Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) b. válasza Chaser (#49) üzenetére


b.
félisten

Hol kellene hogy ez befolyásolja a véleményemet? Mind az MSRP mind a bolti árakról beszélve ez a véleményem a teljesítényét és a jövőbeni tartalékokat nézve. A hozzászólásomat pedig azzal kezdtem mint amit kiemeltél, ha jól látom. :U

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#52) Chaser válasza Sinesol (#50) üzenetére


Chaser
titán

sírás?
lehet sírtál, én nem tudom
azt tudom, hogy a fogyasztásért szintén fizetni kell, szóval hiába olcsóbb valami mikor megveszem, ha aztán "behozza" a spórolást
de ott a lap, az anti-oc, feláras oc, ez mind-mind számodra gondolom nagy előny, egészségedre
másrészt amiből tudok minél energiatakarékosabbat veszek
nagy hülyeségem ez, de lehet azért van ám, mert tudom hogy több mrd sáska "jajazénfogyasztásomsemmitsemszámít" meséje qrva sokat számít, akkor is ha az ártatlanjai nem fogják fel, hogy nem ők a világmindenség középpontja...és rajtuk kívül még 99%-a sáskáknak csak addig jut el amíg ők
hűtésről én nem beszéltem speciel
viszont nálunk van fűtés a házban, arra mást vettem...nem cpu-t :P ;]

szerk:
b.
msrp árak a mesékben léteznek, szóval mindegy
bolti árak napon belül is változnak, akár bolton belül is
mikor itt arról beszélünk 290e-ért jobb-e egy 6600xt, vagy 300+-ért egy 3060 12g hát...vadászni kell 300e-ért egy 3060ti-t, szóval megint mindegy ezeknek a kártyáknak az ára
vicces, de ahogy néztem a drágább kártyákból többször van értelmesebb ajánlat
3060ti a héten két boltban két különböző gyártótól volt 300e-ért, ilyen alapon lazán kellett volna legyen 306012g/6600xt is max 250e-ért, de olyanokkal nem találkoztam
6700xt-ből pl nem találtam 400e alatt itthon, 3070-ből az egyik legjobb modellt meg igen

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#53) b. válasza Chaser (#52) üzenetére


b.
félisten

ez engem nem érdekel.az sem hogy leírsz olyan dolgokat amikkel évek/ hónapok óta tisztában vagyok és vagyunk itt, alap hogy minden hírnél erről olvasok 2 kommenten belül...De én Nem írtam ilyenekről.
Én a 6600 ról és a 3060 kártyákról írtam egy véleményt. Ennyi és nem több.
A 3060 gyorsabb, RT re is jobban alkalmas,DLSS+ FSR, nagyobb tartalékkal bír akár WQHD ra is így értelem szerűen FHD -ra is, tehát nem azért jobb mert lehet kapni vagy nem lehet kapni, hanem azért, mert jobb kártya, szerintem.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#54) Chaser válasza b. (#51) üzenetére


Chaser
titán

mondjuk jogos, a véleményed nem kell befolyásolja semmi
szted nem lett jó a kártya, sztem igen
ahogy sztem minde ár kérdése...az meg leginkább nincs, szóval teljesen minegy
3060 nyilván jobb választás, mert azt nagyobb eséllyel lehet kapni mint 6600/6600xt-t :P mondjuk leginkább "kacsintós" 3060 ti ára felett, de az megint másik történet
( :

szerk:
olyan kártyáról beszélsz ami elvileg ma jelent meg
én több hónapja nem követtem ezt a sz@rt, aktuális helyzetet tudom
és igen, sokkal jobb választás a 3060 300+ e-ért, mint ez semennyiért vagy annak közelében, az biztos
nincsenek árak/f@sz árak vannak, tehát nincs miről beszélni
ha lehetne kapni minkettőt stabil áron akkor lenne, de ugye nem így van
ez meg nem vélemény, hanem tény

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#55) Sinesol válasza Chaser (#52) üzenetére


Sinesol
veterán

Ja pár párszáz, vagy max ezer forint évente...micsoda spórolás, hamar megtérül az 5600x mondjuk egy 10400-al szemben...oh wait. :D
Egyébként az esetek nagy részében nincs olyan óriási különbség, egyrészt az emberek nagy része sose tuningol, másrészt max kihasználtság is ritka mint a fehér holló, a valóságban nincs igazán nagy különbség.

