Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) solfilo válasza balika011 (#348) üzenetére


solfilo
veterán

Akkor tehát a 3G pipa városokban kb, mert a 811 és a 813 is tudja a WCDMA 2100 MHz-et.

4G (mind FDD):

800 MHz - B20
1800 MHz - B3
2100 MHz - B1
2600MHz - B7

Magyarországon:
Telenor: B3 /// Wikipedia - List of LTE networks
T-Mobile: B3, B7 és B20 /// Wikipedia - List of LTE networks
Vodafone: B7 és B20 /// appleblogról

Redmi 2 variációk:

HM2014811 Is "China Unicom 4G Dual-Sim Version". It Supports These Network Bands/Frequencies:
4G Network : FDD-LTE (B1 / B3); TDD-LTE (B41: 2555-2575 MHz)

HM2014813 Is "China Mobile 4G Dual-Sim Version". It Supports These Network Bands/Frequencies:
4G Network : TDD-LTE (B38 / B39 / B40 / B41: 2555-2655 MHz); FDD-LTE (B3 / B7)

Fentieket ha jól értem, akkor

3G: kicsit jobb a 811-es China Unicom, mert tudja a Vodafone alacsony népsűrűségű területeken használt 900MHz-ét (2100 MHz-et mindkét típus tudja)

4G: jobb a 813-as China Mobile, mert a 811-en a Vodafone 4G/LTE nem fog menni, hiszen az B7 és B20.

Tehát akkor miért is nem ajánlott típus a 813? Vagy valamit nem veszek észre, ami nyilvánvaló?

Természetesen az egész fejtegetésnek akkor van értelme, ha a #347-ben közölt specifikációk igazak.

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#352) mobileman válasza solfilo (#351) üzenetére


mobileman
aktív tag

Egyet kifelejtettél, hogy nem lesz rá hivatalos rom, hegesztett sz@rokat kell hozzá mókolni..

BMW navigáció szerviz-» https://www.bmwmodulszerviz.hu

(#353) solfilo válasza mobileman (#352) üzenetére


solfilo
veterán

Ez pénteki multilang, ez nem jó ROM? link

nyelvnél írja:
Hungarian (vagyula, miui.hu) - Report Bugs - CHANGELOG

mod: bár most nézem, ez unofficial, ez a gond, igaz?

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#354) balika011 válasza mobileman (#352) üzenetére


balika011
senior tag

Mármit miuihu? Az lesz, csak kérni kell! :D :C
Majd szólok Gyulának, hogy rakja ki a 11re és a 13ra is.

(#353) solfilo:
A xiaomi.eu már nem fér hozzá a miuihu repóhoz! :P
(Amúgy ez a lista is hibás! :D)

[ Szerkesztve ]

A hackelés nem károkozás másnak, hanem valamit úgy használunk, ahogy arra készítésekor nem gondoltak.

(#355) solfilo válasza balika011 (#354) üzenetére


solfilo
veterán

Jaa, ez nem tud magyarul? :DDD

mod: Akkor egy kérdés, hogy jól értem e:

Ha kell a Vodafone 3G falun, akkor 811, ha kell a Vodafone 4G, akkor 813? Amihez csak hegesztett ROM-ok vannak? Az egész csak azért kérdés, mert lehet átnyargalok UPC hálózatba, ők meg Vodát használnak, ha jól tudom. Ha jól értem, akkor viszont el is dőlt ROM helyzet nélkül is, mert fontosabb, hogy nagyobb legyen a 3G lefedettségem, mint hogy LTE képes legyen a telefon.

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#356) solfilo válasza balika011 (#354) üzenetére


solfilo
veterán

Azt már írta más is, hogy ez a lista hibás, de mi a hiba benne? Azt még mindig nem írta senki! :DDD

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#357) balika011 válasza solfilo (#356) üzenetére


balika011
senior tag

Pl.: A cancro az a Mi Note is.

A hackelés nem károkozás másnak, hanem valamit úgy használunk, ahogy arra készítésekor nem gondoltak.

(#358) solfilo válasza balika011 (#357) üzenetére


solfilo
veterán

Lassan oszlik a köd a fejemben, köszönöm mindenkinek a türelmet! :R

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#359) feregabo válasza solfilo (#351) üzenetére


feregabo
csendes tag

Köszi, hogy tiszta vizet öntöttél a pohárba :)
Ez már egyébként érthető és átlátható is. Remélem tényleg így van.

mobileman: miért nem lesz hozzá hivatalos ROM?
Mit értesz hivatalos alatt?

