Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) Faresz1976 válasza kisza25 (#350) üzenetére


Faresz1976
aktív tag

Köszönöm! Akkor várok.

____www.kreativmindennapok.hu____Egyedileg készített fadoboz, esküvőre, ballagásra, keresztelőre____ Eladó óráim: https://drive.google.com/drive/folders/1p5WKfyrdp9TxkHcB3R9j4rcK4bknZRw2?usp=sharingk.hu

(#352) cyber86


cyber86
őstag

Sziasztok. Ismerősöm ma vett egy ilyen készüléket és szeretne hozzá szilikon tokot venni meg fóliát csak az a kérdés, hogy lehet hozzá szerezni tokot meg normális fóliát?

(#349) Faresz1976: Ismerősöm is ott vette. Asszem szombaton rendeltük neki és ma délelött jött meg.

[ Szerkesztve ]

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#353) kengyel válasza cyber86 (#352) üzenetére


kengyel
nagyúr

Szia !

Én innen rendeltem tokot, itt is nézz szét, van választék.

kengyel

(#354) cyber86 válasza kengyel (#353) üzenetére


cyber86
őstag

Köszönöm :R

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#355) kengyel válasza cyber86 (#354) üzenetére


kengyel
nagyúr

Szívesen !

kengyel

(#356) Faresz1976 válasza cyber86 (#352) üzenetére


Faresz1976
aktív tag

Szia. Ma kaptam értesítést, hogy holnap jön :). Nagyon várom már :).

____www.kreativmindennapok.hu____Egyedileg készített fadoboz, esküvőre, ballagásra, keresztelőre____ Eladó óráim: https://drive.google.com/drive/folders/1p5WKfyrdp9TxkHcB3R9j4rcK4bknZRw2?usp=sharingk.hu

(#357) csongi


csongi
veterán

Ezt a 9-et feltette valaki?
Mukodik?
[link]

(#358) kisza25 válasza csongi (#357) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Én mindkét telóra és sokaknak már erre frissített egyből, páromé kibontás után erre frissült

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#359) kengyel válasza csongi (#357) üzenetére


kengyel
nagyúr

Kibontás után frissített, és nagyon stabil a működése.

kengyel

(#360) csongi


csongi
veterán

Koszonom szepen! :R
Remeltem, hogy ezennis jol mukodik a 9es.

(#361) Faresz1976 válasza csongi (#357) üzenetére


Faresz1976
aktív tag

Most jött meg, beállítás után egyből frissített. Sajnos az akksi 30% alatt volt így, töltenem kell addig nem engedi az újraindítást.

____www.kreativmindennapok.hu____Egyedileg készített fadoboz, esküvőre, ballagásra, keresztelőre____ Eladó óráim: https://drive.google.com/drive/folders/1p5WKfyrdp9TxkHcB3R9j4rcK4bknZRw2?usp=sharingk.hu

(#362) s3toraph


s3toraph
senior tag

Sziasztok!

Tudnátok segíteni?

Itt kérdeztem de vagy nagyon hosszan írtam, vagy nem tudom nem kaptam választ.

Közben még azon is agyalok hogy ha 5 col elég lenne (bár nagyon úgy néz ki hogy nem) akkor vajon a 4X jó választás lenne-e? Kamerában note 5A-hoz képest jobb, rosszabb, hasonló? Most tapasztalatok érdekelnének, a teszteket én is olvastam de abból nem tudom eldönteni. A 4X azért jött képbe mert látok panaszokat a note 5A anyagminőségére. Na most, én megtapogattam, picit megszorongattam MM-ban, nekem nem tűnt rossznak, nem recsegett. Szóval kicsit csodálkozom ezeken a véleményeken. Nekem note 4 van, remek teló de szar a fókusza, szóval ez kilőve mint opció.

Eustock.eu-t látom ajánljátok. Mi a helyzet a xiaomishop.hu-val? Utóbbin láttam 5A prime-ot ami megérné az erősebb hardver miatt a felárat, igaz sosem fogja kihasználni édesanyám de ha hosszú távon tervezünk a telóval (2-3 év) akkor lehet van értelme az erősebbet megvenni. Ja és arany színben kellene, azt meg nem nagyon találni, még a 2/16-ból is. De végül is ha csak a szürkéből tusok rendelni akkor az lesz mert karácsonyra kellene.

