Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Jhonny06 válasza dabadab (#137) üzenetére


Jhonny06
veterán

Látom átment a lényeg.

[ Szerkesztve ]

(#152) fordfairlane válasza D1Rect (#82) üzenetére


fordfairlane
veterán

Valószínűleg nem a terrorelhárítás jön felkészülten, hanem páran max. gépkarabéllyal.

Gépkarabély vs. katana zárt térben, úgy hogy én számítok az erőszakra és arra, hogy jönnek.

Micsoda? :DDD Hogy neked van katanád, szuperokos és szupermenő csávóként játszva elkerülöd a hadkötelezettséget? :DD Hadd találjam ki: A te apukád megveri a miniszterelnökbácsit, mert erősebb nála. Jó anyagot tolsz.

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#153) danih válasza hNp88 (#149) üzenetére


danih
addikt

Hát igen, magyar hadsereg sokaknak a szopás szinonímája, nem csak a kevés pénz miatt, hanem az idióta tisztek miatt. Behoznék pár orosz vagy amcsi tisztet, képezzék csak ki rendesen a bandát, ne úgy legyen, mint pár éve, amikor a hadsereg egy vasárnapi szabadcsapatra hasonlított :DDD
Az igazi hadsereg != szopás.

(#154) hNp88 válasza danih (#153) üzenetére


hNp88
aktív tag

na igen, dán mintára pl. másképp nézne ki a dolog... egyébként az is biztos, hogy én nem állnék a jelenlegi kormány szolgálatába, node itten tilos a parazitálás :)

[ Szerkesztve ]

Beatam Mortem Expectans. "kötél&diófa - business solutions"

(#155) Alexios válasza hNp88 (#154) üzenetére


Alexios
veterán

ha megtámadná valaki az országot és megkéne védeni, akkor inkább lelövetnéd magad, de amíg másik kormány nem lesz nem harcolnál vagy mi? Szerintem az még a legelvetemültebb gondolatában se jutott senkinek se eszébe, hogy majd mi offenzívát indítunk valahova, a védelem meg szerintem kormányfüggetlen.

(#156) bullseye válasza hNp88 (#154) üzenetére


bullseye
addikt

más is volt már aki kijelentette, hogy lenne katona, de csak az általa preferált kormány szolgálatában. ő sem tudta, hogy a katonaság feladata a haza védelme.

Amúgy klassz lenne: jön az ellenség, a gyorsan behívottak két fő tábora egymással üvöltözik, hogy kinek a hibája az egész, egy kisebb társaság meg akarja beszélni az ellenséggel, hogy inkább barátkozzunk, egy másik meg addig jó alaposan felszereli magát, és elkezdi lelőni a szerinte nem az országhoz illő embereket mindhárom csoportból. Ezt látva az ellenség feltűnésmentesen kihátrál, és becsukja a diliház ajtaját.

/off
szép aláírás btw, hacsak nem 88-ban születtél, de pár évet kihagytál, így még csak 14 vagy, kíváncsian várom még meddig marad... Lehet fogadni valakinél? Tennék egy kis pénzt holnapra, meg 2014-re is.

[ Szerkesztve ]

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#157) hNp88 válasza bullseye (#156) üzenetére


hNp88
aktív tag

adam014, neked is: igen, a haza védelme, nem az aktuális kormányé; ez a "megelőző védelmi helyzetre" vonatkozik elsősorban, ellenséges támadás esetén természetesen nincs mese... egyébként mégis, ki támadná meg az országot? a jelen helyzetben?

az offodra meg inkább nem is reagálok :)

[ Szerkesztve ]

Beatam Mortem Expectans. "kötél&diófa - business solutions"

(#158) danih válasza hNp88 (#157) üzenetére


danih
addikt

Jelen helyzetben? Még senki. De szerintem sokan fenik a fogukat...
Nagy az ivóvízkészletünk, a földművelésre alkalmas terület >40% (kevés ilyen ország van a világon), stratégiailag fontos földrajzi helyzet...
Az nem támad meg bennünket, aki nem akar - csak a megfelelő pillanatot várják :)

(#159) Dany007 válasza danih (#158) üzenetére


Dany007
veterán

"Az nem támad meg bennünket, aki nem akar - csak a megfelelő pillanatot várják"

ö izé, nem akarok nagyon beleszólni, de a Nato tagságunk ezen az esélyen nem javít egy kicsikét?

