Hirdetés

2024. június 6., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) RaveForce válasza Enjoy (#43) üzenetére


RaveForce
veterán

nagyon pixeles

*facepalm* :W

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#52) Dunbar válasza Remus389 (#50) üzenetére


Dunbar
senior tag

Van fehér háttér is :U Örülnék IPS-nek.

Raveforce: Most miért? Mások az igényei.

[ Szerkesztve ]

(#53) Blyan válasza Dunbar (#52) üzenetére


Blyan
félisten

Van, de az egész rendszer hülyén néz ki fehér háttérrel, meg kisüti az ember szemét. :D

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#54) Dunbar válasza Blyan (#53) üzenetére


Dunbar
senior tag

A sötét nagyúrtól nem is várnék mást :D Szerintem jól néz ki fehéren (főleg fekete csempe- fehér háttér), de használni jobb a feketét.

(#55) Scoobyka válasza Enjoy (#49) üzenetére


Scoobyka
addikt

Kivancsisagbol szeretnem megkerdezni a monitorod,tvd,notid is retina? Akkor meg ne gyere mar ezzel a pixelek zavarjak a szemem szoveggel,mert eleg cink...iphone tulaj vagyok en is de azert van egy hatar...

(#56) Blyan válasza Dunbar (#54) üzenetére


Blyan
félisten

"You don't know the power of the Dark Side!" ;]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#57) bok92


bok92
addikt

A fekete nem is rossz... :)

(#58) Tyren


Tyren
aktív tag

Hát én erre nem szoktam háklis lenni, de egy csúcskészüléknél elvárnám az egyedi design-t. Középkategórában még elmegy, hogy egy kaptafára készülnek, de ilyen áron már talán kéne egy kis egyediség, annak ellenére, hogy ez a forma elég tetszetős

''A barátaid megtanítanak arra, amit tudni szeretnél, az ellenségeid pedig arra, amit tudnod kell.''

(#59) Enjoy válasza Scoobyka (#55) üzenetére


Enjoy
addikt

Notim van, amit rákötök Full HD monitorra, de bármilyen hihetetlen is számodra, azt nem olyan közelről nézem/használom.

Én csak elmondtam a véleményemet, nem kell vele egyetérteni, de amikor ilyen okosok jobban tudják, hogy engem mi mennyire zavar... :( Nah, ez kérem a cink!

Remusz911: Egyetértek, WP-hez sokkal jobban passzolnak az AMOLED alapú kijelzők.

[ Szerkesztve ]

► més que un club ◄

(#60) adrianv


adrianv
tag

Azért európában is elérhető lesz? Mert az tiszta, hogy amerikában az at n t-nél de magyarországon?

Sorry for party rocking!!!

(#61) Sn00PiG válasza Enjoy (#59) üzenetére


Sn00PiG
aktív tag

Igazad van a pixelekkel kapcsolatban. De miért is használod a monitort messzebről? Mert nagyobb a kijelzője!
A 4,3 egy i4/i4S-nél nagyobb, vagyis nem kellene 5 centire tartanod magadtól, és máris nem olyan pixeles. Szvsz hiába PenTile az Omnia7, és "csak" 480x800, ha kukacoskodni akarok és beletolom az arcomba akkor valóban pixeles, de a hétköznapi használatban ezt abszolút nem veszem észre, sőt, kellő távolságban teljesen olvasható és tűéles.

Nokia Lumia 625 - Innokin iTaste SVD - Rocket

(#62) Enjoy válasza Sn00PiG (#61) üzenetére


Enjoy
addikt

Azért használom messzebbről, mert a monitornak és a fotelnek is fix helye van a lakásban, s a szemnek egészséges, természetes távolságot betartom. (Míg mobilnál a kezed hossza a szűk keresztmetszet.)
Szerintem ti sem váltanátok szívesen vissza ~2év használat után 720x1280-ról a jelenlegi 480x800-as felbontásra, aminek ráadásul még nagyobb is képátlója valamivel.
Részemről lezártam, nem akarok senkit meggyőzni, peace :R

[ Szerkesztve ]

► més que un club ◄

(#63) tjb007 válasza adrianv (#60) üzenetére


tjb007
nagyúr

Nézd meg a videót és olvasd el a bejegyzést: [link]
Chanse Arrington már az elején elmondja, hogy csak Észak-Amerikában lesz elérhető. Ennyiből szerintem már leesik, hogy sem Európában, sem sehol máshol nem lesz elérhető.

(#64) Воланд válasza adrianv (#60) üzenetére


Воланд
titán

[link]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#65) Scoobyka válasza Enjoy (#59) üzenetére


Scoobyka
addikt

A notid mindig rakotve nezed? Csak mert a notin siman kiszurhato a pixelesedes normal nezetben...nem
beszolaskep,de a retina szlogen annyira flegma mar,pedig irtam hogy apple termek tulaja vagyok,de megse fikazom emiatt egy termeket sem...pedig az ipad az pixeles a javabol...sima
Nezesi tavolsagbol...

(#66) B1T3 válasza Enjoy (#62) üzenetére


B1T3
addikt

Mármint a telefonnak 720x1280-as felbontása után?

