Hirdetés

2024. május 28., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) fordfairlane válasza BITBOYS (#98) üzenetére


fordfairlane
veterán

Nem az a betörő, aki menekülés közben beugrik a kertedbe, hanem az, aki eltulajdonítás céljából betör a házadba.

x gon' give it to ya

(#102) BITBOYS válasza fordfairlane (#101) üzenetére


BITBOYS
addikt

Jogos, jogos...de én magára a meglepire gondoltam. Az éjszaka közepén beugrik a kertedbe valaki, te meg mondjuk lépsz ki az ajtón a puskáddal mert valami ricsajt hallottál. Szerintem ebben a helyzetben bármi megtörténhet...

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#103) fordfairlane válasza BITBOYS (#102) üzenetére


fordfairlane
veterán

Szerintem ebben a helyzetben bármi megtörténhet...

Most is megtörténhet bármi, de ma jellemzően az történik, hogy a kertedben az áram által agyonütött tolvajért te leszel a felelős. Te, meg az áram, és nem a tolvaj. Szerinted ez jó így?

x gon' give it to ya

(#104) ZCoyote válasza wwenigma (#47) üzenetére


ZCoyote
őstag

Én is várom már ezeket a történéseket mert úgy érzem most már forrásponton vannak a dolgok

Romani ite domum.

(#105) BITBOYS válasza fordfairlane (#103) üzenetére


BITBOYS
addikt

Félreérthettél...
Pont azt hangoztatom, hogy az én házam az én váram.

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#106) ronson


ronson
őstag

A kollégám pont ott lakik a faluba és elmondása szerint aki meghalt az épp a legnagyobb tolvaj volt a faluba.

Egyébként egyszer fültanuja voltam 3 ork asszony beszélgetésének a vonaton. Íme:

-nekem a fiam most kapot 2,5 évet mert leszúrt egy magyar gyereket a kocsmába.
-hány éves?
-18
-volt már börtönbe?
-nem
-JAJ HÁT AKKOR MIT SZÁMÍT AZ! Legalább megemberesedik bent egy kicsit.

:Y :Y

[ Szerkesztve ]

(#107) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Nos. Nem egy sztori alapján nem 2 kerítés volt, hanem csak 1 és mögé volt valami fém kábel kifeszítve, amiben ment az áram. Átmászás után erre ugrottak/estek rá.

(#108) BITBOYS válasza ronson (#106) üzenetére


BITBOYS
addikt

AztaQ :(((

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#109) #51736960 válasza ronson (#106) üzenetére


#51736960
törölt tag

ez sajnos náluk általános dolog, ha valaki ült, az nem szégyen, hanem elismerésre való dolog.
nem egyszer hallottam már ezt...

(#110) broaff válasza ronson (#106) üzenetére


broaff
tag

..........GRRRR :W :(((

(#111) SystemRoot


SystemRoot
őstag

OFF
wwenigma légyszíves tüntesd már el az aláírásodat, mert már én szégyellem magam miatta, esküszöm. Akárhányszor látom idegesít.
Bocs.

Üdv.

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

(#112) SystemRoot


SystemRoot
őstag

Topikhoz.

Vegyes érzelmeim vannak. Elítélem az öreg muksó ötletét. Nem hiszem hogy ne tudta volna hogyha hagyományos váltakozóáramot vezet oda akkor az valaszeg megöli azt aki bejön. Namost lopásért halálbüntetés, meglehetősen erős. Szerintem megérdemli a büntit az öreg. Nem hinném hogy ne tudott volna odatenni egy kutyát, egy automata lámpát, vagy akár egy magasabb szögesdrótot. Túlzásba vitte őt az(egyébként jogos) dühe. Másrészről pedig engem is felháborít hogy a rendőrség ekkora egy nagy nulla, hogy nem képes szolgálni a lakosokat, amikor mondják többen is hogy ismert tolvajokról van szó.

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

(#113) ronson válasza SystemRoot (#112) üzenetére


ronson
őstag

Tegyél oda kutyát, ja. Másik kolegám pont most műszakba kapta a hírt, hogy megdöglött a kutyája. Igaz az elmúlt 3 nap 60k költöttek a kezelésére, de nem élte túl a mérgezést.
A hírben szereplő falutól 6 falunyira van. Szintén orkvidék. Igaz pár hónapja bent az udvaron találtak véres nadrág darabot a kutyánál és mivel nagy telkük van csak akkor vették észre hogy hátul megvan bontva a drótkerítés. Ne tudd meg mi folyik ezekben a falvakban.

