Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Dany007 válasza dabadab (#48) üzenetére


Dany007
veterán

Ha te is űzöd hobby szinten akkor nem értem mi a gond?
Mért nem próbálod ki magad egy demo számlával?
A topicban, és egyéb topicokban is sok emberkével beszéltem akiknek bejött a dolog.
Nem egy-két nap alatt, hanem hónapok esetleg évek munkájával.
Akkor viszont tudnod kéne, hogy a technikai elemzés segítségével nagy v.színüséggel meg lehet határozni az árfolyamot.
Ismétlem, nem nagyban kell gondolkodni. Napi 50-100$ max... Ennyi bőven elég egy jó havi keresetre. És persze ebben benne van egy 3%-os veszteség kalkuláció is.

(#52) eddie17


eddie17
addikt

Nekem kb 8hetente esik a pihenőnapom hétvégére, eközben mindig hétköznap van(pl most is. Szerda ez a nap). Más hozzáfűzni valóm nincs, nem akarok nagyon belemenni.
Ja és ezzel a melóval tuti nem jutok egyről a kettőre, de majd lesz valahogy. Csak jól élünk egyszer:)

(#53) Zolaash válasza dabadab (#13) üzenetére


Zolaash
aktív tag

Tudnám becses figyelmedbe ajánlani az első mondatot.

audi100td: Aki nem dolgozik (átlag segílykíbül élő embörök) az az én véremet (is) szívja. Hadd fejezzem már ki nemtetszésemet, jó? Egyébként meg ötleteket vártam, hogy hogy tudnám én is szívni a ti véreteket. ;]
Nem vagytok valami segítőkészek...

Rip and tear

(#54) Zolaash válasza eddie17 (#52) üzenetére


Zolaash
aktív tag

"Csak jól élünk egyszer"

Irigylem az optimizmusodat, de tényleg. Én nem hiszem, hogy megérem szőrös fejjel, hogy ez az ország valaha talpra áll. Itt olyan szinten szar és korrupt minden, hogy elmondani sem tudom. Kiárulták az országot, nincs ipar, nincs mezőgazdaság. Nem látom a kiutat, b@szottul el vagyok keseredve.

Összességében: Nem akarok én gazdag lenni, bőven elég volna, ha nem kellene máról holnapra élni. Jó volna havonta legalább egyszer elmenni moziba, ha rendelhetnék pizzát, mikor gusztusom támad rá. Ha nem kéne gondolkodni, hogy ebben a hónapban megvehetem-e a 3000 forintos állólámpát, vagy nem bírja a büdzsé, és halasszuk jövő hónapra?!

Olyan nagy kérések ezek? :F

Rip and tear

(#55) eddie17 válasza Zolaash (#54) üzenetére


eddie17
addikt

Na jó akkora optimizmusom nincs, erősen gondolkodok egy külhoni látogatáson. Sajnos mind így van ahogy írtad, egy nagy katlan lesz itt, ha folytatódik a tendencia.
Én még itthon lakom, de havi 80K-t adok haza, mert ilyen számla olyan számla, aztán még valamit enni is kellene... De átérzem a helyzetet, ha családot kellene fenntartanom, úgy érzem bele törne a bicskám. De mit is beszélek, Magyarországon családot alapítani, és normálisan eltartani? Ködös álomkép egyelőre.... :(

(#56) Crystalheart válasza Zolaash (#54) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Mindenképp olyanban kell gondolkodni, ahol az ötlet, mint tőke sokkal jobban számít, mint az anyagi tőke, és a befektetett pénzt még "bukás" esetén is jó eséllyel visszahozza. Szóval szerintem játék és film, kapcsolt áruként irodalom. Csak sajnos ez nem a kisemberek felől fog elindulni, ha elindul...

