Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Zolaash


Zolaash
aktív tag

Kicsit komolyabbra sikerült mint szerettem volna... :B
Sebaj, várom az ötleteket! ;]

Rip and tear

(#2) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

Hát, lehet, hogy egyetemre járnak és lyukasórájuk van. :DDD (Jójó, tudom, hogy nem az ilyenekre gondoltál ;))

(#3) South Velen


South Velen
addikt

Gondolom, költői kérdés volt... :)

[ Szerkesztve ]

(#4) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Apuci/anyuci pénzeli! Legtöbb esetben így működik.

(#5) Zolaash válasza juliabrilke (#4) üzenetére


Zolaash
aktív tag

Felnőtt emberekről beszélek. Lopják a napot egész nap, és mégis vígan megélnek. Hogyan? Tényleg nem költői kérdés. :B

Rip and tear

(#6) juliabrilke válasza Zolaash (#5) üzenetére


juliabrilke
addikt

Ezen én is gondolkoztam már. Tescoba szoktunk kimenni kajaidőben és rengetegen vannak ott mindig felpakolt kocsikkal. Persze nem kajaszünetről jöttek. :U

Múltkor azon gondolkoztam, hogy odamegyek és megkérdezem, hogy ki mivel foglalkozik. Érdekelne engem is, hogyan szerzik a pénzüket. :U

[ Szerkesztve ]

(#7) Kobe


Kobe
veterán

vannak lazább munkakörök persze....csak ha megkérdeznéd, mit dolgozik, mindig azt kapnád, hogy vállalkozó. Ez szép és jó, csak én kicsit továbbvíve a kérdést, arra nem jöttem még rá, hogy teszem azt 25 éves gyerek hogy lehet sikeres - az audi, vw, merci, ll egyéb státuskocsik nekem ezt sejtetik - vállalkozó, úgy, hogy egyetem közelébe max akkor megy ha felveszi a nőjét....

(#8) Crystalheart válasza Kobe (#7) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Ugyan ilyenekre nem tellik volt osztálytársamnak, de valahogy olyan mákos, hogy sima érettségivel elment lábat lógatni rendszergazdának és 200 ezer körül kap netto. Szóval megeshet. :D

(#9) Kobe válasza Crystalheart (#8) üzenetére


Kobe
veterán

de azért nem lehet ráhúzni mindenkire aki az utcán mozog, hogy rendszergazda 200ért :)

(#10) Mawyx válasza juliabrilke (#6) üzenetére


Mawyx
senior tag

Én vagy 10 éve bátorkodtam megkérdezni pár embert miből vette a qrvadrága sportmotorját, amikor épp bringára spóroltam, de sehogyse akart összejönni. Ne tudd meg hogy néztek rám és persze nem válaszoltak :U :DDD Vagyis spóroltunk volt a válasz. Ahan, anyád... :U

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#11) Crystalheart válasza Kobe (#9) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Persze :) De mondjuk úgy 26-30 év alatt nagy valószínűséggel egyetem a ludas (Én is gyakran lézengek, nekem még új a főváros, lenyűgöz az a sok építészeti remek), más esetben meg jó kapcsolataik vannak, harmadik esetben "kiaknázzák a szocijális rendszer adta lehetőségeket" :D

[ Szerkesztve ]

(#12) juliabrilke válasza Mawyx (#10) üzenetére


juliabrilke
addikt

Igen, csak nem mindegy, hogy 100k-ból vagy millából spórol. :U
Nem vagyok irígy egyébként, de azér párszor érdekelt volna, hogy honnan szerzik a pénzt.

(#13) dabadab válasza Zolaash (#5) üzenetére


dabadab
titán

"Lopják a napot egész nap"

Ezt tulajdonkeppen honnan tudod? Ugy ertem, abbol, hogy egyszer latod oket napkozben ugy, hogy eppen nem sietnek sehova, meg nem kovetkezik az, hogy egesz nap ezt csinaljak, az meg plane nem, hogy mas napokon is.

DRM is theft

(#14) Kobe válasza dabadab (#13) üzenetére


Kobe
veterán

ettől függetlenül létezi egy jól körülhatárolható réteg, ami ezt rendszeresen képes megtenni, probléma nélkül.

