Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Xiaomi MI-3 téma összefoglaló

ANDROID 6.0 MARSHMALLOW FRISSÍTÉS
Olvasd el, mielőtt nekikezdenél!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1651) s4tch


s4tch
veterán

http://m.gsmarena.com/xiaomi_launches_mi_3_redmi_1s_and_redmi_note_in_india-news-9030.php

Uhh, ezek az árak...

[ Szerkesztve ]

(#1652) tDr1v3r válasza s4tch (#1651) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Zokog a lelkem...

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#1653) Milestone2 válasza s4tch (#1651) üzenetére


Milestone2
nagyúr

116$...tegnap az AnteLife 113Euróért adta a Redmi 1S-t, nem volt rá pénzem...116 dolcsit még ki tudnék adni...

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#1654) Oppenheimer


Oppenheimer
veterán

Na megnéztem a changelogokat, elég nagy bugtenger volt ez a telefon a 13-as romig ahogy látom, szóval azt teszem fel. Nagyon remélem télig kijön a stabil CM :D

[ Szerkesztve ]

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#1655) Oppenheimer válasza Oppenheimer (#1654) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Nagyon jó, se az update appból, se a mi recoveryből nem engedi feltenni. :D

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#1656) szkorhetz válasza Oppenheimer (#1655) üzenetére


szkorhetz
őstag

Visszafele szerintem Csak fastboottal mehetsz.

(#1657) Oppenheimer válasza szkorhetz (#1656) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Helyes. Már megijedtem, hogy simán fog menni minden.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#1658) Oppenheimer válasza Oppenheimer (#1657) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Az usb driver telepítés egyhelyben áll, a kívánt rom várhatóan 8 óra múlva fejezi be a letöltődést. :U

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#1659) s4tch válasza Oppenheimer (#1657) üzenetére


s4tch
veterán

iPhone-nál, WP-nél egyáltalán nem menne. A droid vitán felül a legkönnyebben "romolható" rendszer.

(#1660) Oppenheimer válasza s4tch (#1659) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Szerinted én romolni akarok? Nem élvezetből csinálom. iPhonen-nál és WP-nél amúgy sokkal kényelmesebb szoftvert frissíteni, vagy HR-t tolni, mint itt, mert automatikusan backupol és restore-ol mindent mindkét rendszer.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#1661) szkorhetz válasza Oppenheimer (#1658) üzenetére


szkorhetz
őstag

Honnan töltöd őket? Van en.miui-n teljes fórum a fastboot fájloknak meg ott rendben az miakármicsoda program, amivel könnyen felrakható a fastboot fájl.

(#1662) Oppenheimer válasza szkorhetz (#1661) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Természetesen onnan akartam a 13-as romot, de mivel az régi, gondolom átrakták a fájlt egy mosógépre, és onnan töltik fel. Leszedtem helyette a 14-est.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#1663) s4tch válasza Oppenheimer (#1660) üzenetére


s4tch
veterán

Nem érdekes, mit akarsz. A lényeg, hogy itt meg tudod oldani a downgrade-et, ráadásul nem is túl nehezen. A MIUI-ban pedig van beépített backup program, ami egy pöttyintéssel lement mindent, majd egy másikkal visszaállít. Ha nehéz a feladat, vegyél iPhone-t, és ne akarj downgrade-elni.

(#1664) petrson válasza s4tch (#1663) üzenetére


petrson
senior tag

Egyébként ez a miui backup/restore alkalmazható 4.3-ról 4.4-re is, vagy a kitkatet megint lehet szüzen kezdeni?

S23 / Watch Active2 / Xiaomi Pad 6

(#1665) szkorhetz válasza petrson (#1664) üzenetére


szkorhetz
őstag

Jó mindenre, elméletileg. :)

(#1666) Oppenheimer válasza s4tch (#1663) üzenetére


Oppenheimer
veterán

A feladat nehezsegevel semmi gond, nagyon jol tudom hogy "mukodik" a beepitett backup program. Inkabb nem hasznalom mert eddig tobbet artott, mint segített.

