Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:44:49

LOGOUT.hu

Xiaomi Mi A1
utolsó módosítás: 2019.11.07

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20351) x1port válasza Viktor0610 (#20349) üzenetére


x1port
addikt

Lehet viccesre venni de sajnos elég elkeserítő , hogy egyugyanaz a minőség.
És ezzel nem a J3-at dicsőítem hanem sajnos ennyire gyér az A1.
Na mindegy.

Más :

Van már Augusztusi frissítés ?
Vagy lesz még egyáltalán ?
Agyalok egy Mi A2-n.
Csak az a baj , hogy sehol nem lehet kézbevenni , kipróbálni , kamerát ellenőrizni...

(#20352) Bobby válasza laslie92 (#20321) üzenetére


Bobby
csendes tag

Csak a zene miatt kellene a youtube a háttérben? Azt a Chrome-al simán meg lehet oldani a telefonon minden egyéb progi nélkül is. Ha esetleg igen akkor: Chromban youtube oldal elindít. Opcióknál Asztali webhely, pipa be. Elindítod a videot. Home gombal főképernyőre. (ekkor megáll a lejátszás). Lehúzod az értesítési sávot ahol a Chromnál megnyomod a play-t. És már szól is a háttérben a youtube. Kikapcsolt képernyőnél is.

[ Szerkesztve ]

10 féle ember létezik. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem!

(#20353) DroiDMester válasza x1port (#20351) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Sz.tem te NE VEGYÉL A2.t! inkább vegyél egy csúcsszuper Samsung Galaxy A8 (2018) at kb egy árban vele.
Az igaz hogy egy ~fele annyiba kerülő Note5 le alázza, de legalább samsung és baromi hyper szuper képeket készít!

(#20354) x1port válasza DroiDMester (#20353) üzenetére


x1port
addikt

Nem kell hiperszuper kamera. Csak azért 2018 lassan 2019 ben ne egy f 2.2 rekeszértékű lencse legyen már benne....

(#20355) dzsi23 válasza x1port (#20354) üzenetére


dzsi23
addikt

Ez igaz, csak annyi bajod volt már ezzel a telefonnal, mint a többi tulajnak összesen, szal lehet, hogy tőled már nem tűnik annyira hitelesnek egy probléma. :D

(#20356) Ramo


Ramo
tag

Segítsetek kérlek!
Telepítettem egy menü témát majd ezt követően a beállítások menü leállást ír ki és nem tudok belépni a beállításokba hogy töröljem a programot. Újraindítotam többször is de semmi... Mi lehet a gond?

(#20357) petipetya válasza Ramo (#20356) üzenetére


petipetya
nagyúr

Safe módban kell restartolni a telót, ott fogod tudni törölni a témát. Nyomd le a power gombot hosszan, majd szintén hosszan nyomj az újraindításra.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#20358) Ramo válasza petipetya (#20357) üzenetére


Ramo
tag

Köszönöm egy külső programmal sikerült törölni a bünöst és vissza állt a rend... köszi

(#20359) 4ron


4ron
senior tag

Megéri frissíteni 8.1-re? Már elég régen feldobta a lehetőséget, de valahogy mindig bizonytalan vagyok: a jól működő rendszert minek bántani.

Esetleg LOS-ból van olyan, ami kifogástalanul működik és jobb, mint a 8.0?

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#20360) andHermann válasza 4ron (#20359) üzenetére


andHermann
tag

Nem sok minden változott 8.1-gyel, se jobb se rosszabb nem lett igazán.

(#20361) andHermann


andHermann
tag

Fotó témához: gyári kamera appal max igen jó nappali fényviszonyok között lehet értékelhető képet lőni, de Gcammel (nyilván csodák nincsenek), de alacsony fényviszonyoktól kezdve nappali fényviszonyig, szinte mindig igen jó képeket tudtam eddig lőni. Számtalan kitűnő fotó lett ide is már linkelve, amelyek A1gyel készültek, bárki ellenőrizheti. Ezek után nem tudom megérteni azokat, akik fanyalognak, 5 perc alatt felpattintható egy Gcam camera2apival és utána mehet a móka. Akinek ez sem megfelelő, annak szerintem hardveres problémája lehet (vagy a készülékben vagy fejben).