(#15) spirit007


spirit007
senior tag

Ööö....én pölö úgy 6 éve 24/48-ban dolgoztam és a pihenőnapokon -ha más dolgom nem volt- simán a belvárosban lógtam . Mivel az albiban NET se volt , a TV megmár akkor is eget rengető kultúrát sugárzott napközben :DDD
De mondok egy meglepőt : volt olyan ismerősöm aki tényleg nem dolgozott , mert munkanélküli volt ! Depresszió ellen kijárt a Szent István parkba újságot olvasni .
Az a réteg akire te gondolsz , nagy valószínűséggel nem kell , hogy dolgozzon . Valaki eltartja őket , dehát ilyen meg volt/van/lesz ...

(#16) GrandeP


GrandeP
őstag

A kérdésedre a válasz....

Ha... indián akkor a te pénzedből...

Ha... fiatal akkor család...

Ha .... középkorú és jól néz ki, akkor a hímringyó.

Ha... "fehér" és középkorú, akkor nagy valószínűséggel külföldi...

Ha... "fehér" , de nem külföldi, akkor épp munkába jövet/menet van egy szabad 5 perce azon gondolkodni hogy fizesse vissza a Provident-nek a 450%-os kölcsönt...

Sztem.... amúgy én is vállalkozó vagyok...

Arra vállalkoztam h tisztességes leszek és az 5*8 órás fizetésemből megélek.... hát azthiszem lassan felszámolás alatt leszek... :(((

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#17) x_o_n


x_o_n
veterán

van akinek pont szabad napja van....vagy más beosztásban dolgozik vagy még millió egyéb oka lehet,lehet rólad gondolja valaki majd ugyanezt mikor a szabadnapodon egy padon ücsörögsz...nem hinném hogy mind naplopo,élösködö bizonyosan van olyan akit anyuci pénzel..de azért sztem ez elenyésző....érdemes bemenni egyetemekre..hu de sokan vannak ott...néha 2x annyi ideig járnak oda mint amennyi elég lenne..ök nem igyenélők?hisz maximum pár százalékuk fizet az oktatásért és van ki 4 év khelyett 8 évig is oda jár...szakmát nem akar tanulni senki ...

(#18) dabadab válasza GrandeP (#16) üzenetére


dabadab
titán

Ahogy elnezem a listat, en himringyo vagyok :D Erdekes elkepzeleseid vannak embertarsaidrol.

DRM is theft

(#19) Crystalheart válasza dabadab (#18) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Jajj az a fránya ego ;) (Én ezek szerint csak 20 év múlva leszek hímringyó. ;])

(#20) South Velen válasza Crystalheart (#19) üzenetére


South Velen
addikt

Honnan tudod, hogy 20 év múlva is jól fogsz kinézni? ;]

(#21) juliabrilke válasza GrandeP (#16) üzenetére


juliabrilke
addikt

Micsoda besorolás! :D Azért pár kategória még belefért volna. :DDD

(#22) GrandeP


GrandeP
őstag

(#18) dabadab

Az élet ilyen... szóval akkor téged eltart az Asszony.... jó messzire magától... :DDD :R

Természetesen lehetne még bővíteni a sort... de hát hirtelenjében ennyire futotta.. :)

És mi a helyzet az olyanokkal akik bent lébecolnak a munkahelyen?

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#23) Crystalheart válasza x_o_n (#17) üzenetére


Crystalheart
senior tag

"van ki 4 év khelyett 8 évig is oda jár"
Van, ahol nem egyszerű dolog a legjobb időben teljesíteni, pedig szinte mindenki teper...
Én pl. most azon gondolkodom, majd később újrakezdem az egyetemet, de előbb összeszedek pénzt laptopra, mert be kellett látnom, hogy én anélkül egyszerűen nem tudom beosztani az időmet. Túl sok a lézengés, napi 5 óra utazgatás, a várakozásoktól meg óraközöktől függően, némely előadás holtidő... A tananyag nagy része meg elektronikus formában van...
Szóval ha belegondolok, a "lézengés" mint olyan, nem egyértelmű dolog.