(#360) solfilo válasza feregabo (#359) üzenetére


solfilo
veterán

Készpénznek ne vedd, az is csak egy fórumból van. ;)
Én is a 811 WCDMA-sat fogom venni, biztos ami tuti.

Meg az nem világos még nekem, csak nem írja senki sehol, hogy most adott készülékek egyszerre támogatják e az írtakat, vagy pl a 813-asnál van egy csak TDD-s, ill csak egy FDD-s. Mert ha utóbbi, akkor az okozhatott félreértést és akkor az egész írásom csak félrevezetésre jó. :B

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#361) Upo válasza feregabo (#359) üzenetére


Upo
addikt

Hivatalos amit a xiaomi csinál, a 813-hoz hivatalosan 3 nyelvű romot csinálnak, angol és 2 féle kínai. Állítólag van multilang is (magyarral), de az nem hivatalos. Ha van új hivatalos és a készítő megcsinálja a multit akkor van, ha nincs akkor nincs. A miui.hu-n írta vagyula hogy az ő romja nem megy 813-on csak a többin, de ha csinál rá akkor lesz az is.

Magyar szolgáltatói frekvenciák:

Telekom:
2G
900 MHz
1800 MHz

3G
2100 MHz

4G
1800MHz
és a legutóbb nyert: 1800-ra plusz sávszélesség
800 MHz
2600 MHz

Telenor:
2G
900 MHz
1800 MHz

3G
2100 MHz

4G
1800MHz
és a legutóbb nyert: 900 3G-re plusz sávszélesség
800 MHz
2600 MHz

Voda:
2G
900 MHz
1800 MHz

3G
900 MHz
2100 MHz

és a legutóbb nyert: 900 3G-re plusz sávszélesség
4G
800 MHz
2600 MHz
(nincs 1800-as 4G-jük!)

És a Digi nyert még 1800-as blokkot.

Előbb-utóbb ezek ki is fognak épülni, a 800-ra és 2600-r kiépítési kötelezettséget vállalt az összes szolgáltató, határidőt viszont nem tudok.
Érdekes még, hogy a voda 2600-on FDD és TDD blokkokat is nyert, a többi az mind csak FDD.

forrás

[ Szerkesztve ]

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#362) feregabo válasza Upo (#361) üzenetére


feregabo
csendes tag

Akkor 813-at addig angollal kell használni. Azt hol lehet amúgy megnézni, hogy milyen nem hivatalosok vannak rá (pl.magyarul)? Meg pl. CM rámegy-e? Vagy az egyáltalán nem készült redmi 2-höz?

(#363) Upo válasza feregabo (#362) üzenetére


Upo
addikt

pl. 4pda, a 811-hez van egy rakat,
MoKee | Unofficial от 10.03.2015
PACMAN ROM | Unofficial от 07.03.2015
CM 11 | Unofficial от 17.01.2015
Lewa OS5 | Unofficial от 08.02.2015
FIUI Beta 2.8.0 | Unofficial от 02.02.2015
Color OS 2.0 | Unofficial от 17.01.2015

a 813-hoz CM teszt verzió vagy mi.
CyanogenMod (CM11)
Тестовая сбока CyanogenMod 12

Hiába, az oroszok is 811-et használnak. A miui.com-on meg írták hogy ha 811-re való romot ráerőltetsz a 813-ra akkor menni fog csak nem lesz semmi térerő. Hétköznapi embernek nem való...

Recovery is több van a 811-re. Én a szoftveres dolgok miatt várok inkább a 811-re. Szarok a 2600-ra, 2100 van midegyik szolgáltatónak, nekem többet ér a gondmentesebb szoftverezés.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#364) Upo válasza solfilo (#360) üzenetére


Upo
addikt

813-as egyféle van, ha valamiben különbözik akkor már más a száma, 811-819-ig vannak (amit én találtam), de csak a 813 a különleges, mert az hardveresen más, a többi az hardveresen egyforma, csak szoftveresen különböznek, de a miui.com szerint a 811-es rom jó mindegyikre, csak a 813-ra nem mert a baseband rész hardveresen különbözik.
Az hogy melyik változat az meg rajta van a dobozon, ez az enyém:

Ez most 1 gigás, ha lesz 2-es 811 akkor cserélem.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#365) mobileman válasza feregabo (#359) üzenetére


mobileman
aktív tag

Upo a szakember ebben, már meg is írta a részletes kifejtését :D

BMW navigáció szerviz-» https://www.bmwmodulszerviz.hu

(#366) solfilo válasza Upo (#364) üzenetére


solfilo
veterán

Köszi!

