Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) Linda1 válasza Fooler89 (#400) üzenetére


Linda1
aktív tag

Az nem a rootolás??? Most már tényleg belezavarodtam ezekbe...

(#402) helixP válasza Linda1 (#401) üzenetére


helixP
nagyúr

Nem.
A Rootolás csak megadja a jogot ahhoz, hogy jobban belenyúlj a rendszerbe.

Képzeld el úgy, mintha adnál magadnak rendszergazdai jogosultságot (root), ahhoz, hogy a windows egy újabb verzióját fel tudd tenni (ez a custom Rom).

Ajánlom ezt.

(#403) balika011 válasza Linda1 (#399) üzenetére


balika011
senior tag

Frissítés.

A hackelés nem károkozás másnak, hanem valamit úgy használunk, ahogy arra készítésekor nem gondoltak.

(#404) Linda1


Linda1
aktív tag

Köszi fiúk. :)

(#405) laca112 válasza Razzul (#388) üzenetére


laca112
tag

Én innen vettem.
Előrendeltem kb 2 hete és 3-4 napja hozta a GLS.
Ahogy ma néztem koradélután volt belőle fekete de hamar out of stock lett.
Fizetésnél az utánvétet választottam ki (kb 2000 Ft) + 1 év garit 1 euróért.
813-as de tökéletesen megy rajta a 3g(Telenor).4G-m nincs arról nem tudok nyilatkozni.
Ja és 2 hete még csak 47313 Ft volt az ára (160 euro).

[ Szerkesztve ]

(#406) Razzul válasza laca112 (#405) üzenetére


Razzul
senior tag

Köszi! :R Rendelném is de az a baj, hogy 811-es kéne nekem. Az lenne az igazi. Türelmes ember vagyok, ha már ennyit vártam, nem halok bele még egy kis várakozásba.

Stat crux dum volvitur orbis

(#407) balika011 válasza Razzul (#406) üzenetére


balika011
senior tag

Miért kéne a 811-es? 813-as a jobb mo-ra.

[ Szerkesztve ]

A hackelés nem károkozás másnak, hanem valamit úgy használunk, ahogy arra készítésekor nem gondoltak.

(#408) Razzul válasza balika011 (#407) üzenetére


Razzul
senior tag

Az előbb volt róla szó, hogy a 811-re több ROM van, jobb a hátszele. Vagy nem így van? :O

Stat crux dum volvitur orbis

(#409) mobileman válasza Razzul (#408) üzenetére


mobileman
aktív tag

Inkább az FDD-TDD verziók közötti különbség a fő ok..

BMW navigáció szerviz-» https://www.bmwmodulszerviz.hu

(#410) balika011 válasza Razzul (#408) üzenetére


balika011
senior tag

1 fájlt kell cserélni a két telefon romja között. (+ átírni a build.propot)
Nem nagy szám. :D

Szerk: Nekem 1GB-os Redmi 2 lesz. Jó lenne, ha a héten ide érne, de szerintem ebből hétfő lesz.
Nem tudtam tovább várni, kénytelen voltam azt megrendelni. :W :W :W

[ Szerkesztve ]

A hackelés nem károkozás másnak, hanem valamit úgy használunk, ahogy arra készítésekor nem gondoltak.

(#411) Upo válasza balika011 (#410) üzenetére


Upo
addikt

Nem rossz az, hozza az 1s feelinget, zenehallgatás közben gépelni fb messengerben (vagy qq-ban) kihívás.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#412) balika011 válasza Upo (#411) üzenetére


balika011
senior tag

Nana! Az 1s-el tökéletesen tudtam gépelni Messengerben, miközben szól a zene.
Az Xperia L-el nagyobb gondjaim vannak... :D Pl.: Nem tudja kihajtani a 2x19Ω-os Piston II-t.

[ Szerkesztve ]

A hackelés nem károkozás másnak, hanem valamit úgy használunk, ahogy arra készítésekor nem gondoltak.

(#413) Upo válasza balika011 (#412) üzenetére


Upo
addikt

Hát igen, alsó-középkategóriás sonykohoz samsungokhoz képest tényleg élhető a rendszer, de azért a 2 gigás tisztább, szárazabb érzés... :DDD
Optimalizálás szempontjából is nagyobb kihívás az 1 gigás rendszer egy fejlesztőnek, a dupla ram és tárhely meg a júzernek jobb.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#414) balika011


balika011
senior tag

Valaki(k) el tudja(`k) küldeni a 811-ről és 813-ról a /sys/devices/system/soc/soc0/raw_id tartalmát?