(#24) audi100td


audi100td
nagyúr

Ugye, megint a nagy magyar mentalitás, mindenki azon van felháborodva, hogy ki miért nem csinál semmit. :U

Arra pl. nem gondol senki, hogy sok embernek nem pont hétvégén van szabadnapja, pl. öcsém szakács, heti 5 napot dolgozik 12-13 néha 14 órat, a hétvége szinte mindig rámegy a melóra és bizony szabadnapokon ő sem otthon szokott ülni. És ti panaszkodtok a heti 8 óra meló miatt?! Ő nem panaszkodik soha, elmegy melóba 11-kor, hazajön éjfélkor és nem azon van kiakadva, hogy "nem dolgozik" senki.

Senki nem képes a saját dolgaival törődni, hogy egyről a kettőre jusson?! Egyszerűbb mindig másokban keresni a hibát, ráadásul olyan emberekben akiket nem is ismerünk személyesen. :U

(#25) Crystalheart válasza audi100td (#24) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Mi van, ha a saját szekere rendesen robog előre, azért keresi csak másban a hibát? :D

(#26) audi100td válasza Crystalheart (#25) üzenetére


audi100td
nagyúr

Biztos van olyan is. :)

Egyébként, csak arra akartam kilyukadni, hogy nem mindig embertársainkat kéne azért okolni, hogy szarul megy a szekér, talán inkább a felső 10 között kéne keresgélni a probléma okát. :U

[ Szerkesztve ]

(#27) dabadab válasza audi100td (#26) üzenetére


dabadab
titán

Szerintem meg az lenne a remek, ha idonkent azzal is megprobalkoznanak, hogy nem masban keresik a problema okat.

DRM is theft

(#28) audi100td válasza dabadab (#27) üzenetére


audi100td
nagyúr

Az lenne a legjobb, kicsit lehetne pozitívabb a hozzáállás, csak ugye nehéz helyzetben nehéz pozitívan állni a dolgokhoz, de néha nem ártana arra gondolni, hogy mi még mennyire szerencsések vagyunk, nincs háború, van ivóvizünk, nem terjengenek járványok....

(#29) Crystalheart válasza audi100td (#28) üzenetére


Crystalheart
senior tag

"de néha nem ártana arra gondolni, hogy mi még mennyire szerencsések vagyunk, nincs háború, van ivóvizünk, nem terjengenek járványok...."

Ez hogy jön ide? Nekünk nyilván nem a fejlődő világban kell viszonyítási alapot keresni. Bár sajnos odáig már eljutottunk, egyre nehezebb magunkat a nyugathoz mérni...

Az egyéni felelősség más dolog, és ha a saját lehetőségeinkhez mérjük a teljesítnényünket, láthatjuk, hogy bizony ennél lehetne sokkal jobb is. A társadalmat szimulálni pedig az egyénekkel (ágensekkel) lehet a leghitelesebben, miért is lehet ez? :) Minden nagyobb folyamat a mi kis egyéni dolgainkból épül föl. Egy felelősségteljes ember megpróbálja észrevenni ezeket az apró dolgokat, esetleg problémákat, és ha hatalmában áll, megpróbál hatni a tömegre, és benne az egyénre.

(#30) Dany007


Dany007
veterán

Legálisan jól élni?
Először azt kéne tisztázni mit jelent az, hogy jól.
Bár szerintem sejtem mire gondolsz. És a válasz az, hogy nem lehet legálisan jól élni : )
Bár ez megint attól függ, hogy a cash-flow 4szög melyik oldalán állsz.
Ha netán befektető vagy, és jól jövedelmező üzletbe fektettél, akkor lehetséges, hogy minimális vagy nulla munkával is jól keresel.
De szerintem rendes 7köznapi munkával nem lehet jól élni.
Én átlagos fizetést kaptam mindigis. Baromira nem lehetett szinte megélni se belőle.
Viszont maszek melókkal megkerestem a fizetésemet egy hét alatt :) Na azzal sok plusz pénzzel már meglehetett közelíteni a "jó" életet. Amikor az ember nem azt nézi, hogy mi mennyibe kerül, nem azt számolgatja minden anyagi kiadás előtt, hogy hogy fog kijönni hónapvégén, hanem azt teszi amit szeretne. Csak azzal foglalkozik, hogy ez most jó, vagy nem jó, vagy kell-e nem kell, tetszik vagy nem, stb... De persze minden jónak végeszakadt, és ennek is :)

