Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) waccamár


waccamár
senior tag

a kötelező olvasmányok többnyire valóban "elavultak", vagy szimplán csak nem annak a korosztálynak szól, akinek feladják hogy olvassa el. suliban kötelezőket én sem nagyon olvastam.

ettől függetlenül szeretek olvasni (habár sok időm nincs rá).

egy könyvbe sokkal jobban bele tudod magad élni szerintem mint egy filmbe, több élményt ad. tovább tart, több helyet ad a fantáziádnak. a film csak pörög, egy könyvet olvasva pedig megállhatsz,és elmélázhatsz az olvasottakon,ha valamilyen gondolatot ébreszt benned.

nem mellesleg fejleszti a gondolkodásod, szókincsedet, nyelvtudásodat.

rengeteg könyv van, kizárt dolognak tartom, hogy ne találnál olyat, ami tetszene, és végigolvasnád.

(#2) greenity


greenity
aktív tag

A könyvekből készült filmek rövidebbek, általában nem ölelik fel az egész történetet, kihagynak belőle részeket. egyrészt.

Másrészt: a könyvekbe beleviheted a saját fantáziád, minden ember kicsit másként éli át a könyvekben leírt történetet, a filmeknél ez igen nagy részt nem így van.

"Egy mosolynál jobb a több"

(#3) Jhonny06


Jhonny06
veterán

"miért nincsenek kötelező filmek?"

Vannak, csak magadnak kell utánajárnod, nem fogják feladni a suliban kötelezően.

Amúgy melyik 3 könyvről van szó? Ezt nehéz kikerülni amúgy. Olvasni akkor fogsz szeretni, ha találsz magadnak való könyvet, ez a bullshit iskolai dolog csak elrontja az egészet (én is így voltam vele). Ezt az időszakot ki kell húzni, ez van..

[ Szerkesztve ]

(#4) Ghoosty


Ghoosty
őstag

Én is utáltam olvasni a kötelezőket, de úgy általában bármilyen irodalmi művet. Ellenben tudományos/ismeretterjesztő könyveket imádtam. (Minden napra egy kérdés, Ég és Föld, Kísérletek könyve, stb.)
Aztán középsuli végén egyetem elején a kezembe kerültek fantasy regények és mivel előtte szerepjátékoztam (paper/pen), így rávettek, hogy olvassam el. Azután megkedveltem az olvasást. Főleg, hogy ebben a témában minimális egyéb alkotás született. Pl a Gyűrűk urát jóval a film előtt olvastam.
Sajnos a gyerekek megszületése után gyakorlatilag az olvasás kikerült a szabadidős tevékenységek sorából. (Majd ha kicsit nagyobbak lesznek.)

Amúgy ez milyen dolog, hogy másnak több könyvet kell elolvasnia? (Ilyen az én időmben nem volt. Mindenkinek ugyanaz a pár mű volt.)

(#5) kemotox


kemotox
addikt

Fingós poénos edemszendler film VS mondjuk egy Terry Pratchett mű? Hát nem is tudom... Szerintem elég egyértelmű, hogy miért nem pótolhat egy film semmilyen könyvet.

(#6) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Nekem az irodalom tanárom ált. suliba úgy tanította, hogyha egy oldalt nem értek akkor lapozzak. Hát én 10-esével lapoztam a 60 oldalas könyvet, gyorsan kiolvastam. :P Én személy szerint gyűlölök olvasni, és az a baj, hogy el is vesztem a fonalat, nem tudok odakoncentrálni, hogy mit olvasok, ezért nem is teszem. Viccekből is ált. azt olvasom el, ami rövid. :K

(#7) voyager4.4


voyager4.4
senior tag

Érdekes, hogy az írással nincs gond, mármint 2 bekezdést simán összehozol a semmiről, akkor az olvasás sem állhat olyan távol tőled mint hinnéd. Próbálj ki valamit amit szeretsz :K kb mindenből van könyv Trónok harcsa, Terminátor, Star Wars, akármi stb stb és ha az átjön akkor lehet nekimenni a keményebb dolgoknak, ha így megy az írás akkor az olvasás is menni fog :) csak meg kell tolni. Kikerülni nemigen lehet, már ha szeretnél egy épkézláb érettségit :DDD

