Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) RaveForce


RaveForce
veterán

az n9 is bejött nagyon kékben élőben, ennek már a mérete is megvan, remélem minél előbb kézben foghatom :)

viszont ha az n9 árából indulok ki... :U de remélem az direkt van magasan tartva ugye, h ne legyen alternatíva, ennek az alatt kéne kijönni..

[ Szerkesztve ]

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#2) Karma


Karma
félisten

4,3"-os PenTile WVGA, igazán finom :P A 710 és a 800 között is látványos a különbség, hát még ekkora méretben milyen lehet.

“All nothings are not equal.”

(#3) B1T3


B1T3
addikt

Tetszik, csak az nem, hogy nem titkoltan az amerikai piac az elsőrendű most ezzel.
Kíváncsi vagyok, hány „rókabőr” hozzászólás fog jönni.

(#4) RaveForce
Kiére célzol? :U

[ Szerkesztve ]

(#4) RaveForce válasza B1T3 (#3) üzenetére


RaveForce
veterán

az első már meg is jött... :U

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#5) Petii88


Petii88
tag

[link]

Itt egy videó is róla :)

S7 Edge

(#6) Endr00 válasza Karma (#2) üzenetére


Endr00
aktív tag

(#7) RaveForce válasza Endr00 (#6) üzenetére


RaveForce
veterán

akkor uaz van benne mint a focus s-ben,hm így már nem is biztos h focus s-t kell vadásznom amcsiból, ha nembírom kivárni a w8-at :B

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#8) Dunbar


Dunbar
senior tag

Szebb, mint a Lumia 800, arányok itt rendben vannak, a ház meg maradt olyan szép és jó, amilyen volt. Akár 2-3 széria is jöhetne még ugyanezzel a dizájnnal.
Előlapi kamera szégyen, hogy nem került Lumia 800-ba, ez kéne 800 áráért, 800 meg 710 és e közé. Szvsz.

[ Szerkesztve ]

(#9) Karma válasza Endr00 (#6) üzenetére


Karma
félisten

Wow, így mindjárt más a helyzet :D
Örülök, hogy valamennyi igényesség szorult a gyártóba is :)

“All nothings are not equal.”

(#10) Blyan


Blyan
félisten

Szép és jó, csak sajnos drága lesz, és nem is forgalmazzák majd itthon. :(

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#11) Quasi_modo


Quasi_modo
nagyúr

egyelőre viszont úgy néz ki, hogy a telefon csak az AT&T szolgáltató égisze alatt lesz kapható.
Európa meg le van ? Vagy egyelőre le van ?

[ Szerkesztve ]

valami

(#12) catroot válasza Quasi_modo (#11) üzenetére


catroot
veterán

Le... pedig elgondolkodtatott.

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#13) Oppenheimer válasza Karma (#2) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Biztos, hogy pentile lesz? Az nagyon gáz lenne!

Közben kiderült, hogy nem. :D

[ Szerkesztve ]

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#14) Quasi_modo válasza catroot (#12) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Ez esetben bek@phatják...

(#13) Oppenheimer : nem.

[ Szerkesztve ]

valami

(#15) B1T3 válasza catroot (#12) üzenetére


B1T3
addikt

Aztán talán csak kevésbé, ha bejön ez az amerikázósdi. Ezen belül is Magyarországra később jutnak el az újabb modellek.

(#16) BobTail


BobTail
őstag

Ez mind szép és jó, örülök hogy a Nokia éled, csak annak nem, hogy a pénz beszél... meg sem közelíti a felhasználó élmény a MeeGo-ét! Már lassan egy hónapja használom N9-emet, és van pár WP7-es (nem Lumia-s, hanem Samsungos, de a rendszer ua.) ismerősöm, és nyomkodtam övékét, ők az enyémet, és teljesen egyet értettek velem... Természetesen ezzel nem azt mondom, hogy használhatatlan és szar, de a MeeGo-ból többet kitudtak volna hozni szerintem!

szerk: és nem annyira örülök, hogy a 3. bőrt húzzák le az N9-ről! Mondjuk legalább ezen változtattak kicsit, nem úgy mint a 800-on, de remélem most már visszatérnek a designerek a téli szabadásgról.

