Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) zsolt501


zsolt501
nagyúr

AMD-s CPU-hoz nem akar az ASRock ilyet készíteni?

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#2) Tanisz válasza zsolt501 (#1) üzenetére


Tanisz
senior tag

Hát jó lenne :)

ON:
Nagyon "mutatós" darab, nekem tetszik, szeretem az ilyen ki konfogokat. Gondolom meg lesz az ára ;)

Troll:
Amúgy minek, az AMD köztudottan nem jó :D
Kutya sem veszi....

[ Szerkesztve ]

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#3) -=MrLF=-


-=MrLF=-
senior tag

Ép tegnap jött végre AM4-re is STX lapról hír [link],

ASRock A300M-STX

Remélem kiadják a [Deskmini 310] házával és táppal ezt a lapot! Várós :C

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . startpage.com The world's most private search engine from Netherland

(#4) flashpointer


flashpointer
őstag

A terfogatba igazabol bele kene szamolni a kulso tapegyseg terfogatat is, mert attol hogy nem a hazon belul van meg nem szivodik fel.

(#5) Mercutio_ válasza -=MrLF=- (#3) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ezen is van MXM bővítési lehetőség?

Egyáltalán kereskedelmi forgalomban beszerezhető pl. GTX1060 MXM? :U

flashpointer: Nem, de egész más ha el tudod helyezni a háztól viszonylag távol a tápot+az általa termelt hő se terheli a rendszert :C

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#6) -=MrLF=- válasza Mercutio_ (#5) üzenetére


-=MrLF=-
senior tag

á ennél nincsMXM az egész gép akkora mint egy ATX-es tápegység
155 x 155 x 80 mm (Deskmini 110/310 1,92L ) a 2400G pont jó lesz bele! :)

[ Szerkesztve ]

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . startpage.com The world's most private search engine from Netherland

(#7) satz18 válasza flashpointer (#4) üzenetére


satz18
őstag

Te a laptopnál, meg a mobilnál is mindig bele szoktad számolni? :U

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#8) ROBOTER válasza satz18 (#7) üzenetére


ROBOTER
addikt

A laptop és a mobil (amikor a térfogata igazán fontos számunkra, tehát hordozzuk) működőképes külső táp nélkül, ez viszont nem.

Én teljesen megértem a hozzáállását, a millió külső tápot tartom nevetségesnek, + kábel, +készülékház, ami majd szépen kidobásra kerül. Amikor sok éve a nyomtatók elkezdtek külső táppal érkezni...

Az egész az olcsóságról szól, könnyebb egy katalógusból megrendelni egy nevesincs tápot, mint tervezni egy jót a készülékházba. Azért a Mac Minibe is beletették valahogyan.

[ Szerkesztve ]

(#9) Chaser


Chaser
titán

"A gyártó mindig is kedvelte az gyors apróságokat"

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#10) Fred23


Fred23
nagyúr

Hú, ez gyönyörű lett! Hűthetőség is jónak tűnik így első blikkre.

[ Szerkesztve ]

(#11) berVi válasza zsolt501 (#1) üzenetére


berVi
senior tag

Ahhoz elobb olyan AMD CPU/GPU kene, ami nem fut ugy, mint a kazan. Es a tevhittel ellentetben mind a Ryzen, mind a Vega tovabbra is kazan. Szar ugy.

Persze most beirhattok nekem egy tucat kontrazast, hogy marpedig nektek csudijol megy a mittomen milyen Ryzen, nem igazan erdekel, mar vagy 20x vitatkoztam errol, belinkeltem mindenfele thermal es perf/watt teszteket, elmegy vele minden alkalommal negyed oram, hogy eloturjam a sok nagyokosnak, de semmi haszna, mert legkozelebb megint ugyanugy elojon valaki ezzel, hogy hat az AMD nem is melegszik.

De, rohadtul melegszik, es mindig is melegedett. Nem valtozott semmi.

(#12) icp1970


icp1970
senior tag

Jó kis vasak ezek.

(#13) AAAgold válasza berVi (#11) üzenetére


AAAgold
senior tag

hát pedig nem is :D

"Miért imádják az aranyat? Nem lehet megenni..."

(#14) #16939776 válasza berVi (#11) üzenetére


#16939776
törölt tag

Szarazamd, mindig is az volt!4!négy.