Antigoné: az egy klasszikus görög dráma. pont. ennyi. kész. nem a "szép" régies nyelv meg a verslábak a lényegesek benne.

no fate but what we make

(#8) Polllen


Polllen
nagyúr

Egyértelműen könyv. Ahogy előttem is mondták, egy könyv esetén a képzeletedre van bízva nagyon sok minden és sokkal több információ ragad meg, mint egy film esetén.

Egy filmet úgy látod, ahogyan a rendező megálmodta, az lesz kidomborítva nagyon, amit ő gondol fontosnak.

Emellett tényleg jót tesz a nyelvismeretnek és a gondolkodásnak. Az írás után talán a második legjobb komplex agyi tevékenység, ami fejleszt is.

Aki nem tud koncentrálni olvasás közben, annak különösen ajánlott "erőltetni", hiszen fejleszti a koncentrációt. Akit pedig nem köt le, válogatni kell a témák között. Én is érzem magamon, hogy manapság sok olyan dolog van, ami bizonyos területeken jobban stimulál (online játék), mint az olvasás, de ettől még leülök olvasni, mert más nem fogható hozzá.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#9) WinPho válasza kemotox (#5) üzenetére


WinPho
senior tag

Nem feltétlen egy alja edemszendler film. Hanem mondjuk egy színvonalasabb, kultúráltabb darab.

(#6) KaiotEch: Akkor úgy érzem egy cipőben járunk. :K

Amúgy hozzátenném, hogy szoktam azért olvasni, főleg szakirodalmat. :K

[ Szerkesztve ]

I don't believe in the moon, I think it's just the back of the sun.

(#10) greenity válasza WinPho (#9) üzenetére


greenity
aktív tag

A szakirodalom egy dolog, oké, kell, én is kb csak azt olvasok, mert arra van időm. De iszonyat jó érzés tud lenni, mondjuk egy 1 órás buszúton bekuporodni az ülésre és elolvasni valamit, vagy szimplán olvasni. Én akkor szoktam ilyet, amikor besokallok, pedig nálam munkamániásabb embert nem tudok sokat.

"Egy mosolynál jobb a több"

(#11) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

például azért olyan jó dolog a könyv, mert akkor tudnád, hogyha az igekötő az ige előtt áll, akkor *EGYBE* írjuk.

egyébként meg ja, senki ne mondja meg, hogy mit olvasol, de akkor te meg ne mondd meg, hogy milyen végzettséget adjanak.

nem érzed, hogy mennyire leégetted magad ezzel a poszttal?

"vége elődt": sírok...

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#12) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

nem lehet abbahagyni a szemezgetést, ennyi ökörséget rég írtak logouton...

"Egy jó film nem érhet fel művészetileg vagy tartalmilag egy ugyanolyan jó minőségű könyvhöz?": nem. csak filmen felnőve nem fejlődik az olvasási/írási készséged. más képességeket fejleszt az egyik, mást a másik.

" Puzsér Róbert egyik írásában benne volt ez, már nem emlékszem, pontosan hogy, de "...ha vannak kötelező olvasmányok, miért nincsenek kötelező filmek?". ": most megbukták matekból is, ugyanis ezzel Puzsér nem azt mondja, hogy kötelező olvasmányok *HELYETT* legyen film, hanem azt, hogy mindkettő legyen.

"Én nem feltétlen tartom magam műveletlennek": nem is te fogod magad műveletlennek tartani, hanem azok, akik megismernek.

"Szerény személyem szerint a könyv pótolható.": max. szerény véleményed szerint. szerény személyemet nem mondanak magyarul.

"nyílván": ez abban a szövegkörnyezetben helyes, ha egy ablak kinyílása alatti dolgokról beszélsz. a szó, amit kerestél: nyilván.

