Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) z0d1AK


z0d1AK
veterán

A történet darabokra szedve a következő:
1. eset:
Decemberben kaptam a levelet, amit jó ideje vártam. A Magyar Posta Zrt. küldte, mi szerint nem találják az októberben feladott ajánlott levelem. Mivel a postán vettem át a levelet, így rögtön tudtam is menni kitöltetni a kártérítési igény bejelentő lapot. A főpénztárhoz irányítottak.
Bementem, reluxa lehúzva, bekopogok. Fél perc múlva széthúzza egy kéz a reluxát, majd egy szempár irányából hallom is a felszólítást: Mit akar?
Ekkor mondom, hogy kaptam egy levelet, kártérítési igényem szeretném bejelenteni. Ekkor alul a kis retesz kinyílik, elveszi a levelet a hölgy.
2 perc múlva kikiabál a lehúzott reluxán át, hogy várjak.
Összesen körülbelül 5 perc telt el, mire eljutott a hölgy oda, hogy a reluxát félig felhúzza, és elkezdje a procedúrát, a papír kitöltését. A kérdésemre, hogy mikorra látok ebből valamit, azt a választ kaptam, hogy 5 munkanap. 1,5 hét múlva bementem megkérdezni, akkor már 30 napot mondott ez a hölgy. Végül is 30 napon belül ezt a kártérítést megkaptam, ez volt talán a kisebb gondom a postával.

2. eset:
Körülbelül 1,5-2 héttel ezelőtt mentem szokásomhoz híven itthonról 3 ajánlott levelet, és egy standard csomagot feladni.
Sem az ajánlott levélhez, sem a standard csomaghoz nem volt feladó ív kihelyezve. Az ajánlott levél feladóíve a kis ablakon belül volt, vettem ki 3-at, gondoltam ezeket kitöltöm, majd ha kivártam a sorom, és én jövök, akkor amíg a leveleket veszik fel, addig a megírom a csomag feladó lapját.Ki is vártam a sorom. Elsőnek kértem egy lapot a csomaghoz, majd adtam be a leveleket. Ezeket viszont a feladó lappal együtt visszatolta a kedves postai alkalmazott, majd egyben felveszi, írjam meg azt is. Nem siettem, nem volt nagy sor, hát megírtam. Míg írtam, jött azért 3-4 ember, bő 5 percet várhattam, hiszen ismét ki kell várnom a sorom. Sorra kerültem, végre! Beadom a levelet, mire ugyan az a postai alkalmazott hölgy mondja, hogy előbb a sorban mögöttem álló levelét veszi fel, ő postakész borítékot használ, nem kell fizetnie érte. Ekkor azért megjegyeztem, hogy én meg sietnék, mire kaptam a választ: Mindenki siet, az urak is.
Ekkor már azért kinyílt a bicska a zsebemben, és erősen gondolkodtam, hogy megérdeklődöm, hogy a postán van-e panasz-, vagy vásárlók könyve, és ha igen, ugyan adja már át, hogy tiszteletem tegyem benne. Ekkor nem tettem, 3-ig számoltam.

3., mai eset:
14.56-kor bemegyek a postára, sor áll. 2 ajánlott levelem volt, és 3 csekkem. Gondoltam előbb a levelet adom fel, kisebb a sor ott. Már csak ketten voltak előttem. Ekkor ütött be a vész, hiszen egy úr nem csak 2, hanem rögtön 5 levelet szeretett volna feladni ajánlottként, melyek két súlycsoportba tartoztak, és egy 6.-at is, ami tértivevényes volt.
A kedves postai alkalmazottnak ez kemény dió volt, egészen pontosan 16 percig tartott, mire ezt a hat levelet sikerült felvennie. Közben azért még leteremtett, mikor 10 perc után unalmamban az ujjam a falhoz mertem kocogtatni, hiszen az őt zavarja, és mit képzelek én.
Egy ember volt előttem.
Közben egy hölgynek MPL csomagfeladó lap kellett, azt is kérnie kell, mivel nincs kihelyezve semmi, csak táviratos papír. Ez is időbe telt, mire eldöntötte, hogy milyet is akar neki adni, és hogy különben is, miért nem várja ki a sorát ahhoz, hogy feladó lapot kérjen.
Végre sorra kerültem.
Egy postakész borítékot adtam fel, és a4-est, mindkettőt ajánlottan.
A nagyobbikon volt már bélyeg, így arra számítottam, azért sem kell fizetnem. Alulbecsültem a súlyát, fizetnem kellett még 85 forintot. Nem volt apróm, ezer forintos bankjeggyel fizettem. Nem igazán tudott visszaadni. Még én voltam a hibás, hogy nincs apróm, és hogy ennyit adok, mikor csak 85 forintot kellene.

