Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) blueMerle


blueMerle
veterán

Különös tekintettel kerüld a szlovák és ír termékeket!

A szlovák termékekkel elárulod nekem hogy mi bajod van? :U

(#52) Lenry válasza Dany007 (#50) üzenetére


Lenry
félisten

Szerintem itt már a túlzott "hungarizmussal" van a gond. Ez már túlzás...
Magyar így magyar úgy magyar amúgy... Mégis mi az a magyar? Ugyan már...
Persze persze én is tanultam történelmet, nagy dolgokat vittünk véghez, nagyon nagy elődeink voltak akik meg is érdemlik a tiszteletet. Sőt rengeteg sok tudóst adtunk a világnak, talán a terület és népesség számához képest a legtöbbet a világon.
De könyörgöm ennek már vége... Már több mint száz éve csak a hazánkat basszuk szét. Igen mi magyarok, meg az elődeink meg az ő döntéseik... Egy rakás szar lett az ország, 150 éve nem történt olyan, amiért büszke lennék a Magyarra!
Viszont az elmúlt 5-10 évben már jóval többször, h már én sajnáltam, amiért magyar vagyok...
Ennek a túlzott hazafiságnak semmi értelme.

köszönjük... te és a hozzád hasonlók fogják ezt a nemzetet felvirágoztatni :(((

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#53) DeadMeat válasza blueMerle (#51) üzenetére


DeadMeat
veterán

Hát mert nem magyaro termékek. :U
Tulajdonképp engem nem érdekel,honnan jön a termék.Nekem a megfelelö minöség a fontos.És ha a szlovák sajt finomabb mint a magyar.... A minöség a fontos.

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#54) blueMerle válasza DeadMeat (#53) üzenetére


blueMerle
veterán

Akkor vagy felsorolja a világ összes országát, vagy egyet sem, és úgy utal a nem magyarországi termékekre mint külföldi. Ez így ebben a formában kifejezetten úgy tunik, mintha ezen két ország termékei rosszak lennének, csak akkor azt nem tudom mi a fenéért vannak tele a helyi hypermarketek/uzletek parkolói magyarországi rendszámú autókkal, az uzletek pedig magyarországi vásárlókkal :U

Így ebben a formában hogy Hottentotta föld sajtja szar egy idióta általánosítás, nem tobb. Nagyon sok finom magyar termék van amit szivesen megveszek, viszont van amibol az itthonit részesitem elonyben, pl.: húsfélék, sajtok. De attól még nem mondom azt hogy a "magyar cuccok szarok", mert ez nem igaz, ahogy azsem hogy a szlovák és az ír?!!? cuccok rosszak lennének. Minden országban mindenféle termékbol általában rengeteg féle-fajta van, ami ízben nem azonos.

[ Szerkesztve ]

(#55) Dany007 válasza Lenry (#52) üzenetére


Dany007
veterán

ez minden vágyam elhiheted xD

(#56) DeadMeat válasza blueMerle (#54) üzenetére


DeadMeat
veterán

Nem értem miért ragadtad ki a sajtot,csak egy példa volt.Ráadásul idiótának sem tartom magam.Mondhattam volna szlovák cementet is,de abból magyart veszek mert jobb.Sőt több izben sem létezik...(tudom,én vizsgálom a magyart,néha szlovákot ukránt.ect összehasonlításként.)A minöség számit nekem.
Így van sokan kijárnak vásárolni,mert olcsóbb?.Sokan meg idejárnak dolgozni mert jobban keresnek? itt,mint odaát.És miért baj ez?Engem ugyan nem zavar. :R

[ Szerkesztve ]

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#58) blueMerle válasza DeadMeat (#56) üzenetére


blueMerle
veterán

Fuss neki még egyszer, mert seholsem idiótáztalak le, mégcsak rólad szó sem volt, a sajtot példaként hoztam fel, de akkor legyen mondjuk papucs, hogy béke legyen. :D Amit írtam, példaként hoztam fel. Nem úgy hogy TE írtad és TE vagy ez meg az.

Kalandor: azt hiszem ezzel minden ország polgára így van. Ami elkeseríto, ha meglátja a nép hogy X eurocent az olasz alma, az itthoni meg sokkal tobb, akkor melyiket fogja megvenni? :U Foleg így, mikor az egész világon olyan "nagyon jól" mennek a dolgok? :( Szép és jó dolog a hazafiasság, de én is pénzbol élek és sokszor én is ráugrom ezekre az akciókra. Lehet lincselni ;)

[ Szerkesztve ]

(#59) DeadMeat válasza blueMerle (#58) üzenetére


DeadMeat
veterán

Énkérek elnézést.Nem megy a gombolkozás már. :(
Vagy érthetném aúgy is hogy szerinted funkcionális analfabéta vagyok ;] Amiben lehet hogy most van is valami. :W

[ Szerkesztve ]

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#60) Vakegérke válasza Dany007 (#50) üzenetére


Vakegérke
veterán

Hungarista lennék? Vállalom.

Az én pénzemből magyar gazdák húzzanak hasznot, ne a hispán, tót, és egyéb atyafiak.

