Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Tressy válasza Susi (#36) üzenetére


Tressy
senior tag

Naja {N.A.G.C.} powa :D egy kis visszatekintő a régi szép idökre [In Memoriam{N.A.G.C.}]

(#52) RpPRO


RpPRO
őstag

Mai napig tolom ET-t, sok év hardkór RtCW után maradt ez. Sok szerveren vannak még a mai napig, nem csak robotok. Az is jó, amikor hárman 16 robot ellen. :P

Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

(#53) nbg


nbg
senior tag

-

[ Szerkesztve ]

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

(#54) b. válasza szupermacs (#40) üzenetére


b.
félisten

Nem nem,oldották meg, hanem az egyik nagyon fontos eleme a játéknak, ami NEM BUG és NEM csalás, hanem a játék része.[link]

Más téma. Én a mai napig napi szinten játszok vele , lehet több playernek ,aki tolta még ismerős is a nevem magyar Pub szerverekről. (csibe ( hun )) de ma már csak külföldi szerókon tolom. Kikapcsolva a keresőbe a azt, hogy ne adott módra keressen több száz szervert lehet találni.
Sajnos magyar élő pub szerver, amin aktív élet van és nem botok rohangálnak, tavaly óta nem sok van. mert nincs rá igény a magyar közösségben..Éppen múlt héten ment 1 hónapig nosztalgiából a hungarikum nevű,amin sok jó arc volt..
Aki még szeremé tolni ezzel az isteni játékkal az megteheti, akad jó pár külföldi szerver, amin találni magyarokat.
Nagyon fontos hogy a játék első településnék 2.55 módon települ, ami az első verziója a játéknak, de igazából sok különbség nincs a 2.6 és a 2.6 b verzió között, inkább a z Etpro mód miatt és az akkor még aktív anticheat , a Punkbuster miatt volt rá szükség. Aki simán patch nélkül, 2.55 módban dobja fel a játékot, az is talál még sok szervert, főleg jaymodost, de érdemes 2.6 b módra patchelni , mert azon akad a legtöbb szeró. ( ha feltetted a játékot és nyomsz egy 0 gombot akkor lejön a konzol, és ott az jobb alsó sarokban kiírja az épp aktuális verzió számot.
jaymod támogatása megszűnt, de helyette nagyon elterjedt lett a Nitmod, ami teljesen a jaymod alapjaira épül. Aki kicsit jobb minőségű és profibb Pub szervereket keres, annak érdemes etpro módon nézegetni
A módokat automatikusan letölti a játék , ha szerver normálisan van konfigurálva, tehát igazából a keresőben rábökünk az szerverre és a többit ami kell ( hangok, mod stb) letölti a játék nekünk.

Aki kicsit jobbnak érzi magát, az dobja fel a 2.6b patchet majd csatlakozzon a Hirntot vagy a Hirnlos szerverekre. Itt még megfordul a profibb játékosok nagy része, aki játszik. Akár Butchjival is össze lehet futni, aki egy legenda . Elfogultság nélkül mondhatom, hogy az egyik legjobb , legadrenalindúsabb csapat alapú játék , remek kasztrendszerrel, gyors reflexeket és pörgős játékmenetet nyújtó hangulattal. Sohasem késő elkezdeni, de fel kell arra készülni, hogy rengeteg játékos már 10 éve tolja, ( mint például Én is) és más szintet képviselnek. Egy kis kedvcsináló a világ legjobb playeréről :)[link]

Köszönöm a cikket, könnyet csalt a szemembe , mikor megláttam a híreknél. reménykedek, hogy egyszer készül egy valóban méltó folytatása ennek a legendás játéknak, amin nem változtatnak túl sokat.

Akinek bármiféle segítség kell, az nyugodtan írjon PM -t, felveszem Xfirére és segítek neki mindenben. ET. forverer :) :R

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#55) szupermacs válasza b. (#54) üzenetére


szupermacs
veterán

Korrekt válasz, köszi.

(#56) vicces


vicces
addikt

nekem van egy kis bajom a linuxon.