[ Szerkesztve ]

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#1667) s4tch válasza petrson (#1664) üzenetére


s4tch
veterán

Alkalmazható. Sőt, kíváncsiságból kipróbáltam, hogy a saját SMS-eimet lementettem, és feltettem a barátnőm Hongmijára (4.2), és tökéletesen sikerült a mutatvány.

(#1668) tupacamaru válasza fi:zi'k (#1645) üzenetére


tupacamaru
veterán

Igaz, de a tudat hogy nem flakonból van.... :B Ezek után rá kell nézni a K900-ra.

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#1669) CoolBoy323


CoolBoy323
nagyúr

Hogyan lehet megoldani, h X launcher legyen a fo?
Barmelyiket allitom be, a "hazikora" mindig a miui home jon be :(

(#1670) Oppenheimer válasza CoolBoy323 (#1669) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Settings > apps > default app settings. Bár még nem próbáltam más launchert.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#1671) CoolBoy323 válasza Oppenheimer (#1670) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Ott nem tudom valtoztatni, mert vmi olyasmi van irva, h nincs beallitva alapertelmezes...

(#1672) morfondőr


morfondőr
őstag

A "milyen anyagú a hátlap?" kérdéshez visszakanyarodva: [link]
Itt egy srác szétszedte a telefont egy leejtés után és csinált képeket is a hátlapról! Úgy néz ki tényleg sima műanyag! :O

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#1673) Oppenheimer válasza morfondőr (#1672) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Az kemény :D Még a végén az is kiderül, hogy mtk soc van benne, és 1GB RAM :D

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#1674) s4tch válasza morfondőr (#1672) üzenetére


s4tch
veterán

Ezt már többször átbeszéltük, senki nem mondta, hogy maga a ház fémből van. A házban lévő keret van magnézium ötvözetből, maga a ház műanyag. Egy Hugo Barra-interjú is megerősítette, nincs ebben semmi újdonság.

(#1675) winotto válasza morfondőr (#1672) üzenetére


winotto
tag

Én egyébként nem bánom hogy műanyag a hátlap, az Xperia P telefonomon egy esés után a hátlap behorpadt. Szerintem a műanyag hátlap sokkal rugalmasabb és nem árnyékol be semminek.

[ Szerkesztve ]

(#1676) s4tch válasza winotto (#1675) üzenetére


s4tch
veterán

Nekem meg karcmentes, gyakorlatilag újszerű a 2 éves P hátlapja. Igaz, egyszer sem ejtettem le a 2 év alatt.

(#1677) tupacamaru


tupacamaru
veterán

Aki mostanában rendelt az ibuygou-ról annak milyen proci van benne? :B

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#1678) floratm


floratm
senior tag

Mostanába rendeltem xiaomi powerbankot, és aliexpreszen vannal joval olcsóbbak is mint ahogy a gyártó adja a xiaomishop.com on. Akár 10 dollárral olcsobban is. Azért olyat választottam ami nem olyan olcso hanem kb egyárba van mint a gyári oldalon.

Lehet ilyen sok hamisitvány az aliexpreszen? Mert egy xiaomi fülhallgatot is vennék, ami a gyártó oldalán 25 dollár aliexpreszen meg van olcsobban is. Szoval nem értem... :F

[ Szerkesztve ]

(#1679) s4tch válasza floratm (#1678) üzenetére


s4tch
veterán

Állítólag az alin elég sok a hamisítvány. Ibuygou, antelife, mixeshop tudtommal megbízhatóak.

(#1680) szkorhetz válasza floratm (#1678) üzenetére


szkorhetz
őstag

Én ebayről szoptam egy hamisítvánnyal. De kb hozta a ráírt szintet, de mégsem voltam nyugodt, így rendeltem egy rendeset. Majd ha megjött, nézd meg:

[link]

(#1681) Wajk válasza floratm (#1678) üzenetére


Wajk
addikt

Xiaomi mint gyártó ≠ xiaomishop.com :N

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#1682) Fredy02


Fredy02
tag

Sziasztok!
Rendelni szeretnék egy ilyen telefont, csupán az ár, áfa, vám, dolgok nem nagyon segítenek. Tudom EU-ból meg lehet rendelni és egy 16GB verzió 85 ezernél meg is áll a xiaomishop.com -on (EU warehouse) esetén. Viszont az ibuygou-ról ~72 600ft (DHL) ez viszont áfa, vám nélkül és jó eséllyel ki szedik a vámon úgy meg + 27% és így 90 felett lennék. Sokat olvastam ebben a témában de több kérdésem is van ezekkel kapcsolatban:

1) Van európai webshop ahol olcsóbban meglehet szerezni a készüléket mint 85 000?