(#160) baluka26 válasza danih (#158) üzenetére


baluka26
veterán

Ez csak az ivóvízkészletek kimerülésével lehet jelentős probléma, amit a legszigorúbb tudósok is 20-30 évre datálnak mostantól kb.

De amúgy a NATO és EU tagság továbbra is kiváló védelmet nyújt nekünk, hacsak ki nem rúgnak minket...

Az, hogy van földművelésre alkalmas területünk, jó dolog, az, hogy nincs ki művelje, már nem annyira :D

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#161) D1Rect válasza fordfairlane (#152) üzenetére


D1Rect
félisten

Valószínűleg még az életben nem fogtak rád sem kést. :U
(talán akkor szembesülnél vele, hogy sokkal-sokkal veszélyesebb egy szúró-vágó eszköz közelről mint a lőfegyver)

ui.: egyébként is mivel essek nekik? Konyhakéssel?

"Elviszünk vagy megölünk!" Hát lófaszt. Majd én öllek meg korábban.

[ Szerkesztve ]

(#162) danih válasza Dany007 (#159) üzenetére


danih
addikt

Mehh, NATO... Ha nem lesz mit inni, az is idejön :DDD

(#163) szasanyi válasza fordfairlane (#152) üzenetére


szasanyi
félisten

Most mit nem értesz? A tűzerő, és megbízhatóság szélsőséges körülmények között is valszeg már nem lényeges, az a fontos milyen minőségérzetet kelt, és mennyire "csicsa". Nem is értem, hogy ezeket a "szar, elavult vackokat" miért használták, használják olyan széles körben. Biztosan igénytelenek. :D

(#164) D1Rect válasza szasanyi (#163) üzenetére


D1Rect
félisten

Bazz, az AK olcsó, fosásig van hozzá lőszer a világ minden táján, nincs ami elromoljon benne.
Persze, hogy használják.

De úgy beállítani, mint egy "jó" fegyvert egyszerűen faszság.

Áhh, mindegy.
Menjetek harcolni AK-val a vállatokon és védjétek a magyar földet.
Szóljatok, ha befejeztétek én addig arrébb megyek a családdal.

[ Szerkesztve ]

(#165) danih válasza D1Rect (#161) üzenetére


danih
addikt

Oké, megölöd az elsőt, max ha mákod van, kettőt, aztán vagy az utánuk jövő lő szitává, vagy a kintiek robbantják rád a házat :)
1on1, ha tied a meglepetés ereje (és csakis akkor), működhet a dolog, de aztán mi lesz? Az élet nem egy "Amerikai Nindzsa 3"...

[ Szerkesztve ]

(#166) szasanyi válasza D1Rect (#164) üzenetére


szasanyi
félisten

Hadd kérdezzem már meg: te hányszor, és mennyit lőttél vele, ami alapján ilyen magabiztos vagy? Egyáltalán lőfegyvert (kispuskát, légpuskát, a flóbert -, és sport pisztolyokat nem sorolom ide) használtál-e? :U

(#167) D1Rect válasza danih (#165) üzenetére


D1Rect
félisten

"Az élet nem egy "Amerikai Nindzsa 3"..."
Nem bizony. Nincsenek másodpercig tartó "vívójelentekek", hárítás, földönfetrengés, szaltóból visszaugrás.

Alapvetően nem szándékoznék első vágásra megölni senkit.
Harcképtelenné tenni bőven elég az ellenfelet, megölni lehet utána is már nyugodt körülmények között.

"Kintiek robbantják rád a házat?"
:DDD

A fél magyar hadsereg jönne értem és a Bornemisszások vezetnék őket. Haggyukmá.
Véletlenül se azok jönnének akik kb. másra nem jók.

