Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) zeoos válasza Rive (#98) üzenetére


zeoos
tag

Magyar konyha alapja a zsíííííír (és persze mint mondtad, a magas zsírtartalmú tejföl). Vajat csak a betegélelmezésben használ, olajat meg egyáltalán. Jómagyar koleszterinszegény készítésmód :DDD
Aztán a nomád mivoltunkra visszaemlékezendő, sok markahús és még egy kevés marhahús. A magyar konyha rántást használ. Ez is baromi egészséges, ha jól tudom :N

Egy dologgal nem vitatkozom, mert az fincsi: ez pedig a kürtőskalács :DD

[ Szerkesztve ]

"... nem tudtam, hogy lehetetlen (?!) ... ezért megcsináltam (!!!) ..."

(#102) zeoos válasza joey04 (#100) üzenetére


zeoos
tag

Látom nem érted:
Az előbb említtetek a jellemzően magyar konyha ismérvei. Csak a XV.századtól ismerjük a paprikát és azt is Spanyolországból hozták be.
A magyaros konyha pedig tele van idegen hatásokkal. Sőt: Mária Terézia és II.József idején kimondottan a német-francia konyha volt jellemző ránk. Bolgár-török vonal a mai napig meghatározó a magyaros konyhában. De alapvetően a kaukázusi hatás érvényesül a gasztronómiánkban.
Milyen kintről behozott szemetekről beszéltél? Az egész mai magyar nép etnikuma egy "kintről hozott szemét" úgy, ahogy van.
Te hol élsz egyáltalán? Vagy leragadtál valahol a Frédi-Béni korszakban .... kőbüki?

[ Szerkesztve ]

"... nem tudtam, hogy lehetetlen (?!) ... ezért megcsináltam (!!!) ..."

(#103) joey04 válasza zeoos (#102) üzenetére


joey04
titán

én semmilyen szemétről nem beszéltem, idéztem valakitől aki ezt mondta, ha elolvasod mire válaszoltam. írtam is hogy nem szállok be a külföldi vs magyar kaja vitába, csak a post írója általánosítva leírta hogy aki fasza magyar kaján nőtt fel az nem eszi meg a külföldi a szemetet, majd utána már azt írta, hogy ez csak rá igaz, ezt nehezményeztem, hogy akkor miért az általánosítás az előző hozzászólásában.arról, hogy mit takar az igazi magyar kaja és/vagy külföldi szemét kifejezés nem nyilatkoztam. :)

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#104) zeoos


zeoos
tag

joey 20!

Jobb ha tudod, de ha nem hiszed nyugodtan utánajárhatsz, még a ponty is mint hal, leginkább Kínából származik és csak azért hívjuk őshalunknak, mert már elég régen megtalálható a vízeinkben. De bármilyen fájó is ... alapvetően kínai.

[ Szerkesztve ]

"... nem tudtam, hogy lehetetlen (?!) ... ezért megcsináltam (!!!) ..."

(#105) joey04 válasza zeoos (#104) üzenetére


joey04
titán

lol elolvastad amit írtam? nekem aztán mindegy hogy a ponty kínai, magyar netán üzbég.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#106) zeoos válasza joey04 (#103) üzenetére


zeoos
tag

Most, hogy olvasom a válaszod elnézést kérek személyesen Tőled, de az általam írottak úgy igazak, ahogy levannak vezetve (max. nem neked szól) :R

"... nem tudtam, hogy lehetetlen (?!) ... ezért megcsináltam (!!!) ..."

(#107) Crystalheart válasza zeoos (#97) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Magyarországon igen magas szinten folyt a nemesítés, és a legjobb ízek közül is sokat is itt kombináltak össze belőlük. (Én vega vagyok, szal állítólag. :P) Mindenki tudja, hogy a magyar konyha alapanyagai vagy esetleg korai származása nem hazai, de senkit nem érdekel. :) A középkorban igen kevés alapanyag is volt Európában, ez tehát nem meglepő. (Pl. az egyetlen ismert tartósítható élelmiszer a savanyúkáposzta volt!)

De ez elég off.

(#108) #65675776 válasza Crystalheart (#107) üzenetére


#65675776
törölt tag

"Magyarországon igen magas szinten folyt a nemesítés, és a legjobb ízek közül is sokat is itt kombináltak össze belőlük."

Á, igen. A jó öreg génmanipuláció...