Verifying archive integrity... All good.
Uncompressing Enemy Territory 2.60 Full Install..............................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
./setup.sh: 191: ./setup.sh: /home/robi/.setup24938: not found

nem akar lefutni a telepitő :O
mi a fene ez?

:)

(#57) b. válasza vicces (#56) üzenetére


b.
félisten

Próbáld meg simán feltenni az alapjátékot , ami ugye 2.55. Ez után tedd fel rá a 2.6 patchet ( ami pár megás telepítő), és a végén külön a 2.6 b patchet, ami csak 2 file (egy exe és egy másik)., amivel írd felül a már meglévő 2.6 -os fájlokat. Talán akkor menni fog.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#58) vicces válasza b. (#57) üzenetére


vicces
addikt

filmnézés közben nyomkodtam konzolban a fel enter kombokat és egyszer csak elindult rendesen ;]
már csak normális szervert kéne találnom, mert szinte mindig valami hibával kirugnak.

[ Szerkesztve ]

:)

(#59) b. válasza vicces (#58) üzenetére


b.
félisten

A szerver rúg ki vagy a playerek :) ? ha szerver akkor a 8unkbusterd próbáld frissíteni . kissé körülményes , de kitartás :) ha az emberek, akkor keress valami jó szervert nitmódon, ott vannak kezdőbbek és van Xp save .

Van egy nagyon hasznos progi, ami ha patcheltél 2.6 b re képes bármilyen módban elindítania játékot, van beépített szerver keresője és el is mentheted a szervereket. Anélkül láthatod mennyien vannak rajtuk és milyen map megy , hogy elindítanád a játékot, bár linuxon nem tudom hogy működik e.
[link]
itt rengeteg hasznos információt, programot találsz , ami segítségedre lehet. :R

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#60) vicces válasza b. (#59) üzenetére


vicces
addikt

köszi a tanácsokat! a szerverekről letölti a kliensem a hiányzó - általában - mapokat és utána mindig marad valami dll vagy egyéb fájl ami hiányában kirak a szerver automatikusan. ezután reconnect, de persze a fájlok letöltése nem indul be. lehet ez az update kevés volt a telepités mellé?
vagy csak nagyon kacifántos szervereket találtam.
még mindig maradok a linux verziónál, mert próbáltam win8-al a hétvégén - a win7 telepitőm sajnos megsemmisült - és a játék eszméletlenül lagolt.

lassan nekiesek a bejgli készitésnek és ha kész vagyok, kísérletezek tovább a játékkal :C
őőő anno amúgy én sem voltam kezdő a játékban, de már már tuti visszadegradálódtam arra a szintre. :N

[ Szerkesztve ]

:)

(#61) Ceree


Ceree
senior tag

Aznap, amikor bekötötték hozzánk a netet, ez volt az első dolog, amit leszedtünk, és telepítettünk. Baráti klánunk is volt. Mind a mai napig szoktunk még néha játszani, látszik is a "klán" statisztikán. Durva, hogy a 3 nevemmel összesen, több mint 16 napot játszottam vele. :Y

Köszi a cikket, azt hiszem tolok is egy menetet, kedvet kaptam hozzá. :DDD

Másolat_eredetije

(#62) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Szia! A Linuxos FTP nem működik. Tudnál valami infot mondani arról, hogy Fedora 23-ra hogyan tudnám feltenni?

(Eddig csak Windows-ról használtam. Találtam egy zip-et splashdamage-en, de erősen vírus gyanús, ilyeneket írnak a readme-ben, hogy engedélyezzek neki minden command-et, meg hasonlót, amit nyilván nem fogok megtenni.)

Buliban hasznos! =]

(#63) inf3rno válasza szupermacs (#5) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Szerintem egy kicsit erős, hogy a strafejump bug lenne. Nekem több hónapig tartott megtanulni rendesen mozogni ET-ben. Hozzá tartozik a játékhoz. Ha valakinek nem megy, abból nem lehet profi játékos, ennyi.