Itt egy összfogyasztás mérés különféle procik mellett, ez nem random e-penis méregető useless benchmark, hanem kb. tükrözi az általános felhasználást:

Actually még valamivel többet is fogyaszt a 3600. :D Nyilván a Cinebench alatt agyba főbe veri fogyasztásban az intelt, csak épp kutyát se érdekel a Cinebench, nem egy életszerű felhasználás. Habár ki tudja, lehet igaz a legenda, hogy fél Magyarország renderel, ph-n ezt terjesztik.:D

[ Szerkesztve ]

(#56) Chaser válasza Sinesol (#55) üzenetére


Chaser
titán

igen-igen, tehát:
pár ezer évente, mit számít?
küldöm a számlaszámom, 5e-nek örülnék legalább, ha neked úgy sem számít :P
az emberek nagy része sose tuningol -
persze, de eleve tiltsák is meg akkor, ha meg mégis akarok oc-t akkor hadd fizessek már érte, léccilécci', külön a lapért, külön a cpu-ért is felárat
ugyan már ( :
gamingben orbiális különbségek nincsenek, ezt is mondtam/más is mondta
de melóban ott nagy különbségek lehetnek havi szinten
és hiába olcsóbb akár a cpu - nem néztem intel árakat -lappal együtt lehet csak használni, ami még mindig drágább jellemzően mint hasonló tudású amd lap
se intel se amd fan nem vagyok, de fentebbiek miatt nálam amd a nyerő, ennyi - arról nem beszélve szépen feléljük a földet, én is, nem szeretnék ősemberként élni, de ha veszek valamit ha tehetem "modernebbet" -
az a baj ha az ember ráhagyja a gyártóra a hülyeséget akkor csinálja is tovább
mikor a polarisok zabáltak ahhoz sem tapsoltam ;]

szerk:
cb-től kicsit el kellene vonatkoztatni, az csak egy "valós" render
lehet ám filmet kódolni is, teljesen hétköznapi dolog ma már
ahogy videókat szerkeszteni/vágni, stb, a yt fénykorában sztem ez sem ördögtől való felhasználás már egy pc-nél
idle-ben meg kicsit intel jobb általában, ez is hozzátartozik
nem mindegy mire veszi az ember a gépet, ha "mindenesre" sztem amd, ha kizárólag játékra lehet intellel jobban jár - pláne ha nem kell oc cpu/lap -

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#57) Aprósólyom válasza Alogonomus (#44) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Gamingről beszéltem. Hol van akár 100W különbség? Ha szélőséges esetet nézük, akkor egy 5600X és egy i9-10900K között is csak 29W átlag különbség van a teljes PC esetén, ugyan azon VGA mellett. [link]
Egyáltalán nem csak 4.5GHz felett zajlik a verseny, hiszen nem mindenki RTX 3080/3090 kártyákkal karistol, hogy igazán számítson milyen CPU van ilyen kártyák mellett. Léteznek közép és belépő GPU-k is, amikhez nem kell felső kategóriás CPU. Ezekben a szegmensekben ugyan úgy versenyeznek a kegyeinkért. :DDD

Jevons paradox

(#58) andy19770128 válasza Sinesol (#50) üzenetére


andy19770128
aktív tag

Ez nem pont így volt. 8 éve egy i7 mennyibe is fájt újonnan ? Ivy bridge . Szaros 4/8 120 000 Ft.

(#59) Diabolis


Diabolis
tag

Számomra a legjobb továbbra is a gtx1050ti. Az ugyanis már megvan, nem kell megvennem százezrekért. Pedig egyre inkább szeretnék egy új VGA-t, de ilyen pénzeket nem vagyok hajlandó kifizetni alsó kategóriás bármiért.
Komolyan, röhej ami manapság megy.

Ha beülsz a volán mögé, és azt érzed otthon vagy, ne gondolkodj, vedd meg! De ha leparkoltál vele és nem nézel vissza rá, rossz autót vettél.

(#60) B0RG9 válasza fLeSs (#20) üzenetére


B0RG9
kezdő

Ez egy alsó középkategóriás kártya (128bit, olcsó 14Gbps ram, pcie x8, olcsó hűtés és nyák, stb). Korábban ez az RX570 volt ($169). Ebből 4 (pontosabban 5: RX470) év után $329 lett. Micsoda fejlődés...

Nagyon jól összefogalalta:
Insultingly Bad Value: AMD RX 6600 $330

Megéltük, hogy az Nvidia jobb vétel ennyiért, ami önmagában egy vicc. És cserébe kapunk 12GB (15Gbps), 192bit, pcie x16, jobb RT és DLSS.

