Hirdetés

2024. május 15., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Chaser


Chaser
titán

fél óra alatt nulla hsz
tényleg hálátlan feladat vga-ról cikkezni
egyébként nem rossz ez
6+2 pines tápot nem értem
rx 570 itx-en 6-os volt, defaulton megevett az 150w felett - zafír azt mondja kevesebb mint 150w, de az erősen kérdőjeles minimum -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#2) Dingle válasza Chaser (#1) üzenetére


Dingle
tag

Mindenki az Alzát frissítgeti, hátha elcsíp egyet eme remek kártyából :DD

(#3) Chaser válasza Dingle (#2) üzenetére


Chaser
titán

ránéztem én is, de még listázva sem láttam, csak pár xt "van" fenn
minden kártya bizonyos értelemben remek..kérdés minidg az ár ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#4) M@cika


M@cika
őstag

a szokásos 3 kérdés:
1. Mikor/hol/mennyiért lehet kapni?
2. Mennyi a hashrate?
3. Tényleg le lehet-e tolni 60W alá a fogyasztást kis kompromisszumos teljesítménycsökkenéssel.?

[ Szerkesztve ]

Nasit a kis fehér medvének!

(#5) BeZol


BeZol
őstag

Szegény kártya 2350MHz körülre throttlingolt

és mivel a hőfok jó volt,

esélyesen a TDP-keret lehetett a ludas, kevés a 100W hogy kifussa magát.

Gondolom itt is lehet +5-20% között vmennyit adni extra TDP-keretnek, tippre 105-110W körül szerintem tartotta volna a 2500MHz-et (amit a forza horizon 4 bench elején hoz is) és akkor extra +5% teljesítmény simán megvan szimplán a TDP-keret emelésével.

A kérdés az ezek után, hogy vajon mi lesz az átlagos RX 6600-as TDP-kerete, mert ezek alapján kicsit érdemes feljebb tekerni mindegyiket, ha gyárilag nincsenek 105-110W-on.

(#6) Sundesz


Sundesz
őstag

Paper launch.*

*Except miners.

[ Szerkesztve ]

Hörcsög Powa'

(#7) túróslaptop1


túróslaptop1
csendes tag

XT-ből több volt, én is vettem egyet a formaxból "reális" áron. Valószínű ebből nem lesz sok és az is magas áron :( (XT-ből sincs már boltokban csak horribilis összegekért)

(#8) Dingle válasza túróslaptop1 (#7) üzenetére


Dingle
tag

Elvileg az AMD szerint nagyobb kezdeti készlet lesz belőle, mint a 6600 XT-ből volt. Persze hiszi az ember ha látja.

(#9) ughhh


ughhh
senior tag

Le se fosom. Kiskerben (foramax) múlt héten vettem rtx 3060 -at 249.900 bruttó, 3 év magyar garanciával (mintha a fogamat húzták volna, az mspr árkalkuláció alapján) Az idei év legértelmesebb ajánlata volt, azóta se láttam kedvezőbb árban fhd kártyát.

[ Szerkesztve ]

(#10) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Azt kell mondjam az amd sem különb a többi gyártótól, mindig az Intel fikázzák, a belsős mérések kapcsán, majdnem kijött, tényleg....ja nem... :(((

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#11) Aprósólyom


Aprósólyom
addikt

Casekind.de-n látható már a Sapphire Pulse verzió német ára. Ha most kosárba tehető lenne, akkor talán ~200k-ért házhoz jöhetne magyar címre, magyar ÁFA-val. Na kíváncsi vagyok hogy fog alakulni. De azért hanyat nem vágom magam ajánlattól, és gondolom kb. hasonló mennyiség lesz belőle, mint amennyire kevés 6600xt volt a piacon.

Jevons paradox

(#12) Sundesz válasza Aprósólyom (#11) üzenetére


Sundesz
őstag

Pulse 6600 XT 170 ezer Ft volt megjelenés napján az Alza-n, de akkor a cripto árfolyamok a mélyben voltak. Nem annyira jó ez a 200 ezer forint, de a jelenlegi helyzetben persze nincs jobb.

