Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #06658560


#06658560
törölt tag

A BRaw, 7Zip és Strange Brigade eredmények között van egy-két olyan, amelyik elég érdekes, nem értem, mi okozhatta.

(#2) devast válasza #06658560 (#1) üzenetére


devast
addikt

Én azt nem értem, alaplapot miért játékokkal tesztelnek... kb semmi értelme, de legalább jó sok időbe kerül... a lapok közti különbségek analizálására kéne ráfeküdni inkább, legyen az vrm/oc/szolgáltás vagy akármi...

(#3) Sub-ZeRo


Sub-ZeRo
nagyúr

Az árát megláttam és addig olvastam. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#4) Armagedown


Armagedown
őstag

De mi kerül ezen ennyibe? :D

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#5) Fred23


Fred23
nagyúr

100k-val olcsóbban talán megérné valakinek.

(#6) #06658560 válasza devast (#2) üzenetére


#06658560
törölt tag

Nekem az elfér. Csak kellene valami írás arról, hogy miért kiugró az Asus deszka eredménye BRAW 8:1-ben, az MSI BRAW 3:1-ben, mi a 20-22 másodperc eltérés oka 7Zipben, a Handbrake Noral szórása, AotS:E átlagban a 10% eltérés a végletek között, és Strange Brigade-ban a min fps-ek között is a 20 fps differencia, plusz a Giga lap bezuhanása. Nem mondom mérési hibának, de valami okozza ezeket, miközben a többi érték gyakorlatilag 5%-on belül van az összes kártyát nézve.

(#7) Komplikato


Komplikato
veterán

Oké. Drága luxus motyó. Ilyeneknél el lehet vitatkozgatni megéri, ad e annyit pluszba, stb. Az én problémám az, hogy ha ennyit ki akarnék fizetni alaplapra, mert lenne miből, és mindenképpen AMD-s alaplapra, akkor vennék hasonló cuccott TR4 foglalattal. Akkor már nem desktop procival szórakoznék. De lehet ez az én elmebajom és van valahol valaki, aki ilyenbe tesz majd 12-16 magos Zen desktop procit. Ami jól vissza lesz fogva a dual chanel miatt.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#8) devast válasza #06658560 (#6) üzenetére


devast
addikt

Pedig ezek igen nagy valószínűséggel mérési hibák...
Vagy lehet egyes lapok régi bios-al lettek lemérve, nem tudom.

[ Szerkesztve ]

(#9) snecy20


snecy20
veterán

Pont fele ennyiért az MSI Meg Ace szerintem jobban megéri, bár a Godlike felszereltsége tényleg nem semmi.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#10) dkess válasza Fred23 (#5) üzenetére


dkess
őstag

Olyan bő 110K -val olcsóbbért ott van a MSI MEG X570 ACE. Ez utóbbin igaz nincs OLED kijelző meg külön kártyán a 10 Gbit/s -es LAN vezérlő - sőt ez "sima" ATX méretű (nem E-ATX, mint a Godlike).

A X570 ACE tulajdonképpen a tökéletes lap lehetne, ha a másodlagos 2.5 Gbit/s -es LAN helyett lenne rajta egy 5 Gbit/s -es Aquantia (vagy akár a 10 Gbit/s -es verzió), de persze akkor már tényleg nagyon drága lenne az a OLED kijelző a Godlike -on ... :) Persze azért a 2.5 Gbit/s -es LAN -on is elvagyok itthon - nagyjából elég ...

Ezen kettő lapon a chipset és a VRM bordák közötti hőcsöves összeköttetést tényleg nagyon eltalálták. Amennyiben van - legalább - egy ventid hátul (miért ne lenne), akkor tényleg baromi hatékony. Nem is értem más lapgyártóknak miért nem jutott eszébe így X570 alapokon.

(#11) #06658560 válasza devast (#8) üzenetére


#06658560
törölt tag

Elvileg azok kellenének legyenek, csak ahhoz nagyon kilógnak a sávból, ami még bele kéne férjen. És ezekkel kéne foglalkozni. A Giga lap értéke pláne nagyon furcsa.

(#12) Fecdzo


Fecdzo
senior tag

Elképesztően gyönyörű!.....és elképesztően drága....hát igen ez egy más liga. wow

fulekitrading.wordpress.com

(#13) Tidus


Tidus
addikt

Drága is, MSI is. Hagyjuk meg másnak...

