Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) David75


David75
őstag

Szebb mint winen...

iPhone 14 pro | Cube Acid 2020

(#2) Blyan válasza David75 (#1) üzenetére


Blyan
félisten

Sokkal....

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#3) gomsadi# válasza David75 (#1) üzenetére


gomsadi#
tag

Ezen nem kell csodalkozni, itt ki is kell valahogy nezzen;)

Azt nem ertem, minek eroltetik MAC-en. Az iTunes-hoz kepest a fasorban sincs:(

[ Szerkesztve ]

Have a Lot of Fun!!

(#4) Blyan válasza gomsadi# (#3) üzenetére


Blyan
félisten

Mert ha valaki vesz egy WP7-e telefont, akkor ne dobja má ki a iMacjét. Vagy ez illogikus? :U

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#5) CarajoEsp


CarajoEsp
senior tag

Kíváncsi vagyok, mégis mit takarhat a fejlettebb adatmentés:) Mert egy teljes backup tool jó lenne.

-Battletag: CarajoEsp#1838 -Steam: CarajoEsp -WP7 Gamertag: CarajoEsp1-BF3: HUNGeriEnd

(#6) gomsadi# válasza Blyan (#4) üzenetére


gomsadi#
tag

Ez teljesen logikus, amit irsz! Az illogikus az, hogy akinek van MAC-je az iPhone-t vesz, nem WP7-et.

Have a Lot of Fun!!

(#7) Eszleny válasza gomsadi# (#3) üzenetére


Eszleny
aktív tag

A WP7 Connector egy olyan program a WP7 mobilokhoz, mint iPhone-hoz az iTunes.
Azért erőltetik Mac-en, hogy akinek Mac-je van és WP7 mobilja, az tudja szinkronizálni a fájljait. Azt a kérdést is felteszed, hogy az Apple miért erőlteti az iTunes-t Windows-on?

Ha az Apple elérhetővé tenné az iTunes-szal való szinkronizálást más multimédia eszközökkel (lásd Palm-os iTunes próbálkozást) akkor lehetne beszélni róla, hogy mint pl. WP7 Connector. Addig nincs sok értelme.

[ Szerkesztve ]

(#8) moonman válasza gomsadi# (#6) üzenetére


moonman
titán

szemelyesen is ismerek ellenpeldat. nem kene folyton berogzotren gondolkodni es itelkezni.

(#9) gomsadi# válasza Eszleny (#7) üzenetére


gomsadi#
tag

Egyelore az iphone elterjedtebb azok koreben is, akik windowst hasznalnak. Kivancsi lennek ( valami statisztika lehet vajon errol?) hany mac tulaj hasznal wp7et?!

moonman:

Tudom, kenyes a tema. Nem akarok bantani senkit, de lehetne azert realisabban gondolkodni. En nem ismerek, csak olyat, akinek MAC-je es iPhone-ja van. De nem vonom ketsegbe, hogy te ismersz ellenpeldat.

Have a Lot of Fun!!

(#10) David75 válasza gomsadi# (#9) üzenetére


David75
őstag

Nos, attól hogy van mac-em hagy használjak már wp7-et légyszi jó?

Sajnos nem vagyok hajlandó rácsos ikonokat bámulni, sőt a 3,5" is kicsi nekem. (mondjuk inkább asztali gépen szinkronizálok amin viszont w7 van. De, hogy legyen még egy kis csavar nekem w7-en is itunes-ban vannak rendszerezve a zenéim mert a zune player buta meg hát ezer éve az itunes-hoz szoktam.)

iPhone 14 pro | Cube Acid 2020

(#11) Meta válasza David75 (#10) üzenetére


Meta
tag

Nyugi! :) Senki nem mondta, hogy nem használhatsz!

Egyébként én lassan 3 éve fejlesztek iOS-re és Macre, de két hónapja Win7-es mobilt akarok venni magamnak. (Az más kérdés hogy mindig elfogy a pénz :D )

(#12) gomsadi# válasza David75 (#10) üzenetére


gomsadi#
tag

Nyugodtan hasznalj:) olyat en tenyleg nem mondtam. Eddig te vagy az elso!