"miért részei a tananyagnak olyan könyvek, amiket már az előttem lévő két generáció is unt?": az első mondat a posztban, ami nagyobb vitára is érdemes lenne...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#13) gyurkikrisz válasza bambano (#12) üzenetére


gyurkikrisz
őstag

Baromsag hogy csak akkor lehetsz muvelt ha elolvastal nehany ilyen unalmas konyvet. Ha nem ismered az Antigonet, akkor nem vagy muvelt?

De tetszik, hogy meg szoveget ertelmezni se tudsz. A Puzseros mondatban nem allitotta, hogy CSAK kotelezo filmek legyenek, a konyveket nem zarta ki.

En sem szeretek olvasni. Es? Ettol roszabb orvos lennek peldaul? Mert nem olvastam el az Antigonet peldaul? Senki sem kevesebb mert nem olvasott el ezt, vagy azt.

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#14) greenity válasza gyurkikrisz (#13) üzenetére


greenity
aktív tag

bambano sem azt mondta, hogy az Antigonét kell elolvasni, legalábbis én így értelmeztem.
Egyszerűen csak azt mondta, hogy ahhoz, hogy megfelelő szókincsed legyen, igenis kell olvasni, olvashatsz mást is, nem feltétlenül kötelezőt, bár az Antigonétól sem lesz bajod. Mellette keress olyat, ami érdekel.

"Egy mosolynál jobb a több"

(#15) sonar


sonar
addikt

A kötelező olvasmányok sajnos nagyon rég óta nem változtak. (akkoriban én sem szerettem mindegyiket, de akkoriban még nem volt divat megriadni pár száz oldal elolvastától)
Az emberek többsége nem lesz sem több sem kevesebb attól, hogy elolvas egy könyvet ez tény,
de ha tisztességesen csinálja az ember a javára válik. (amúgy is lesújtó az értő olvasási statisztika...)

De ne is képezd magad, kellenek a tudatlan betanított munkások, ha tényleg termelő ország akarunk lenni! :DDD

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#16) Ghoosty válasza greenity (#14) üzenetére


Ghoosty
őstag

Jól értelmezed. Konkrétan ki is mondta:

"miért részei a tananyagnak olyan könyvek, amiket már az előttem lévő két generáció is unt?": az első mondat a posztban, ami nagyobb vitára is érdemes lenne...

Én ebben pont azt értem bele, hogy jogos a kritika ezen a téren, de azért meg kell vizsgálni pro/kontra.

(#17) tope


tope
addikt

Homérosz: Odüsszeia, Iliász
ha ilyenek is még kötelezőek, akkor megértem, hogy miért utálod a kötelezőket.

(#18) greenity válasza tope (#17) üzenetére


greenity
aktív tag

Nálunk azok már úgy voltak, hogy aki akarta elolvasta és előadásokat tartottunk belőle.

"Egy mosolynál jobb a több"

(#19) gyurkikrisz válasza greenity (#14) üzenetére


gyurkikrisz
őstag

Az Antigoné példa volt, egy olyan könyvre ami szerintem szörnyű. És az a baj hogy 1-2 kivétellel minden kötelező a szenvedősen végigolvasós, amit annyira unsz hogy nem is figyelsz rá, kihagysz oldalakat stb. Pedig állítólag ezektől leszünk műveltek.

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#20) bambano válasza gyurkikrisz (#13) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

a posztból kiszakítva félre lehet értelmezni a mondataimat, de ha eredeti helyükön olvasod, akkor egyértelmű.
hogy műveletlen-e, aki nem olvasta az Antigonét, az kérdés, de a posztban szerepel ez a mondat is: "Életemben talán ha 4 könyvet olvastam el". és igen, aki talán 4 könyvet olvasott összesen életében, azt műveletlennek fogják tartani.