Buliban hasznos! =]

(#64) inf3rno válasza Polllen (#17) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nekem ez a kedvenc fragmoviem: [link]. Annak idején 2004-ben még tőlük tanultam játszani. Azok voltak a szép idők, akkor még jó volt az efterlyst, és dsky meg dignitas járt oda pubolni. :-) Ma már ennek nyoma sincsen.

Buliban hasznos! =]

(#65) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Közben sikerült feltennem Fedora-ra. Ha valakinek gondjai vannak, akkor így kell: [link]. Sok a szopás vele, és így sem működik tökéletesen, a legtöbb baj a beviteli eszközökkel van. Pl ha 4 gombot nyomok egyszerre, akkor az egyiket nem veszi be, szóval pl nem tudok strafejump közben fegyvert váltani. Ha mouse2-re bindelem a +zoom-ot, akkor ki-be zoomol állandóan. Ugyanez van a mouse4-el és a weapalttal is, úgyhogy pl a sniper covops esélytelen, legalábbis távcsőbe nem tudok nézni vele. A konzol sem működik rendesen azzal a beállítással, amivel windows-on megy, külön rá kellett bindelnem a toggleconsole-t a 0-ra, viszont ez sem rendes toggle, mert csak esc-el tudok kilépni belőle, 0-val nem. Valamiért angol billentyűzet kiosztás van, ami azért is fura, mert Fedora telepítővel csak a magyart tettem fel. Lehet, hogy ez valami default, amit feltesz a háttérben mindenképp a rendszer, vagy a játékba van beleépítve, nem látok a lelkébe. Ennek tetejébe még jött mouseaccel probléma, meg az FPS is ugrált, amit nem tudtam mire vélni. A végén inkább úgy döntöttem, hogy hanyagolom ezt a játékot, mert túl sok energia (vagy képtelenség) normálisan beállítani.

Buliban hasznos! =]

(#66) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Nosztalgia van. :D Visszanézve ennél az utolsó fraget: [link] baromi érdekes, hogy hogyan lőtt $ector erre a távolságra. Én ezt simán álló helyzetből próbáltam volna megoldani, és nem biztos, hogy ment volna. Erre a közepes távolságra viszont szerintem sosem voltam annyira jó, mint ő. Közelre a csúcsformámban talán. Amúgy ő tanított lőni 2004 - 2005 környékén, de azért arra még rájött egy pár év gyakorlás, mire profi szintre értem. Megint kedvet kaptam a játékhoz, bár már annyira halott, hogy inkább el se indítom. :-) Majd később felrakok egy Alpine-t a gépre, aztán megnézem, hogy azzal hogyan szuperál. A Windows 7-el gyakorlatilag használhatatlan.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#67) inf3rno válasza Roland78 (#39) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Móron már nem nagyon van semmi. Legalábbis Syxtus nem hívott már legalább 2 éve.

Buliban hasznos! =]

(#68) RpPRO


RpPRO
őstag

Re! :D

Hátha valaki tud valami okosat.

333 fps-sel játszom, zárt térben simán fix, külső helyeken leesik 150-ig is akár.

A bosszantó az, hogy sem a gpu, sem a cpu fogyasztás nem megy 16% felé!!

Mi lehet a megoldás?

Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

(#69) MasterDeeJay válasza RpPRO (#68) üzenetére

vezérlőpultnál az energiagazdálkodást terljesitménycentrikusra kell állítani, videókártyánál driverbe ha van akkor ott is mindent teljesítményre rakni.
Illetve ha értessz hozzá akkor a bios-ban minden energiagazdálkodást ki kell kapcsolni.
Az a gond hogy egy mai gépnek ez a játék annyira kicsi terhelés hogy egyszerűen visszaveszi a teljesítményt.
Játékban pedig konzolba vagy konfigba:
set r_smp "1"
ez egy ős parancs még a quake3 motoros játékokhoz, eredetileg kétprocesszoros gépekhez két procit használ ki, ma viszont elég lehet arra hogy két magot kihasználjon valamennyire. Én codban használtam, de szerintem menni fog WolfET-ben is.
Illetve ez a játék még a klasszikus felépítésű videókártyákhoz készült, nem a mai ezernyi feldolgozósokhoz. Ennek megfelelően nem fut rajtuk jól.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#70) RpPRO válasza MasterDeeJay (#69) üzenetére


RpPRO
őstag

Köszi a választ! :R Este kipróbálom az energiagazdálkodást.