Azt hiszem, hogy bőven elég volt ennyi ahhoz, hogy a következő munkanap, március 16-án, kedden postázzam az ügyfélszolgálat számára hosszadalmas panaszom az adott postahivatal számára.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#2) Bubu79 válasza z0d1AK (#1) üzenetére


Bubu79
addikt

Gondolod, hogy nem kallódik majd el a postán? ;]

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#3) z0d1AK válasza Bubu79 (#2) üzenetére


z0d1AK
veterán

Ezen én is gondolkodtam.
Szerintem átmegyek majd azért is parasztba.
Megírom a panasz levelet, kipontozom a nevének a helyét benne.
Megcímzem a borítékot, és rászánom azt a 300ft-t az ajánlott levélre.
Akkor megyek, mikor ugyan az a nő van ott, és ha kivártam a sorom, megkérdezem a nevét, beírom a levélbe, beteszem a borítékba, leragasztom, és oda adom neki, hogy pecsételje le. ;]

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#4) mukibuci válasza z0d1AK (#3) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

ötletes, szinte már félelmetes ;]

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#5) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Nálatok azért annyira nem lehet rossz a helyzet mint itt. Az évek alatt voltak itt dolgok. Más kapta meg a fontos leveleket vagy éppen nem épségben kézbesítették a csomagjaimat stb.
Nálunk a bajt tetézi a hely ahol lakom mert két település és két irányítószámmal egy és ugyan azon helyre érkeznek a leveleink, a legjobb amikor ezeket mixelik. Volt h amikor boltba kérdezték a lakhelyt a számla kiállításához akkor azt mondta a csaj h ilyen település és irányítószám nem létezik (mistral computer).

(#6) Fecogame válasza z0d1AK (#3) üzenetére


Fecogame
veterán

Az szép... :DD

Biztosan örülni fog neki, de tedd csak, ha így gondolod. :K

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#7) z0d1AK válasza Fecogame (#6) üzenetére


z0d1AK
veterán

Valahogy éreztetni kell, hogy a posta bár monopólium helyzetben van tulajdonképpen, azért még mindig ő van a vevőért, és nem én a postáért.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#8) szablya


szablya
tag

Anyum postán dolgozik, de nálunk még a részeg embereket is eligazítják (egyszer konkrétan taxiszámot is kerestek egynek)...
Emellett sajnos rengeteget túlóráznak, nemegyszer jön haza szegény 12 órás munkanap után. De még sose láttam, hogy bárkivel is ilyen hangnemben beszéltek volna.

Madarat tolláról, embert desktopjáról. | Inni és inni adni. | Ellopták az alisok a tankot. | Az igazi tuningos Prescott kávét iszik. - all by szablya | "Igazat az igazaknak, zárják be a hazugokat!" \m/

(#9) z0d1AK válasza szablya (#8) üzenetére


z0d1AK
veterán

Van vajon panaszkönyv, vagy hasonló a postákon?

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#10) Jhonny06 válasza z0d1AK (#1) üzenetére


Jhonny06
veterán

Mondjuk arra azért kíváncsi lennék, hogy ezek a levelek kihez jutnak el, illetve, hogy lesz-e valami eredménye, vagy csak a kukában végzik?

[ Szerkesztve ]

(#11) Zolaash


Zolaash
aktív tag

Decemberben küldtek nekem csomagot az USA-ból. Még nem ért ide...

Rip and tear

(#12) z0d1AK válasza Jhonny06 (#10) üzenetére


z0d1AK
veterán

Megpróbálom kideríteni, hogy ki lehet a legmagasabb szerv a postán belül, aki foglalkozhat ilyennel, és oda küldöm.
Ha nem más, és létezik ilyen, beírok a panaszkönyvbe.

Zolaash: nem fűznék nagy reményeket hozzá:F

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#13) Klemens


Klemens
őstag

Az első 2-vel egyetértek, hogy probléma volt. A harmadikat nem találom különösképpen felháborítónak, a gond csak annyi volt, hogy kicsit lassú volt a postai dolgozó.
Én az elsőnél már kiráncigáltam volna a kis nyíláson, mi az, hogy "Mit akar?"
Simán közöltem volna vele, hogy sz@rból várat építeni...

Én az ilyenre vagyok allergiás. Mindig úgy megyek oda az ilyen emberekhez, hogy szépen köszönök meg minden, tényleg kedvesen és rendesen. Amikor meg ilyen reakciót kapok, nekem akkor nyílik a bicska...