Ki a fenére számíthat a magyar paraszt, ha nem saját vérére? Ha mi is eláruljuk őket, akkor nekik befellegzett, mi pedig zabálhatjuk azt a szemetet, amelyet idegen náció örömmel rak elénk, hiszen ebből van haszna.

Tényleg nem érted?
Ha eláruljuk gazdáinkat, és más náció mocskát vesszük meg, nem lesz magyar mezőgazdaság.
Nem fog termelni semmit a magyar gazda.
Ehetjük majd mindazt a szemetet, amelynek se íze, se bűze, ráadásul még véletlen sem magyar embert boldogít megvásárlása.

Az én asztalomon magyar kaja legyen, magyar emberektől származó alapanyagokból.
Slusz, nincs tovább.
Nem érdekel semmiféle üzletpolitika, nem érdekel kinek dagad a zsebe a behozott élelmiszerek kapcsán.

"A témához annyit, hogy "Crystalheart" már felvilágosított egy múltkori vitánkban, hogy érdemes az ország mezőgazdaságát megmenteni hosszútávon. Ezt el is ismertem a végén."
Akkor mi a fenéért vagyok én hungarista, ha magyar terméket veszek, amikor csak tehetem?

Egyáltalán mi az, hogy hungarista?
Talán baj, hogy Hungária érdekei mellett állok ki? Talán nem szép magyar hazánkban élünk? Lebecsülendő, hogy azokat igyekszem támogatni forintocskáimmal, akik honfitársaim, és húzzák az igát, holott megbecsülésük egyenlő a nullával?

"De azt is el kell ismerni, hogy amíg a magyar árú nem lesz versenyképes a külföldivel mint árban, mint minőségben..."
Árban lehet. Mesterségesen lenyomottak. Olcsó szeméttel kell elárasztani a vásárlót, úgyis azt veszi.
Azonban korántsem hiszem, hogy minőségben felveszi a versenyt bármely náció produktuma a magyar termelőkével.
Izlés dolga. Aki viszont magyar kaján nevelkedett, az nem fogja imádni azt a szemetet, amit az idegenből behozott termék ajánl.

Tanulatlan a magyar paraszt? Meglehet. De az én népem fia. Támogatom vásárlásaimmal is, hiszen ő az, aki képes azokat az ízeket szolgáltatni nekem, amelyek nélkül talán hontalannak érezhetném magam.

Ha nem támogatod a magyar parasztot vásárlásaiddal, nem lesz lehetősége arra, hogy termesszen, tenyésszen.
Nem fog termeszteni, tenyészteni. Belefog valami másba, remélhetőleg sikeresen.
Kiszolgáltatottá válunk, és én soha többé nem ehetek igazán magyaros kaját.
Lelkedre vennéd?

"Engem az se érdekel ha Zimbabwéből importálják ide, ha olcsó és finom."
Tudod, hogy hány gazda sorsát pecsételted meg ezzel a mondatoddal?
(Bár kétlem, hogy a magyar ízeket képesek kiszolgálni az olcsó, és "finom" idegen vackok.)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#61) raver


raver
aktív tag

A mezőgazdaságban nem vagyok képben. Méhész szemszögből tudom megközelíteni a dolgot.

Tehát. A magyar akácméz "híresen" jó, minőségi termék. Ezen kár vitatkozni.... De nézzük meg ezt kik állítják. Természetesen a fogyasztók nagy többsége (és nem csak az itthoni fogyasztók). Teszik ezt miközben az a méz amit leemelnek az áruházak polcairól köszönő viszonyban sincs a kaptárból kipergetett mézzel. De mégis jó.... Hogy miért? Sokáig nem tudtam. Aztán rájöttem. Azért mert a többi még ehhez képeset is rosszabb.

A mézünk jó. A méhészek mégsem jutnak 1ről a 2őre... Rájöttem hogy azért, mert az embereknek itthon vagy egy nagyon hülye szokásuk ( ha megdöglik a tehenem, akkor kinyírom a szomszédét is effektus) Az összefogás helyett inkább egymást mardossák. A felvásárló meg jót röhög mindenkin, mert a vételi árakat a lehető legalacsonyabban tartja. Szépen kiviszi a mézünket az országból, megkutyulja, kiszereli és olyan haszonnal adja el, amiről még álmodni sem mertek.

Pedig ha lenne egy normálisan működő magyarországi kiszerelő üzem, a magyar méz még jobb lehetne ráadásul kedvezőbb áron. Ti is nyernétek a dolgon. És mi méhészek is.

Ez egy nagyon jó példa arra, hogy az én szemszögemből az a méz amit ti esztek egy nagy rakás szar. De én bárhol bármikor kijelentem, hogy a magyar méz kifogástalan minőségű. Mert amíg nálam van az is...

Szerintem más ágazatokban is hasonló a helyzet. Ahhoz hogy ez változzon első sorban a termelők fejében kéne rendet tenni. A méhészek is kapnak állami támogatást. A Gazdák közül nem egyet ismerek aki sokmilliós gépeket vett támogatásokból.... Nem gondoljuk hogy ezeket az ösztönző dolgokat illene már valahogy visszafizetnünk a társadalomnak? Idelye lenne észbe kapni.

