Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9601) garga01


garga01
senior tag

Sziasztok!
Remélem belefér a témába. Egy mi sticket-et próbálok felélszeteni, bootloopba került.
Ezt a leírást találtam, de nem jutok tovább az enter nyomkodáson...
Tippre próbáltam melyik lehet a soros port csatlakozása, a kimenet meg is lett (piros karikában csipesz végén lévő pin), így gondoltam a felette lévő meg a bement lesz (rx). De hiába verem az entert, nem történik semmi :( Ez javíthatatlan, vagy csak másik pin kellene nekem?
Kimásoltam a log egy részét, még ebben is írja, hogy nyomjak entert h megállítsam a boot-ot:
no recovery mod!
gpio: pin GPIOX_8 (gpio 8) value is 1
Hit Enter or space or Ctrl+C key to stop autoboot -- :  0
CONFIG_SYSTEM_AS_ROOT: systemroot
system_mode: 1
CONFIG_AVB2: avb2
active_slot: normal avb2: 1
[imgread]szTimeStamp[2020120711443640]
[imgread]secureKernelImgSz=0x968800
aml log : R~1024 check pass!
aml log : R1024 check pass!
aml log : R1024 check pass!
avb2: 1
active_slot is normal
ab_suffix is
avb_slot_verify.c:524: DEBUG: Loading vbmeta struct from partition 'vbmeta'.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#9602) garga01 válasza garga01 (#9601) üzenetére


garga01
senior tag

No sikerült félig megoldani, nem kell a testet (gnd) csatlakoztatni, akkor elfogadja a parancsokat...
Sikerült is végig menni a folyamaton, feltolni a mentést rá, de nem lett jó. Már nincs bootloop, de csak a betöltő képnél áll a cucc.
Bedobom ide a logot amit most kiad, de én feladom, nincs semmi más ötletem. Mondjuk azt se értem, magától h döglött így be. Más is járt így, de megoldást nem találtam.
log

[ Szerkesztve ]

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#9603) Geby válasza Xirill (#9598) üzenetére


Geby
tag

Használtam rövid ideig mindkettőt. Mix boxnál még mindig extra keményen pattogósak a távirányító gombjai. Firestick-nek elég puhák a másikhoz képest. A gombok elhelyezése lehet szokatlan a Firesticknél ha eddig MiBox-ot használtál.

(#9604) Xirill válasza Geby (#9603) üzenetére


Xirill
csendes tag

Köszi!

Gyorsaságra volt közöttük különbség?
Te melyiket vennéd?

(#9605) Geby válasza Xirill (#9604) üzenetére


Geby
tag

Mindkettő gyors volt. Talán a FireTv Sticket.
[link]

(#9606) feel2006


feel2006
tag

Sziasztok!
Egy régi Mi box S 4K-t cseréltem ma egy új Xiaomi TV box S 4K -ra. (mdz-28-aa).
A tv egy ~2 éves Samsung Qled [QE55Q60AAUXXH ] BT távirányítóval.

A régi bokszot betudtam vele tanítani, hogy kezelje BT-on, viszont az újat az istenért sem.
A tv-n az univerzális távirányító OTT/Xiaomi kiválasztásig eljutok, de hiába keresem a mdz-28-aa -t ez nincs, mi box, mi box 2nd gen stb fantázianevek vannak a samsung-on de azok egyike sem képes kezelni a boksz-ot. :W

Más is tapasztalt esetleg ilyet?
Mit érdemes kipróbálni még?

A boxon csak simám a samsung távirányítóját BT kereséssel nem lehet megtalálni.

Köszönöm előre is a tippeket/tanácsokat! :R

Mikrotik-Hu | -unofficial- | https://www.facebook.com/groups/mikrotikhu/

(#9607) Steve1207 válasza feel2006 (#9606) üzenetére


Steve1207
veterán

Nem igazán értem, mert egymásnak ellentmondás van pár mondatban, hogy mit akarsz mivel párosítani és használni, de alapesetben a tv távra gondolnék végülis. Javarészt erre képes a CEC és nem kell keresgetni meg párosítgatni a box-szal, kapásból tudod használni a tv távját a box kezeléséhez is, ha be van kapcsolva. Anynet+ vagy eARK vagy micsodáknak nevezik talán samsungnál.

.

