Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) <Adamsky> válasza Chaser (#141) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

" ... aki ránéz az eth árfolyamára tavaly nyártól és van még kérdése ... "
Nekem csak annyi, hogy nem lehet ez ellen valamit tenni? Sajna mint írtam nem tudom napi szinten követni a témát (ezért is "ütött meg" a 2× vagy még nagyobb árnövekedés), de mintha rémlene itt a PH!-n olyan hír, hogy driver-ből próbálkozott talán az AMD tiltani, hogy bányászgépnek használják a kártyáikat. Bár gondolom az a nagy baj, hogy a VGA gyártóknak ez igazából jó.

#142 zseko
"Teljesen nevetséges, hogy ha le akarnám cserélni a kártyát akkor 500e alatt nincs olyan amire érdemes lenne ... "
Eddig is pénzszórásnak tűnhetett pár-százezres VGA-t venni (amiből más mondjuk komplett gépet / laptopot vesz) de most mára már igazi úri huncutság, luxus.

#149 ceia
"Nekem tökéletesen elég lenne egy 1650 Super is." - azt hiszem nekem is. De, ilyen árak mellett tényleg rohadjon rájuk az egész (ill. nem fog, mert biztos elviszik a bányászok ... vagy nem) :(((

[ Szerkesztve ]

(#152) flanki válasza XuChi (#150) üzenetére


flanki
aktív tag

Nem itthon kell venni a nepperektől... :U

(#153) Chaser válasza zseko (#146) üzenetére


Chaser
titán

cpu függő leginkább, mit tud az imc - lap kb lényegtelen kis túlzással, filléres lapban is széthajtottam már ramot nem is egyszer -
és ram függvénye is - milyen chip van rajta -
2600-nak éppen lehet már a 3200mhz is bajos - nekem anno 2x16 3000-es aegis egyik 2xxx cpu-m mellett sem ment 3200 fölé, ahogy meglett a 3600 rögtön ment fentebb az órajel -

ceia
ezek fhd "sok hz" - 100+ fps - kártyák, nem fhd 60hz környéke
az xt fhd ultimatenek van kikiáltva - és az is lényegében -

<Adamsky>
az illetékesek tehetnének ellene - globális beszabályzás/letiltás -
a gyártóknak ez maga a paradicsom - mindegy mit kamuznak a külvilág felé :) -
mindent eladnak szalagra kerülés előtt hetekkel..ha nem hónapokkal
1650s-t nem a bányászok viszik
de mivel a 1650s árkategóriája irdatlanul megnőtt, így azok viszik akik rászántak vga-ra 150e + ft-ot, mert gyakorlatilag nem kapnak érte mást
és az eladászok zöme az 50-150e ft-os ársávban mozgott, nem pedig a 250e+ felettiben
ezért van minden kártyából hiány, abból is ami egyébként alkalmatlan bányászatra
lásd pl 40-60e ft-os gt 1030-ak - ezekből a beugró modellek 2x ezertől kezdődtek, a "csúcs" verziók voltak 30e körül -
ilyen bontószökevény ddr4-es verziók amik jelenleg vannak zömében nem is voltak ha jól emlékszem

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#154) Иван válasza <Adamsky> (#151) üzenetére


Иван
őstag

Nincs mit tenni, csak várni amíg rájönnek az emberek tömegesen hogy az egész kriptó dolog nettó fasság és majd bedől a piac.

Akarom mondani... EZ A JÖVŐ SRÁCOK! EGY OYLAN PÉNZÜGYI RENDSZER AHOL 80000 FÉLE PÉNZ VAN ÉS MINDEGYIKET NAPI 8000000000000KW ÜZEMELTETNI!!!!

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#155) Chaser válasza Иван (#154) üzenetére


Chaser
titán

az emberek nagy része ezzel tökéletesen tisztában van szerintem
de amíg pénz van belőle pont lesz@rja, az idea nem érdekli, nem is érdekelte soha :N

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#156) M@cika válasza Иван (#154) üzenetére


M@cika
őstag

Ja, amíg meg lehet élni belőle senkit nem érdekel hogy hívod. Addig állj féllábon amíg be nem dől. 😎

Nasit a kis fehér medvének!

(#157) NandoXXL válasza Chaser (#153) üzenetére


NandoXXL
senior tag

Gépcsere=konzol :DDD ez a jövő(sajnos, itt az ideje az új hobbinak)