(#31) Crystalheart válasza Dany007 (#30) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Azért itthon is vannak milla körüli fizetések, rendes melóban is. De pl szerintem rendes melónak számíta vállalkozás is, ott pedig nagy esély van külföldről harácsolni. ;]

(#32) audi100td válasza Dany007 (#30) üzenetére


audi100td
nagyúr

Tisztességes munkával Magyarországon tényleg nem könnyű megélni, ez tény.

Ez most nem neked szól, csak úgy általánosan: nem mindig azt kéne nézni, hogy a másik mit csinál az utca másik oldalán, attól még senkinek nem fog jobban menni a dolga és nem is ő miattuk él szarul a magyar ember.

(#33) Lenry válasza Dany007 (#30) üzenetére


Lenry
félisten

Ha netán befektető vagy, és jól jövedelmező üzletbe fektettél, akkor lehetséges, hogy minimális vagy nulla munkával is jól keresel.

és honnan szedted azt a pénzt amit, befektettél?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#34) KilgoreTrout


KilgoreTrout
senior tag

Örökölni kell, aztán abból lehet vállalkozni.
Vagy venni pár lakást és kiadni, abból is összejön viszonylag jó pénz nulla munkával.
Csak pénzből lehet több pénzt csinálni kevés munkával.

(#35) Dany007 válasza Crystalheart (#31) üzenetére


Dany007
veterán

Így igaz! De ilyen munkakörbe legálisan és hivatalosan csak nagyon nagyon kemény és hosszú évekig esetleg évtizedekig tartó munkával tudsz bejutni !
Persze, mint mindenki tudja, kapcsolatok, és befolyás révén ez az idő jelentősen csökkenthető!
A vállalkozók nagyrésze is lop csal hazudik... Ha csak minimálisan is de azt csinálja. Másrészt a vállakozásokkal is ugyan az a helyzet, mint a befektetésekkel, kezdő tőkek ell hozzá, méghozzá nem is kevés! És ha sikeres vállalkozást akar az ember, akkor minimum a jó kapcsolati rendszer, amivel munkát talál a vállalatnak!

(#36) Dany007 válasza Lenry (#33) üzenetére


Dany007
veterán

Így van, ez sem a legjobb módszer. Ezért is mondtam, hogy ilyen lehetőség nem nagyon van. A befektetni való pénzért is meg kell dolgozni. És sikeres, biztos befektetés se igen létezik...
Esetleg ha az ember nagyon biztos a dolgában, előre kalkulálható akkor kölcsön kér... De ha ez ilyen egyszerű lenne, mindenki ezt csinálná.

(#37) Dany007 válasza KilgoreTrout (#34) üzenetére


Dany007
veterán

Így van. A lakás kiadás elég jó bevételi forrás lehet.
1-2 lakást kiadni havi 50-60 + rezsiért már egész szép fizetést termel havonta. Plusz ha még dolgozik is mellette az ember, akkor egy átlagos fizetés mellett is jól meg lehet már élni.

(#38) FPéter


FPéter
aktív tag

Többféle tőke van: tudás, kapcsolatok, pénz, idő. Ezek a legfontosabbak, szerintem.

Csak az egyikkel nem nagyon mész semmire, kettővel már jó esélyed van, három birtokában pedig nyeregben érezheted magad. A lényeg, hogy ne irigyeld azt, akinek van ezekből, mert ebből a háromból kettőt te is mindenféleképpen tudnál szerezni, ha átlagos, vagy annál intelligensebb ember vagy. Ha mégsem jött össze, akkor valamit rosszul csináltál, mert ehhez kevesebb szerencse kell, mint kitartás. Az, hogy több műszakban feszülsz bele a munkába, még nem garancia arra, hogy jó irányba haladsz.