Nekem volt 486DX4, Athlon xp 3200+, 1800x. Pont a melegedéssel nem volt gondom, érdekes OC nélkül se tűntek gyengének. Viszont a Q6600, i7-920, 2500K, 3570K mire mutatott valami majdnem meggyőzőt, addigra keményen küzdenie kellett a hűtésnek rajta, pedig azon sem, a szellőzésen sem, és a minőségi házakon sem spóroltam.

Aztán lehet hogy tök véletlen az egész. :U

(#15) hombre[EU] válasza berVi (#11) üzenetére


hombre[EU]
veterán

Okos vagy. :N

Life, Uh, Finds A Way

(#16) Orcsi válasza ROBOTER (#8) üzenetére


Orcsi
aktív tag

Ezzel egy kicsit azért vitatkoznék .... sajnos a laptophoz is mindig vinni kell a tápot is amikor valahova viszi az ember és 4-5 óránál többet használom ... és a telefon sem kivétel....

Same shit, different day!

(#17) Dragon3000 válasza berVi (#11) üzenetére


Dragon3000
veterán

Ez a nagy tapasztalat a tesztekből jön vagy használtál is ryzent?

[ Szerkesztve ]

(#18) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

Hogy van az, hogy ehhez (gyártói oldalon) elég a 220-270W a gtx1060-1080-hoz, de amikor egy gépet rak össze valaki és amikor a konfighoz egy erősebb vga-t is szeretne rakni, akkor egyből 500-600W tápot javasolnak?

(#19) Tanisz válasza berVi (#11) üzenetére


Tanisz
senior tag

:D

Ez kész, a mai napra be lehet zárni a zinternetet :DDD

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#20) HookR válasza Ice&Lime (#18) üzenetére


HookR
addikt

Mert a gyártó olyan tápot rak mellé, ami biztosan jó. Viszont az egyszeri vevő kezét nem tudja fogni tápválasztás közben, ezért bolondbiztosan javasol. Lásd még: macskát nem szárítunk mikróban felirat...

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#21) Aprósólyom válasza berVi (#11) üzenetére


Aprósólyom
addikt

"De, rohadtul melegszik, es mindig is melegedett. Nem valtozott semmi." Mondj bármilyen félvezetőt. Naugye?! Ami nem termel hőt, munkát sem végez. Az feltűnt, hogy bármilyen érdemi infó nélkül, csak panaszkodtál? Erre tényleg ne pazarold az energiádat. Felesleges. Minket is és magadat is fárasztod.

Jevons paradox

(#22) imibogyo válasza satz18 (#7) üzenetére


imibogyo
veterán

Azért szerintem van a gondolatmenetben igazság. Ezekkel a megoldásokkal simán haza lehet vágni a "legkisebb, de még használható" gépre törekvést. Itt is simán megoldható lett volna a tápegység elhelyezése a házban (ránézésre "bőven" van hely az előlapon/tető alatt egy paneltápnak és egy rövid kábelezésnek, akár egy egyedi kialakításnak is, ami az alkatrészeket tekintve filléres dolog a gép árához képest), ahogy a már említett MacMini-nél is meg tudták oldani. A ház pedig ránézésre/várhatóan képes elég jól szellőzni ehhez...

Ráadásul ez nem egy mobil gép, tehát igenis valahol állandóan helyet fog foglalni a tápegység, nem opcionális, hogy használod, vagy sem, akkor meg már inkább a gépházban legyen (ha ez egyéb tesztelt (és nem feltételezett) anomáliát, például melegedési problémákat nem okoz).

Önirónia ON ;]

Egyébként én ugyanezen gondolatmenet mentén szoktam nevetni magamban a "minél kisebb, de erős/sokoldalú/mindenes ITX, vagy más mini gép kell nekem" tulajokon is, akiknek sok esetben végül az asztala majdnem "zsúfoltabb" (külső ODD, HDD például), mint a uATX, vagy ATX gépeket használóké. De legalábbis nyerni biztosan nem sok helyet nyernek vele, miközben akár még teljesítményt is veszítenek... True story.... :DDD :P

Én is sokat kalandoztam a mini gépek világában, most is használok vagy hármat, de a végén rá kellett jönnöm, hogy az én felhasználási szokásaimmal, ezen kis kalandozás helyett, jobban jártam volna ha megtartom az eredeti Core1000-et, vagy akármelyik kicsi, de erős gépemet, sokkal olcsóbban, jobb hűtéssel, ha mindent összeadunk akkor alig nagyobb helyigénnyel és 100x jobb bővíthetőséggel (4 memóriamodul, PCI-os LTP kártya a CNC-zéshez megfért a 7970 dVGA mellett stb.)...