[ Szerkesztve ]

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#363) csongi válasza s3toraph (#362) üzenetére


csongi
veterán

Tulsagosan osszetett a kerdes, mar szinte zavaros.
Ha a kamera a lenyeg, mas gyartot keress, persze vastagabb arcimkevel.
Ha a B20 a fontos akkor global, ha a hardver akkor note 4.
De konnyen lehet, neked egy Honor kell.

(#364) helixP válasza s3toraph (#362) üzenetére


helixP
nagyúr

Baromi sok a kérdés, illetve egy két dolgot el kellene döntened előre, pl. Méret, vagy összeg határ.
Mind a 4 féle telefon van itthon, úgyhogy tudok segíteni. 4X -nek és a Note4-nek azonos az optikája, tehát klasszisokkal jobb, mint a 4A nak és a N5A-nek szintén. Én Note4-et használok, és nem szar a fókusza, nem tudom a Tieddel mi a baj.
Összeszerelés a Rn5A nak a legrosszabb, még a 4A is jobb nála.
A B20 neg 800Mhz a 850 más.
Szerintem tartsd meg a Note4-et, mert a felsorolt telefonok mindegyike rosszabb.

[ Szerkesztve ]

(#365) s3toraph válasza csongi (#363) üzenetére


s3toraph
senior tag

(#363) csongi: 640XL szintű kamera kellene bele, vagy majdnem olyan jó. Összeghatár kb. 55-60 ezer Ft. 5,5 col jobb lenne, mert édeasnyám szereti a nokiát és a méretét, és az 5,7-es. A méret és a kamera a fő szempont, többi másodlagos (2GB ram, 4 mag, 3000 feletti akksi elég, alap dolgokra lesz csak használva). De kamerából nem kell csúcs. A note4-em is jó képeket csinál, nem lenne vele baj csak hát az autófókusza szar.

(#364) helixP : Akkor te vagy az én emberem, ha mindböl van otthon. :) Lehet meg is tudjuk találni a note4-em autófókusz bajának a nyitját. Egyik ismerősöm MM telekom osztályon dolgozik és szerinte az a baj az enyémmel hogy emagról vettem és stabil szoftver van rajta, és valami camera2 api vagy mi le van tiltva, ami miatt tömöríti a képet. Nem világos számomra ettöl miért lesz rossz az autófókusz. Ő azt javasolta rakjak fel beta romot mert az is stabil de akkor jó lesz a kamera. MM-ban ott kipróbáltam a kiállított note 4-et és annak is baj volt az autófókuszával pont mint az enyémnek, nehéz vele éles képet lőni, főleg ha mondjuk közelre fotózol pl egy ártáblát. Ellenben meglepődtem, hogy a note 5A-nál ezt nem tapasztaltam, jó az autófókusza, ezért is szemeltem ki ezt a modellt. Te honnan vetted a note4-edet? Szoftver verzió adatokat, miui verzió adatokat le tudnád írni, vagy egy képernyőképet feltenni? Igazából ezenkívül imádom a telefont és nekem ez nem annyira nagy gond alig fotózok, de édesanyámnak egyik fő szempont a fényképezés. Ha jó lenne az autófókusz, tökéletes telefon lenne neki a note 4. Szóval te honnan vetted?

[ Szerkesztve ]

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#366) helixP válasza s3toraph (#365) üzenetére


helixP
nagyúr

A Note 4 kérdései nem igazán ide tartoznak, gyere át ebbe a topicban.

Amúgy fókusz gond sosem volt a Note 4-gyel. A kamerája nem egy nagy eresztés abszolútértékben, de jobb mint a Note5A, vagy a 4A, de fókuszgond azért nem szokott lenni. Nem MIUI-n használom, de azzal sem volt gond. A Camera2 Api-nak valóban semmi köze az autófókuszhoz.

[ Szerkesztve ]

(#367) s3toraph válasza helixP (#366) üzenetére


s3toraph
senior tag

Oké megyek. :)

Mi van akkor a telódon? Felraktál más romot?