A lakáskiadás pl. nagyon jó ötlet, van egy ismerősöm, akinek 7-8 lakása van pesten. Semmi mást nem csinál, csak kiadja őket. A pénzt pedig a tudásával szerezte rájuk, 25 éves karrierje és rengeteg jelzálog útján. Azt nem mondtam, hogy minden lakbérről számlát ad, dehát a magyarországi adórendszert jelen formájában nem feltétlenül muszáj tisztelni, ha szeretnél valamit elérni.

(#39) dabadab válasza Dany007 (#30) üzenetére


dabadab
titán

"Ha netán befektető vagy, és jól jövedelmező üzletbe fektettél, akkor lehetséges, hogy minimális vagy nulla munkával is jól keresel."

Persze, miutan osszeszedte azt a befektetni valo szazmillat :)

DRM is theft

(#40) Dany007 válasza FPéter (#38) üzenetére


Dany007
veterán

4- et írtál nem hármat : P
A 4ből 2-t . Bár szerintem az idő az ami mindenkinek adott ha valamit el akar érni.
Kapcsolatokat szerezni, meg pénzt elég nehéz. Tudást se könnyű, de azt azért lehet.
Jó kapcsolatot a legnehezebb! Van jópár haverom akik nagyon sok embert ismernek. Az egyik egy céget csinált fél éve... És hát.. Hiába ismert gengsztereket, ilyen olyan "menő" gyerekeket, valójában semmire nem ment velük, és becsődőlt, igaz nem e miatt. De a lényeg, hogy tényleg jó, és használható kapcsolatot nagyon nehéz szerezni.
Tudást is meg lehet szerezni, de nem mind1 milyet. Más az elméleti és más a tapasztalati tudás. Tapasztalatit például már elég nehéz... Elméletit még csak csak lehet, de ugye a munkahelyek többségének papír kell, amit egy iskola ad meg. Persze az egyéb tudást is lehet kamatoztatni.
Szal nehéz dolog ez...
AZ átlagemberben az van, hogy tanul és küzd, legalább amíg meg nem lesz a diplomája. Aztán ha sikerül elhelyezkedik valahol, ahol dolgozik napi 8-12 órát a havi kis fizetéséért. Azt ennyi.
Mindemellett vannak olyanok, akiknek nem kell se diploma, de 12 órás munkaidő, mégis többet keresnek mint egy átlagember. Ilyenkor jön be a tudás, vagy a kapcsolatok...

(#41) Dany007 válasza dabadab (#39) üzenetére


Dany007
veterán

világos, de mint kifejtettem a pénzt lehet kölcsönkérni is, és bizony a tőkéért meg kell küzdeni a legtöbb esetben.
Deee azért nem százmilla :) Pár százezer Ft.-tal vagy max 1-2 millával is el lehet indulni a befektetések terén ha okos az ember.

(#42) dabadab válasza Dany007 (#41) üzenetére


dabadab
titán

Annyibol nincs normalis jovedelem.

DRM is theft

(#43) Bluegene


Bluegene
addikt

nyertek a lottón, vagy a puttón :D esetleg külföldi munka vagy maffia

vagy szabin vannak

itthon tisztességes munkáddal elmehetsz a francba, a véredet is kiszívják

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#44) Dany007 válasza dabadab (#42) üzenetére


Dany007
veterán

4-500 ezer Ft.- tőkéből a devizatőzsdén már egy átlag havi fizetés 2-3x-át meg lehet keresni minimális kockázattal!

(#45) dabadab válasza Dany007 (#44) üzenetére


dabadab
titán

Kerlek, mondd el, hogy hogyan, mert ennek nehanyszorosat szivesen befektetnem.

(Illetve az is erdekelne, hogy ha minimalis kockazattal ekkora hozam van, akkor miert nem mindenki ezt nyomja - vagy errol csak te tudsz, azok nem, akiknek penzuk is van?)

