Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) sajo13


sajo13
senior tag

Frankó ez, de miért nem ilyen üveg védi alapból a telefont? :D

(#2) Blyan


Blyan
félisten

Tudtommal a Galaxy S6 tulajok panaszkodtak, hogy a széleken elemelkedik az üvegfólia.

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#3) petipetya


petipetya
nagyúr

Meggyőző teszt, köszi. :R

"nincs rá lezsóidő"

(#4) Gyula88 válasza Blyan (#2) üzenetére


Gyula88
tag

Ez a problema ha kicsit hajlitott a kijelzo :((

A SEMMIRŐL INDULTAM! Nagy része még most is megvan...

(#5) Blyan válasza Gyula88 (#4) üzenetére


Blyan
félisten

Csak akkor ne gyártsanak hozzá ilyet, amit aztán szép pénzért árulnak.

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#6) Jozsó válasza sajo13 (#1) üzenetére


Jozsó
tag

A képlet viszonylag egyszerű. Ha komolyabb erőhatás éri a telefont, akkor ezt az erőhatást valaminek fel kell vennie. Szétesik, hajlik, behorpad, törik, vagy ha van rugalmas rész, akkor rugalmas alakváltozás, majd hő formájában vezetődik el az erő.

Ha most van egy ilyen cucc a telefonon, akkor potenciálisan ennek a törése veszi fel a külső erőt.

(#7) Tyer


Tyer
őstag

Erről jut eszembe, G4-re akkor nem lehet foliát tenni?

A teszt is arrol szol, hgoy az üveg törik, de a kijelzőig már nem jut el.
Na most 5ezer ft plusz pénzért veheted a telot ilyennel...

[ Szerkesztve ]

Tyer - Honor 10 - @8.1.0.120

(#8) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

500ft-os ebayes üvegfólia is ugyanúgy megvédte eddig a telómat mindentől.

(#9) HaZse


HaZse
őstag

Arról miért nem szól a tesz, hogy az üvegfólia működik-e olyan készülékeken, aminek érintőgombjai vannak? Mert a saját tapasztalatom az, hogy a saját telefonomra vettem ilyen üvegfóliát (nem a cikkben említett cégtől) és az érintőgombok nem reagáltak az érintésre.

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#10) CptAdamica válasza r3dsnake (#8) üzenetére


CptAdamica
veterán

és fogadom vártál rá 3-4 hetet ;)

Megyen!

(#11) SybenX


SybenX
őstag

Valóban nagyon jók az edzett üvegfóliák náluk.Olyan érzés mintha nem is lenne semmilyen fólia a telefonon,tiszta üveg tapintású.Nagyon minőségi.

[ Szerkesztve ]

(#12) r3dsnake válasza CptAdamica (#10) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

És?

(#13) Fkris válasza r3dsnake (#12) üzenetére


Fkris
őstag

Ezt az ervet ensem ertem....
Be lehet rendelni okosan is, elore, nem kell utolso pillanatra hagyni!

"...on the Fields of Trenzalore, at the fall of the Eleventh, when no living creature can speak falsely or fail to answer, a question will be asked — a question that must never ever be answered...

(#14) FémKuka válasza HaZse (#9) üzenetére


FémKuka
tag

Oneplus one, gyári üvegfólia. Tökéletes az érintés érintő gomboknál is.

Galaxy S6 32GB

(#15) dzsi23 válasza Gyula88 (#4) üzenetére


dzsi23
addikt

Igen, az S3 Neo-m kijelzőjének (vagyis az előlapi üvegének) is lekerekített a széle, ami szép látvány, de ezen kívül van valami haszna? A gyári fólia sem fedi az egész kijelzőt (a képen látható), mert a széleken nem tudna rásimulni.
Ha rendelnék hozzá egy tempered glasst, akkor vajon az is akkora, mint a gyári fólia, vagy végigér a kijelzőn, és kiáll a széleken?

(#16) Simi87


Simi87
senior tag

Én kaptam promo-ba, de nagyon fufu. Könnyen karcolódik, és leválik a széleken, még iPhone 5-ön is, ami nem hajlított. És a nagykerára nagyon magas a többihez képest. Max kiskerben tudnak kaszálni, de sanszos, hogy mindenki csak egyszer fogja venni.

(#17) mizoli válasza HaZse (#9) üzenetére


mizoli
addikt

Működik érintőgomboknál is. Miért nem működne?
Az a 0.2-0.3 mm amennyi az üveg vastagsága, az semmi.
Nem ennek cégnek a termékét használom, de ez sem tűnik rossznak.

dzsi23
Van haszna a lekerekített szélnek (2.5D)
Kellemes a tapintása.