(#109) zsiga667 válasza #65675776 (#108) üzenetére


zsiga667
addikt

A klasszikus, keresztezéses nemesítésnek annyi köze van a "génmanipulációhoz" mint szezonnak a f*szomhoz. :U

(#110) #65675776 válasza zsiga667 (#109) üzenetére


#65675776
törölt tag

Nyilván a "keresztezéses nemesítés" során úgy változnak a növény tulajdonságai, hogy a génállománya teljesen érintetlen marad... Szóval génmanipuláció az is, csak nem tudatos, hanem "valami majdcsak kisűl belőle" jellegű.

(#111) zeoos


zeoos
tag

Ennek a topicnak a témaboncolgatása kezd amolyan möbiusz-gyűrűre hasonlítani, bármekkora csavat is rakunk bele, a tengelyvonalon végighaladva, mindig a kiindulási ponthoz jutunk vissza :C

Akkor most mi is van a nagy magyarságunkkal? :DD

[ Szerkesztve ]

"... nem tudtam, hogy lehetetlen (?!) ... ezért megcsináltam (!!!) ..."

(#112) zsiga667 válasza #65675776 (#110) üzenetére


zsiga667
addikt

Pontosan, adott génállományban allél-gyakoriságokat változtat csak meg a klasszikus nemesítés, pont ugyanaz történik mint a természetben, csak konkrét tulajdonságokra tudatosan szelektálunk, nem pedig az általad is említett véletlenszerű, "valami majdcsak kisűl belőle" című műsor megy.

(#113) SystemRoot válasza #65675776 (#110) üzenetére


SystemRoot
őstag

a génmanipuláció alatt azt értik általában amikor közvetlen a DNS-t írják át, és ezáltal változtatnak. Ez nem éppen ugyanaz.
Egyébként pedig magától is változik a génállomány. Ezekkel a módszerekkel legalább tudatosan és felügyelet alatt történik mindez.

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

(#114) Carpio válasza zeoos (#102) üzenetére


Carpio
tag

Nincsenek színtiszta konyhák, a lasagne-ban (ami ugye olasz étel) a besamel mártás francia.
A magyar ételek alatt pedig nem feltétlenül a készételeket értették a hozzászólók.
A magyar ételek között rengeteg silány és rengeteg kitűnő minőségű található.
Ez a felhívás - az én értelmezésemben - arról szól, hogy két, azonos minőségű termékből válaszd a magyart (a gulyásról szándékosan feledkeztél meg?).
Lehet hozni az érveket pro és kontra, ennek a vitának nincs értelme.

Miért pont a pontyot hozod példaként? Miért nem a süllőt? Gasztronómiailag a ponty a hazai halak közül szinte legalul helyezkedik el, ellentétben a süllővel.

A legnagyobb télben tanultam meg, hogy legyőzhetetlen nyár lakozik bennem.

(#115) #64791808 válasza Carpio (#114) üzenetére


#64791808
törölt tag

két, azonos minőségű termékből válaszd a magyart -> na ennyi, ez mingyá' másképp hangzik, mint Vak Egér elvakult kirohanása.

Megyjegyzem hogy múlt hét végén vágtunk disznót. Elkértem a coca személyi igazolványát, és magyar volt. Emellett ha felvágottat veszek, akkor lehetőség szerint Wiesbauert vagy Zimbo-t veszek, mert az jó. Ugyanis a kettő nem függ össze.

Ha a magyar termék minősége hozza azt, amit elvárok, akkor az idézett mondat értelmében én is azt választom. Ha nem hozza, szar ügy, mert én nem veszem meg.

(#116) Lenry válasza #65675776 (#110) üzenetére


Lenry
félisten

nyáron mondhatni ezzel foglalkoztam, így kevés rálátásom akad:
beporozzák egymás porával a különböző fajtákat, és aratáskor megnézik az eredményt... ami jó, azt megjegyzik, hogy így jó... amúgy is a szél is elvégezné ugyanezt a munkát, csak akkor nem tudnánk, hogy melyik növény miről kapta azt a port, amitől hirtelen 5x annyit termett... így meg tudjuk... ezt hívják nemesítésnek :)

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#117) #64791808


#64791808
törölt tag

Még egy dolgot írok így a címhez: támogasd az országot.

