mi az a kettős mérce a kivételezettekről ??? ès itt nem a betegekre cèloztam ...

(#6) ZCoyote


ZCoyote
őstag

Nnna, megint ugrásszerűen megnő a beteg emberek aránya ebben a korosztályban.

Azt azért nem lehet megcsinálni, hogy rendkívüli helyzetben behívják az egész parlamentet.
Bár golyófogónak el tudnám képzelni őket :D

[ Szerkesztve ]

Romani ite domum.

(#7) Zolaash válasza dabadab (#3) üzenetére


Zolaash
aktív tag

Done.

Mr X: Voltam katona, tartalékosként is egyszer, de sok értelmeset nem tanultam. Viszont a "csendrendfegyelem" megmaradt.
Ezeket az alapvető dolgokat illene tudni mindenkinek, és ez egy megfelelő hely és alkalom volt, hogy az embert kicsit megneveljék, ha már a szülőknek nem sikerült.

Rip and tear

(#8) dabadab válasza Mr X (#4) üzenetére


dabadab
titán

"Szóval háborúban behívnak mindenkit, aki képes fegyvert fogni. Helyes, sőt szerintem magától értetődő."

En ennek sok ertelmet nem latom. Nekem ugy tunik, hogy sima bakak (mert ugye nem a gyorsan besorozott katonak leginkabb csak lovesznek jok) nagyobb letszamban legfeljebb gerillanak jok, azok meg nem a regularis hadsereg reszei (sot, ha mar gerillak kellenek, akkor az jo esellyel azt jelenti, hogy nincs is mar regularis hadsereg).

DRM is theft

(#9) Mr X válasza Zolaash (#7) üzenetére


Mr X
veterán

Ebben egyetértünk. :R

A katonaságnak anno volt egy kis jellemfejlesztő hatása.

dabadab:

Pont ez az, háborúban nem hiszem, hogy olyan lenne a helyzet, hogy akinek nincs kedve hozzá, az nem játszik. Bár az igazság az, hogy a nagy felkészültségünkkel kb. egy délután alatt bedarálna minket szinte bárki.

[ Szerkesztve ]

(#10) szasanyi válasza Jhonny06 (#2) üzenetére


szasanyi
félisten

Az mindenki előtt világos, hogy ilyen jogsértés az elmúlt ~50 évben Európában nem történt (legutóbb talán a Horthy-féle csendőrök és katonák nyugdíját vonták meg nálunk), de az egyik hivatkozás az, hogy nincs pénz. Erre honnan lesz? :U

(#11) dabadab válasza Mr X (#9) üzenetére


dabadab
titán

Azert ha haboru van, akkor en azert a "tomegsirba temetett golyofogo" helyett inkabb a "haborus menekult" szerepet jatszanam el, ha lehet valasztani.

"A katonaságnak anno volt egy kis jellemfejlesztő hatása."

Nem igazan, ezt altalaban csak azok szoktak gondolni, akik soha nem voltak katonak.

DRM is theft

(#12) Mr X válasza dabadab (#11) üzenetére


Mr X
veterán

Nem olyanra gondoltam, hogy az erény mintaképe lesz tőle valaki, de például talán rendezettebben tartja utána a környezetét, és tanul egy kis tiszteletet. Nem csodatevő tábor volt, ez tény.

(#13) dabadab válasza Mr X (#12) üzenetére


dabadab
titán

"tanul egy kis tiszteletet."

ROTFL. Komolyan, legalabb egy kicsit beszelgess el egy katonaviselt ismerosoddel.

DRM is theft

(#14) kételkedem


kételkedem
addikt

Nevezzük ezt az egészet gumicsontnak.

Én voltam katona, de én is csak 12+2 hónapig. Szakácsként szolgáltam, fegyverekről, harcászatról, harcjárművekről a 13 éves fiam is többet tud mint én, ő ugyanis szereti a különböző lövöldözős, katonás játékokat.

A honvédség személyi állománya nem éri el a 30 000 főt tisztekkel, tiszthelyettesekkel, köztisztviselőkkel és közalkalmazottakkal együtt. Ebből a 30 000 főből talán ha 5000 fő az aki bármilyen szinten hadra fogható, tehát lövész, helikopterpilóta vagy bármi más. A 13 db Gripen a hangárban csücsül, van olyan hét, hogy összesen 6 órát repülnek. Erre a honvédelmi miniszter azt mondja, hogy béke van, minek repüljenek? (sic!)