(#62) blueMerle válasza Vakegérke (#60) üzenetére


blueMerle
veterán

Aki viszont magyar kaján nevelkedett, az nem fogja imádni azt a szemetet, amit az idegenből behozott termék ajánl.

Ehhez csak gratulálni tudok, minden ami nem magyar az szemét. Elképesztöen innteligens hozzáállás. :R

A világ nem csak Magyarországból áll, én veszek nálad X dolgot, te nálam Y dolgot. Mert itt ez, amott az olcsóbb. És nem kell fújtatni meg verni a melleket. :))

[ Szerkesztve ]

(#63) Dany007 válasza Vakegérke (#60) üzenetére


Dany007
veterán

Na, először is elnézést, az előző hsz nem személyeskedés akart lenni.
Semmi baj a Hungarizmussal... Bizonyos esetekben engem is elönt a hazaszeretet, igaz ritkán :)
Csak azt akartam mondani, hogy elfogult vagy.
Elfogultan mondod, hogy a magyaron kívül minden más szar... Pedig azért ez nem így van...
Rengeteg világhíres étel van. Mint alapanyag, mint készétel. És ennek csak töredéke, ami magyar.
Tehát eléggé irrális azt mondani, hogy minden ami kinntről van az szar.

Igen anno Crystalheart-tal ezt megbeszéltük. Kb annyira jutottunk, hogy majd ha már kifogyunk az oljaból kb 40-50 év múlva, és a magyar termelők addigra halottak lesznek akkor nagyon drága lesz kinntről behozni a cuccot, és ezért érdemes lenne megmenteni a magyar gazdaságot... Kb.

Én nem azt mondtam, hogy lökjük a porba a magyar gazdákat... De ahhoz, hogy jobb legyen nekik is tenni kell valamit! Én se vagyok egy agrármérnök, de józanésszel felfogható, ha valamire nincs kereslet akkor nincs, kész... Ott tenni kell valamit. Nem lehet ráerőltetni az emberekre.

"Tudod, hogy hány gazda sorsát pecsételted meg ezzel a mondatoddal?"

Na hányét? Ez a baj. Hogy a gazdák is csak ezt látják. De azt nem hogy nekik kéne tenni valamit!
Ha lesz másik munkája, akkor lehet, hogy meg fog tudni élni, nem kell majd siránkoznia.

Ha én szar minőségben 2x-es óradíjjal dolgozok, akkor engem fogsz felkérni?
Ha én 6500Ft/h telepítek neked Xp-t, ami 1 hónap múlva összeomlik, akkor is engem fogsz felkeresni legközelebb? Amikor vannak profik 3000Ft/h ért? Csak azért mert magyar vagyok?
A világ nem így működik. Vagy akkor álljak neki siránkozni, hogy engem mért nem alkalmaz senki ??? Nonsens, mert kb ez a helyzet...

Szóval mégegyszer, isten ments, hogy eltűnjenek a magyar ételek. Imádom a fűszeres magyar kaját.
De valamit változtatni kell a mezőgazdaságunk alapjaiban, mert egyértelmű, hogy ez így veszteséges! Igazi szakembernek kéne összefogni, és irányítani őket. Modernizálni, mint a kézzelfogható állományt, mint pedig a gondolkodásmódot.
Érted mire gondolok?
És ez nem az átlagembernél kezdődik, hanem ott "fent" magasan! Bizony ám! Azzal, hogy te megveszed a magyar paradicsomot, attól még a mezőgazdaság ugyan olyan veszteséges lesz. Itt nem működik a sok lúd disznót győz elv, mivel az alapoknál vannak problémák...

(#64) #65675776 válasza raver (#61) üzenetére


#65675776
törölt tag

Talán a felvásárlókat kellene kiiktatni a rendszerből, és magatoknak kiszerelni a mézet.

(#65) Dany007


Dany007
veterán

Ja még a minőségi magyar árukhoz annyit, hogy tudomásom van egy tesztről.
Egy "illegális" tesztről, amit a magyarországon termelt, és palackozott ásványvizekről készített egyik volt kolegám és pár munkatársa.
Na szal a lényeg az, hogy a vizsgált 5-6 ásványvíz közül már nemtom melyik márka volt, nem is a reklám helye, de összesen egyetlen egyben voltak ásványi anyagok is.
Az összes többi sima szódavíz! Kivéve az import árú, mert az normális volt.
Szal a lényeg, szinte az összes itthoni eladásra szánt áruban egy deka értékes cucc nem volt... tiszta szódavíz, és ezt adják el ilyen meg olyan néven... Persze később kiderült a dolog és mindenkit kirúgtak :)

(#66) Vakegérke válasza Dany007 (#63) üzenetére


Vakegérke
veterán

"Imádom a fűszeres magyar kaját."
Innen kezdve van miről vitatkozni?
Ha nem támogatjuk a magyar gazdákat, nem lesz többé fűszeres magyar kaja.

