Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kcsa


kcsa
veterán

a 2 gb ramos verzió sehol nem kapható még? elvileg már piacon kellene lennie.

(#2) Blyan válasza kcsa (#1) üzenetére


Blyan
félisten

ibuygou-nál is csak előrendelhető. Szóval passz.

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#3) Viktor0610 válasza kcsa (#1) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A Geekbuyingon tegnap belebotlottam, de persze, lehet, csak kamu készletük van belőle... :D

A cikk bevezetőjét nem értem.
"A Xiaomi új, középkategóriás okostelefonja nem sikerült rosszul, de az igazán átütő sikerhez a jelenlegi memóriájának kétszeresére lenne szüksége."

Nem csak lenne, lesz is. :P Megjelenés előtt a 2 dzsigabájt memóriával szerelt változat.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#4) kcsa válasza Blyan (#2) üzenetére


kcsa
veterán

én se találtam ennél többet. Feleségemnek keresek valami hasonlót. Meg úgyis mindenki annyira szereti a saomit :D

(#5) Blyan válasza kcsa (#4) üzenetére


Blyan
félisten

Magadnak vegyél egy Mi4-e az Opot meg add az asszonynak. ;]

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#6) s4tch válasza kcsa (#1) üzenetére


s4tch
veterán

[link]

$187 épp.

Véletlenül a barátnőm Hongmijára Redmi 2 szilikon tokot vettem. Szép sárga, gyári, nem az 1-2 dolláros szirszar. Ha valakit érdekel, privát.

(#7) bollokcs80


bollokcs80
Korrektor

"A masinának minden valószínűség szerint nemsokára elérhető lesz egy 16 gigabájtos belső tárolóval ellátott változata is, amit 2 gigabájt memóriával szerelnek."

Eddig is szemeztem vele, de ha a fentiek igazak lesznek, akkor megyek is venni izibe'. :DDD

Legalább passzolni fog a MiBand karkötőmhöz. :)

5.0 várható rá?

B.Cs.

(#8) szabi__memo válasza bollokcs80 (#7) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Egy hozzászólással feljebb.

(#9) Wildpath


Wildpath
tag

Valamiért nem tudok megbarátkozni azzal hogy miért a home gomb alá került az értesítési led.

Lumia 1020 // https://www.flickr.com/photos/134271638@N08

(#10) szentkuti11 válasza Viktor0610 (#3) üzenetére


szentkuti11
addikt

A bevezető a címmel együtt értelmezhető igazán, ,,érdemes várni rá", illetve a hardvernél és az összegzésben is megemlítettem, hogy jön a „nagytestvér", csak a WayteQ nem tudott még pontosat mondani azzal kapcsolatban, hogy mikor is érkezik.

(#11) Viktor0610 válasza Wildpath (#9) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Wildpath:
A Redmi 1-nél sem volt gondom ezzel. :) Azzal már inkább, hogy nincs háttérvilágítás, de pár nap után már az is megszokható. :)

szentkuti11:
Csak kötekedtem, no para! :)

Ami miatt csalódás nekem ez a készülék, az az, hogy a hibákon, hiányosságokon nem javítottak, ellenben a korábban jól működő dolgokon sikerült rontaniuk, mint kamera, kijelző... :((

Samsung Galaxy A54

(#12) zichie


zichie
senior tag

A teló 3G része problémás, mert Magyarországon a Vodafone vidéken 900 MHz-es 3G hálózatot használ, a telefon pedig csak 850/1900/2100 MHz-eket tud. Ez probléma lehet több külföldi szolgáltató esetében is.
Ha jól látom a specifikációját, akkor 4G esetében sem tudja az alacsonyabb (1800 alatti) frekvenciákat, szóval itt is lehetnek problémák. Talán majd, ha jön a Redmi 2S, abban megoldják ezeket a problémákat, szerintem addig nem nagyon érdemes foglalkozni a telóval.

Nekem Redmi 1S van, ami tudja 3G-n a 900-at, a Redmi 2 nem.

(#13) Retekegér


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Megvárom a 2 GB RAM verziót, az váltja majd az 1S-t. :))

<< Heimdal >>

(#14) kcsa válasza zichie (#12) üzenetére


kcsa
veterán

ahogy tudom több verziója is van, van ami tud wcdma900-at. tévedés jogát fenntartom :)

(#15) Mr.Silkó


Mr.Silkó
veterán

Nem vagyok kibékülve azokkal a piros érintőgombokkal. Szerintem csúnyák nagyon.