A puzséros mondatát megint csak szövegkörnyezetben lehet eredeti értelme szerint értelmezni. Az egész poszt arról szól, hogy a könyv elolvasása sok idő és fizikai fáradtság, szemben a filmmel, a zenével vagy novellával. Tehát ha együtt olvasod a két gondolatot, melyek alapján "Puzsér szerint a film is lehet elég jó" és "könyvet olvasni fáradtság", elég egyértelmű, hogy ő úgy értelmezte Puzsért, hogy helyette. Nem film a könyv mellett, hanem film a könyv helyett.

Az orvos nem csak orvos. De inkább cseréljük az orvost rendszergazdára, ott a sztereotípiák jobban kidomborítják, hogy mire gondolok. Talán a rendszergazdáknál működött utoljára, hogyha igazi kocka, géphez értő, halmozottan antiszociális embert vettél fel, akkor eldugod a pincében a leghátsó irodába, és akkor mindenki jól jár, a géped is menni fog, de az embereket se bosszantod. Az orvos nem ilyen, emberekkel kell foglalkoznia, vagyis nem működik, hogy csak orvos. Elsősorban ember, másodsorban foglalkozása szerint orvos, aki nem lehet egy műveletlen tahó, aki nem tud az emberekkel bánni, nem érti meg az emberek érzelmeit, reakcióit és nem empatikus.

"Senki sem kevesebb mert nem olvasott el ezt, vagy azt.": de.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#21) greenity válasza gyurkikrisz (#19) üzenetére


greenity
aktív tag

Nézd: nem állítólag, ezektől IS leszel művelt.
Igen kell olvasni és igen nem mindegy, hogy mit. Meg kell találni azt a színvonalas kört a könyvek közül, amit szívesen olvas.

Nekem pl az olvasás olyan, mint amikor elbújok a saját kis világomba, és onnan senki ki nem zavar, és néha nekem extravertált nőszemélynek is kell az ilyesmi.

Olvasni élmény, csak meg kell találni azt amit szívesen olvasol.

"Egy mosolynál jobb a több"

(#22) bambano válasza greenity (#21) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

milyen az a vertált nőszemély? :) :) :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#23) greenity válasza bambano (#22) üzenetére


greenity
aktív tag

Hát mint én :) jó az ott egy o akart lenni, extrovertált :)
Nézd el nekem, megint csak bal kézzel kéne gépeljek...

"Egy mosolynál jobb a több"

(#24) gyurkikrisz válasza greenity (#21) üzenetére


gyurkikrisz
őstag

Akkor miért adnak KÖTELEZŐ könyveket, ha nem biztos hogy élvezed őket? Ha jó könyveket adnának megérteném, de így...

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#25) Polllen válasza gyurkikrisz (#24) üzenetére


Polllen
nagyúr

A kötelező olvasmányok azért vannak, hogy szélesítsék a látóköröd. Vagy tetszik vagy nem, de ez nem számít.

Legyünk őszinték, azért egy könyv végigolvasása nem túl megerőltető dolog egy diáknak. Majdnem mind elolvastam, volt olyan ami tetszett és még élek.

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#26) bambano válasza gyurkikrisz (#24) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

az iskola nem arról szól, hogy élvezd.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#27) CloZee


CloZee
aktív tag

A kötelezőket én is utáltam, rendre egyeseket is kaptam értük, viszont millió nem kötelező könyvet olvastam már el, pusztán azért mert nem kötelező (ne mondja meg nekem senki, hogy minek kell nekem tetszenie meg mi az "alapműveltség"). Egyedül az Ember tragédiáját olvastam el, mert azt az egyet tartottam valamire.

(#5) kemotox: Ez elég erőltetett és hülye példa volt, remélem tudod. Rengeteg olyan film van, ami könyvben sokkal rosszabb, utolsó példa, amit tapasztaltam: Felhőatlasz.

(#20) bambano: Senki sem azért lesz művelt mert kiolvas több tíz vagy száz könyvet xy irodalmi témában. Nettó konzervatív bullshit.

[ Szerkesztve ]

(#28) Polllen válasza CloZee (#27) üzenetére


Polllen
nagyúr

A kötelező olvasmányoknál meg úgy alapvetően az irodalom órán senki sem mondja meg, mi tessen. Azt mondják meg mit kell elolvasni és megtanulni.