Buta kétkezi dolgozó vagyok, nekem magas a politika. Annyit látok csupán, hogy megfojtják a magyar gazdákat, miközben óriási a választék az üzletekben.
Drágább? Egye fitty, azt veszem. Mert számomra fontos, hogy megfizessem a magyar paraszt izzadtságát. Butaság? Lehet. De az a gazda addig gazdálkodhat, ameddig én vásárlok tőle. Vagy éppen Te. Ha nem vesz tőle senki semmit, akkor kampó, lehúzhatja a redőnyt.
Így sem világos?
Nem lesz fűszeres magyar kaja, ha becsődöl a gazda.

blueMerle: "Ehhez csak gratulálni tudok, minden ami nem magyar az szemét. Elképesztöen innteligens hozzáállás."
Nos igen, unintelligens volnék, vagy mi a fene. De miről is van szó? Idézet magamtól:
"Aki viszont magyar kaján nevelkedett, az nem fogja imádni azt a szemetet, amit az idegenből behozott termék ajánl"
Hol utal ez arra, hogy minden nem magyar termék szemét? Talán szemétnek tituláltam Tesla találmányait?
Szó sincs róla. Pusztán arra utaltam, hogy az igazán ízes magyar termékek a nyerők, legalábbis nálam. Magyar gazdák termékei. És ha már fizetek, akkor magyar embert akarok megfizetni.
Igen, magyart.

Fújtatok, verem a mellem? Visszakérdezek. Megtehetem?
Magyar vagyok, és melldöngetve vásárolok magyar paradicsomot, krumplit, és minden egyebet, amire csak szükségem van.
Van értelme melldöngetésemnek?
Mivel a többség eltipor véleményével, kijelenthető, hogy nincs.

Az én tányéromban csakazértis magyar kaja legyen!
Nem érdekel, hogy drágább, én véreimet támogatom vásárlásaimmal.
És itt pont.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#67) SystemRoot


SystemRoot
őstag

Ez a patriotizmus aranyos, de ez kb annyi mint adni némi pénzt a csövesnek. Értelmetlen. Csak a politika tud a gazdaságon segíteni.

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

(#68) pink75


pink75
aktív tag

anno 1840, ha jól emlékszem, védegylet: akkor is magyart, ha rosszabb és drágább
sok hülye, Széchenyi, Kossuth...aztán lett is belőle szar XIX.sz második fele, ugye? Most is abból élünk
mindezt a sok ellustult gondolkodásúnak

[ Szerkesztve ]

xxx

(#69) pink75 válasza Dany007 (#65) üzenetére


pink75
aktív tag

pl nestlés víz, meg coca-colás víz? az ám a magyar

xxx

(#70) Dany007 válasza pink75 (#69) üzenetére


Dany007
veterán

Mondjuk Kékkúti ásvány víz... Mondom, amit magyar o.- termelnek ki, és palackoznak...
Az import az normális, az itthonra szánt sima szódavíz...
És ez nem bulvár...ezt egy volt kollegám csinálta személyesen... Neki azért hiszek :)

(#71) #64791808 válasza SystemRoot (#67) üzenetére


#64791808
törölt tag

Ez nem patriotizmus, semmi köze hozzá. Ez az úgynevezett "magyarkodó" viselkedés. Mottó: "majd mink megmutassuk!" Mer a mi pöcsünk keményebb!

Aztán megy a csodálkozás, hogy pofánvágnak minket odaát...

[ Szerkesztve ]

(#72) Dany007 válasza #64791808 (#71) üzenetére


Dany007
veterán

Sz.tem meg a tipikus Hungarizmus... Akik azt hiszik, hogy Magyarország az Isten, a király, a legjobb hely a világon... Minden ami magyar az überfasza... stb...
Csak azt nem látják, hogy pont a magyarok akik elbaszták ezt az országot...És, hogy az egész ország egy rakás szar! Nem sokkal több. Amit a múlt megőrzött, az érték marad, de amit most és az elmúlt században történt lószar...És minden létező területen! Önző saját érdekeit néző nép (tisztelet a kivételnek) akik nem látnak túl a saját határaikon...

(#73) SystemRoot válasza Dany007 (#72) üzenetére


SystemRoot
őstag

Nem erről itt szó sincs. Egész egyszerű a levezetése ennek, elmondom. Te ezzel az országban szimbiózisban élsz. Gazdasági erőssége kihat rád. Személyes érdeked hogy jól menjen a magyar gazdaságnak és a magyar cégeknek, hogy magas legyen a GDP, ne értéktelenedjen el a forint, stb. Egy magyar polgár természetesen legyen abszolút önző más népekkel szemben amíg abból kára nem származik és védje saját érdekeit. (az egy másik kérdés hogy naiv ez a kezdeményezés és nem nagyon erősítené a gazdaságot)

Egyébként pedig ne becsméreld ezt az országot mert sértesz vele engem és más fórumtársaidat meg egyébként is.
A hungarizmus, és magyarkodás amiről Cerebellum beszél, az egy tipikus szánalmas jelenség ma. Lejáratják az eszmét, de ne azonosítsd az ő primitív elképzeléseikkel a valós eszméket.
Az értelmes nacionalizmussal semmi baj sincsen. Én szeretem ezt az országot, neked is szeretned kéne hiszen:
Ez a föld, melyen annyiszor
Apáid vére folyt;
Ez, melyhez minden szent nevet
Egy ezredév csatolt.

