Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:42:01

LOGOUT.hu

Xiaomi Mi 9T (kódnév: davinci) topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3151) PowerBuldog válasza mcwolf79 (#3150) üzenetére


PowerBuldog
veterán

Nem jó a link.

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#3152) duo


duo
őstag

az SOC-t és a kamerát nem számítva vajpon belül is ugyanaz a két készülék? ( 9t és a 9t pro)
a felhasznált anyagok és a tömítések meg a hűtés miatt érdekel.
köszi

Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

(#3153) beyruth82 válasza mcwolf79 (#3150) üzenetére


beyruth82
veterán

Látom már forintban írja az árakat az aliexpressz. :)
Szerintem ez jó kijelzővédő de ez is csak pet műanyag és nem üveg, mondjuk én is ilyeneket használok és szinte mindegyik "olajfoltosodik".
Te ezt használod jelenleg is?

(#3154) mcwolf79 válasza beyruth82 (#3153) üzenetére


mcwolf79
veterán

Igen, ez van rajta most is.

Xbox Series X GT: Mcwolf79xy PSN ID: x_mcwolf_79_x

(#3155) PowerBuldog válasza beyruth82 (#3153) üzenetére


PowerBuldog
veterán

Ha forintot állítasz be akkor úgy írja. :)

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#3156) beyruth82 válasza PowerBuldog (#3155) üzenetére


beyruth82
veterán

Dollár van beállítva nálam és eddig abban írta.Nem állítottam át semmit és már forintban írja.

(#3157) norbert400 válasza mcwolf79 (#3150) üzenetére


norbert400
tag

nagyon szépen köszi, rendelem is.

(#3158) sandró60


sandró60
addikt

Tud valaki ajánlani offline rádió ap-ot?
A netten inkább online rádió ap van
A készüléken lévő csak a frekvenciákat írja ki
Anno RN4-a rádió állomás nevét is kiírta

(#3159) BoneDragon


BoneDragon
veterán

Na meg is hozta alza, pedig tegnap rendeltem. Remélem tetszeni fog páromnak. Szombaton megkapja. :)

(#3160) Bali222


Bali222
tag

Múltkor nem kaptam választ, hogy ki mennyire érzi finomnak a UI animációkat.
Főleg a teljes képernyős gesztus animációkat egy Snap 845-ös Xiaomi-hoz képest. Ez a kérdés még áll.
Tényleg kíváncsi vagyok, hogy másnak is megvan-e az érzés, hogy nem annyira folyamatos, vagy csak nálam ment valami félre.

Másrészt egy másik kérdésem is lett időközben.
Poco launcherrel másnak is eltűnnek és megjelennek újra az ikonok ujjlenyomatos feloldás után?
Csak a poco launcher produkálja ezt.
Mi 8-on ez sem volt nálam.

(#3161) Fulár válasza Maist (#2988) üzenetére


Fulár
senior tag

Én már meghülyülök ettöl a szartól.Ezúttal a te leírásodat követve csináltam mindent.Most a jelenség az,hogy amikor már minden kész és Bootolnék a feltelepített rendszerbe akkor a bootolás nem kezdődik meg.1-2 percig Boot logó immáron Redmi by Xiaomi fekirattal majd gondol egyet és visszadob a Recoverybe. :(

(#3162) Fulár


Fulár
senior tag

Kicsúsztam a szerkesztési időből.Hiába fut le a Dev.Rom telepítése.Amikor a rendszerbe Bootolnék NO os Installed üzenet fogad.
Update:Vagy 4-5 alkalmommal játszottam el ugyanezt aztán egyszer gondolt egyet és megkezdődött a Bootolás és betöltötte a rendszert.Érthetetlen.Viszont ennek fényében én a mókolást csak a hozzáértőbbeknek ajánlom mert ez a ahány ember annyiféle módszer válik be és vagy sikerül vagy nem dolog eléggé fura.Talán még csak túlságosan új a készülék és még nem forrták ki magukat a csiribázáshoz szükséges cuccok.Nem tudom.De ez a művelet nekem Anno Note 4-en és 5-ön is elsőre és hibátlanul lefutott.Itt meg slukkoltam a bránert rendesen.De annak nagyon örülök,hogy végre sikerült és még egyszer Köszönök minden segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#3163) R a y válasza Fulár (#3161) üzenetére


R a y
senior tag

Szerintem teljesen finom az animáció. Tudom miről beszélek, 10 évig iPhonet használtam.