(#14) flexxx2 válasza Fecdzo (#12) üzenetére


flexxx2
őstag

Ahogy mondod. A loewe tv-s cikket is megnézem, csak hogy milyen a kinézete, meg el vannak-e ájulva tőle. Fanyalogni azon lehet, hogy nincs ilyenekre pénzem.

(#15) fanti


fanti
addikt

Negyed milla egy olyan lapért, ami jövő ilyenkorra elavultnak számít....

Nincs létjogosultsága az ilyen luxuscikkeknek, mert azok a lúzerek fogják venni, akik mama-papa kedvenceként a legdrágábbat keresik mindenből (de nem a legjobbat).

Nálam alaplapnál a felső határ az 60k.
De sokkal jobban kedvelem a 35-50k közti ársávot.

Magyarországon a nettó átlagkereset meg sem közelíti ennek az alaplapnak az árát, így természetesen ilyesmit csak egy olyan szűk réteg vesz meg, akinél nem számít az ár.

Túlárazott....ha lottó ötöst nyernék, akkor sem venném, mert egyszerűen szánalmas az ár/érték mutatója.

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#16) talmam


talmam
tag

lehagyták az elejéről hogy" hupaszt" meg XD

(#17) snecy20 válasza fanti (#15) üzenetére


snecy20
veterán

A High End az mindig ilyen volt, jellemzően sosem azok vették akik a gyors elavulástól paráztak.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#18) opr válasza fanti (#15) üzenetére


opr
veterán

Ezt az olyan "luzerek" szoktak venni, akiknek ennel magasabb a napidijuk. Amikor olyan helyzetben van az ember, hogy ennyire draga az ideje, akkor sokszor sokan vannak vele ugy, hogy nem szarozik, megveszi mindenbol az abszolut "leg"-et, abbol baj nem lehet.
Es mivel ennel tobbet keres egy napi munkaval, nagy ivben leszarja, hogy papiron egy ev mulva elavul.
Ne erts felre, En se vagyok ilyen elethelyzetben, de siman el tudom kepzelni, hogy hasonlo szituacioban hasonloan gondolkodnek.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#19) Noukoum válasza Sub-ZeRo (#3) üzenetére


Noukoum
veterán

Azt hittem 120ezer körül lesz. :Y

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#20) #21180672


#21180672
törölt tag

a 600-as chipsetek mikor jönnek arról van valami új infó?

(#21) #06658560 válasza talmam (#16) üzenetére


#06658560
törölt tag

Az az intel prociknak jár, amikor forrósodik a fejük.

(#22) Komplikato válasza snecy20 (#17) üzenetére


Komplikato
veterán

Na igen, de régen eyg High Tech, minden jóval megpakolt alaplap 120.000 forint* környékén (+/- 10K) mozgott és akkor ez valami WokStation vagy szerver alaplap volt. (*Vagy ennek megfelelő dollár, euró, jen, akármi)

[ Szerkesztve ]

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#23) joey04


joey04
titán

Teljesen értelmetlen pénzkidobás ez a kategória.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#24) halinorbi


halinorbi
csendes tag

Majd jövőre figyelem a HardverApró hirdetései között.

(#25) Gyuri27 válasza Tidus (#13) üzenetére


Gyuri27
félisten

Ryzen fonalat nagyon elkapták. Legjobb lapokat ők tolják a rizsák alá.

Amd - Radeon - Ryzen

(#26) devast válasza Gyuri27 (#25) üzenetére


devast
addikt

B450es lapjaik jók voltak, x570... nem annyira.

(#27) leviske


leviske
veterán

A Creation egy messze átgondoltam konstrukció 100k-val olcsóbban. Ehelyett szerintem az MSI-nek is a Gigabyte irányvonalát kellett volna lekövetnie, hogy legyen létjogosultságuk ebben az árkategóriában.

(#26) devast: Attól, hogy a B450 lapjaik felkapottak lettek, még nem azok voltak az egyetlenek amik jól sikerültek. A kezdetektől az MSI a legproblémamentesebb memória területen. Márpedig a Ryzen sorozatnál inkább ez számít, mint az OC.

Az X570 lapjaikkal konkrétan van rossz tapasztalat?

(#28) Sub-ZeRo válasza Noukoum (#19) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nég annyiért is drága egy lap szerintem, de barátibb lenne az tuti. :DDD

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#29) Gyuri27 válasza devast (#26) üzenetére


Gyuri27
félisten

350-370-450-470. De ok az 570 nem annyira jó, de akkor nem az összes lapjukra kell dobálni vödörrel a fikát.