(#166) szasanyi: Hivatalosan soha nem fogtam a kezembe semmilyen fegyvert, pláne nem sütöttem el.
Ettől részletesebben nem szeretnék belemenni.

[ Szerkesztve ]

(#168) Def26


Def26
félisten

Én személy szerint örülök, hogy a vasalt hajú fékétekőrmű srácoknak nevezett kislányokat beviszik egy kicsit rendet tanulni. ;]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#169) szasanyi válasza D1Rect (#167) üzenetére


szasanyi
félisten

Ne haragudj, de ha valaki egyszer vezetett egy sportkocsit, az ne próbálja meg elhitetni senkivel, hogy ő most már autóversenyző. Ne "szakértsetek" már meg olyan dolgokat, amihez nagyjából közötök sincs, gyakorlati tapasztalat meg pláne.
Olyanokat olvasok itt, hogy Isten óvjon minket attól, hogy valamikor is fegyvert kelljen kiosztani, mert olyan szintű a tájékozatlanság, tapasztalatlanság és félreértelmezés, hogy ellenség nélkül is legyőzitek magatokat.

(#170) D1Rect válasza szasanyi (#169) üzenetére


D1Rect
félisten

Nem haragszom.
Olyanokat olvasok itt, hogy egészen biztosan nem lenne szükség arra, hogy AK-val én védjem meg a magyar földet.

Nem tiltom meg senkinek, hogy ezt csinálja, de aki erre akar kényszeríteni azt megölöm/belehalok.

(#171) danih válasza D1Rect (#167) üzenetére


danih
addikt

Nem erről beszélek (nem olvastam az előzményeket, vagy hogy konkrétan a magyar hadseregről volna szó - mármint a példádban). Egyébként sok helyen standard procedúra, hogy nem az összes katona rohan be egymás után, hogy szép kényelmesen megkaszabolhasd őket, hanem van olyan (ált. több is), aki kívül marad. Tudod, taktika, azért ők sem hülyék ám :DDD
Egyébként teljesen mindegy. Ha legalább 3-an jöttek, akkor neked és a katanádnak csokesszor. :)
(Feltételezve, hogy tudod is használni valamilyen szinten, és nem csak a falon lóg díszként).

[ Szerkesztve ]

(#172) D1Rect válasza danih (#171) üzenetére


D1Rect
félisten

Forgathatjuk ezt a hipotetikus kérdést naphosszat. De teljesen értelmetlen.
Feltételezem, hogy nagyságrendekkel jobban forgatom a kardot mint az átlag magyar katona a fegyverét.

I'll take my chances.

(#173) szasanyi válasza D1Rect (#170) üzenetére


szasanyi
félisten

Egyelőre örüljünk annak, hogy perpilla arra kell vigyáznod borotválkozás közben ne vágd meg magad, és ne üssenek el a gyalogátkelőhelyen. Mindeközben bízzál abban, hogy a te életedben ilyen nem is fordul(hat) elő, mert hidd el:a mostani véleményed, az egy akkori esetleges valóság között hihetetlenül megdöbbentő a különbség.
Én meg abban bízom, hogy nem mindenki gondolkodik így, és ha - hangsúlyozom, ne adj' Isten bármikor is - ilyenre sor kerülne, nem azért veszítjük el a háborút még a harcok megkezdése előtt, mert ti vagytok többen!

(#174) Kassadin válasza D1Rect (#164) üzenetére


Kassadin
addikt

Használható fegyver bármilyen időjárási/terep körülmények között, és ez ami számít. Olyan hogy jó fegyver meg legjobb fegyver szerintem nem létezik, mindegyiknek van hátrányos tulajdonsága (is).

A témához hozzászólva: Szerintem nem lenne rossz egy kis önfegyelmet tanulni a mai fiataloknak, persze nem azt mondom hogy 5 évig legyenek szolgálatban, de ártani szerintem nem ártana a "jellemnek".

[ Szerkesztve ]

(#175) D1Rect válasza szasanyi (#173) üzenetére


D1Rect
félisten

Ha mindenki úgy gondolkodna mint én, a hadiipar becsukhatna.
Ha mindenki úgy gondolkodna mint te, a hadiipar feltalálhatná a pattintott nyílhegyet.