Nem mellesleg az 5600XT is már túl volt árazva $279-ral, de ez $329-ral egy rossz vicc. Ráádasul amennyiért ezt majd lehet kapni, már kapható
nyár óta: W6600 $649.

Jelenleg $699:
https://www.newegg.com/amd-100-506208/p/N82E16814105106

Nem kötözködés. Jól látod. Aki vga-t cserél az 3-4-5 évente teszi, aki foglalkozik vele az 2-3 évente. Szóval a tesztből hiányoznak: 470/480/570/580, Vega56/64, 5600XT, 5700 és 1060,1660/S/Ti, 1070/Ti, 2060/S kártyák.

Amúgy meg lennél lepődve, hogy hány tagnál lehet látni 6700XT/6800/6800XT, de főleg 3070, 3080, 3080Ti és 3090(!) kártyát. A félmillióval pedig keveset mondtál, mert van köztük 700-800-900 ezres.
Szóval vannak aki megveszik ennyiért...

RESISTANCE IS FUTILE

(#61) B0RG9 válasza fLeSs (#29) üzenetére


B0RG9
kezdő

Jól emlékszel. 25e körül lehetett venni és az belőpő felsőkategória volt (amikor megjelent). RX480 4GB 20, 8GB 25 volt tavaly. Megy a fejlődés...

10 év alatt ide jutottunk és ez így is marad, illetve csak rosszabb lesz...

RESISTANCE IS FUTILE

(#62) gbors válasza B0RG9 (#61) üzenetére


gbors
nagyúr

Belépő felső akkor volt, amikor megjelent, 25e-ért pedig kisöpréskor lehetett kapni 2-3 évvel később, de valóban, amikor kifelé ment, még akkor is kb. jó volt középkategóriának.
Az "insultingly bad value" elég jól összefoglalja a helyzetet - és ugye a 329 USD még csak nem is az a pénz, amiért kapni lehet.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#63) Alogonomus válasza Aprósólyom (#57) üzenetére


Alogonomus
őstag

Azért egy 6 éves játék valószínűleg nem komoly kihívás egy mai processzornak. :K Főleg úgy nem, hogy Dx 11-es, tehát a több magos rendszereket sem használja ki. Ideje lenne átváltaniuk legalább egy Dx 12-es címre a teszteléshez.
Igor's Lab megállapítása "The partly still moderate looking average value of the current Core i7 and Core i9 in gaming is only half the truth, which has been smoothed out cosmetically." "The maximum spikes are even 50 to 70 watts (and more) above those of an overclocked Ryzen 9 5900X in the same scenario, which should make you think a bit."

4,5 GHz alatt viszont a játék futása akadozhat a GPU erejétől függetlenül. A közép és belépőszintű asztali CPU-k - az Intel T sorozatot kivéve - nem a frekvenciában spórolnak, hanem a magszámban és/vagy HT képességben.

(#64) fanti


fanti
addikt

Felháborítóan lassú és túlárazott termék.

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#65) ughhh válasza tasiadam (#46) üzenetére


ughhh
senior tag

Jó a cucc eszem ágában sincs cserélni :D

(#66) B0RG9 válasza gbors (#62) üzenetére


B0RG9
kezdő

Belépő felső akkor volt, amikor megjelent
Ugyanezt írtam, ott van zárójelben...

De utána meg jött a 6850/6870. Azok meg eleve olcsóbban jöttek. 6850 $179, 6870 $239. Úgy rémlik, hogy 30-40e között voltak. Volt egy 5850 extreme is, ami 6850 áron jött. És a személyes kedvencem a 6930 $180 volt! Bár az 5830 se volt rossz. Az 5850/6950 $259-nál kezdett. Egy kisöpört 5850 vagy 6850 bőven elég volt a BC2/BF3-hoz. De a GTX560 $199 és 560Ti $249 se volt rossz. Így visszanézve aranykornak minősül.

