Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#87) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Közben tovább dolgozok az FPS drop kérdésén. Igazából ez már ilyen hobbivá vált az elmúlt évtizedben, úgy évente előveszem, aztán kipróbálok valami újat, hátha javul tőle. Most újítottam a gépen, van adaptive sync meg 144Hz, aztán gondoltam kipróbálom az ET-t is, hogy mit lehet kihozni belőle. Megnéztem offline egy nagy pályán 250 és 800 FPS között volt, amit a gép tud WQHD felbontáson. Amint felmegyek egy szerverre még a 125-öt se tartja stabilan, néha látom, hogy leesik pár száz msec-re. Ha bekapcsolom a vsync-et, akkor meg valamiért 60 FPS-re és 60Hz-re áll be, ami fura, mert offline működik rendesen. Elvileg az adaptive sync-hez be kell kapcsolni a vsync-et ilyen régi játékoknál, szóval az se működik nélküle. Ezt támasztja alá az is, hogy brutális tearing van nélküle. Még annyi derült ki a vsync-ből, hogy a mouseaccel szerű érzés eltűnik, ha bekapcsolom, szóval összefüggésben van az is az ugráló FPS-el. Megoldani persze ez se oldotta meg, nyomozok tovább. Még ami maradt az tápegység csere, amit kizártnak tartok, hogy köze lenne hozzá, aztán még az operációs rendszert lehet cserélni Linuxra, az internet szolgáltatót lehet lecserélni, a belső kábelezést és a modemet és routert. Ezeken kívül már minden mást kizártam. A következő egy Linux telepítése lesz. Valószínűleg Linux Void, mert az a legjobb systemd mentes asztali Linux. Állítólag. Aztán ha már felraktam a gépre, akkor búcsút mondok a Windows-nak örökre. Egyébként is már jó ideje tervben volt, hogy Linux-ra vagy BSD-re váltok, nem csak emiatt csinálom, mert ha meg is oldom, a játék már régóta halott...

Buliban hasznos! =]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.