(#158) Abu85 válasza huskydog17 (#115) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A Deus Ex: Mankind Dividedbe nagyjából 150 órám van az elmúlt fél évből. És találkoztam DX12-ben egyetlen hibával sem. Volt régen egy glitch artnak gúnyolt bug, de az nem a játék hibája volt, hanem a fordítóké, mivel az AMD és az NVIDIA is alkalmazott D3D12_ROOT_DESCRIPTOR struktúraátalakítást, hogy gyorsabban fussanak a shaderek. Az AMD ezt a múlt évben kivette a meghajtóból. Az NV-nél nem tudom, hogy kivette-e, nyilván ők is megtehetik. Persze az AMD egyszerűbben enged el egy ilyet, mert nekik ez az optimalizálási stratégia 2-4%-os extrát hoz, míg az NV-nek 10-15%-ot is, amit nehezebb elengedni, inkább rábeszélik a fejlesztőket, hogy olyan kódot írjanak, aminek ez az optimalizálás nem árt, de ettől a Deus Ex: Mankind Divided kódja teljesen legit, a meghajtók taknyolnak, taknyoltak bele. Lehet haragudni a fejlesztőkre, de nem ők mondták az AMD-nek és az NV-nek sem, hogy a megírt kódjukat cseréljék le a fordítás előtt.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#159) huskydog17 válasza Abu85 (#158) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Tök jó, hogy te nem találkoztál semmilyen hibával, bár meg is lepődtem volna, ha mégis.
Attól, hogy te nem találkoztál vele, még létezik és mindkét oldalt érinti. Én is belefutottam a 78 órás végigjátszásom alatt az RX470-el. Semmi nem segített, csak a DX11-re váltás (2018 végén volt ez).

Tehát akkor szerinted totál lényegtelen, hogy sok játékosnál súlyos grafikai hiba lép fel függetlenül attól, hogy zöld vagy piros kártyájuk van? Szerinted ez a tény lényegtelen, csak mert a tudomásod szerint nem a játék kódjával van a gond?
Akár a driver akár a játék kódja a hibás (kétlem, hogy driver lenne a ludas), a végeredmény ugyanaz:
[link]
[link]
[link]

Tehát azt állítod, hogy a két GPU gyártó (AMD, NV) sara, mert a driverben mókoltak. Tényleg azt hiszed, hogy egyik oldal sem foglalkozott ezzel a hibával és hogy évek alatt nem voltak képesek/hajlandóak javítani?
Esetleg eszedbe sem jutott, hogy a játék DX12 kódja nagyon kezdetleges és mivel azt is emberek írták, talán bugos lehet? Hiába szabványos a kód, ha bugos, márpedig te azt nem tudhatod, mert neked nincs meg a forráskódod, ahogy annak sincs semmi értelme, hogy a driverek a hibásak. A játék supportja 2017 első felében véget ért, a bug benne maradt a játékban. Szerinted azonban a driverekben maradt a bug és 5 éve nem javítják. Szerintem elég nagy logikai bukfenc, de a végeredmény szempontból tök mindegy, mert a játékosok bizony bármikor beleszaladhatnak ebbe, tény, hogy a játék DX12 módja nem jól működik.
Tehát szerinted az 5 éves, nyilvánvalóan rosszul, hibásan működő DX12 mód releváns egy VGA tesztben? Tehát itt most nem az a lényeg, hogy kinek a sara, hanem hogy nem jól működik, és attól, hogy te pont nem futottál bele, még létezik a probléma és bizony jó páran belefutottak (saját tapasztalatom is van erről).

Rengeteg új cím közül lehet válogatni, ami leválthatná ezt a játékot a tesztcsomagban, csak akarni kéne.

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#160) Chaser válasza NandoXXL (#157) üzenetére


Chaser
titán

és akkor végre a konzolok is qrva drágák lesznek ( :
de jelenleg mindenképp az a legésszerűbb választás ha valaki tud kompromisszumosan játszani - és van pl notebookja egyéb pc-s dolgokhoz -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#161) túróslaptop1 válasza Chaser (#160) üzenetére


túróslaptop1
csendes tag

Most se olcsó mulatság a konzol szerintem. Egy alap lapos+konzol kombi is 400 ropi.... Laptop árak is egekben. (Nyilván új árakkal kalkulálva tekintve hogy egy új kártya topicjában vagyunk)

(#162) Chaser válasza túróslaptop1 (#161) üzenetére


Chaser
titán

series s 105e ft-tól indul újan
notebook nem tudom mennyitől van újan ami jó netezni, filmezni, ilyesmi - legtöbb embernek ennyire kell gép -, de gyanítom 150e-ért már akad
a kettő 250e-ből sztem megvan
aki urizálni' akar mert series x kell neki annak +80e - feltéve ha tud várni és rendel alzától msrp áron :) de azt nem azonnal adják a kezébe -
ennyiből most kapsz újan mit is? jó esetben egy 3060 12g-t, esetleg egy 3060 ti-t ha jó a csillagok állása
és mire gép lesz belőle +200-250e ft kb

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#163) Abu85 válasza huskydog17 (#159) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Írtam, hogy létezett, de nem a játék miatt, hanem a meghajtók mókolása miatt, és valószínűleg azért nem találkoztam vele, mert az AMD ezt a mókolást pár hónapja kivette. Az AMD-nél tudom, hogy ez eleve a régebbi GCN-nek miatt volt benne, az újabb verziónak, mint a Vega vagy az RDNA-nak nincs szüksége rá, mert hardveresen szinten nem különbözteti meg az erőforrás kezelését, már azt a maradék munkát is memóriaalapú módon végzi, tehát mindegy, hogy a fejlesztő milyen jellegű kódot ír a Microsoft specifikációit követve, a hardveren az nem fog másképp futni. A régebbi GCN-eken másképp futhatott, mert azok még tároltak slotbejegyzéseket, igaz minimálisan.