[ Szerkesztve ]

(#57) Dany007 válasza dabadab (#48) üzenetére


Dany007
veterán

Remélem elolvastad a fent említett példákat és talán már látod, hogy én mennyire kicsiben is gondolkodom.
Így átgondolva, összességében, 4 hete foglalkozom a Forex-szel. Először a Saxo banknál volt próbaszámlám, de nem bizonyultak készségesnek, így már az Oandánál vagyok.
Mivel Október közepe óta nincs munkahelyem, így van időm a Forex-szel foglalkozni.
Valójában minden 7köznap reggel 8-tól hajnal 2-3-4-ig figyelem a chartokat. A változásokat, próbálok tanulni, és tapasztalni. Jelenleg szakkönyveket olvasok a technikai elemzésről, hogy jobban fejlődjek, és biztosabb legyek a dolgomban.
Tudom, hogy nagyon kezdő vagyok és azt is, hogy elég bizonytalan terület ez.
Viszont ami tény, az az, hogy eddig minden héten pluszban zártam párszáz dollárral.
Nem azt mondom, hogy nem vesztettem, de a hét végére mindig sikerült pluszban zárnom.
Éppen ezért tervezem további szakkönyvek kiolvasását, tanulását, és februárig csak demó számlával próbálkozom.
Viszont ha továbbra is marad ez a tendencia, akkor mért ne vágnék bele élesben?
Az a napi 50$ bőven elég egy jobb havi fizetésre, még adózás után is! És 50$ profithoz elég ha az érték 0,001-et változik! És ha láttál már élő chartot, mondjuk 5 perces vagy 10 perces intervallumokban, akkor láthatod hogy egy napon belül rengetegszer vált ennyit az árfolyam.
Nem lehetetlen, csak tanulni kell, és higgadtan érzelem mentesen tradelni.
Én nem hosszú v. középtávon tradelek, hanem nagyon rövid távon. Vagyis itt ülök előtte, és figyelem... Ha elindul fölfelé, és a trend is azt mutatja, akkor veszek! Majd ha pár perc múlva ugrott 1-2 ezredet fölfelé az érték, akkor zárom a pozíciót és elteszem a profitot. Valószínű, hogy tovább is növekedik az érték, de az már nagyobb kockázatot jelent, így nem várom ki a kitörés végét. Aztán várok tovább újabb lehetőségre. Ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#58) dabadab válasza Dany007 (#57) üzenetére


dabadab
titán

"Remélem elolvastad a fent említett példákat és talán már látod, hogy én mennyire kicsiben is gondolkodom."

Szerintem akkor, amikor eves sok szaz (vagy inkabb ezer - most lusta vagyok utanaszamolni) szazalekos hozamokat emlegetsz, akkor nem beszelhetunk igazan arrol, hogy kicsiben gondolkodsz.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#59) Dany007 válasza dabadab (#58) üzenetére


Dany007
veterán

Nézd, a Forexen naponta, ha jól tudom 2trilliárd forint fordul meg!
Ebből amit én szeretnék az max 50-100 dollár ~ 10-20 ezer Ft.-

A különbség az, hogy akik nagyban csinálják, azok nagy pénzt közép v. hosszútávra fektetnek. És több hetes, vagy hónapos spekulációkba bocsátkoznak. Persze magasabb hozamért is. Nekik tényleg létfontság, hogy pontosan ki tudják számítani az árfolyamot, és náluk igencsak keresztbe húzhatja a számításokat ha valami olyan politikai vagy gazdasági esemény történik.
Ahogy én csinálom, így itt kell ülni nap-mint-nap a gép előtt, és figyelni...

A technikai elemzéses topic gazdája úgy szokta csinálni, hogy reggel felkel, elemez, majd nyit 1-2 pozíciót. Kiszámítja, hogy az alakzatból kb merre és milyen mértékkel mozdul az árfolyam a nap végére, vagy több nap múlva, nem tudom pontosan milyen távon tradel. Aztán beállítja, hogy ha elérte a kívánt értéket az árfolyam, akkor zárja a pozit. Viszont állít egy stop/loss értéket is. Ami arra jó, ha az árfolyam mégsem arra megy ahogy ő számította, akkor 3%-os veszteségnél szálljon ki a pozícióból.
Ez egy jól kalkulálható profitot termel. Ő már eléggé érti ezt a technikai elemzés dolgot, viszont ha valami rosszul sül el, akkor ott stop, amit álltalában 3% minuszra érdemes beállítani, de a helyzettől függ. Csak akkor megy bele egy ilyen üzletbe, ha a nyereség legalább 6%. Így megéri azt a minimális kockázatot.
Namost ezzel ő egy folyamatos nyereséget generál, amibe bele van kalkulálva a veszteség is, ami max 3% lehet pozíciónként.
Itt lehet azt mondani, hogy mi van ha minden pozíció rossz irányba megy, így mindig elveszti azt a 3%-ot, de nem hiszem, hogy 4 éve csinálná ha így lenne.