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#29) greenity válasza CloZee (#27) üzenetére


greenity
aktív tag

(#20) bambano: Senki sem azért lesz művelt mert kiolvas több tíz vagy száz könyvet xy irodalmi témában. Nettó konzervatív bullshit.

akkor mitől?

amúgy ez a műveltség EGY része, és nem csak irodalmi témában lehet olvasni, történelmi könyvek stb is léteznek

"Egy mosolynál jobb a több"

(#30) bambano válasza CloZee (#27) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

"Senki sem azért lesz művelt mert kiolvas több tíz vagy száz könyvet xy irodalmi témában.": ez igaz. mármint, hogy senki nem lesz művelt attól, hogy elolvas egy zsák könyvet.

az állítás viszont nem ez volt, hanem egy másik, amit sikertelenül próbáltál megfordítani. Az eredeti állítás ez: nem lehetsz művelt egy zsák könyv elolvasása nélkül. tehát az olvasás csak szükséges, de nem elégséges feltétel.

a műveltség meg nem konzervativizmus-függő.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#31) CloZee válasza Polllen (#28) üzenetére


CloZee
aktív tag

Persze, csak ha nem tetszik, akkor te egy tudatlan, műveletlen tuskó vagy (szomszédom gyerekének ezt így 1:1 ben megmondta a tanár, amiért az antigonéra azt mondta hulladék, hozzáteszem igaza van a gyereknek). Legalábbis ez igaz az összes 40-50+ os magyar tanár gondolkodására. Hogy miért? Mert tetszenie kell és kész, azé' kötelező, hogy tetsszen.

(#29) greenity: Aztán hány történelmi könyv kötelező? Vagy hány olyan, aminek kicsit is köze van a mai aktualitáshoz? Hány olyan, ami a mai világ problémáival foglalkozik és nem a 300-500-1000-2000 évvel ezelőttivel? Az egész elgondolás baromság. Nem kötelező könyvek kellenek, hanem ajánlott könyvet, és 10-15 évenként az egész stóc ajánlott könyv sereget újra átnézni, és aktualizálni.
Egyszerűbben: Mitől lett jobb, hogy elolvastad az Iliászt és írtál belőle egy dogát? Ja igen, elmondhatod, hogy te bizony elolvastad, bár semmire nem emlékszel belőle a címén kívül.

(#30) bambano : Akkor definiáld nekünk a műveltséget. Ha ennyire mondod mi az, akkor tudnod is kell hozzá definíciót állítani, vagy csak ismét magas lóról beszélsz

[ Szerkesztve ]

(#32) greenity válasza CloZee (#31) üzenetére


greenity
aktív tag

Nyilván nem számokban mérik...de nem válaszoltál a kérdésemre!
Mitől lesz szerinted valaki művelt.

"Egy mosolynál jobb a több"

(#33) Polllen válasza CloZee (#31) üzenetére


Polllen
nagyúr

Ez maradjon meg az ő szegénységi bizonyítványának. Neked ettől még nem kell kiállítani a sajátod.

Egyébként ha olvas(na) az a gyerek, lehet azt mondaná, hogy neki nem tetszik az Antigoné és nem azt mondaná, hogy az egy hulladék. Hiszen az egyik legjobb szókincsfejlesztő minden nyelven az olvasás.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#35) bambano válasza CloZee (#31) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

az, hogy mennyinél lehetne már esélyed, hogy ne legyél tuskó, vita tárgya.
az viszont biztosan nem vita tárgya, hogy a "talán 4" nem az a szám.

csak a harry potter 7 kötet.

(#34) Aweriot: azt én is.

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#36) bambano válasza CloZee (#31) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

ha számotokra definiálni kell, akkor titeket nem érint, kívülállók vagytok :P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#37) gyurkikrisz válasza bambano (#26) üzenetére


gyurkikrisz
őstag

Ha élvezném több haszna lenne mintha csak kiolvasnám, és másnapra a címét se tudnám. Mert a kötlezőkkel ez szokott lenni. De ha elolvasom, és semmit se értek belőle, illetve nem is érdekel, azzal hozzájárulok a műveltségemhez. Legalábbis szerinted.