Egyébként most kipróbáltam nem gyári app-al, felraktam a snap kamera trialt, és egészen jó vele a fókuszálás. Valószínűleg meg is veszem a fullos app-ot. Létezik hogy ekkora különbség van két kamera app között?

[ Szerkesztve ]

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#368) gluke


gluke
csendes tag

Sziasztok! Anyósom kapott karácsonyra egy ilyen telefont eustock.eu - ról rendelve. Szerintem szuper készülék, ennyi pénzért pedig tényleg Best buy. Kérdésem ahhoz szólna aki már frissített miui9-re, hogy ez a verzió is magyar, illetve nem okoz semmi gondot a működésben? Csak mert eddig nem mertem frissíteni családban ugyanis volt olyan xiaomi ahol a frissítés után szervizbe kellet vinni a telefont. (bár annak a dobozára is rá volt írva, hogy nem szabad frissíteni)

(#369) kengyel válasza gluke (#368) üzenetére


kengyel
nagyúr

Nekem már bekapcsolás után feldobta a frissítést, minden gond nélkül frissített, nagyon stabil lett a gépezet.Ezt neked kell eldöntened, frissíted, vagy nem.

kengyel

(#370) helixP válasza gluke (#368) üzenetére


helixP
nagyúr

Frissítés után szerviz? Dobozán rajta volt, hogy ne frissítsd, de azért hivatalos frissítés volt rá? Milyen Xiaomi volt ez?

(#371) gluke válasza helixP (#370) üzenetére


gluke
csendes tag

Redmi 3s Prime, szintén az eustock.eu-tól. 2016 októberben vásároltuk

(#372) kengyel válasza gluke (#371) üzenetére


kengyel
nagyúr

Akkor neked kell eldöntened, felrakod, vagy nem.

kengyel

(#373) trebrona válasza gluke (#371) üzenetére


trebrona
nagyúr

Akkoriban még nem volt global stable rom arra a telefonra, így developer (béta) rommal árulták. Egyik heti frissítésbe nem kicsi hiba csúszott, ezért írták rá. 6.9.29 erre az egyre vonatkozott a "tiltás".

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#374) szanalmas


szanalmas
tag

Van erre a telefonra bármilyen custom ROM?

(#375) Dhampir válasza szanalmas (#374) üzenetére


Dhampir
félisten

Segítség! Kezdődik a ROM-olás. :D

(#376) helixP válasza Dhampir (#375) üzenetére


helixP
nagyúr

Nagyon helyes, kezdődjön csak! Szabadságot a népnek! :D

[ Szerkesztve ]

(#377) Dhampir válasza helixP (#376) üzenetére


Dhampir
félisten

(#378) helixP válasza Dhampir (#377) üzenetére


helixP
nagyúr

Nyalhat! :D

(#379) szanalmas


szanalmas
tag

Csináltam 2 TWRP-t, működő USB storage csatolással, satöbbi. :)

[link]

(#380) #65577472 válasza szanalmas (#379) üzenetére


#65577472
törölt tag

Tudomásom szerint egyelőre nincs elérhető custom ROM az 5A-ra. Várhatóan a MI A1-féle Android One ROM lesz az első, ami telepíthető lesz, Note 4-re már elkészült.

(#381) szanalmas válasza #65577472 (#380) üzenetére


szanalmas
tag

Igen, én is csak a MIUI Weekly ROM-okat találtam customként. [link]

Vagy a teszt Oreo ROM-ot, de arra meg december 26-ig lehetett jelentkezni, szóval lemaradtam. [link]

(#382) #65577472 válasza szanalmas (#381) üzenetére


#65577472
törölt tag

Dual boot hiányában én biztosan nem fogok custom ROM-ot feltenni, mert a Xiaomi MIUI nélkül nem Xiaomi.

(#383) juve600 válasza #65577472 (#382) üzenetére


juve600
nagyúr

hát ezen lehetne vitatkozni :D

(#384) #65577472 válasza juve600 (#383) üzenetére


#65577472
törölt tag

Nincs kedvem vitatkozni. A saját véleményemet írtam le. Ha egy Xiaomi telefonon pl. CM fut, akkor elveszíti a lényegét az egész. A MIUI részemről a legjobb módosított Android ROM.