Hörcsög Powa'

(#13) Aprósólyom válasza tibaimp (#10) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Még léteznek elfogult márka hívők? Az utóbbi idők piaci viszonyai meg kellett győzön minden Intel és AMD elfogultat, hogy mi csak vásárlók vagyunk, akikből annyi pénzt akarnak kicsavarni, amennyit csak lehet.
(PL. ennél 6600/6600XT kártyáknál is egyértelműen alaplap cserére akarnak kényszeríteni a csodálatos 8x PCIe sávos csatlakozóval. És ez csak egy példa volt.)
Pont emiatt én személy szerint le is mondtam róla. Nem fogom a jó kis deszkámat lecsélrni VGA csere miatt. Inkább vettem régit, apróról, pedig nagyon szemeztem a 6600XT-vel piaci bevezetésekor, mikor még ~180k-ból meg lehetett volna úszni német importból.

Jevons paradox

(#14) Aprósólyom válasza Sundesz (#12) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Mennek felfelé az árak. Igaz már csak moderáltan, de a tendencia törelten.
Én GTX 1070-re upgradeltem még csak 1 hónapja, de már felment ~15-20k-val az átlagos ára a hardveraprón.

Jevons paradox

(#15) Chaser válasza M@cika (#4) üzenetére


Chaser
titán

1. sztem te is tudod a válaszokat ( :
majd akkor lehet kapni amikor, annyiért amennyiért, és ott ahol éppen lesz ;]
2. passz
3. kizártnak tartom - pláne hogy adrenalinban tudtommal nem nagyon lehet letolni a limitet, de az a kisebbik baj -
azért ott még nagyon nem tartunk sem amd sem nv oldalon, hogy lefelezzük a tdp-t és csak 10-20%-kal kevesebb kraftot vesztünk...de még sokáig nem is fogunk ott tartani

ughhh
pedig volt, alzán pl gaming x 3060 12g 258e-ért, szóval nem is belépő - mert ugye olyan hogy "3060" nincs -
emagon napokban gb gaming oc pro 3060 ti 300e-ért volt
szoktak lenni...aprón mindig láthatod ;]

Sundesz
alzán debütkor szinte mindig minden amd cucc ott virít, ennek nyomát se láttam - 6600 xt-t nem néztem anno -
persze hogy lesz nagyobb készlet, direkt az ő kedvükért a tsmc még ad 5-10% kapcitást mások kárára :))
mostantól minden kártyából még kevesebb lesz, mert ugyanott gyártják, de kapacitás nem lesz nagyobb az egyre bővülő portfólióval :N és nyilván nem a sokkal több profitot hozó drágább kártyktól és cpu vonaltól veszek majd el a kapacitást egy "sz@ros" 6600 miatt
itt jó világ csak akkor lesz ha a csákány eltörik, és "megtalálják" a chipeket megint

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#16) ughhh válasza Chaser (#15) üzenetére


ughhh
senior tag

Gainward RTX 3060 12GB GHOST a típús :)
Halk, hűvös, nem rgb-s (az RTX felirat világít fehéren) teszi a dolgát micro ATX házban

[ Szerkesztve ]

(#17) Chaser válasza ughhh (#16) üzenetére


Chaser
titán

abból 3060 ti volt nálam...a qrva hangos enyhe kifejezés, kinek mi a halk ugye
bár a 12g-nél a tdp már jóval kisebb - lehet megkapta 1:1-ben a ti hűtését, akkor biztos nem üvölt -
ha megmérted megmondom ( : arról van mérleges képem, valami 700g környéke rémlik
az alzásnak nagyon örültem volna...ha nem adják oda másnak a kotsogok' :d az pl sok napig fenn volt náluk, csodálkoztam is

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#18) ughhh válasza Chaser (#17) üzenetére


ughhh
senior tag

Szigorú hűtő van rajta, ugyan az mint a TI-n.
[https://www.gainward.com/main/vgapro.php?id=1106&lang=en]

(#19) Varianx


Varianx
csendes tag

Iponon már van asus dual 6600 259.490 Ft, no comment...

(#20) fLeSs


fLeSs
nagyúr

Erre a kártyára vártam már jóideje, mármint egy ilyesmi teljesítményre. Mondom ezt más tesztek alapján.
Az már más kérdés, hogy nemhogy 200+ de még 100e-t sem adnék érte. Úgy tűnik várhatok még 3-5 évet. :D

Hogy kicsit kötözködjek is jó lenne ha az ilyen cikkekben lenne egy viszonyítási alap azoknak akik nem generációnként váltogatják a videokártyákat (kb. a userek 99%-a), hanem a normál embereknek, tehát nem ártana bele mondjuk egy RX4xx/RX5xx/GTX1060 csak hogy lássa mire számíthat (lásd steam hw survey). Nem mond sokat, hogy mennyivel lassabb az újgenerációs cuccoknál, pl az RX6800-nál mert az kb. senkinek nincs meg az plusz félmillióba kerül lol.
Kötözködés off.