(#38) CloZee: ez teljesen így van. nem feltétlenül kell elolvasnod minden kötelezőt ahhoz hogy ne egy műveletlen fatuskó legyél.

[ Szerkesztve ]

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#38) CloZee válasza Polllen (#33) üzenetére


CloZee
aktív tag

Elolvasta, és azt merte róla mondani, hogy egy hulladék. Pont erre céloztam, hogy ha a kötelezőről más a véleményed, mint aminek "szabad" lennie, akkor te már megleszel bélyegezve.

(#32) greenity: Aki képben van a világ jelenlegi dolgaival, tudja, hogy hol milyen országok vannak (nem kell minden kis pöcs országról tudni), tudja hogy keleten kína van és nem északon, tudja hogy milyen népcsoportok és vallások dominálnak a földön, tudja hogy hol és milyen okból van háború, tudja, hogy mi is az aktuál politika, tudja, hogy a világon nem csak a falu / város létezik ahol ő él, tudja, hogy nem kell elhinni mindent annak, aki magasabb beosztásban van nála, tudja, hogy tolerálni kell másokat és nem xy mesekönyv alapján kirekeszteni satöbbi. Magyarul úgy él, hogy érti mi van körülötte, nekem ezt jelenti a művelt, nem azt hogy "bezzeg én elolvastam a könyvet" de közben azt se tudom hol van finnország.

[ Szerkesztve ]

(#39) greenity válasza CloZee (#38) üzenetére


greenity
aktív tag

Szerintem ez az értelmes életképes fogalma. A művelt kicsit több, bővebb dolgot jelent, szerintem.

[ Szerkesztve ]

"Egy mosolynál jobb a több"

(#40) CloZee válasza bambano (#35) üzenetére


CloZee
aktív tag

Üdvözöllek a 21. században, ahol az interneten milliószor több tudás tárul eléd, mint a világ összes könyvtárában együttvéve. Ja, hogy a könyv az jó, a net meg nem, mert konzervatívok vagyunk, oké!

(#36) bambano : Szóval szokásosan csak a magas lóról magyarázol de magyarázatot adni nem tudsz.

(#39) greenity: Részben igen, de ehhez az kell, hogy baromi sokat olvass innen onnan, hogy tudd a dolgokat. Az pedig, hogy a kötelező az ugyan miért kötelező az ismét egy vicces kérdéshalmazt vet fel. Mivel jobb a kőszívű ember fiai (de utáltam) mondjuk egy (hasraütés) Metro 2033-nál? Elhiszem én, hogy jó könyv volt, de nem 2014-ben hanem 1869-ben. Könyörgöm, azóta eltelt 145 év.. Se a felfogás, se a szövegkörnyezet, se a mondanivaló nem aktuális. (Mit fogok kapni, hogy össze mertem jókait meg glukhovsky-t hasonlítani). Vannak persze időtálló könyvek, mint a korábban is említett Az ember tragédiája, de ha fegyvert tartanának a fejemhez se tenném kötelezővé, mert képes vagyok felfogni, hogy sok embernek ugyan olyan szar mint nekem a K.E.F. azt meg végképp nem akarom, hogy az olvasást megutáltassam bárkivel is azért, mert én kötelezővé tettem egy számára totál érdektelen könyvet. Viszont ajánlottnak maradhatna, de ott is felül kellene vizsgálni ~10 évenként az összes könyvet, és nem, nem ugyan azoknak akik előtte 10 évvel is tették, hanem a fiatal tanároknak.