Erre most mit irjak??? Azt, hogy te max iPhone 2-rol valtottal wp7re?? Mert, hogy negyes szoftverrel te csak kepen talalkoztal??? Kb ennyi a velemenyem. Ne olyannak irogasd ezt, akinek volt/van mindharom rendszere. Koszi.

[ Szerkesztve ]

Have a Lot of Fun!!

(#13) moonman válasza gomsadi# (#12) üzenetére


moonman
titán

egyik ismerosom (itt is forumozik) pont iPhone4-rol valtott es majdnem minden nap elmondja, hogy mekkora jo dontes volt es meg honapok utan is hogy elvezi a WP7-et. nem kell elhinni.

(#14) David75 válasza gomsadi# (#12) üzenetére


David75
őstag

iphone 3g-ről váltottam egy éve és rengeteg ismerősömnek van i4...

Amúgy meg mindegy a szoftver ha nekem kicsi a 4" és a metro ui sokkal jobban tetszik mint az ios ikonjai...

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 pro | Cube Acid 2020

(#15) gomsadi# válasza moonman (#13) üzenetére


gomsadi#
tag

Mondtam, hogy nem vonom ketsegbe! Tudod, en elhiszem, van ilyen is. De mostmar, hogy mind a harom fo rendszert/okoszitsztemat kiprobaltam, hadznalom, van egy szilard velemenyem. Megpedig az, hogy a wp7 nem rossz onmagaban, de az, hogy folyekony(szerintem igenytelen az egesz ui: szvsz), nem potolja a funkciok hianyossagat. Tudom jon a mango, de meg igy sem fog felerni hasznalhatosagban az ios4 hez. A funkcio listat(az api listat is) ismerjuk. Meg kell neki legalabb egy fo verzio valtas. A zunenak is kell fejlodnie meg boven.

David75: akkor nem jartam messze az igazsagtol:)
En wp7rol vissza mentem droidra, most meg i4. Tudom mennyire hasznalhatoak a rendszerek. Azert mert neked tetszik a metro ui, meg nem lesz jobb rendszer. A realis gondolkodast erre ertettem. De nemsokara kint lesz egy bejegyzesem, ami foleg android iost eriti, de kenytelen voltam a wp7re kiterni benne. Ott majd lehet osztani az ellenvelemenyt.

Have a Lot of Fun!!

(#16) David75 válasza gomsadi# (#15) üzenetére


David75
őstag

SGS-em is volt 3G és O7 közben úgyhogy ne nekem játszd az eszem légyszíves.

iPhone 14 pro | Cube Acid 2020

(#17) gomsadi# válasza David75 (#16) üzenetére


gomsadi#
tag

Nekem meg Omnia7, Optimus 7, Defy, X10, I4. Akkor en nyertem? Ne veszekedjunk mar lecci. Nem bantani akarom a telefonod, hanem realisan nezem a dolgokat.

Have a Lot of Fun!!

(#18) David75 válasza gomsadi# (#17) üzenetére


David75
őstag

Nem az a lényeg ilyen szinten hány telefonod volt hanem hogy próbáltad-e mind 3 rendszert. Az annál lényegesebb hogy nem tudod felfogni hogy:
1. Nem elég nekem a 3,5"
2. Nem akarok ikonokat bámulni
3. A metro ui tetszik a legjobban

Ezen felül még megakarod magyarázni nekem hogy én nekem is jobban bejönne az i4.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 pro | Cube Acid 2020

(#19) gomsadi# válasza David75 (#18) üzenetére


gomsadi#
tag

Termeszetesen igazad van, nem hasznaltam oket!

1. En is azt hittem. Kozben rajottem, hogy ezzel a kepernyo arannyal eleg.
2. Semmi gond, de ettol meg hasznalhatobb az I4
3. Ez mar teljesen szubjektiv velemeny.