(#174) Kassadin: Az AK remek fegyver, ha képzetlen, felszerelés nélküli embereket küldesz vele harcolni.

Már számtalanszor olvastam, hogy "fegyelem" a témában.
Tudjuk egyáltalán mit jelent a szó? :U
Vigyázbaállást?
Hülyeségek értelmetlen végrehajtását?

[ Szerkesztve ]

(#176) danih válasza D1Rect (#172) üzenetére


danih
addikt

Nos, ok, ha te mondod, GL :)

(#177) Def26 válasza D1Rect (#175) üzenetére


Def26
félisten

"Már számtalanszor olvastam, hogy "fegyelem" a témában.
Tudjuk egyáltalán mit jelent a szó?"

Szvsz egy plusz nevelés is volt a sok semmirekellőnek akiket a szülők nem fegyelmeztek meg. Egyébként meg azt gondolom, itt lakom ez a hazám és a családom otthona, ha kell harcolok érte. Akinek meg ez nem jön be az eltolja a biciklit, ahogy Te is írtad. :)

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#178) Kassadin válasza D1Rect (#175) üzenetére


Kassadin
addikt

Az nem a fegyver hibája, hogy akit behívnak, képzetlen és felszerelés nélküli lesz... :U

Én úgy értem a fegyelmet, hogy nem odamész ahova akarsz és amikor akarsz, nem pofázol vissza az elöljáródnak stb. Nem azt mondom hogy tökéletes ember lesz belőled a katonai szolgálat után, de hogy másképp fogod látni a dolgokat, abban biztos vagyok. Aki meg elbaszott személyiséggel rendelkezik, azon a katonai szolgálat se segít...Lásd hímringyók stb. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#179) D1Rect válasza Def26 (#177) üzenetére


D1Rect
félisten

"szülők nem fegyelmeztek meg"

Hogy kell megfegyelmezni?
Gyakorló szülőként tényleg érdekelne.

"Egyébként meg azt gondolom, itt lakom ez a hazám és a családom otthona, ha kell harcolok érte."
Ahogy érzed, de engem ne akarjunk erre kényszeríteni, mert igen morcos leszek. :)

(#178) Kassadin:
"Én úgy értem a fegyelmet, hogy nem odamész ahova akarsz és amikor akarsz, nem pofázol vissza az elöljáródnak stb."

Azaz? :)

No offense, az emberek 99%-ának lövése nincs arról mi a fegyelem, csak "valami dolog ami rossz és megmondják micsináljak".

[ Szerkesztve ]

(#180) Def26 válasza D1Rect (#179) üzenetére


Def26
félisten

Semmi különös, ahogy téged is neveltek a szüleid az már tökéletes. Gondolom ezt viszed Te tovább. :)

"Ahogy érzed, de engem ne akarjunk erre kényszeríteni, mert igen morcos leszek."

Ebben sem egyezünk meg, de hát ilyen ez a világ. :) (azé' boxot vehetné' :D )

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#181) D1Rect válasza Def26 (#180) üzenetére


D1Rect
félisten

Engem majdnem jól neveltek, sajnos voltak kérdések amikre nem adtak megfelelő választ:
"Miért kell felvenni a papucsot?" Dologra nagyon sokáig nem ismertem a magyarázatot.

De a lényeg, hogy mindenki a fegyelemről beszél, meg a megfegyelmezésről amikor kb. csak ködös fogalma van róla. :)

Box: amióta beszereztem okostelefont drasztikusan visszaesett a gép előtt töltött idő.
Sztem én már csak xbox720 vagy ps4 tulaj leszek.
Meg egyébként is, a ps3 jobb mint az xbox. ;] :DDD

(#182) Kassadin válasza D1Rect (#179) üzenetére


Kassadin
addikt

Miért mi a fegyelem? Világosíts fel.

Annyira ellene vagy ennek a dolognak, mintha ebben az országban mindenki mintapolgár lenne...Szerintem nem árt senkinek se egy kis szolgálat, hogy megemberelje magát. Mondjuk hogy 40 éves embereket is behívjanak, az egy kicsit erős.