(#9608) zizidor


zizidor
senior tag

Sziasztok!
Mi lehet annak az oka, hogy a Netflix rendszeresen eljátssza, hogy indítás után 1-2 perccel leáll és visszadob a box kezdőképére. Ezt megcsinálja egymás után háromszor, negyedik indítástól már jó. Ez a háromszori leállás csak naponta egyszer fordul elő, nincs semmi hibaüzenet és teljesen független attól, hogy mit nézünk.

Gondoltam, talán a box a háttérben frissíti az alkalmazást és emiatt leállítja, na de háromszor? És ezt akkor is megcsinálja, ha előtte direkt csinálok egy alkalmazás frissítést.

Az intelligens ember csodákra képes. Az idióta ember bármire.

(#9609) RAiN91


RAiN91
őstag

Sziasztok,
van esetleg olyan alkalmazás, amit film és sorozat keresésre lehet használni? Olyanra gondolok, mint a Netflix, de nekem csak annyi a lényeg, hogy hasonlóan lehessen válogatni, pl. kategóriák, nézettség alapján, és legyen magyar nyelvű előzetes. Utóbbi gondolom már neccesebb?

(#9610) Akelaus válasza zizidor (#9608) üzenetére


Akelaus
senior tag

Én azzal nem tudok mit kezdeni, hogy ha a Spotifyt hallgatom, leállítom és elindítom a Skyshowtime app-ot, miért indul el helyette a Spotify? :D
Még úgy is, hogy a zene szól, de a Skyhowtime menüje, a filmek stb. rész bejön.
Bár még 2 napig van előfizetve, szóval lassan lényegtelen is.
Csak nézek nagyokat mikor újra és újra elindul a zene.

RAiN91: Justwatch esetleg? :F

[ Szerkesztve ]

(#9611) Bear válasza Akelaus (#9610) üzenetére


Bear
aktív tag

Ezt én is tapasztalom, de nekem TCL TV-n működik így. Gyanítom, akkor ez inkább valamelyik app hibás működése lehet.

(#9612) Yugo


Yugo
csendes tag

Sziasztok!

Nem tudom itt tegyem e fel a kérdést, vagy a Kodi csoportba, de hátha kapok választ.

Problémám az, hogy van egy 2. gen box amire feltettem a kodit. Viszont próbálok zip-ből telepíteni, de nem látja a zip fájlokat.

Be van állítva, a Kodiban, hogy ismeretlen forrásból is lehessen telepíteni, de mégsem lát egyetlen zip fájlt sem. (PC-n megy normálisan, beállítások ugyan azok)

Volna ötletetek, hogy mi lehet baj?

Esetleg az android rendszerben is be kell valamit állítani?

Köszi előre is!

(#9613) <Adamsky> válasza Yugo (#9612) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Próbáld meg megnézni, hogy a Kodi megkapott-e minden engedélyt. Érdekes probléma, hogy - ha jól értem - csak a zip-eket nem látja.

(#9614) spacelab


spacelab
tag

Üdv!
Nem tudom, hogy jó topikba írok-e, Mi TV stickkel kapcsolatban. Van egy ilyen eszköz a rokonságban, és tegnap elhozták nekem, hogy nézzem már meg mi lehet vele. Eddig állítólag tökéletesen működött, most pedig csak egy mi logo van a képen. Próbáltam az interneten található módon recoverybe lépni, de a mi logótól nem jut tovább. Újra lehet ezt éleszteni valahogy? Esetleg más topikban tegyem fel a kérdésem?

(#9615) Yugo válasza <Adamsky> (#9613) üzenetére


Yugo
csendes tag

Köszi! Igen, az volt a baj! Így már jo!

(#9616) <Adamsky> válasza spacelab (#9614) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Picit görgess vissza, ill. szerintem vedd fel a kapcsolatot garga01-el, mert véleményem szerint itt a topic-ban ő ásta bele legjobban magát a stick-ek "felélesztésébe".

(#9617) spacelab válasza <Adamsky> (#9616) üzenetére


spacelab
tag

Köszi, úgy tűnik ő sem talált megoldást.

(#9618) Yocee


Yocee
aktív tag

Eac3 ban tárolt Atmos hangot lejátszik az új Mi box. Akinek ez is elég, az keressen ilyen tartalmakat. Ugyanitt megoldást keresek Truehd 7.1 hang Eac3 5.1 é alakítással, atmos flag megtartással.

