Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#17) mhorvat válasza KeNTaGoN (#10) üzenetére


mhorvat
senior tag

20D + 18-55 IS alapobi, nameg fénymásolópapír. Nem jól megvilágított, utólag húzom fel a fényerőt és növelem a gammát, ez sajnos egyes képeken meg is látszik, de azért még így is jobb, mint ha szürkén hagynám a hátteret.

Nos igen, elfogultság. Meg kell mondanom, egyszerűen beleszerettem a fülesbe, de ennek nyilvánvaló okai vannak. Egyfelől döbbenetes részletességet és hangminőséget produkál, mindezt olyan természetességgel teszi, hogy lenyűgöző. A hangszínek a helyükön vannak, a közép- és magas tartományt igen dinamikusan szólaltatja meg, mélyből pedig annyit ad, amennyit kell. Értem ezt úgy, hogy akinek tényleg az számít, hogy fejbe verjen minden egyes mély elektromos zenénél, annak valószínűleg kevés lesz. De mindemellett mondom ezt úgy, hogy trance zenét is hallgatok rajta és meg kell mondjam, nem vall kudarcot az XR. A TD valóban jobb ilyen típusú zenékhez, de ezt nem úgy kell elképzelni, hogy a kettő teljesen idegen a nem hozzáillő zenéket megszólaltatva. Mind a kettő remek füles, mind a kettőt használnám is szívem szerint, műfajonként váltva, de ez részemről felesleges kiadás, így mérlegeltem: több klasszikus, hangszeres zenét hallgatok, mint elektromosat, nem volt kérdéses a döntés.

De kanyarodjunk vissza a teszthez, illetve annak szubjektív mivoltához. Próbáltam a lehető legobjektívebben írni róla, így kerekedett ez az írás. Egyszerűen ezt a fülhallgatót tényleg ki kell próbálni és tényleg hallani kell, miről is írok, mert amíg ez nincs így, addig azt fogják hinni (hozzád hasonlóan és megjegyezném teljesen jogosan!), hogy szubjektív a kreált kép hangminőség terén. Pedig nem. Nem szokásom áradozni egy fülhallgatóról, talán ennél a tesztnél sem estem át a ló túloldalára (legalábbis őszintén remélem), megelőző cikkeimnél sem tettem, de ez a fülhallgató (hasonlóan a TD100 II/III pároshoz) letett valamit az asztalra, ezt pedig a szavak erejével kell közvetítenem a cikkek során azoknak, akik hezitálnak, érdeklődnek. Senki nem pénzel a cikkek megírásáért, abszolút non profit az egész, miért írnék olyat, ami nem igaz (bocsánat inkább úgy fogalmazok, miért ferdítenék). :B A Te szavaiddal élve tehát "ennyire jo a cumo".

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.