Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) Linda1


Linda1
aktív tag

Ha jól látom, ez a 811-s és ráadásul a 2 Gb-s.

A Minideal-ről.

[ Szerkesztve ]

(#552) helixP


helixP
nagyúr

Még egyszer mondom: nem ennyire súlyos a helyzet, hogy ne lehetne jól használni ezt a telefont.
Az android szépen be tudja osztani magának a Ram-ot. Amúgy sem értem mért kéne iGO mellett Youtubenak, egy 48 megnyitott lapos Chrome és 5 db 3+D-játéknak egymás mellett futnia.

Félre értés ne essék, persze: minél több Ram annál jobb, de ez is egy teljesen jól használható cucc.

(#553) Gépötty


Gépötty
senior tag

Na akkor 1GB tapasztalatok.
FB, hozzá chat, gmail, gyári böngésző (olyan mintha az is chrome alapokon lenne), és feltettem mellé a Chrome-ot is, mert a beágyazott videókat nem szereti megnyitni. Nem akartam a FB klienst, két hét után megadtam magam, és próbából telepítettem. Sokkal gördülékenyebb lett, igaz addig se laggolt sokat, viszont most még kevesebbet. Gyári böngészővel sem volt baja streetview-val mászkálni az utcákon, pedig az az asztali gépem is zavarba hozza néha, de ha három négy oldal meg van nyitva, akkor már beszaggat néha a Soundcloudról streamelt zene. Volt olyan is, hogy bezárta a Soundcloudot, ez valami FB-re linkelt oldal megnyitása közben történt. Amúgyis baja van a Distractify-szerű oldalak kezelésével, meg úgy egyáltalán a sok gif bannerrel, amiknél eléggé lelassul. Ezeket ráadásul bezárni sem nagyon lehet, míg be nem töltődnek teljesen, szóval inkább nem is kattintok rájuk.
Szabad memóriából 100-250 közötti a tipikus érték, de 300-nál sosem láttam többet teljes ürítés nélkül.
Ellenberger a memóriakezelést egyáltalán nem értem. Az első három pár napja, az utolsó kép most készült, miközben ezt írom, várom a megfejtéseket:

Amúgy használni elég jó, de van pár furcsasága. Szeretném például, ha a csendes üzemmód nem csak a csengő- és üzenetjelző hangokat némítaná, hanem az egyéb jelzéseket is, mint a töltő csatlakoztatása. Azt sem értem, miért nem lehet az autós kihangosítóval pároztatva, külön definiálni a csengetés és beszélgetés hangerejét. A telefonkönyvben hiába jelöltem be a saját telefonkönyvet, egy idő után betölti az összes gmail-ben mentettet is, '82-től napjainkig. Lényegében ilyen apró, egyenként (és eddig összességükben is) túlélhető apróságok keserítik meg az együttélésünk. Friss még a dolog, adok neki esélyt - meg magamnak is, mert Symbianról váltottam, ez a rendszer még elég ismeretlen a számomra.

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#554) Gépötty válasza Gépötty (#553) üzenetére


Gépötty
senior tag

Nyomtam egy memória-ürítést, 220-ról 250MB fölé ment a szabad hely, és így néz ki most a statisztika:

Tényleg halvány lila fingom nincs, mit jelenthetnek a képen látható csíkok, színek, százalékok.

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#555) ZolkoW válasza balika011 (#543) üzenetére


ZolkoW
őstag

picit beleolvastam a MIUIhu fórumba, de egyelőre mégis inkább itt kérdezek:
ha jól értem, a 2/16-os Redmi 2-re még nincs sem 6-os MIUI gáyri ROM, sem főzött? és az 1G-shez valók meg nem mennek rá, igaz?
Ez vélhetően megváltozik, amint eltelik egy kis idő, és terjedni is kezd ez a változat, vagy ígyjárás van, és ki tudja mi lesz?
Mert eközben meg mintha a Note 4G-re lenne friss szoft, és egyelőre a kettő telefon között hezitálok.
Persze nagyon nem egy kategória, de úgy képzeltem, hogy kezdenék a kisebbikkel, aztán ha napi használatban is bejön a MIUI, akkor vagy Note-ra cserélném, vagy akár valamelyik izmosabb gépre (a Redmi is családban maradna, megvolna már a helye), de ez kicsit boríthatja a tervet. Nem azért, mert a heti frissítés a fétisem, csak jobban érezném magam, ha tudnám, hogy akár magyar hozzáértő emberek kézben tartják az ügyet, és kijavítják, ha valami gond van.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#556) balika011 válasza ZolkoW (#555) üzenetére


balika011
senior tag

De jó rá.
HM2014811 <-> HM2014813: Más a modem, más fw kell rá.
Sima <-> Extended Edition: Más a nand+ram combo chip, de ugyan az a rom megy rá.