Amd - Radeon - Ryzen

(#30) Noukoum válasza Sub-ZeRo (#28) üzenetére


Noukoum
veterán

És a 30ezret is sokallom, főleg ha nem kell tuning. De olyan lapárak vannak, hogy ez majd a belépőszint.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#31) 4264adam


4264adam
veterán

Milyen felhasználási körülmények, munkatípusok igénylik az ilyen típusu alaplap configokat?
Mi indokolja ezt a piaci rés tömést?
Tényleg csak informálódási szinten mert nem tudom hova kötni.

(#32) opr válasza 4264adam (#31) üzenetére


opr
veterán

Az eg vilagon semmi. Annyi, hogy azt a reteget is ki kell szolgalni, aki mindenbol a leheto legjobbat akarja.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#33) MeszesKPT


MeszesKPT
őstag

Ez olyan mint a karácsonyfa, van rajta minden.

(#34) antikomcsi


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

És én még a Crosshair VIII vásárlásakor húztam a szám, azt gondolván, hogy jócskán túl van árazva. :U

(#35) Felix_Jaeger


Felix_Jaeger
újonc

Ha gamer konfigot építenék 3600-3900 CPUval nem látom mivel tud drasztikusan többet mint az augusztusban 50Kert vett STRIX B450 E Gamingem. Bukom a PCIE4et, ok. Ahogy olvastam jelenleg nem vesztek sokat vele. 4 házventit meg egy 2 ventis AIOt simán kezel úgy hogy maradt üresen 1 venti tű meg egy ARGB hely, pedig világít minden mintha muszáj lenne.
A jelenlegi 1 M2, 1 SSD, 1 HD tároló konfignal sem hiszem, hogy nekem kéne több.

Én ennyi pénzt MOBOra max TR4es rendszerben gondolkozva szánnék. Egyszerűen nem látom azt a pluszt, amit egyáltalán atgondolnam hogy cserélek. (nyilván én nem gondolkozom multiGPUban)

Valljuk be a jelenlegi 3600x-es konfigom pár éve még a ma annyira népszerű creator, tartalomszolgáltató célcsoportban is egy vadállatnak számított volna.

Szóval szerintem ez gamer Ryzen konfig alá értelmetlen, ha meg 4K influenszerkedésre adnám a fejem akkor TR4-ben gondolkoznék.

(#36) Cingáriusz


Cingáriusz
őstag

Brutális szolgáltatással bíró lap, de ennyit akkor sem ér. Nekem sokkal szimpatikusabb az Asrock 60ezres lapja, bár arra sincs szükségem. Nekem egy msi B450 tomahawk tökéletesen elég mindenre.

(#37) Piftuka válasza MeszesKPT (#33) üzenetére


Piftuka
veterán

Tény, hogy ennyi cuccot egy alaplap mellett én még nem láttam. :N Olyan, mintha egy komplett számítógép alkatrészei lennének lefotózva...

Mondjuk én egy dolgot nem értek, pontosabban hiányolok. Ha már abszolút luxus kategória, akkor miért nem raktak mellé egy PCIe, dedikált, csúcs minőségű, audiofil MSI hangkártyát is!?

Lehet bármilyen aranyozott csatlakozó, és profi kondi a lapon, használhatják a Realtek, EMU vagy más gyártó megoldását, az alaplapi hangkeltő eszköz soha nem lesz olyan, mint egy dedikált célhardver.

Ez az alaplap már pontosan az a kategória, amely mellé bátran rakhatnának egy olyan megoldást, mint pl. az "EVGA Nu Audio".

"Aquila non captat muscas."

(#38) lemelle


lemelle
csendes újonc

Jó kis cikk lett,viszont találomra kiválaszthattak volna egy b450-es lapot is.Sokan vesznek ilyen lapot és jó lett volna tudni hogy mennyivel nyújt kevesebbet ehhez az újabb x-szériához képest.

(#39) Depiboy


Depiboy
tag

Mégis mi az isten kerül ezen ennyibe elárulná valaki??? :C
Ezt se azért találták ki hogy eladják, mutogatni van hogy csilli-villi :W

(#40) BoneDragon válasza lemelle (#38) üzenetére


BoneDragon
veterán

Egyetértek, pont most vettem pár napja b450-es lapot. :K

(#41) Pipó válasza Armagedown (#4) üzenetére


Pipó
őstag

"Mit rejtettek el ebbe? Briliánst?"