[ Szerkesztve ]

(#18) cintula187 válasza sajo13 (#1) üzenetére


cintula187
addikt

Ne már ezt komolyan? És a beépített üveget mikor távolítod egy szimpla lehúzással mint ezt? :W

Na pont ezért.

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#19) Simi87 válasza mizoli (#17) üzenetére


Simi87
senior tag

pl. iPhone 4-en a közelségérzékelőt nagyon meg tudják zavarni.

(#20) mizoli válasza Simi87 (#19) üzenetére


mizoli
addikt

Nerm biztos, hogy az üveg a hibás :)

(#21) Simi87 válasza mizoli (#20) üzenetére


Simi87
senior tag

valamelyik üveggel jó, valamelyikkel nem. gondolom a vastagságtól függ.

(#22) mizoli válasza Simi87 (#21) üzenetére


mizoli
addikt

Akkor olyan üveg kell, ami a szenzoroknál ki van vágva.

(#23) dzsi23 válasza mizoli (#17) üzenetére


dzsi23
addikt

Tokban szerintem mindegy. Persze, nem mindenki tartja tokban, de szerintem ha a keret szépen le van kerekítve, akkor felesleges az üveget is. Mondjuk ez a rész "költői kérdés" volt (azért köszönöm a választ :) ), inkább a védőüveges kérdésem érdekelne. :)

[ Szerkesztve ]

(#24) CptAdamica válasza r3dsnake (#12) üzenetére


CptAdamica
veterán

ez meg másnapra itt van és biztosan nincs zsákba macska.

Megyen!

(#25) Simi87 válasza mizoli (#22) üzenetére


Simi87
senior tag

csak hozzászólásra reagáltam, nem iPhone 4-et használok. de szerintem a gombot is be tudja hülyíteni.

(#26) ViSAS


ViSAS
senior tag

Épp a napokban nézegettem a cég honlapját, engem sikerült meggyőzniük. A napokban érkezik meg a Z3 compactom, amit be is biztosítanék a termékükkel (elő és hátlapot edzett üveggel), már amennyiben lenne készleten :((( . Ennyit bőven megér(ne) hogy nagyságrendekkel kisebb esélye legyen a megjelenítő törésének pottyantás esetén, inkább a védelem repedezzen...no' meg megmarad a minőségi érzés.

(#27) r3dsnake válasza CptAdamica (#24) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Miért lenne zsákbamacska? És bocs, de nem fogok 10x annyiért fizetni ugyanazért. Ráadásul ebayről jóval kényelmesebb 2 kattintással rendelni, mint külön regisztrálgatni meg futárt várni.

(#28) Simi87 válasza r3dsnake (#27) üzenetére


Simi87
senior tag

nem is beszélve arról, hogy amit tegnap az iCentre-ben vett üvegem 6 ezerért, 1200 Ebay-n a gyartótól. csak sajnos most gyorsan kellett. :((

(#29) mizoli válasza dzsi23 (#23) üzenetére


mizoli
addikt

Az a Tempered Glass (2.5D), amit használok, valamivel kisebb, mint a kijelző, körben van kb. 0.2 mm, ahol nem takar az üveg.

Simi87
Nálam semmi hatása sincs az érintőgombokra, és őszintén szólva nem is tudom elképzelni, hogy legyen.

[ Szerkesztve ]

(#30) Cathulhu válasza Blyan (#5) üzenetére


Cathulhu
addikt

G2-n nyuzom a masodik uvegemet, az elso egy markas (es meregdraga) Glass-M volt, ami valoszinuleg pont az enyhe gorbulet miatt volt annyira visszavagva, hogy rossz volt nezni (mondjuk az ebay elonye, hogy par fenykep elkuldese utan visszakaptam a vetelarat) a masik egy olcsobb (otodannyi) egyszeru noname, na ez meg gyonyoruen felvalik a szeleknel. Nemreg raktam fel, de kb biztos vagyok benne, hogy szep lassan be fog oda ulni a por.
Szoval egyetertek, ha nem lehet rendesen megcsinalni ne is csinaljak, az csak a vevo megtevesztese. A telefongyartok meg leszokhatnanak a hulye szokasukrol.

#24: latszik fogalmad sincs az ebayes rendelesekrol :W

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#31) SybenX válasza Simi87 (#19) üzenetére


SybenX
őstag

Teljesen jól érzékel nálam mindent a nexus 5 0,33mm-e edzett üveggel.Az érzékelőknél ki van vága.