És hidd el tényleg meg lehet csinálni.
Én még csak most tanulgatom az egészet. Viszont én se akartam elhinni, amikor 2 napja, az árfolyam pontosan a Fibonacci sorozatnak megfelelően esett!
Minden tized % pontosan úgy történt, ahogy előző nap a könyvben olvastam. Ezen kerestem 250$-t. Persze többet is kereshettem volna, csak féltem a kockázattól, ugyanis az árfolyam, a számított érték elérése után mégtovább esett, csak ezt már nem akartam megkockáztatni.
És ez csak egyetlen egy alakzat volt, igaz a legkönnyebben felismerhető, és lekereskedhető.
De ehhez igenis ott kell ülni a gép előtt napi 8-12 órában, figyelni, következtetni, próbálgatni! És el kell olvasni azt a 220 oldalas tömény elemzésekről, indikátorokról, számításokról grafikonokról szóló könyvet, és nem csak egy ilyet, hanem többet.
Beszélgetni pár emberrel aki már régóta nyomja, tapasztalatot cserélni stb...
És ha mindez megvan, akkor legalább 3-4 hónapot próbaszámlával tradelni!
Mindemellett a legnehezebb higgadtnak és érzelemmentesnek maradni! Ezt a legnehezebb, még demó számlával is. A kiszállási pontnál kiszállni, nem kockáztatni... És ha bizonytalan az ember, akkor nem nyitni pozíciót.
Aztán ha 3-4 hónapig megy a dolog, sikerült megtervezni egy sikeres stratégiát, akkor bele lehet vágni élesben igazi pénzzel. Persze ott a stressz mégnagyobb lesz...

[ Szerkesztve ]

(#60) Bluegene válasza Dany007 (#59) üzenetére


Bluegene
addikt

áhh el ne hidd, a demo pénz beetetés, ismerem már ezeket, de csináld(persze van 1% ember akinek bejön)

meg kell tanulni, h külföldi tisztességes munkával, és itthon üzleteléssel lehetsz csak Rózsadombi, vagy egy nagyon jó szakmával itthon, az összes többi időhúzás(és közbe csak öregedsz, én is ezt érzem, 1-ről 2-re nem jutok :((( ), ennyi erővel lottózhatsz

[ Szerkesztve ]

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#61) dabadab válasza Dany007 (#59) üzenetére


dabadab
titán

"Ebből amit én szeretnék az max 50-100 dollár ~ 10-20 ezer Ft."

Havonta ennyit ki lehet hozni par tizezer dollar tokebol. De szerinted ekkora tokebol az atlagfizetes tobbszorose jon ki, az meg tobb szazezer forint.

"És el kell olvasni azt a 220 oldalas tömény elemzésekről, indikátorokról, számításokról grafikonokról szóló könyve"

:DD LOL

Nem tudom hany eves vagy, vagy hogy milyen iskolaba jartal, de egy nyomorult diplomahoz nagysagrendekkel tobbet kell olvasni, marpedig az alapkovetelmeny mindenkivel szemben, aki barmilyen befektetesi cegnel elemzoi v hasonlo pozicioban dolgozik es valahogy nekik sem megy az (sok-sok ev tapasztalat utan sem), hogy stabilan 1000%-os hozamokat produkaljanak, ami szerinted tok egyszeru

Mindegy, nem muszaj hallgatnod ram, ha gondolod, probald ki magad elesben is, aztan egy fel ev utan terjunk vissza a temara.

DRM is theft

(#62) Dany007 válasza dabadab (#61) üzenetére


Dany007
veterán

Térjünk :) De amint mondtam, nem a saját példámmal vagyok nagyra, hanem rengeteg más emberéből. Alacsony hozam mellett, ezt relatíve sokan csinálják.
Nézd csak meg a linkelt topic indítóját. Ő is egy sok közül akikkel beszéltem erről, és akinek bejött. Semmi képzettsége nem volt... Saját maga tanulta meg könyvekből.
Ehhez nem kell gazd.-i diploma.. Azzal ugyan úgy semmire sem mész mint az infos diplomával.
Pesten van egy 250.000Ft.-os képzés, ami 6 alkalomból áll.
Mellesleg a srác is most készül a diplomájára, viszont azt mondta, hogy semmi értelme, mert nem fog dolgozni úgysem. Mivel ebből tökéletesen megél.
De mondom, ha nem hiszel nekem, beszélj vele, úgyis ismered a topicot... Neki több tapasztalata van.