Ha olyan releváns találatokat akarsz látni, mint amilyeneket a 2000-es években kaptál, akkor használd a Yandex-et. ~ Pro Bono Publico ~ | Ephesians 6:10-18 |

(#3164) Fulár válasza R a y (#3163) üzenetére


Fulár
senior tag

Félrement a válaszod.Szerintem Bali222 -nak szántad! :)
Egyébként szerintem sincs vele baj.Megfelelőnek érzem a sebességet minden tekintetben.Bér az igaz,hogy én nem is vagyok annyira kényes az ilyesmire.

(#3165) R a y válasza Fulár (#3164) üzenetére


R a y
senior tag

Hupsz, tényleg :DD

Ha olyan releváns találatokat akarsz látni, mint amilyeneket a 2000-es években kaptál, akkor használd a Yandex-et. ~ Pro Bono Publico ~ | Ephesians 6:10-18 |

(#3166) duo válasza Fulár (#3162) üzenetére


duo
őstag

ezen a "slukkoltam a bránert"-en felröhögtem :D
de azert kerdezek egyet: eu dev eseten van OTA?
en most vagyok BL nyitas elott ( ma mar lehet) de nem tudom megerne e. annyival jobb az eu rom? :F gyari romot alig hasznaltam a note3-on. ezert nincs osszehasonlitasi alapom. ott csak custom cuccokkal dolgoztam. (egyszerubb is volt amugy)

Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

(#3167) Flexy90 válasza Bali222 (#3160) üzenetére


Flexy90
senior tag

Pocophone után nem érzem lassabbnak, meg is lepődtem, hogy mennyire pörgős. :)

Poco launchert használok és ritkán nekem is újratölti az ikonokat, de nem feloldás után, hanem home gomb megnyomásra. EU Stabil ROM

Xiaomi Fan

(#3168) kristof123 válasza Bali222 (#3160) üzenetére


kristof123
őstag

Én átraktam emiatt a fejlesztői beállításokban az animációkat 2x-re. Szerintem is darabos volt, főleg akkor jött elő, amikor a VLC-t "zártam be".

(#3169) instantwater


instantwater
addikt

Ki van kapcsolva az automata fényerőszabályozás, maximumon van a fényerő, de ha erős fényt kap, mondjuk kimegyek a napra, akkor a rendszer még ad rá egy kis extra fényerőt, olyan mintha 120% os fényerőt állítana be.

Hogyan lehetne elérni, hogy kézi módban a maximum az ez a "120%" legyen?

(#3170) duo válasza instantwater (#3169) üzenetére


duo
őstag

szerintem az az automata kontraszt. a színekkel variál. először az xperia xz1c-n tapasztaltam ilyet. ha kicsit megtúrod a megjelenítés beállításait lehet hogy tudsz mókolni rajta

Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

(#3171) Fulár válasza duo (#3166) üzenetére


Fulár
senior tag

Igen van!NBár én manuálisan Recoveryből szoktam feldobni a frissítéseket rá de van OTA!
Szerintem sokkal jobb!!!!Nincs benne a tonnányi szemét.Naprakész.Hónapokkal előzi meg a stabilt.Legfrissebb funkciók integrálva vannak.(Pl.Dupla koppra lezár a kijelző.)A Root számomra fontos.Bár az mehetne gyári romra is az igaz......Megy fel az Advay.Nincs többé felugró ablak és nyomorult reklám sehol sem!Aztán Viper4android Fx.Lehet csak az effektekkel játszik de fülhallgatónál a gyárinál nagyságrendekkel jobb hangzást lehet elérni.Én ezért lettem Eu.dev mániás.

(#3172) duo válasza Fulár (#3171) üzenetére


duo
őstag

mondjuk ha az google analitics-et a az msa-t adbvel lelövöm akkor nincsenek rendszerszintű reklámok.
adb shell
pm uninstall --user 0 msa.csomagneve

nálam így nincs egy reklám sem.
de a többi dolog tetszik amit írtál.
no mindegy. valamikor rápróbálok, de most még nem vettem rá magam.

Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

(#3173) R a y válasza instantwater (#3169) üzenetére


R a y
senior tag

A kontrasztot növeli!

Ha olyan releváns találatokat akarsz látni, mint amilyeneket a 2000-es években kaptál, akkor használd a Yandex-et. ~ Pro Bono Publico ~ | Ephesians 6:10-18 |

(#3174) Bali222 válasza R a y (#3163) üzenetére


Bali222
tag

És ti is full screen gesture-öket használtok?
Most próbálgattam, és a gombokkal sima.
De gesture-ökkel nem olyan finom mint a mi 8. De nem is annyira durva mint a redmi note 5 volt.
Viszont simán lehet, hogy a rommal van valami probléma nálam.

Megpróbálom én is a 2X animációt, köszi!

(#3175) instantwater válasza duo (#3170) üzenetére


instantwater
addikt

Kikapcsoltam az automata kontrasztot, kiváncsi leszek.
Köszi

(#3176) qltsar


qltsar
addikt

Sziasztok!

Végigzongoráztam a hozzászólásokat. Nagyon szemezek a telefonnal, az már biztos, hogy nem veszem meg a nagy testvérét, mert nem ér számomra ennyivel többet /bár normális összehasonlítást még nem találtam a jelenlegi (Kirin 960 és SD 730 között).

Szomorúan olvasom, hogy többen küzdetek üzenet megérkezési problémákkal, sajnos ismerős a probléma, de EMUI alatt legalább nem agyrém beállítani, és egyszer, ha megcsinálod, akkor nem is száll el, ezt 3 EMUI fő verzióra elmondhatom, illetve egy altverzióra amin jelenleg vagyok 9.1.).

Van esetleg valaki aki Honor 9-ről esetleg másik Kirin 960-as készülékről váltott?

Sebességben mik a tapasztalatok. Olvastam ezzel kapcsolatban is, hogy valakinek szaggatósabb, mint egy Mi 8.

Illetve a proximity szenzor, kijelző érzékenység - itt a témaindítóval szinte teljesen ellentmondanak a hozzászólásaitok.

Nézegettem, hogy hol lehet megvenni, illetve keresem, hogy hivatalos garival hol vásárolható meg itthon, de a Xiaomi.hu-n kívül nem gondolom, hogy más hivatalossal árulná, még Alza sem, talán majd editigtal.

Tudjátok, hogy ki Magyarországon a hivatalos szervize a Xiaominak? TMX?

Akinek volt értesítés-megérkezés problémája talált rá megoldást?

NFC-t mennyire használjátok a készülékben? Találkoztatok problémákkal?

Láttam, hogy páran nyitottátok a BL-t, miért volt erre szükség? Illetve, az bontotta aki K20-at vett gapps miatt? Ez sajnos nem jött le. Xiaominál nem "ugrik" a garancia BL nyitással?

Bocsi a sok kérdésért, de nincs összefoglaló.

Köszönöm!

(#3177) Whist válasza Fulár (#3171) üzenetére


Whist
aktív tag

A Viper miatt én is rootolnám, ROM csere nélkül. De nem tudom, hogy a gari.illetve a Smartshop mennyire szereti ezt.

(#3178) R a y


R a y
senior tag

Én igen! Nagyon megszoktam a Note 5 alatt a gesztus vezérlést!

Ha olyan releváns találatokat akarsz látni, mint amilyeneket a 2000-es években kaptál, akkor használd a Yandex-et. ~ Pro Bono Publico ~ | Ephesians 6:10-18 |

(#3179) Flexy90 válasza Bali222 (#3174) üzenetére


Flexy90
senior tag

Én gombokkal használom, akkor lehet ezért nem tapasztaltam semmit.

(#3176) qltsar : NFC-t használok, nem szokott gond lenni vele, csak HCE-re kell állítani a Wallet-et.
Én azért nyitottam BL-t, hogy az EU romot fel tudjam telepíteni, már a sokadik Xiaomi telefonom és már megszokásból az EU romokat használom mert azokkal kevesebb a probléma.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Fan

(#3180) qltsar válasza Flexy90 (#3179) üzenetére


qltsar
addikt

Ezek szerint nem a global verziót vetted? Úgy tudom azok EU ROM-mal jönnek alapból, zárt BL-el - illetve ezt várnám el attól amit Global verziósan árulnak, "európai" piacra.