Ismét egy kis szöszenet:

Bácsitól lopták a cseresznyét. Nyakoncsípte a gyereket és megvárta a rendörség megérkezését. Addigra oda ért az édesanyja is, aki a rendőröknek azt mondta: "Há mer az öreg is azért ölteti a gyümölcsöt, hogy a cigánygyereknek izgassa a szemét."

(#114) Yutani válasza ronson (#113) üzenetére


Yutani
nagyúr

Ezek b*zmeg megmagyarázzák (megcigányozzák), hogy ők az áldozatok! OMFG! :W

#tarcsad

(#115) SystemRoot válasza ronson (#113) üzenetére


SystemRoot
őstag

Hát aki megmérgezni a kutyámat, abba én is áramot vezetnék...

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

(#116) adalbert1 válasza juliabrilke (#92) üzenetére


adalbert1
veterán

Visszafordítva komolyra a szót: Kötelező lenne kitenni harapós kutya táblát? Enélkül nem is tarthatnék kutyát a kertben? :F Ez mekkora hülyeség már...

(#117) ronson


ronson
őstag

Na de hogy ne csak a kissebséget bántsuk, hozzánk egyszer egy magyar ugrott be az udvarra, mert megtetszet neki a régi vörörsréz permetező tartály. faterom pechére pont a műhelyben volt, kiment és a szerszámnyélnek való akáchusángal, úgyelverte a lábát, hogy még 3 hónap múlva is bottal járt az illető.
Egyébként ahol markánsabban lépnek fel oda nem mernek visszamenni mégegyszer, de hát szegény öreg mit tudott volna csinálni.

Egyik cimboráméknál ahol mellesleg elég jó kötésű az egész család, este arra riadtak, hogy visitanak a malacok, cimbim meg faterja kiment, az egyik tolvajnak sikerült elmenekülnie, de a másikat cimbim elkapta földre vitte, a faterja meg a fejétől 20cm-re megtúráztatta a motorfűrészt. Erre a behatoló amellett, hogy bevizelt, hirtelen vallásossá avanzsálva meggyónta az egész életét. Azóta elkerülik őket.

(#118) juliabrilke válasza adalbert1 (#116) üzenetére


juliabrilke
addikt

Én úgy tudom, hogy ki kell tenni. Mert ha nem, akkor lehetnek belőle gondok ha történik valami "csócsálás". :B

(#119) juliabrilke válasza ronson (#117) üzenetére


juliabrilke
addikt

Hm..Egy kicsit drasztikus megoldások, de célravezetőek. Igazából nem nagyon jelenthetnek fel érte, mert nehéz megmagyarázni és bizonyítania, hogy mit csinált ott akkor...

A feljelentésről jut eszembe. Honnan tanulták ezek ezt a feljelentelek, meg bemegyek a tanácshoz szöveget. Mert mostanában nézek ilyen Galgagyörök és hasonló videókat, ott is minden második szavuk ez. Kamerázol *engem*? Beperellek! Zavarod a nyugalmamat? Beperellek!

(#120) Yutani válasza juliabrilke (#119) üzenetére


Yutani
nagyúr

Ezek azt hiszik, csak jogaik vannak, kötelezettségeik nincsenek. Sőt, a mai fiatalok (származástól függetlenül) ugyanezt hiszik. Nekik joguk van azt csinálni, amit akarnak, de elfelejtik, hogy kötelességük (lenne) befogni a pofájukat és rendes emberként viselkedve élni.

#tarcsad

(#121) juliabrilke válasza Yutani (#120) üzenetére


juliabrilke
addikt

Be is fogják. Akik benne vannak a buliba, azok gyorsan el is iszkolnak. De a többiek éreznek valami késztetést arra, hogy dumáljanak, meg fenyegessenek és beleszóljanak olyan dolgokba, amiről se fogalmuk és közük nincs.

(#122) wwenigma válasza SystemRoot (#111) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

OFF - nem tudom miért zavart, a magyar helyzetet tükrözi....

ON

Beraktam két linket újabb boon-os cikkekre, a #3 felháborító, a #4 pedig a valóság... ez van. Egyelőre....