Az NVIDIA hardvere még nem végez minden munkát memóriaalapú módon, a legújabb Ampere sem. Egyszerűen szükségük van a root signature leírótábla alapján egy mappelésre, hogy biztos jól kezeljék az erőforrást.
De itt jön a trükk. Egy játékot le lehet úgy profilozni, hogy lássák mi történik benne, és képesek specifikusan megmókolni a működését, hogy jobb teljesítményű módban fusson a hardveren. Az AMD-től tudok, hogy nekik ez 2-4%-os extra tempót jelentett a GCN4 vagy régebbi dizájnokon, míg az NV-nél ugye volt egy driver, ami 10-15%-kal dobta meg a Deus Ex teljesítményét, és mit ad az ég, pont akkor vezették be ezt a mókolást. Később kiderült, hogy egészen ritkán egy grafikai hibákhoz vezethet. Az AMD az RDNA megléte miatt elengedte ezt, mert pont az RDNA-n és RDNA2-n már nem hoz extra teljesítményt, tehát felesleges benntartani a driverben, az NV-nek viszont úgy kell ezt elengednie, hogy 10-15%-ot buknak vele. Ez már egy felfogásbeli kérdés, hogy mennyi probléma ér meg egy adott extra tempót. Az NV ebben mindig is agresszívebb volt, többször bevállalták a grafikai hibát a sebességért, mert a média az fps-t jelzi vissza, jó eséllyel a ritka hibákba nem futnak.

Nyilván azért nem javították a fejlesztők, mert a saját oldalukról nincs mit javítani, és sosem kérték meg a gyártókat, hogy mókolják meg a programjuk működését. A gyártók bármikor kivehetik ezt, ahogy az AMD a múlt évben meg is tette. Az NVIDIA is megteheti, buknak vele sebességet, de az eredeti bugmentes kód fog futni. Én is írtam, hogy 150 órát raktam ebbe a játékba az elmúlt nagyjából fél évben, és nulla grafikai hibával találkoztam, tehát tényleg eltűnt a probléma. Visszarakhatok egy 2019-es drivert, hogy előhozzam, valószínűleg 10-20 órán belül elő is jönne, de annyira nem izgat.

Azt, hogy a driver mókol ne velünk boxold le, hanem a gyártókkal. Nyilván elhiheted, hogy nem mi kényszerítjük erre a cégeket.

De hogy örömhír is legyen a shader model 6.6 pont ezt a mókolós működést valósítja meg a Dynamic Resources funkcióval, tehát direkten lehet támogatni a program oldaláról. Ezek a kódok már működnek is az újabb kiadású AMD és Intel GPU-kkal. Az NVIDIA majd a jövőre érkező új architektúrától kezdve fogja hardveresen támogatni.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#164) túróslaptop1 válasza Chaser (#162) üzenetére


túróslaptop1
csendes tag

Series X, PS5 árakkal illetve egy i5-ös konfiggal kalkuláltam. Az S konzol azért eléggé kompromisszumos, inkább alkalmi játékra van mintsem gamer pc kiváltásnak. De ugye ez megint olyan hogy kinek mi kell. :)

(#165) Chaser válasza túróslaptop1 (#164) üzenetére


Chaser
titán

még azokkal sincs 400e
notebookból nyilván nem csilliósat számolunk alap dolgokra, tehát vga lényegtelen
series s valóban kompromisszumosabb mint egy x
én próbáltam több játékkal, azért az árért nagyon jó vétel
x bikább, én nem szerettem, jóval hangosabb - de azért berendeltem még egyet hogy újra összehasnlítsam az s-sel ( : -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#166) túróslaptop1 válasza Chaser (#165) üzenetére


túróslaptop1
csendes tag

Hol nézel te árakat?(komolyan érdekel) Árukeresőn 200 alatt nincs box raktáron innen onnan (pl hardverapró) lehet vadászni 200 körül (ugyan ez ps5 esetén), i5-ös lapos legalja pont 200 ropi. Úgyhogy lehet még keveset is mondtam. :))

(#167) Alcsi69 válasza Chaser (#162) üzenetére


Alcsi69
senior tag

Pont ezért van az asztalimban egy HD 8570 (amin még a gta v is megy, tökre csodálkozom rajta ;] ), plusz gémerkedésre ott a ps5. :)