Önirónia OFF

[ Szerkesztve ]

(#23) Ice&Lime válasza HookR (#20) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Akkor a jelenlegi tápok több mint fele annyi hatásfokkal dolgoznak, mint amit asrock-ék adnak mellé?

(#24) Ice&Lime válasza Ice&Lime (#23) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Mármint hozzá képest csak -50-55%-osak lennének ezek szerint?

(#25) #16939776 válasza imibogyo (#22) üzenetére


#16939776
törölt tag

Egy törpefeszültséggel működő berendezést jóval egyszerűbb forgalomba hozni, a külső OEM tápegységnek meg kötelező rendelkeznie az összes szükséges védjeggyel, engedéllyel, ezekkel a készülék gyártójának már nem kell foglalkoznia. Ez kis darabszámban gyártott készülékeknél elég bevett gyakorlat.

Aki 1 mindenre is jó gépben gondolkodik, az így jár. Nekem 5 ITX gépem van. :D

[ Szerkesztve ]

(#26) Fred23 válasza Ice&Lime (#23) üzenetére


Fred23
nagyúr

Leginkább a 12V-os ág számít, az kell a procinak is, meg a VGA-nak is. Nekem van egy legalább 5 éves 350-es minőségi tápom, ami nem egy gagyi 500W-osat teljesít túl.
Enyém:

Olcsó -és vacak- 500W-os:

A gyártók nem merik azt javasolni, hogy vegyél egy kicsi, de minőségi tápot, nem foglalkozna vele egy csomó ember. Inkább bolondbiztosra mennek. Simán lehet, hogy egy jó 350-es táp elbírja azt a konfigot, amit egy gagyi 500W-os meg nem bír el!

[ Szerkesztve ]

(#27) HookR válasza Ice&Lime (#23) üzenetére


HookR
addikt

Összetett kérdés és nem lehet minden vevőnek külön kiselőadást tartani a miértekről, mert a többséget eleve nem is érdekli. Az ATX szabvány folyamatos fejlődésen ment keresztül, idővel a főbb fogyasztók terhelése a 3,3V és 5V-os ágakról fokozatosan áttevődött a 12V-ra, és a terhelhetőséggel szembeni követelmény az egyre éhesebb CPU és VGA szörnyetegekkel, SLI konfigurációkkal egyre csak nőtt. A lényeg, hogy a táp névleges, összesített teljesítménye önmagában ma már nem hordoz elégséges információt. A 12V-os ág terhelhetősége a meghatározó és ott se mindegy, hogy csak 1 erős ág van, vagy több kevésbé erős, így az adott konfiguráció követelményeihez kell a tápot megválasztani.

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#28) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

(#26) Fred23, (#27) HookR
Köszi mindkettőtöknek a választ.
Akkor ez az asrock-os cucc valami nagyon jó minőség lehet tényleg.

(#29) HookR válasza Ice&Lime (#28) üzenetére


HookR
addikt

Úgy foglalnám össze, hogy nem a névleges összesített teljesítmény (ráírt 500W) a lényeges, hanem hogy van-e valamelyik ágon szűk keresztmetszet (manapság már a 12V-os ág terhelhetősége a meghatározó). Hogy az adott táp milyen követelményekre van kigyúrva.

Amennyire én látom, bár a minőség is sarkalatos szempont, annak szerepe inkább közvetve, az alkatrészek méretezésében, időtállóságában, a hatásfokban és eredendően a tápba fektetett szellemi munka minőségében, a táp felépítésében nyilvánul meg. Az általad feltett kérdéskör szempontjából ez inkább csak másodlagos.

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#30) Akula


Akula
őstag

Tetszetős, de én jobban szeretem azokat a megoldásokat, ahol a ház maga hűtőborda és keskenyebb is ezáltal.