(#9619) eboostr válasza Yocee (#9618) üzenetére


eboostr
aktív tag

Truehd 7.1 hang Eac3 5.1 é alakítással atmos flag megtartással.
=
Eac3 ban tárolt Atmos hangot lejátszik

:F ez ugyan az, már megoldottad

(#9620) Yocee válasza eboostr (#9619) üzenetére


Yocee
aktív tag

Nem sajnos. Mert Truehd tartalmat nem tudok így megnézni. Csak a netflixről lopott DD+ szól rendes Atmosban.

(#9621) eboostr válasza Yocee (#9620) üzenetére


eboostr
aktív tag

Milyen lejátszó programot használsz? Mi történik amikor elindított az ilyen anyagot, néma marad vagy stereo-n elindul?

(#9622) Yocee válasza eboostr (#9621) üzenetére


Yocee
aktív tag

Plexet, Kodit. Szól a film, DD 5.1-ben.

(#9623) slezakimi válasza Yocee (#9622) üzenetére


slezakimi
senior tag

Nekem kodin hálozatból, nem szól DD 5.1-ben.
Van valami trükkje?

""Szabadidős elfoglaltság.Nem feltétlen a pénz hajt.:-))""

(#9624) Yocee


Yocee
aktív tag

(#9625) slezakimi válasza Yocee (#9624) üzenetére


slezakimi
senior tag

Köszönöm, megnézem

""Szabadidős elfoglaltság.Nem feltétlen a pénz hajt.:-))""

(#9626) Erzsébeti


Erzsébeti
tag

Hogy lehet a Kodi-t rábírni arra, hogy lássa a helyi hálón lévő file-okat?

A VLC-vel megy, de a Kodi-t is szeretném ha menne...

(#9627) Nagi67


Nagi67
újonc

Sziasztok!
Vásároltam egy xiaomi tv box s 2nd készüléket,sajnos pont azokon a tvken nem működik amikhez vettem.
Mi lehet az oka? Csatlakoztatom hdmi-n de nem érzékeli a tv,a másik egy másik hdmi kábellel néha bevillan a főoldal.
Lg okos tvhez csatlakoztatva működik. Távirányítója ki be gombra és a hangerő gombra nem reagál. köszi a segítséget.

(#9628) zhorvath válasza Nagi67 (#9627) üzenetére


zhorvath
aktív tag

Nem lehet hogy felbontás probléma van? Amelyik tévéhez vetted annak lehet hogy kisebb a felbontása mint ami a boxon be van állítva. Csak egy ötlet.

(#9629) Nagi67 válasza zhorvath (#9628) üzenetére


Nagi67
újonc

köszönöm,kipróbálom,de sajnos csak hétvégen tudom.

(#9630) Yocee


Yocee
aktív tag

Vagy olyan régi tv-k, hogy nem tudja a HDCP másolásvédelmet, és a Mi box letilt.

(#9631) lolchief70 válasza Cr00py (#9521) üzenetére


lolchief70
aktív tag

Hali,
Van valakinek ilyen ( 2gen mibox S)?
KODI alatt váltja forrás szerinti FPS-t rendben automatikusan?

(#9632) Yocee válasza lolchief70 (#9631) üzenetére


Yocee
aktív tag

Az AFR re gondolsz? Tudtommal Android alatt nincs AFR, ezért jobb a Coreelec. de este kipróbálom.

(#9633) lolchief70 válasza Yocee (#9632) üzenetére


lolchief70
aktív tag

Szia!

Igen az AFR-re gondoltam. köszi! :R
Azt olvastam, hogy például az android alapú Amazon Fire Stick 4K MAX ( és a többi Fire Stick is) pld. KODI-val tudja az AFR-t.
Van valakinek ilyen le tudná tesztelni?

(#9634) tsabeekaa válasza Yocee (#9632) üzenetére


tsabeekaa
aktív tag

Van android alatt AFR. Pl. Mi Box S 1gen, és az tudja Kodi alatt is. A Fire Stickek is tudják, vagy az Nvidia Shield is. És van még. Persze a CE nagyon jó, de minőségi stream használatot nem tesz lehetővé. El is engedtem a CE-t. Apple TV 4K és egy MI Box S-t használok. Mindkettő tudja az AFR-t, és egy Raspberry-n van egy torrent és egy plex szerver, így le van fedve minden igényem.