(#168) Chaser válasza túróslaptop1 (#166) üzenetére


Chaser
titán

alza.huuuuuuuuuuuuuu ( :
eddig kettő darab xsx-et vettem tőlük 185 ft-ért, a harmadik nemsokára jön elvileg - egyik alkalommal sem fizettem bele egy ft-ot sem és hozták -
ms partner, ők msrp áron adják a gépet
cserébe nincs azonnal, meg kell rendelni, eddig egy hónap átfutással hozták a gépeket - de esetenként készleten is volt már 185e ft-ért -
series s meg sok boltban van 105e ft-ért is már, alzánál még picit drágább is - náluk mióta megjelent ugyanannyiba kerül az s is, most jöttek bundle csomagok amik jobban megérik -
ps5-öt talán telekomtól érdemes lőni, ott szokik' lenni 200e alatt amikor van

sztem netezni nem kell i5 ( :
most több éves notebookom van 6200u-val, nevében persze i5, de csak 2c/4t, ez ma már talán pentium kategória
van benne ssd bőven, 16gb ram, ezzel korlátozott mértékben még videót is tudok vágni - arról nem beszélve hogy limitáltam az órajeleket hogy kvázi néma legyen a gép -
nagyon-nagyon sok weblapnál már érzem hogy pörgősebb az asztali 3800x-szel és 32gb gyors rammal...egyébként nem

Alcsi69
szerencsére gta5 max 5 percig kötött le...( : de legalább megnéztem s-en, megy mint a golyó
leginkább forzával játszom, az is szintén megy
az új jedi is korrekt volt
talán vmelyik jurassic parkos game ment csak hitványul

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#169) Alcsi69 válasza Chaser (#168) üzenetére


Alcsi69
senior tag

Ja hát igen, Horizonhoz a Series S éri meg a legjobban szerintem is. :K

(#170) Chaser válasza Alcsi69 (#169) üzenetére


Chaser
titán

azasszony' játszik ac-val meg sok hülyeséggel, mind frankón megy - nfs-eket is végignéztem -
az ori aszem' 4k60-on is megy, vagy talán 120-on, passz
jobb az x de a kis gép hangját egyáltalán nem hallani már egy méterről sem, sőt közelről is erősen fülelni kell, az x-et már lazán hallotta ő is több méterről - én meg nála jobban hallok -
de tesztelünk újra ha befut a gép
nekem az x bevonata is nagyon bazári - persze ez szubjektív -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#171) túróslaptop1 válasza Chaser (#168) üzenetére


túróslaptop1
csendes tag

A saját alzás rendelésem több mint fél éve egy helyben áll, de ez ps5. Örülök ha a box ezek szerint beszerezhető onnan. :) Abban egyetértek hogy nyilván meglehet olcsón oldani ezt a kérdést, de én konkrétan leírtam hogy mi 400k (ami raktáron van) és erre te mondtad hogy nem annyi :F . Alapvetően a felvetés az volt, hogy egy gamer pc-t kilehet váltani egy konzol+laptop kombóval. Ez teljesen igaz, de ha nem akarunk egy halom kompromisszumot kötni (pl: pentium proci...) annak is megvan sajnos a mai piacon az ára :(

(#172) Chaser válasza túróslaptop1 (#171) üzenetére


Chaser
titán

én azzal kezdtem ha az ember tud várni egy kicsit
most ha vga-t akarsz venni és valamivel értelmesebb áro akkor egy hnapig lehet vadászgatni és még akkor is qrva drága
alzán meg nem vadászgatsz csak megrendeles és megkapod msrp áron a boxot
beragadt rendelésük biztos van olyan forgalom mellett, lesz is
első xsx-et tavaly debüt után rendeltem nem sokkal, decemberre itt volt - átadtam egy ismersnek akinek van két sráca, én sejtettem hogy úgyis csak eladnám -
aztán rendeltem tavasz végén, nyár elején, 3 hét múlva itt volt a gép

az ma már magában semmit nem jelent hogy éppen minek hívják az adott cpu-t
régen a 4c/8t volt a kórájhét'...ma egy i3 a 4c/8t ( :
egy 2c/4t cpu netezni bőven elég, akárminek hívják éppen - jah és jellemzően a ht-t is kikapcsolom a 6200u-s gépben, és úgyis teljesen jó netre, kis officera, filmezni, bármi átlagos dologra 1,8ghz-en -
most is arról írok, sokkal kényelmesebb mint az asztali előtt ülni - és töredéke a fogyasztása is, ráadásul extra fasza 14" fhd srgb 87% körüli panel van benne, na ez már nem lenne olcsó újan -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#173) Alcsi69 válasza Chaser (#172) üzenetére


Alcsi69
senior tag

Nekem egy régi HP EliteBook 2560p van egy i5 2520m procival és 4gb rammal, netezni meg ilyen basic office dolgokhoz éppen jó.