(#16) szabi__memo


szabi__memo
nagyúr

Soknak találom érte a hazai 60k-t.. És ez még csak az 1GB/8GB-os verzió. :((

(#17) Viktor0610 válasza Mr.Silkó (#15) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Mr.Silkó
Kézben fogva annyira nem volt vészes az elődön. :)

Mikor néztem a Hongmi előtt a készülékeket, pont emiatt ejtettem ki én is, aztán mégis visszatértem rá. Nem bántam meg, szuper kis készülék, csak már abba is több memória kellett volna... :( :D

szabi__memo:
Kezdetekben a Redmi is annyi volt. ;)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#18) kelly416


kelly416
veterán

Jó móka ez a nem és kor megsaccoló dolog. Persze, haszna semmi, de mókának móka. :C

(#19) freeapro válasza szabi__memo (#16) üzenetére


freeapro
senior tag

kinából 40 sincs (130-140$)

(#20) Viktor0610 válasza freeapro (#19) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Az ÁFÁ-t és az esetleges szállítási költséget azért ne felejtsük. :P

Bár az tény, hogy úgy is olcsóbb. :D

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#21) szabi__memo válasza Viktor0610 (#17) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Csak ez most sok ennyiért. Hacsak nem megy le kb 1 hónap múlva 45-50 körülire.. Akkor még jó vétel lesz.
Később már harcolhat más készülékekkel. Most biztos nem ezt venném, inkább pl egy Moto G-t.

[ Szerkesztve ]

(#22) freeapro válasza Viktor0610 (#20) üzenetére


freeapro
senior tag

ingyenes szállítással, ÁFÁ-ra is van megoldás, ami 5%-al dobja meg

(#23) freeapro


freeapro
senior tag

Egyébként a Redmi 4G most jobban megéri 160$-ért.

(#24) helixP válasza freeapro (#23) üzenetére


helixP
nagyúr

Más kategória: 1 Sim.

(#25) battag


battag
aktív tag

Sziasztok!

Nekem már Redmi 2 van 1GB RAM-os verzió természetesen. 1S volt korábban de az tönkrement. Baromi bosszantó, hogy az 1S ugyanúgy viselkedett leánykorában (24-es, 37-es ROM-ok) mint a 2-es, azaz az 1S-nél zenehallgatás mellett szinte semmit nem lehetett csinálni, mert bezárta a zenelejátszó alkalmazást. Eltelt 3-4 hónap (összességében a megjelenés után 7-8 hónappal(!)) lett egy olyan ROM (43-as talán), amivel ez a probléma megoldódott, szuperül működött a teló (a memóriakezelési kálváriáról bővebben az 1S topicban olvashattok). Nekem nem is volt gondom vele amíg tönkre nem ment, de az már egy másik történet.
Majd kijött a 2-es (pont akkor amikor döntenem kellett, hogy új 1St vagy 2-est kapok gariban, utóbbit minimálsi ráfizetéssel), gondoltam a 4G, a szebb külső és bár csak továbbra 1 giga ellenére legyen a 2-es. Minden szépnek és jónak tűnt. Reméltem, hogy ha már az 1S-nél sikerült megoldani a memóriakérdést, a 2-esnél a 4.3 helyetti 4.4.4-es android főverzió a V5 helyetti V6 MIUI miatt is már nem lesz topic. Erre tessék, a Xiaominak sikerült belelépnie ugyanabba a folyóba. A gyakorlatban nem olyan brutálisan jelentkezik ugyan a jelenség mint az 1S esetében, azaz nem zár be futó programokat használat közben "csak" háttérben lévőeket ha egy ideig nem használod. Bosszantó továbbá, hogy néha nagyon belassul (pl a launcherre is várni kell). Remélem nem kell várni annyit mint az 1S esetében, hogy ezeket az optimalizálási feladatokat elvégezzék, mert szerintem csak ennyin múlik, azaz megint félkész ROM-mal adtak ki egy telefont. Nem hiszem el, hogy 1GB ennyire kevés.
Félelmem persze, hogy a 2GB-os verzió piacra kerülésével az 1GB-os verzió ROM problémák orvoslásának prioritása a béka fenek alá kerül. Az 1S esetében is a polgárháborús hangulat és a rengeteg negatív visszajelzés hozta meg az áttörést.
Szubjektív véleményem azonban még mindig az, hogy ebben az árkategóriában a legjobb vagy talán az egyetlen DUAL SIM telefon mely sokféle alapelvárásomnak (HD kijelző, 4G, micro SD, FM rádió stb.) megfelelt.