A hackelés nem károkozás másnak, hanem valamit úgy használunk, ahogy arra készítésekor nem gondoltak.

(#557) Upo válasza ZolkoW (#555) üzenetére


Upo
addikt

Ezt nem értem, hol olvastál ilyeneket? Eleve miui 6-ossal adták ki, 5-ös nincs rá. A 6-os miui a legfrissebb, valamit azért csak kell rátenni nem? ROM nélkül nem adnak ki telefont. Szép lenne ha csak egy mi recovery lenne rajta, kiveszed a dobozból és neked kéne valami romot vadászni vagy fordítani rá... :N

(#527) balika011 , (#530) solfilo: A 818 az a SA változat (South Asia), a kínai lapon nincs rajta, Pakisztán, Indonézia, szigetvilágok és erre a környékre való, találkoztam olyan indiaival is akihez ilyen került. Reklamáltak is a hivatalos mi fórumon, de megnyugtatták őket hogy hardveresen azonos a 811-el, nyugodtan használhatja 811 szoftverrel is, a nyelvi támogatásban különbözik a 818-as rom a 811-től.

[ Szerkesztve ]

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#558) Upo válasza Upo (#557) üzenetére


Upo
addikt

Sőt:

"HM2014814 - HM2014819 is for other countries. HK/Taiwan/Singapore/Malaysia/India/Indonesia

The only difference is the network bands, minor software differences and some have Sharp screen, while others have AUO screen. According to Chinese miui forums the Sharp screen is better but you can't know which one you are going to get. Type *#*#6484#*#* in dialer to find which screen you have."

és ezekre mind jó a 811-es rom is.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#559) balika011 válasza Upo (#558) üzenetére


balika011
senior tag

"The only difference is the network bands" Azaz más a frekvencia?!
Sharp kijelző az 1S-ben is jobb volt. Nekem Sharp 1S volt, az sima IPS, nem OGS, de szebb volt a színe mint a Redmi 2-ben az AUO OGS.

A hackelés nem károkozás másnak, hanem valamit úgy használunk, ahogy arra készítésekor nem gondoltak.

(#560) Upo válasza balika011 (#559) üzenetére


Upo
addikt

Ez mondjuk érdekes, ezt egy user írta nem a xiaomi, a 811 developer romra írták hogy felteheti a másikra is (kivéve 813), akkor abban lenne támogatás a többféle hardverhez? Vagy ugyanaz a hardver és a szoftver állítja be a bandeket?

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#561) ZolkoW válasza Upo (#557) üzenetére


ZolkoW
őstag

A heti frissítés topicban nem volt felsorolva a Redmi 2, vagy csak félreolvastam.
Akkor kezd tisztulni a kép, tehát 811 és 813 is létezik 1 és 2G RAMmal?

Köszi, Balika, neked is! :R

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#562) hbarnabas01 válasza ZolkoW (#561) üzenetére


hbarnabas01
tag

Így igaz... vagyis hát 811-et élő ember még nem látott 2 GB RAM-mal, de nekem pl. 813-as 2/16 van, szóval ez biztosan létezik :) Lassacskán elvileg jön majd a 811 is 2/16-os verzsönben.

[ Szerkesztve ]

(#563) balika011 válasza hbarnabas01 (#562) üzenetére


balika011
senior tag

Ha már neked az van, el tudod nekem küldeni a /proc/cmdline tartalmát?

A hackelés nem károkozás másnak, hanem valamit úgy használunk, ahogy arra készítésekor nem gondoltak.

(#564) hbarnabas01 válasza balika011 (#563) üzenetére


hbarnabas01
tag

Ment privát.