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#31) Jancsi válasza imibogyo (#22) üzenetére


Jancsi
aktív tag

Egy paneltáppal nem lennének előrébb. Egy PC-ben szinte már semmi sem használja közvetlenül a tápegység egyik ágát sem. Ezek után hogy az adott step-down konverter 12 vagy 19V-ból állítja elő a szükséges feszültséget már csak tervezés kérdése.
Az MXM 3.0 modul specifikációi szerint 7-20V között üzemképes, kis túlzással lehet is egyből az adapterre kötni.
A táppal szerintem jó munkát végeztek. Ha elfogatnák a memóriafoglalatokat az alaplappal párhuzamosan, (mivel csak kétféle modullal kapható) tervezhetnének egy nagy közel a teljes alaplapot lefedő hűtőbordát, a közepén egy 120mm-es ventivel. (egy pár helyen átmarva, hogy jusson egy kis szellő a VRM-nek is)
3,6 literbe zsúfoltam vele egy 1050-et és egy 6700T-t, összesen kb 100W teljesítményfelvétellel, de megküzdöttem annak is a hűtésével. Apró borda mellé komoly légszállítás kell majd, még a GTX 1060 80W-jához is. De egy 8. generációs T-s procival nem lenne rossz masina.

(#32) Tidus válasza zsolt501 (#1) üzenetére


Tidus
addikt

Nincs rá igény.

(#15) hombre[EU]: Összességében nincs igaza?

(#33) imibogyo válasza Jancsi (#31) üzenetére


imibogyo
veterán

Jó a panel táp ötlet akár még kukázható is és maradhat ez a rész a lapon (bár én jobb szeretem, ha nem mindent építenek egybe), de ettől még mi zárja ki, hogy maga a tápegység belül legyen és onnan legyen bekötve a lapra és ne egy hátsó csatlakozóba (mert hogy innen indult az eredeti téma). Attól, hogy nem egy hátlapi csatlakozóba van bekötve a tápegység, hanem egy belsőbe, attól még az elvi (sorrendi) felépítése semmit sem változna ennek a gépnek sem és ettől függetlenül lehetne ugyanúgy OEM ez a modul továbbra is, csak mondjuk műanyag burkolat helyett fémmel... :K

(#25) Duracellm...:
Az OEM dologra csak annyit, hogy attól, hogy nem a gyártó tervezi/készíti még simán lehetne belső modul. Ez nem kizáró ok szerintem. Költői túlzással ugyanezt az egységet be lehetne építeni akár a házba is (láttam már ilyet Xbox táppal). De értem amit mondasz, ettől függetlenül nekem nem annyira szimpatikus ez a megoldás. Én a következő mini gépembe is valahogy beleszuszakolom a komplett tápegységet, ha beledöglök is. :DDD

Aki 1 mindenre is jó gépben gondolkodik, az így jár. Nekem 5 ITX gépem van.
Tiszta sor, nekem is ezért van több gépem. Bár a "fő" gépem már évek óta változatlan. De most erre mit mondjak, az ember bizonyos életszakaszában örül ha egy normális gép belefér a költségvetésbe és azzal kell/próbál mindent megoldania. Ez volt akkor is és még lehet is ilyen a jövőben... ;)

(#34) Aprósólyom válasza Ice&Lime (#18) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Ha jól tudom a tápok hatásfoka 50% terhelés körül a legjobb. Én pl. úgy veszem a tápot, hogy 50-80% (12Vág) terhelésen belül legyek játék fogyasztásnál. Pont az említett gtx 1060 6gb és egy OC-s 8350K géphez egy 500W-os tápot vettem, így még akár upgradelhetek is később. (bár ez utóbbi tápot azért is, hogy kb 10-20 évre kiszolgáljon.)

Jevons paradox

(#35) andy19770128 válasza Mercutio_ (#5) üzenetére


andy19770128
aktív tag

mxm am4 be??? minek ryzen 2400G és kész

(#36) Mercutio_ válasza andy19770128 (#35) üzenetére


Mercutio_
félisten

Mert a gtx1050(Ti)/1060 lényegesen erősebb? :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#37) Malák


Malák
aktív tag

Évek óta szemezgetek ilyen piciPC-vel, de még mindig nem tudom rávenni magam.
Amúgy nagyon baba cucc!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.