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#21) ughhh válasza fLeSs (#20) üzenetére


ughhh
senior tag

Tavaly novemberben a GTX 1660 bruttó 80.000 volt kisker áron, ebből kiindulhatsz.

(#22) Aprósólyom válasza Varianx (#19) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Oda árazzák ahova való és tuti nem is lesz olcsóbb, ahnem csak drágább, hiszen jön a karácsony, ezért a vásárló sok lesz az áru meg kevés. Ez a termékcsoport biztosan nem szerepel majd a Black Friday listán, vagy csak az ismert módszerekkel...

Jevons paradox

(#23) Aprósólyom válasza fLeSs (#20) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Szerintem jogos a kötözködés.
Egyébként figyelembe véve a chip hiányt, az igéyneket, az új beruházásokat, a paico jellemzőit, pénzromlást ésatöbbi, szerintem már azért össze tehetjük majd a kezünket, ha 2-3 év múlva ez a kategória 130-150k körül lesz kapható a boltokban, újonnan.
A bányászat a felszínen tartja magát közben a felvevő piac "hozzászokik" a magas árakhoz és ezzel együtt a gyártók is hozzászoknak a magas nyereségi rátához.
Miközben mi "sírunk", addig az nVidia és az AMD csodás gazdasági eredményeket produkál.

Jevons paradox

(#24) Lorden válasza fLeSs (#20) üzenetére


Lorden
senior tag

Jogos, legkevésbé se érdekel, hogy viszonyul a 6800XT-hez meg a 3090-hez, nem is egy liga a három kártya, ellenben azt nem tudjuk mit megy a 2060 meg a 5700 meg a 1660Ti ellen, de sebaj, majd ez is kiderül.

[ Szerkesztve ]

(#25) Alogonomus válasza Aprósólyom (#13) üzenetére


Alogonomus
őstag

Még léteznek elfogult márka hívők?

Rosszul közelíted meg a kérdést. Többségében nem elfogult márkahívők vannak, hanem elfogult márkaelutasítók. Az emberek nem egy bizonyos gyártót istenítenek, hanem egy bizonyos gyártót elutasítanak, de mivel csak 2 gyártó van, így az egyik elutasításából automatikusan következik a másik felé fordulás.
Az AMD a legtöbb szegmensben már évek óta a racionális választás, mégis sokan elutasítják az AMD termékeket, mert az FX és Polaris/Vega szériák alapján még mindig sokan attól félnek, hogy túlságosan melegedni fognak, és inkább megveszik a rosszabb ár/érték arányú terméket a konkurens gyártótól.

(#26) Sundesz válasza Alogonomus (#25) üzenetére


Sundesz
őstag

Paradox módon jelenleg az Intel a jobb ár-teljesítményű gyártó (játékok szempontjából).

Hörcsög Powa'

(#27) pandras83 válasza Alogonomus (#25) üzenetére


pandras83
senior tag

Vagy esetleg azért mennek a zöldekhez, mert jobb rt teljesítményt kapnak és a dlss is valamelyest jobb képminőséget ad az fsr-rel szemben? Nincs rtx kártyám és nem akarok piros-zöld vitát sem, csak mondom. Ha én 1080p-re akarok egy erős gpu-t, de jó lenne egy kis felskálázás és megnéznék végre egy raytracing effektet, akkor mit vegyek kb ugyanabból az összegből? 6600Xt vagy 3060? Szerintem a vásárlók nem hülyék, és ez a kazán amd már kopik azért a köztudatból.

Cyberfuck Patchrunner

(#28) Chaser válasza ughhh (#18) üzenetére


Chaser
titán

úgy mindjárt más, te kártyád azért kevésbé éhes mint a ti

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#29) fLeSs


fLeSs
nagyúr

Amúgy emléxem még a Radeon HD 5850-emre amit huszonx ezerért vettem amikor az középkategóriának számított. 2011(?)-ben. Tavaly a kriptoboom előtt RX470-et vettem 20-ért használtan (egyelőre még megy :D). Szóval szépen állunk.