Tehát összegezve: rendkívüli védelmi helyzetben behívnák a 18 - 40 közötti embereket (kivéve aki egészségileg alkalmatlan, vagy legalább három kiskorút nevel. Szintén nem mozgósítható még rendkívüli helyzetben, aki egyenes ági rokonát ápolja, vagy gyermekét egyedül neveli. Mentesülnek a szolgálat alól továbbá a politikai elit tagjai, vagyis európai parlamenti, országgyűlési képviselők, polgármesterek és az önkormányzati testületek tagjai.), aztán gyorsan haza is engednének mindenkit, mert ennyi embernek még májkrémet se tudnánk adni, fegyvert pláne nem. Talán jobb is, hogy nem adnának fegyvert, még belegondolni is rossz, hogy ennyi kiképzetlen ember mit művelne!

Az adatok többnyire az indexről vannak!

Én személy szerint az Izraeli rendszerhez hasonlót tartanék jónak. Minden (!) nagykorút bevinni 3 hónapra. Származásra, nemre, egészségi állapotra, magasságra, súlyra vagy bármire tekintet nélkül. Aki nem alkalmas lövészárok ásásra, vagy harckocsi vezetésre, az attól még tanulhatna elsősegélynyújtást, konzervszámolást, vagy bármit. Mindenkinek lenne fogalma a legszükségesebb alap dolgokról. Aztán ha nagy baj van, akkor be lehetne rendelni az embereket és mindenki tenné azt amire képes.

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#15) Mr X válasza dabadab (#13) üzenetére


Mr X
veterán

Megtörtént, innen a nézet. :) Gyerekkori jóbarátok, akikkel együtt nőttünk fel. Tudom, milyenek voltak, és milyenek lettek utána. Nem volt pálfordulás, nem állítom. De kicsit kisebb lett az arcuk.

(#16) djculture


djculture
félisten

Hagyjuk már a volt kiképző laktanyák három negyede romosan ál vagy cégek gyárak telephelye ma.Ebböl se lesz semmi csak ilyen elvi törvény ami ha megtamadnák europát akkor felhatalmazást ad a kiképzésre.

(#17) FehérHolló


FehérHolló
veterán

A polgárháború rendkívüli védelmi helyzetnek számít?

Skynet is real. It's called Google.

(#18) Mr X válasza FehérHolló (#17) üzenetére


Mr X
veterán

Magánhadsereg?

(#19) baluka26 válasza FehérHolló (#17) üzenetére


baluka26
veterán

;] ;] ;]
Ez az ország, amiben élünk, egyek szemem sír, a másik meg nevet...

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#20) Zolaash válasza FehérHolló (#17) üzenetére


Zolaash
aktív tag

Szerinted arra készülnek?

Rip and tear

(#21) fordfairlane


fordfairlane
veterán

Rendkívüli védelmi helyzetben a 18-40 éves korosztály számára visszaállítaná a honvédelmi tárca a fegyveres vagy fegyver nélküli hadkötelezettséget - írta a Napi Gazdaság a kormány számára készített törvénytervezetre hivatkozva.

Szerintem ez mindenhol így van. Rendkívüli helyzet alatt pl. azt lehet érteni, hogy idegen csapatok törnek be az országba.

x gon' give it to ya

(#22) FehérHolló válasza Mr X (#18) üzenetére


FehérHolló
veterán

Egy tavalyi (de 2012-től hatályos) törvény alapján a biztonsági őrök 12 órás továbbképzés után az aktív állomány részét képezik. Ha valaki nagyon kíváncsi rá, előkotrom a pontos változatot. Biztonsági cég = magánhadsereg.
Szóval ez már nem ezen a törvényen múlik.

Zolaash: Itt most csak arra akartam utalni, hogy a rendkívüli védelmi helyzet elég tág fogalom.

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#23) BITBOYS


BITBOYS
addikt

Újra lehet enni gulyáságyúból babgulyást :D

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#24) adalbert1


adalbert1
veterán

Mi minősül rendkívüli helyzetnek (azon kívül amit az Ogy annak gondol)? Na meg amilyen siralmas állapotok vannak lehet hogy akkor járna a legjobban mindenki ha egy komolyabb nemzetközi konfliktusnál inkább egyből megadnánk magunkat

(#25) fordfairlane


fordfairlane
veterán

Egyébként miért hadkötelezettség az, hogy extrém körülmények között kötelező hadrafogást alkalmaznak a kormányok, ha a helyzet megkívánja? Nálunk a hadkötelezettség azt jelentette, hogy békeidőben is be kellett vonulni a férfiaknak bizonyos időre katonáskodni Nem csak kiképzésre, mert tovább tartott az egész, mint maga a kiképzés, az csak 3 hetes volt. Ez az egész megfogalmazás egy szar bulvárszintű szenzációhajhászás.

x gon' give it to ya

(#26) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

A NATO már több ízben kifejezte elégedetlenségét a honvédséggel kapcsolatban, ez a törvény valószínűleg egy kis látszatintézkedés, hogy azért mégiscsak.