[ Szerkesztve ]

(#9635) Baluka71


Baluka71
tag

Kérnék segítséget. HELP!
Ma vettem a Xiaomi media box-ot. Bár nem értek hozzá, de nem gondolom, hogy a kezelése bonyolult lenne, DE:
1. Először csatlakoztattam az usb-hez több drive-ot is filmekkel, és böngészésre mentem ami folyamatosan törölni és formázni akarta a winyókat. (Amúgy ez a böngészés azóta el is tűnt...)
2. Felraktam a VLC-t és a Kodit. Ezek már látják a drive-okat és rajtuk a mappákat (hurrá) viszont mindegyik mappára azt mondják, hogy üres.
3. Csak valami sima kék media player app látja a filmeket, de az meg vagy olyan halk, hogy kopp hangerőn se nagyon hallani, vagy 2 mp. -ig megy a film aztán megáll és csak a hang megy tovább.
4. Hiába törlöm a menüből a távirányítót, ugyanúgy irányítja a tv-t. Ja és a tv távirányító is irányítja a box-ot. :K

Tudna valaki segíteni? Én csak filmet szeretnék nézni. :O

[ Szerkesztve ]

Q8400@3330, Giga EP35-DS3R, 2*2+2*1 GB Black Dragon 800 dual kit Cl4, Gigabyte HD7970, Hyper TX2

(#9636) Baluka71 válasza Baluka71 (#9635) üzenetére


Baluka71
tag

Üdv. Ok közben sok mindent megtaláltam. Most már tudok lejátszani.

Három kérdésem lenne.
1. Miért olyan halk az összes film? Szerintem legalább fel olyan halk minden, mintha a tv saját playerén keresztül nézném a filmet.
Lehet ezt valahol állítani?
2. A régebbi filmeket úgy játsza le az összes player, hogy kb fél percre megakad
a film és csak a hang megy tovább. Ennek mi az oka?
3. Az normális, hogy a Sony tv távirányítójával tudom a media box-ot irányítani?

Q8400@3330, Giga EP35-DS3R, 2*2+2*1 GB Black Dragon 800 dual kit Cl4, Gigabyte HD7970, Hyper TX2

(#9637) Steve1207 válasza Baluka71 (#9636) üzenetére


Steve1207
veterán

1. Tv hangerőt feljebb kell venni, ami ott be van állítva úgymond azt a maxot éred el, ha felveszed a box hangerejét. A legtöbb "külsőleg" beszerzett videó amúgy is halkabb.
2. Passz, rossz codec, lassú smr-es hdd, de simán a hdd keret is okozhatja, amivel rákötöd, hogy belassul. Ha túl magas a bitrate szintén.
3. CEC miatt van, Sony-nál Bravia link vagy Bravia sync a neve. A box beállításaiban kikapcsolható a CEC, de tv oldalról is korlátozható szerintem és akkor ténylegesen az adott eszköz az adott távjával fog csak működni. Lehet elég a box-on kilőni, de én sose használtam/szerettem.

.

(#9638) Baluka71 válasza Steve1207 (#9637) üzenetére


Baluka71
tag

1. és 3. probléma megoldódott. Nagyon köszönöm. A halk működés miatt a box távirányítót kellett újra hozzárendelni a tv-hez.
2. Nem gondolom, hogy ezek a problémák, mert a 2 tv (lg, sony) simán viszi ezeket a box-on brutálisan akadó filmeket.

Lenne egy új bajom is. A kodira letöltöttem az Aeon9 skint, amitől ki is feküdt. Most ebben áll. Erre van megoldás?

[ Szerkesztve ]

Q8400@3330, Giga EP35-DS3R, 2*2+2*1 GB Black Dragon 800 dual kit Cl4, Gigabyte HD7970, Hyper TX2

(#9639) Steve1207 válasza Baluka71 (#9638) üzenetére


Steve1207
veterán

Beállítások - Alkalmazások, itt kikeresed a Kodit és gyorsítótár törlése. Ha akkor se javul meg akkor az adatok törlése is. Utóbbinál minden beállítás elveszik benne, mintha most telepítetted volna. Szerintem skinekkel nem érdemes szórakozni, idejétmúlt dolog, lassíthatja is, nem minden menüpont kompatibilis, nem ér ennyit szenvedést.