(#67) Enjoy válasza Scoobyka (#65) üzenetére


Enjoy
addikt

Ha magammal kell vinnem, és a saját kijelzőjét nézem, akkor igen, baromira zavaróak a pixelek. Szánalmasnak is tartom, hogy mobilokban évek óta nagyobb PPI-s kijelzők vannak, mint notebook-okban.

Hsz-ed többi részére direkt nem fogok reagálni, mert ahogy' nézem nincs értelme.

B1T3: A 2012-es csúcs modellek ekkora felbontással érkeznek, s aki ilyet fog használni úgy 2 évig, az azt követően nem fog lelkesedve visszaváltani 480x800-ra.

#68: Igen, ez így van sajnos!
De maradjunk a Lumia 900-nál, ami egyébként baromira bejövős számomra, a króm betétet leszámítva :)

[ Szerkesztve ]

► més que un club ◄

(#68) Scoobyka válasza Enjoy (#67) üzenetére


Scoobyka
addikt

Sztem is notikon lenne tobb erteme ennek a ppinek...vegulis amikor dolgozik az ember nem a telojan dolgozik,hanem
Valamilyen kijelzo elott tobnyire...

(#69) Blyan válasza Enjoy (#67) üzenetére


Blyan
félisten

Szerintem a kis látásod ráizgult a pixelekre, és ezt nem bántásból mondom.
Az átlag 15"-on 3840 x 2400-as felbontás lenne a retina közeli felbontás (301ppi).
Elég morcos lenne, meg hülyeség is. És drága. És ez csak egy laptop monitora.

22" monitoron (kb ez az átlag ma), mennyi is lenne ez?

Mi hajtaná ezt meg?

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#70) Enjoy válasza Blyan (#69) üzenetére


Enjoy
addikt

Nem épp' így fejezném ki, de lényegében igazad van, s ha meglátok egy mobil, notebook, pna kijelzőt már a pixeleket látom.. Be is perelném az Apple-t mert rászoktatott :DDD
Majd elmegyek elvonóra.

Ettől függetlenül én egyenesen parádésnak tartanám az ilyen kijelzőket notebook-okban, mert sokkal nagyobb lenne a munkafelület. Technika fejlődik, simán megoldják.
Eleinte drága lesz, aztán majd elterjed, s nem lesz olyan morcos az árcédula.

[ Szerkesztve ]

► més que un club ◄

(#71) Lall válasza Enjoy (#70) üzenetére


Lall
veterán

Pixelből is megárt a sok. :D

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#72) Blyan válasza Enjoy (#70) üzenetére


Blyan
félisten

A munkafelület? Nos igen, csak nem látnád amit leírsz pl. ;]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#73) Scoobyka válasza Enjoy (#70) üzenetére


Scoobyka
addikt

Ugyanerre celoztam en is,de engem meg oltasz? Hmmm...diszkriminacio! :)

(#74) Dunbar válasza Blyan (#69) üzenetére


Dunbar
senior tag

Szerintem jöhetne, mert rosszabb, ha semmi fejlődés nincs. Az árak így maradnak, az meg eleinte rohadtdrága lenne, aztán letolná FullHD-t alsókategóriába 3-4 éven belül, mi jól járnánk.
Csak kéne egy olyan cég, mint Apple, aki ezt meglépi és ezáltal igényt teremt rá (lsd. fentebb, egyrészt hype másrészt megszokása) + többi gyártót is magával húzza.

[ Szerkesztve ]

(#75) Blyan válasza Dunbar (#74) üzenetére


Blyan
félisten

Mi hajtana meg egy általános célú, 15"-os 3840 x 2400-as felbontású kijelzőt (a Full HD-nak több mint négyszerese )? És főleg mennyiért? :U

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#76) havenday


havenday
tag

és mit fogyasztana... :U

(#77) kenwood válasza Dunbar (#8) üzenetére


kenwood
veterán

en maradnek a pc-s videotelefonalasnal.
az 1-2 megapixeles fosokkal,a telefont az arcom elott tartva annyira nem nagy elmeny a dolog ( lehet,h egyszerubb lenne egy mikrofont rakni hatra).
sztem total zsakutca az elolapi kamera.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#78) Dunbar válasza kenwood (#77) üzenetére


Dunbar
senior tag

Hány megapixeles kamerát használsz pc-n? :D

(#79) Blyan válasza Dunbar (#78) üzenetére


Blyan
félisten

Jó kérdés. :D

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#80) jacis


jacis
nagyúr

De kár ezért a WP vonalért. :(
Nagyon jól néz ki külseje.

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#81) kenwood válasza Dunbar (#78) üzenetére


kenwood
veterán

nem hasznalok.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#82) catroot válasza Blyan (#53) üzenetére


catroot
veterán

Azért kb. 3/4 év után felüdülés tud lenni a fehér háttér is, igaz egy hétig... ;]

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#83) =Mentor=


=Mentor=
őstag

Elmehetnek a büdös francba ha csak USA only lesz a Lumia 900... Olyan érzésem van, mintha már a MS tulajdona lenne a cég, nem hinném, hogy a Nokia helyzetében okos döntés egy sikergyanús telefon vásárlói körének brutális korlátozása.