2) Magyarországon ugye 27% a általános forgalmi adó, na de más országban? (Svájcban van ismerős németeknél is) Ez esetben ha náluk kevesebb az adó akkor nekik nem kellene annyit fizetni ha jól gondolom? Onnan meg csak postáznák vagy elhoznák nekem.

3) Erre az úgyis át megy a vámon dologra nem érdemes építeni? Sok helyen azt olvasom hogy: " hú én 7x rendeltem mind át ment, máshol meg marha nagy mákról írnak ha véletlen át csusszan.

Gondolom többek már unják ezt a témát, de én akkor is rablásnak tartom az itteni árakat. Így próbálom a pénztárca barátabb megoldást választani -tudom már meg kaptam ezt is: "ha nincs rá pénzed ne akarj ilyet venni" van rá na de mégsem mindegy mennyi. Válaszokat köszönöm!

Üdv, Fredy

S23U

(#1683) s4tch válasza Fredy02 (#1682) üzenetére


s4tch
veterán

1. ebayen van egy belga eladó, őt érdemes megkérdezni, honnan szállít. Az antelife spanyol raktárában is szokott lenni MI3, bár most épp nem látom készleten a telefont.
2. Svájc nem EU-tagállam. Ha oda szállíttatsz, dupla áfát fizetsz. (Az EU-ba harmadik országból történő belépésnél mindenképp van áfa, akkor is, ha egyszer már Svájcban fizettél.) Németországban alacsonyabb az áfa-kulcs, érdemes lehet ezzel játszani.
3. Tény, hogy a legtöbb kínai webshop szívesen ír 20-30 dollárt és mp3 lejátszót a csomagra. A többit gondold tovább.

SZERK: belga eladó kilőve, kedvezőbb árra emlékeztem, sajna nem túl olcsó.

[ Szerkesztve ]

(#1684) CoolBoy323 válasza s4tch (#1683) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

3. Tény, hogy a legtöbb kínai webshop szívesen ír 20-30 dollárt és mp3 lejátszót a csomagra. A többit gondold tovább.

És ezt a vámosok pont les.ar.ák magasról :DD

(#1685) s4tch válasza CoolBoy323 (#1684) üzenetére


s4tch
veterán

A DHL viszont az eladó nyilatkozata és a csomagon lévő nyilatkozat alapján viszi egyáltalán vámolni a szajrét. Egy 50 dollár körüli vámérték a csomagon és a nyilatkozaton, erre felszámított 3-4 ezer Ft áfa senkinek nem tűnik fel.

No mindegy, ez nem tipp volt még véletlenül sem.

(#1686) CoolBoy323 válasza s4tch (#1685) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

bekérik automatikusan a vásárlást igazoló számlát, nem neked kell bebüfizni, h "csókolom, ócó kínai volt 10$"

(#1687) s4tch válasza CoolBoy323 (#1686) üzenetére


s4tch
veterán

Köszi, elég jól ismerem a vámeljárást, sőt, a kiskapuit is. Ugorjunk.

(#1688) CoolBoy323 válasza s4tch (#1687) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

És a hűvöst is ismered? MÉG nem? :P ;]

(#1689) s4tch válasza CoolBoy323 (#1688) üzenetére


s4tch
veterán

Látom, akarsz róla beszélni. Hajrá. :C

(#1690) virkir válasza s4tch (#1683) üzenetére


virkir
veterán

Hol tudsz spanyol raktárra keresni?
Mert én csak az éppen futó promóciós körön kívül még máshogy nem találtam rá. Annál meg csak azokból lehet választani ami éppen van.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#1691) s4tch válasza virkir (#1690) üzenetére


s4tch
veterán

Pontosan ezért írtam, hogy most nem látom náluk készleten a MI3-at.