(#27) darál0w


darál0w
Jómunkásember

bele sem merek gondolni mi lenne itt, ha valoban arra kerülne a sor, hogy tényleg behívják az említett korosztályt :D

ki vagy mi ellen tudnánk egyáltalán helyt állni? ugyan ilyen létszámu kutyafalka is letarolna "minket" szvsz. ;]

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#28) BITBOYS válasza darál0w (#27) üzenetére


BITBOYS
addikt

:D
A nőket és a gyerekeket simán :D

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#29) dabadab válasza Crystalheart (#26) üzenetére


dabadab
titán

Ez NATO-s latszatintezkedesnek pont nem felel meg. Ugyanis a NATO-nal sem hulyek vannak, ott pontosan tudjak, hogy ok Mo-tol rendesen kepzett katonakat varnak, olyanokat, mint akik most pl. Afganisztanban vannak, nem ket hetes gyorstalpalon atzavart benasagokat, meg nem csak akkor, ha Mo-t pont megtamadjak.
Sima bakak senkinek sem kellenek, azok csak viszik a penzt, hasznuk meg kb. semmi.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#30) baluka26 válasza darál0w (#27) üzenetére


baluka26
veterán

Ezután már bajtársak vagyunk mind ;] ;]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#31) szasanyi válasza dabadab (#11) üzenetére


szasanyi
félisten

Nem tudom te hol és mennyi időt és milyen beosztásban szolgáltál katonaként. Nekem van némi rálátásom, mivel 1988 és 1996 között katona voltam, így azt mondhatom, hogy igen is volt jellemformáló (nevelő) szerepe, méghozzá egészen speciális ami máshol nem tapasztalható meg.
Ennek során a fiatalok megtapasztalták a katonai sajátosságokat, az egyéni és kollektív felelősséget valamint teljesítményértékelését (nem hétköznapi körülmények között, nem hétköznapi feladatokat teljesítve) és nem utolsó sorban a fegyelmet. Az a fajta szervezeti kultúra, egyéni és kollektív motiváltság - és azok értékelése - valamint a katonai tevékenységek pszichológiai sajátosságaiba való betekintés, és némi "tapasztalat szerzés" szintén fontos egy ilyen felkészültség megszerzése során. Az, aki ennek nem volt részese, legfeljebb csak beszél erről, ami tapasztalat hiányában sokat nem ér, és ha - ne adj' Isten - egyszer arra kerülne sor, hogy alkalmazza azokat az "ismereteit"...
A probléma inkább az volt, hogy a nevelő szerep néha "félresiklott", vagy éppen "túl lőttek a célon" ahogy mondani szokás és inkább volt hátrányos, romboló hatású mintsem pozitív, vagy nevelő szerepű. Hozzáteszem: ebben a sorkatona társaknak nagy - és túl sokszor negatív - szerep jutott.
Az ésszerűség, a kiképzés lényege néha elveszett és csak részben sikerült megvalósítani az elérni kívánt kiképzési célt. A kihasználatlan idő túl sok volt, és a pénz valamint a haditechnikai eszközök elégtelensége (vagy hiánya) miatt a hatékonysága nem mindig volt meglelő.
Tulajdonképpen a szükségessége, és a pozitív hatása szvsz nem kérdőjelezhető meg, viszont két lényeges dologtól függ milyen hatékonysággal történik, és beváltja-e a hozzá fűzött reményeket. Ezt pedig elsősorban az fogja alapvetően meghatározni, hogy mennyit tudnak erre fordítani (az ország jelen helyzetét ismerve nem eleget), illetve hogyan (milyen kiképzési terv szerint) és mennyi idő alatt akarják a katonai kiképzést végrehajtani.
Azt gondolom, hogy 3-6 hónap intenzív katonai felkészítés megfelelő feltételek teljesülése mellett (!) elegendő, és egyben szükségszerű lenne a felkészítéssel elérni kívánt célhoz.