(#63) Dany007 válasza dabadab (#61) üzenetére


Dany007
veterán

Amúgy meg nem értem, mért nem olvasod végig amit írok.
Mindig kiemelsz egy-egy érdektelen részt, és a lényeget meg figyelembe se veszed.

Azt ne mond már nekem hogy ilyen olyan diploma kell... Ha valaha is jártál valamely főiskolára vagy egyetemre, akkor nagyon jól tudod, hogy amit ott tanítanak azzal ki lehet törölni a segget!
Másrészt, még mindig nem érted meg hogy nem azokról a brókerekről beszéltem, amikre te gondolsz!
Ők nem daytradelnek, hanem közép és hosszútávú befektetésekre mennek. És nem pár száz ezer forinttal, hanem millió, vagy több tízmillió $ vagy € -ós befektetésekre hajtanak.
Ők nem ezredes különbségekre spekulálnak...
Ők nem ülnek ott a gép előtt és ugranak a legapróbb változásokra is...
Szerintem próbáld ki egy hónapig, és utána véleményezd.
Ha kipróbáltad és neked nem jött be, arról se én tehetek... Nekem egyenlőre bejött, viszont pont a bizonytalanság az, ami miatt februárig nem is akarok valódi pénzt befektetni.

(#64) dabadab válasza Dany007 (#63) üzenetére


dabadab
titán

Nezd, baromi egyszeruen leirom a lenyeget, mert lathatoan nem erted:
a befekteteseknel a haszon/kockazat arany mindenhol kb konstans.

NINCS olyan, hogy kis kockazattal nagy haszon.

A tobbivel meg nincs is kedvem vitatkozni, szerinted a bazi nagy befektetesi alapoknal megis mi a fenet csinalnak a brokerek, ha nem egesz nap a monitorra tapadva kovetik a piacok torteneseit?...

DRM is theft

(#65) Dany007 válasza dabadab (#64) üzenetére


Dany007
veterán

Valójában fölösleges tovább vitázni, mert te az elméletet hajszolod, én meg tapasztalatokból beszélek.
Nem, nem saját tapasztalat, hanem rengeteg más emberé, akik régebb óta foglalkoznak ezzel. Köztük 2 személyes ismerősöm, a többit pedig különböző fórumokon ismertem meg. Többek között Feczot is, akié a topic itt a PH!-n.
Mindegyik élőben, valódi pénzzel csinálja... És egyiknek se volt semmilyen szakmai végzettsége a témával kapcsolatban. Autodidakta módon tanulták meg.
Mielőtt össze-vissza beszélsz, próbáld ki Te is! És majd meglátod miről beszélek én.
Más az, amit a filmekben, meg a szóbeszédekben mondanak, és megint más a valóság.
A napi 50-100$ haszon pedig messze nem nagy pénz, még egy jobb havi fizetésnek is kevés...
De mondom, amíg te csak elméletből beszélsz, addig fölösleges tovább vitázni. Nekem élő példáim vannak erre, mint mondtam nem a saját példám. Az csak arra jó, hogy belátom, hogy igen is lehetséges. Van rá esély, amit a többiek megcsináltak.

(#66) dabadab válasza Dany007 (#65) üzenetére


dabadab
titán

"A napi 50-100$ haszon pedig messze nem nagy pénz, még egy jobb havi fizetésnek is kevés..."

Nezd, ha azt nem sikerul felfognod, hogy a tokebefektetesnel a hasznot nem abszolut szaomkban, hanem szazalekokban szokas merni...

DRM is theft

(#67) Intelligencs válasza Lenry (#33) üzenetére

Öcsém például évekig óceánjáró hajón robotolt, mint pincér. Évekig minden fillért félretett, hogy most saját vállalkozása lehessen. Látod, őt például ez különbözteti meg a sok önmagát sajnáló, másokat hibáztató embertől...

The Amiga, Born a Champion

(#68) Intelligencs válasza Zolaash (#54) üzenetére

Nincsenek nagy kéréseid. Csak azt kéne megértened, hogy ezt senki sem fogja Neked megadni. Neked kell megteremtened saját magadnak.