(#565) Pgabor79 válasza hbarnabas01 (#562) üzenetére


Pgabor79
aktív tag

Most akkor megfelelő kis hazánkban a 813-as is? Nekem igazából édes mindegy hogy van-e 4G vagy sem, bőven elég a 3G-is, tehát ez nem szempont nálam!

(#566) hbarnabas01 válasza Pgabor79 (#565) üzenetére


hbarnabas01
tag

Szolgáltatótól függ. Az #512-es hozzászólásba bemásoltam balika elemzésének összefoglalóját a témáról.

(#567) balika011 válasza Pgabor79 (#565) üzenetére


balika011
senior tag

Meg. Sőt! Jobb.

[ Szerkesztve ]

A hackelés nem károkozás másnak, hanem valamit úgy használunk, ahogy arra készítésekor nem gondoltak.

(#568) Linda1 válasza Linda1 (#551) üzenetére


Linda1
aktív tag

Semmi hozzászólás???

(#569) balika011 válasza Linda1 (#568) üzenetére


balika011
senior tag

Hol látod azt, hogy 2gb-os?

A hackelés nem károkozás másnak, hanem valamit úgy használunk, ahogy arra készítésekor nem gondoltak.

(#570) Linda1 válasza balika011 (#569) üzenetére


Linda1
aktív tag

A 2Gb-s mellékelt fotója.
Lehet olyat, hogy odarakják az 1Gb-s fotóját...??? Ha igen, ez nem fair.
Most látom csatoltak hozzá egy videót is, elég jó képeket lő, kiszedte az aksiát, de ott 813-t írt rajta... Ez már eléggé zavaró, ez a kavarodás!!!

[ Szerkesztve ]

(#571) balika011 válasza Linda1 (#570) üzenetére


balika011
senior tag

Majdnem ugyan úgy néz ki a kettő. De miért nem jó neked a 813?

A hackelés nem károkozás másnak, hanem valamit úgy használunk, ahogy arra készítésekor nem gondoltak.

(#572) solfilo válasza balika011 (#571) üzenetére


solfilo
veterán

Mert a román Orange hálózat használ 900 MHz-es 3G-t, mint nálunk a Vodafone.
#521-#523

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#573) Linda1 válasza solfilo (#572) üzenetére


Linda1
aktív tag

Igen, köszi.
Akkor szünet még.... és türelmesen(metlenül) várunk...

(#574) balika011 válasza Linda1 (#573) üzenetére


balika011
senior tag

Akkor a 811, 812, 817, 818, 819 vagy 821 kell neked :(((

A hackelés nem károkozás másnak, hanem valamit úgy használunk, ahogy arra készítésekor nem gondoltak.

(#575) Linda1 válasza balika011 (#574) üzenetére


Linda1
aktív tag

Most még jobban össze akarsz zavarmi???? Ezt én kellene kérdezzem tőled, te vagy a szakérző, én csak kívámcsiskodom...
Szerintem a 811-s!!!

Ja és szándékosan kihagytad a 813-t...Amúgy hány féle van belőlük? Minden időzónára, vagy kontinensre más és mást csináltak... Érdekes hozzáálás. :Y

[ Szerkesztve ]

(#576) hbarnabas01 válasza Linda1 (#575) üzenetére


hbarnabas01
tag

Úgy tudom, hardveres szempontból kétféle létezik:
egyik csoport: 811, 812, 817, 818, 819, 821

és a másik csoport: 813

Az első csoport csak szoftveresen más, ezért elvileg kompatibilisek, a 813-ban más a rádiós rész, ezért nem megy rá a többinek a ROM-ja.

Szerintem kár variálni, neked a 811 tuti jó, a többivel nem érdemes foglalkoznod.

[ Szerkesztve ]

(#577) balika011 válasza hbarnabas01 (#576) üzenetére


balika011
senior tag

Szoftver szinten nem lehet őket megkülönböztetni. Annyival másabb a 813, mint a többi, hogy más a modem és annak az fw-je. Ettől eltekintve, rámegy a többi rom.

A hackelés nem károkozás másnak, hanem valamit úgy használunk, ahogy arra készítésekor nem gondoltak.