(#385) juve600 válasza #65577472 (#384) üzenetére


juve600
nagyúr

részedről legjobb,más részéről meg nem
ennyi

(#386) helixP válasza #65577472 (#384) üzenetére


helixP
nagyúr

Első dolgom levakarni a MIUI-t minden Xiaomiról :DDD

(#387) #65577472 válasza helixP (#386) üzenetére


#65577472
törölt tag

Értem.

(#388) szanalmas válasza #65577472 (#382) üzenetére


szanalmas
tag

A dual boot jó dolog lenne, elvileg egy full forráskódos eszköznél megoldható lenne. Az Archos tabletemhez volt olyan bootloader, amivel sikerült bootolnom Ubuntu linuxot SD-n lévő ext4 image fájlból. Mondjuk a kernel közös volt az Androiddal. (Az XDA-n még mindig fenn van a Gen9 Archos Ubuntu amit csináltam hozzá.)
A különböző kernelekhez egyedi bootloader kéne, az meg nem jó biznisz a gyártóknak, mert felhúzná a mókolt "garanciális" ügyeket, és elveszi az időt. Bár a SLOT A - SLOT B valami hasonló móka, de nem néztem még utána.

Szerintem meg a legjobb ROM a tök alap Android ROM, Google Apps nélkül. Nekem az a filozófiám, hogy alapot kapjak, és építek belöle azt amit szeretnék, nem napokig törölgetni a gyári marhaságokat.
Nyilván üzleti alapon meg kényelmi-védelmi szarokkal felturbózott csili-vilit érdemes gyártani, mert a többségnek az jön be, hiszen pl. alap, hogy a Google szarságait használják, mert kényelmes. Én meg letiltom, és minimum duplája az akkuidő. Igaz, én e-book olvasásra használom a telót főleg, ha épp nem olvasgatok, 8-10 naponta kell töltőre dugni, pedig még a MIUI hülyeségeit csak lájtosan piszkáltam. A Doogee X5 Pro-mon alap Droid volt, az is elment ~10 napig, pedig csak 2400-as akkuja volt, ami két évesen is top állapotú, főleg e miatt.

Amúgy ízlések és pofonok, de nyilván az átlagnak csinálják a szoftvert, szóval a többi pár százalék meg szív. Ez van. :)

[ Szerkesztve ]

(#389) #65577472 válasza szanalmas (#388) üzenetére


#65577472
törölt tag

Anno én is nyers droid párti voltam, elfogyasztottam sok Nexus modellt (tabokat és telefonokat egyaránt). Romoltam ész nélkül, de mára kinőttem belőle, a MI3 volt az utolsó telefonom, ahol még pakoltam a MIUI mellé a különböző ROM-okat a dual boot-nak köszönhetően.

Nem igazán tudnék olyan módosított ROM-ot említeni, amit ne használtam volna, de kisebb-nagyobb megszakításokkal már 4 éve használom a MIUI-t (5 óta), és nekem ez fekszik a legjobban.

Mindegy, a lényeg, hogy #szaramiui :B

(#390) helixP válasza #65577472 (#389) üzenetére


helixP
nagyúr

Nem szar a MIUI hesteg, én például csak azért írtam be egy cáfolatot arra , hogy MIUI nélkül a Xiaomi Nem ér semmit, nehogy valaki visszaolvassa, és tényként kezelje ezt, ellenvélemény nélkül. Lássa a másik oldalt is.
Én elfogadom, és megértem, hogy Neked tetszik :R

(#391) #65577472 válasza helixP (#390) üzenetére


#65577472
törölt tag

Én is elfogadom a véleményedet. Nem azt írtam, hogy a Xiaomi MIUI nélkül nem ér semmit, hanem azt, hogy a Xiaomi MIUI nélkül nem Xiaomi. Azt pedig nem szokás odaírni, hogy szigorúan magánvélemény, mert ez magától értetődik. :)

(#392) Kroni1 válasza #65577472 (#391) üzenetére


Kroni1
veterán

Én is maximálisan elfogadom a véleményed, de annak ellenére, hogy hardveresen nagyon tetszik sok telójuk, engem pont a MIUI tart vissza egy komolyabb xiaomi teló megvásárlásától, a ROM-olásból meg már kiöregedtem.