Tanulj meg rendesen vmilyen idegen nyelvet, és előtted a világ. Unió legtöbb országban simán vállalhatsz munkát. Nyáron, amikor jöttem haza Írországból, beszélgettem egy magyar párral a dublini reptéren. Évek óta kint élnek. Először csak 1-2 évre akartak kimenni, de most már úgy döntöttek, hogy gyereket is ott vállalnak inkább. Sima fizikai munkásként is jutnak egyről a kettőre. Ők tettek valamit saját magukért, és nem keseregtek, szidták a zsidókat/cigányokat/aktuális kormányt (nem kívánt rész törlendő).

[ Szerkesztve ]

The Amiga, Born a Champion

(#69) dabadab válasza Dany007 (#65) üzenetére


dabadab
titán

Ja, meg ez:

"Nem, nem saját tapasztalat, hanem rengeteg más emberé, akik régebb óta foglalkoznak ezzel. Köztük 2 személyes ismerősöm, a többit pedig különböző fórumokon ismertem meg. Többek között Feczot is, akié a topic itt a PH!-n."

Nem remlik, hogy barki is beszamolt volna kozuluk ezer szazalek folotti hosszutavu megterulesrol. Te hallottal toluk ilyet?

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#70) dabadab válasza Intelligencs (#68) üzenetére


dabadab
titán

Egyebkent meg el se kell menni innen: az, aki tesz erte, az Mo-n is boldogul.

"Ők tettek valamit saját magukért, és nem keseregtek, szidták a zsidókat/cigányokat/aktuális kormányt (nem kívánt rész törlendő)."

Pontosan.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#71) Daemon09


Daemon09
őstag

Erre én is kiváncsi lennék, hogy egyesek ezt hogyan csinálják. Azt még rendben lenne, ha egy városban látnál 2-3ilyen embert, de sokkal több van. Na meg a sok cigó, mercikkel plázáznak egész nap, csak nemtudom, hgoy miből...

(#72) Dany007 válasza dabadab (#69) üzenetére


Dany007
veterán

Így van! Feczo ha jól emlékszem 5k euroval indult, amit 3 hónap alatt megduplázott.
Most ott tart, hogy hiába lesz meg a diplomája, ő nem akar dolgozni, mert nincs értelme itthoni fizetésért gürizni napi 8-12 órát, amikor a tőzsdén bőven megkeresi ezt havonta.

A másik ismerősöm akivel személyesen is beszéltem erről, ő pesten dolgozik a ColorSpan inc-nek. 20-40 milliós nyomtatógépeket üzelmel, és szervizel országszerte és külföldön is.
Ő olyan 4-5 éve kezdte, és most tart ott, hogy otthagyja a munkahelyét mert megél ebből bőven. Viszont azt azért tudni kell, hogy ő 400k körül kap fizetést, plusz a maszek munkái... Ami melónként 40-50k pluszba / hó. (tudom, mert a volt cégemhez is ő jött szervizelni maszekba :) )
Ezen kívül egy Indexes fórumon is beszéltem pár sráccal, meg egy nőcivel is, akik szintén hozzák a napi 40-50$-t. És ennyivel meg is elégszenek.

(#73) Thunderzolee válasza dabadab (#70) üzenetére

"Egyebkent meg el se kell menni innen: az, aki tesz erte, az Mo-n is boldogul."

Pontosan.

feketén (is) dolgozok - adót csalok
internetet hatfelé osztjuk szomszédokkal - mégse 10ezer, csak 1600
albérletben feketén lakunk - adót csalunk
fát loptunk az erdőből (na jó, házhoz hozták) - mindjárt nem kell soktízezres gázszámlát fizetni télen
egyszeres szemétdíjat fizetünk, de 3× viszik el egy héten - meg van beszélve pár dvd-nyi filmért cserébe
gázolajat féláron veszek autóba - ha jól tudom vasutasoktól van
am céges kocsival járunk - ingyen van
egyik lakótársam szlovákiai magyar, neki a kocsiját töredékébe kerül fenntartani, mint ha magyarba vette volna, és helyezi üzembe - naná, h irigylem
hitelre nem szoktam venni semmit - nincs kamat/törlesztés (nesze neked Provident)
ruhát szinte csak Józsefvárosi piacon veszek - márkás lopott cuccokat
hardvert csak használtat veszek PH-n - pl. 3870X2 35ezerért
italt, dvd-t szintén zárjegy/hologram nélkül a kínai piacról - f×szom a zeneiparba..
jegyet csak metrón veszek - hazavágom a BKV-t (mér', a vezetői nem?)