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#46) Dany007 válasza dabadab (#45) üzenetére


Dany007
veterán

Hehe :) Én is pont ezt próbálgatom. Jelenleg próbaszámlával tőzsdézek.
És tanulok egy könyvből!
Az a gond az emberekkel hogy amit nem tudnak / nem ismernek attól félnek.
A tőzsde pontosan ilyen.
Az emberek azért nem vágnak bele, mert nem tudják mi az. Azt látják, amit a filmekben leadnak. És csak a kiemelkedő dolgokat látják benne. Pl hogy van aki vagyonokat vesztett el, meg van aki annyit is keresett stb...
Másrészt sok embernek nincs fölös fél millája, hogy kockáztassa. Mert kockázat az mindig van, de az, hogy mekkora csak tőled függ.
Harmadrészt meg sok ember, az első pontból kiindulva nem veszi a fáradságot hogy megismerje, megtanulja.

A devizatőzsde az egyik leggyorsabban változó tőzsde. Ezért lehetőség van kis változásokon sokszor pénzt keresni.
Nagyon sok külföldi brókercég van, ahol lehet számlát nyitni. Én az Oandánál vagyok próbaidőn, és amennyiben az elkövetkezendő pár hónapban sikeres trader leszek, igazi pénzt is fogok belefektetni. Itt a címe: http://fxtrade.oanda.com/
Álltalában párezer $ a minimum kezdés, de az Oandánál nincs minimum, viszont 2000$ alatt tényleg nem érdemes elkezdeni.
A 2. hetemen H-K vesztettem 300$-t, majd péntekre kerestem 650$-t, így 350$ pluszban zártam a hetet. Persze nagyon kezdő vagyok még, de elsőre szerintem nem rossz :)
Azért kevés a kockázat, mert ha megtanulod hogy is megy ez, akkor egy idő után ki tudod számítani merre megy az árfolyam és mennyit.
Ha érdekel a dolog nézz be EBBE a topicba.
Én nagyon sok segítséget kaptam / és kapok innen.
Ha tényleg érdekel itt sok jó dolgot olvashatsz kezdetnek, viszont nélkülözhetetlen lesz könyvek vásárlása is...

[ Szerkesztve ]

(#47) Kobe válasza Dany007 (#44) üzenetére


Kobe
veterán

tanult közgazdászként én úgy tudtam, hogy a deviza ügyletek még a hagyományos tőzsdei ügyekhez képest is sokkal inkább szerencse alapon zajlanak, mivel más tanult közgazdászok és sikeres pénzemberkék is ezt mondogatták jó sokszor.......de lehet én tévedek....nem, a lottó még mindig tényleg esélyesebb :)

a problémának több gyökere van:

1, a preferenciaelmélet szerint az emberek még mindig elsőbbséget adnak a jelenlegi fogyasztásnak a jövőbeni helyett
2, magyar embernek még normális állapotokban sincs, nemhogy válságban befektetnivaló fél millája
3, a devizatőzsde mozgásait még mindig szinte lehetetlen elcsípni. A jelenlegi helyzetben meg szinte lehetetlen.

Ha azt nézem, a jelenlegi lekötések már majdnem a 15%ot súrolják kamatüfgyileg, az biztosabbnak bizonyul most. Szvsz akinek számít a 4-500 ezre az ne most akarja tanulópénzként bebukni, amikor minden hú de előre jelzett trend megtörni látszik.....2-3 év múlva ha normalizálódik a helyzet, akkor megint lehet hosszu távra tervezni de így még egy hétre sem mondanák meg mi fog történni a devizapiacon

[ Szerkesztve ]

(#48) dabadab válasza Dany007 (#46) üzenetére


dabadab
titán

Nezd, lathatolag lelkes kezdo vagy :)

Ezzel nincs is semmi baj, de azert ne ertelkeld tul magad: az osszehasonlitasi alapot nem a faludbeliek adjak, hanem azok a traderek, akik foallasban ezt nyomjak.
Ha barmelyik piacon tenyleg ilyen minimalis kockazattal ekkora penzeket lehetne keresni, akkor mindenki odarakna a tokejet, nem vacakolnanak egyebekkel. Szoval csak ovatosan.

"Azért kevés a kockázat, mert ha megtanulod hogy is megy ez, akkor egy idő után ki tudod számítani merre megy az árfolyam és mennyit."