[ Szerkesztve ]

(#20362) Viktor0610 válasza andHermann (#20361) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

De a J3 2016 alapból szuper képeket készít?! :(((

;]

Xiaomi 13T

(#20363) x1port válasza andHermann (#20361) üzenetére


x1port
addikt

A hardveres probléma az az f2.2-es lencse.
Lehet vele elfogadható képet csinálni de jót nem.
Ennyi.
Legalább egy f1.9 lenne benne...
Szerintem a 60 ezerbe beleférne.
Az A2-be már legalább egy 1.8as került.
Az már legalább középszerű.

Darvinya : ezért írtam hogy jobb képeket lő.
Oké 2.2es de mégis jobb egy fokkal.
Vagy jobb a szoftver hozzá..

[ Szerkesztve ]

(#20364) darvinya válasza Viktor0610 (#20362) üzenetére


darvinya
titán

S felébred és bilibe lógott a keze. :D

(#20363) x1port

Az nem baj, hogy J3 is f2.2-es.
Tudom, arra rábiggyessztették csamcsung.

Nézzük mi is az a blende és hogyan kell használni. A blende, vagy más néven rekesz nem más, mint egy változtatható átmérőjű kör alakú nyílás, amin keresztül a fény bejut a képérzékelő szenzorhoz. A blendéd átmérőjének változtatásával tudod kontrollálni, hogy mennyi fény jusson a szenzorra. A különböző átmérőket sorszámmal is elnevezték, így kialakult az alábbi számsor:

Blende, rekeszérték, apertura jelentése

Amint látod, egyszerűen egy f szám mögé írják azt a számot, ami megmondja, mekkora a blende mérete. Hogy pontosan miért ezek a számok használatosak, miért nem egyszerűen 1,2,3,4, stb., annak megvan az oka, viszont nem térnék ki rá, mert túlságosan belemerülnénk a technikai részletekbe. Amit viszont fontos tudnod, hogy a fenti szomszédos értékek között kétszeres fénymennyiség az eltérés. Az f/2 rekeszértékre állított blende kétszer annyi fényt enged be, mint az f/2.8-ra állított blende. Ugyanígy az f/2.8 és az f/4 között is kétszeres eltérés van. Ebből következik, hogy ha f/2-ről leveszed a blendédet f/4-re, akkor negyedannyi fényt fogsz beengedni a gépedbe! Könnyű kiszámolni, hogy az f/1.4-hez képest az f/16 már csak 128-ad annyi fényt enged be a szenzorra.

Amúgy ez a remegő kézen nem segít, sőt még ront is.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#20365) x1port


x1port
addikt

Jött új frissítés. 400 mega feletti

(#20366) st3v3np3t3r válasza x1port (#20365) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

nekem v9.6.5.0 2018-08-05 van fent... kíváncsi lennék hogy ugyan ezt adták-e ki:)

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#20367) x1port válasza st3v3np3t3r (#20366) üzenetére


x1port
addikt

Hamarosan kiderül

Dettó ugyanaz

[ Szerkesztve ]

(#20368) kaosz86


kaosz86
aktív tag

Be van állítva az automata update, de miért nem jelzi akkor, higy itt a patch? Manuális ellenőrzés indítás után megy a frissítés egyből... mi lehet ennek az oka?

(#20369) petipetya


petipetya
nagyúr

2018/08. frissítés:

"nincs rá lezsóidő"

(#20370) Ricardo válasza x1port (#20363) üzenetére


Ricardo
félisten

"A hardveres probléma az az f2.2-es lencse.
Lehet vele elfogadható képet csinálni de jót nem.
Ennyi."

Nem volt titok soha, hogy F2,2-es benne a lencse.

(#20371) st3v3np3t3r válasza petipetya (#20369) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

köszi, nekem ez van fent pár napja:DDD

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#20372) x1port válasza Ricardo (#20370) üzenetére


x1port
addikt

Ezért agyalok egy A2-n.
A kamerát leszámítva tudok kompromisszumot kötni.70-80 körül van az A2.
Bár... 99 az S7 a médiában.
Fene se tudja...

(#20373) st3v3np3t3r válasza x1port (#20372) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

tegyél hozzá még 40-45öt és vehetsz már Sony XZ Premiumot... vagy kicsivel többért ifon7et :DDD

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#20374) Viktor0610 válasza x1port (#20372) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Vedd az S7-et! Lécci! ;]

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13T

(#20375) hzx0


hzx0
aktív tag

Frissítés után újra villog az értesítési LED. Söt sötétbe úgy néz ki hogy inkább pulzáló mint az Mi A2 nél.