Hirtelen ennyi jutott eszembe. És minderre büszke is vagyok. :(((

És ha vállalkoznék, lenne egy rakás tippem, h mivel maradjon nálam a pénz, mint ahogy ismerőseim is teszik nagyon helyesen. :K

****

[ Módosította: 7 ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#74) Zolaash válasza Intelligencs (#68) üzenetére


Zolaash
aktív tag

*****

Mindenkinek fel kell(ene) vállalnia a felelősséget a tettei következményeiért.
Szerinted ez az ország így rendben van? Minden volt komcsi ország elhúzott mellettünk, csak mi totyogunk egyhelyben. Vagy inkább egy lépést előre, kettőt hátra.
Mindenhol (külföldön) kiállnak az emberek az igazukért, kimennek az utcára, és kinyitják a pofájukat. És ez jó. (Természetesen nem az ilyenkor kötelezően előkerülő vandál söpredékre gondolok, aki csak a balhé, törés-zúzás, gyújtogatás miatt van ott. Őket elítélem ezért a viselkedésért.)

Ps.: Ha nem írok többet, akkor állambácsiék olvasták a hsz-em, és elvittek.

[ Módosította: 7 ]

Rip and tear

(#75) 7


7
addikt

Fiúk-lányok! Kezdjük megközelíteni azt a határt, amit nem kéne. Kicsit enyhébben, ha lehet, ne zárassuk a topicot, ha el lehet kerülni egy kis önmoderációval. :)

[ Szerkesztve ]

(#76) Zolaash válasza 7 (#75) üzenetére


Zolaash
aktív tag

Nesze neked szólásszabadság! :U ;]

Rip and tear

(#77) blokad válasza 7 (#75) üzenetére


blokad
senior tag

Yettenetes az új avatarod

(#78) Thunderzolee válasza Zolaash (#76) üzenetére

;]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#79) South Velen válasza Zolaash (#76) üzenetére


South Velen
addikt

Jah. :U

(#80) Crystalheart válasza Dany007 (#72) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Napi hány órában nézed folyton az árfolyamokat?

(#81) 7 válasza Zolaash (#76) üzenetére


7
addikt

Inkább ez, mint az azonnali topiczárás, nem? :)

(#82) philoxenia válasza Crystalheart (#80) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ha tíz órában nézi és keres 50$-t akkor jó kis bruttó órabére lesz.....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#83) Dany007 válasza Crystalheart (#80) üzenetére


Dany007
veterán

Hm ez változó... Mivel szinte egész nap itthon vagyok így egész nap :)
Reggel 8-9től hajnal 2-3ig.
Látom te már most érted amiről én beszéltem :)
Ha rendesen értenék hozzá, akkor elég lenne reggel egy elemzéssel kezdenem, majd beállítani az értékeket, és kész....
Így viszont muszáj figyelni, és résen lenni mindig. Lecsapni a lehetőségekre.
Viszont nem folyamatosan figyelem... Van hogy elmegyek ide-oda, intézem a dolgaimat... B.nőmmel vagyok... Amúgy meg filmet nézek vagy jáccok valamit, persze filmnézés közben is vagy 6-7x kijövök megnézni az állást :)

(#84) Dany007 válasza philoxenia (#82) üzenetére


Dany007
veterán

Így van. Te is jól látod.
Ezért próbálom fejleszteni magam, tanulni.
Valójában mindeközben rengeteg dolgot csinálok :)
És nem utasít semmi és senki... Ha hasznom van azt magamnak köszönhetem, és ha veszteségem az is.
Viszont volt olyan nap, nem is egyszer, hogy egy üzleten kerestem 250-300$-t. Így ha napi 50$ átlagot nézzük, akkor nyugodtan kihagyhatok akár 1-2 napot is teljes mértékben, a havi átlag akkor is megmarad.
De jelenleg szeretnék Feczo szintjére fejlődni, és muszáj, hogy amikor csak lehet figyeljek és tanuljak...
Ő reggel 8-9 körül felkel... elemez egy kicsit, majd beállítja a pozícióit a számítások alapján. Aztán ránéz dél körül és kész... Ő kalkulált veszteség mellett folyamatos nyereséget termel. Előre kiszámított módon.
Ettől én még nagyon messze vagyok.

hja... régen beszéltünk így egy topicban :) grat a moderátori címedhez! Vagy, inkább jó munkát, és kitartást! :)