RESISTANCE IS FUTILE

(#67) tasiadam válasza ughhh (#65) üzenetére


tasiadam
veterán

ez is jó, csak a hirdetésemben elolvashatod h mi vele a gondom :D meg jobban illene a fekete és fehér RTX felirás a konfigomba :D

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#68) ughhh válasza tasiadam (#67) üzenetére


ughhh
senior tag

privátba írd meg

(#69) Sinesol válasza andy19770128 (#58) üzenetére


Sinesol
veterán

Az a gond akkor az asztali teteje volt draga, ma meg kb. egy also közep van elszallva, nagyon nem egy kategoria a ket dolog. Mintha azt mondanad, hogy nem draga az uj Ford Focus, mert 8 eve a 5ös Bmw is draga volt. Az akkori top mainstream asztalival a mai top mainstream asztalit erdemes össze vetni arban…

[ Szerkesztve ]

(#70) pandras83 válasza Alogonomus (#32) üzenetére


pandras83
senior tag

"jó lenne egy kis felskálázás és megnéznék végre egy raytracing effektet" az nálam nem full RT, (bár lehet, hogy nem voltam egyértelmű) max kóstoló. És a számok alapján egy kicsivel azért mindkét feature-ből nagyobb lehet a falat egy 3060-al.

Plusz árban sem azonos kategóriák. A 6600XT 280 ezertől van 360 ezerig, a 3060 pedig 300 ezertől 440 ezerig. - ott van az átfedés.

Egy legalapabb 2 ventilátoros 3060 jön ki egy közepes 3 ventilátoros 6600XT árából. - mindkét típusra felesleges a 3 venti, ez tény.

[ Szerkesztve ]

Cyberfuck Patchrunner

(#71) GodGamer5


GodGamer5
addikt

Úgy látom erre sincs értelme váltanom a 2060-at. Kb ugyanaz a szint...

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#72) tasiadam válasza GodGamer5 (#71) üzenetére


tasiadam
veterán

2060at csak 3070re van értelme kb.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#73) GodGamer5 válasza tasiadam (#72) üzenetére


GodGamer5
addikt

Azért egy tuningosabb 3060-at simán bevállalnék, csak nem ennyiért. :)

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#74) anaqer válasza hoffman_ (#34) üzenetére


anaqer
veterán

Teljesen egyetértek - senkit, de az égvilágon senkit nem érdekel, hogy egy 700 ezres 3080-hoz képest hogyan teljesít egy ilyen kártya.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#75) aginor válasza Alogonomus (#32) üzenetére


aginor
addikt

Miért nem? :F

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#76) huskydog17 válasza B0RG9 (#60) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Végre még valaki, aki még két lábon áll a talajon.

+1

Az RX 6600 még a legnagyobb jóindulattal sem ér $199-nál többet, belekalkulálva az elmúlt 4-5 év inflációját.
Még ha MSRP áron is lehetne kapni minden VGA-t, akkor is egy rossz vicc lenne az RTX 3060 mellett.

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#77) sb válasza Sinesol (#55) üzenetére


sb
veterán

Ezzel a következő helyeken van a gond:
- Ahol nem számít 2-3e "feleslegesen" ott a többi se fog. Aztán nem 1-2k hanem 20-40k fog elfolyni éves szinten. Hányszor olvassuk, hogy vga-ban is jó az előző gen 1.5-2x fogyasztással. De idle-ben is bezabál pár régi hw sokkal többet. Annyit amennyiből már váltani is lehetne.
- Fogyasztás=hő. Hő=hang. Hűtésből mindig több kell és/vagy hangosabb lesz. Tápból is nagyobb kell, főleg ha ott is számít a hang.
- És végül a bónusz, mert ugye írod, hogy úgyse pörög 100%-on. Ha meg nem használod akkor minek? Ill. ott sántít ha utána azt mondod rá, hogy ugyanolyan gyors 65-95W-ból. Nem, nem az. Ha nem használod ki az tök más kérdés.

ON:
Szerintem önmagában nem rossz kártya de árban mindegy mit nézünk. MSRP-n is drága. De annyiért se kapható, közel sem. Ez van.
Nekem nincsenek egzakt emlékeim a középkategóriáról de azt tudom, hogy:
- kb. azt vettem (9700Pro és 6800GT volt talán a legutolsó top kártyám)
- 100k-t sem adtam szerintem soha egy vga-ért, de tippre annál is jóval kevesebbet (sokszor használtan ami azért árnyalja a képet)

Emlékszem GTX 460-ra, 4850-re, 8800GT-re, 7850-re, 1050Ti-re kb... Persze infláció is van, de az 50-100k-s sávból a 150-250k-s sávba ugrás túlzásnak tűnik kissé. A 100 150k körüli sáv még reális lenne talán.

Azzal is egyetértek, hogy hiába szimpatikusabbak az AMD kártyák, minden tekintetben (fogyasztást kivéve) jobb döntésnek látok egy 3060-at.