Üdv.

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

(#74) Dany007 válasza SystemRoot (#73) üzenetére


Dany007
veterán

Ez az igazság sajnos... Ha tehetném, és lenne lehetőségem, én már nem itt élnék...
Tisztelem a hazám múltját (régmúltját), de ami a jelent illeti, az szánalmas...

[ Szerkesztve ]

(#75) Dany007 válasza SystemRoot (#73) üzenetére


Dany007
veterán

Ahogy te is írtad, ezt a lépést nem nekem kell megtenni, hanem a vezetőknek.
Én egy senki vagyok, aki próbál megélni ezen a szennytelepen.
Nem akarom magam sajnáltatni ,de most voltam 2 hónapig munaknélküli, sz.ted mennyit adtak? 31900Ft.-ot... Ennyi? Ezzel támogat az állam, hogy ne haljak meg? Röhej... Nemhogy magyar kaját nem tudok venni rajta, de a számláimat se tudom kifizeni. Ha nem a szüleimmel laknék még mindig, akkor most már hontalan csöves lennék én is.
Biztos voltál már külföldön szal tudod miről beszélek...
Elég csak az osztrákokhoz menni. Ott ha valaki áll a zebra mellett, azt akkor is átengedi a többség! És amikor én simán áthajtottam, ledudáltak, meg utánnam jöttek... Én voltam a legjobban meglepve... Itthon mi van? A 70 éves öregasszonyt a zebrán félúton is elütik 80-nal... A kultúra...ez az ami hiányzik itthonról... Az valahol megakadt 100 éve és ott is maradt...
Itt eleve az emberek gondolkodásmódjával van gond. Hogy mindenki ott húzza le a másikat ahol tudja...
Érdekes én a legnagyobb karácsonyi hajtásban is tudok türelmes és kedves lenni az ügyfeleimmel... de amikor nekem kéne valami akkor az átlag boltos / akárki le se szarja a fejemet...bunkó stb... De ha már villantok egy 10-20 ezrest, akkor meg kinyalná a seggemet is szarás után...
Aztán mindenki tudja h milyen gazd.-i helyzet van, ha tetszik ha nem de gyárak szünnek meg, emberek ezreit rugják ki... és akkor nekiállnak siránkozni, hogy mért nem a drágább magyar terméket vesszük meg? Mert akkor sokkal jobb lenne az országnak...meg a gazdáknak?

Csak azt sajnálom, hogy tönkretettek egy olyan országot, ami a méretei ellenére nagyon nagy lehetett volna a világon...
Vajon a sok magyar tudós és feltaláló miért nyugaton kamatoztatja a tudását?
Az elmúlt 2 évben az ismerőseim 1/3-a kiment külföldre! És nem csak dolgozni, élni is!
Vajon miért? Mindenki menekül erről a szennytelepről...
Persze itt lehetne mondani, hogy nem menekülni kéne hanem tenni valamit az országért, de az a helyzet, hogy itthon van 10-20-100 ember, akik eldöntik az ország sorsát és kész. Másnak nincs érdemi beleszólása...

[ Szerkesztve ]

(#76) Depression válasza Dany007 (#50) üzenetére


Depression
veterán

Akkor politizáljunk egy kicsit:
A holland cucc nem azért olcsóbb, mert olcsóbban termelik, hanem, mert olyan hatalamas export támogatást kapnak rá, hogy ha itt olcsóbban is árulják, még akkor is nyereséges nekik. Ha tönkretették majd ezzel a hazai mezőgazdaságot, és itt nem termel már senki, akkor a kiszolgáltatott állapotunknak megfelelően emelik majd az áraikat is. Ez történt pl. sertéshússal is: a magyar minőségi sertést a külföldiek felvásárolták, miután az itthoni piacot elárasztották silány minőségű hússal és nevetséges árakkal. Miután itt már senki nem tenyésztett sertést, azt a silány cuccot ugyanolyan árban adták már, mint előtte a minőségi magyart. Ezt sajnos a politikusaink engedték, és engedik a mai napig.
Túl kicsi ország vagyunk az ilyen jellegű támadások ellen, és a képviselőink is csak a saját zsebeiket figyelik, ami nem sokat használ.
A 'minőségi magyar sertés' alatt nem azt értem, hogy a magyar mind minőségi, hanem az itthon volt 'minőségi sertés'-t vitték el.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#77) zeoos


zeoos
tag

Összefogás kell? ... hmmm ... igaz! - tegnap láttam egy igencsak szemrevaló menyecskét: nem csak összefogtam vona vele, de össze is fogdostam volna. Magyar termék volt és én csak jó hazafi lettem volna. :DDD
Ez egy olyan elcsépelt, közhelyes téma!!!
Amíg a politika foglalkozás és nem hivatás, amíg a polgár adócsaló és ráadásul rabszolga is, amíg nincs kialakult arculatunk és jobbról-balról hagyjuk magunkat megvezetni, amíg az autós a dudát nyomja és nem a féket, a nénike pedig a zebra kellős közepén áll neki a kendőjét megigazítani, amíg lop a tolvaj, a kereskedő, a hivatal és a kormány is .... addig van itt egyáltalán miről beszélni? Unalmas és számalmas téma ez, közben senki nem jobb a "deákné vásznánál" ... és ez a külföldi kolbászkerítés! - ez meg vicc a javából.