(#174) Chaser válasza Alcsi69 (#173) üzenetére


Chaser
titán

na azt már nem vállalnám be 4gb rammal, chrome eszi a ramot - azt azért bővíteném -
a cpu rész viszonylag erős, de az igp még kevés dolgot támogat hw-esen ha jól rémlik
a 6200u az kb minden szempontból jó, már azt sem tudom milyen fuji gépben van nálam ( :
2570p is van itthon, ua. mint a tied csak ivy cpu-val
90%-ban a notebookot használom, maradékra csak az asztalit, héten be se kapcsoltam még pl
ilyen értelmes üzleti gép az egyetlen kategória kb amiből vennék használtan - és sokszor a dealerek legalább fél év gart is adnak rájuk -, ezek azért bírják a strapát
anno én is voltam notebook dealer, nem igen döglöttek ezek a hp-k - az utánuk jövő g akármi széria annál jobban -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#175) 7Heads Drago válasza ughhh (#9) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Hát valszeg hamarabb lőnek le, minthogy 250.000-ért vegyek egy vga-t. Pedig régen aktív játékos voltam, csak beleuntam és sokaltam a költségeket. Pár éve még ennyiért komplett gépet vetünk. A fizum sajnos nem nőtt ennyit ilyen hirtelen.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#176) flanki válasza 7Heads Drago (#175) üzenetére


flanki
aktív tag

Vehetsz olcsóbban is, használtat. :DDD

(#177) Chaser válasza flanki (#176) üzenetére


Chaser
titán

mennyivel? 20-30e-rel olcsóbban külföldi garos csodákat? - amikből a legtöbb extraként hitvány modell -
hatalmas deal ;]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#178) flanki válasza Chaser (#177) üzenetére


flanki
aktív tag

Ne haragudj, de rossz helyen keresed... ;)
De nem fogok tippeket adni. :DDD
A magyar garancia egyébként mit jelent?

(#179) Chaser válasza flanki (#178) üzenetére


Chaser
titán

a magyar garancia talán azt jelenti, hogy mo-on érvényesíthető garancia ami magyar kiskerhez szól
3060 12g-ről volt szó, azt vett valaki 250e-ért nemrég, erre jött reakció hogy az illető biztos nem venne ennyiért vga-t
ha arra gondoltál olcsóbban van _más_ típus az biztos - nyilván pl egy használt 1660 olcsóbb, mily meglepő... - , 3060 12g itthoni garis és jó modell kb kötve hiszem hogy van 250e alatt itthoni garos
239e-ért találtam aprón egy esélyesen teljesen nimand céghez szóló számlás és nagykergaros ventust - ventus a legalja -, de biztos én vagyok béna ( :
annyira hogy nemrég 360e-ért msi 3070 gaming z-t vettem boltból újan, és nem nimand boltból :P
300e-ért tudtam volna venni gb 3060 ti-t gaming oc-t, szintén nem nimand boltból
de amiket 250e körül kapni lehetett azt hagyjuk

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#180) 7Heads Drago válasza Chaser (#177) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Egy vga-nál fontos az előélet. Egy farmolos kártyával sokat romlanak az esélyek. Nálam a használt vga és vinyó ilyen szempontból tabu: nem veszek használtat.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#181) Chaser válasza 7Heads Drago (#180) üzenetére


Chaser
titán

én sem :N nem is mondtam hogy vegyél, a "kollega" pedzegette mekkora dealek vannak aprón, bár még semmi konkrét ajánlatot nem láttam
sőt, azt szoktam mondani gar nélküli vga-t gondolja meg a delikvens, részemről azokért aprót adnék
megint más ha pár hónapos vga-ról beszélünk, vagy 1-2 évesről sok garral, de részemről már azokat sem szeretem
sok a vérpisti, hitvány táp, bányászdáról nem is beszélve
de ugye most más a helyzet, sokan rákényszerülnek használt vga-ra - én megoldottam hogy új legyen, de sokat kellett utána futni, aztán inkább eladtam :d fakkom fog ennyit vga-ért adni, lett egy gt 1030 de az is újan ( : -
egyébként lehet kiadnám azt a 360e ft-ot vga-ra...de egy 3080 ti-re ami strix vagy gaming msi, nem 3070-re :N majd ha lesz olyan helyzet kitalálom :d

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#182) flanki válasza Chaser (#179) üzenetére


flanki
aktív tag

Teljesen féleérted, amit írtam, én nem a Hardverapróra gondoltam.
Az meg hogy mit jelent a magyar garancia? Nem komolyan gondoltam.
Semmit sem jelent, illetve semmivel sem rosszabb egy termék ha külföldi a garancia. Csak a postaköltség megnyomja. (már ha gebasz van...)
De ha te játszani használnál egy VGA-t, és tegyük fel azért vmit értesz is hozzá, akkor mi baja lehetne?
(A kopó alkatrészeken, esetleg pasztázáson kívül?)