(#32) darál0w válasza BITBOYS (#28) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

áhh...a 10-16 éves gyrekek lennének az elit osztag...FPSen nevelkednek :D:D

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#33) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

alapítsuk meg a 64. PH! ezredet :D

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#34) dabadab válasza szasanyi (#31) üzenetére


dabadab
titán

Ize, ez magyarul es tomoren azt jelenti, hogy a katonasagban remekul meg lehetett tanulni a seggnyalast meg a sunnyogast? Mert ha erre gondolsz, akkor igazad van, viszont ezt nehezemre esne jellemfejlodesnek nevezni.

DRM is theft

(#35) baluka26 válasza Mr.Csizmás (#33) üzenetére


baluka26
veterán

Harcolni nem tudnánk, de nálunk lenne a legjobb hangulat :DD :DD :DD

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#36) ZCoyote válasza Mr.Csizmás (#33) üzenetére


ZCoyote
őstag

Aztán a 69. PH ezredet :DDD

Romani ite domum.

(#37) Mr.Csizmás válasza baluka26 (#35) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

magad nevében beszélj :P

viszont a hangulat jó lenne - Carlo009 lenne a kommunikációs részleg vezetője (:DDD), bacsis felszerel egy P3-ast beépített médialejátszónak a tankokba, az autós topicok lakói kamatoztathatják a tudásukat ( ;]), sütni-főzni meg a PH walkürjei fognak (csajok).

:D

(#36) ZCoyote a 64 olyan szép kerek szám, azért gondoltam :))

(#38) BITBOYS nyissak? :P

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#38) BITBOYS válasza Mr.Csizmás (#33) üzenetére


BITBOYS
addikt

Nyissunk is neki egy topikot! :D

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#39) bullseye válasza dabadab (#34) üzenetére


bullseye
addikt

na, ozt a kopaszok szívatása semmi?

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#40) baluka26 válasza Mr.Csizmás (#37) üzenetére


baluka26
veterán

: :DD :DD

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#41) Brutális eb válasza Mr X (#4) üzenetére


Brutális eb
addikt

Hehe ha háború lesz kb. országunk mint tényező hagyafing.....
Egyébként is utálom aze egyenruhások 80%-át és valszeg börtönben rohadnék meg ha egy csicska elkezdené osztani nekem az észt.
Már a toborzásra is egy hatalmas joe bácsival és egy nagy üveg "viszkivel" állítanék be,hogy semmi kétségük ne legyen és azonnal rakhassanak cellába. :))

Fuck system!!!

[ Szerkesztve ]

Panni net lemondva már távol tőlem. Voda vicc! Nordtelekom korlátozza a p2p forgalmat,!Ice dsl trükközik a sávszélességgel.T-kábelnet?Próba hónap után jön a szekventálás vigyázz velük.Digi most még rendben.

(#42) Mr.Csizmás válasza BITBOYS (#38) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

[link] :D

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#43) BITBOYS válasza darál0w (#32) üzenetére


BITBOYS
addikt

Bakker, akkor itt bárki lenyom minket :D Már most adjuk meg magunkat, mielőtt kitör a háború :D Hozzánk képest Svájc egy agresszív állat :DDD

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#44) djculture válasza Mr.Csizmás (#37) üzenetére


djculture
félisten

ja bacsis végre tank löveg hűtéssel is tudna tuningolni :D
Esetleg ha a tank túl melegedne bekenné a lánctalpakat lekvárral.

[ Szerkesztve ]

(#45) darál0w válasza BITBOYS (#43) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

ahogy elnézem magunkat FPS játékokban...cod, cs : s , Battlefield...hát a so r végén vagyunk :D

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#46) BITBOYS válasza Mr.Csizmás (#42) üzenetére


BITBOYS
addikt

Éljen, már csak valami titulus kellene :D

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#47) ZCoyote válasza Mr.Csizmás (#37) üzenetére


ZCoyote
őstag

Akkor inkább 1024. PH! ezred.

Romani ite domum.

(#48) tjb007


tjb007
nagyúr

Ez így leírva nagyon szépen hangzik de egy esetleges rendkívüli helyzet esetén mit adnának az emberek kezébe fegyver gyanánt ? Fakardot ? Mogyoróvesszőt vagy mit ?
Egy svájci típusú rendszerre azt mondanám , hogy okés de így, hogy se "eszközállomány" se semmi elég vicces akármiről is beszélni.

[ Szerkesztve ]

(#49) SzlobiG válasza darál0w (#45) üzenetére


SzlobiG
félisten

De nem virtuálisan a gép előtt kell megállnunk a helyünket hanem a csatamezőn. ;]

[ Szerkesztve ]

(#50) BITBOYS válasza SzlobiG (#49) üzenetére


BITBOYS
addikt

De ott nagyon veszélyes számítógépezni :D

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.