Viszont édesanyámnak jobb híján most egy Note 5A-t rendeltem, ár érték arányban 5.5"-os ellenfele nem nagyon van sztem. Remélem h a faék egyszerű samsung után meg fogja tudni szokni, azért a MIUI-ban én is sokszor elvesztem...

Kérdésem az lenne, hogy a gyári rendszere mennyire stabil? Legutóbb Mi4C utána meg egy Redmi 3S volt nálam, azokkal azért voltak gondok a megjelenés utáni hónapokban, ugyhogy hamar továbbadtam rajtuk. Ennél is kell hasonlóra számítani?

(#393) #65577472 válasza Kroni1 (#392) üzenetére


#65577472
törölt tag

A MIUI rákfenéje mindig is a RAM zabálás volt, de 8-tól felfelé ezzel már nincs különösebb gond.

A beállításokban sem olyan könnyű már elveszni, mint régebben, mert eléggé le lett egyszerűsítve. Rá kell szánni 1-2 órát, megcsinálni a finomhangolásokat és utána olyan, mintha egy "out of the box" telefon lenne, nem kell tovább babrálni.

Az 5A hardverének megvannak természetesen a korlátai, de a MIUI9 jól gazdálkodik a 2 GB RAM-mal, a rendszer pedig stabil, nem omlik össze, nem záródnak be váratlanul appok.

Ár-érték arányt tekintve best buy a telefon, ennyi pénzért nincs ellenfele a piacon.

Korábban írtam, hogy várható az A1-féle Android One ROM, úgyhogy cserélhető lesz a MIUI, csak végig kell csinálni a BL nyitási, TWRP telepítési, stb... procedúrát (nem kell hozzá PhD).

(#394) Kroni1 válasza #65577472 (#393) üzenetére


Kroni1
veterán

Köszi! :R

Ilyeneket én már nem fogok csinálni, ha megszokja az öreglány a MIUI-t, akkor marad az neki.. Amugy kiváncsian várom a Note 5A-t, majd ha megjön azért meg fogom nyomkodni, tényleg sokat csiszolhattak a MIUI-n mióta legutóbb ilyen telóm volt..

(#395) kisza25


kisza25
félisten
LOGOUT blog

nekem ma lefrissült 9.2.1.0
ezt a memóriakártyát vajon megeszi a telónk?

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#396) kengyel válasza kisza25 (#395) üzenetére


kengyel
nagyúr

Nálam is most dobta fel, már teszem is felfele.

kengyel

(#397) kengyel


kengyel
nagyúr

Most frissítettem fel a 9.2.1.0, és nem akar 4G-hálózatra felmenni. Az előzőben ilyen nem volt, simán csatlakozott. Mi lehet itt a gond ?

kengyel

(#398) bakibaby


bakibaby
újonc

Üdv!

Vettem én is egy ilyen készüléket, és elkövettem azt a hibát hogy beléptem a gmail-embe rajta, és ugyebár kilépni nem lehet.. Tehát leteszem(esetleg elhagyom..) a telóm, és bárki szabadon olvasgathatja a leveleimet..
Persze, elvileg a fiókot el lehet távolítani a készülékről, olvasgattam google-n, de itt meg beleütközök abba, hogy azt írja a teló: "a rendszergazda nem engedélyezi". Gondolom a rendszergazda én lennék, és vmit át kellene állítani hogy engedélyezze?
Meg persze kaptam azt a tippet is, hogy kódoljam le a képernyőt, de én inkább a google fiókomat szedném le róla, és esetleg csinálnék másikat amivel belépek..

(#399) helixP válasza bakibaby (#398) üzenetére


helixP
nagyúr

Nem akarsz e-mailt olvasni a telefonon? Vagy mi a gond? Mért baj az, ha ott az e-mail fiók a telefonon? Azért okostelefon.
Tiltsd le a Gmail appot, vagy csinálj egy gyári visszaállítást és ne jelentkezz be.

(#400) kisza25 válasza bakibaby (#398) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Állítsd vissza alapra a telót, vagy távolítsd el a fiókot, de a play áruház sem fog működni fiók nélkül
Kb 5milliárdan használják a droidot email fiókkal, gondolod pont a te fiókod lesz nekik annyira érdekes?

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.