"Vannak győzelmek, amiktől jobban alszik az ember. És olyanok is, amik ébren tartanak." Broadchurch - Kis fekete szir-szar rózsaszín biszbasszal a tetején? - Az is vaaan!

(#42) wolfman


wolfman
veterán

Ez a méregdrága MSI is ugyan azt a nyamvadék venti szabályzó szoftvert/rendszert használja mint a többi?

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#43) dkess válasza Felix_Jaeger (#35) üzenetére


dkess
őstag

Úgy látszik tényleg nem értjük ezt a lapot ... :) Ez észérvekkel semmilyen módon nem lehet magyarázni. Amennyiben "logikus" magyarázatot keresnénk, akkor zsákutcába kerülünk ... Ez épp ugyanaz a kategória, mint a Gigabyte X570 AORUS XTREME (320 K HUF körül) - igaz a Gigabyte a szempontból egyedi, hogy teljesen passzív chipset hűtéssel rendelkezik az X570 -esek között.

Azt lenne érdemes még megérteni, hogy ez nem azoknak szól, akik "a 3600X mellé keresek egy jó ár-érték arányú lapot - de legyen nagyon olcsó ám" ... Akinél ez a lap ötlet szintjén is felmerül - az kb. nem is néz semmit 3800X alatt.

Nekem ezek a extrák jó része külön kártyán kapod meg dolog nem tetszik benne. Egy ezek nélküli lap + a kiegészítő kártyák (akár jobbak is) és szintén olcsóbban jövök ki.

Ezek is nehezen magyarázhatóak: amennyiben nem elég a 1 Gbit/s meg a 2.5 Gbit/s LAN, akkor harmadikként adunk még egy 10 Gbit/s kártyát? Ez utóbbit tényleg rakhatták volna valamelyik előbb említett helyére - akkor a megmaradó PCIe valós előny lett volna ...

Avagy amennyiben nem elég a 3*PCIe Gen. 4 nvme meg a 6 db SATA csati SSD -knek, akkor kapunk kártyán bővítési lehetőségnak plussz 2 db PCIe Gen. 4 nvme -t (és ez előre tudható, mert tényleg e miatt veszem ezt a lapot)? Amennyiben ez a szituáció, akkor már ebből a pénzből teleszórom a NAS -t SSD -kkel ... Avagy tényleg irány a HEDT vonal - pl. TR -el ...

Persze nagyon jó és jól átgondolt chipset hűtése van és "bitang lap" minden szempontból, de amennyiben az előbb említett 2 kártyát kiveszem a képből (nomeg azt a kicsi OLED képernyőt ami miatt E-ATX -es méretű lett), akkor megkapom a MEG X570 Ace -t feleannyiért ATX méretben ...

@wolfman

Igen, de BIOS -ból részleteiben és felhasználóbarát módon be lehet ezt állítani. Én kb. azóta nem is foglalkoztam vele - tökéletes ...

[ Szerkesztve ]

(#44) Duree


Duree
veterán

Atya úr isten ,hova jutottunk egy szaros alaplap 250 ezer forint? Mi rejtettek el benne smaragdot?

duree54

(#45) BoneDragon válasza Duree (#44) üzenetére


BoneDragon
veterán

Igen, meg kell keresni.

(#46) joey04 válasza Duree (#44) üzenetére


joey04
titán

Nem baj, ameddig van normális áron is. Húzzák csak le akiket lehet ezzel az árral, akkor a bevételből csurran-cseppen valami legalább a jövő fejlesztéseibe is.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#47) Dtomka válasza Sub-ZeRo (#3) üzenetére


Dtomka
veterán

Durva... Bár csak fele annyi mint 1 jobb 2080TI.

(#48) #21180672 válasza Dtomka (#47) üzenetére


#21180672
törölt tag

az rtx sorozat a legnagyobb átbaszás a gpu történelemben

(#49) devast válasza joey04 (#46) üzenetére


devast
addikt

Az a probléma, hogy a legalja x570 lapok amik értelmesek (asus tuf vagy gigabyte elite) azok 70k+ vannak. Nem is olyan régen ennyiért majdnemhogy csúcsfelszereltségű lapot kaptál... de legalább high-end -et. Félreértés ne essék, faszák ezek is, de alsó kategóriás lapért kérnek felsőkategóriás árat.

(#50) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Szép, szép, de 250-et nem ér. Felét talán. Bruttóban, persze.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.