Hozzáteszem én nem vennék ilyen méretűt soha, de van rá igény, mert a trendek erre mennek.

:W :U

[ Szerkesztve ]

(#84) adrianv válasza tjb007 (#63) üzenetére


adrianv
tag

Kösz. Azért szívás. Látszik, hogy az Észak-Amerikai piacra koncentrálnak. :O

Sorry for party rocking!!!

(#85) B1T3 válasza Enjoy (#67) üzenetére


B1T3
addikt

Értem, teljesen úgy tűnt, hogy az iPhone-ra vonatkoztatva írtad a HD felbontást. :)

(#86) Ricardo válasza =Mentor= (#83) üzenetére


Ricardo
félisten

" Olyan érzésem van, mintha már a MS tulajdona lenne a cég,"

Ha papíron még nem is, de mindenképpen ők diktálnak.

Szerintem is hiba ha valóban Usa only.

(#87) Blyan válasza Ricardo (#86) üzenetére


Blyan
félisten

De nem ezen múlik az USA only, vagy akkor a Samsungnak és a HTC-nek is a MS diktál (Focus S és a TITAN II is USA only).

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#88) Karma válasza Blyan (#87) üzenetére


Karma
félisten

Ez alapján lehet, hogy az európai eladások még annyira se voltak fényesek, hogy folytatásra méltassák az öreg kontinenst?

“All nothings are not equal.”

(#89) Ricardo válasza Blyan (#87) üzenetére


Ricardo
félisten

Nem az a baj, hogy van Usa only készülék, hanem hogy a zászlóshajóval játszák ezt el.

(#90) Blyan válasza Karma (#88) üzenetére


Blyan
félisten

Nem hiszem, hogy így lenne. A HTC-nek és a Samsungnak (az LG-nek is) voltak az első szériában is USA only terméki.

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#91) Воланд válasza Blyan (#90) üzenetére


Воланд
titán

es most is vannak es meg lesznek is.

szvsz az all a hatterben, hogy a nokia ngayon szeretne teret nyerni amerikaban es kell valami "kulonlegesseg".

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#92) Blyan válasza Воланд (#91) üzenetére


Blyan
félisten

Naná, hogy szeretne, ott mindig felsült, másrészt, ha a jenki piacot megvette, akkor többi már gyerekjáték.

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#93) Воланд válasza Blyan (#92) üzenetére


Воланд
titán

tul nagy ovacio most sem ovezte Elop beszedet mikor bemutatta a telefont. szvsz az egesz harmatgyenge volt.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#94) Blyan válasza Воланд (#93) üzenetére


Blyan
félisten

A végén még tényleg megkaparintja az Okosteló üzletágat a MS. Kérdés, ez mekkora elégedetlenséget okozna az üzlettársaknak.

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#95) Lall válasza Воланд (#91) üzenetére


Lall
veterán

Ettől függetlenül is hiszem, hogy lesz alternatívája Európában. Mondok egy baromságot, Nokia Lumia 905 és csak 5mpx-es kamera lesz benne, hogy az amerikai hamburgerzabálók verhessék valamire amivel nekik több, jobb van. :) Nem hiszem, hogy ilyen ziccert (lásd UK Lumia 800 eladási adatok) kihagyna a Nokia.

[ Szerkesztve ]

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#96) Abysmal válasza Lall (#95) üzenetére


Abysmal
aktív tag

Én abban bízom, hogy állítólag az amcsik jobban szeretik a nagyobb kijelzőt, mint az európaiak, így ide jön egy Lumia 850, mindenben ugyanazzal a tulajdonsággal (nem pentile-os kijelző!), csak pontosan lekicsinyítve és 4"-os képernyővel.

(#97) tjb007


tjb007
nagyúr

A Nokia Conversation szerkesztőinek már annyira tele van a tökük (mondjuk a főszerkesztő is nő :D ), hogy ezekre az XY országban is elérhető lesz ? kérdésekre megy a copy-paste válasz ami pont annyit tartalmaz amennyi ahhoz kell, hogy mindenki megnyugodjon.

"Right we are focused on launching the Lumia 900 with AT&T in the US, and we don't have further statements/information about availability on other markets."

(#98) Endr00


Endr00
aktív tag

Hivatalosan is meg van erősítve, hogy NEM Pentile a kijelző

Engadget

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S23

(#99) Petii88


Petii88
tag

[link]

S7 Edge

(#100) jacis válasza Petii88 (#99) üzenetére


jacis
nagyúr

Nézegettem a videót és azon gondolkodtam, hogy a Nokia ezzel a rendszerrel elvesztette azt amivel eljutott a legnagyobb gyártók közé.
Így hiába brutál szép a teló meg hiába hightech hatású... a belesje egy rém egyszerü rendszerböl áll ami gyakorlatilag nulla testreszabhatósággal bír. Nagyon sajnálom, hogy ilyen iränyba halad ez a gyártó :(

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.