Igen, a threadinget nem kezeli. Sok helyen azt írják, hogy 1 cpu magot használ csak. A set r_smp "1" bugos.

Gondolkodom még, hogy az ET:Legacy-t felrakom, mert nekem még mindig a 2.60b van fent. Hátha jobban kihasználja a vasat.

[ Szerkesztve ]

Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

(#71) inf3rno válasza RpPRO (#70) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nekem még ezzel a konfiggal: Intel i5-4670k, Gigabyte GTX 750Ti, 16g G.Skill Ares 2133, Crucial MX200 500g sincs meg sokszor a 125 fps hirntoton. Fogalmam sincs, hogy mi a gond, de ez már a harmadik gép, amivel nem működik normálisan. Battlefield 4-el simán megvan a 200. Érdekel, ha találsz valami jó beállítást 2.60b-re modernebb gépekhez is. Van még valami olyan beállítás, aminél lehet nvidia és amd között váltani, az talán hasznos lehet, de már nem emlékszem pontosan mi volt, azt hiszem valamelyik "r_" -es változó. Az is érdekel, hogy ET Legacy-val mire jutsz, én nem raktam fel, mert etpro-val toltam világ életemben, és nem nagyon jöttek be soha más modok, de ha hasonló, akkor talán megér egy próbát.

Buliban hasznos! =]

(#72) RpPRO válasza inf3rno (#71) üzenetére


RpPRO
őstag

Memória mennyisége úgy fest, nem számít, r_Primitives 2-re gondolsz, szerintem, ez leginkább AMD kártyákhoz kell.

Én is az energiagazdálkodásra tippelek, de még nem vagyok otthon. ET:legacy nem mod, hanem tovább polírozott mag, amivel a modok többsége kompatibilis.

Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

(#73) inf3rno válasza RpPRO (#72) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Tudom mi az ET Legacy, csak nem tudom érdemes e egyáltalán feltenni, ha nincs normális pub szerver hozzá, mert mindenki 2.60b-vel tolja, aki etpro-t használ. Ja, az r_primitives, amire gondoltam, ha 1 akkor nvidia-ra, ha 2 akkor amd-re optimalizált. Valamit számít a memória, com_soundmegs, com_hunkmegs, com_zonemegs, ilyesmiket kell maxra tenni. A /meminfo, amivel meg tudod nézni, hogy éppen mennyit használ. Az energiagazdálkodás jó ötlet.

Buliban hasznos! =]

(#74) RpPRO válasza inf3rno (#73) üzenetére


RpPRO
őstag

Felraktam ET:L-t. Ezt is meg kell tanulni kb. Meg a szanaszét ápdételt cfg-met kelllene beleraknom. Nem sokat szüttyögtem vele, nyilván a szerverek ugyanazok, a felére nem lehet csatlakozni, legalább a hiányzó mapokat pikkpakk letölti (vagy csak mákom volt a szerverrel), a létező ETkey-t megtalálja, ha akarod, használja. Egyelőre ennyi. :) A memória cfg beállítások talán még számítottak 15 éve, mikor jó ha 1 giga ram volt a gépekben, de most már.. :)

Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

(#75) MasterDeeJay válasza RpPRO (#74) üzenetére

1gb már igen jónak számított.
minimum gépigénye 128mb ram. :DDD
Én még AthlonXP-vel játszottam 384mb rammal (256+128 SD ram, Acorp alaplap, mai napig használja valaki a retró topikban)
Aztán amikor megjelent a cod akkor áttértem rá, kezdetben hatalmas visszalépés volt de a társaság miatt maradtam codozni.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#76) inf3rno válasza RpPRO (#74) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Lehet nem jól jött le, hogy mit takarnak ezek a beállítások, de szerintem arról van szó, hogy mennyi memóriát foglaljon le a játéknak, és alapból elég spórolósra vannak állítva. Én mindegyiket maxra szoktam tenni. Állítólag simábban fut úgy a játék. Igazából már annyira régen állítottam be ilyenre, hogy nem tudom megmondani van e különbség.