(#20376) huberpe válasza hzx0 (#20375) üzenetére


huberpe
aktív tag

amúgy 1 hónap használat után arra kellett rájönnöm, hogy sokkal értelmesebb megoldás ez a nem villogó led (kivéve töltés közben). :)

(#20377) Jabby válasza andHermann (#20361) üzenetére


Jabby
őstag

"Ezek után nem tudom megérteni azokat, akik fanyalognak, 5 perc alatt felpattintható egy Gcam camera2apival és utána mehet a móka."

Ha nem kell rottolni és mókolni a telóval, akkor szívesen feltenném, van róla útmutató a menetéről?

(#20378) st3v3np3t3r válasza Jabby (#20377) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

sajnos mókolni kell, meg rootolni...rootmentes változatok meg nem mennek, legalábbis nálam, sok verziót próbáltam, egyik se ment eddig

huberpe nekem a bug elött is pulzált...

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#20379) huberpe válasza st3v3np3t3r (#20378) üzenetére


huberpe
aktív tag

én a foylamatos világításra gondoltam. :)

(#20380) st3v3np3t3r válasza huberpe (#20379) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

jaaaa... azt hittem hogy a sima villogásra, mert nekem egy korábbi verzióban narúr villogot, nem pulzálva

mivel pár napja RC kiadást használok,ugyan azt amit ma adtak ki, így alakult a mai akkustattom...10%on tettem fel tölteni

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#20381) petipetya válasza huberpe (#20376) üzenetére


petipetya
nagyúr

Nekem a villogás jobban bejön. A folyamatos világítás nem volt annyira szembetűnő, ám a villogás meg a periférikusból is feltűnik, és inkább vonzza oda a tekintetemet. Örülök, hogy ismét pulzál a led.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#20382) Grecky


Grecky
senior tag

Az augusztusi frissítéssel végre újra csodálatosan szép villogó leddel jeleznek a chat appok, ha zárolva van a képernyő, de a keepnél és a naptárnál nem megy a led (8.0 alatt jó volt), na nem baj majd a szeptemberi frissítéssel lehet jó lesz ;)

[ Szerkesztve ]

Hardveraprós hirdetéseim-> https://goo.gl/AmFu78

(#20383) petipetya válasza Grecky (#20382) üzenetére


petipetya
nagyúr

Valóban, a Naptár esetén nem értesít sötét kijelzőnél, ám a telót felélesztve egyből megjön az értesítés és a led is pulzál.

"nincs rá lezsóidő"

(#20384) andHermann válasza Jabby (#20377) üzenetére


andHermann
tag

Nekem root nélkül ment fel, de még áprilisban. Bootloader nyitás, majd visszazárás volt. XDAn van leírás. Keress rá az "Mi A1 no root Gcam" szavakra!

(#20385) andHermann válasza x1port (#20363) üzenetére


andHermann
tag

Nappali fénynél teljesen elegendő a 2.2 is. 2 vagy az alatti rekeszérték csak gyenge fényviszonyon segít valamelyest.
Mivel nekem fontos szempont volt a fényképezés, nem szeretek böszme gépekkel rohangálni, telefon pedig mindig nálam van, ezért vásárlás előtt nézegettem A1-gyel készült képeket, és határozottan jónak tüntek, ez volt végül az egyik szempont, hogy ezt vettem. Nem is csalódtam, de ahogy látom elég megosztó ez a téma, sokaknak nem jó, mások pedig teljesen jó képeket lőnek vele. Semmi gond, ez van.
Az A2 bizonyára jobb képeket fog lőni, főleg gyenge fénynél, ez tény, nem is kérdés. Ha most kellene telefont vennem, akkor kicsit még kivárnék, és azt venném, de mivel nem évente cserélek, még csak nem is 2 évente, ezért ha a Xiaomi tovább viszi a jó ár-értékarányt, akkor kb. A4 lesz a következő.