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#30) Chaser válasza fLeSs (#29) üzenetére


Chaser
titán

tavaly ilyentájt még válogatni lehetett a vga-k közül
volt pl 1650s is már 60e alatt beugró modell, 1660-ak 60e-ért, 1660s-ek 80-tól indultak a beugrók sokszor, stbstb
130e felett pár ezerrel 5700xt-k már voltak - sokszor promóval -
5600xt-m 84e-ből lett meg újan tavaly tavasszal ( : - 18e-ért adtam el a promot, és én még drágán vettem, mert utána 7e-rel levitték a kártya árát ;] - ráadásul debüt után egyből
msrp ár alatt dobálta alza, ráadásul egy top secret extra modellt
nem mostanában lesz ilyen

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#31) Alogonomus válasza Sundesz (#26) üzenetére


Alogonomus
őstag

Az Intel processzor olcsóbb, viszont az Intel alaplap drágább (főleg a nagyobb áramigény miatt), így most nagyjából hasonló ár/érték arányú a két lehetőség, de ehhez az Intelnek le kellett vinnie a processzorai árait, míg az AMD először lehet a drágább processzor. Ráadásul míg az Intel processzorai - a sokkal nagyobb fogyasztásuk miatt - 2 magnál többet általában nem tudnak a maximális frekvencián üzemeltetni, addig az AMD processzorok az összes magot a maximális frekvenciához közel tudják pörgetni, ezért is maradnak le az Intel processzorok a teljes kihasználás esetén, pedig masszívan többet fogyasztanak. Persze lehet tuningolni az Intel processzorokat, de ugyanúgy lehet tuningolni az AMD processzorokat is, és az AMD processzorokban még több is a tartalék, mert alacsonyabb fogyasztásról indulnak.

[ Szerkesztve ]

(#32) Alogonomus válasza pandras83 (#27) üzenetére


Alogonomus
őstag

Mondjuk RT-hez se a 6600XT, se a 3060 nem jó választás. Plusz árban sem azonos kategóriák. A 6600XT 280 ezertől van 360 ezerig, a 3060 pedig 300 ezertől 440 ezerig. Egy legalapabb 2 ventilátoros 3060 jön ki egy közepes 3 ventilátoros 6600XT árából.

(#33) pzske


pzske
aktív tag

Tök jó kis kártya. Sajnos ez a beteg helyzet miatt nehéz bármi okosat írni. A PC gaming nagyon rossz helyzetben van és lassan a bányászok felzabálják a bolygót. A videó kártya gyártók lassan nem a játékhoz gyártanak kártyát.

Az élet 1 szar játék , de a grafikája nagyon ott van...

(#34) hoffman_


hoffman_
nagyúr

már a korábbi tesztetknél is felmerült bennem, de mivel sorozatos "hiba", hangot adok neki, hátha változtattok rajta. véleményem szerint a mai meggyötört piacon, amikor gari nélküli GTX 9xx és 10xx szériákért versengenek 200 ezerért az aprón, igazán belerakhatnátok korábbi csúcs hardvert is a tesztekbe. ami legalább ennyire fontos, hogy a fejlődés is lelassult, simán összemérhetők 4-5 éves kártyák a maiakkal.
nincs szükség sokra, 1-1db a három korábbi generációból zöld és piros oldalon, hogy egyértelműen össze lehessen vetni őket, egy db 2080Ti elég csirke. szerintem annyira informatív apróság, hogy kvázi elengedhetetlen lenne, de sorra lemarad.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#35) Chaser válasza Alogonomus (#32) üzenetére


Chaser
titán

ki kell fogni erősen
mondtam 3060 ti napokban még 300e volt emagon, nem is fapados modell
talán evga xc3 most is van 320e körül, ezek azért ráütnek a 3060/6600xt párosra
másik dolog, hogy papíron a 6600xt drágább mint a 3060 12g ( : de az ugye papír
egyébként 6600 xt is volt emagon 268e ft-ért egy asus dual, szintén napokban...nemrég iponon 256 v 58e-ért red devil, ami az egyik legjobb - le is ütöttem, de nem tudtam összehozni hogy elmenjek érte -
tehát itt árakat összehasonlítani kb órás intervallumban lehet már... ;]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#36) FireGL


FireGL
aktív tag

W6600 ugyanez a specifikáció csak 2900Mhz a boost órajele és már kapni is lehet július-augusztus óta. Ja és nem drágább ;)

Az embert a gondolkodás tette állattá...

