Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#15) Dany007 válasza #65675776 (#11) üzenetére


Dany007
veterán

Azért ez elég érdekes dolog. A Crysis nekem is megvan eredetiben, én is előrendeltem anno.
Bár ha jólértem ez csak a Warhead-től érvényes.

A legnagyobb gond ezzel a szabállyal az, hogy a tisztességes vásárlót is - igaz elég extrém esetben, de - rákényszeríti a warez használatára.
Abban egyetértek, hogy én se omlasztottam össze (így) egyik rendszeremet se ennyiszer az elmúlt 10 évben, mint ahogy az író kollega pár év alatt :), de ettől függetlenül ez egy lehetséges következmény / lehetőség, amit a szabály kitaláláskakor figyelembe kellett volna venni.

Mind1, a gond megtörtént, megtörténhet újra, (még) hozzánemértő(bb) júzerek esetében akár sokkal többször előfordulhat. Sőt, az idő előrehaladtával az esélye is megnő az ilyesfajta problémáknak.
A lényeg a lényeg, a játékos ~ 2 év és sok baklövés után odáig jutott, hogy csak a warez verzió segítségével tudja játszani azt a játékot, amiért esetleg kiadott 12-16 ezer forintot.
Ezen a ponton viszont már akaratlanul is felvetődik az emberben, hogy akkor mi értelme tízenezreket kiadni egy játékért, amikor "héj hát most is a warezzel játszok, amiért fizetni se kellett volna".

Ilyenkor érzem tényleg igaznak azt a ma már közhelynek minősülő megfogalmazást miszerint az eredeti megvásárolt játék nem hogy több előnyt adna a vásárlónak a warezzal szemben, hanem pont ellenkezőleg, még meg is nehezíti a dolgát!

Az ilyen és hasonló esetek számomra akaratlanul is azt a mondanivalót hordozzák, hogy héj inkább töltsd le a warez verziót, azzal nem lesz semmi gubanc X év múlva se, és még fizetni se kell érte.
Szóval az ilyen megoldásokkal inkább elveszik az ember kedvét a vásárlástól, nemhogy elősegítenék vagy akármilyen előnyöket nyújtanának.

- persze azért azt meg kell jegyezni és el kell ismerni, hogy ennyiszer összeomlasztani egy rendszert külön kategória, erre biztos nem számítottak a szabály kigondolásakor.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.