A hackelés nem károkozás másnak, hanem valamit úgy használunk, ahogy arra készítésekor nem gondoltak.

(#415) balika011 válasza balika011 (#414) üzenetére


balika011
senior tag

Valaki?

A hackelés nem károkozás másnak, hanem valamit úgy használunk, ahogy arra készítésekor nem gondoltak.

(#416) Fooler89 válasza balika011 (#415) üzenetére


Fooler89
őstag

Ment privi

(#417) dokee78


dokee78
félisten

Jött manapság valami frissítés amivel jobban bánik a RAM-mal a készülék esetleg javult a képek/videók minősége?
Szemezek vele,de ha bezárogatja az appokat az gáz.

Xperia E4g a másik esélyes európai vonalon.

(#418) Biluxzsolt válasza dokee78 (#417) üzenetére


Biluxzsolt
aktív tag

Valahol olvasta,de most nem találom,hogy 1-2 napja elérhető és nem csak előjegyezhető a 2/16-os nálunk is jó változat.

"Ha három madár lennék,látnám magam felülről,amint magam mögött repülök."

(#419) dokee78 válasza Biluxzsolt (#418) üzenetére


dokee78
félisten

csak sajna drága már nekem.

(#420) Fooler89 válasza dokee78 (#417) üzenetére


Fooler89
őstag

Nekem 2gb-s van de nem tapasztaltam ilyet viszont mindig 1gb foglalt szóval én személy szerint nem ajánlanám az 1gb-t.

(#421) qqcqqc válasza Fooler89 (#420) üzenetére


qqcqqc
őstag

Nekem 1 GB van, és jellemzően, ha csak 2 emai kliens és facebook van megnyitva marad 200-250 MB ram szabadon.
És igen, ma is jött frissítés, mint majdnem minden héten és igen, javul a memóriahasználat.

(#422) Fooler89 válasza qqcqqc (#421) üzenetére


Fooler89
őstag

Most nem tudom mennyi memót foglal a facebook meg a két email kliens de a 200 szabad ram szerintem azért aggasztó mert ha nyitsz egy új appot akkor azt szépen fel kell szabadítani amihez cpu is kell.
Azt mondjuk nem tudjuk hogy ő mire használná a telefont csak felhívtam a figyelmet rendszer jelenlegi ram használatára.

[ Szerkesztve ]

(#423) Chaser


Chaser
titán

Lehet mar itthon kapni a 2gb verziot? 1gb nekem szukos.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#424) Linda1 válasza Biluxzsolt (#418) üzenetére


Linda1
aktív tag

Hogy érted azt, hogy "nálunk is jó változat"? 811 vagy 813?

(#425) dokee78 válasza Fooler89 (#422) üzenetére


dokee78
félisten

Hát Xperia L-et használtam,ott is 200-260 volt a szabad RAM,nagyjából elég volt,de utóbbi időkben az Endomondót bezárogatta.

(#426) Biluxzsolt válasza Linda1 (#424) üzenetére


Biluxzsolt
aktív tag

Erről lenne szó. Érdekes itt nem Redmi 2 vagy Redmi 2S hanem Redmi 2 Pro a neve. :)

"Ha három madár lennék,látnám magam felülről,amint magam mögött repülök."

(#427) Linda1 válasza Biluxzsolt (#426) üzenetére


Linda1
aktív tag

Ez vajon nem az, amelyikben Leadcore LC1860C chipset van???Bár nem írja sehol. Nem tudom miért nevezik százféleképpen őket, csak, hogy megzavarják az embert. :o

[ Szerkesztve ]

(#428) solfilo válasza Linda1 (#427) üzenetére


solfilo
veterán

A Leadcore az a Redmi 2A elvileg. Ez meg a 813-as a linken, ha jól veszem ki a támogatott hálózatokból. Vidéki vodásoknak nem ajánlott, mert nem tudja a 900MHz-es WCDMA-t.

Többieknek meg a ROM mizéria (pl) miatt kerülendő.