Azzal kellene szembesülni, hogy miért adjuk el az országot és az egyén saját magát.
Létminimumos munkaerőbejelentés, fekete munka? Nem kell odamenni dolgozni.
Kevés a segély? (szerintem sok) Nem a segélyre kell bazírozni, hanem kell valamit tenni magunkért ... aki AKAR dolgozni (és ért is valamihez), annak van és mindig is lesz munkahelye. Demagóg szófosások ezek és közben észre sem vesszük, hogy mutogatásainkkal tulajdonképpen a tükörben saját magunkat csodáljuk. Hát ennyi, nem több.

[ Szerkesztve ]

"... nem tudtam, hogy lehetetlen (?!) ... ezért megcsináltam (!!!) ..."

(#79) FPéter


FPéter
aktív tag

60-70%-ot fizetek adóba. Majd ha ez 40% alatt lesz és van WC meg gyógyszer a kórházban, akkor ígérem, gondolni fogok a gazdákra is. Pedig a kedvencem a kínai kaja.

Egyébként elég furcsának tartom, hogy a nagy magyar pékek meg a nagy magyar fuvarozók árat emeltek a 300 Ft feletti üzemanyagárak miatt, de nagy magyar árcsökkenést még nem nagyon láttam.

(#80) Lenry válasza Dany007 (#74) üzenetére


Lenry
félisten

ilyen esetekben jut eszembe, hogy ha egyetlen pontot kellene megváltoztatni az Alkotmányunkban, akkor én biztosan ezt a pontot törölném el:
69. § (1) A Magyar Köztársaságban senkit nem lehet magyar állampolgárságától önkényesen megfosztani, vagy magyar állampolgárt a Magyar Köztársaság területéről kiutasítani.

szar ez az ország?
"El lehet menni Magyarországról! Itt lehet bennünket hagyni kérem szépen! Tessék! Lehet menni!" - idéztem, találd ki kitől

légy oly szíves, ezt a szar országozást abbahagyni...
rossz a helyzetünk... igen tudjuk... mit teszel, hogy javíts rajta? ja, semmit? akkor viszont ne is mondj inkább semmit

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#81) Dany007 válasza Kalandor (#78) üzenetére


Dany007
veterán

nemtom, én erről nem hallottam :) Ez a teszt, amit leírtam soha nem került nyílvánosságra... A 3-nőt akik ezt "maszekba" kiváncsiságból elvégezték, egyből kirúgták...

(#82) Carpio


Carpio
tag

Olvasva Vakegérke, Systemroot, Depression hozzászólásait örülök, hogy vannak még tisztán látó és a magyarságukra büszke emberek. Én is közéjük tartozom.

A legnagyobb télben tanultam meg, hogy legyőzhetetlen nyár lakozik bennem.

(#83) Carpio válasza Dany007 (#65) üzenetére


Carpio
tag

Ehhez meg annyit, hogy amit ma a világon természetes ásványvíznek neveznek ( ásványi anyag tartartalom: 400-1000 mgram, legalább 100 ezer éve a földfelszín alatt van, nulla mikróbaszám), nos e vízkategória globális készleteinek a 70%-a a Kárpát-medence fenekén található.
De Te csak vegyed a külföldi vizeket.

[ Szerkesztve ]

A legnagyobb télben tanultam meg, hogy legyőzhetetlen nyár lakozik bennem.

(#84) Dany007 válasza Lenry (#80) üzenetére


Dany007
veterán

Így van tökéletesen írod.
Mint már korábban írtam, ha lenne lehetőségem már rég nem itt élnék!

Hogy mit teszek?
Tudod mit teszek?Nem bűnözök, dolgozok tisztességesen, és tisztességesen adózok utánna! Azt teszem!
Miért te mit teszel őszintén? De sz.tem ne menjünk személyeskedésbe :)
Te azt hiszed, hogy ha bármit is teszel azzal javítasz az ország helyzetén? A legnagyobb naivitás lenne...
Te is tudod, hogy van pár ember odafenn, akik eldöntik hogy az én meg a te meg a többiek adóját mire költsék... És ez lett belőle... Amit te annyira Istenítesz!
Az, hogy az átlagéletkor itthon durván 10-12 évvel kevesebb, mint párszáz km-re! Lakást venni lehetetlen... Mindenki kizsákmányolja a másikat... stb stb stb...

Ha te ezt mind nem veszed észre, akkor barátom te nem ebben az országban élsz!
Egyedül a múlt az, amiben van mit becsülni, de a jelenben semmi sincs...

(#85) Dany007 válasza Carpio (#83) üzenetére


Dany007
veterán

Jaja persze... Magyarország az Isten... Itt van minden... A legjobb hely a világon... LoL...
Ennyire azért ne legyél elfogult...