(#1692) Fredy02 válasza virkir (#1690) üzenetére


Fredy02
tag

Köszi a válaszokat, nem sok konkrétum és jó hír volt bennük, ez van :D
Itt találod a spanyol raktárat, de nem vagyok benne biztos hogy szállítanak hozzánk. [link] minden esetre írtam nekik hátha lesz valami. Egyenlőre a xiaomishop.com tűnik a legjobb választásnak a 85 ezres összköltségével+ ajándékjaival.

S23U

(#1693) Drenadar válasza Fredy02 (#1682) üzenetére


Drenadar
veterán

Egy tanacs: ne gondolkozz a 16gigasban megeri az a pár ezer a 64est...

(#1694) virkir válasza Fredy02 (#1692) üzenetére


virkir
veterán

Ja xiaomishop.
Akkora egy #&&&&%/**#***& társaság, hogy az már hihetetlen.
Ha véletlenül sikerül refundolni tőlük az biztos, hogy az életbe nem nézek feléjük, nem kockáztatok egy garanciális ügyintézést.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#1695) tupacamaru válasza virkir (#1694) üzenetére


tupacamaru
veterán

Na mesélj, mi történt? :F

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#1696) virkir válasza tupacamaru (#1695) üzenetére


virkir
veterán

Múlt hét hétfőn rendelés leadva 1k+ dodó befizetve.
Erre ezek a balfaszok megröccentek és kértek egyéb azonosítást a pay-pal-on kívül.
Mire sikerült lezongorázni mit akarnának lett péntek és érkezés helyett végre elfogadott státuszba került a fizetés.
Felvirrad hétfő amikoron még mindig sehol semmi, délutánra kiderül, hogy a német raktárból elfogyott a 16GB-os ezért hát akkor ők várnának a küldéssel.
Igéret hegyek, hogy istenbizonycserkészúttörőbecsszó a héten feladják és örüljünk mert fájdalomdíjként kapunk temperedglass fóliát.
Namost úgy tűnik, hogy vagy a dunai kalózok támadták meg a hajót amivel jön a cucc, vagy a volgai hajóvontatók sztrájkolnak de ma pénteken is ugyan ott állunk mint múlt héten kedden.
A számla kifizetve telefonok meg ki tudja merre.
Annyi nagyvonal nincs bennük, hogy ha nincs a németbe akkor küldjék a sima EU raktárból és benyeljenek 10-20 dollár szállítási költséget.
Aki intézi, vele most annyiba maradtunk, hogy ha hétfőn sem indul el akkor megpróbál töröltetni és pénzt vissza.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#1697) Oppenheimer válasza virkir (#1696) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Nekem is out of stock volt az eu raktarban amikor rendeltem, emiatt 1 hetet csuszott a feladas... akkor meg csak 1 eu raktar volt. Az emailekre keszseggel valaszoltak es vegul megerkezett. De sztem nekem szar benne az akksi. :(

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#1698) tupacamaru válasza virkir (#1696) üzenetére


tupacamaru
veterán

:Y Nem semmi, én meg asszem másik telót választanék most már. :B

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#1699) virkir válasza tupacamaru (#1698) üzenetére


virkir
veterán

Nagyon gondolkodok rajta.
Ha valóban elkezdték rendes ütemben kiszórni az o+o meghívókat akkor jó eséllyel akár hónap végére kaphatok plusz cirka 10k-val drágábban azt.
Vagy ott a Find7a ami szintén megáll 110 környékén diák kedvezménnyel.
Mindkettő jó alternatíva, bár a Mi3 tetszik a legjobban külsőre.

Oppenheimer
Na ez az, hogy nekünk a rendeléskor nem volt out of stock csak amíg tököltek addig lett az és így már hétfőn két hetet csúszunk.

[ Szerkesztve ]

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#1700) Drenadar válasza tupacamaru (#1698) üzenetére


Drenadar
veterán

Ez milyen logikán alapszik? Attól hogy egy boltból nem tudsz valamit megvenni akkor már dobod is a dolgot? Jáj...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.