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#429) balika011 válasza solfilo (#428) üzenetére


balika011
senior tag

A 813 az elvileg a td változat. Gyakorlatban az kell mo-ra.

A hackelés nem károkozás másnak, hanem valamit úgy használunk, ahogy arra készítésekor nem gondoltak.

(#430) solfilo válasza balika011 (#429) üzenetére


solfilo
veterán

Tegyük ezt tisztába. Magyarországra a 3G-hez WCDMA kell tudtommal. Ha hülyeséget írok, javítson valaki.

A 813 tud TD-t (ez nálunk irreleváns) és WCDMA-t (850/1900/2100 MHz) (fentebb linkelt mobilnál is ezt írja a specifikáció)

T-mobile és Telenor: WCDMA 2100 MHz
Vodafone: WCDMA 2100 MHz a sűrűn lakott területeken és WCDMA 900 MHz az alacsony lakósűrűségű részeken.

Szóval ne keverjük ide a TD-t, mert csak megzavar mindenkit. Vagy rosszul gondolom?

mod: 811 is tud WCDMA-t, a 900 MHz-en is. (900/1900/2100 MHz)

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#431) Departed válasza solfilo (#430) üzenetére


Departed
őstag

3G-re elvileg jó mindegyik, 4G-re a 811-es, Vodafone 4G-re pedig egyikse. Elvileg. :)

[ Szerkesztve ]

(#432) Linda1 válasza solfilo (#428) üzenetére


Linda1
aktív tag

Akkor a rom mizéria meg az LTE miatt hagyjuk a francba, inkább vegyek 1Gb-t???
Annál meg a memóriával van gond, sűrűn zárogatja az alkalmazásokat...

(#433) solfilo válasza Departed (#431) üzenetére


solfilo
veterán

3G-ben jobb a 811, mert tudja a 900 MHz-et, míg a 813 nem tudja (Vodafon, alacsony sűrűségű területek). 4G(LTE)-ben viszont a 813 a jobb, mert tudja a B7-et (2600 MHz), amit a 811 nem tud. Vodafone meg B7 és B20-at használ. Itt össze van szedve, nem írta senki, hogy hülyeség.

(#432) Linda1: én 1 GB-osat nem vennék, hajamat tépném, ha egy ilyen árú készülék elkezdene kilépegetni appokból, mert kifogyott a memóriából. LTE nem annyira lényeges jelenleg szerintem. Mire kéne nekem, hogy tudja a telefon, addigra másik telefonom lesz valszeg. Úgyhogy én is várok még a 811-es 2/16-os Redmi 2-re.

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#434) Departed válasza Linda1 (#432) üzenetére


Departed
őstag

Szerintem 1GB-ost ne vegyél, nem érdemes szívni vele.
Amit én teszek hogy megvárom hogy hazai boltban lehessen kapni 2GB-ost ugyanúgy mint 1GB-ost és megveszem. A boltiakkal úgysem lesz elvileg problem. :N

(#435) Linda1 válasza Departed (#434) üzenetére


Linda1
aktív tag

Ha már eleve ilyen pronlémákba ütközik a 2Gb-s, félő, hogy nálunk nem is lesz kapható...lehet csak a sárgáknak volt csinálva, nem kellett volna így el....ni a frekvenciákat.

(#436) Linda1 válasza solfilo (#433) üzenetére


Linda1
aktív tag

Hát igen, csak türelmünk legyen kivárni...ami szarul kezdődik, annak úgyse lesz jó vége. :(

[ Szerkesztve ]

(#437) laca112


laca112
tag

Én kb 1 hete használok egy 813 tipusút.
Telenor ès voda kártyákkal.
Telenor 3g vel vidèken.
Tökèletesen működik!
Mindenre kiterjedő magyar nyelvet tartalmaz.
Ma dèlelött èrtesitett,hogy van elèrhető frissítès ami csont nèlkül települt.
Az akku jobban bírja mint az elődjèben(hongmi ).
A szüksèges alkalmazások telepítèse után is legalább 800 mb szabad memória marad.
Nem szaggat,nem fagy,nekem így jó ahogy van.
Nem bántam meg a vásárlást.
Szállítással együtt 50000 ft volt(utánvèttel).