[ Szerkesztve ]

(#41) bambano válasza CloZee (#40) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

jaja, az interneten ilyen "tudás" is eléd járul, amiben alig van egy helyesen leírt mondat.
"Szóval szokásosan csak a magas lóról magyarázol de magyarázatot adni nem tudsz.": téged győzködni? inkább a sajtreszelő.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#42) bambano válasza CloZee (#38) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

ne keverjük a műveltet a tájékozottal.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#43) gyurkikrisz válasza bambano (#41) üzenetére


gyurkikrisz
őstag

Tanuld meg használni az internetet, és akkor talán rájössz hogy baromságokat hadoválsz ;)

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#44) CloZee válasza bambano (#42) üzenetére


CloZee
aktív tag

Nem keverem össze, csak ahhoz hogy valaki tájékozott legyen ahhoz műveltnek kell lennie, viszont ahhoz hogy "művelt" (lásd kötelező dolgok) legyen nem kell tájékozottnak lennie.

(#45) greenity


greenity
aktív tag

Ide kéne némi unitér transzformáció... egymás koordinátarendszereit.. azaz fogalomtárát egymásba átvinni.

"Egy mosolynál jobb a több"

(#46) Polllen válasza CloZee (#38) üzenetére


Polllen
nagyúr

Ha kulturáltan megfogalmazod a véleményed egy kötelezőről, nem leszel megbélyegezve, akkor se ha nem tetszésedet fejezed ki. Teccik érteni? ;]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#47) Blindmouse


Blindmouse
senior tag

Bradbury írt egy könyvet, Farenheit 451 címen, egy könyvek nélküli világról.
"Fahrenheit 451 fok – az a hőmérséklet, amelynél a könyvnyomó papír tüzet fog és elég. Ha vonalazott papírt tesznek eléd – másra írj."
Aki olvasta érti, aki nem, az nem.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#48) sonar válasza gyurkikrisz (#24) üzenetére


sonar
addikt

Rossz a feltevés.
Ez egy feladat amit meg kell csinálni. És értékelik 1-től 5-ig.
A képesség mindenkiben benne van, csak hát az a fránya kitartás.
Sebaj, majd mindenki keres mindenféle önigazolást, hogy miért is nem kellene megcsinálni.

Matek házit se csináljátok mert a négyzetre emelés káros! Ha kell keresek rá vmi britt tudósos tanulmányt

Persze vannak akik nem rettennek meg a feladattól.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#49) sonar válasza CloZee (#38) üzenetére


sonar
addikt

Áhh ti nem tanultatok semmit a suliból?
Alkalmazkodni kell a jobb jegyekért.
Majd suli után részletesen kifejtheted a véleményedet.
Egyébként meg nem kell túl parázni. Mi az a pár száz oldal??? karácsonyi szabi alatt esténként pár óra olvasással bedaráltam a HP halál ereklyéit ami szerintem egymaga több, mint a kötelezők.
Egyébként miről beszélünk kb 20h olvasásról??? Egy nyári szünet alatt ami kb 70 nap

Utána majd az érettségire kell sokat tanulni az lesz a baj???
Az ilyen ne is merjen álmodni egy normális fősuliról mert bedarálja az élet.

[ Szerkesztve ]

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#50) buherton


buherton
őstag

Fúú de gyűlöltem kötelező könyveket olvasni. Valahogy mindig megúsztam, hogy el kelljen olvasni őket. Viszont azóta eltelt jó pár év és újra könyvet ragadtam a kezeim közé. Nem is tudom milyen elhatározásból. 1 év leforgása alatt vagy 20 könyvet biztos elolvastam (köztük van a Jég és tűz dala sorozat összes eddig megjelent kötete, ami önmagában hatalmas, háborús, történelmi, életrajz, fantasy, sci-fi, stb...). Egyet biztosra állíthatok, hogy a film soha nem lesz egyenértékű a könyvvel. A könyv sokkal jobban "megterheli" az agyat, ami alatt azt értem, hogy sokkal több gondolatot ébreszt, és sokkal jobban megmozgatja a fantáziát, mint a film, ahol mindent eléd raknak. Főleg a manapság megjelenő filmekre jellemző, hogy eredetileg könyvben jelentek meg. Na vajon miért?

És igen egyetértek bambano-vel, hogy az alapműveltséghez hozzátartozik az olvasás.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.