Akkor a fenti fejtegetés helytálló, csak a ROM miatt mégsem ajánlható, ha jól értem. :)

solfilo

(#367) feregabo válasza Upo (#364) üzenetére


feregabo
csendes tag

Köszönöm a választ! Várom, hogy mi érkezik. Egyébként te mit tennél rá, ha 813-at kapnál? Tuti nem használnád?

[ Szerkesztve ]

(#368) Upo válasza feregabo (#367) üzenetére


Upo
addikt

Én elvagyok az angollal, most is úgy használom a telómat, de sokan vannak akik keresik a magyar nyelvet. De az is lehet, hogy valami mókolt multi rom lesz rajta, többen írták hogy olyan rommal kapták a 813-at. Kínai boltok szokása, hogy valami mókolt multilang romot rávadásznak, gyakran a magyar nyelv is olyan google fordítós, sokszor tele van hülye hibákkal, ami a gyárival nem lenne, aki meg nem ért hozzá az meg azt hiszi hogy a telefon gagyi (etotalk rom és társai, van ahol még külön fizettetnek is érte... :(( , ZTE V5-nél is 1.06 gyári romból csináltak 9.06 multi romot ami elég vacak, és még sorolhatnám). Kíváncsi leszek hogy a redmi2-nél mi lesz a helyzet

[ Szerkesztve ]

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#369) feregabo válasza Upo (#368) üzenetére


feregabo
csendes tag

Megérkezett xiaomiforsale-ről és szivattyú! A 813-as.

Nos, az a helyzet, hogy teljesen zöldfülű vagyok a témában. Eddig nem volt okos telefonom, meg most sincs, csak sokan javasolták. Ezt a feleségemnek vettem, mert a régi Galaxy mini-je már jelentősen elavult és néha vacakol is. (Az én buta telefonom nem avult el :) ) Csak e miatt kezdtem rápörögni a témára és már-már rászántam magam, hogy ha megjön az új telefon, magamnak is veszek egyet. Még a zenfone 5-ben vagy mi2s-ben gondolkoztam/om, de EU beszerezhetőség és ár/érték alapján ez tűnt a legjobbnak.

20-án adták fel (néhány napot kellett előtte várni, mert előrendelés volt) ma 13 óra körül megérkezett. Családi okok miatt nem volt időm kibontani, meg nem is mertem még, mert, hogy 813-as. (Kár, hogy ez gyakorlatilag nem sokkal a rendelés után tisztázódott itt a fórumon.) 49825 Ft-ot kellett fizetni érte. 160 EUR + 7.40 EUR az utánvétes postaköltség (GoPay-en keresztül fizetve 5.50 EUR lett volna a posta. Időközben 178 EUR-ra emelkedett a telefon ára, nem tudom, hogy azért-e mert ez már a 811-es vagy csak amúgy :) .
Szóval a fentiek miatt lesz egy kis idő, míg bővebbet mondhatok, pláne, hogy időhiányban vagyok. De megírom a fejleményeket. Lehet, a kérdéseitekre nem azonnal tudok válaszolni, de ha instrukciókkal elláttok és úgy kérdeztek, igyekszem válaszolni. Miuiandroidon nyílt egy topik, aki nyitotta 813-as-t vett és meg van elégedve, de nem sokat írt róla.

Egyébként ha ugyaninnen 1/8 Gigásat rendelek az 811-es?

(#370) Upo válasza feregabo (#369) üzenetére


Upo
addikt

Én a face oldalukon kérdeztem hogy milyent árulnak, ott írták. Ide is beírtam ebbe a topikba, nem kellett volna sokat visszanézni. Meg azt is írtam, hogy 1€-ért érdemes megvenni hozzá a plusz 1 év garanciát. Vagy azt is kértél hozzá? Nekem berakta a telefon alá az ajánlott termékek közé.

Az 1 gigás, ha jók a specifikációk, akkor 811-es kéne hogy legyen, mert 900MHz 3G-t írják, de én rákérdeznék a facebookon. Nekem pár óra alatt válaszoltak, én akkor írtam rájuk amikor már csicsikáltak, de ahogy felébredtek, válaszoltak.
Most van náluk ~este 10 óra, ha most bekérdezel akkor reggelre meglesz a válaszod.