(#37) Aprósólyom válasza Alogonomus (#25) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Ezt csak rézigazság, hiszen mind a kettő számít. De eslősorban a pozitív szimpátia alapján választanak a vásárlók. Ez nem csak a hétköznapi tapasztalat, hanem a marketing szakik is vizsgálták már. Aki kicsit is nézte anno a gaming benchmarkokat, azért a Ryzen 1xxx és 2xxx szériától nem esett hasra. Anno az AMD sem úgy reklámozta be, hogy mekkora gaming CPU. Pont a magszám általános növelése miatt "gaming+stream" címszavakkal kampányolt mellette. Egyedül az árért kapot C/T mennyiség miatt volt érdekes az első kettő Ryzen (Zen és ZEN+) plusz az ebből fakadó renderteljesítmény, aki dolgozik a géppel.

Pont ezért nem igaz, hogy évek óta racionális választás az AMD. Milyen felhasználás szerint? Játék vagy munka vagy játékés és munka és ebből melyik élvez nagyobb prioritást vagy mennyi pézned van? Az állításod azt sugallja, hogy te is elfogult vagy.
valójában nagyon nem mindegy mire használod a gépet, mert az fogja meghatározni, hogy mi a racionális választás. Engem pl. nem érdekel mekkora a render vagy ZIP teljesítménye a CPU. Egyedüli prioritás, hogy ha épp játszom, ahhoz jó legyen az ár/érték arány, minden más feladat amire a PC-t használom másodlagos, hogy mekkora teljesítményű. A böngészést, youtube-t, irodai szoftvereket lazán viszi minden modern CPU.
Gaming szempontok szerint, az AMD csak a ryzen 3000 sorozattól kezdődöen lett igazán versenyben, mert a ZEN 2-vel javított nagyot az architechtúrán. Tudom, mert akkor akartam gépet venni és milliónyi tesztet átnéztem. Mire oda jutottam, hogy cserélek, nem érte meg megvennem a 3600-t, mert úgy felment az ára, az i5-10400 ára meg annyira lement. Nagyon aktuális helyzettől függ, hogy mi racionális. Ha fél évvel korábban tudtam volna vásárolni, akkor AMD lett volna belőle, mert akkor mások voltak az árak.
Hát FX az siralmas volt.... volt FX6300. Egyetlen előnye az olcsósága ár/érték aánya volt, de hamar elment felette az idő. Polaris--om is volt és még van, mert eladás előtt van. Az azért még viszonylag versenyképes, mert teljesítménye megfelelő volt, egyedül a fogyasztása volt rosszul az aktuális GTX10**-hez képest, de kis UV sokat javít a helyezten.
Ennyit az elfogultság/elutasításról.... Szerintem vizsgáld felül a konklúziódat.

Jevons paradox

(#38) MongolZ


MongolZ
addikt

Szerintem a 6600 és a 6600XT is kiábrándító teljesítményt nyújt a konkurenciához képest, msrp szerint. De legalább kevesebbet fogyasztanak.

(#39) hahakocka válasza ughhh (#9) üzenetére


hahakocka
senior tag

6600 xt ami picivel jobb is talán a grafikonok szerint 200e körül is volt egyszer aztán gyorsan nem :D

(#40) Aprósólyom válasza Alogonomus (#31) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Ez is résdzigazság. Ha megnézed azokat a teszteket, amik a fogyasztással foglalkoznak, akkor pl. gaming szempontból minimális az AMD és Intel közötti különbség. Egyedül akkor érdemes bika deszkát venni, ha munkához használod a gépet, vagy OC vagy ha jobb integrált cuccokat akarsz, de Intelfrontos is vannak jó ajánlatok. Nem annyira egyértelmű a helyzet, mint azt sokat mondogatják.
Nekem már pontos konnektoros fogyasztásmérőm is van, úgyhogy első kézből igazolhatom, hogy az a szar 14nm Intel, 6/12 szálon és 4GHz tájékán még elég jól fogyaszt játékok alatt. De volt egy 8350K-m is, úgyhogy mondhatom, hogy 4,5GHz-ig elfogadható/versenyképes a fogyasztása. Render más téma, ott tényleg szar. :DDD De egy két Intelnek sem kell szégyenkeznie annyira. Na jó, de csak azért jóformán a seggén ült a gyártó és nem tudott előrelépni a gyártástechnológiában.
Csináltam is render energiahatékonyságról egy jó kis táblázatot GN tesztjei alapján. Egy gaming energiahatékonyságban messze nem lenne ekkora a különbség, de arról nem csináltam, de techpowerup-on vannak adatok arról is. Tessék-lássék: :R
[Excel táblázat]