Az adóm nem elég? Ha egy vállalatnak van 1.200.000.- forint bruttó profitja, nem bevétele, profitja, akkor abból 200.000.- forint az ÁFA, 230.000.- forint a társasági adó, külön adó, helyi adó. A 770 ezret kifizeti munkabérként, abból 195 ezer forint munkáltatói járulék, és további 275 ezer forint munkavállalói járulék. Megmarad 300 ezer forint, amiért lehet vásárolni, de ne felejtsük el, hogy az ebből vásároltak után az ÁFÁt megfizetjük, tehát az az összeg, amiért valós terméket vagy szolgáltatást veszünk, az 250 ezer forint.

Tehát egy vállalat árbevételének 79%-át a magyar állam kapja meg, mire abból valaki vásárolni tud. És ez csak a direkt fizetés, és általános vásárlás, de ha mondjuk üzemanyagot veszek rajta, akkor az arány még magasabb, mert annak még jövedéki adótartalma is van.

Ezek után támogassam az országot? Támogassa a faszom!

(#118) knifemaster válasza #64791808 (#117) üzenetére


knifemaster
tag

Mindent nem lehet pénzzel elintézni.
Az hogy ekkorák a befizetések,magunknak is köszönhetjük.Mert sírni ríni tudunk,de az hogy a sarkunkra álljunk,hogy kimenjünk az utcára,hogy érvényesítsük a jogaink álltal az akaratunkat ...az valahogy nem megy.Most nem az ilyen futbalhuliganizmus szintü megmozdulásokra gondolok.Itt van például mindjárt a Seres Mária kezdeményezése.
Kínszenvedés 200.000 aláírást összegyűjteni.Ha ennyit nem tudunk megtenni,akkor nnics miről beszélni.

[ Szerkesztve ]

Az élet olyan mint a sakk,csak itt több a paraszt..

(#119) tupacamaru


tupacamaru
veterán

Támogasd az országot!

Támogatom, a fizum majd' a felét leadózom, a másik feléből legalább had' azt vegyek már amit akarok. :U :W

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#120) Zolaash válasza blueMerle (#51) üzenetére


Zolaash
aktív tag

Minőségre semmi panasz. Csak az országgal szembeni hozzáállás nem tetszik.

Rip and tear

(#121) Zolaash


Zolaash
aktív tag

Cerebellum, tupacamaru:

Lássunk túl a befizetett pénzeken:
Ne plusz zsetonnal és ne a vezetőket támogasd, hanem a termelőt azzal, hogy megveszed amit termel, lesz munkája, és nem a te adódból fogja kapni a segélyt. Hogy állambácsi kit mennyire húz le, nem a termelő bűne.

Rip and tear

(#122) Crystalheart válasza #64791808 (#117) üzenetére


Crystalheart
senior tag

A gazdák minél jobban elvannak a maguk bevételéből, annál kevesebb támogatást igényelnek (igényelhetnek), így elvileg lehet másra költeni vagy az adózónál hagyni a pénzt. Tehát a képlet elvileg egyszerű. :) Más kérdés, hogy ez Mo.

(#123) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Itt felénk ez működik szépen a gyakorlatban.
A boltokban az élelmiszer 90%-a helyi előállítású. A zöldségesnél is szépen lehet látni, hogy az átlagember nem a tizedannyiba kerülő kínai vagy a negyedannyiba kerülő amerikai fokhagymát veszi, hanem a jó drága helyit. Persze ez azért is lehet, mert a helyi minősége nagyságrendekkel jobb.
Szinte csak azok a termékek nem helyi előállításúak amit nem tudnak itt megtermelni.
Multkor pl láttunk egy buszmegállóban szép nagy plakátot ahol a gazdasági minisztérium hívja fel a lakosság figyelmét, hogy helyi terméket vegyen karácsonyra.
Plusz jópár terméken szerepel, hogy "Proudly made in New Zealand" :)
A tejtermékek is 99%-ban helyiek, az 1000Ft körüli Anchor edami sajt (1kg) simán kenterbe veri a Magyarországon 5-6 ezer / kg-os edami sajtokat, és az itteni más dolgok is (tej, vaj, tejföl) sokkal finomabbak.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#124) Crystalheart válasza kraftxld (#123) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Itthon 5-6 ezer a jóféle kecskesajt, a tejtermékekre is rájár a rúd :D (Egyébként itthon a tejtermékeknek nincs olyan nagy hagyománya, a TSZ-ek idején meg még az a kevés jó is elromlott. Új Zélandon a nagy juhállomány miatt jó régóta foglalkoznak a sajt, kefir és joghurt előállításával, a tehéntejhez pedig ezeket a kultúrákat is föl lehet használni, és föl is használják. A mediterrán országokban, vagy mondjuk franciaországban, Hollandiában stb. is ez a helyzet. (Egyébként a végső minőség nem sok dologtól függ: a tej beltartalma, ami mindenütt hasonló; hőmérséklet; oltóanyag és mikrobatenyészet.)