Aúgy nem biztos hogy szivattyú a 813-as, azért kérdeztük, hogy első kézből legyenek tapasztalatok. Feleséged gondolom nem fog naponta 3 féle romot kipróbálni, csak egyszerűen használja. Ha van egy stabil rom rajta akkor nem hiszem hogy különösebb gondja lenne vele.

[ Szerkesztve ]

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#371) feregabo válasza Upo (#370) üzenetére


feregabo
csendes tag

"Ide is beírtam ebbe a topikba, nem kellett volna sokat visszanézni."
Ez elkerülte a figyelmemet, de az is lehet, hogy akkor még annyira nem vágtam a témát, hogy a mostaninál is sokkal kevésbé, akkor meg hiába olvastam volna.

Kibontáskor: EU dugó USB csatlakozóval, meg persze a kábel. Telefont tölti. Kínai leírás. Egyéb nincs a csomagban. Bekapcsoláskor magyar nyelvet ki lehet választani. WiFire felcsatlakozott.
+Garit utólag nem lehet megvenni hozzá?

Mi fiókot létre kell hozni?

(#372) mobileman válasza Upo (#370) üzenetére


mobileman
aktív tag

Az 1 gigás változat elérhető FDD változatban, ezzel nincs gond.. Rom is van hozzá normális magyar!

BMW navigáció szerviz-» https://www.bmwmodulszerviz.hu

(#373) qqcqqc válasza Upo (#370) üzenetére


qqcqqc
őstag

Nálunk otthon 2 db 1 gigás van. Az egyik magyar, a másik kínai beszerzés és koppra egyeznek.

(#374) mobileman válasza qqcqqc (#373) üzenetére


mobileman
aktív tag

Azért egyeznek koppra, mert a magyar beszerzés forrása is kínából ered :D Csak van, aki magyarosítja eladás előtt..

BMW navigáció szerviz-» https://www.bmwmodulszerviz.hu

(#375) qqcqqc válasza mobileman (#374) üzenetére


qqcqqc
őstag

A hazai az edigital-nál vett darab. Ez hivatalos magyarországi számlát, garanciát jelent.

(#376) mobileman válasza qqcqqc (#375) üzenetére


mobileman
aktív tag

Mint ahogyan az enyém is az ;)

BMW navigáció szerviz-» https://www.bmwmodulszerviz.hu

(#377) Fejvadi


Fejvadi
nagyúr

Élő Xiaomi Mi Launch 2015 - 11.30-kor
[link]

(#378) balika011 válasza Fejvadi (#377) üzenetére


balika011
senior tag

Neked is akad a stream?
Szerk: Totál halott.

[ Szerkesztve ]

A hackelés nem károkozás másnak, hanem valamit úgy használunk, ahogy arra készítésekor nem gondoltak.

(#379) Fejvadi válasza balika011 (#378) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Igen, le is áll sokszor, frissíteni kell.
Már megy rendesen, el is kezdődött.

[ Szerkesztve ]

(#380) Fooler89


Fooler89
őstag

Sziasztok

Én is csatlakoznék egy redmi 2-vel (2/16gb) a témához.
Jelenleg 5.4.17-es magyar szoftver van fent.
Nem nagyon értem ezt a global plusz multi lang romot. (ha valaki találna leírást róla jöhet a link akár privibe is)
wp-ről váltottam :)

Ha angolra váltanék lenne frissebb szoft?

[ Szerkesztve ]

(#381) GhanBuri Ghan


GhanBuri Ghan
őstag

13000 rúpia (~205 dollár) a Mi 4i? Annyiért jöhetne, valóban :)
(csak tudja az európai sávokat :) )

(#382) balika011 válasza Fooler89 (#380) üzenetére


balika011
senior tag

811 vagy 813?

A hackelés nem károkozás másnak, hanem valamit úgy használunk, ahogy arra készítésekor nem gondoltak.

(#383) Fooler89 válasza balika011 (#382) üzenetére


Fooler89
őstag

813-as

(#384) feregabo


feregabo
csendes tag

Itt egy pár kép, ha valakit érdekel.

(#385) balika011 válasza feregabo (#384) üzenetére


balika011
senior tag

Tipp: Hangerő le + bekapcs = Képernyőkép

A hackelés nem károkozás másnak, hanem valamit úgy használunk, ahogy arra készítésekor nem gondoltak.