[ Szerkesztve ]

(#20386) st3v3np3t3r válasza andHermann (#20384) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

nekem az első sok találatra ugyazt a módszet hozza fel, amihez nyitni kell a bootloadert:(

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#20387) darvinya válasza andHermann (#20385) üzenetére


darvinya
titán

Azért azt is oda kellene írni, hogy minnél több fény jut érzékelőre rossz fényviszony mellett annál stabilabban kell tartani, különben még jobban mosottabb kép lesz eredménye.
Igaz, hogy írtam, de valahogy ez ment a levesbe.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#20388) Allstar21


Allstar21
csendes tag

Sziasztok!
Olvasgattam itt hozzászólásokat az Mi A1 és A2 esetében!
Nos, nekem pl az első Mi A1-et vissza kellett küldetnem, mert nyeremény játék keretében sikerült rá szert tennünk és elég gyenge képeket produkált egy 12 megapixeles dupla kamerához képest!
A cég egy zokszó nélkül vissza küldette rajtam kívül még 2 emberével együtt!
Kiderült, szoftverhibás volt a készülék!
Az új készülékkel viszont nagyon megvagyok elégedve, gyönyörű képeket produkál árérték arányban!
És megfelelő esti fényviszonyok között pl a Szabadság hídról is egy gyönyörű fotót tudtam lőni! ;)

Erre pedig egy ilyen készülék a legjobb!!! :DD

[ Szerkesztve ]

(#20389) darvinya válasza Allstar21 (#20388) üzenetére


darvinya
titán

Már meg bocsáss, de szoftver hibával hülyíteni nem szép, mivel minden készülék ugyanazt kapja.
Max. HW cseréltek, stb. ami jobban elképzelhető.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#20390) Atomizer


Atomizer
csendes tag

8.1 óta nem megy nálam az LDAC codec Bluetoothon. Az augusztusi frissítés sem oldja meg. Van más is, aki ezzel küzd?

(#20391) HoaryFox


HoaryFox
őstag

Hupsz, lemaradtam :D

[ Szerkesztve ]

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#20392) andHermann válasza st3v3np3t3r (#20386) üzenetére


andHermann
tag

Igen, bootloader nyitás kellett, ezt írtam én is. Ha valaki a 2 percre való bootloader nyitást nem meri bevállalni, akkor az sajnos nem tud Gcamet felrakni. Annyi még, hogy data backupot kell csinálni, ha meg akarod tartani a cuccaidat. Nekem még nem gyalulta le a dolgokat áprilisban, de utána már gyalul a bootloader nyitás, azt olvastam.

(#20393) andHermann válasza Allstar21 (#20388) üzenetére


andHermann
tag

Na ezt nem értem én sem. Nálad is az első készülék rossz, a második viszont jó képeket csinál. Környezetemben is (család, barátok, munkatárs) több A1es is van, igaz ők kevesebbet fényképeznek, mint én, de megnéztem és ugyanolyan képeket csinálnak gyárival, mint az én gyári appom, azaz nappal elfogadható minőséget. Gondolom Gcam nekik is javítana még rajta. Ugyanakkor az összes készülék április-június közötti eresztés. Elképzelhető, hogy egyes korábbi készülékekkel hardveres gond lehetett? Fene tudja.

[ Szerkesztve ]

(#20394) spetya72


spetya72
tag

Megjött a frissítés!

[ Szerkesztve ]

(#20395) petipetya válasza spetya72 (#20394) üzenetére


petipetya
nagyúr

Tényleg?

"nincs rá lezsóidő"

(#20396) MadMancs


MadMancs
veterán

Valaki töltött fel ide valami képet nem a helyi feltöltésen keresztül?
Kb 10 perce ezt kapom mindig csak ezen az oldalon. :

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#20397) mttssz válasza MadMancs (#20396) üzenetére


mttssz
senior tag

Ez a hsz: [link]

[ Szerkesztve ]

(#20398) trebrona válasza MadMancs (#20396) üzenetére


trebrona
nagyúr

Az az oldal ilyen. Használd a FotoBunch-ot pl.

Szerk: mostanra értettem meg a kérdést, megyek iszom egy kávét. :)

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#20399) MadMancs válasza mttssz (#20397) üzenetére


MadMancs
veterán

Köszi. Valaki törölhetné azt a kommentet mert idegesítő minden frissítésnél a felugró ablak ( vagyis jó hogy véd, na de na érted). Vagy koleha feltölthetné a képét esetleg itt.

@trebrona: Nekem van saját tárhelyemen saját képfeltöltőm. Itt meg az ittenit használom. Nem általam került ide a bányászféreg.

[ Szerkesztve ]

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#20400) Clander válasza andHermann (#20385) üzenetére


Clander
tag

Már vannak összehasonlító videók A1 és A2 között. Azért olyan hű de sokkal jobb képet nem lő az A2 szerintem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.