Itthon meg kicsit mintha félnének a hazai termék mellett kampányolni. Talán úgy nem lenne elég neolib imázsuk.

(#125) copin válasza Crystalheart (#15) üzenetére


copin
őstag

Jellemzően akkor is kitermelhető a gumója, ha amúgy a föld fölötti részt elvitte a burgonyavész.

Ezt annyiban bővíteném, hogy a krumpli igénytelen, gyenge talaj (pl.: podzol) is megfelel neki.

(#126) kraftxld válasza Crystalheart (#124) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Jaja, itt is vannak jófajta import sajtok aranyáron kb.
De majd öreg koromban én is a saját kecskesajtom akarom csinálni. Amúgy bonyolult dolog?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#127) Crystalheart válasza kraftxld (#126) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Nem bonyolult, ha van egy állandó 90% páratartalmú, 20°C-os szobád :DDD Ennek hiányában nem lehet állandó minőségre számítani. Nekünk sincs ilyen, és többnyire tavasszal meg ősszel van rendes sajtunk, de az olyan, hogy a sajtvásáron sem veszünk jobbat. Pedig kultúraként csak egy Danone joghurtot teszünk bele - egyelőre. Vagy még azt sem. Jövőre próbálkozunk majd különféle vásárolható kultúrákkal, úgy olcsóbb lesz.
Eladásra sajnos még nem jut, az a 2-3 naponta 3 kg sajt, amit idén gyártottunk, a fél fogunkra is kevés volt. :) (Jövőre már jóval több tejünk lesz, várhatóan 40 l/nap körül, talán lesz elég, hogy kipróbáljuk a túrót is, és veszünk köpülőgépet és fölözőgépet a vajhoz.)

(#128) copin


copin
őstag

Amúgy mi a baj a szlovák importtal? Én speciel nem tudnék lemondani a parenyicáról. :))

(#129) Crystalheart válasza copin (#128) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Természetesen nem az egyéb országok specialitásairól van szó, hanem csak arról, aminek kapható honi, jó minőségű megfelelője, ott, ahol élünk. Parenyicát egyébként még nem ettem, ahogy a legtöbb sajtkülönlegességből sem, az nálunk a luxus-kategória. Sebaj, mi meg olyat eszünk, ami mindenki másnak luxus volna, nekünk meg szinte csak idő, de nem pénz. :D

(#130) pink75 válasza zeoos (#97) üzenetére


pink75
aktív tag

Nagy vaszisztdasz
a fene francia bortermő vidékek tokaji vesszőknek köszönhetik a nagyságukat, a holland tulipánok vajon honnan származnak, meg hát hol máshol lenne európa vetőmagtermesztő fő területe, mint nálunk, ugye
No, vajh, miért?

xxx

(#131) Crystalheart válasza pink75 (#130) üzenetére


Crystalheart
senior tag

A magyar termőtalaj nagy részét a szél által itt letett lösz alkotja, amely igen jó tápanyagraktározó és jó állagú, pláne a barna erdőtalajjal vegyülve. Ehhez hozzájönnek még a vulkanikus talajok. Többek közt ezekért sem szabad sorsára hagyni a magyar mezőgazdaságot, mert csak pár évtized, és ezek nagy értéket fognak jelenteni. Ilyen szélsőséges dolgokat viszont nem szögeznék le ilyen vehemenciával, mint amit te tettél, már csak azért sem, mert minden nemzetnek megvannak a maga érdemei, de azok nem magasodnak a többiek érdemei fölé.

Egyébként a holland tulipánok végső soron az Oszmán Birodalomból származnak. :D

(#132) pink75 válasza Crystalheart (#131) üzenetére


pink75
aktív tag

dehogynem, a saját nemzet érdemei mindig a többi fölé emelkedik és ez így normális

xxx

(#133) tupacamaru válasza Zolaash (#121) üzenetére


tupacamaru
veterán

Azon is lássunk túl hogy a termelő kit mennyire húz le? Akár az állam legyen az akár én??

