Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [yolan:] 1 Hét

Hozzászólások

(#1) D1Rect


D1Rect
félisten

"két szintén részeg magyar srác elkapja és megverik."
Ebből a magyar és a részeg csak spekuláció, mert nem derül ki a filmből.

(#2) Szabesz


Szabesz
őstag

hujujuj
"tántorog haza, két szintén részeg magyar srác elkapja és megverik."
Tiszta sor, persze. Milyen szépen megfordult minden. Mostmár őket ütik le a telefonjukért és a pénzükért. Undorító.
A youtube-os kommentekből kicst más derül ki.

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯

(#3) yolan


yolan
őstag

Port.hu-ról másoltam ki, igazából el sem olvastam, de nem is nagyon akarom ezek után. Engem a film érdekel, nem a magyar meg a cigány, meg a ki kit ver meg.

“A writer needs a pen, an artist needs a brush, but a filmmaker needs an army.” - Orson Welles

(#4) eastsider


eastsider
nagyúr

én láttam még régebben, és tényleg durva..
de ez a magyarok verik a cigányokat... pff... bár lassan ez fog menni a médiában :W vagy már ez megy? nemtom nem nézek tv-t

(#8) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Megnéztem. Óvatosan fejezem ki a véleményem, és ezt másoknak is ajánlom.

Nos, csóringerkém cigi lejmolás ürügyén kést nyom egy gádzsó hasához, aki boldog örömmel adja át neki értékeit.
Meló nyista.
Kap kettőt, miután (talán lopott) piát vedelt.

Valaki elárulhatná nekem, hogy az ilyenek mi a fenéből élnek.
Költői kérdés volt. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#10) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Én szeretnék egy nonprofit szervezetet létrehozni, amelyet az adónk 1%-val tartunk fent és a genetikailag hiperpigmentált egyéneket, szegényeket segítsük,hogy őket is nyaralni küldjük, mert ez a luxus nekik nem adatik meg. Vagyis a szervezet célja a kívánt országba a repülőjegyet biztosítani......csak oda. ;]

Kérem óvatosnak lenni, már a moderátort keresek topikban felhívták a figyelmet a topikra.

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#11) D1Rect válasza V.Stryker (#10) üzenetére


D1Rect
félisten

Az egyik ismerősöm odavan Indiáért. Talán oda is szervezhetnél utakat. Nagyon szép hely. :K

(#12) yolan


yolan
őstag

A bejegyzés a filmről szól, a megvalósításról, a bemutatás módjáról, média és mozgóképelmélet, stb. Nem a bemutatott személyekről, szereplőkről. Megkérnék mindenkit ehhez tartsa magát. Nem érezném jogosnak, hogy pár ezt meg nem értő tag miatt lenne törölve a bejegyzés, aminek a tartalma véleményem szerint egy nagyon jól megvalósított művészfilm.

“A writer needs a pen, an artist needs a brush, but a filmmaker needs an army.” - Orson Welles

(#14) Szabesz válasza yolan (#12) üzenetére


Szabesz
őstag

Mivel ezt a bejegyzésben sehol sem említed, csak egy provokáló hatású khm "tartalmat", így nem érzem jogosnak eme postodat :U

¯\_(ツ)_/¯

(#15) yolan válasza Szabesz (#14) üzenetére


yolan
őstag

Provokáló hatású tartalmat..ha elolvasod amit írtam, még mondhatnám is, hogy nem jogosnak kell érezned, csak hozzá tartani magad. Ott van a posztban a megkérés, a bejegyzésben azért nincs mert nem erről szól, köze nincs provokációhoz, egy film, ami jól lett leforgatva, kutyát nem érdekel most a tartalom, csak aki azt nézi, és nem azt, hogy miylen vágásokkal, beállításokkal készült. Szerintem.