Legacy-val milyen szerverek mennek? Egyáltalán van valami különbség érzetre a 2.60b meg eközött?

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#77) RpPRO válasza inf3rno (#76) üzenetére


RpPRO
őstag

Igen, 15 éve még spórolósra kellett állítani, nálam 768 mega réééégóta, de szerintem mindegy mire állítanám. Írtam fent, 16%-nál nem eszik többet a GPU / CPU, pedig 333 fps-sel tolom. Szeretnék 22%-ot, hogy fix 333 legyen. :D

Annyira nem néztem össze őket, ping és telítettség alapján rendezek, szerintem ugyanazokat a szervereket látom. Nyilván itt minden az alap csili-vili grafikán, hülye célkereszttel megy (ezért kéne a cfg-m). HUD-ra ki lehet tenni pinget is, menüből választható, milyen max fps-sel menjen (90, 200, 333 rémlik, lehet volt más is).

Console-t nem tudtam lenyitni, lehet csak rá kéne nézni jobban a beállításokra. Majd... :)

Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

(#78) inf3rno válasza RpPRO (#77) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Az r_picmip-et érdemes feltenni magasabbra, az butítja a grafikát, meg valamit dob az FPS-en is talán. Érdemes még a monitoron feltenni a kontrasztot és a brightness is jó ha magas, akkor könnyebben meglátod, hogy hol az enemy. A muzzleflash-t is ki kell kapcsolni, ami cg_muzzleflash vagy b_muzzleflash, meg kell cg_crosshairtype 5 azt hiszem, az az, hogy egy pötty van a célkereszt helyén, és a cg_crosshairsize is jó ha 40 alatt van, különben messzire kitakarja a pötty az ember fejénél nagyobb részt és nem látod mire célzol. Ezen kívül még van olyan, hogy nő a célkereszt mérete a pontatlansággal, ami már fogalmam sincs melyik beállítás, de mindenképp érdemes kikapcsolni, mert nem tudsz célozni miatta, és pl ugrásból nem tudsz fejest lőni. Aztán én még a cg_fov-ot is 110-re teszem az alap 90 helyett, hogy többet lássak perifériából. Nagyjából ezek, amiket beszoktam állítani. Van még valami timescale, amit érdemes mondjuk 51-re tenni. Az az, hogy másodpercenként hányszor próbál belépni a szerverre. Igaz, hogy a folyamatos pingeléssel szopatod egy kicsit az ott lévőket, de hamarabb bejutsz vele, mint azok, akiknél 1 másodpercre van állítva, ha tele a szerver. Van még egy csomó dolog, pl strafe jumppal kapcsolatban is csináltak valami fixet, amit nem érdemes használni, aztán a timenudge is jó ha nullán van, mert kiszór a szerver meg Isten tudja még mik voltak. Már 10+ éve volt, hogy utoljára ET-s configgal foglalkoztam. Igazából én Csupo konfigjával játszom, azt módosítottam saját szájíz szerint. Ő még első körben jött át RTCW-ből, aztán volt magyar válogatott, tanítgatott minket. Mi már a második generáció voltunk Csafival, Nonix-al meg a többiekkel, aztán jött Adze, talán Karrde és a többiek, aztán már nem követtem, meg megszűnt a clanbase is, ami a nations cupokat szervezte, úgyhogy gondolom bedőlt az egész. Nagyon lebutított a konfig grafika szempontjából, de pont a jobb reakció idő és célzás miatt ilyennek kell lennie. Ha túl sok a részlet, és alacsony a kontraszt, akkor nehezebb kiszűrni, hogy hol az enemy és hol a feje... Igazából egy szint felett már nem számít ez sem olyan sokat, mert mg-vel aláz az ember, ha célozni már nem tud. :D Sokkal többet számít a helyezkedés, meg hogy ismerd a pályát, és tudd másodpercre pontosan a spawn time alapján, hogy hol fognak jönni, mennyi idő alatt hova érnek el, stb.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#79) RpPRO


RpPRO
őstag

[kép]
GPU 15%, CPU 22%. Maxfps 333-on, de itt pl.181... Mindegy, hogy ki/be kapcsolom HT-t biosban vagy energiagazdálkodás min van, grafikát lebutítom vagy fullon van, NVidia vezérlőpulton külön profilt hozok létre ET.exe-nek. Mindegy. Nem lesz stabil 333 sosem. Régi opengl motor.

Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

(#80) inf3rno válasza RpPRO (#79) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Pedig állítólag másoknak új gépen is megy. Aztán franc tudja, hogy a gyakorlatban mi a helyzet...

Buliban hasznos! =]

(#81) sonar


sonar
addikt

Helló,

Ezt még lehet LAN-on tolni?

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#82) inf3rno válasza sonar (#81) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Miért ne lehetne?

Buliban hasznos! =]

(#83) Dilikutya válasza sonar (#81) üzenetére


Dilikutya
félisten

LAN-on bármit játszhatsz, ami támogatja. A kérdést sem értem.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#84) sonar válasza Dilikutya (#83) üzenetére


sonar
addikt

Azt akarom megtudni, hogy, tudok csinálni LAN-on saját szervert?
Csak mert ahogy észlelem egy ideje ez a funkció már nem igazán elérhető.
Kérdés, hogy itt még létezik-e?

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#85) Dilikutya válasza sonar (#84) üzenetére


Dilikutya
félisten

15 éves játék, hogyne létezne...

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#86) sonar válasza Dilikutya (#85) üzenetére


sonar
addikt

Kösz!

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#87) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Közben tovább dolgozok az FPS drop kérdésén. Igazából ez már ilyen hobbivá vált az elmúlt évtizedben, úgy évente előveszem, aztán kipróbálok valami újat, hátha javul tőle. Most újítottam a gépen, van adaptive sync meg 144Hz, aztán gondoltam kipróbálom az ET-t is, hogy mit lehet kihozni belőle. Megnéztem offline egy nagy pályán 250 és 800 FPS között volt, amit a gép tud WQHD felbontáson. Amint felmegyek egy szerverre még a 125-öt se tartja stabilan, néha látom, hogy leesik pár száz msec-re. Ha bekapcsolom a vsync-et, akkor meg valamiért 60 FPS-re és 60Hz-re áll be, ami fura, mert offline működik rendesen. Elvileg az adaptive sync-hez be kell kapcsolni a vsync-et ilyen régi játékoknál, szóval az se működik nélküle. Ezt támasztja alá az is, hogy brutális tearing van nélküle. Még annyi derült ki a vsync-ből, hogy a mouseaccel szerű érzés eltűnik, ha bekapcsolom, szóval összefüggésben van az is az ugráló FPS-el. Megoldani persze ez se oldotta meg, nyomozok tovább. Még ami maradt az tápegység csere, amit kizártnak tartok, hogy köze lenne hozzá, aztán még az operációs rendszert lehet cserélni Linuxra, az internet szolgáltatót lehet lecserélni, a belső kábelezést és a modemet és routert. Ezeken kívül már minden mást kizártam. A következő egy Linux telepítése lesz. Valószínűleg Linux Void, mert az a legjobb systemd mentes asztali Linux. Állítólag. Aztán ha már felraktam a gépre, akkor búcsút mondok a Windows-nak örökre. Egyébként is már jó ideje tervben volt, hogy Linux-ra vagy BSD-re váltok, nem csak emiatt csinálom, mert ha meg is oldom, a játék már régóta halott...

Buliban hasznos! =]

(#88) inf3rno


inf3rno
nagyúr

-

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#89) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Sikerült közben megoldani a vsync-et. Ha valakit érdekel 120Hz-re kell beállítani (r_displayrefresh 120, r_displayrefreshrate 120, com_maxfps 120, r_swapinterval 1, vid_restart), 125-el visszaáll 60-ra, gondolom mert a 120 és a 144 valamiért a szabványos ennél a monitornál. Lag ugyanúgy van, de legalább nincs durva tearing. Igy már egész élvezhető.