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#123) juliabrilke válasza wwenigma (#122) üzenetére


juliabrilke
addikt

Pár mondat, amit kiragadtam:

"Ő úgy tartja, hogy sokszor indokkal lopnak a cigányok." :F
"Bezzeg a magyarok az önkormányzatnál kapnak munkát, naphosszat csak írogatnak." Ehhez tanulni kell ember. :W Nem Jobb esetben elvégzet 8 általános...
"De elmondja, ő kivétel, neki és élettársának (öt gyermeke anyjának) van a kertben uborka, paprika, paradicsom, minden ami kell. " 30 évesen 5 gyerek. Én most 26 vagyok és talán egy gyereket tudunk majd a közeljövőben tervezni úgy, hogy mind a ketten dolgozunk a párommal. (nem minimálbéres melók)
"Mert például egy kilencéves gyerek is átmászhatott volna, s akkor egy ártatlan gyereket csap agyon" 9 éves gyerek 23 óra után átmászik töksötében a kerítésen? Mit is kereshet ott akkor? :U
"Közmunkájára pedig azért nem tartanak igényt, mert amikor behívták, nem megfelelően teljesített.) Muhaha. :DDD

Ahogy olvastam nem ez az első ügye már szegénykének... :U

[ Szerkesztve ]

(#124) juliabrilke válasza wwenigma (#122) üzenetére


juliabrilke
addikt

A 4. cikkhez meg annyi a hozzászólásom, hogy lehet, hogy ennek az embernek egyszer még sokat köszönhetünk majd. :R

Remélem, hogy sikerül majd megvalósítania mindazt, amit véghez akar vinni.

(#125) vosimo válasza juliabrilke (#123) üzenetére


vosimo
aktív tag

Ez a baj. :( Mert Ti vagytok ketten és egy gyereket szültök, akkor szépen lassan elfogyunk. :O
Három, vgay több gyerek kellene, hogy többen legyünk.

(#126) BITBOYS válasza vosimo (#125) üzenetére


BITBOYS
addikt

Hüha, egyszer még mi leszünk a kisebbség :Y Hátborzongató belegondolni :(

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#127) bagyulajuve válasza BITBOYS (#126) üzenetére


bagyulajuve
addikt

a 8 éven aluli gyerekek 50%-a roma :(((

Resistencia eterna

(#128) juliabrilke válasza vosimo (#125) üzenetére


juliabrilke
addikt

Ahhoz meg többet kellene keresnünk. Mert ügye lakást kell venni (mi nem kapjuk ingyen) és a gyereket is rendesen eltartani és nevelni, iskolába járatni.

(#129) juliabrilke válasza bagyulajuve (#127) üzenetére


juliabrilke
addikt

Nem tudom, hogy ez a statiszika honnan van, de elég hátborzongató. Gondolom ez ilyen becsült adat. :F De akkor is nagyon nagy szám.

(#130) vosimo válasza bagyulajuve (#127) üzenetére


vosimo
aktív tag

És akkor MÉG kevesebben is vannak mint mi. :O

(#131) BITBOYS válasza bagyulajuve (#127) üzenetére


BITBOYS
addikt

Úgy érzem tényleg eljött az ideje a magániskoláknak.

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#132) Yutani válasza juliabrilke (#124) üzenetére


Yutani
nagyúr

A 4. cikkhez meg annyi a hozzászólásom, hogy lehet, hogy ennek az embernek egyszer még sokat köszönhetünk majd.

Ha el nem távolítják valahogyan a bősz (érdekből vagy önkéntes) kisebbségvédők...

#tarcsad

(#133) vosimo válasza BITBOYS (#131) üzenetére


vosimo
aktív tag

Én azt hiszem, hogy itt már csak egy jó megoldás létezik, az pedig a ... :O

(#134) broaff


broaff
tag

Miért gondolod, hogy minden országnak kell, hogy legyen jövője?

EZ csúnya volt és nem is akarok még1x ilyet látni. :((

(#135) broaff válasza vosimo (#130) üzenetére


broaff
tag

Igen kevesebben vannak, mert a többség börtönben van. :C

(#136) juliabrilke válasza Yutani (#132) üzenetére


juliabrilke
addikt

Nem is tudom. Szerintem egyre több és nagyobb számú támogatót tud majd maga mellé állítani, hiszen a lakosság körében is nagy az egyetértés ebben a témában.

Kisebbségvédőknek nem tudom, hogy mekkora hatalma vagy mennyi pénzük van, de ők se tudnak mindent megcsinálni majd.

(#137) broaff válasza SystemRoot (#112) üzenetére


broaff
tag

Systemroot, tudod hány kutyát mérgeztek meg betörés előtt?

(#138) bagyulajuve


bagyulajuve
addikt

Abba kell belegondolni, hogy náluk már 14-15 évesen elkezdenek szülni és folyamatosan jönnek a gyerekek 6-8 is akár, míg a magyarok leghamarabb 26-28 évesen kezdenek szülni, de sokszor még később és maximum 2 gyerek, de akkor már sokat mondtam.