(#86) joey04 válasza Vakegérke (#66) üzenetére


joey04
titán

De miről is van szó? Idézet magamtól:
"Aki viszont magyar kaján nevelkedett, az nem fogja imádni azt a szemetet, amit az idegenből behozott termék ajánl"
Pusztán arra utaltam, hogy az igazán ízes magyar termékek a nyerők, legalábbis nálam.

Az idézetben(Aki viszont magyar kaján nevelkedett, az nem fogja imádni azt a szemetet) általánosítás van, a magyarázatban(Pusztán arra utaltam, hogy az igazán ízes magyar termékek a nyerők, legalábbis nálam.) már csak egyéni véleményként írod.
Holott lehet, hogy sok magyar kaján nevelkedett ember szeretni fogja ezt a sok "szemetet" mert jobbnak tartja esetleg mint a magyar kaját.

a külföldi vs magyar étel vitába nem szállok be, sajnos a legtöbb ember örül, ha a legolcsóbb fajtából minimálisan eleget tud venni magának és családjának.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#87) Lenry válasza Dany007 (#84) üzenetére


Lenry
félisten

ha el kezdem mondani, hogy én mit teszek, akkor jön a "Jobbik, meg Zöld Párt? na ne röhögtess, semmi esélyetek semmire" típusú szöveg, úgyhogy hagyjuk

Te is tudod, hogy van pár ember odafenn, akik eldöntik hogy az én meg a te meg a többiek adóját mire költsék...
- hohóóó.... észreveszed az ellentmondást, saját, korábbi hozzászólásaiddal? mert eddig a magyar ember magának köszönhette, hogy itt tart, most viszont te is azt mondod, hogy igen, ott fönt, vannak, akiket k*rvára nem érdekel, hogy mi van itt lent... ők azok, akik miatt elsősorban itt tart ez az ország, ahol

most jön az, hogy "de hát az emberek választották meg őket" - azért, mert nem volt más... mutass egyetlen politikust, aki nem csak úgy a semmiből jött elő, hanem még az előtt, hogy "nagy ember" lett volna, tett valamit... ugye, hogy nem tudsz? én sem.

Te azt hiszed, hogy ha bármit is teszel azzal javítasz az ország helyzetén? - ha magyar árut veszek, azzal legalább azon a magyar termelőn segítek. és ezzel is előrébb vagyunk... én az Alföldön élek... legtöbb ismerősöm mezőgazdaságból él. Párom családja is abból él, és ha egyszer összekötjük az életünket, én is abból fogok.
úgyhogy pontosan látom a közvetlen következményét a hozzád hasonló gondolkodásúak viselkedésének

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#88) Dany007 válasza Lenry (#87) üzenetére


Dany007
veterán

Zöld párt? miért ne lenne esély? Én örülnék a legjobban ha végre valami értelmes dolog történne....

Nincs ellentmondás!
"ők azok, akik miatt elsősorban itt tart ez az ország, ahol"

Ebben egyetértünk! És ők is magyarok! Ugyan az a mentalitás, gondolkodásmód jellemzi őket is.

Ugyanmár ez nagyon naivitás szintén. Attól, hogy megveszel egy magyar paradicsomot, vagy egymillió másik, attól még ugyan úgy szarban lesz a haza...

(#89) Lenry válasza Dany007 (#88) üzenetére


Lenry
félisten

És ők is magyarok! - magyar állampolgárok... nem összekeverendő, mert nem ugyanaz

Attól, hogy megveszel egy magyar paradicsomot, vagy egymillió másik, attól még ugyan úgy szarban lesz a haza... - de kisebb az esélye, hogy tönkre megy a paradicsom termelője

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#90) Dany007 válasza Lenry (#89) üzenetére


Dany007
veterán

Nice ;)

Hidd el nekem, ha egy csettintésre rendbetehetném ezt az országot, megtenném. És eszembe nem jutna kimenni...

De ez nem ilyen egyszerű...
Az most tök mind1, hogy a politikusokra fogjuk vagy nem. Magyar állampolgárok :)
De nem csak itt van gond. Nézd meg, egy 4-es metrót nem tudunk megépíteni határidőre, a keretöszegből... Persze azt mindenhol túllépik, de nem ennyire...
Mindenki a saját zsebére dolgozik... Lehúzzák az országot...Az embereket.
Szal én még ezzel a hozzáállásommal is többet segítek az országnak, mint a nagy vállalkozások 90%-a!
És akkor még Olimpiát akarnak rendezni...? Röhej... Arra lenne pénz...
Szal látod, itt a gond, és ez minden területen megtalálható...

(#91) Lenry válasza Dany007 (#90) üzenetére


Lenry
félisten

inkább elküldöm pü-ben a választ, mert nagyon off is, meg lehet, hogy még alapelvekbe is ütközne (legalábbis biztosan lenne akinek nem tetszene)

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#92) Dany007 válasza Dany007 (#90) üzenetére


Dany007
veterán

"Hidd el nekem, ha egy csettintésre rendbetehetném ezt az országot, megtenném. És eszembe nem jutna kimenni..."