(#578) Linda1 válasza hbarnabas01 (#576) üzenetére


Linda1
aktív tag

Ja, csak egy baj van, hogy még nem kapható...és ki tudja mikor lesz... :F

(#579) Gépötty


Gépötty
senior tag

811 - 1GB.
Ma frissítette magát a Soundcloud alkalmazás, közben FB-ról megnyitottam egy YT videót. Kivártam, hogy mit tud vele csinálni: pár pecig akadozgatott, majd bejelentette, hogy leállt a Fb alkalmazás, és felkínálta a vár/bezár/jelent opciókat, amikből nem is lehetett választani, mert nem reagált semmire. Még makkant vagy három kockát a videó, aztán újraindult a telefon. Az egész kb. öt perc volt.

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#580) Gépötty


Gépötty
senior tag

Picit off, csak érdekességképpen írom le:
Pár nappal ezelőtt bekapcsolva maradt a mobiladat-forgalom, ma reggel pedig erős meglepetésemre már nem tudtam használni. Szinte állandóan wifi-közelben vagyok, ilyenkor pedig nem mobilon forgalmaz, amikor pedig utoljára bekapcsoltama mobiladatot, még 0,93GB felhasználható adatmennyiséget írt. 2-3 nap alatt elfogyott volna? A hálózati teszt ezt jelezte, miközben az adatforgalom-mérő 94,3MB-ot mutatott egész hónapra - ez kb. reálisnak is tűnt.
Nyilván az én hozzá nem értésem is benne van, és az is igaz, hogy a hálózati teszt is alaposan félrevezetett, de a lényeg, hogy végre sikerült kitalálnom, hogy a UPC-kártyám APN beállításai valahogyan átállítódtak a másik slotban lévő Telenor kártyáéra. Ne kérdezzétek hogyan, az 100%, hogy nekem sem időm, sem idegrendszerem nincs ezzel játszani, biztosan nem állítgattam el (és akkor is miért Telenorra, mikor a pucc Vodán nyomja?). Nem, a kártyákat sem cseréltem meg. X-atka.
Ezzel együtt öröm, hogy már két napja nem állt vissza a telefonkönyv 'teljes' beállításra, hanem maradt a telefon saját tárolóján, ezt eddig állandóan át kellett böködni.
Ha még arra is rájövök, hogyan kell azt beállítani, hogy az automatikusan bekapcsoló 'Csendes' üzemmód alatt kussoljon, ha bedugom a töltőt, szinte teljesen elégedett leszek :)

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#581) Linda1


Linda1
aktív tag

Va egy jó hírem, rákérdeztem online a Minideal-n a 2gb-ra és azt mondták ,hogy a 811-s. Tessék megnyugodni, tehát VAN 811-s , 2gb-s :K

[ Szerkesztve ]

(#582) vicces1


vicces1
aktív tag

Sziasztok!
Kedvesemnek, megjött tegnap a Redmi 2 pro (4napos szállítás DHL) ez a 813 verzió.
Ma reggel már minden klafa, de a tegnapom ráment, mire megtaláltam a megfelelő ROM-ot MI2Ss-es fórumtársaimnak köszönhetően :K
Addig leizzadtam 5x, nem értettem, miért nem megy fel rá semmi, csak a kínai stabil.
Nagyon jó kézbe venni ezt a telót! Úgy hogy nekem ugye Mi2s van.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi2s, Mi4c, Mi5s plus

(#583) tachikoma válasza Linda1 (#581) üzenetére


tachikoma
aktív tag

Persze, hogy azt mondták. Nem a saját pénzük ellenségei... ;)
Aztán megint más kérdés, hogy ha kifizetted és megjön, akkor mi lesz a dobozban...

(#584) Linda1 válasza tachikoma (#583) üzenetére


Linda1
aktív tag

Hát ez is meglehet!!!
De úgy tettem fel a kérdést, hogy a 813-s, vagy a 811-s...??? Nem volt honnan tudja, hogy engem melyik érdekel...és rávágta, hogy 811-s.
Dehát, ha webshopból veszed, mindig zsákba macska...
Vicces1, akkor ez melyik is?
Áh, már látom...

[ Szerkesztve ]

(#585) vicces1


vicces1
aktív tag

Linda1 813

Ja még annyi, hogy a fenti kép mindent elárul az eladóról, nekem 194usd volt DHL+v.bizt-al.
Van raktáron, és már kiszórták az előrendeléseseket, küldik 1-2 nap után, legfeljebb rá kell írni a support-ra, ha 1 nap után, még nem adtak tracking-et.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi2s, Mi4c, Mi5s plus

(#586) trebrona válasza vicces1 (#585) üzenetére


trebrona
nagyúr

IMEI számot ki szokás takarni...