(#78) Johnny


Johnny
senior tag

329 dollár vagyis a magyar boltokban 2 milla...

(#79) zolee0307


zolee0307
őstag

Azért tök jó, hogy 2007-ben a havi fizumból kijött egy 8800gtx, ami ugye felső kategóriában játszott akkor, most a havi fizum már csak belépőszintre elég :O

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#80) ddaydome válasza zolee0307 (#79) üzenetére


ddaydome
senior tag

Iszonyatos drágulás van mindenben.
Épp itt az ideje, hogy beszélgess a Donnal erről a helyzetről és arról, hogy a te munkádért is már többet kell leadnia neked.

"Ha meg kell b...ódni, akkor meg kell b...ódni......."

(#81) tasiadam válasza zolee0307 (#79) üzenetére


tasiadam
veterán

bruttó, vagy nettó? :D

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#82) Aprósólyom


Aprósólyom
addikt

Casekingen még mindig csak listázva van a Sapphire Pulse 6600 & elő sem rednelhető, DE már tegnapról mára felment ~30EUR-t a feltűntett ár. Érteeed?!?!?! :DDD Akkora a kereslet, hogy a kereskedők saját magukra licitálnak!!! ;] :U

Jevons paradox

(#83) tasiadam válasza Aprósólyom (#82) üzenetére


tasiadam
veterán

mondjuk az akvás ezer dolláros ár sem szar

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#84) #55525888


#55525888
törölt tag

Egy egész generáció, ami 90 százaléknak kimarad majd.

magyarul: ennyiért kell a kukinak

[ Szerkesztve ]

(#85) Aprósólyom válasza ddaydome (#80) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Ne hozzuk fel a választói reflexeket.... LOL Mindenért is kell hibáztatni egyvalakit vagy egy csoportot, legyen az politikai csoport társadalmi réteg, ismerős, szomszéd vagy családtag..... biztos nem a nemzetközi piac, a regionális viszonyok vagy lehetőségek, a mikro környezet és adottságok, a munkáltató vagy a munkavállaló a felelős.... hanem akit épp kispéciztünk. ;]
Mielőtt tényleg komolyan veszed magad, hogy egy 10 milliós lakosú ország politikusait kezdenéd el okolni a globális inflációért... tennék egy alternatív javaslatot:
az iszonyatos drágulásban a globális piac nagy játékosainak a törekvését látom, akik egyszerűen vissza akarják szorítani a fogyasztást. Ők pontosan látják a mutatókból, hogy bármennyire nyomatják a hatékonyságot a kibocsátás csökkentését, a fejünkre égetjük a bolygót, mert csak nő az energia-, termék- és nyersanyagfogyasztás. Rohadt nagy áremelésekkel lehet moderálni a fogyasztás csökkentését, miközben fenntartod a gazdaság működését elkerülve egy bitang nagy recessziót. szvsz. :B

Jevons paradox

(#86) zolee0307 válasza tasiadam (#81) üzenetére


zolee0307
őstag

Nettó. ;)

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#87) Aprósólyom válasza tasiadam (#83) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Mármint ironizálsz, ugye?! Tögyé' mögé' egy emótát, hogy értsem. :DDD :)) Plusz 200EUR a német árhoz képest....hát?! Nem érzem jó árnak. De a német árat sem, még a helyzethez mérten sem... Igaz, a német árra rájön még a magyar ÁFA korrekció és a kiszállítási ktg. De.. Elnézve a 6600 teljesítményét, de az összes kategória társat, mint pl. 6600xt, 3060, 3060ti.... és ezek teljesítménye hogyan viszonyul egy régebbi GTX 10** kártyákhoz, inkább vettem a használt piacról "új" VGA-t. Azért olvasom csak az új bejelnetéseket, hogy egyáltalán van-e akart a DIY piac kiszolgálására.... de NINCS. Ha lenne, vennék.
Amit legyártanak, annak a nagy része tuti bányában landol, mert nagyobb haszonnal és kevesebb kereskedelmi macerával adják el oda.
Regisztráltam az EVGA oldalán is, hogy jelezzenek, ha vehetek majd LHR-es 3060ti-t normál áron, 8 hónapja semmi. Más PH!-s rögtön írta, hogy ő már kb. 1,5éve regisztrált és semmi visszajelzés.
Eleve ilyen regisztrációs vásárlást nem is láttam máshol, ergo törekvés sem látom a DIY piac szenvedésének az enyhítését. Termék mennyiséget pedig biztos eladnak, csak nem DIY piacon, hiszen az nVidia és AMD bevételei szárnyalnak... szóval no komment....