(#438) Linda1 válasza laca112 (#437) üzenetére


Linda1
aktív tag

És mi van a rom-al, milyen van rajta?
Ha marad a gyári, mi gondok adódhatnak?

(#439) Fooler89 válasza laca112 (#437) üzenetére


Fooler89
őstag

honnan szereztél ilyen olcsón?

(#440) trebrona válasza Fooler89 (#439) üzenetére


trebrona
nagyúr

prohardver.hu/tema/re_xiaomi_redmi_2_erdemes_varni_ra/hsz_405

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#441) laca112


laca112
tag

Készítettem képernyőmentéseket az eredetileg rajta lévő és a mostani ROM-ról:
Eredeti:

A mostani:

(#442) balika011 válasza solfilo (#433) üzenetére


balika011
senior tag

[link]

A hackelés nem károkozás másnak, hanem valamit úgy használunk, ahogy arra készítésekor nem gondoltak.

(#443) hbarnabas01


hbarnabas01
tag

Sziasztok!
Nem tudjátok, hogy alvó üzemmódban ki lehet-e kapcsolni valahogy az értesítési LED-et? Naptárbejegyzések elkezdenek villogni éjjel, elég zavaró, csak van valami jobb megoldás a "dupla papírzsepivel letakarni" helyett :D 23:00-kor átvált alvóba, de hajnalok hajnalán felvillog.

Egyébként egy 813-as 2/16-ról van szó, remekül megy, egyelőre nem bántam meg. Csak ez a fényjelzési dolog dühít, hogy este be kell takargatnom :)
Napról napra egyre több olyan figyelmességet fedezek fel benne, amin látszik, hogy ezt bizony kitalálta valaki, nem csak úgy tessék-lássék módjára összedobott egy rendszert.
Tegnap frissült a MIUI, a Gmail meg a Messenger megy, és 1 giga RAM szabad.

(#444) balika011 válasza hbarnabas01 (#443) üzenetére


balika011
senior tag

Itt egy csúnya megoldás: Törlöd a /system/lib/hw/lights.msm8916.so-t.

A hackelés nem károkozás másnak, hanem valamit úgy használunk, ahogy arra készítésekor nem gondoltak.

(#445) Viktor0610 válasza hbarnabas01 (#443) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Kijelzővel LEFELÉ letenni a készüléket? :P

(Engem is zavar néha a ZTE V5 értesítő ledjének villogása, ilyenkor ehhez a cselhez szoktam folyamodni. :) )

Samsung Galaxy A54

(#446) helixP válasza hbarnabas01 (#443) üzenetére


helixP
nagyúr

Mondjuk valóvan meglepően erős fénye van :)

(#447) solfilo válasza balika011 (#442) üzenetére


solfilo
veterán

Köszi a megerősítést! :R
Valóban nekem jobb a 811-es, jó eséllyel idővel UPC-s leszek, ők meg Vodafone hálózatot használnak, vidéken meg szoktam járni, 4G meg nem érint még 1-2 évig valszeg. :)

Egy ilyen összefoglaló mehetne az első hozzászólásba, vagy valahova, ahol regisztráció nélkül is elolvasható. :K

solfilo

(#448) hbarnabas01 válasza balika011 (#444) üzenetére


hbarnabas01
tag

Hű, azért ez elég durva megoldásnak tűnik, akármi is legyen az a fájl :D
Köszi a többi választ is, ezek szerint marad a takargatás :N

(#449) petrosilov


petrosilov
tag

Sziasztok!

Hozzáértőknek egyszerű kérdés, nekem nehéz:

Telefont kell váltanom, első generációs Motorola Moto G van (amiből nagy eszemmel az egy SIM-es verziót vettem)

Amire mindenképp szükségem van: 2 SIM, 4G/LTE, alap alkalmazások (Levelezés, Igo GPS, apróságok. Játék nincs.)
T-mobile-os mindkét kártya. Nem vagyok legújabbszoftverfüggő, ha valami működik, nem szívesen piszkálom.

Szerintetek elég lenne az 1G/8G változat, vagy feltétlenül a 2G -re érdemes?

(#450) helixP válasza petrosilov (#449) üzenetére


helixP
nagyúr

Szia!Ilyesmikre haszbálja a feleségem is és elégedett, nem nagyon fogyott el még memória, vagy lassult volna be.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.