.

(#9640) Baluka71


Baluka71
tag

Sziasztok,

Az a problémám, hogy a boxon bármelyik player (Kodi, VLC, stb) ezeket a formátumú, régebbi filmeket úgy "játsza" le, hogy kb. 1 másodpercig megy a kép aztán megáll vagy 10-20 mp.-ig, de a hang megy tovább az állókép allat, aztán a kép is tovább ugrik és megint megy 1-2 másodpercig... stb.
A TV-im (LG, Sony) lejátszák ezeket ugyanerről a drive-ról és a számítógépen a VLC is simán lejátsza.
Ötlet?

Q8400@3330, Giga EP35-DS3R, 2*2+2*1 GB Black Dragon 800 dual kit Cl4, Gigabyte HD7970, Hyper TX2

(#9641) lacalama


lacalama
csendes tag

Sziasztok!
Mi boxs Gen2 rendelkezik még optikai kimenettel? A réginek a jack csatlakozón belül volt, ahhoz megfelelő kábellel használtam. Az újhoz nem találtam a leírásban. Akinek van megnézné, hogy “világít-e " pirosan a jack csatlakozó?
Köszi a válaszokat.

(#9642) spacelab válasza lacalama (#9641) üzenetére


spacelab
tag

Elvileg van.
Ports: HDMI 2.1 / USB-A 2.0 / AV Jack + SPDIF

(#9643) lacalama válasza spacelab (#9642) üzenetére


lacalama
csendes tag

Kösz!

(#9644) attila.86


attila.86
tag

Hello,
Próbálgatom a különböző Android/Google TV rendszereket. Volt régebben egy MI Stick FHD eszközöm, amiben volt AFR (talán Android 9 vagy 10 rendszeren, tehát saját implementálás), de kevés volt nekem a vas a komfortos használathoz. Most üzemelnék be ennek egy 4K verzióját, és tényleg mondhatni testvérek az eszközök, ebből (a drágábbik/okosabbik) kimaradt az AFR vagy csak én nem találom? Tehát jelenleg ott tartunk, hogy a jelenleg forgalomban lévő 4 Xiaomi lejátszóból 2-ben (Box S, Stick FHD) van, 2-ben (Box S2, Stick 4K) nincs AFR? Értem, hogy a legelsőben (Box S) nem azonnal lett, de 2023-ban, amikor végre már a netflix is tudná ezt kezelni, akkor várni kell az új csúcsmodellben (Box S2) is még a frissítést, hátha egyszer lesz AFR funkció vagy A12 alapú OS?

(#9645) eboostr válasza attila.86 (#9644) üzenetére


eboostr
aktív tag

[link]
Én ezt használom, atv 11-en (nem xiaomi-n, de 2nd gennel megyező hwes boxon)
Nagyon jó, egy ezrest megért, nehány app kivételével nem automata de a távra beállítottam egy menüt ahol válaszható Hz.

[ Szerkesztve ]

(#9646) Luissimo válasza eboostr (#9645) üzenetére


Luissimo
veterán

Téves, bocs, nemide :R

[ Szerkesztve ]

(#9647) tocijozsi00


tocijozsi00
csendes tag

Űdv mindenkinek.Van 1 Mi box S 4 em.Android 9 el.Felraktam rá a kodit,Vlc t.a probléma a kővetkező:4k-s filmnél mindkét lejátszon a szinek kék,zőld,pirosra korlátozodik nagyrészt.MP4 formátumnál.A zőld dominál leginkább.Mit kell tennem,hogy normál lejátszásban,normál kép legyen?Kőszőnőm.most látom nem csak a 4 K nál

[ Szerkesztve ]

(#9648) eboostr válasza tocijozsi00 (#9647) üzenetére


eboostr
aktív tag

Valószínűleg nincs jól beállítva a Hdr megjelenítés. Ha a tv-d nem támogatja akkor felesleges vele vesződni

(#9649) tocijozsi00 válasza eboostr (#9648) üzenetére


tocijozsi00
csendes tag

LG C22.Csak a MP4 konténeres filmeknél fordult elo.Hol lehet beálittani?

(#9650) eboostr válasza tocijozsi00 (#9649) üzenetére


eboostr
aktív tag

A tv menüjében valamint a box beállításaiban "Screen resolution"-nál asszem, nekem már nincs ilyen boxom

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.