Amit magyarazok, az az, hogy igy, ebben a formaban hasznalhatobb az i4.
Nem azt, hogy neked ez a jobb. Majd azt te eldontod, de a tenyeket ne vitasd mar el. Ennyit kerek csak!

[ Szerkesztve ]

Have a Lot of Fun!!

(#20) tDr1v3r válasza gomsadi# (#15) üzenetére


tDr1v3r
veterán

"Tudom jon a mango, de meg igy sem fog felerni hasznalhatosagban az ios4 hez."
vs
#17 "realisan nezem a dolgokat"

LOL, reálisságnak beállított elvakutság rulz.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#21) David75 válasza gomsadi# (#19) üzenetére


David75
őstag

1. két évig használtam a 3G-m azt a képarányt és nekem kevés mást meg leszarok mert magamnak veszek telefont.

2. Nekem nem használhatóbb kúrva unalmas mást meg leszarok mert magamnak veszek telefont.

3.mást meg leszarok mert magamnak veszek telefont.

De te objektívnek próbálod beállítani hogy szerinted nekem jobb lenne az i4.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 pro | Cube Acid 2020

(#22) gomsadi# válasza tDr1v3r (#20) üzenetére


gomsadi#
tag

Nem realis amit allitottam? Kerlek, Akkor mond meg miben tevedtem. Ezt komolyan kerem, mert ha rosszul tudok valamit, azt el fogom ismerni, ha bebizonyitod, hogy tevedtem!

David75: Jo, a te dolgod, mint az is, hogy MAC-et hasznalsz, meg wp7 telefont:) te teljesen szubjektiv vagy, az biztos!

[ Szerkesztve ]

Have a Lot of Fun!!

(#23) moonman válasza gomsadi# (#15) üzenetére


moonman
titán

tudom, izlesrol nem vitatkozunk, de szerintem meg az egyetlen OS, aminek stilusa es egyenisege van, a tobbi mind affele cukormazzal megkent, ragogumibol osszegyurt katyvasz hatasat kelti.

funkcionalitasban pedig semminek nem erzem hianyat, a legintegraltabb platform jelenleg es a 30000 app kozott siman megtalaltam minden igenyemre a megfelelot. meg turn-by-turn hangos navigaciom is van.

"ettol meg hasznalhatobb az I4"

lof.szt, en a hajamat tepem, ha a kezembe kerul - androidos foshalmazzal egyetemben - a WP-t meg konkretan "elvezem" hasznalni.

[ Szerkesztve ]

(#24) gomsadi# válasza moonman (#23) üzenetére


gomsadi#
tag

Ne is vitazzunk, felesleges. Irtam, hogy szvsz!
A cukormaz nem jo szo, inkabb uvegszeru, csicsas. Ezt mar eszre vettem en is!

Funkcio... File transfer van, letezik ra? Hogy a letoltott cuccokat oda vissza masoljam a gep-telefon kozott? En ilyenre gomdoltam, a navigacio trivialis, be is b*** ha nem lenne:)

Have a Lot of Fun!!

(#25) moonman válasza gomsadi# (#24) üzenetére


moonman
titán

kepeket, videokat, zeneket masolok, mast Windows Mobile-on sem akartam soha. mert minek.

(#26) tDr1v3r válasza gomsadi# (#22) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Mondjuk azért mert még ki se jött a rendszer hivatalosan, ergo próbálni se próbálhattad nagyon, így meg véleményezni (bocs, fikázni) enyhén... necces.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#27) gomsadi# válasza moonman (#25) üzenetére


gomsadi#
tag

En szoktam. Bank, szamlak(eszamla) csak ami tenyleg fontos. De sok mas egyeb. Az Egyik sarkalatos pont volt, ami miatt nekem hasznalhatatlan volt a wp7.

tDr1v3r: amit lehet tudni rola, api-k, funkciok, tudjuk. Mast mit is nem arul el az MS? Itt nem jatszik az, hogy semmit nem mondok a megjelenesig.