“A writer needs a pen, an artist needs a brush, but a filmmaker needs an army.” - Orson Welles

(#16) Vakegérke válasza yolan (#15) üzenetére


Vakegérke
veterán

Szándékod bizonyára nemes. Ám lehetetlen csak a minőségi munkára figyelni, hiszen filmről van szó, amely elbeszél valamit.
Elbeszéli, hogy meló nélkül is lehet piálni, cigit lehet kajakra lejmolni, bicskával rá lehet bírni a gádzsót, hogy átadja a fukszot, de még a cipőjét is.

Idáig él a topic, és maradjon is így. Ám szelet vetettél, és ha vihart aratsz, nincs min csodálkozni.
Miattam nem fogják zárni. :N

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#17) V.Stryker válasza yolan (#15) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Értem amit szeretnél, de be kell látnod, hogy ma ez a téma a legkisebb szellőre is hajót borogat. Ki tudnám fejteni, de nem kell most a bannolás, de lesz.rom. Ezzel az a baj, hogy míg a magyar társadalomból nagyrészt eltünt a középréteg, amely látszólag létezik csak hitelből, addig "mások" ingyen, az adóból élnek, úgy hogy egy gedvás fillért nem tesznek hozzá a kibe...szott társadalmi munkához és ez természetesen nem elég, hanem még a médiából azt nézi a nép, hogy "szegények" és "nincs lehetőségük" és háttérbe vannak szorítva. Mellette meg a k..va kölyöbe nem bírnak önmérsékeletet beleneveleni. Egyszerűen arról van szó, hogy a "szegény" gyerek lekúr kettőt a "másik" gyereknek, elveszi a telefonját és nem érzi, hogy rosszat tett, nincs lelkiismeret furdalása. Ennyi, ez a gond.

Most jöhet bann. :W

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#19) Lenry válasza yolan (#12) üzenetére


Lenry
félisten

a film meg bemutatott személyekről szól. elvonatkoztatni nem lehet. aki meg azt akarja, hogy a nézők a megvalósításról, a bemutatás módjáról, média és mozgóképelméletről beszéljenek, az ne forgasson bűnözőről filmet

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#20) yolan válasza Lenry (#19) üzenetére


yolan
őstag

én ezeket néztem, illetve a zenét, persze véleménykinyílvánítás, és értem amit írtok hogy történetet mesél el, de erre én nem gondoltam, hiba volt, mármint, hogy nem a művészi értéket, hanem a bemutatott tartalmat fogják előtérbe helyezni

“A writer needs a pen, an artist needs a brush, but a filmmaker needs an army.” - Orson Welles

(#21) Lenry válasza yolan (#20) üzenetére


Lenry
félisten

mint mondtam: ez megelőzhető egy kevésbé puskaporos téma választásával

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#22) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

A leírást elnézve ez egy szörnyen lapos, amolyan tipikus magyar gagyi film lehet. Ez nem is dramaturgiai ív.

(#23) stangli válasza yolan (#15) üzenetére


stangli
senior tag

hát barátom, ha te egy ilyen filmet a vágások, beállítások miatt nézed, és nem a mondanivalója, üzenete miatt, akkor azt kell, hogy mondjam ez szomorú, rád nézve.

a roma téma, meg érzékeny téma, nem hogy itt a ph-n, hanem meg amúgy is... nem hiába zárták még anno a cigány topikot.

V.Stryker-nek meg külön dicséret, hogy ilyen lényegre törően és finoman fogalmazott :) egyet értek minden szóval.

(#24) yolan válasza stangli (#23) üzenetére


yolan
őstag

kifejtenéd miért is?

“A writer needs a pen, an artist needs a brush, but a filmmaker needs an army.” - Orson Welles

(#25) Racecam


Racecam
MODERÁTOR

Kérem szépen (nem is tudom hanyadszor :U ), mellőzzük a politikát és ne sértsük bírálatunkban a kisebbséget, pláne ne prejudikáljunk és általánosítsunk!