[ Szerkesztve ]

(#183) Chaser válasza flanki (#182) üzenetére


Chaser
titán

pár évet letoltam számtech boltban - is -
hogy mi baja lehetne?
bármi
bármi bármikor megdögölhet, mindig csak az ideje kérdéses, amit előre senki nem tud
eleve tömegtermelés van legtöbbször zero meo-val
a nagy helyeken a kedves mérnököket nem azért fizetik hogy minél hosszabb legyen egy termék életciklusa, hanem hogy pont bírja ki a garancia idejét
utána záros határidőn belül lehetőleg dögöljön meg - mert ha nem így lenne nem nagyon vennének az emberek új dolgokat, kivéve ha a marketing be nem jön, de úgy a biztos ha meg is döglik az adott termék -
van itt több emberke aki ilyen helyen dolgozik és el tudja mesélni milyen abszurd dolgok fontosak egy gyártónak és mire költenek ( :
talán tavasszal vettem egy csúcskategóriás sfx tápot, élt 3 hetet, ráadásul alig használtam és terhelve is alig volt...na bumm, ez történhet - garos volt jó helyre, kaptam egy újat -
de ez megtörténhet gar lejárta után két héttel is
volt egy hp elitebook széria aminél elszámoltak valamit a mérnökök, elég szépen hullottak az alaplapok már az első fél évben is ;]
az előttük levő szériákat agyonverni is nehéz volt, akkor még nem qrvult el annyira a világ ahol ma tart
lehet a leghitványabb tucattermék is elmegy 10+ évet, és lehet akármilyen military classos baromság meg top széria, megdögölhet az első napon, heten, hónapban, bármikor
felraktam magyar garanciával a 3070-et, első pár percben már írtak, telefonon többen kerestek, estére már el is vitték
na ilyen a magyar garancia, a többségnek nem hiányzik kiküldözgetni ilyen értékeket, nekem sem - az más téma hogy nimand boltból sokkal kisebb értékben sem vásárolnék, de van elég őstermelő már itthon, köztük még korrektek is akadnak -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#184) flanki válasza Chaser (#183) üzenetére


flanki
aktív tag

Értelek is meg nem is.
Bármi tönkre mehet, semmi sem tart örökké!
Ettől független elég sok videókártya megfordult már nálam, 100-ból talán egy amivel probléma volt.
Persze létezik a balszerencse is, mint olyan.
Ettől független akinek szüksége van egy 6600-ra és jó áron hozzá tud jutni, 200 ezer ft alatt mondjuk az vegye, mert egy modern, kis fogyasztású kártya.
Nekem működik, ami van. :B (még... :DDD )

[ Szerkesztve ]

(#185) Chaser válasza flanki (#184) üzenetére


Chaser
titán

nálam is rengeteg dolog megfordult, vga is
de olyan rengeteg időt általában nem is töltöttek nálam ( :
jah itthonról 200e alatt egy jó modellt - gaming x, strix - még lehet vennék is
kis fogyasztást a 3070-nel is csináltam, pár klikk tdp limit le és kész
még mindig sokkal erősebb mint bármelyik kártya ami defaulton 160-180w, 180w-nál még rengeteget nem vesztett a default 240-es értékhez képest, de 160w-on is élhető volt még teljesen
120w-on azért már csökkent a teljesítmény, de úgyis reggelire eszi meg akár a 6600xt-t is

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#186) thedioda válasza Chaser (#185) üzenetére


thedioda
tag

Az a baj ez már nem hiszem, hogy jobb lesz, bányászoktol függetlenül is felvenné az összeset a piac ezen az áron is, vérszemet kaptak a gyártók.

"A Linux rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait."

(#187) Chaser válasza thedioda (#186) üzenetére


Chaser
titán

nem :N az eth árfolyama tartja egekben a vga árakat
ha - és hangsúly a ha szócskán van - bedőlne az eth, a vga árak is mennének utána
ráadásul olyan mennyiségű használt kártya árasztaná el a piacot amire eddig még nem volt példa
most az történik a kártyák nagyobb része eleve bányákba megy - az lhr-t is megoldották már elég szépen talán 80%-ig kihasználható, és teljesen jó az is, csak több idő alatt termeli ki az árát mint a non-lhr -
és sokan mivel qrva drágán vették a vga-t, hogy ne fájjon annyira üres időben bányásznak is a géppel...amivel persze generálják a folyamatot
ez tartja életben az eth-t jelenleg és ezért tudják ennyiért adni a gyártók a kártyákat
eth bedőlés után ha ilyen árakat szeretnének tartani ahhoz drasztikusan le kellene csökkenteni a termelést és valszeg' akkor sem jönne be nekik a rengeteg használt kártya miatt, amit viszont apróért dobálnának ha beüt a krach
itt a lényeg tényleg annyi, hogy megtörténik-e ez
engem mondjuk annyira már nem érdekel, amíg nem válogathatok kedvemre a jobbnál jobb ajánlatok közül újan boltból - ahogy kb mindig is volt -, addig a gt 1030 helyett csak akkor veszek jobbat ha szembe jön valami qrva jó áron, anélkül hogy vadásznám..de olyan nem nagyon lesz sztem
tegnap pl volt strix 3060 12g edigin, de már csak üresben láttam - ez persze messze nem jó ár, de mostani helyzetben so-so egy strixért ami egyébként is 16070e is lenne ha msrp áron dobálnák a kártyákat akkor is -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#188) túróslaptop1 válasza Chaser (#187) üzenetére


túróslaptop1
csendes tag

Miért szórná ki a bányász kártyáit a farmer? Ha bedől az eth napokon belül lesz más aztán átállnak arra... Nem lesz már itt változás csak ha az egész kripto biznisz behorpad. :( Ettől függetlenül szurkolok hogy igazad legyen ha eljön az idő :)