(#32) potyi23


potyi23
senior tag

hali.Valaki mondja el miert jobb az uveg a kijelzon mint a folia? en egy 5 eves Htc-t hasznalok,es eddig semmi bajom nemvolt a foliaval.Volt h unlamamba kulccsal karcolgattam a kijelzot,de levetelkor semmi sem latszott rajta. :DDD egy kicsit lukas a kezem is,mert havonta 5X leejtem,vagy eldobom,de ugyse lett semmi baja ;] . csak 2 évente kell cserelnem,mert kikopik a kozepe a sok simogatástol :D . A telefonon hasznalok tokot,szoval meg a leeséstol is megvédi.hamarossan tervezek uj telt venni,de azonis foliat fogok hasznalni.vagy inkabb uveget tegyek ra? mivel jobb ?

(#33) mizoli válasza potyi23 (#32) üzenetére


mizoli
addikt

Nézd meg a videót, megtudod miért jobb az üveg :D
Ha egy rendesebb ütés éri a kijelzőt, a fólia alatt összetörik, az üveg alatt nem.

[ Szerkesztve ]

(#34) SybenX válasza potyi23 (#32) üzenetére


SybenX
őstag

Az üvegfólia azért jobb mert nem fólia érzetet ad,hanem mintha a gyári üveget tappintanád.Ha nem a sarkára ejted a telefont akkor még meg is védi a kijelzőt.
Én nekem egy ütésálló tokban van a telefon ami védi a sarkokat meg a kijelzőt + edzett üveg ami védi ha valami kiálló tárgyra esne le.Ennél jobb védelem nincs.

(#35) r3dsnake válasza potyi23 (#32) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Teljesen más használni.

(#36) Cathulhu válasza potyi23 (#32) üzenetére


Cathulhu
addikt

Erzesre mindenkepp jobb, nem kopik, lehet kenegetni zsirtaszito anyagokkal (foliat megmarjak), eseskor jobban ved, stb.

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#37) janeszgol


janeszgol
félisten

Én már semmilyen fóliát nem használok. Csak hátlappal védem a telót.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#38) boncser


boncser
aktív tag

Szerintem nem sniccerrel meg egyéb fémtárgyakkal kellene tesztelni a karcállóságot, mert azok amúgy sem nagyon karcolják meg a kijelző üvegborítását. A komoly problémát a por és homokszemek okozzák, azok karcolják meg igazán. A lumia 625-ön GG2- van, elég volt egyetlen egyszer leejteni a járólapra és jó pár karc lett rajta, késsel hiába mennék neki az puhább anyag mint ez az üveg.

(#39) gerii válasza boncser (#38) üzenetére


gerii
addikt

Egy 120-as csiszolópapír tesztet én is megnéznék, a sniccer valóban nem sokat ér ilyen helyzetben.

(#40) mizoli válasza gerii (#39) üzenetére


mizoli
addikt

Viszont látványos :)

(#41) potyi23


potyi23
senior tag

koszi fiuk :R akkor az M9 -esen beáldozok egy uveget..

(#42) helixP válasza janeszgol (#37) üzenetére


helixP
nagyúr

Az elejét is hátlappal véded? :)

(#43) Kungelfang


Kungelfang
csendes tag

Nos, én 2 éve dolgozom GSM boltban, hozzánk is jött promós XPRO fólia, nem találtam kifogást a minőségüket illetően, ha bárki szeretne tőlük vásárolni bátran ajánlom a termékeiket!
Az üvegfóliákkal / edzett üvegekkel kapcsolatban: saccper kb. 2000~ fóliázás (ebből jó 90-100 üvegfelrakás) után én is tapasztaltam, hogy a lekerekített kijelzőjű telefonok széleinél sajnos nem mindig tapad megfelelően az üveg, de eddig még nem volt probléma belőle, tehát nem hozták vissza, hogy mondjuk emiatt felvált.
S3 Neonál is megvolt ez a probléma, egy ismerősömnek raktam fel, de azóta is használja, semmi gondja nincs vele, sőt, hiába takarja az üveg a közelségérzékelőt, semmiben sem zavarja be, ez más modellekre is vonatkozik.
Az 500 Ft-os Kínából rendelt üveggel kapcsolatban: Igaz, ezzel magam ellen beszélek, de én nem láttam különbséget a boltokban árult dizájnos, dobozos edzett üvegek és a Kínából rendelt között, így tehát ajánlani tudom, ez a legolcsóbb és legjobb megoldás ha valaki előre gondolkozik és berendeli a telefon megvétele előtt pár héttel.
A felrakásuk tényleg egyszerű, arra kell figyelni, hogy amennyire csak lehet pormentes legyen a kijelző, majd lehetőleg elsőre jól ráhelyezni (tehát nem ferdén), mert miután elkezd tapadni, utána kissé macerás a felszedése / korrigálása.