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#134) knifemaster válasza tupacamaru (#133) üzenetére


knifemaster
tag

Na mond,kit mennyire húz le? Tudsz valamit?Konkrét példát?Vagy csak üres szavakkal dobálózol Te is?

Az élet olyan mint a sakk,csak itt több a paraszt..

(#135) #64791808 válasza knifemaster (#118) üzenetére


#64791808
törölt tag

Nem akarok politizálni, nem is fogok, amit írni fogok, az szociológia, nem más.

Szerinted az utcán lehet érvényesíteni a jogainkat? Egyrészt nem tulkok vagyunk, hanem emberek, és 2008-at írunk. Másrészt az állampolgárok nagy részének nem a jogait kellene érvényesíteni, hanem a kötelezettségeinek kellene eleget tenni.

Nem politikai okai vannak ennek, lássunk túl a "mocskosgyurcsány" szinten. Semelyik kormány nem cselekedhet a szavazópolgárok többségének akarata ellenére. Egyik sem. Ha például a magyar gárda lenne kormányon, Budaházy lenne a miniszterelnök és Csurka lenne a köztársasági elnök, és 2/3-os többség lenne a parlamentben, akkor sem lehetne megoldani a cigánykérdést. Mert ez ma nem így működik. Ezt anno Kossuth Lajosék elbaszták, a mai világ pedig nem engedi ezt rendezni.

Ugyanígy tökmindegy, ki van kormányon, SEMELYIK nem teheti meg, hogy átalakítja a finanszírozhatatlan szociális rendszert, mert a szavazópolgárok többsége nem ezt akarja! Ez az oka annak, hogy szaros 200e aláírást nem lehet összegyűjteni. Akinek a zsebét pénzzel tömik, nem fogja megkérni az adakozó kart, hogy hagyja abba.

Tehát igen, valóban az emberekkel van baj, de nem olyan tekintetben, hogy nem állnak a sarkukra, hanem mert eszük ágában sincs változtatni a jelenlegi helyzeten. És ezzel nem lehet mit kezdeni.

A másik érdekes, hogy jelen pillanatban melyik kormányalakításra képes és esélyes politikai csoport lenne képes úgy átalakítani a szociális rendszert, hogy közben a magánszektort képes lesz fejleszteni, ezzel párhuzamosan emelni az ország külföldi népszerűségét a befektetők körében? Mindezt egy üres államkasszával és dolgozni nem akarók tömkelegével? Borzasztó nagy és hálátlan feladat, erre nincs jelentkező. Mi több, ezt 2 év alatt nem lehet megtenni, tehát a kormányra lépünk-teszünk valamit-készülünk az újraválasztásra nem megy, ehhez kell legalább kettő, de lehet, hogy három ciklus.

Gyakorta elhangzik a "szakértő kormány" kifejezés. Nem hülyeség, a magánszektor profi szakembereit a kormányba pakolni, működhet. A problémák: csak úgy megy, ha 8 évre kapnak mandátumot. Továbbá az ő kezük is meg van kötve. Hiába van elképzelés, ha ellenük is tüntetnek a parlament előtt... Érdekes kérdés, hogy amint egy szakértői kormány komolyan felmerül, annak egyértelműen deriválható folyománya, hogy az eddigi kormányok nem voltak szakértők. És ebből következik a legnagyobb probléma: a szavazók soha nem fognak egy ilyen kormányt hatalomra juttatni. Ugyanis azzal elismernék, hogy igen, az előző x alkalommal rosszul szavaztam, mert ökör voltam.

Gondoljunk bele, egyetlen szó nincs arról, hogy mondjuk a mostani kormány azért van hatalmon, mert én is rá szavaztam, és megettem a meséjüket, mert fingom nincs a politikáról és a közgazdaságtanról. Nem, ilyet nem hallunk. Azt halljuk, hogy a kormány hazudott. Nem a politikai része a lényeg, hanem a szociológiai jelenség.

Hogy ezt a sok hablatyot mért írtam le? Hogy látszódjon: ennek a képletnek nincs megoldása egy változóra. Az csak úgy megy, ha minden változó megfelelő értéket vesz fel. Ami pedig nem fog bekövetkezni, tökmindegy, hogy a gárda az utcára megy-e, vagy van-e vasutas sztrájk. Legfeljebb egy picit ront a helyzeten. A világ egyrészt nem ért minket, másrészt le sem szar, tehát külső segítséget nem fogunk kapni.