Buliban hasznos! =]

(#90) RpPRO válasza inf3rno (#87) üzenetére


RpPRO
őstag

Én is nagyon sok időt beleöltem, hogy rájöjjek az FPS dropra.

79#-ben írtam, de az nem állta meg a helyét, mert mindegy, hány szálas a CPUd, az ET csak 1-et használ, tényleg magas a proci terhelés.

Én arra gyanakszom, hogy az összes játékost kirajzolja CPU-ból, akkor is ha nem látod és a világ másik részén van. Sőt, a pályát is kiszámolja, akkor is ha előtted egy fal van. Mindeg, hogy seta r_nocull 0 vagy 1. Kb bármilyen VGA beállítás mindegy, ennek CPU kell.

Amikor 144 Hz-es monitorom volt, akkor is 200 Hz-re állítottam FPS-t, most 240 Hz-nél 250/333, bár 1-2 milliszekundum lag csökkenés már nem számít sehova. :D

Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

(#91) RpPRO válasza RpPRO (#90) üzenetére


RpPRO
őstag

Még annyi, hogy Win7-en ET-zek. ET Legacyra átálltam fél éve, nagyon sokat reszeltek az eredetin, persze amit szabad. ET:L inkább 1 magot eszik.

Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

(#92) inf3rno válasza RpPRO (#91) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nekem is win7 van. Közben kiderült, hogy bár Windows-ban az energiagazdálkodást mindenhol teljesítményre raktam, ugyanez UEFI-ben nem történt meg. EIST, C-State, EPU, ilyesmiket kapcsoltam ki, meg ahol lehetett ott auto helyett a maximumra raktam a CPU-t. Húzás nélkül is megvan stabilan a 125FPS így. Előtte cg_lagometer 2-vel látszott a periodikus FPS drop, utána semmi, szóval ez fogta vissza a processzort. Megnéztem, és így is 1 mag 100%-on megy az ET-től, ami azért meglepő egy ilyen régi játéknál. 3.6GHz-en van i5 4670k. Nem tudom, hogy ez normális e. WQHD-n tolom 125FPS-el 144Hz-el. Tearing gyakorlatilag nincsen, FPS drop sincs, némi input lag szerűség viszont van továbbra is. Mintha párszáz msec-el később jelennének meg az emberek a pályán ha pl benézek egy szobába, vagy egy sarkon hirtelen befordulok. Nem igazán tudom, hogy még mit lehetne tenni. Talán rákötöm direktbe a modemet a gépre, vagy váltok Linux-ra, aztán megpróbálom azzal. Érzésre sem az igazi, mintha mouseaccel lenne fent, legalábbis nem tudok úgy célozni, mint régen, de azért van amikor elkap a gépszíj, aztán szórom a fejeseket ezerrel. Elfogadható, sőt azt mondom, hogy az elmúlt 10 évben még most a legjobb az egész. Talán ha gyakorolnék egy hónapot és beállítanám a sensit is rendesen eljutnék 45% accig, ami már egy jó közepes.

Buliban hasznos! =]

(#93) RpPRO válasza inf3rno (#92) üzenetére


RpPRO
őstag

Próbáld ki FHD-t, sőőőt, 1280x1024. ;] Old times... A brutál nagy felbontás semmi előnyt nem jelent, az esetek 0,1%-ban lövöldözöl 4 dombbal/utcával arrébbra.

Kicsit túl van misztifikálva a STABIL x fps. Ha kevesebb lagot akarsz, fel kell tolnod az FPS-t. Milyen a pinged a szerverre? 100+-nál csodákat ne várj.

Thomsonnal / MP40-nel ritkán látok 40% felett olyan szervereken, ahol gyorsan kiürül a tár. Én 33-38% között mozgok. Ha lassabban ürül a tár a szerveren, ott simán elérhető 40+ is.

Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

(#94) inf3rno válasza RpPRO (#93) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Már nincsen köd a játékban, baromi messzire el lehet látni minden pályán, és sokan be is találnak onnan is. A nagy felbontás baromi sokat számít, az előzőhöz képeset rohadt sokat látok messzire. A stabil 125 FPS is sokat számít, játszottam instabillal, tearinggel baromi sokat, tudom mi a különbség. Igazából nekem annak idején ilyen 51-55% acc volt az átlagos public szerveren ilyen oasis, goldrush, braundorf, stb. pályákon, kivéve ha távolra is kellett lőni pl radaron vagy fueldumpon, akkor ilyen 45-49%-ra visszaesett. Mindez 76 FPS-el ISDN-el, 1280x1024-el. Efterlysten inkább az 51%-hoz közelített, mert ott tudnak mozogni az emberek, Hirntoton inkább 55% vagy nagy ritkán zártabb pályákon több közelharccal elment egészen 65%-ig mediccel. Garanddal valamivel kevesebb volt, de közepes távolságra is megvolt a 45% vele, ami azért kemény, mert sokkal nagyobbat sebez. Pisztollyal meg osztottam elég sokszor a 3hs-t. Olyan 2008-2010 óta ennek nyoma sincsen, azóta érzem ezt a lagot és képtelen vagyok 45% fölé kerülni. Nagyjából derékba törte az ET-s karrierem, előtte Európa legjobbjai közt voltam, utána meg valahol a kezdő - közepes kategória.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#95) RpPRO válasza inf3rno (#94) üzenetére


RpPRO
őstag

:D Jah..

Akkor hajrá, játssz 4K-n 76 fps-sel, hátha jobb lesz. :)

Nincs köd? A legtöbb szerver tiltja.

Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

(#96) inf3rno válasza RpPRO (#95) üzenetére


inf3rno
nagyúr

15 éve még kb. mindenhol volt köd. Sokkal jobb volt vele szerintem, én szerettem úgy radart. Sajna nincs 4k gaming monitorom, a mostani is erősen odavert a tárcának. :N Amúgy még mindig nem stimmel valami a játékkal, de már dolgozom rajta. Kaptam pár tippet más fórumokon, amiket végigpróbálok.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#97) inf3rno válasza RpPRO (#90) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Na én közben rájöttem, vagy hát nem jöttem rá. A nocull nem állítható, most néztem. Viszont nekem 100% CPU használat van 1 magon szerveren függetlenül attól, hogy mennyi FPS-t, milyen felbontást, mennyi maxpackets-et állítok rajta és hogy milyen szerverre megyek fel. 10 FPS-el HD felbontáson is ugyanúgy 100%-ot használ. Nem találtam semmilyen beállítást, ami hatással lenne a CPU használatra. Megnézem egy másik gépen mindjárt Unix alapon. Hátha az OS vagy a gép a rossz, de az az érzésem, hogy a gond a játékkal van. Nem normális ez a 100%-os CPU használat. Egy i5-4670k van a gépben, 3.8GHz-es processzor, a minimum meg 0.6GHz a játéknak. Gondolom olyan 1GHz körüli lehet az ajánlott. Simán vinnie kéne mondjuk 25% CPU terheléssel egy magon, és mégis... A legfurább az, hogy független az FPS-től.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#98) RpPRO válasza inf3rno (#97) üzenetére


RpPRO
őstag

Bő 17 éves a játék, a kódon azóta sem reszeltek. Ez van. Kb mindegy mit állítasz.

Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

(#99) inf3rno válasza RpPRO (#98) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Sikerült felraknom FreeBSD-t egy másik gépre meg működésre bírni végre NKRO billentyűzettel. Mindjárt kipróbálom, hogy ugyanez a jelenség van e rajta. Szerintem még az is sokat segítene, ha tudnék adni neki egy dedikált magot, és nem az OS-el meg minden szeméttel egy magon futna.

Buliban hasznos! =]

(#100) RpPRO válasza inf3rno (#99) üzenetére


RpPRO
őstag

Winfoson is meg tudod ezt csinálni (Processor Affinity), hexadecimálisan is próbáltam. Nem számított. :)

Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.