(#44) interstart


interstart
tag

Nem tudom, hogy írta-e már valaki, de ebből látszik, hogy nem olvastátok el kedves szerkesztők a használati utasítást, ugyanis a felhelyezésnél a dustproof melletti kis 3 csík ragasztó azért van, hogy először ráteszed az üveget a telefonra (anélkül, hogy a védőfóliát lehúznád róla), majd beigazítod, a 3 csíkkal leragasztod az egyik oldalon az üveget a telefonhoz, hogy utána fel tudd hajtani, aztán védőfólia le és vissza lehet hajtani az üveget.
Mivel beigazítottad előtte és le is ragasztottad az oldalán az üveget, így oda hajtod vissza ahova beállítottad, nem lehet ferdén rátenni stb. Bocsánatot kérek ha már volt dolgotok ilyennel és tudjátok, hogy így kell felhelyezni az üveget, de ha valaki ezt megnézi, akkor azt fogja látni, hogy így kell feltenni a cuccot a kijelzőre és ő is így fogja csinálni. Lehet nyilván így is csinálni és lehet, hogy mivel tudtátok, hogy úgyis össze lesz karcolva/törve a kijelző így nem lényeges, hogy hogy van felhelyezve, de na... :)

Más: nekem van 2.5D azaz lekerekített sarkú 9H-s kijelzővédő üvegem, a használatot nálam nem befolyásolja, pedig kapacitív érintőgombok vannak a telefonomon. Jah és ha már előttem írták, kínai...de nem akar felválni meg ilyesmi, na persze a szórás itt nagy lehet.

[ Szerkesztve ]

(#45) Yayoh válasza r3dsnake (#27) üzenetére


Yayoh
aktív tag

"a magyar XPRO cég japán alapanyagokat használó termékcsaládja"

Megmerem kockáztatni , hogy ez is ugyan onnan jön mint az ebay-es csak átcsomagolják és egy brandet építenek köré.

(#46) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Én nagyon nagyon kíváncsi lennék (és ezért 4k-t nem adok ki, hogy kísérletezzek), mennyire használható pl Passporton. Mert ugye ott jellemzően úgy oldasz billzárat, hogy a gomboktól feltolod az ujjad. Ott a perem kérdése. Illetve nekem szintén nem átlagos fóliával (így vettem, nem karcolódik) a közelség érzékelő tud érdekes dolgokat ha koszos a fólia.
A felrakása meg egyenesen vicc volt amit a videón láttam, ámde mégis működött. Én sokkal tudományosabban közelítem meg a témát, ezért elsőre fel tudom rakni már mindet. Kop kop. Kell hozzá 2 üveg 0.5-ös sör, egy led sor, egy pince és nem is folytatom. :DD

(#47) Simi87 válasza Kungelfang (#43) üzenetére


Simi87
senior tag

Szintén boltban melózok, és azért valjuk be fólia, és fólia között óriási a különbség.ez az üvegekre is vonatkozik. De nagy szerencsémre neten rendelt üveggel még nem volt gond, de használhatatlan fóliába futottam már bele.

Droid16: nem általános probléma, üvege válogatja.

(#48) dzsi23 válasza Kungelfang (#43) üzenetére


dzsi23
addikt

Azt meg tudnád mondani, hogy S3 Neo esetén a védőüveg, ugyanakkora, mint a gyári fólia (fentebb linkeltem képet), vagy rányúlik a hajlított részre is? :)

(#49) Kolondrum válasza Simi87 (#47) üzenetére


Kolondrum
félisten

A szappantartó L 530-akon itthon 300ft-os fólia van, nem 1db volt ennyi hanem 5db. Pár hanvonta kell cserélni. Na az silány, de vettem a Z10-re olyat, hogy a kb 600ft-os ára ellenére (2db) annyira jól tartott, hogy a másikat eladáskor hozzácsomagoltam. 1x valami nagyon végigkarcolta a zsebembe és nem jött le akárhogy takarítottam le, na mondom ennyit a fóliáról. Pár nap alatt felszívódott komolyan mondom. Utána volt több hasonló és mind eltűnt. Ilyenkor merül fel benne a kérdés. Miért fizetünk mi MO-n 1db fóliáért 1000ft-ot. Ha csak a simát nézem.

(#50) Roadhammer válasza HaZse (#9) üzenetére


Roadhammer
tag

Galaxy S5-ön sincs semmilyen hatása az érintőgombokra.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.