Folyomány: a látszattal ellenére nem utálom ezt az országot. Hánynom kell tőle, igaz, ugyanakkor a szívem szakad meg, akárhányszor ebbe belegondolok. De nem fogom támogatni. Eszemben sincs. Az ember ugyanis olyan dolgot támogat, amelynél ennek látszatja van. Aminek eredménye van. Ha valaki kér tőlem 10 ezer forintot egy jó vállalkozási terv megvalósításához, adni fogok. De ha valaki 1 forintot kér piára, azt elhajtom a picsába. Mert ennyit sem ér meg adni neki, mert nem lesz eredménye.

És ezért nem támogatom az országot. Ha látnám, hogy megyünk valamiben, akármiben előre, akkor támogatnám. De ez az ország, ezek az emberek visszafelé mennek, a múltban élnek, nemzeti ünnepük a két vérbe fojtott forradalom, és hallani sem akarnak arról, hogy fel kellene kelni a padlóról és tenni valamit. Az ország egy hajléktalan alkoholista, akinek mindegy, mennyit adok, azt elbassza. Elég irracionális dolog ennek ellenére adni neki.

Az, hogy valaki mégis ad... ő dolga. Aztán megy a bankba hitelért, gályázik tovább. Az ő nyomora, az ő döntése, nem szólok bele, nem ítélkezem felette. Cserébe viszont elvárom, hogy más is tartsa tiszteletben az én álláspontomat és döntésemet. Sem joga, sem erkölcsi alapja nincs ahhoz, hogy lenézzen emiatt. Nem az én hibám, hogy az országunk itt tart. Ha kellene, én IS segítenék. De az, hogy én támogassam az országot, ezzel egy időben a problémák valós okozói viszont nem... ez nem működik. És őszintén sajnálom azokat, akik szerint igen.

(#136) copin válasza #64791808 (#135) üzenetére


copin
őstag

a pesszimista... Mellesleg az államalapítás is nemzeti ünnep, méghozzá a legnagyobb. Úgy írod, mintha az ingyenélők országa lennénk, közben az állam igencsak szűkmarkú, civillel, intézménnyel szemben egyaránt. A fejlődés hosszú folyamat és megállíthatatlan, károgók ellenére is. ;)

boldog karácsonyt! :))

[ Szerkesztve ]

(#137) Carpio válasza tupacamaru (#133) üzenetére


Carpio
tag

A termelők 99%-a senkit nem húz le. A termelő és a fogyasztó közé beépülő kismillió kereskedő (hiéna, pióca) húzza a hasznot, ezek számát kellene szabályozni.

Cerebellum: szinte teljesen igazad van. De. Ne zárj már be minden ajtót, ha már látod, hogy mi a probléma (márpedig látod), akkor Te tégy másként, neveld a gyermeked másként, más felfogásban. Én is így teszek és mindenki tegyen így, különben tényleg nem állunk a lábunkra és sz.r se lesz belőlünk soha, ezer év múlva mi is csak egy leszünk az elsüllyedt népek közül.

A legnagyobb télben tanultam meg, hogy legyőzhetetlen nyár lakozik bennem.

(#138) copin válasza Carpio (#137) üzenetére


copin
őstag

A problémát rosszul közelítette meg. Minden állam szórja a pénzt, gyakran ésszel felfoghatatlan dolgokra, szóval ennyi erővel azt is lehetne mondani, hogy éljen az anarchia, mondván minden hatalom önkényes és önmagát igazolja, mert romlásba viszi a népet.

(#139) dabadab válasza pink75 (#68) üzenetére


dabadab
titán

Akkor egy kis történelmi kitekintés:

A Védegylethez semmi köze nem volt Széchenyinek, Kossuth volt a fő pártolója az ötletnek, akiről egyrészt tudni, hogy lánglelkű hazafi volt, másrészt meg azt is, hogy nem túlsok érzeke volt a valósághoz. A Védegylet is ilyen projekt volt: 1844-ben baromi nagy lelkesedéssel indult, ami kb egy év után semmivé vált, Kossuth három év után hagyta ott az egészet, ami aztán hat év után formálisan is megszűnt.