(#386) ATM_automata


ATM_automata
őstag

Sziasztok,

Telefon vásárlás előtt állnék. Létezik ebből a telefonból 2GB Ramos verzió, vagy csak városi legenda? Milyen ez a MIUI szoftver? Szeretitek? Magyar nyelvvel mennyre áll hadilábon a cucc?

Előre is köszönöm a segítséget. :R

What else?

(#387) mobileman válasza ATM_automata (#386) üzenetére


mobileman
aktív tag

Igen, létezik a 2/16 változat, de hogy itthon működik- e, lentebb már leírták, volt egy kis eszmefuttatás a téma körül..

BMW navigáció szerviz-» https://www.bmwmodulszerviz.hu

(#388) Razzul


Razzul
senior tag

Van már valamelyik megbízható webshopnál 2/16-os verzió?

Stat crux dum volvitur orbis

(#389) balika011 válasza Razzul (#388) üzenetére


balika011
senior tag

Ugyan ez a kérdésem.

A hackelés nem károkozás másnak, hanem valamit úgy használunk, ahogy arra készítésekor nem gondoltak.

(#390) mobileman válasza balika011 (#389) üzenetére


mobileman
aktív tag

Nincs...

BMW navigáció szerviz-» https://www.bmwmodulszerviz.hu

(#391) balika011 válasza mobileman (#390) üzenetére


balika011
senior tag

Az isten verje már meg... Ezért fogok elpártolni a xiaomitól basszus... :((

A hackelés nem károkozás másnak, hanem valamit úgy használunk, ahogy arra készítésekor nem gondoltak.

(#392) purpledonkey válasza balika011 (#391) üzenetére


purpledonkey
tag

Pont ezért pártoltam egy Meizu M1 Note-hoz. Nem bántam meg, nagyon jó kis gép!

(#393) mobileman válasza balika011 (#391) üzenetére


mobileman
aktív tag

Nem úgy nincs, hogy nem is lesz, hanem még ők se tudják, hogy mikor kerül piacra a FDD verziók..

BMW navigáció szerviz-» https://www.bmwmodulszerviz.hu

(#394) Razzul válasza balika011 (#391) üzenetére


Razzul
senior tag

Én is pártolnék, ha lenne más telefon android középkategóriában naprakész SoC-vel és 2gb RAM-al.

[ Szerkesztve ]

Stat crux dum volvitur orbis

(#395) GhanBuri Ghan válasza purpledonkey (#392) üzenetére


GhanBuri Ghan
őstag

Na ja, nekem az már túl széles lenne, így egy Zte Blade S6 lett a kiválasztott.
Pedig nagyon vártam a nagyobb memóriás Redmi2-t

(#396) Fooler89


Fooler89
őstag

Nagyon kezdő vagyok és olyan kérdésem lenne, hogy jelenleg egy 813-as redmim van és 5.4.17-es magyar szofttal van fent. Mivel már sikerült megismerkedni a miui rendszerével nem lenne szükségem a magyar nyelvre. [link] Innen melyik szoftver szabad leszednem?

A másik, hogy az alkalmazás beállításokat lementettem a google felhőbe. Ennek a visszaállítása nem lesz bajos, ha angolra váltok.

Stabil rom-ot mennyire ajánlatos felrakni?

Valaki használja két simmel? Mennyit bírja az aksija?
Powerbankot valaki használ?

(#397) balika011 válasza Fooler89 (#396) üzenetére


balika011
senior tag

Egyiket sem.
Innen lell neked a "移动版" nevű: [link]

A hackelés nem károkozás másnak, hanem valamit úgy használunk, ahogy arra készítésekor nem gondoltak.

(#398) Fooler89 válasza balika011 (#397) üzenetére


Fooler89
őstag

A telepítéshez elég csak a frissítés app -> rom kiválasztása?

(#399) Linda1 válasza balika011 (#397) üzenetére


Linda1
aktív tag

Na most lehet, hogy felteszek egy nagyon hülye, naív kérdést...
Ha rendelnék egy 2Gb-t, minek kellenek ezek a romok rá, ha van magyar nyelv rajta, nem elég csak bekapcsolni és elindítani???

(#400) Fooler89 válasza Linda1 (#399) üzenetére


Fooler89
őstag

Hibákat javítanak, új funkciók kerülnek bele. Ha persze elégedett vagy és benne van minden ami számodra kell, akkor nem érdemes vele szórakozni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.