(#189) Chaser válasza túróslaptop1 (#188) üzenetére


Chaser
titán

nem is egyből fogja kiszórni, hanem nyilván ha nem lesz más, illetve nem éri meg már
de ha nem lesz akkor használt kártyából dömping lesz, és amiatt újból is
mondtam, hangsúly a ha szócskán ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#190) huskydog17 válasza Abu85 (#163) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Tehát azt mondod, hogy RDNA alatt jól megy a játék, minden más architektúrán viszont ott a probléma. Ez azt jelenti, hogy a játékosok és olvasók többségét érinti a probléma, mert a többségnek nem RDNA VGA-ja van.
Elég lett lett volna akkor csak annyit írnod, hogy téged nem érdekel az olvasók/játékosok többsége, a lényeg, hogy RDNA alatt jól fut a játék és kész, emiatt nem akarod/akarjátok lecserélni a játékot.

"Azt, hogy a driver mókol ne velünk boxold le, hanem a gyártókkal. Nyilván elhiheted, hogy nem mi kényszerítjük erre a cégeket."
Nem a gyártók hibája, hogy egy alapból szűkös játékcsomagban olyan játék szerepel, amely a játékosok és olvasók többségénél hibásan működik. Ez kizárólag a ti döntésetek, ti döntitek el, hogy milyen játékok kerülnek a csomagba, nem a gyártók. Aranyos, hogy a ti felelősségeteket megpróbálod a gyártókra kenni. Elég szomorú.
Egyébként van bármiféle bizonyíték arra, hogy driver oldali a probléma? Eddig egyetlen oldalon sem láttam a driver changelogban olyat, hogy ezt a játékot javították.

OK, most már legalább egyértelmű visszajelzést kaptam, hogy titeket a legkisebb mértékben sem érdekel, hogy egy teszt mennyire releváns az olvasók/játékosok többségének. Mondjuk ezt eddig is sejtettem, de most legalább ezt megerősítetted.

Mondjuk azt se értem, hogy miért egy 5 éves címet kell erőltetni, amikor több tucat friss alkotás közül is lehetne válogatni, melyek nagyságrendekkel fejlettebbek technikailag és látvány ügyileg is, de most már nem is fontos.
Mindenesetre köszi a visszajelzést!

[ Szerkesztve ]

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#191) Abu85 válasza huskydog17 (#190) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Más architektúrán is jól megy. Ez a drivertől függ. Ki kell venni a driverből a mókolást, ami ugyan sebességet ad, de nem működteti rendesen a szabványos kódot. Az AMD-n azért megy manapság hiba nélkül, mert kivették a mókolást a múlt év során.

Mi szabadon dönthetünk arról, hogy mi kerül a csomagba. És kb. nem érdekel, ha a gyártó elbasz valamit a meghajtóban. Az szokott érdekelni, ha a fejlesztő bassza el a kódban, de jelen esetben szó sincs erről.

Mert nem a játékhoz kapcsolódik az efféle optimalizálás, hanem általános, ami némelyik játékban bajt okoz.

Az, hogy neked nem tetszik a játékcsomag egyéni probléma. Mi többször leírtuk már, hogy objektív rostán megy át egy játék, hogy bekerüljön. Ha csak egy szűrőn is fennakadt, akkor kuka. És nem úgy nézzük, hogy mennyi fps-t ad, hanem konkrétan leprofilozzuk a működést egy hardveres nyomkövetést alkalmazó profilozóval. Nagyon sok játék marhára nincs annak a technológiai színvonalnak a közelében, amit a Deus Ex tud. Főleg az erőforrás-korlátozással szokott baj lenni. Mi jelenleg csak olyan játékot veszünk fel, aminél a frame time maximum 7%-a barrier. Szigorú, de ki tudjuk szűrni a szarul optimalizált címeket. Van belőlük bőven! Ez a legdurvább szűrőnk. Az opcionális programok nagy többsége innen nem esik tovább.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#192) huskydog17 válasza Abu85 (#191) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

"Mi többször leírtuk már, hogy objektív rostán megy át egy játék, hogy bekerüljön."
Ja végül is tök objektív, hogy 10-ből legalább 8 játékosnál hibásan működik a játék, de ők nem fontosak, a lényeg, hogy AMD-n jól megy, értem. :)

Alapból egy objektívnak mondott rostán hogy mehet át egy olyan játék, amely a játékosok többségénél súlyos grafikai problémákat eredményezhet? Ez volt az alapfelvetés, erre te elkezdesz mutogatni a gyártók felé, hogy márpedig ők a ludasak. Ahogy azt nem egyszer írtam, nem az a lényeg, hogy kinek a sara a grafikai hiba (még mindig nem kaptam bizonyítékot, hogy a driverek okozzák/okozták), hanem az, hogy a probléma még mindig létezik emiatt
Rendkívül érdekes rostátok van, ami az ilyen problémákat nem veszi figyelembe.
De ok, felfogtam, hogy neked ez így jó és így marad, mert csak. Nincs több kérdésem.