(#3181) Faby válasza qltsar (#3176) üzenetére


Faby
senior tag

Szia, összehasonlítási alapom nincs, ami neked kellene, de a rendszer szerintem mind gyári EEA, mind xiaomi.eu dev rommal sima, nincs jele akadásnak, lagnak.

Üzenetekre ugyanaz igaz itt is, sokrétűen lehet/kell beállítani, de ha egyszer végigcsináltad, utána jó.

Közelség érzékelő nálam jó, most csak azért van néha gond vele, mert elég gagyi üveg van rajta, addig, míg meg nem érkeznek kintről a jobbak, ajánlottak. Üveg nélkül semmi gond nem volt vele.

Kijelző érzékenységgel nincs gond, igaz, egyszerre legfeljebb 3 ujj volt, amit használtam, gond nélkül.

Garancia: két év gyártóit valóban csak a xiaomi.hu ad, de szerintem az olyan boltok, mint alza, megbízhatóak ebből a szempontból is. Többen emlegették a Turbadó prémium garanciáját is, mint flottul működőt. Neked kell eldönteni, kintről nem biztos, hogy jelen árfolyam mellett megéri megvenni, főleg ha valahol van még készleten régebbi beszerzésű.

Xiaominak Magyarországon a Wayteq a hivatalos szervize, de ők sem javítanak itthon semmit, küldik ki külföldre, azt hiszem Lengyelországba.

NFC-t nem használtam, paypassos bankkártyát érzékelte, mint NFC tag :DD

Az itthon vásároltaknál 100% a Gapps ellátottság, de szerintem a kintről érkezett, Global romos telókon is.

Bootloadert a xiaomi.eu rom felrakása miatt nyitottunk páran, több beállítási lehetőség, AOD minden értesítésre jelez, optimalizálások (pl preferált hálózattípus LTE/UMTS auto (PRL), amivel nagyban csökkenthető a cellakészenlét fogyasztása (nem keresi állandóan a kínai frekvenciákat. Be lehet kézzel is állítani, de újraindítás után visszaáll)
ROOT fontos volt nekem a Tasker és Adaway meg még néhány progi miatt, valamint a nem kívánt alkalmazások eltávolítása miatt. (az mondjuk lehetne gyári romra is)

Bootloader nyitása elvileg garanciavesztéssel jár, tapasztalatot még nem láttam ez ügyben, hogy volt-e bárkinek problémája ebből, de gyári rom visszaflesselésével zárható, a telefonról tudomásom szerint eltüntethető a nyoma, kérdés, hogy imei alapján ellenőrzik-e a kínai szervereken.

Összefoglaló híján kb ennyi.
Esetleg még érdemes nézegetni egyéb Xiaomi telók topikjait, szerintem az ott lévő infók jó része releváns lehet MIUI vonalon, nem hardver/készülék specifikus dolgok jól össze lehetnek szedve.

(#3180) qltsar
Meg kell különböztetni a hivatalos romokat: Global és EEA (meg van még egy orosz, ill indiai) és a xiaomi.eu romot. Utóbbi nem hivatalos, custom romnak minősül, bármennyire is "gyári" közeli (alapja a kínai fejlesztői rom).

[ Szerkesztve ]

A barátok azok, akik jól ismernek és mégis szeretnek Téged!

(#3182) Flexy90 válasza qltsar (#3180) üzenetére


Flexy90
senior tag

Ahogy Faby is írja, a Xiaomi EU rom nem számít hivatalosnak. China ROM-ból portolják és kiszedik a felesleges appokat és hangolják EU kompatibilissé :)

Xiaomi Fan

(#3183) instantwater válasza qltsar (#3176) üzenetére


instantwater
addikt

Értesítések meg lettek oldva, és le lettek írva többször.
Szokásos xiaomi dolgok.
Akku optimalitáció, lakat, autostart.
Egyedül a Gmail állt ellen, de azt is megoldottuk.