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#587) Dexter-2000


Dexter-2000
őstag

megjött mai nap a redmi 2 telóm.
8Gb-os verzió.
1. kérdés magyarosítani hogyan tudom?
2. kérdés play store itt hogyan működik? csak az ikon más? mert ha megnyitom elégé eltérő a dolog...

Szépnapot!

(#588) Departed válasza Dexter-2000 (#587) üzenetére


Departed
őstag

Magyarosítani? Tegyél rá egy kis erős pistát. :P Magyarítás a szó amit kerestél. ;)

(#589) Razzul válasza Departed (#588) üzenetére


Razzul
senior tag

Ha megkínálom gyulai kolbásszal, meg egy kis házival az nem teszi meg?

Stat crux dum volvitur orbis

(#590) Departed válasza Razzul (#589) üzenetére


Departed
őstag

De, úgy még jobb lesz! :D

(#591) vicces1 válasza trebrona (#586) üzenetére


vicces1
aktív tag

Na ja. Majd most imádkozhatok!

Xiaomi Mi2s, Mi4c, Mi5s plus

(#592) vicces1 válasza Dexter-2000 (#587) üzenetére


vicces1
aktív tag

Velem ellentétben neked ez jó lesz, ha fejlesztőit teszed fel, akkor sd-re másold és nevezd át update.zip -re és MiRecovery-ból telepítsd esetleg előtte-utánna full wipe, aztán mehet a belakás.

[link]

Xiaomi Mi2s, Mi4c, Mi5s plus

(#593) Dexter-2000


Dexter-2000
őstag

na megvan minden köszi, megkentem erőspistával az segített :B
még annyi hogy van 1-2 app amit nem tudok letörölni, azokat elrejteni hogyan tudom?

Szépnapot!

(#594) hege21 válasza vicces1 (#582) üzenetére


hege21
senior tag

Megosztod velünk melyik volt az a rom a mi a 2gb verzióra is ok :) :R

Pixel 4A 5G fehér eladó

(#595) balika011 válasza hege21 (#594) üzenetére


balika011
senior tag

Igazából az összes, csak szedd ki belőle a modem fw frissítését.

A hackelés nem károkozás másnak, hanem valamit úgy használunk, ahogy arra készítésekor nem gondoltak.

(#596) hege21 válasza balika011 (#595) üzenetére


hege21
senior tag

Erre gondolsz?És csak simán törlöm?
system\vendor\modemconfig

Észrevenni a +1gb,langolás szempontjából?

[ Szerkesztve ]

Pixel 4A 5G fehér eladó

(#597) balika011 válasza hege21 (#596) üzenetére


balika011
senior tag

A "/META-INF/com/google/android/updater-script"-ben:

Ezt:
getprop("ro.product.device") == "HM2014811" || abort("This package is for \"HM2014811\" devices; this is a \"" + getprop("ro.product.device") + "\".");
Csere erre:
getprop("ro.product.device") == "HM2014811" || getprop("ro.product.device") == "HM2014813" || abort("This package is for \"HM2014811\" and \"HM2014813\" devices; this is a \"" + getprop("ro.product.device") + "\".");

Ezt a sort:
package_extract_file("firmware-update/NON-HLOS.bin", "/dev/block/bootdevice/by-name/modem");
meg törlöd.

[ Szerkesztve ]

A hackelés nem károkozás másnak, hanem valamit úgy használunk, ahogy arra készítésekor nem gondoltak.

(#598) pasig


pasig
csendes tag

Üdv
Hátlapot lehet venni külön?Kapnék egy rózsaszint de azt azért mégsem akarok.Ha lehet, hogy kell rákeresni mert nekem mindig csak tokokat dob ki.

(#599) trebrona válasza pasig (#598) üzenetére


trebrona
nagyúr

Például.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#600) vicces1 válasza hege21 (#594) üzenetére


vicces1
aktív tag

813-ra [link]
811-re [link]

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi2s, Mi4c, Mi5s plus

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.