Viszont az extrém piacvédelem, mint elképzeles, nem kerülte el Magyarországot: száz évvel később létrejött a KGST, ami pontosan arról szólt, amit a Védegylet akart megvalósítani: KGST országban csak KGST terméket vegyenek. Természetesen az, hogy a termékeknek semmiféle elvárásnak nem kellett megfelelniük (hiszen mindenképpen megvették őket, akkor is, ha a KGST-n kívülről jobb, szebb, olcsóbb termékeket (akár olyat is, ami mindhármat tudta egyszerre) lehetett volna beszerezni) azt eredményezte, hogy semmilyen elvárásnak nem feleltek meg. Ekkoriban pusztult le a magyar borászat is: minek szenvedjenek a rendes borkészítéssel, ha a vacak lőrét is ugyanúgy el lehet adni? Nem is szenvedtek, csináltak inkább vacak lőrét.
Szóval ez a nagy piacvédelem azt eredményezte, hogy a kilencvenes években bagóért eladták az országot külföldieknek, egyrészt azért, mellett tényleg kellett a pénzük, akkora csőd volt itt, másrészt meg nem maradt senki, aki tudta volna, hogy kell rendes piacon tárgyalni.

Na, ennyit a történelemről meg az ellustult gondolkodásról.

DRM is theft

(#140) knifemaster válasza #64791808 (#135) üzenetére


knifemaster
tag

Rengeteg dolgot akartam még más oldalról megközelíteni...de úgy látom felesleges.

Te már elkönyveltél sok mindent.

Azért még elárulom,hogy ne legyen olyan nyugis a topic,hátha harap rá valaki .... ;]
Én az mszp-re szavaztam :)
Nem meggyőződésből,nem sorsolás dobta ki a végeredményt. 12 éve hallom vissza azt,hogy 4 év nem elég semmire.Mivel rengeteg lóvé úszott el elkezdett projektek megszüntetésével,csak mert azt az előző kormány indította,úgy gondoltam,akkor legyen valaki,akinek lesz 8 éve ,hogy alátámassza ezt a kijelentést...Hát hamar bebukott a mutatvány...:D

Az élet olyan mint a sakk,csak itt több a paraszt..

(#141) (Kolombusz) válasza Lenry (#52) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Fáj az igazság, igaz?

(#142) (Kolombusz) válasza Vakegérke (#60) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Szabad verseny van.
Az erősebb legyőzi a jobbat.
Nekem a jobb a lényeg. Nem leszek hülye drágábbat és szarabbat venni, ha van olcsóbb és jobb.

Majd ha a magyar jobbat fog előállítani megveszem. Ha drágább, akkor is.

[ Szerkesztve ]

(#143) Crystalheart válasza pink75 (#132) üzenetére


Crystalheart
senior tag

"dehogynem, a saját nemzet érdemei mindig a többi fölé emelkedik és ez így normális"

Frászt, abból lesz a nagy lenézésverseny. "Ki tudja magát jobban a másik fölé helyezni?" Trianon előtt a magyar hozzáállás a többi nemzetiséghez és nemzethez ilyen szempontból a legliberálisabb volt Európában, lévén az ország ezer éve soknemzetiségű volt. Pedig az egyik legpatriotább is volt egyben! Nem összeférhetetlen.

(#144) #64791808 válasza Carpio (#137) üzenetére


#64791808
törölt tag

Nem zárok én be egyetlen ajtót sem, teszem a dolgomat, ahogy kell, a plusz energiáimat meg magamra és a családomra fordítom. Ha változnak az idők (fognak), akkor ezt a pluszt majd a hazámra fogom fordítani. Nem hozok áldozatot, mert nem éri meg. De jelzem, hogy ha megéri, akkor fogok hozni. Ha az "istenadta" nép eljut odáig, hogy ezt megérti, akkor elindulunk a jó irányba.

copin: vannak itt biztos dolgok, az egyik ilyen biztos dolog, hogy te derék ember vagy, a másik, hogy egy hangot nem értettél abból, amit leírtam. Ez probléma. Mondjuk nem az enyém.

knifemaster: gratulálok, az egészből te agyad annyit akceptált, hogy "bezzeg az emeszpének nyóc éve vót, mégse csinált semmit!". Jutalmad egy napelemes zseblámpa!

Más: sasoljunk, mert dabadab és Kolombusz részéről elég fontos dolgok hangzanak el. Általában veszekszünk a srácokkal, viszont most például kurvára igazuk van.