(#3184) Maist válasza Fulár (#3162) üzenetére


Maist
senior tag

Na, a lényeg, hogy sikerült. Igen, a fő baj az lehet, hogy a custom recovery-k még nem állnak a helyzet magaslatán, emiatt attól függően, ki-milyen rom-ról jön, benne van a rizikó a rom cserében. Elrontani viszont nyitott BL-el nem lehet a telefont, amíg van fastboot, addig gond nincs egy szál sem.

(#3185) Fulár válasza Maist (#3184) üzenetére


Fulár
senior tag

Pontosan!És köszönöm! :)

(#3186) instantwater válasza duo (#3170) üzenetére


instantwater
addikt

.

[ Szerkesztve ]

(#3187) trouble válasza instantwater (#3183) üzenetére


trouble
senior tag

+1
RN5-ről tükröztem a beállításokat,mindig és minden értesítés megjelent!
Gmail is !
Magyarul egyszer állítsd be a miui-t azt csá!

(#3188) sandró60


sandró60
addikt

Kipróbáltam a vezeték nélküli megjelenítőhöz csatlakozást.Mit mondjak "botrányos" :Y
Egy Samsung H6400 tévéhez 3.kísérletre sikerült csatlakozni.Screen Mirroring van a tévében.Amikor sikerült elindítottam egy filmet-szaggatott-széttöredezett,mint ha a 2 ezer előtti technika lenne.A TV tudja az 5 Ghz.A jel erősítő kb 1 méterre van a tévétől a wifi 433Mbs tud
Kérdésem aki kipróbálta mondjon véleményt vagy csak nálam nincs valami beállítva?

[ Szerkesztve ]

(#3189) max-11


max-11
tag

Sziasztok!
Milyen költöztető programot használtatok teló váltásnál?
A Huaweinek van egy progja, korábban azt használtam új Huaw-re költözésnél, az totál mindent átrántott appostól profilostól mindenféle beállításostól...
NFC-n nem látják egymást a telefonok, azt próbáltam.
Huawei Mate 10 Pro-ról jövök Mi 9T Pro-ra.
Köszi, ha van perfekt tipp!!!
m

[ Szerkesztve ]

(#3191) Land


Land
veterán

Szeptember 11-én rendeltem Banggoodról 9T és még mindig Processing státuszban van. Minden más cuccom fel van adva. Létezne, hogy ennyi nap alatt sem adták fel?

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#3192) alázógyík válasza Land (#3191) üzenetére


alázógyík
őstag

3 hét lesz, türelem.
Tracking semmit sem fog mutatni.

(#3193) SH4D0W2011 válasza Land (#3191) üzenetére


SH4D0W2011
őstag

A Banggood-on nézed a követést? Mert akkor próbáld meg a 1tracking oldalán, ott általában több infó látszik.

(#3194) spileraaa


spileraaa
senior tag

ehhez a csere képernyő miért olyan drága ha jól néztem 110 -130$ korul van

Erdély (Románia) Huawei Mate 20 Pro /Huawei Mate 10 Pro/ Xiaomi Redmi 3s Prime / Lenovo A660

(#3195) Land válasza SH4D0W2011 (#3193) üzenetére


Land
veterán

Order numbert írjam oda be? Mert tracking numberem nincs.

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#3196) Peaceliker válasza mcwolf79 (#3150) üzenetére


Peaceliker
őstag

Szerintem nekem is ilyen jött most meg. De elég sokat kitakar a kijelzőből. :W

"Oh my Goa'uld!"

(#3197) SH4D0W2011 válasza Land (#3195) üzenetére


SH4D0W2011
őstag

Szerintem azzal nem fog menni. Akkor viszont lehet, hogy még tényleg nem adták fel, ha nem kaptál.

(#3198) PowerBuldog válasza spileraaa (#3194) üzenetére


PowerBuldog
veterán

Amoled. Nem egy mezei LCD.

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#3199) #20411392 válasza sandró60 (#3188) üzenetére


#20411392
törölt tag

Chromecast 3-mal tökéletesen működik.

(#3200) bl4ze válasza #20411392 (#3199) üzenetére


bl4ze
veterán

Másnál is volt már OTA frissítés?
Minap olvastam itt
Nekem semmi globál rom

.:. bl4ze .:.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.