Kiegészíteném annyival, hogy ha olyat tehetnék, amivel érdemi és látható előrelépést tudnék kieszközölni, akkor szintén megtenném...

De nem nagyon ismerek ilyet... Mind1 kit támogatsz... A javarésze valaki zsebében landol úgyis... Mindegy kinek segítesz, kihasználnak, átbasznak stb... (tisztelet a kivételnek)

(#93) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

Ennyi hsz-t már nincs időm átolvasni. Pedig én legalább értek a mezőgazdasághoz... :D

Programozói szemmel így tudnám leírni a helyzetet: a progi elszáll futási hibával, ám az ok nem az autobreaknél van, hanem egy hibás rendezési algoritmusban.
Azaz a magyar mezőgazdaság nincs jól összeszervezve. Ez a gond. Itthon is vannak jó termékek, de azokat ha lehet, külföldre értékesítik, mert itthon nem fizetik meg. Nincsenek igazán jól működő központi elosztó egységek, akik a menedzselés terhét - amihez a parasztember nem ért alapesetben - leveszik a gazda válláról. Nincsenek igazi termelőszövetkezetek! Tudom, ez csúnya szó a mi fülünkben, de a TSZ-ek modern változatai nyugaton réégóta működnek, és itthon is próbálják beindítani, de nem sok sikerrel, bénán csinálják. (Mily meglepő...)

(#94) sh4d0w


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Vakegérke: nem olvastam végig a második oldalát a hozzászólásoknak, az elsőről kiderül, hogy Te híve vagy a magyar termékeknek, valamint szerinted magyar termékekkel még nem fordult elő, hogy mérgezett, esetleg minőségi problémás lett volna.

Csak tudnám, hogy akkor a magyar pirospaprikába hogy került bele a darált tégla... Meg miért kéne megvennem mondjuk azt a magyar trappista sajtot, amit összenyomok és az ujjaim nyomai bennemaradnak, ahelyett, hogy nem tudom összenyomni, ráadásul ehetetlen fosch, mert mintha csirizt kéne ennem... Majd ha minőségi és olcsóbb lesz a magyar áru, megveszem, addig meg azt, amelyik legalább ehető.

https://www.coreinfinity.tech

(#95) Peat;) válasza Kalandor (#78) üzenetére


Peat;)
veterán

Visegrádival konkrétan már szívtuk meg. A teljesen tiszta pohárba kiöntve apró kis fehér szemcsék is jöttek, elég meredek módon is. Nem csak egy üveg, hanem több is ilyen volt. (6-osával vásároljuk mint sokan gondolom). Valami azt súgta az nem a víz ásványi anyag tartalma, mivel ilyet még nem tapasztaltam...pedig a magyar ásványvíz egy olyan dolog amihez sokat nem kell hozzányúlni és még ezt is van hogy elcseszik.

(#96) raver válasza #65675776 (#64) üzenetére


raver
aktív tag

Igen. Erre egyénileg minden méhész rájött :) . De amikor össze kéne fogni, és esetleg egy picit adni a közösbe, akkor senkinek nem tetszik az ötlet. Mert ugye nagy hasznot mindenki gyorsa és azonnal akar. Lehetőleg befektetés nélkül.... Na ez a legnagyobb baj. Amíg nem vagyunk képesek tenni a saját ügyünkért addíg meg is érdemeljük ami most van.

(#97) zeoos válasza joey04 (#86) üzenetére


zeoos
tag

Hékás!
Mit nevezel JÓMAGYAR ízeknek? Jó lenne utánanézni, hogy mi is valójában a mi konyhaművészetünkben a magyar. Mert ha történetesen a jótörök töltöttpaprikára gondolsz és a jóromán töltöttkáposztára, akkor biztos igazad van ebben a kaja kérdésben. :F
Vagy a józsíros-cupákos dolgokra értetted? Mert az valóban jóegészséges! Esetleg a jómagyar TENGERI-kukorica a finom, vagy az isteni McDonaldsHamburger? Jaaaa, már tudom! A kajaktömött, betegmájú libákra gondolhattál, vagy az ugyancsak megfizethetetlen szürkemarhára és a divatos mangalicára. :N
..............tényleg :DDD
(persze a jómagyar ischlert én is szeretem :)) )

[ Szerkesztve ]

"... nem tudtam, hogy lehetetlen (?!) ... ezért megcsináltam (!!!) ..."

(#98) Rive válasza zeoos (#97) üzenetére


Rive
veterán

Ha jol tudom, a leginkább magyarosnak még talán a rántással-tejfollel készült főzelékeket lehetne nevezni :DDD De nem vagyok egy konyhaművészeti tálentum, szóval a tévedés jogát fenntartom.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#99) #65675776 válasza raver (#96) üzenetére


#65675776
törölt tag

Az utóbbi ~20 évben csúnyán le lett járatva a szövetkezet intézménye. Pedig a kisgazdaságok problémáira gyakorlatilag ez az egyetlen megoldás. De nálunk az individualista baromságot kell erőltetni.

(#100) joey04 válasza zeoos (#97) üzenetére


joey04
titán

:F

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.