[ Szerkesztve ]

Have a Lot of Fun!!

(#28) moonman válasza gomsadi# (#27) üzenetére


moonman
titán

mi a tok az az eszamla?

(#29) gomsadi# válasza moonman (#28) üzenetére


gomsadi#
tag

Pl.: vodkafon e-szamla. Pdf.

Have a Lot of Fun!!

(#30) moonman válasza gomsadi# (#29) üzenetére


moonman
titán

es mit kell csinalni pdf-fel? mert en is netbankozok telefonrol, de soha nem bajlodtam pdf-ekkel.

(#31) gomsadi# válasza moonman (#30) üzenetére


gomsadi#
tag

Pl.: szamla tortenet, adott idoszakban... Amikor ellenorzes van, mindent ossze kell szednem.
Gepet nem cipelek magmal, mivel asztali van. Ezert letoltom, aztan sokszor copy gepre.
Azt ne mond, hogy soha semmit nem ellenorzol vissza. Akarmi van, mindenbol van egy masolatom:)

[ Szerkesztve ]

Have a Lot of Fun!!

(#32) moonman válasza gomsadi# (#31) üzenetére


moonman
titán

ilyet sose csinaltam, de persze online lekerheto minden. meg persze en notebookkal jarkalok. :)

egyebkent a pc-rol siman feltolom SkyDrive-ra es mar "ott is van" telefonon.

[ Szerkesztve ]

(#33) gomsadi# válasza moonman (#32) üzenetére


gomsadi#
tag

Igen, lekerheto. De le szoktam menteni pdfben. Vagy akarmiben.

Nekem mobilnet van, keves a forgalom. Sporolok is. Igy max a droupboxot hasznalom. De sokszor vagyok offline

[ Szerkesztve ]

Have a Lot of Fun!!

(#34) fogtunder


fogtunder
nagyúr

speciel nekem is wp7 telóm van, meg hozzá két gépem, egy w7 és egy macbook. mióta felraktam a windows phone connectort, rá se néztem a zune-ra, mert sokkal kényelmesebb így. ez igazából a microsoft szegénységi bizonyítványa, hogy a saját oprendszerén ilyen hulladék módon van megoldva a teló kezelése.

arról meg, hogy miért vesz az ember wp7-et, ha macje van annyit, hogy amíg egy új független iphone 4 egy olcsóbb laptop árába kerül, optimus 7-et a harmadáért vehetsz.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#35) moonman válasza fogtunder (#34) üzenetére


moonman
titán

mi benne a hulladék? szerintem teljesen jól használható, drag&drop és már szinkronizál is, ráadásul még szép is.

(#36) fogtunder válasza moonman (#35) üzenetére


fogtunder
nagyúr

rengeteg erőforrás kell neki és logikátlan a felépítése.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#37) moonman válasza fogtunder (#36) üzenetére


moonman
titán

nem az iTunes-t kérdeztem. ;]

(#38) Blyan válasza fogtunder (#36) üzenetére


Blyan
félisten

Zune desktop agent uses less memory than iTunes Helper, Samsung Kies or RIM Launcher

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#39) fogtunder válasza moonman (#37) üzenetére


fogtunder
nagyúr

én meg nem arról írtam, hanem a wp7 connector és a zune közötti kontrasztról.

de ha már behoztuk a képbe, annak ellenére, hogy néha inkább rágtam volna le pár ujjamat, minthogy windows alatt itunes-t kelljen használnom, az update-restore megoldások sokkal jobbak voltak benne. például nem értettem, hogy manuálisan miért nem tudok backupot készíteni a telefonról, ha nekem ahhoz van kedvem? ha éppen nincs 16 giga helyem erre a rendszerpartíción, akkor miért nem lehet neki alternatív útvonalat megadni? miért tart 3 órán át egy NoDo update, ami igazából nem csinál semmit? vannak kínos kérdések az ügyben.