[ Szerkesztve ]

(#26) kcsa válasza Blyan (#5) üzenetére


kcsa
veterán

Ennyire nem vagyok perverz ;]

(#27) nemlehet


nemlehet
őstag

Szerintem az 1 giga ramos Redmi 2-t nem kellett volna kiadni. A 2 gigás már teljesen rendben van, kb a kompromisszummentes középkategóriás telefon. Mondjuk a kamera szerintem egyáltalán nem rossz, kicsit leszólja a cikkíró pedig 3x ennyibe kerülő készülék sem csinál sokkal jobb képeket. Persze én nem vagyok fotós, de kinagyítva belezoomolva is teljesen vállalható a legtöbb kép. Főleg, hogy éjszakaiak sem full rosszak, pedig ott sok telefon elvérzik

Amúgy vicces a linkelt oldal, 40% kedvezmény 320 dollárról leárazva :D Bakker annyiért már Mi3-at esetleg 4-et lehet venni akciósan, kicsit bullshit szagú az "eredeti ár"

Nekem MTK Redmim van és érdekes, hogy azt a verziót nem érinti a RAM bug. Sima gyári ROM-al néha 500 mb feletti szabad ramom van. A zenelejátszó emlékeim szerint csak a komolyabb játékok alatt záródott be, de ott se mindig.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#28) hemaka


hemaka
nagyúr

A 16GB/2GB változatot tényleg érdemes lehet megvárni. :)

(#29) Tomi_Ohl


Tomi_Ohl
veterán

1. Van 2GB RAMos verzió
2. Nem tudom, itt hogy van, de az 5.2.13 szörnyen szar volt memóriakezelésben Mi3-mon...

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#30) Csapoati válasza hemaka (#28) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Attol fugg mennyiert. Jo aron engem is erdekelni fog majd, mert tetszetos a keszulek.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#31) maggi1886076


maggi1886076
addikt

Saját tapasztalat alapján, egész jó kis teló!

Asus Zenfone 2 551ML + Xiaomi Band Dropbox 54,88Gb Regisztráció: http://db.tt/aqH19dqW Flickr képek: http://www.flickr.com/photos/101977039@N08/

(#32) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Jó teszt :R

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#33) maximilian4 válasza battag (#25) üzenetére


maximilian4
addikt

Valószínűleg elég sokat segítene, ha leírnád a miui nemzetközi forúmba, vagy a xiaominak a tapasztalt hibát.

Maxi

(#34) tothmaxy182


tothmaxy182
őstag

Asszonypajtinak nézek telefonokat max 50ezerig. Most két külön telefont használ, vodás és t-s kártyával. valószínűleg a Redmi2 lesz a befutó, de mindenképpen megvárom a 2 gigás verziót. Persze kérdés mennyibe fog kerülni.
Hardveraprón a sima Redmi2 44-45ezerért kapható, a 2 gigás verzióhoz pedig az van írva, hogy márciustól lesz kapható, ár még nincs. Szóval majd meglátjuk.

Minden szavam magánvélemény!

(#35) Viktor0610 válasza nemlehet (#27) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Én sem értem, hogy egy ZTE V5 mellett (mert ez ugye valahol annak az ellenfele volna) minek adtak ki egy 1 giga memóriával szerelt verziót, főleg, hogy ismertek voltak a korábbi hasonló memóriamennyiséggel szerelt készülékek ilyen gondjai. :F

Mindegy, majd megnézzük a két gigabájt memóriás verziót. :)

Samsung Galaxy A54

(#36) oszi666


oszi666
őstag

Azert durva. A galaxy s3 szinte ugyanilyen hardwareral harom eve mrg csucsmodellnek szamitott, ami "olyan bika eros hogy tenyleg csak a leghacebb felhasznalok tudjak kihasznalni a teljesitmenyt" modt meg max eros kozepkategoria.

[ Szerkesztve ]

It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

(#37) Borosz válasza battag (#25) üzenetére


Borosz
senior tag

Valahogy én sem értem ezt... Én még mindig Defy-t használok WIUI (WajkIUI) ROM-al és pengén megy, gyors és teszi a dolgát. Nem lépked ki alkalmazásokból. 512M RAM, 1GHz egy mag. Szóval szerintem a Xiaomi talán akkor lehet majd megfelelő vetélytárs, ha ilyen szarvas hibákat nem követ el: kiadni egy V2-es készüléket ugyanazokkal a hibákkal. Persze biztosan ez sem új dolog a nap alatt és más gyártó is elkövette már, de olyan rossz érzés, ha ilyen jellegű csalódások érik a lelkes MIUI tábort. A vége sok esetben az elpártolás lehet.

[ Szerkesztve ]

(#38) atike


atike
nagyúr

....nem lesz az rossz... Legalább kapható... :) 1-2 év és odavernek a nagyoknak ők is...