[ Szerkesztve ]

(#17) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Csak AT&T ;] Hát akkor sok értelme van.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#18) wdtv válasza BobTail (#16) üzenetére


wdtv
tag

hat a meego egy rossz befektetes volt, egy halott rendszerre botorsag volt felulni

(#19) kristof83


kristof83
aktív tag

Szép nagyon!
A fekete még mindig kicsit jellegtelen (pont mint az N9-nél,meg a 800-nál), az világoskék nagyon szép, csak egy kicsit már nőies.
Lesz vajon más színekben is? Jó lenne egy pasisabb, de nem fekete, mint a 800-as strandkorlát kékje :)

Az "AT&T only"-t meg szerintem nyugodtan csak amerikára kell érteni.
Ott van ugye a CES szóval ott most az az érdekes, hogy amcsiba kinél lesz kapható, ezért ezt az info-t lovagolták meg.
Biztos vagyok benne, hogy (majdnem) egyszerre fog megjelenni Eu-ban is.

(#20) tjb007


tjb007
nagyúr

Egyrészről nem szép dolog, hogy Európában nem lesz elérhető, másrészről meg teljesen érthető ez a lépés és nagyon meglepődni sem lehet azon, hogy AT&T only lesz.
Náluk nem volt eddig kapható semmilyen formában sem egy WP7 -es Nokia sem, a Lumia 800 is majd csak valamikor pár hónap múlva lesz elérhető náluk függetlenül, szolgáltatónál egyáltalán nem is lesz majd elérhető.

(#19) kristof83

Az exkluzivitás ennél is ugyanazt jelenti mint a többi telefonnál, magyarán csak annál a szolgáltatónál lesz elérhető az egész földtekén, Motorola DROID 3 -at is csak a Verizonnál kapsz az egész Föld nevű bolygón, máshol nem.

[ Szerkesztve ]

(#21) Sequoyah válasza BobTail (#16) üzenetére


Sequoyah
tag

Meego? Mi újat tud a swype-on kívül? Jól összerakott rendszer az tény, de semmi valóban előremutató nincs benne, csak a már meglévő koncepciók összecsiszolva. Szemben a WP7tel

(#22) kristof83 válasza tjb007 (#20) üzenetére


kristof83
aktív tag

Akkor sem hiszem el!
Nem fogja ezt megjátszani a Nokia, erre a nyakamat tenném :N
Még mindig tartom, hogy szerintem ez az "AT&T only" csak az amerikai exkluzivítást jelenti.
Ha meg mégis akkor Dontándörsztend :F

(#23) Sn00PiG


Sn00PiG
aktív tag

A Lumia 800 legjobban pörgő piaca UK, szóval, nem hiszem, hogy ott ne kerülne kiadásra (legfeljebb kicsit később).
Ha pedig UK lehet kapni akkor itthon is beszerezhető lesz függetlenül (lásd Lumia 800: két nappal a UK hivatalos megjelenés után több hazai nagyobb GSM bolt kínálatában felbukkant).

Reménykedek nagyon, mert nekem ez az álomteló: most Omnia7-em van, vagyis a rendszert ismerem, és imádom! Lumia 800 design nagyon bejön, de kicsi lett volna nekem az Omnia után a kijelző méret, erre itt a megoldás: 4,3", nem PenTile (mint szegény Omnia7) kijelző! Csak jöjjön már...

[ Szerkesztve ]

Nokia Lumia 625 - Innokin iTaste SVD - Rocket

(#24) tailor válasza tjb007 (#20) üzenetére


tailor
őstag

Tárgytalan, bénáztam, bocs :B

[ Szerkesztve ]

(#25) bendzso válasza tjb007 (#20) üzenetére


bendzso
senior tag

Igen, ezt én sem értem, ez miért jó a Nokiának? Hiszen nem a pénzre mennek, mint minden multi?

(#26) wdtv


wdtv
tag

(#27) tjb007 válasza bendzso (#25) üzenetére


tjb007
nagyúr

Ugyanazért amiért a Samsungnak, Motorolának, LG -nek, Sony (Ericsson -nak) stb.
Így működik a mobilpiac, van olyan modell ami csak egyik és van amelyik csak a másik piacon/országban/kontinensen érhető el.