"Nagyon sok játék marhára nincs annak a technológiai színvonalnak a közelében, amit a Deus Ex tud."
Nyilván egy Minecraft, e-sport címek és a sok UE4 asset összedobálós indie alkotás nem ér fel vele, de ugyanakkor bőven vannak olyan alkotások, melyek sokkal sokkal fejlettebbek.

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#193) Abu85 válasza huskydog17 (#192) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Az, hogy most neked nem megy, a te problémád. Nem a játék a hibás érte, hanem a te rendszered. Ha nem tetszik vegyél más hardvert, amivel a hibád megszűnik, vagy konzolt, amivel ezek elő sem jönnek.

De az a lényeg, hogy kinek a sara. És csak azért, mert nem hajlandók javítani, még nem jelenti, hogy a játékkal bármi gond lenne.

Ami biztos, hogy ha te hibát tapasztalsz a saját hardvereden vele, egyáltalán nem lesz kizáró ok egy játéknál. Téged sem kényszerít senki sem arra, hogy olyan hardvert vegyél, amivel hibázik a játék. Ettől persze vehetsz ilyet, de a problémád ne állítsd be úgy, hogy a mi hibánk lenne, és hogy erre nekünk figyelni kellene.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#194) M@cika válasza Chaser (#187) üzenetére


M@cika
őstag

"és sokan mivel qrva drágán vették a vga-t, hogy ne fájjon annyira üres időben bányásznak is a géppel..."
Mégis mi a fenét csinálnának? A lehető legjobb döntést hozták. Ha csak játékra használnák a gépüket napi pár órában, akkor ezzel kidobnának egy rakás pénzt az ablakon, hiszen a VGA a bányászattal nekik szépen visszahozza az árát.

Nasit a kis fehér medvének!

(#195) Chaser válasza M@cika (#194) üzenetére


Chaser
titán

azt amit én és még nagyon kevesen mások:
elhatárolódnak ettől a sz@rtól, hogy ne generálják még jobban mert a büdös életben nem lesz vége
szted én nem tudnék bányászni?
már az elején beszállhattam volna 10-20db 3070-nel amikor darabját 230e alatt kicsivel is meg lehetett venni a gw phoenixeknek újan ( :
de mondok jobbat, 3060 ti-ből 162-3e ft-ért is vettem megjelenéskor...lol :d
most is beszállhattam volna mikor 360e-ért vettem meg az msi gaminget, de inkább eladtam a pH@szba és ha megtartom sem "bányászok" vele
sőt, inkább menesztem a pc-t is a qrva anyjába, már 3070 nélkül sincs benne örömem, mindig csak az idióták tengere jut eszembe róla
maradok a notebookomnál + a kis series s-nél, és ha komolyabban videót akarok vagdalni veszek egy m1-et egy mostani 3070 árán
na így is lehet csinálni, meg amúgy is

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#197) thedioda válasza Chaser (#187) üzenetére


thedioda
tag

Nem fog megszünni átálnak másra, hozzáteszem még lehet hogy arra se lesz szükség, újabban hallani olyat hogy 22 július nál előbb nem is lesz átállás, holott idén decemberől volt szó. Amennyiben mégis időbe jöne eth ra a pos, akkor is annyit hoznak még a másodhegedüs coinok is, hogy senkinek nem éri meg olcsóbban eladni a vgakat, max nem vesznek már annyit újonnan 12-16 hónapos megtérűlés mellé.

[ Szerkesztve ]

"A Linux rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait."

(#198) Chaser válasza thedioda (#197) üzenetére


Chaser
titán

ha folyamatosan mindig beszállnak nyilván nem fog megszűnni semmi, ezt mondtam
annyi történt hogy a "kicsik" vérszemet kaptak tavaly nyáron, míg az egészből egy nagy nem lett
tudod mi a szép az óceánban?
ha van elég csepped tudsz magadnak csinálni ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#199) M@cika válasza Chaser (#195) üzenetére


M@cika
őstag

Persze azt is lehet, csak akik szépen megszedik belőle magukat azok hülyének néznek, hogy nem éltél te is a lehetőséggel. Természetesen ez téged egyáltalán nem kell, hogy zavarjon, vagy inkább úgy mondanám, hogy minek is foglalkoznál velük.

Nasit a kis fehér medvének!

(#200) Chaser válasza M@cika (#199) üzenetére


Chaser
titán

nagyon jól látod

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.