(#39) zaskar


zaskar
senior tag

Ebből a telefonból több verzió is van forgalomban, már ami az LTE sávokat illeti? A specifikációban feltüntettétek ugyan a 800 MHz-et is, de én bárhol néztem eddig a telefon adatait, a 800 nem szerepelt, csak az 1800. Márpedig itthon - pl. a Telekom 4G hálózata - 1800-at és 800-at is használ, tehát nem mindegy annak, akinek T-s LTE csomagja van...

(#40) nemlehet válasza zaskar (#39) üzenetére


nemlehet
őstag

Itt elég nagy a kavarás, azért a kínai webshopok elég pontatlanok tudnak lenni. Az MTK hongmin pont azért volt jó, mert megy rajta a 800 Hz. Tudtommal a S400-as verzión is ment. Szóval nem hinném, hogy ezen ne menne. Amúgy ezt a SoC-nak vagy az antennának kell támogatnia?

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#41) zaskar válasza nemlehet (#40) üzenetére


zaskar
senior tag

Bár nem vagyok túlságosan jártas a témában, de szerintem a SoC-nak kell támogatnia. Egyébként úgy veszem észre, hogy a kínai webshopok egyre jobban kezdenek odafigyelni a részletekre, amelyik telefonnál van 800/1800 is, az feltüntetik. Tudják, hogy sokan rendelnek EU-ból, és igyekszenek pontosabb adatokat megadni. Viszont ennek ellenére sincs olyan túl sok kínai modell még, ami mindkét sávot támogatná, de fokozatosan nő a számuk.

(#42) fi:zi'k


fi:zi'k
nagyúr

Egész hamar jött a teszt, bár én vártam volna 2 GB-os verzióra.
Asszonynak tuti ez lesz, csak legyen már elérhető végre.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#43) BlueSteel


BlueSteel
tag

Sziasztok. Egy kis segítséget kérnék: az új Xiaomi Redmi 2 telefonom a következő problémát produkálja: a kijelző alatti gombok közül a baloldali lenyomására a következő szöveg jön fel: com. android.systemgui alkalmazás leállt. Mit jelent ez és mit lehet tenni ennek megoldására?

(#44) Graphics válasza BlueSteel (#43) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Honnan vetted? :)

Ha kinti modell ,akkor kezdj neki a frissítésnek.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#45) Penguin95


Penguin95
senior tag

Kár a memóriáért. Ezt így nem kellett volna kiadni, elég lett volna a 2 GB-os verzió. Illetve azt a mai napig nem bírtam felfogni, miért kellenek piros gombok, és miért kell spórolni a világításon? Ezen hibák nélkül egy nagyon jó középkategóriás telefon lehetne, Így sem olyan rossz, de azért na.

(#46) Klara_ válasza kcsa (#14) üzenetére


Klara_
őstag

Csak a HM2014811 modellre (China Unicom) van multilang ROM:
4G Network FDD-LTE (B1 / B3); TDD-LTE (B41: 2555-2575 MHz)
3G Network WCDMA (900 / 1900 / 2100 MHz)
2G network GSM (900 / 1800 MHz)
Mast nem erdemes itthonra venni.
A tesztben a specifikacioknal az halozatok ossze vannak omlesztve, ilyen modell nincs. Itt a gyari honlap a 3 verzioval ami letezik.

[ Szerkesztve ]

(#47) kcsa válasza Klara_ (#46) üzenetére


kcsa
veterán

Gyanítottam hogy nem küldenek már ide wcdma 850-est. Köszi a megerősítést. Már csak LTE800 kellene, és hibátlan lenne :)

(#48) BlueSteel válasza Graphics (#44) üzenetére


BlueSteel
tag

Minideal.net-ről rendeltem. Az általad linkelt oldalon található stabil rom van rajta. A MULTI ROM-ot telepítsem fel? (A segédletben található egy ilyen, hogy telepítés előtt mentés ajánlott. Arra van valahol egy leírás esetleg?)

Előre is köszönöm a segítséget. :R

(#49) Graphics válasza BlueSteel (#48) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Mindenképp próbáld meg a másik ROM-ot is ,vagy egy gyári beállításra való visszaállást :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#50) babkukta


babkukta
senior tag

Tetszenek a Xiaomi készülékek, mármint a szoftver, és az ár/érték arány, de pl ez külsőre pont nem, mint ahogy az előd sem. Remélem minél hamarabb eljut a szerkesztőségbe egy Mi Note/Pro készülék

Üdvözlettel, Tibi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.