[ Szerkesztve ]

(#183) D1Rect válasza Kassadin (#182) üzenetére


D1Rect
félisten

Fegyelem:
1. A csoport eredményes működését biztosító szabályok betartása.
2. Ezen szabályok által biztosított rend.

Ezek nem definíciók, sacc/kb.

Az eredeti pontos definíció megtalálható az értelmező kéziszótárban.

Persze elkezdhetünk gondolkozni azon, hogy mi a franc is az a "rend". :)

"Szerintem nem árt senkinek se egy kis szolgálat, hogy megemberelje magát."
De árt.
Igen, árt = kárt okoz.

A háború meg fasság úgy ahogy van.

(#184) Thome válasza D1Rect (#183) üzenetére


Thome
addikt

Speciel katonaság ellen nem vagyok, még katonának is elmentem volna, de koszos 75000ft-ért biztos nem.

(#185) dízelracer válasza danih (#158) üzenetére


dízelracer
senior tag

Fél órán keresztül fogalmaztam ide egy választ de inkább töröltem. Annyira nem szeretem a banánt.

(#186) Dany007 válasza D1Rect (#183) üzenetére


Dany007
veterán

Ha a dolog - mármint a katonaság - tényleg úgy működne, ahogy működnie kéne - tehát fegyelmet (értsd ez alatt amit szeretnél) tanítanának, igazi férfit faragnának az emberből, akkor lenne értelme a dolognak.
Én sem voltam katona, a legtöbb info pedig tényleg arról szólt, hogy szivatás, szopatás, megaláztatás. Sok sok padlómosás és közte évente 1x egy lövészet. Ennek így tényleg nincs értelme.
Na meg aztán ágyútöltelének szintén nem mennék el. Mert az a fél - 1 évnyi "kiképzés" kb erre lenne elég. Főleg ha mondjuk az illető az 1 éves kiképzés után mondjuk 10 évet polgári foglalkozással tölt, majd "hirtelen" behívják.

Szóval az alapötlet jó. A megvalósítás viszont nevetséges. Így meg már nem ér semmit az egész.

(#187) dízelracer válasza Dany007 (#186) üzenetére


dízelracer
senior tag

Nem ez a gond. 6hónap simán elég lenne harcászati kiképzésre + lövészetre. De amíg egy sorkatona összesen 9db gépkarabély lőszert lőhet el addig semmi értelmét nem látom az egésznek. Na és persze a mai fiatalok... Nekünk 12km-t erőltetett menetet kellet lenyomni teljes menetfelszerelésben (30-35kg). Az első 2km után azt hittem lefosom a bokám mégis végig csináltam. A mai sp-n, "mizumizu"-n meg facebookon nevelkedett fiatalok végkimerülésben meghalnának még a laktanya területén ha rájuk aggatnál 30+ kiló felszerelést. Semmi fizikai állólépességük nincsen. Anyós jelölt tesitanár egy általános iskolában. Felsős nagy ló kölkök 90%-a 500métert nem tud egyhuzamban nemhogy lefutni még végig kocogni sem. Szemtelenek, beképzeltek azt hiszik övék a világ. Marhára ráférne ezekre a srácokra legalább fél év katonai szolgálat...

(#188) Dany007 válasza dízelracer (#187) üzenetére


Dany007
veterán

Részben ezt írtam én is, részben meg a fél év nem elég semmire.
Ha fél évig megy keményen a képzés, majd utána 10-15 évig fegyvert se lát az illető, mert mondjuk bolti eladó, vagy építész vagy akármi a polgári foglalkozása, akkor ennyi idő után egyszerűen kijön a rutinból.
A többi meg igen. Nagyjából így van.

(#189) D1Rect válasza Dany007 (#186) üzenetére


D1Rect
félisten

Nem "veszünk ki embereket az életükből", mert az rossz.

2011 van. Már nem azoknak van a legnagyobb a hadipöcse akik a legtöbben vannak.
A magyar haderő kb. arra jó, hogy kifejezzük vele a politikai állásfoglalást.
Ezen nem változtat ha alkalmatlan tömegeket hívunk be.