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#26) Crystalheart válasza stangli (#23) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Az érzékeny témákhoz még érzékenyebben kell technikailag hozzányúlni, különben hatványozottan gagyi lesz. Ha egy film túl direkt, az pedig csak simán ötlettelen és ráadásul nem old meg semmit.

(#27) Szabesz válasza Racecam (#25) üzenetére


Szabesz
őstag

Ha ilyen elvárások vannak a userek felé, akkor talán a "magyar" szót is lehetne moderálni a bejegyzés utolsó mondatából :U

¯\_(ツ)_/¯

(#28) gabor85 válasza Szabesz (#27) üzenetére


gabor85
őstag

prejudikál:
elébe vág (a dolognak), vminek útját állja, a dolgok ismerete nélkül ítél, dönt, előre befolyásol.

(#29) Szabesz válasza gabor85 (#28) üzenetére


Szabesz
őstag

Valamit mondani is szerettél volna?

¯\_(ツ)_/¯

(#30) gabor85 válasza Szabesz (#29) üzenetére


gabor85
őstag

Most olyan hangulatban vagyok, hogy nincs kedvem célozgatni a témával kapcsolatban, mert abból úgyis BAN lesz. :)

Az előbbi meg csak úgy. Hátha van aki lusta guglizni ;)

[ Szerkesztve ]

(#31) Thunderzolee

Régen eljártam ART moziba is (mikor volt még), imádtam azokat a hóbortos "művészfilmeket". De ez egy sz....
Az ismertetőt olvasva (főleg az utolsó mondatot), meg sem akartam nézni, ilyen pr filmre nem vagyok vevő.

Am csak nekem tűnik fel, h semmit se látni az egészből? Túl sötét minden? Youtubera többen is feltöltötték, mindegyik ilyen sötét izé..
Értem én, h vágások, meg beállítás, meg direkt a hatás kedvéért monokróm, de.. pppppffffffff..

A másik meg ami nem tetszik az a film rövid bemutatója:
Ez van kint Port.hu-n, meg a Youtubeos linkeken is. :/

Hétfőn reggel Kristóf a családjáról beszél,
Ez rendben van, ezzel indít a rendező, tipikus trágárkodás, szokásos magyar film.. Igényes komfortfokozatú lakást látunk, de nekem valahogy hiányérzetem van, mintha a srác nem sajnálná, h nincs munkája. :(

kedden a barátaival játéktermezni mennek,
Ez viszont egy pofátlan csúsztatás. :(( Helyesen így kellett volna írni: kedden a barátaival belekötnek egy járókelőbe, és kirabolják (kis híján megkéselve), hogy legyen miből játékterembe (!) menni.

szerdán nagypályás haverjával találkozik.
És azt hazudja neki, h egy grizzli összesz×rta magát tőle..

Csütörtökön a közértben arról álmodozik, hogy ő is nagymenő lesz.
Itt olyan sz×r volt a kép, h alig láttam valamit. Am elsőre azt gondoltam, a csajt megerőszakolja. Dicséretes, h nem így lett.

Pénteken ideges monológ az utcán,
Jahhmm... rongálás. :((

majd szombat este a kötelező beivás és cuccozás.
Itt is olyan sz×r volt a kép, h a két csíkon kívül mást nem nagyon lehetett kivenni (szvsz), de szerintem ez amúgy is túlzás, az iylen egyszerű csávók csak alkoholizálnak, a cucc az messze van tőlük. :o

Vasárnap délelőtt, ahogy részegen tántorog haza, két szintén részeg magyar srác elkapja és megverik.
Valahogy nekem nem jött le, h magyarok lennének, de hát valahogy tálalni kellett a filmet pár sorban. Ügyesen megoldották.. :((

(Többet nem írok ide, nem kell reagálni, csak hangosan gondolkodtam.)

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#32) #43960832


#43960832
törölt tag

Szegény cigányok! Elég rossz sorsuk van itt Magyarországon, nem cserélnék velük semmiképpen.

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [yolan:] 1 Hét
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.