----
Összevontam a két hozzászólásod. Használd a szerkesztés gombot legközelebb, ha nem feltétlenül szükséges külön postba írni (itt nem volt az) :)

[ Módosította: 7 ]

(#86) Dany007 válasza Crystalheart (#80) üzenetére


Dany007
veterán

Hogy mondjak mégegy példát.
Most kb 30 percel ezelőtt, hogy megindult a tőzsde vettem 50k egység EUR/USD-t. 19:10-kor. Az érték emelkedett, és beállítottam egy stop limitet, hogy ha egy határ alá csökken magától zárja. Mivel az érték növekedett, a határt is növeltem folyamatosan. Aztán egyszercsak visszaesett, és életbe lépett a stop limit, végül 83$ plusznál kiszálltam.
Majd újra növekedésnek indult, újra vettem, stop limit beállítva, folyamatosan növelve az árfolyammal. Persze megint visszaesett és automatikussan kiszáltam újra, most plusz 43$ nál.
Átláthatóbban : 19:11- óta kerestem 83+43= 126$-t. Az utsó zárás 19:50 kor volt.
Vagyis ~ 40 perc odafigyeléssel lett plusz 126 dollárom :) Szal ez több mint 2 napi 50$-os átlag, így ha tartani szeretném az előre tervezett havi átlagot, akkor akár jövő keddig hozzá se kéne nyúlnom.

(#87) philoxenia válasza Dany007 (#86) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ez mekkora összegen? 50 000 $ ?

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#88) Dany007 válasza philoxenia (#87) üzenetére


Dany007
veterán

Nem dehogy! 2500$-ral indítottam. Mivel ennyivel akarok beszállni valós pénzzel is!
Csak itt működik olyan, hogy tőkeáttét. Az Oandánál 1:30 ha jól tudom. Vagyis a tőkéd 30x-val kereskedhetsz! Ezért van lehetőség 50.000 egység megvételére.
Az elmúlt példán amit írtam az árfolyam durván : 1,27425 ről 1,27558-ra változott. A második pozinál 1,27754 ről 1,27834 re változott. Tehát ez minimális változás, viszont az 50k egységnek köszönhetően kerestem vele.

Edit: de persze a tőkeáttét segístégével veszthetsz is nagyokat, viszont ezért van a stop/Loss limit. Amivel megszabok egy határt, ha az árfolyam mégse arra menne amerre én akarom, akkor magától lezárja a pozit, így minimalizálom a lehetséges veszteséget.

[ Szerkesztve ]

(#89) philoxenia válasza Dany007 (#88) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

De folyamatos esés esetén újra kellene kötnöd, nem ? Akkor ott kell ülnöd a gép mellett, gondolom.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#90) Dany007 válasza philoxenia (#89) üzenetére


Dany007
veterán

ezt hogy érted pontosan?
Ha folyamatosan esik, akkor nem veszek hanem eladok! Majd miután mégtöbbet esett visszaveszem és a különbözetet keresem :)
Ezért mondtam, hogy tök mind1 merre megy az árfolyam, a kérdés, hogy long vagy shot pocíciót veszel fel! Vagy is veszel vagy eladsz. Mindkettőn lehet keresni, csak kérdés, hogy az árfolyam merre megy. Ezt meghatározandó van a technikai elemzés, ami a grafikonok alapján megmondja merre megy az árfolyam nagy v.színüséggel.
De ez sokkal összetettebb.

(#91) Dany007 válasza philoxenia (#89) üzenetére


Dany007
veterán

amúgy ha veszek , és az árfolyam véletlenül esni kezd, akkor a stop limitnél kiszállok. Így van egy fajta minimális veszteségem, de a pozíció lezárt lesz.
Aztán ha eső tendenciába megy át, akkor meg eladok, és azon szintén lehet keresni.
De persze ha esik nem muszáj rögtön eladni, mert lehet egy óra múlva hirtelen hatalmasat ugrik felfelé és sokkal többet keresel... Bár nem érdemes sokáig várni.

(#92) Crystalheart válasza Dany007 (#86) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Csak azon gondolkodom, ez olyan gépimeló, hogy akár botot is állíthatnál rá. Ha emelkedik, rátesz, egyébként meg azonnal kivesz - állítható stop limittel... Az alap elemzéseket is meg tudná csinálni gép. Persze egy jó kezelőfelülettel neked is be kell tudni avatkozni, az általad kisilabizált ábrák alapján. Höhh, gondolom, nem engednék. :D

Egyébként éppen ezért nem teljesen értem a dolgot, hogyan működhet ez, ha ennyire sabloncselekvéseket kell benne csinálni.