Szerintem egy pár ezer fős jól képzett katonaság/katasztrófavédelem nagyságrendekkel hasznosabb és olcsóbb is. Rövid és hosszútávon is.

Az alapötlet sem jó.

(#190) Alexios válasza D1Rect (#189) üzenetére


Alexios
veterán

Én ezt a fegyelem dolgot se nagyon értem, nem kutyák az emberek, hogy be lehessen idomítani őket. Igen, megtanulják, hogy ott nem lehet visszapofázni, de ez miért változtatná meg őket úgy, hogy ha kijönnének onnan se tegyék azt? Pontosan tudnák, hogy itt már nem kiképzőtisztek vannak. Ha valaki egy tahó, az az is maradna ez után is.

(#191) Def26 válasza Alexios (#190) üzenetére


Def26
félisten

Pedig nagyon is működik a dolog. :)

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#192) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

Egyébként a hatásvadász, bulváros címhez hozzászólva: Én beszéltem már a Heti Válasz netes portáljának vezetőjével, és mondta, hogy utálja, hogy ilyen címeket kell választani. Az olvasók nagy többsége a hírkeresőkről jut el az oldalakra, nem hűek a produktumhoz, és ott csak a cím alapján döntik el, hogy mire kattintanak. Míg normális címeket adtak, a látogatószám durván esett, majd mikor ferdített, huperbulváros címmel látták el még a komoly cikkeket is, a látogatószámot sikerült némileg stabilizálni. Mindegyik médium ezért csinálja, pedig nem szeretik...

(#193) D1Rect válasza Alexios (#190) üzenetére


D1Rect
félisten

"Fegyelem:
1. A csoport eredményes működését biztosító szabályok betartása.
2. Ezen szabályok által biztosított rend."

A fegyelem nem rossz.
Ha az emberek fegyelmezetten vezetnek autót az kifejezetten jó, mert kevesebb a baleset.
Van aki ezt megérti de van akit meg kell fenyegetni a büntetéssel, hogy így csináljon.

Ha valakit akarata ellenére elviszünk, olyan értelmetlen dolgokat csináltatunk vele amit nem akar és közben büntetéssel fenyegetjük nem teszi fegyelmezetté az embert.

Az a csoport amelyik önként szerveződik mindig hatékonyabb lesz.
Vannak akik mennének katonának, egyetértenek a céljaikkal.
Menjenek, hajrá.

Ők nem azért lesznek fegyelmezettek, mert félnek a büntitől, hanem azért mert megértik, hogy egy nagy egész részei és fontos amit csinálnak.
Amikor arra kerül a sor, hogy valamit el kell végezni, a legjobb képességei szerint lát neki.

(#194) Alexios válasza D1Rect (#193) üzenetére


Alexios
veterán

Ha valakit akarata ellenére elviszünk, olyan értelmetlen dolgokat csináltatunk vele amit nem akar és közben büntetéssel fenyegetjük nem teszi fegyelmezetté az embert.

Erre akartam én is célozni.

(#195) Crystalheart válasza D1Rect (#193) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Az önkéntességen alapuló kommandós alakulat szerintem is a leghatékonyabb. :)

Ami engem illet, az egész magyar hadsereget átképezném békefenntartókká. A haza vagy Európa katonai védelmére úgysem lesz már életünkben szükség.

(#196) Dany007 válasza D1Rect (#189) üzenetére


Dany007
veterán

De igen, szerintem az alapötlet jó.
Ha más miatt nem is, a fegyelem miatt.
Persze a Szu szétesése előtt, elvileg bármelyik pillanatban kitörhetett volna egy 3.VH. Oda nyilván kell ember, még ha nem is túl képzett, de több, mint a semmi. Egy olyan helyzetben párezer emberrel még ha jólképzettek is, semmire nem mentünk volna.