Az egyik tanítványom valami borsodi faluból jött és mondja hogy 10 éve még 1 cigány se volt náluk, most meg a lakosság 80%-a az, a szülei tanárok valahol (nem abban a faluban ahol laknak) és van olyan osztály ahol 32 diákból 30 roma. Szóval elég durva a helyzet.

[ Szerkesztve ]

Resistencia eterna

(#139) bagyulajuve


bagyulajuve
addikt

egy kis olvasnivaló

Resistencia eterna

(#140) SystemRoot válasza bagyulajuve (#127) üzenetére


SystemRoot
őstag

Ezt milyen forrásból vetted?

Nem hiszem hogy ennyire durva lenne a helyzet.

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

(#141) juliabrilke válasza SystemRoot (#140) üzenetére


juliabrilke
addikt

Csaljuk elő őket segélyosztás címszóval (arra eljön az egész család mindig) és megszámoljuk őket. :DDD

(#142) adalbert1 válasza juliabrilke (#118) üzenetére


adalbert1
veterán

Otthon Szentesen a kertvárosban 10-ből 6 háznál biztos van kutya, tábla talán ha 1-nél.

De ez a tábla is mekkora hülye dolog már, 30-as IQ felett azért mindenkinek tudni illik, hogy ha bemegy egy elkerített részre ahol kutya van, az eseménytér része a kutyaharapás is, aminek a bekövetkezésének valószínűsége igen magas. :))

(#143) ZCoyote válasza adalbert1 (#142) üzenetére


ZCoyote
őstag

Igen de ehhez 30 feletti IQ kell amivel a szóbanforgó egyedek nem rendelkeznek.

Romani ite domum.

(#144) wwenigma


wwenigma
Jómunkásember

Fotózott újságcikkel frissítve... érdemes elolvasni, az a baj, amit leírnak, az még sok száz másik településre is igaz...

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#145) Yutani válasza wwenigma (#144) üzenetére


Yutani
nagyúr

És az egész úgy kezdődik, hogy megjelenik egy cigánycsalád a faluban...

A lakótelepen, ahol most lakom, 15 éve egy cigány sem volt. Mára megjelentek, és fel kell készülni arra, hogy előbb-utóbb lesznek kényes szituációk.

#tarcsad

(#146) BITBOYS


BITBOYS
addikt

Hoppsz, ezt most kaptam. Index

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#147) juliabrilke válasza Yutani (#145) üzenetére


juliabrilke
addikt

Még 20 év és úgy kezded, hogy a lakótelepen megjelent egy fehér ember. :DDD

Azért jó, hogy a város szélén és lakótelepen laknak csak. Olyan helyekre esélyük sincs beköltözni, ahol mondjuk mi lakunk. (szerencsére)

(#148) juliabrilke válasza BITBOYS (#146) üzenetére


juliabrilke
addikt

"Építhetsz kerítést, felszerelhetsz kamerákat, riasztót vagy alkalmazhatsz biztonsági őrt. Ha tolvajt látsz a kertedben, akkor hívhatod a rendőrséget, de persze a rendőrség is járőrözhet, hogy megelőzze az ilyen eseteket."

Lassan pár kert úgy fog majd kinézni (akinek van rá pénze), hogy 3 méter magas kerítés, kamerák, éjszakai fény... A gyárakat szokták ilyen technikákkal védeni, nem kiskerteket. :W

Arról nem is beszélve, hogy rákölte mennyi pénzt ezekre a dolgokra pár ilyen ember miatt.

[ Szerkesztve ]

(#149) BITBOYS válasza juliabrilke (#148) üzenetére


BITBOYS
addikt

Éppen ez az, és ami még fontos az "ARÁNYOSSÁG" mértéke... egy ilyen szituációban :F
Komolyan mondom fel kellene pofozni azt a törvényhozót aki ezeket kitalálta és még nem módosította. Nem veszik észre, hogy ez a világ már nem az a világ?

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#150) Yutani válasza BITBOYS (#149) üzenetére


Yutani
nagyúr

Nem tudok elképzelni olyan arányos visszatartó erőt, ami nem kerül sokkal többe, mint az uborka értéke, és tényleg el tudja riasztani a pofátlan tolvajokat.

Egyébként meg aki hülye, haljon meg. És itt ez is történt, de csak 33%-os hatékonysággal.

#tarcsad

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.