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#14) anjani182 válasza z0d1AK (#12) üzenetére


anjani182
őstag

Amikor megírtad a postot írtam volna én is egy story-t, erre tiltottad a hozzászólást... :DDD

Hát bocs, de az enyémet most még egyszer nem írom le, én most állok egy kártérítés előtt...lényeg a lényeg tuti lenyúlták a csomagot, kaptam egy levelet, hogy a csomag igazoltan nem érkezett meg a címzetthez. És kb ennyi...menjek be a főpostára, és kérhetek kártérítést :(

Forever and ever, let's make this last forever.

(#15) z0d1AK válasza anjani182 (#14) üzenetére


z0d1AK
veterán

Bocsi a tiltásért, csak addig volt, amíg megírtam az első hsz-t.

Ha a cucc értéke kevesebb, mint a pk 15X-e, akkor gazdaságilag jó üzlet, csak időbe telik.
Egyéb esetben nem annyira:F

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#16) Zolaash válasza z0d1AK (#12) üzenetére


Zolaash
aktív tag

Már rég lemondtam róla... :(

Szerk: pedig kariaji lett volna. :(((

[ Szerkesztve ]

Rip and tear

(#17) művésznő4 válasza z0d1AK (#1) üzenetére


művésznő4
csendes tag

Tény, hogy mindenkinek megvan a saját baja....és bárkinek lehet rossz napja, de mikor már valaki egyszerűen csak bunkó....arra sajna nincs orvosság...:U:(((

(#18) tildy válasza z0d1AK (#1) üzenetére


tildy
nagyúr

Lakótársnak ajánlva adták fel a diplomáját, emg az ECDL vizsgáját ide, Londonba.
NEm érkezett meg, itteni psosta nem tud róla(nemzetközi ajánlottat is lehet a weboldalukon keresni!!).Otthon azt mondják Londonban van. Kártérítési igény beadva, de nem ksi utánajárás lehet...

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#19) z0d1AK válasza tildy (#18) üzenetére


z0d1AK
veterán

Hát igen, az pont az az eset, ahol nem éri meg anyagilag sem a kártérítés:F
Én jól jártam, mert az én esetemben pk-val együtt 1500-at ért a csomag, és 10880-at kaptam vissza.
Ilyen cuccot nem tudom, hogy hogyan mernék külföldre küldeni:F

Amúgy, ECDL-t nézik Londonban valamire?

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#20) tildy válasza z0d1AK (#19) üzenetére


tildy
nagyúr

Szokták kérdezni, de ha hozzáértőt kérdezel mire való azt mondja semmire...

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#21) z0d1AK válasza tildy (#20) üzenetére


z0d1AK
veterán

Igen, azért is kérdezem, mert ez ma már-már olyan alap dolgokat foglal magában, hogy nem tudom, van-e haszna.

Mondjuk számítástechnika, multimédia területén biztos nincs, hiszen itt kiröhögnek, ha az ECDL-t lobogtatod::F
Legalább megvan, és csak 16000ft volt a teljes, nem akárhányszor több(nemtom mennyibe kerül most)

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#22) anjani182 válasza z0d1AK (#15) üzenetére


anjani182
őstag

Nagyobb érték volt benne...

Lényeg a lényeg pénteken beszéltem a posta ügyfélszolgálatával, végre kapcsoltak valami hozzáértőt, meg is mondta kerek-perec, hogy az ajánlott küldemények nincsenek nyilvántartva :DDD NINCS RÁ KAPACITÁS!

Így adjatok fel ezek után ajánlottan valamit...értelme semmi, a semmiért fizettünk! :(

Kb. annyi az értelme, hogy ha elveszik akkor van róla papírod, e miatt kapsz kártérítést, amúgy a kutyát nem érdekli mi lett vele... :U

[ Szerkesztve ]

Forever and ever, let's make this last forever.

(#23) ^Clown válasza z0d1AK (#1) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Tisztán látszik, hogy a postai dolgozókkal van a legnagyobb baj, maga a logisztika jól működik/működne, európai szinten is.

(#24) Thunderzolee válasza z0d1AK (#1) üzenetére

Az esztergomi főpostán hasonló esetek már velem is történtek, ha tudnám van-e Vásárlók könyve, már én is elkértem volna, csak nem akarok égni, h kérem, aztán kiderül, h postán ilyen nincs. :(((

Nagydarab kigyúrt állat lennék, már párszor átnyúltam volna az ablakon megfogni a nyakát némelyik postáskisasszonynak.
Esztergom a jövő városa vagy mi... :((
Kritikán aluli színvonallal.. :(((
Hát otthon Veszprém megyében (Ajka) profibb kiszolgálás van, pedig kábé egyforma városok, egyforma nagyságú postával.