A szétesés és a Nato csatlakozás óta meg talán csak fegyelmi, nevelési szempontból lenne jó az "ötlet".
A mai gyerekek úgy nőnek fel, lesznek felnőttek, hogy a nagy részük elkényeztetett, "mindent megkapok" kisgyerek. Hiába felnőttek már - 18+ -, de önálló életre aligha képesek.
Ezeket az embereket ilyen korban kiszakítják a családból mondjuk 1 évre és megnevelik. Ez lenne az alapötlet. Ahol saját fizikai és lelki "kútfőből" kell gazdálkodni. Nem lehet futni anyucihoz.

Így legalább azok is kaptak egy kis nevelést, akiknél ez otthon hiányzott.
Ma már a tanár nem nevelheti a diákot, mert egy rossz szó vagy mozdulat és megy a feljelentés, jönnek a szülők és ők verik meg a gyereket stb...
Arról nem beszélve, hogy egy ideje már egyre kevésbé önállóak a gyerekek. A saját különálló élet ideje egyre inkább kitolódik. Nem ritka a 30 vagy 30 fölötti "gyerek" aki még mindig a szüleivel él. És nem azért, mert nem tudna elköltözni, vagy albérletbe menni, hanem egyszerűen azért mert neki ez így kényelmes. Az ágyat meg a kaját a segge alá tolják, mosnak rá, ad haza egy kis pénzt és gyakorlatilag semmire sincs gondja.
Aztán ezt is meg lehet kérdezni szülőktől, nagyszülőktől, hogy ~ 20-25 éve hány 30-35 éves ember élt a szüleivel?

Szóval fegyelem, önállóság, a szabályok - törvények - és a feljebbvaló tisztelete. Ez lenne az alapelképzelés a katonai kiképzés mellett. Ami ezidáig működött is. Az összes rokon aki volt katona így vélekedik azóta is. Hiába volt tele szivatással, megaláztatással, de mégis - ezek mellett - kiemelik a nevelés szerepét.

@(#193) D1Rect:

Van benne valami. Nem mondom, hogy jó volt a rendszer, mert nem.
Csupán az alapötletet "dicsértem".

"Az a csoport amelyik önként szerveződik mindig hatékonyabb lesz."

ez így van, de:

"Ha valakit akarata ellenére elviszünk, olyan értelmetlen dolgokat csináltatunk vele amit nem akar és közben büntetéssel fenyegetjük nem teszi fegyelmezetté az embert."

Szerintem ennek is csak az a "nevelő" célzata lenne, hogy sajnos a világban nem minden úgy történik, ahogy az egyén szeretné! És ezt bizonyos mocskosul nem lehet megértetni a mai fiatalokkal, pedig nagy szükség lenne rá.

[ Szerkesztve ]

(#197) hack69 válasza ZCoyote (#36) üzenetére


hack69
aktív tag

Egyet értek. :D

(#198) Crystalheart válasza Dany007 (#196) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Csak szerintem erre nem a katonaság volna a legjobb megoldás. A polgárokból nem fegyelmezett gyilokgépet kell képezni békeidőben. Sok mindent lehet ott tanulni, de erkölcsöt és becsületet nemigen. (Nagyapám katonatiszt volt... Ma sem menne ez másként.)

(#199) Dany007 válasza Crystalheart (#198) üzenetére


Dany007
veterán

"Sok mindent lehet ott tanulni, de erkölcsöt és becsületet nemigen. "

Persze, ez csak egy járulékos plusznak számítana, ahogy mondtam ideális esetben.
Amúgy meg igen, a katonaságban elsődleges cél, hogy az ilyen kiskatonákat megtanítsák, hogy győzd le az ellenséget és te maradj életben.
Aztán aki olyan, az további pályát választhat ezen belül. De háborúban - mert erre készítenek fel elsődlegesen, másodlagosan csak a nevelés, fegyelem, rend stb... - nem sakkozás, vagy padlómosás lenne a cél, hanem az önvédelem, és / vagy a gyilkolás.

[ Szerkesztve ]

(#200) Иван válasza D1Rect (#175) üzenetére


Иван
őstag

Meg is siratnám a hadiipart :) Szegény svédek nem tudnának milliókat kaszálni a grippeneikből. Jajaj, már a gondolattól is rosszul vagyok...

:N

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.