(#28) Blyan


Blyan
félisten

Ebből és a 800-asból is jó lenne egy grafitszürke, mint amilyen a választható téma színe.

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#29) zsarkov


zsarkov
tag

Elmehetnek a p.ba ezzel az AT&T exclusively dumával. Milyen hozzáállás ez egy európai cégtől? :((( A Nokia Conversations videóban is azt mondja, hogy csak Észak-Amerikában lesz elérhető.

(#30) UnlimitedN20


UnlimitedN20
tag

Ha jól tudom az at&t is a GSM hálózatot használja (nem a CDMA-t), és ez a hálózat van Európában is. Akkor elvileg, ha fel lehetne törni a telefont, akkor simán működne itt is nem...? :F
Lumia 800 is baromira tetszett, de vártam egy 4.3"-es modellre, erre meg US only... :(

█║▌│█│║▌║││█║▌║▌║

(#31) Blyan válasza UnlimitedN20 (#30) üzenetére


Blyan
félisten

Jól tudod, de függetlenített WP7-es telefonról még nem hallottam. Szóval ha hálózatfüggőre van téve, akkor valszeg nem fog menni idehaza.

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#32) Karma válasza UnlimitedN20 (#30) üzenetére


Karma
félisten

Viszont azt a tényezőt nem vetted figyelembe, hogy ők 850/1900 MHz-en használják a GSM és az UMTS hálózatot is, tehát pusztán az, hogy behozod és esetleg kártyafüggetleníted, nem feltétlen elég (tudom négysávosak szoktak lenni a telefonok, de lehet szoftveresen korlátozzák megadott tartományra.)

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#33) bendzso válasza tjb007 (#27) üzenetére


bendzso
senior tag

És nekik miért éri meg? :D :B

(#34) zsarkov válasza Blyan (#31) üzenetére


zsarkov
tag

Az enyém is függetlenített... :K Még a kanadai Telus szolgáltató logója is rajta van a hátlapon, a rendszeren belül is Telust ír a carrier infó mellé...

(#35) Blyan válasza Karma (#32) üzenetére


Blyan
félisten

Viszont akkor nem lehetne vele európába menni, amit meg kétlek. Szerintem menne az.

Ez a GSM Arena adatlapja

GENERAL
2G Network GSM 850 / 900 / 1800 / 1900
3G Network HSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100
4G Network LTE 700 / 1700 / 2100

(#34) zsarkov
És nem lehet, hogy eleve független volt?

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#36) UnlimitedN20


UnlimitedN20
tag

@Blyan, @Karma

Szóval akkor a Nokián múlik, hogy mi lesz... Hogy ha nem ad ki egy európai verziót a lumia 900-ból(nem a név a fontos, hanem maga a telefon) akkor szopacs. :O Legalábbis, hogy ha telefonálni/ adatkapcsolatra akarnánk használni...

[ Szerkesztve ]

█║▌│█│║▌║││█║▌║▌║

(#37) a.sebi válasza Blyan (#31) üzenetére


a.sebi
őstag

pedig lehet függetleníteni wp 7 et is....pl omnia 7

(#38) csab2 válasza Sn00PiG (#23) üzenetére


csab2
veterán

Pontosan így vagyok vele én is szóról-szóra.

"egyelőre viszont úgy néz ki, hogy a telefon csak az AT&T szolgáltató égisze alatt lesz kapható."

A jó qrva anyjukat! Már elnézést!

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#39) Sn00PiG válasza Karma (#32) üzenetére


Sn00PiG
aktív tag

http://www.nokia.com/us-en/products/phone/lumia900/specifications/

Hardware résznél látható, hogy tudna menni itthon. Kérdés a szoftver része, bár ez annyira nem vészes, mivel egy Lumia800 ROM-al megoldható lenne szvsz a használata (végülis majdnem mindenben egyeznek)

[ Szerkesztve ]

Nokia Lumia 625 - Innokin iTaste SVD - Rocket

(#40) Blyan válasza a.sebi (#37) üzenetére


Blyan
félisten

Oké, a mikéntjét már meg sem kérdezem, mert az nem ide való. Csak én nem hallottam olyan tool-ról ami kiszedni a hálózatfüggőséget.