Na, errol beszeltem tulzott onbizalom cimszo alatt. Szerinted a piacon rajtad kivul csak idiotak vannak, akik nem tudjak kiszamitani a dolgokat, es akkor adnak, amikor venni kellene, amikor meg adni kellene, akkor meg vesznek?... Dehogy.

(A topikot meg ismerem, magam is amolyan hobbispekulans lennek.)

DRM is theft

(#49) Dany007 válasza Kobe (#47) üzenetére


Dany007
veterán

Hm Szerintem nem arra gondolsz amire én.
Persze, hogy könnyen el lehet bukni, de azért is kezdem próbaszámlával, valóságnak megfelelő pénzösszeggel.
Tök mind1 milyen válsághelyzet van. Ha az árfolyam csökkenő trendet mutat akkor eladok, ha növekvőt akkor veszek. Mindegyikből profitot lehet csinálni ha az ember a piaccal egy irányba fogad.
Ha szerencsejátéknak találod, akkor még sose hallottál a technikai elemzésről.
Én most olvasok egy egész könyvet róla.
Ez alapján a múltbeli chartokból következtetni lehet a jövőbeli árfolyamokra.
Vannak alakzatok, formációk, amik előre megmondják nagy(!) pontosággal, hogy merre megy az árfolyam.
Két napja én 250$-t kerestem a Fibonacci sorozat segítségével : ) Előre tudtam, hogy mennyit fog esni az adott árfolyam, és milyen időközönként. És hajszál pontosan úgy volt, ahogy a könyvben le van írva.

Viszont ne nagy dolgokra gondolj. Én ezredes változásokon is száz dollárokat keresek.
Ha megnézel mondjuk egy EUR/USD chartot akkor láthatod, hogy napi szinten is van legalább 5-6 több ezredes, esetleg százados ugrás! Ha valaki rendesen megtanulja a technikai elemzést, akkor ezeket le lehet kereskedni, és profitot csinálni belőle.
4. hete minden nap ezt csinálom. Leginkább figyelek és tanulok / tapasztalok.

Nem értem mire gondolsz, hogy a mozgásokat nem lehet elcsípni? Hát látod... Real timeban... És a grafikon elemzés segítségével meg is tudod mondani, hogy venni vagy eladni érdemes-e. És itt nagyon minimális ugrásokra kell gondolni!

Most mondok neked egy valós példát.:

van 2500$-om, mivel ennyivel fogok beszállni valóságban is.
Az EUR/USD ma délután négykor 1,27300-on állt. Ekkor indult a növekedés.
Tökeáttétel segítségével vettem 50.000 egységet.
Mivel fél órán belül hatalmas süllyedés árán érte el ezt az értéket, ezért következtettem arra, hogy biztosan emelkedni fog. Ez persze nem törvényszerű,de még nem ismerem eléggé a technikai elemzés részét, annak segítségével viszont biztosan meg lehetett volna ezt mondani.
Szal vettem 50k egységet, 1,27300-as értéken.
Aztán a hirtelen emelkedés be is következett, 16:35-kor az EUR/USD már 1,28270-en volt, így zártam a pozíciótmat és különbözetet kerestem.
Na akkor egy kis matek:

1,28270-1,27300 = 0,0097$ minden egyes egységen. Így amikor lezártam a pozíciót : 50.000x0,0097$-t kerestem! Vagyis : 485$-t fél óra alatt !
És mint látod, ez csak 1 százados különbség volt! Ilyen naponta nagyon nagyon sokszor előfordul! CSak itt kell ülni, és figyelni, és jó időben jó döntést hozni!
Aki ismeri az elemzést, és képes a chartokat elemezni, az előre, majdnem biztosan le tudja kereskedni ezeket a kis változásokat is!

(#50) Dany007 válasza dabadab (#48) üzenetére


Dany007
veterán

Itt írtam egy példát fentebb.
Azok akik főállásban nyomják, nem napi 50-100$ keresetre pályáznak :)
Nekem meg ez is bőven elég.
Ha túlzott önbizalmam lenne, akkor már rég valódi pénzzel jáccanék, és nem demoznék még vagy februárig :)
Nembiztos, hogy megtudlak győzni, de próbáld ki, és meglátod mire gondolok.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.