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#25) mhorvat


mhorvat
senior tag

Egy postai eset a sok közül, szerintem aki minimális mértékben is használja a Magyar Posta szolgáltatásait, az találkozott már ilyennel. Nekem is volt már nem egy problémám levéllel/csomaggal, de akkorát még nem koppantam, mint a több, mint 2000 Ft-ba kerülő időgarantált Start Plusz csomagszolgáltatásukkal pár hónapja! :Y Viszonylag értékes és fontos árut vártam (mobiltelefon), természetesen nem érkezett meg időben. Elvitte szépen egy délelőttömet az utánajárás, a lényeg a lényeg, hogy a hibát a mátrixban az okozta, hogy a kedves postás az időgarantált, több, mint 2000 Ft-ba kerülő csomagszolgáltatásukkal kért árut nem próbálta meg kézbesíteni, hanem egyből értesítőt dobott be! Katasztrófa, olyan ideges ritkán vagyok, mint akkor voltam.
Az ilyen "kisebb" postai problémáknál egyébként következő alkalommal merem javasolni a "csoportvezető" vagy "osztályvezető" kérését, nekem is "egy ilyen" oldotta meg félig-meddig a problémám, mikor elegem lett a sok genetikai hulladék ablak/reluxa mögött ülőből. Egy csinos, kedves, mosolygó hölgy lépett ki az ajtón, utánanézett a problémámnak, részletesen tájékoztatott mi a helyzet. :K

A reluxaszéthúzós "mit akar" típusú személyek egyébként valóban jellemzőek a postákra, de sajnos nem csak ott találkozol ilyenekkel, hanem bárhová mész ezek ott vannak. :(

(#26) z0d1AK válasza anjani182 (#22) üzenetére


z0d1AK
veterán

Akkor téged etettek.
Az ajánlott levél pont azért kapja a feladó lapra a kis matricát, hogy nyomon követhető legyen, illetve legyen mi alapján rögzíteni a rendszerben a csomagot.
Bármelyik postán 10 nappal a feladás után kötelesek elindítani a hivatalos tudakozványt, ha kérded, és abból indul majd a keresés, ami után hivatalosan kimutatják, hogy eltűnt a csomag, és kártérítést kérhetsz.
Próbáld csak ki!

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#27) sislaciii


sislaciii
aktív tag

Hát akkor nekem még álom.. Kedvesen bedöcögök, kezembe nyomja a papírt, kitöltöm oké, megyek kifele, nézem sima levél.. mondom ácsi,ajánlott elsőbbségivel kértem. ha nem veszem időbe észre,akkor bukok 16k-t, pedig direkt mondtam neki. ennél még az volt a jobb, amikor kezdő voltam postázásba, csaj odaadja a papírt, és valamit rosszul írtam be.. azóta kezembe nem adta a papírt :DDD

'A valósággal az a gáz, hogy nincsen hozzá háttérzene.. - Akkezdet Phiai 8800GTS 690/950/1425.<33 http://sislaciii.deviantart.com/

(#28) z0d1AK válasza sislaciii (#27) üzenetére


z0d1AK
veterán

Ha adsz feladó lapot, akkor hogyan veheti fel sima levélként? :Y

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#29) sislaciii válasza z0d1AK (#28) üzenetére


sislaciii
aktív tag

Na látod erre még nem is gondoltam, de jó kérdés... De itt van előttem a feladószelvény. Feladási díj: 870 utólag +185 :D a lényeg,hogy nem volt be 'X'-elve az ajánlott meg az elsőbbségi

'A valósággal az a gáz, hogy nincsen hozzá háttérzene.. - Akkezdet Phiai 8800GTS 690/950/1425.<33 http://sislaciii.deviantart.com/

(#30) z0d1AK válasza sislaciii (#29) üzenetére


z0d1AK
veterán

870ft az ajánlott levél 700-2000g között.
A 185ft csak az elsőbbségi.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#31) sbazsi válasza z0d1AK (#9) üzenetére


sbazsi
veterán

posta.hu: Reklamáció, kártérítés

és még csak nem is fizetsz nekik a panaszodért.

(#32) sislaciii válasza z0d1AK (#30) üzenetére


sislaciii
aktív tag

hát akkor nem tudom, de nem volt rajt az ajánlott se X-elve.

'A valósággal az a gáz, hogy nincsen hozzá háttérzene.. - Akkezdet Phiai 8800GTS 690/950/1425.<33 http://sislaciii.deviantart.com/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.