[ Szerkesztve ]

Jevons paradox

(#88) tasiadam válasza Aprósólyom (#87) üzenetére


tasiadam
veterán

Ahhoz képest, hogy akkori árfolyamon 800 euróért vettem a 3060at, a 330k-s 6600 1 meme. :D

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#89) dobolan válasza Aprósólyom (#82) üzenetére


dobolan
senior tag

Tegnap lehetett venni, aki gyors volt annak volt 450 euro körül, pont már nem emlékszem mennyi volt. Nekem nem sikerült.

(#90) Aprósólyom válasza tasiadam (#88) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Részvétem.

Jevons paradox

(#91) Aprósólyom válasza dobolan (#89) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Tényleg? Láttad, hogy volt rakin és be lehetett tenni a kosárba?

Jevons paradox

(#92) dobolan válasza Aprósólyom (#91) üzenetére


dobolan
senior tag

Igen, be is tettem a kosárba, de megvenni már nem engedte. Jó szarul van megcsinálva az az oldal is, nem foglalja le a kosárban lévőt.

(#93) Aprósólyom válasza dobolan (#92) üzenetére


Aprósólyom
addikt

WOW. Pedig nem lett volna rossz annyiért.
Azért hátránya is van annak amit említesz, viszont a kereskedői oldal szempontjából...
Ha én futtatnék webáruházat, csak az elküldött, befejzett rendelésnél engedtetném meg a rendszernek a tétel lefoglalását a készletből. És ezt rendre így is csinálják. Gondolj bele a másik oldal helyébe, ha te lennél a kereskedő... Ha nem így tennének valakik névtelenül tartogathatnák vissza készleteket. Akár még a kereskedői konkurencia is megcsinálhatná következmények nélkül, nagyon nehezen bizonyíthatóan. Ha viszont véglegesíteni ekll mindent rendeléskor, akkor legalább lesz cím, email, telefon, ami alapján ellenőrizni tudod a rendelés valódiságát, trollkodás esetén pedig a továbbiakban való moderációt.

Jevons paradox

(#94) ddaydome válasza Aprósólyom (#85) üzenetére


ddaydome
senior tag

Te miről beszélsz? :) Jézusom.....
Leírtam, hogy beszéljen a főnökével a fizuemelésről..... Te nagyon nem vágod a sorokat. :C

"Ha meg kell b...ódni, akkor meg kell b...ódni......."

(#95) Aprósólyom válasza ddaydome (#94) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Don-t írtál nem főnököt. Nem tudom, tudod-e, de a hétköznapi politikában ma már használják bizonyos személy-re. Én viszont olyan közegben mozgok, ahol sosem használják a Don-t főnökre. Don jelentése eleve kétértelmű. Innen jön a félreértés. Minden nap tanul az ember, ugye?! Ez van. :R :DD

Jevons paradox

(#96) zolee0307 válasza ddaydome (#80) üzenetére


zolee0307
őstag

A főnököm meg van elégedve a fizetésemmel :D

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#97) túróslaptop1 válasza Aprósólyom (#95) üzenetére


túróslaptop1
csendes tag

Pedig milyen jó lenne egy vga vásárlási támogatás gamereknek :DD
Érdekes kérdés a drágulás miértje, én nem hiszek benne hogy szánt szándékkal csökkentik a termelést és növelik az árakat. Ez nem jellemző a kapitalizmusra, sokkal inkább az alapanyag hiány kapacitás hiány illetve a megnövekedett felvevő piac az oka az ilyen meredek drágulásnak.

(#98) Jack@l


Jack@l
veterán

Ez a nem semmi, mikor mar amd msrp szinten is 20%-al rosszabb perf/price kartyat akar rasozni a fan-okra. (raytracing, dlss, cuda csak hab a tortan)

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#99) tasiadam válasza Jack@l (#98) üzenetére


tasiadam
veterán

Még mindig igaz az, hogy ha játszani akarsz olcsóért, vegyél AMD-t, ha szeretnél egy kártyát plusz egyéb szolgáltatást, akkor nVidiát. Egyik ad korrekt raszter erőt, másik pedig raszter + sok egyéb, mint a DLSS, CUDA, meg a tököm tudja miket tud. És az Tensor magok miatt AI/ML. Ezért is drágább. És ez általánosságban értendő.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.