Jevons paradox

(#41) Chaser válasza Aprósólyom (#40) üzenetére


Chaser
titán

jó, 6c/12 meg 4ghz az piskóta... :)
nézd meg ugyanazt pl 10600k-val, orbitálisat be tud zabálni ha már meló...10700 szériáról nem is beszélve
14nm alacsony órajel 6c/12t addig semmi baj...de afelett? kiröhögi a 8c/16-ot egy 5950 is
gamingben biztos nem akkora a difi, de melós dolgokban intel 14nm mára mondhatni csak egy szűk tartományban skálázódik jól
ez is egy részigazság :P
majd rápörögnek, amd kezd kicsit elszállni
nv meg amd is bekaphassa' egyébként, csinálhatnának ők csákányra teljesen alkalmatlan vga-t, HA akarnának, de pont lesz@rják, ez az lhr is hatalmas vicc
majd vesz többet a bányász mert még így is megéri...tiszta jól járt megint a gamer..jah nem

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#42) Sundesz válasza Alogonomus (#31) üzenetére


Sundesz
őstag

Az árerzékeny szegmensben, ami max 6 magig van, ott nem kell drága lapott venni, mert bármelyik nonK CPU vígan megy bármiben. A 11. generációnál persze a tdp lomites marhaság más kérdés, de a 10100, 10400-nak kb. mindegy a lap. De mondjuk egy B560-nál memóriatuningal is sokst lehet hozni. Nekem 40 ezres H570-es ITX lapomban 3600 MHz-es ramokkal elég fürge a proci játekokban.

Az tény, hogy Intelnél nagyobb a s*arkavarás a lapok terén, mert a potensebb procik throttingolni képesek.

Hörcsög Powa'

(#43) Aprósólyom válasza Chaser (#41) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Már átbeszéltük veled 1x. :DD
Nem mindenkinek kell 8/16 és 4,5Ghz+ :B Pont azért írtam úgy ahogy és pont ezért nem is vitatom el, amit írsz. Minden az egyedi igénytől és pénztől függ.
Az újabb ryzenekkel aztán még sügérebbűl nézne ki a grafikon Intel szempontjából. :DDD Vennék én 3600X-t vagy 5600X-t, csak nem annyiért, amennyiért adják.
Azért ha esetleg félreértenétek a leírásaimat, én bizonyos aspektúsból védem az Intel-t. De csak azért, mert azt véltem felfedezni, hogy kialakult a felületesen vizsgálódók körében, hogy mindenkor minden helyzetben mindenkinek AMD-t ajánalnak. Ha tényleg így lenne, eskü újra AMD-t vettem volna. A jelenlegi PC-m csak a 3-ik Intel, míg legalább 2x ennyi AMD konfigom volt egész életemben a 486DX40-től K6-II és K6-III át, Duron majd Külünböző Sempron és FX6300 cpu-ig. Leszarom mi van a hűtő alatt, úgy sem látszik, az ár/érték arány érdekel. :))

Jevons paradox

(#44) Alogonomus válasza Aprósólyom (#40) üzenetére


Alogonomus
őstag

Na az is részigazság. A teljes rendszer fogyasztását nézve - főleg a mostani 400 wattos kártyák mellett - valóban már nem annyira nagy gond az Intel rendszerek mondjuk 20 és 100 watt közötti többletfogyasztása.
4 GHz tájékán hiába fogyaszt jól a 14 nm Intel, ha a verseny 4,5 GHz fölött zajlik, ahol viszont már nagyon elszalad a fogyasztása.

(#45) Alogonomus válasza Sundesz (#42) üzenetére


Alogonomus
őstag

Pont az olcsó Intel lapok veszélyeiről készült egy videó. Az olcsó lapok esetenként csak a hivatalos TDP határáig engedik el az Intel processzorokat, nem a maximális boost frekvenciáig.