[ Szerkesztve ]

(#93) dabadab válasza Crystalheart (#92) üzenetére


dabadab
titán

"Csak azon gondolkodom, ez olyan gépimeló, hogy akár botot is állíthatnál rá."

Ilyen szinten siman lehetne.

"Höhh, gondolom, nem engednék. :D"

Egyreszt technikailag se nagyon lehet megvalositani a nemengedest, masreszt meg miert ne engednek? Az mondjuk mas kerdes, hogy azert eleg batornak kell lenni ahhoz, hogy az ember rabizza a penzet egy botra.

DRM is theft

(#94) Crystalheart válasza dabadab (#93) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Abból kiindulva, amit elmondott ez nem kockázatos, ha túl nagyot esne, automatikusan leáll. Éppen ezért is kételkedem benne elég rendesen, ilyen nincs, hogy nincs kockázat. :D

(#95) Dany007 válasza Crystalheart (#94) üzenetére


Dany007
veterán

Dee nagyon is lehetséges :) Ezt hívják programozott kereskedésnek!
Páran már scripteket meg progikat akartak rá írni, itt a PH!-n is :)
Olvasd el a topicot amit ajánlottam dabadabnak is!
A címe is ez : Technikai elemzés, kereskedés a tőzsdéken és devizapiacon, programozott kereskedés!

(#96) ollie


ollie
MODERÁTOR

"Milyen módszerek/segélyek vannak, amivel le lehet húzni állam bácsit?"

Ezzel az a baj, hogy ezzel nem állam bácsit húzzák le, hanem mindket adófizetőket. Minél több az ilyen ingyenélő (azokra értem, akik tudnának, de nem akarnak dolgozni), annál rosszabb a tisztességesen dolgozóknak, sőt, annál rosszabb lesz a jövőnk is. Ha jól emlékszem, olyan 2 és félmillió ember tartja el az országban élő 10 milliót (többen dolgoznak, de levontam a közalkalmazottakat, hiszen ők is az mi adónkból kapják a fizut). Na meg az is röhej, hogy 8-900 ezer rokkantnyugdíjas van az országban.

Ne állj be a gerinctelenek közé! Azok is azok, akik jóval többet keresnek, mint amennyit bevallanak, és ezért jogosulatlanul vesznek fel mindenféle segélyt, kedvezményt és hozzájárulást.

[ Szerkesztve ]

***

(#97) Dany007 válasza Crystalheart (#94) üzenetére


Dany007
veterán

hát már hogyne lenne kockázat : ) Mint mondtam automatikus leállás esetén is vesztesz. Csak egy előre általad bejelölt szinten. És ha valaki nem tudja elemezni a grafikonokat, akkor ezt elég sokszor megcsinálja. És sok kicsi sokra megy :)
Vagy ami a legrosszabb hogy kiveszi a stop limitet, mert egyszer majd úgyis felmegy az árfolyam... Na ez a legrosszabb, ilyenkor jöhetnek a -900 -1000$-ok is akár percek alatt is...

(#98) Zolaash válasza 7 (#81) üzenetére


Zolaash
aktív tag

Ennyi erővel akár be is zárhattad volna. Tökmind1. :U :P
Viszont fasza kis tőzsdei totyikká alakult (amiből egy kukkot sem értek), ők meg hadd dumcsizzanak.

Ollie: nem fogok. Maradok adófizető tróger. :W

Rip and tear

(#99) Dany007 válasza Zolaash (#98) üzenetére


Dany007
veterán

Elnézést a sok offolásért. Tőlem és dabadabtól indult a dolog. Próbáltam átterelni a saját topicjába, talán már sikerült is.
Mindenesetre csak egy pénzszerzési módszert írtam, ami talán magyarázat lehet a kérdésedre. És ezen vitáztunk a kollegával :)
Mégegyszer bocs a sok offért.

(#100) Zolaash válasza Dany007 (#99) üzenetére


Zolaash
aktív tag

Semmi gond. Ha okosodtatok egy kicsit egymástól, már megérte idevésni ezt a szösszenetet. :K

Rip and tear

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.