Blyan: attól, hogy a többinél kevesebbet kér, még nem lesz kisebb és gyorsabb. az 1 mega meg háttérben lehet, hogy tényleg ennyi, majd megnézem használat közben.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#40) Blyan válasza fogtunder (#39) üzenetére


Blyan
félisten

Nekem nem lassú, ezzel nem is lehet vádolni. Csak ronda. :) Vagy legalább is nekem nem túl szép. De használható, simán.

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#41) moonman válasza fogtunder (#39) üzenetére


moonman
titán

"manuálisan miért nem tudok backupot készíteni a telefonról"
mert még nincs implementálva a funkció. lesz később ilyen, de jelenleg csak egy okos szkripttel lehet megcsinálni.

"ha éppen nincs 16 giga helyem erre a rendszerpartíción, akkor miért nem lehet neki alternatív útvonalat megadni?"
mert ami nem rendszerlemez, az kivehető a gépből és ugyanazzal a mozdulattal el is veszíthető, ami pedig eléggé nem tesz jót a biztos működésnek. a mai lemezméreteknél pedig nincs olyan, hogy nincs 16 giga helyed.

"miért tart 3 órán át egy NoDo update, ami igazából nem csinál semmit?"
egyrészt nem tart három órán át, max háromnegyed (nekem egy teli Omnia 7-est ennyi idő alatt frissített anno), másrészt az a nem csinál semmit abból áll, hogy készít egy teljes backupot a rendszerről és a tartalomról, letölt egy többszáz megás romot, telepíti, majd visszatölti a mentett adatokat.

nem szabad elfelejteni, hogy ezek az eszközök átlagfelhasználóknak készülnek, akiknek fogalmuk sincs róla, mi az a rendszerpartíció meg firmware-update. nekik az a fontos, hogy 2.0-ból 3.0 lett és jé, van copypaste meg integrált facebook chat. ennyi.

a kimaradt funkciókat sem poénból vagy kibaszásból nem tették bele a szoftverekbe, hanem azért, mert ezek lefejlesztése, kitesztelése időt vesz igénybe - és mielőtt valaki bemondja, hogy de hát mi tart fél évig egy backup berakásán, az egy pillanatra gondolkodjon el azon, hogy hányféle telefon hányféle szoftverének kell tökéletesen együttműködnie hányféle Windows-zal, hardverrel és beállításokkal.

"attól, hogy a többinél kevesebbet kér, még nem lesz kisebb és gyorsabb"
mondjuk elég vicces úgy rámondani, hogy lassú meg sokat fogyaszt, hogy az összes többinél gyorsabb és kevesebbet fogyaszt... :U

[ Szerkesztve ]

(#42) CarajoEsp válasza moonman (#41) üzenetére


CarajoEsp
senior tag

A Backuphoz...melyik scriptel lehet mentést csinálni? Szervízbe adnám a telót és jó lenne lementeni róla az adatokat.

-Battletag: CarajoEsp#1838 -Steam: CarajoEsp -WP7 Gamertag: CarajoEsp1-BF3: HUNGeriEnd

(#43) fogtunder válasza moonman (#41) üzenetére


fogtunder
nagyúr

az tök jó, hogy szerinted a mai lemezméreteknél nincs olyan, hogy nincs 16 giga helyem, pedig a nodo update-nél belefutottam, mert én a c: meghajtón csak az oprendszert tárolom, általában 5-6 giga plusz helyem van mellette, nem kell több, nekem így jó. ugyanannak a lemeznek egy másik partícióját meg nem kissé lenne nehéz elhagyni. ha nem lett volna egy laptopom, amin meg tudtam csinálni, akkor particionálhatom újra az egész hdd-t. ez nálam kiesik a felhasználóbarát kategóriából. meg lehet csinálni úgy a szoftvert, hogy legalább az opció legyen meg a változtatásra. csinálja a default dolgokat, ha meg nem megy, akkor kérdezzen meg, mi legyen. ha meg nem is tudja, mi az a rendszerpartíció, akkor hogyan oldja meg azt a problémát, ami nekem is előjött?