(#39) Sn00PiG

A szoftverrel biztosan nem lenne gond, hogy lehetne akkor roamingolni vele?

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#41) zsarkov válasza Blyan (#35) üzenetére


zsarkov
tag

Nem tudom, sufniGSM-es utolsó darabos akció volt augusztus végén. :DDD Beletettem a Vodafonos kártyát, és utána is settings alatt az about menüben Telus-osnak vallotta magát. Nem hiszem, hogy alapból független lenne.

(#42) Dongatto01 válasza UnlimitedN20 (#36) üzenetére


Dongatto01
tag

bisztos lesz eu-s verzió is csak várni kell rá még,szerintem egy ekkora profitot azért csak nem szalasztana el a gyártó

egyébként jóra sikeredett a teló tetszik!!

(#43) Enjoy válasza Endr00 (#6) üzenetére


Enjoy
addikt

Sajnos ekkora képátlóra még ez a pixel szám is kevés, nagyon pixeles :(
Mi lett volna ha, még pentile matrix-os is..

► més que un club ◄

(#44) Blyan válasza Enjoy (#43) üzenetére


Blyan
félisten

Ehhez képest zabálják az ugyanilyen felbontású SGSII-t. :D

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#45) VDavid90


VDavid90
csendes tag

Sziasztok
Már lehet Lumia 800-at és 710-et is kapni a hazai szolgáltatóknál mivel a tré mobil felvette a palettájára, de még csak előrendelni lehet. Tehát nemsokára az üzletekben lesz. Azt meg kétlem, hogy akkor a ziccert kihagyna a Nokia mint Európa, biztos lesz itthon is Lumia 900 csak pár hónappal később.

(#46) Lall


Lall
veterán

Ez az "AT&T only" akkora marketing bullshit, hogy idáig szól. Kb. az AT&T kiadás után 1-2 hónappal elárasztja majd egész Európát ez is. A Nokia marketing részlegén nem biztos, hogy csak hülyék ülnének.

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#47) Blyan válasza Lall (#46) üzenetére


Blyan
félisten

Az nem maketing kérdés, hogy hol forgalmaznak, legalább is nem a mai fogalmak alapján annak a kérdése.
Az USA meghatározó és egy örök veszteséges piac számukra, ha ott megvetik a lábukat, a többi már jön magától.

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#48) Remus389 válasza Enjoy (#43) üzenetére


Remus389
veterán

szerintem se vészes, láttam én már SGS2 kijelzőt(gondolom ez ugyanazt kapja), és igen éles és ragyogó képe van, oké nem olyan mint a retina ami 5cm-ről is éles :D

de elég jó az ...

másrészt másképp nem megy a wp7 felbontása fix 480*800, ők is egyébként 720*1280-ra fognak fejleszteni(ami szerintem már kifogástalan, retina szint még 4,3 colon is)

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#49) Enjoy válasza Remus389 (#48) üzenetére


Enjoy
addikt

Bátyámnak SGS2-je van, de valami iszonyat pixeles másfél év retina kijelző használat után :(
(Sajnos úgy néz ki hozzá szoktam a jóhoz, s a szervezetem nem képes befogadni olyan kijelzőket, amiken látszanak a pixelek) :D
Remélem minél előbb jönnek a 720x1280-as kijelzők, mert már jó lenne egyet váltani WP-re, vagy ICS-s zöld törpre.

[ Szerkesztve ]

► més que un club ◄

(#50) Remus389 válasza Enjoy (#49) üzenetére


Remus389
veterán

de azért jó hogy a samoled mellett döntöttek(pixelességtől eltekintve, bár szerintem a legtöbb ember kiegyezne egy 480*800-as Samoled+ kijelzővel)

hiszen WP7-en a fekete háttér miatt jól mutat a Samoled+, sokkal jobb mint egy IPS, WP7-hez

meg a samoled válaszideje is valami 0,01 ms, tehát nem mosódik mikor gyorsan húzod a menüt

tehát wp7-hez samoled szerintem

gondolom keményen kellett tárgyalni a Samuval hogy odaadják az egyik csúcsmodelljük kijelzőjét, és meg is kell fizetni

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.