Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Oldman2


Oldman2
veterán

Jól látom, hogy az "ominózus Közlöny" még most sem elérhető?
:W

(#2) wintikek válasza Oldman2 (#1) üzenetére


wintikek
tag

Jól, habár haladunk, már css-t is tölt be. Ha így folytatódik lehet 1 hét múlva teljesen funkcionális lesz az oldal. :U

(#3) UnA


UnA
Korrektor

Egy rendszert nem érdemes az extrém terheléshez méretezni - azért abban talán megegyezhetünk, hogy a Magyar Közlöny nem a napi látogatások magas számáról híres :)

És nem az informatikai oldalon látom a problémát, hanem abban, hogy a döntéshozók képtelenek voltak a feladatot befejezni, ezért szakadt rá a terhelés arra az oldalra.

(#4) wintikek válasza UnA (#3) üzenetére


wintikek
tag

Teljesen egyetértek mindkét ponttal amit írsz.
Viszont ettől független szánalmas az összes állami kézben lévő digitális szolgáltatásnak csúfolt valami.
Itt-ott vannak jó ötletek, jó megvalósítások, csak az a nagy probléma, hogy olyan büszkén adják elő a Janit, közben meg sorra térdel le bármelyik egy kicsit nagyobb forgalomtól pl.
Adóbevallás időszakban olyan lomha az ügyfélkapu, hogy öröm nézni, pedig azért előre várható egy kicsit nagyobb forgalom...

Úgy emlékszem eleinte a koronára készített weblapjuk is folyamat le volt halva. Pedig azért azt mondjuk pont lehetett volna úgy scalelni, hogy valszeg nagy forgalma lesz.

Aztán ott van még az undormány ÁNYK, ahol ha az embernek nincsen komolyabb dolga vele, még mondhatni jó is, de mikor minden szarnak utána kell olvasni és olyan szinten agyon van bonyolítva egy egyszerű fájltitkosítás is ahogy ott meg van csinálva... Nevetséges.

(#5) UnA válasza wintikek (#4) üzenetére


UnA
Korrektor

Egyetértek, rengeteg fejlesztési lehetőség van, amit sok éven át kihagytak. A propagandát én sem szeretem, de azért úgy látom, hogy már készülnek az új fejlesztések (sajnos csak lassan...).

(#6) aujjobba válasza UnA (#5) üzenetére


aujjobba
addikt

Sok uj dolgot bevezettek nehany ev alatt, persze nem tokeletes minden, de a folyamat latszik.
Az ugyfelkapu mara szerintem jol mukodik, lett gepjarmu adatlekerdezo feluletunk, az is udito ujdonsag, az online adobevallas ami raadasul elore ki van toltve az alap adatokkal szinten szuper dolog.
Az e-Szemelyit lehetett volna napolni egy kicsit, amig kiforrotta valik mire is lehet normalisan hasznalni. Nekem a kodos levelem is elveszett sajnos, amivel aktivalni lehet.

(#7) Eastman


Eastman
őstag

A hajnali postavonatnál jobb.

Lehet, hogy azért nem érted el külföldről, mert idő kellett nekik a lyukak betömködéséhez, és addig lehúzták a rolót. Valszeg egy állami IT-s 8-tól 16-ig pont annyira motivált és megfizetett mint egy, a versenyszférában dolgozó, vagy a legfrissebb megoldásokat izgalommal habzsoló magánzó. :)

Kár lenne a magyar űrkutatást a szpészikszhez hasonlítani, ha már az ismert legújabb technológiai tudást szemléljük. :)

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#8) wintikek válasza Eastman (#7) üzenetére


wintikek
tag

Persze, ezzel a mentalitással vannak olyan jófajta dolgok kishazánkban.
2 éve újított úton amin hetente 20x megy végig a narancssárga autó akkora kátyúk, hogy muskátlit is lehetne bele ültetni.
"De azért jobb mint a fódút". Jah, jobb csak felvettek rá ki tudja mennyi EU-s támogatást, meg adóforintokból meg lett pályáztatva stbstb. Abból meg maradt is meg nem is...Van is számla meg nem is... Felesleges bele menni, szerintem érthető :)
A közútkezelő is látja, csak hát olyan szar a fizetésük, minek fixáljanak potenciális balesetet okozó dolgokat a lehető leghamarabb, majd fizet a biztosító, ha valaki meg megdöglik így járt, szar a fizu.
Ez most pont egy közutas példa volt, szerintem lehetne hozni elég sokat.
Posta...EÜ... Mindeközben előadjuk, hogy dübörög itt minden.

Azért egy állítólagos kibertámadás után 2 héttel ne legyen már elérhetetlen külföldről egy oldal, mert vicc (HTTP 429 Error-al :)) ). Olyan országról beszélünk ahol nem kevés magyar is lakik...

(#9) Eastman válasza wintikek (#8) üzenetére


Eastman
őstag

YT: Kozmosz --> Okosak földje;

"Nyugat-Európa és a káosz partján
félig Ázsia, de egészen Balkán."

Én ilyen agyeldurranásom után ezt hallgatom meg. :) :D Jobbulást!

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#10) UnA válasza aujjobba (#6) üzenetére


UnA
Korrektor

Ha már így összeszedted, nekem van egy kedvencem, amit sokan nem ismernek: ez a dokumentumok hitelesítése. Az ügyfélkapus bejelentkezés elég hozzá, és még a bankok is elfogadják az így aláírt PDF-eket, nem kell levélben küldözgetni.

(#11) wintikek válasza Eastman (#9) üzenetére


wintikek
tag

Otthon meghallgatom :)
Az agyeldurranáson egyébként túl vagyok, már kezdem átvenni a Torrente szellemiséget.
Sokat segít a nem túl jó vérnyomáson az öreg szemléletmódja. Ha meg kell, akkor meg kell.

(#12) aujjobba válasza UnA (#10) üzenetére


aujjobba
addikt

Ugy-ugy, legutobb a nyugdijpenztarnal kellett valamit inteznem, es ott is elfogadtak az AVDH hitelesitett doksit amit emailben bekuldtem nekik.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.