a nodo update pedig a szarakodásokkal együtt közel 3 órát vett el az életemből, csak a backup volt egy óra, mert tele volt töltve a teljes belső memória, visszaírni majdnem ugyanennyi volt. tisztában vagyok vele, hogy mit csinált a folyamat során (el tudom olvasni ami a kijelzőn van), maga az update nem is volt ráadásul több száz mega, arról nem is beszélve, hogy a zune nem a romot írja újra, csak bizonyos részeit frissíti. ezért nem lesz pre-mango készülékeken magyar nyelvű menü házilag, csak ha szervízben beleírják a romot. ez így tetű lassú volt és kész, egy iphone update ennek a töredéke, de a hero gyári rom update-je is gyorsabb volt.

nem a zune-ra írtam, hogy nem csinált semmit, hanem magára az update-re, ami azon kívül, hogy a ms bepróbálta, milyen buktatók vannak frissítésnél, szarra sem volt jó felhasználói szemmel. lehet őket kimosni ebből így meg úgy, tisztában vagyok vele, hogy nem egyszerű elrajtolni egy új platformmal, pláne, ha van 4-5 gyártó a képben, de ha időben kapcsoltak volna, akkor talán kiforrottabb formában is meg lehetett volna jelenni a wp7-tel és akkor nincs ennyi kritika, de legalább másfél évvel voltak a konkurencia mögött, ami látszik is.

és ha update-nél tud backupolni, meg scripttel tud, akkor miért is kell újra lefejleszteni ezt a funkciót?

az utolsó pontra meg annyit, hogy ha egy kispolák gyorsabb egy kétütemű trabinál, attól még nem lesz gyors általános értelemben, nem értem, ezen mi nem volt egyértelmű. volt iphone-om és htc-m is az optimus 7 előtt, mindhárom program lassú az én értékrendem szerint. és a linkelt adatok csak az agentek fogyasztását mutatták, ami meg nehogy már mérvadó legyen, ezek a háttérben futó folyamatok, amint bedugsz egy telót, elindul maga az alkalmazás, és az nem ennyit kér enni.

és ezt nem fikázásnak kell venni, mert nem adtam/dobtam el a telefonom, használom még mindig. mert gyors a felület, jól használható és majdnem mindent tud, amire szükségem van, de mint mindegyik másikkal, ezzel is vannak problémáim, amiket leírok, érdekes módon itt is a pc fronton vannak a gondok, nem a telefonnal. ezeket meg lehet magyarázni, de attól még nem fognak semmivé foszlani.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#44) moonman válasza CarajoEsp (#42) üzenetére


moonman
titán

(#45) moonman válasza fogtunder (#43) üzenetére


moonman
titán

"én a c: meghajtón csak az oprendszert tárolom, általában 5-6 giga plusz helyem van mellette, nem kell több, nekem így jó."

látod, hogy nem jó.

(#46) fogtunder válasza moonman (#45) üzenetére


fogtunder
nagyúr

hát erre már csak azt tudom mondani, hogy ehh. valószínűleg az én elvárásaim magasak, ha szeretném, hogy tudjak alternatív útvonalat megadni egy backup image-nek.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#47) moonman válasza fogtunder (#46) üzenetére


moonman
titán

az van, hogy ezeket úgy tervezik, hogy az 1.0-s usereknek is megbízható legyen. azok pedig véletlenül lehúzzák a meghajtót, amin a backup van és már el is szállt az egész.

így van kitalálva, használd így. nem kell mindent megerőszakolni.

(#48) fogtunder válasza moonman (#47) üzenetére


fogtunder
nagyúr

így is használom, mert nincs más választásom.

és nem megerőszakolni akarok bármit is, pusztán elég furcsának és kényelmetlennek tarto(tta)m, hogy ha nincs más gépem, egy telefon sw update miatt particionálhattam volna újra a hdd-met. és akkor nem is beszéltünk azokról, akiknek egy 64gigás ssd-n van az oprendszerük...

I hate morning people. And mornings. And People.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.