(#145) Crystalheart válasza #64791808 (#135) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Szerintem pedig agymosás kérdése. :) Lehetne jó irányba is mosni azokat az iszákos agyakat, csak elég pénz kell hozzá. Egyébként mindez teljesen független a TSZ-ek megújításától, állami szervezésétől (vagy legalább állami elindításától), hogy összefogja a magyar kisgazdákat és nagyobb termelőket, az erőforrásokat és a munkaerőt optimálisabban elossza, kevesebb legyen a holtidő. Az áru minősége és biztonsága magától javulna, úgy már nem kellene egy esetben sem kompromisszumot kötni, ha magyar terméket szeretnénk vásárolni, és többet is exportálhatnánk. (Hiszen az itthoni értékesítésnél fontosabb az export, legalábbis azoknál az áruknál, amik kibírják a szállítást.)

Hogy a képviselők (akik ált. valami szakképesítéssel, diplomával, szakmai tapasztalattal, eredményekkel rendelkeznek is) tanácsadói a szakértők vagy maguk a képviselők, az egyébként a végeredmény szempontjából majdnem mindegy. (By eltés közgáztanárom, tanszékvezető docens.) "Szakértői kormánnyal" dobálózni totális parasztvakítás.

Ha a kormány és az ellenzéki oldal nem volna ennyire kompromisszumképtelen, akkor a 4-5 éves ciklus volna az ideális. Abban az esetben nem kellene minden 4 évben teljesen elölről kezdeni meg agyonreformálni mindent...

(#146) #64791808 válasza Crystalheart (#145) üzenetére


#64791808
törölt tag

Egyik aspektusból igen, de én azt mondanám, érdek kérdése a dolog. Hogy kinek milyen érdeke van (odafönn, nem, még annál is feljebb), nem hiszem, hogy itteni kifejtést igényel.

(#147) knifemaster válasza #64791808 (#144) üzenetére


knifemaster
tag

knifemaster: gratulálok, az egészből te agyad annyit akceptált, hogy "bezzeg az emeszpének nyóc éve vót, mégse csinált semmit!". Jutalmad egy napelemes zseblámpa!

1.Nem politizálok különösebben
2.Ha a fidesz lett volna az előző kormányzati időszakban hatalmon akkor arra szavaztam volna.
Leírtam,hogy mit miért tettem,ebből kifolyólag,inkább én gratulálhatnék neked,hogy neked csak az jött le hogy szidom az mszp-t. :W
Innejstül fogva nincs miről beszélnünk,mert elvakultakkal én nem tudok.

[ Szerkesztve ]

Az élet olyan mint a sakk,csak itt több a paraszt..

(#148) Crystalheart válasza #64791808 (#146) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Külhonról hazánkba érkező felsővezetők tréningezői (szintén külföldiek) körében elterjedt nézet, hogy nemcsak az elektronikus számítógépet meg a bűvös kockát, de az összeesküés-elméleteket is a magyarok találták föl :D

(#149) #64791808 válasza knifemaster (#147) üzenetére


#64791808
törölt tag

1., A legelején leírtam, hogy ez szociológiai jelenség. Az, hogy az egyébként nem rövidke hsz-emből csak erre reagáltál, az jelent valamit.

2., Kettőből kétszer vagy eltévedve. Ha most a kétfarkú kutyapárt lenne 6. éve hatalmon, akkor az lehetne behelyettesíteni. Nem a párton van a hangsúly, hanem a mondat másik részén.

Persze egyszerűbb rásütni valakire csípőből, hogy elvakult.

Kíváncsi vagyok, ebből a hsz-ből mit hozol majd ki.

(#150) pink75 válasza Crystalheart (#143) üzenetére


pink75
aktív tag

Meg is lett az eredménye. Ugyanis nem fér össze, mint megmutatkozott. Szerény embernek szar a fizetése - szerény országnak lóf.... a seg.... .A világ népek versenye, akárhogy is fáj a nagy intercucilista lelkeknek. Szembe mosoly, hátba vicsor.

A védegyletnek valszeg az volt a halála, hogy - nem lévén hazai ipar - egyszerűen nem volt magyar megfelelője sok mindennek. A lényeget tekintve pedig a diktatúra lazítása volt a célja, annak most is megfelelne. Körülöttünk minden bagázs most találja ki a múltját, gyömöszköli le a világ torkán a sületlenségeket, a mienket felülírják egy szintén sületlenséggel, mindent üdvözlök, amiből a nemzeti büszkeségünk táplálkozhat. Ha igaz, ha nem.
Ha meg valaki az igazságra kíváncsi, az se baj, csak jól jöhetünk ki belőle.

xxx

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.