(#46) tasiadam válasza ughhh (#16) üzenetére


tasiadam
veterán

Nem cserelunk? :D 3060 eaglet adok erte :D

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#47) b.


b.
félisten

A teszt jó lett, a kártya kevésbé,de a mai helyzetben szinte mindegy is. RTx 3060 szerintem jobb választás jelenleg.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#48) Sinesol


Sinesol
veterán

250k egy alsó középkategóriás kártyáért /már ha kapható/, hülyének is megéri... :DD
Lassan tényleg semmi értelme a vga teszteknek, nem is csodálom, hogy tizedannyi hozzászólás van, mint régen...

[ Szerkesztve ]

(#49) Chaser válasza Aprósólyom (#43) üzenetére


Chaser
titán

sztem többször is ( :
jelenleg amd-től lassan már 8/16 lesz a beugró, legalábbis 7nm-ből
3100 nincs, 3500x nincs, 3600 majdnem 5600 árán...amennyiért meg lehet 3700x-et venni...röhej
nekem egy bajom van intellel, az a bizonyos full kamu 65w
még itt is rengetegen benyalják, hogy hát persze 65w a 10700, meg a 10900, meg minden 65w, nyilván, teljesen mindegy hány magos és mekkora órajelen fut, akkor is 65w - ez mondjuk az emberi hülyeség is -
persze, csak akkor nem úgy néz ki a mese mint tesztekben ha 65w-on mennek ;] mert tudnak azok 65w-on tekerni, csak értelme semmi
5600x egyébként adott áráért jó deal volt mostanság - 95e is volt -, 6 mag ide vagy oda, az csak egy dolog - én inkább vettem megint 3800x-et, ráadásul kivételesen apróról jó áron, 1-2 évente egy ilyen azért még akad ( : -
de megint megugrottak az 5xxx árak - is -
lapok terén viszont sztem még mindig sokkal jobb az amd - ezért sem intelt vettem, meg ugye lock mentes minden cpu, teljesen mindegy hogy csak kíváncsiságból nézem meg mennyit fut még értelmes feszen, de nem kell felárat fizessek - , annyi jó lap van amd alá, most boltban 40e-ért olyat vettem nem félnék belevágni 5950x-et sem, max nem lehetne annyira meghajtani mint egy aorus masterben /-1-200 mhz, de úgyis hűthetetlen/értelmetlen, szóval mindegy -
gy.b. 5900x-et rántott meg 40e alatti msi x470-ben 4,5g-re stabilan, tartotta a vrm magát, kódolás alatt sem volt kritikusa hőmérsékletű
úh. a mostani lapomnak is menne, ahogy néztem még komolyabb is egy kicsit a vrm-je mint annak az x470-nek, plusz batár nagy hűtés van rajta mint akár egy tomán

b.
mostani árakon az a jobb választás amit tudsz venni valamennyire értelmes(ebb) áron :P
gondolom az amd tisztában van vele hányan adnak el majd msrp közelében ezekből, ezért is letojta az árazás "finomhangolását"
teljesen lényegtelen mennyire "kiáltják ki" jelenleg az árakat

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#50) Sinesol válasza Chaser (#49) üzenetére


Sinesol
veterán

Na amugy meg az kéne még hogy 8/16 legyen a beugró Ryzen, lassan már proci se lesz 200k alatt, olyan szinten elcseszte a piacot az AMD. A kivánt árverseny helyett olyan pofátlan árazást kaptunk, ami még az Intelt sem jellemezte sose. :N

Annyira felfujt dolog ez a fogyasztásos sirás, őszintén szólva kb. csak azokat érdekli, akik ezen lovagolnak, Felőlem lehet 150wattos is, csak legyen normalis ára, meg teljesitménye. Pont nem érdekel ha a pirosak procija 65 wattos, ha pofátlanul áraznak. A közvélekedéssel ellentétben egyáltalán nem nehéz lehűteni a procikat, régen se volt az, most sem az, főleg hogy az userek 99.9%-a sosem tuningol, na és annyira zajos sem lesz, ugyanis miert kéne maxon hajtani a hűtést, amikor pont semmit nem szamit, hogy a proci 50 vagy 70 fokos.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.